Reklama

sobota 2. září 2017

Trumpova slova

2. 9. 2017


Zkušenost


Stanislava Kučerová
2. 8. 2017
Když, bylo to v 60.letech, prof. Jan Vaněk psal své „Materiály k obecným základům pedagogiky“, chtěl si ověřit, jak fungují Ústavy sociální péče pro děti mentálně postižené. Získal na rektorátě auto a zorganizoval exkurzi po celé Moravě. Vzal na ni tři kolegy z katedry. Byla jsem mezi nimi. Po návštěvě asylových zařízení pro děti s nevratným postižením prvního a druhého stupně jsme se octli ve zvláštní škole. Tuším, že to bylo na Vysočině, v Herálci. Po bezútěšných předchozích dojmech jsme si připadali jako v místě slunné pohody.

Tillerson pošle na boj s ruskou propagandou 60 milionů dolarů. Na boj s propagandou teroristických organizací typu DAEŠ 20 milionů dolarů


2. 9. 2017   zdroj
Ministr zahraničí USA Rex Tillerson schválil vydání 60 milionů dolarů, které budou vynaloženy na boj proti "propagandě a dezinformaci" ze strany Ruska vůči USA, uvádí list Politico s odvoláním se na oficiálního zástupce ministerstva zahraničí USA. Finanční prostředky pro tento účel vyčlenil americký kongres. Asi 20 milionů již rezort obdržel. Ty budou předány veřejným činitelům, kteří jsou odpovědní za boj proti propagandě teroristických organizací, jako je např. DAEŠ (organizace je v Rusku zakázaná).

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

Více než 60 tisíc Američanů žádá, aby byl George Soros uznán teroristou


2. 9. 2017        zdroj a zdroj
Více než 63 tisíc lidí podepsalo žádost na adresu prezidenta USA Donalda Trumpa, aby byl americký miliardář George Soros uznán teroristou. Text příslušné petice je zveřejněn na internetové stránce Bílého domu. Autoři návrhu tvrdí, že Soros se záměrně neustále snažil destabilizovat situaci a nalaďoval občany proti vládě. Podle nich miliardář vytvořil a zafinancoval desítky (a pravděpodobně i stovky) jednotlivých organizací, jejichž jediným účelem byla podpora krachu ústavní vlády.

pátek 1. září 2017

Rozhlas vydal článek o údajných dezinformačních webech. Nedodržel přitom jedno ze základních novinářských přístupů, rozhodla jeho rada

1. 9. 2017     Parlamentní listy   (kráceno)
Na internetovém serveru iRozhlas.cz vyšel v květnu článek s názvem „Nad Evropou se valí radioaktivní mrak. Přinášíme žebříček falešných zpráv pro rok 2017. Letošní vymyšlené zprávy mají i desetitisíce sdílení – a svým autorům přinášejí nezanedbatelný zisk.“ Redaktor Zlatkovský ve svém textu píše o údajných dezinformačních webech, mezi které podle něj patří i ParlamentníListy.cz. Zřejmě ale zapomněl na základní novinářské pravidlo, a to dát prostor k vyjádření všem zúčastněným stranám v článku.

Genocida Arménů a Kurdové

Yekta Uzunoglu
1. 9. 2017
Kurdové, národ nejméně 40 milionů lidí. Větší část Kurdů žije v členské zemi NATO, v Turecku, kde nesměli ani mluvit svým jazykem a jejich hudba, ano, i ta kurdská hudba, ta lidská duševní tvorba, byla zakázána a pronásledována. Kurdové jsou národ, který o svoji holou existenci bojuje ve čtyřech zemích už víc než 100 let! V těch nejmocnějších zemích regionu nesměli mít Kurdové ani svůj jazyk a zkoumat své dějiny nebo pečovat o svoje duševní bohatství bylo nepředstavitelné, že aby se ještě mohli vědecky zabývat tím, jak a zda byli Kurdové použiti v jednom období dějin Středního východu proti svému příbuzenskému národu a sousedovi, se kterými bratrsky žili tisíce let vedle sebe ve stejných vesnicích, na horách či v nížinách.

Európsky súd rozhodol: Imigranti majú právo na sociálne dávky. Zaplatia ich daňoví poplatníci európskych krajín

Samuel Gdovin
1.9.2017   HlavnéSprávy

Krajiny EÚ stratili ďalšiu časť svojej suverenity. Európsky súd rozhodol, že imigranti z tretích krajín sú rovnako oprávnení dostávať sociálne dávky ako domáci obyvatelia. Poskladajú sa na to daňoví poplatníci európskych krajín.


Dezinformační Česká televize v každé domácnosti a budování demokratury

Ivan David
1. 9. 2017
Včera mi přítel napsal rozhořčený mail, jak Novinky.cz lžou. Měl tím na mysli článek ZDE, kde jakýsi redaktor poslušen politické orientaci webu tvrdí, že když "Američané nařídili Rusům" uzavřít v USA tři konzuláty, je to reakce na na vypovězení amerických diplomatů z RF v minulém měsíci. Jaksi "velkoryse pominuli", že vypovězení amerických diplomatů bylo reakcí na vypovězení diplomatů RF z USA. To není drobnost, to je hnusná manipulace prostřednictvím dezinformace. Jen jsem si pomyslel, čemu se to přítel diví, vždyť oni lžou každý den...

NZZ: Epocha globalizace pod vedením USA se chýlí ke konci

- kou -
1.9.2017 PrvníZprávy

V současné době proces globalizace, který začal na Západě, ustupuje a na jeho místo přichází multipolární model za účasti Ruska a Číny, napsal Neue Zürcher Zeitung.

Rakouský ministr zahraničí: „Situace na Ukrajině je časovaná bomba"!

- kou -
1.9.2017  PrvníZprávy

Rakouský ministr zahraničí Sebastian Kurtz ve svém článku pro Politico upozorňuje na nebezpečí bojů na východě Ukrajině pro životní prostředí.
Sebastian Kurz, rakouský ministr zahraničí.


Český a bulharský boj s terorismem v Aleppu


Diljana Gajtandžijeva v Aleppu
Václav Umlauf 
1.9.2017 e-republika

Podívejte se, jak fungoval džihádistický Wal-Mart, neboli teroristický supermarket na zbraně v Aleppu. Západ propadl iluzi, že může řídit teroristy jako své poslušné loutky.

čtvrtek 31. srpna 2017

Iščenko: USA vstoupily do období turbulence a destabilizace zahraniční politiky

Ilja Alexandrov, Rostislav Iščenko
31. 8. 2017     zdroj
Dnešní USA se doslova ztotožnily s Kyjevem v politickém smyslu. Ve vysílání Vesti FM o tom hovořil známý politolog Rostislav Iščenko. "USA nevytáhly Ukrajinu na svou úroveň, ale ona je stáhla na svou. V Kyjevě vždy byla nějaká zahraničněpolitická prohlášení (s činy tam vždy byla napjatá situace) používána pro řešení vnitropolitických problémů, přičemž zejména v PR významu. Dnes se totéž děje v USA", řekl Iščenko.

Americko-Ruská podpora

Yekta Uzunoglu
31. 8. 2017
Málokde, možná že v současné době nikde, je možné slyšet o vzájemné podpoře Ruska a USA, a ve vojenské oblasti, to už vůbec ne. Snad jedinou výjimkou je Kurdistán. Ve vojenské oblasti USA, přes silný až nepřátelský odpor Turecka, pokračuje podpora USA pro YPG-YPJ (kurdské milice v Sýrii, které Turecko řvoucími výkřiky prohlašuje za teroristy) s neuvěřitelnou intenzitou. Jen za poslední čtyři měsíce překročilo syrskou hranici z iráckého Kurdistánu na pontonech přes biblickou řeku Tigris na 1360 velkých nákladních aut s americkou vojenskou technikou pro syrské Kurdy a vždy šlo o obrněnou techniku. 

Francouzští instruktoři se ocitli v kotli spolu s teroristy DAEŠ


Ilja Novický
31. 8. 2017    zdroj
Osvobození města Tal Afar v severozápadním Iráku dostalo na svět další přesvědčivý důkaz o účasti západních instruktorů na formování DAEŠ. Podle francouzsko-německého kanálu Arte v současné době "uvízli" důstojníci francouzské vojenské rozvědky ve městě a nemohou se dostat ven, protože by došlo k odhalení jejich tajné mise ohledně výcviku teroristů.

SRN má v úmyslu odstranit americké jaderné hlavice ze svého území


31. 8. 2017      zdroj
Německý ministr zahraničí Sigmar Gabriel podpořil iniciativu vůdce Sociálně demokratické strany SRN Martina Schulze na odstranění jaderných hlavic z území Spolkové republiky Německo. "Jsem přesvědčen, že musíme konečně obnovit dialog o demilitarizaci. V tomto ohledu souhlasím s panem Schulzem, že se musíme zbavit jaderných zbraní v naší zemi", cituje ministra The Local.

Upozornění členům parlamentí vyšetřovací komise pro únik informací z policejních spisů

vlk
31.8.2017 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Řádově před měsícem parlament ustanovil svou vyšetřovací komisy, vedenou poslancem za TOP 09 Plíškem, která má za úkol vyšetřit úniky z závažných informací z policejních spisů. 12. září má předložit závěrečnou zprávu sněmovně o tom, co zjistila. Její práce tedy končí. Nicméně, podle mne ještě ani zdaleka není hotova. A o tom, co zatím ani nezačala šetřit, ačkoli se to přímo nabízí má být dnešní text.

Bývalý guvernér Českej národnej banky: Budúca ekonomická kríza bude oveľa hlbšia. Výbušninu máme, rozbuška prekvapí

31.8.2017  HlavnéSprávy podel info.cz

Kameňom úrazu sa podľa bývalého guvernéra Českej národnej banky, ekonóma Pavla Kysilku, stane prílišný optimizmus a stávka na to, že ďalšej ekonomickej kríze môžeme jednoducho zabrániť. 


Putin dal Američanom mat v Afganistane

Lorenzo Vita
31.8.2017 Gli Occhi della Guerra, překlad do slovenštiny a krácení HlavnéSprávy

Podľa talianskeho vojenského analytika Lorenza Vitu, publikujúceho na prestížnom talianskom vojensko-politickom portáli occhidellaguerra sa Putinovi podarilo rozbiť americkú stratégiu chaosu v Afganistane, takže rovnako ako v Sýrii a Iraku Američania totálne stratili iniciatívu

Herecké hostiny versus snědený krám

Karel Sýs
31.8. 2017   Rukojmí
Už i režimní kritikové si stěžují na české televizní stanice, že neúnavně obracejí televizní seriály. Kritizují samozřejmě jen ty závadné: Nemocnici na kraji města, Chalupáře, Byl jednou jeden dům, Hříšné lidi města pražského, Malý pitaval z velkého města, Sanitku… Podobně by mohli vyčítat věčné repetice obou Andělů, Majora Zemana, Dobrého vojáka Švejka, Pěničky a Paraplíčka… Kupodivu mlčí o polistopadových škvárech, které na obrazovce obíhají jako na běžícím páse.

Znásilnění je horším aktem, ale pouze na začátku...

Radek Rozvoral
31.8. 2017   Rukojmí
Znásilnění je horším aktem, ale pouze na začátku, když jde pindík dovnitř, pak se žena uklidní a užívá si to jako normální pohlavní stykTakto podle agentury ANSA komentoval čtyřiadvacetiletý pakistánský kulturní mediátor pracující pro italskou neziskovku, jež má za úkol harmonizovat zvyky připluvších imigrantů s domorodci, brutální čtyřnásobné znásilnění polské dívky na italské pláži v Rimini, ke kterému došlo před několika dny.

Forbes: Jakmile si Rusko osvojí břidlici, je to konec OPECu!

 31.8. 2017   První zprávy
Jakmile si Rusko osvojí svá ložiska ropných břidlic,vyvolá to problém tradičním vývozcům ropy na Středním východě, kteří nebudou moci určovat ceny ropy, napsal Kenneth Rapoza, komentátor Forbesu.Jak americká publikace uvádí, že Rusko a Spojené státy, které mají největší zásoby roponosné břidlice na světě - budou „nastavovat tón" a v nadcházejících letech budou plně
energeticky nezávislé a pro OPEC bude „konec".

Ne, na Rusy střílet nebudeme, vzepřeli se bulharští vojáci K neočekávané události mělo dojít na aliančním cvičení Noble Jump 2017, které se konalo koncem května...

Napsal/přeložil: ea24
31.8. 2017   Eurasia 24
Média v minulých dnech přinesla zprávu, která se poněkud vymyká běžným informacím o cvičeních Severoatlantické aliance – a vystihuje nálady v ozbrojených silách některých členských zemí, které odmítají slepě přijmout agresivní protiruskou politiku.

Tereza Spencerová: Konec „eurohodnot“, jinak skončíme my. Já s Merkelovou u stolu sedět nechci. Obrat politiky k Rusku? Hrůzy na Ukrajině a to, co jste přehlédli o Polsku


Tereza Spencerová
31. 8. 2017 ParlamentníListy

V týdnu bohatém na prohlášení evropských politiků se editorka Literárních novin a analytička zaměřuje jak na „fackování“ Poláků z úst propadajícího se prezidenta Francie Macrona, náznakům Junckera směrem k Rusku, tak na slova kancléřky Merkelové o zavedení společného evropského ministra financí. Kromě toho v rámci pravidelného shrnutí týdenních událostí upozorňuje na rostoucí zbrojní výdaje Polska, nutnost radikálního a nepříjemného řešení migrační krize či na poměry v Saúdské Arábii, kam proudí miliony muslimů na pouť do Mekky.

ISIS se vždy hlásí k zodpovědnosti za teroristické útoky

Peter Koenig
31.8. 2017   Zvědavec
 Kdykoli dojde v Evropě nebo někde ve světě k teroristickému útoku, policie nebo média po několika hodinách oznámí, že k zodpovědnosti se hlásí Daeš (nebo ISIS/ISIL). Pro zvýšení důvěryhodnosti obvykle tvrdí, že tuto informaci potvrdila tisková agentura Islámského státu Amaq. Jakmile je tato informace venku, rozrušená populace se zhluboka nadechne a je s tím srovnaná. Obvyklými viníky jsou oni. Oni, ne my. My jsme v pohodě. Můžeme se vrátit ke své práci a dělat to, co obvykle.

Kapitalismus končí – co bude dál?
Jarmír Bradávka
31.8.2017 Rukojmí

Jsou toho už plná média – alternativní i některá maistreamová. Končí Pax Americana, končí kapitalismus, končí svět, jaký známe po staletí. Jednoduchá vývojová linie, kterou jsme učili ve škole, končí. Prvobytně pospolný, otrokářský, feudální, kapitalistický řád, „historická úchylka“ v podobě bolševismu v Sovětském svazu a „reálného socialismu“ v jeho satelitech. 


středa 30. srpna 2017

Rozhovor prezidenta republiky Miloše Zemana pro internetové vysílání webu Blesk.cz „S prezidentem v Lánech“

30.8. 2017   Hrad
Dobré dopoledne z Masarykovy pracovny. Dobré dopoledne i Vám, pane prezidente.
Dobré dopoledne.
Nebudu dlouho otálet, hned přejdu k první otázce. Podle Vašich posledních vyjádření je žádost o vydání poslanců Faltýnka a Babiše policejní provokací. Kdo konkrétně za ní stojí?

V pátek bude konec světa


Zbyněk Fiala
30.8.2017   VašeVěc


Až se v pátek prožene kolem Země asteroid Flerence, jen o málo menší než ten, který vyhubil dinosaury, snad si konečně uvědomíme, že konec světa je možný. Avšak dřív, než se nějaký kus skály trefí do naší planety, zničíme ji sami. Půjdeme na to přes klima a přes vodu. Den v týdnu možná bude jiný, ale vývoj zatím odpovídá tomu nejhoršímu myslitelnému scénáři.

Za sedmi divy ruské techniky, aneb dobré ráno, pane Teffte! Řekněte nám o válce s Ruskem

Vladimír Franta
30.8.2017  Literárky


Jestliže Barack Obama před časem vylučoval útok USA na Rusko, současný US vyslanec v Rusku John Tefft na stanici „Echo Moskvy“ řekl, že nebýt západních sankcí, vstoupily by USA do války s Ruskem. 

Čínské tempo

Jar. Loudil
30. 8. 2017
Další oblastí, kde Čína porazila USA  a to rovnou - "o čtyři délky"  ,je  tempo rozvoje solární energetiky. Vedle gigantického tempa  nasazeného  v Číně vypadají dnes USA jako nějaký - "trapný učedník". Není třeba zrovna moc pitvat čísla, stačí  pouhá dvě. 

Miroslav Polreich píše Lukáši Jelínkovi o 21. srpnu

30.8.2017   VašeVěc 

Miroslav Polreich, bývalý diplomat a pracovník zahraniční rozvědky, který byl po roce 1968 „upozaděn“, zejména pro svou roli okolo projednávání obsazení Československa armádami Varšavské smlouvy v Radě bezpečnosti OSN, reaguje v dopisu Lukáši Jelínkovi na jeho komentář o 21. srpnu 1968. Polreichův text bude jistě zajímavý i pro čtenáře našeho portálu. (Vaše věc)

Pan Slačálek objevil Ameriku


Petr Žantovský
30. 8. 2017
Pokud se vám zdá titulek nesmyslný, pak vězte, že dává zhruba tolik smyslu, jako článek pana Slačálka, jímž se laskavě věnoval faktu, že jsem byl navržen do Rady ČTK (celý Slačálkův text zde: a2larm./muz-budoucnosti/). „Ondřej Slačálek (* 5. leden 1982) je český politolog, vyučující na FF UK v Praze, levicový anarchista, publicista a překladatel. Od roku 1999 působí v redakci časopisu A-kontra, dále publikuje zejména v denících Britské listy a MF Dnes a v anarchofeministické revui Přímá cesta. Od podzimu 2006 do podzimu 2007 byl redaktorem týdeníku Nový Prostor, později redaktorem kulturně politického časopisu A2.


National Interest: Rusko a USA zoufale potřebují změnu! Napětí ve vztazích mezi Moskvou a Washingtonem přivedlo svět na pokraj jaderného konfliktu!

30. 8. 2017   Prvnízprávy
Strany, jejichž zájmy jsou v Sýrii, pobaltských státech a na Ukrajině, musí připravit cestu pro spolupráci. K tomu, jak smířit obě strany, se vyslovila Katrina Vanden Heuvelová na sympoziu o americko-ruských vztazích, uvedl The National Interest.. Nová studená válka mezi Ruskem a Spojenými státy probíhá přímo na třech frontách: v Sýrii; na obloze nad Baltem a na západních hranicích Ruska, kam se posunuly síly NATO; a na Ukrajině.

Copak se severokorejský Kim úplně zbláznil?!

Ladislav Kašuka
30.8. 2017   zasláno redakci NR
Nepřijde Vám lidičky na celé té americko – korejské frašce mezi Kimem a Trumpem něco podezřelé?! Dokáže snad někdo z Vás vysvětlit, proč by za normálních okolností Kim tolik provokoval Američany a dával jim tak záminku k vojenské akci proti Severní Korei?!

Zaostalo Rusko s bezpilotními letadly? Už brzy všem může vytřít zrak

Napsal/přeložil: Geo
30.8. 2017  Eurasia24
Ruská federace byla v řadách odborné i laické veřejnosti dlouhou předmětem určitého despektu za to, že „zaspala“ ve vývoji bezpilotních letadel. Éra, kdy uvedené tvrzení platilo, se ale rychle blíží ke konci. Z Ruska se naopak může stát „dronová“ velmoc.

Washington podporuje teroristické gangy „Severní armády“ v Sýrii

Stephen Lendman
30.8. 2017   Zvědavec
Jak informovala mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová, teroristická organizace Fronta an-Nusrá, kterou podporují USA, se spojila s dalšími teroristickými gangy, a společně tvoří tzv. Severní armádu, čítající na tisíce bojovníků.Vývoj situace naznačuje, že je třeba co nejrychleji vytvořit deeskalačních zóny, které by posílily podmínky příměří a zlepšily humanitární situaci, zdůraznila mluvčí.

Armáda v týlu nepřítele

Jiří Pondělíček
30.8.2017  ČeskéNárodníListy

Neprávem bývá v posledních letech opomíjena připomínka zahájení Slovenského národního povstání. Jakoby se to nás, české veřejnosti a občanů České republiky netýkalo, jakoby to nepatřilo do našich dějin, jakoby to bylo na obtíž. A to je škoda a velká chyba. 
 

Rusko a Čína předložily záměr letu na Měsíc

Marina Baltačeva, Nikita Kovalenko, Michail Moškin
30.8.2017 VZ a ČNL (překlad P.Rejf)

Jedná se o kosmickou soutěž se Spojenými státy, Rusko a Čína spojují svůj potenciál, tak odborníci ohodnotili záměr Moskvy a Pekingu podepsat dohodu o společném průzkumu vesmíru do roku 2022. Čínské ambice zahrnují nejen Měsíc a Mars, ale také armádní programy anti-satelitních raket. Co Rusku slibuje kosmická družba s Čínou?

Ozvěny „osvobození“ Mosulu západní „humanistickou demokracií“…

Vybombardovaný Mosul
Martin Míček
30.8.2017  Outsidermedia


Krvavý účet za dobytí Mosulu, spojenecké bombardování zabilo 10 tisíc lidí

Bylo to hodně draze zaplacené osvobození od Islámského státu: při dobývání iráckého Mosulu bylo zabito americkým a britským bombardováním a iráckými děly minimálně 10 tisíc lidí. Celkově však mohlo v Mosulu zahynout až 40 tisíc civilistů, zatím totiž není jasné, kolik mrtvých mají na svědomí bojovníci Islámského státu.


úterý 29. srpna 2017

Teror v Evropě – pokaždé zodpovědný ISIL

Petr Koenig
29.8.2017  Global Research, překlad messin

Když kdekoliv na světě nebo v Evropě udeří teroristé, počkejte si několik hodin a policie či média vydají zprávu, že zodpovědný je ISIL/ISIS/Daeš. Pro zvýšení důvěryhodnosti obvykle prohlásí, že to potvrdila tisková agentura ISIS Amaq. Jakmile je tenhle malý kousek informace vypuštěn, rozrušená populace se zhluboka nedechne a upadne do klidu. Jedná se o obvyklé viníky. Byli to oni, ne my. Můžeme se vrátit k běžným činnostem.

Erdogan zrcadlem Evropy: Chcete prachy, nebo ne?

Yekta Uzunoglu
29. 8. 2017
Nevím, kdy bylo přesně zrcadlo objeveno, jak se zdá ale, člověk byl po celou dobu své existence nadmíru zvědavý na sebe, na svůj vzhled, na svoje nitro a na svoji duši. Jeho zájem o sebe, o svoji duši, se v různých kulturách odrazila i v mytologii, eposech, bájích či ústní tvorbě tak, jako v starém Řecku v báji o Narcisovi. Zrcadlo se stalo v jistých kulturách symbolem obrazu duše, někdy ale symbolem marnivosti a rozkošnictví. Na druhé stranu ale symbolizovalo sebepoznání, moudrost a pravdu. V jiných krajích se lidově říkávalo „někdo zvedl zrcadlo“ nebo „zrcadlo duše.“

I toto je Severní Korea: čtvrť Ryoyong z první ruky (FOTO)

Napsal/přeložil: Oleg Kirjanov
Média se mohou přetrhnout v poukazování na všelijaké „šokující“ „hrůzy“, „absurdity“ a „bizarnosti“ Severní Koreje. Do čeho se jim ale vůbec nechce, jsou jakékoliv zmínky o reálných úspěších a projektech, které KLDR uskutečňuje navzdory dlouhodobým sankcím všeho druhu: zprávy tohoto typu se do mainstreamu zpravidla nedostanou nebo jsou přímo blokovány – jako například kanál severokorejské televize na YouTube.

Ukrajinská „revoluce důstojnosti" zaměnila jedny oligarchy za druhé!

- kou -
29.8.2017 Focus a PrvníZprávy

Ukrajinský „euromajdan" nemohl změnit politickou strukturu v zemi, ale přivedl k moci pouze nové oligarchy, napsal Focus.


Ve městech Donbasu, která jsou obsazena OSU, jsou hromadně unášeny ženy do sexuálního otroctví

Ivan Petrovský 
29. 8. 2017  zdroj

Ve městech Donbasu, obsazených ukrajinskou armádou, jsou hromadně znásilňovány a unášeny ženy do sexuálního otroctví. Dopisovatel PolitNavigatora uvádí, že ve svém blogu o tom informuje doněcký vojenský korespondent Sergej Alexandrovský.

"Nejlepší reklamu by bylo těžké vymyslet": expert odhalil tajemství úspěchu ruských systémů protivzdušné obrany S-400 ...

29. 8. 2017     zdroj
V rozhovoru s listem Kommersant sdělil ředitel Federální služby pro vojensko-technickou spolupráci Dmitrij Šugajev, že finální smlouva mezi Ruskem a Tureckem o dodávkách systémů protivzdušné obrany S-400 Triumf ještě není podepsána, ale dohod o všech hlavních bodech již bylo dosaženo. Zároveň poznamenal, že Rusko již obdrželo žádosti na nákup daného zařízení z 10 zemí. Korespondenti iReactoru oslovili vojenského experta Alexeje Slavického s žádostí o vysvětlení, co způsobilo takový rozruch kolem Triumfu.

Krymský most odplul

29. 8. 2017, Petr Ďoubalík


Stavba Krymského (Kerčského) mostu, který spojí kavkazský břeh s Krymem, běží podle plánu a v posledních 2 dnech byla obzvláště napínavá. Na své místo byl odpraven 6 tisíc tun těžký železniční oblouk a poté zdvižen o 35 metrů výš na pilíře. Tento prostor pod mostem bude umožňovat proplouvání lodí.Oxytocin ve spreji nás nikoho milovat nedonutí

Ivan David
27. 8. 2017       Parlamentní listy
Nedávno publikovaný článek na Parlamentních listech ZDE, referoval o experimentech, jejichž smyslem bylo dosažení vstřícnosti k imigrantům pomocí hormonu oxytocinu. Kolem každé výzkumné studie je třeba vznést řadu otázek. První je nutně PROČ zkoumat právě toto, tedy otázka účelnosti, další otázka se musí týkat přiměřenosti nákladů, další naděje, že je možno dospět k užitečným výsledkům, další, zda je použitá metodika vhodná k testování hypotézy. A samozřejmě je nutno vnímat etická hlediska.

Vojaci Bulharska, členskej krajiny NATO odmietli strieľať na “ruské cieľe”


29. 8. 2017      HlavneSpravy
Aká neistá je situácia v Aliancii NATO, ukazuje najnovšie cvičenie s názvom “Noble Jump”, ktorého sa zúčastnilo Albánsko, Bulharsko, Veľká Británia, Grécko, Španielsko, Lotyšsko, Holandsko, Nórsko, Poľsko, Rumunsko a USA. Počas nácviku strelieb bulharskí vojaci a ich nadriadení odmietali strieľať na ciele, ktoré boli pomaľované ruskými insígniami. Po starostlivom preskúmaní cieľov, bulharskí dôstojníci dospeli k záveru, že ciele sú označené tkaninou vo farbách ruskej vlajky a nariadili svojim vojakom, aby nestrieľali.

Dobrá zpráva o České republice nebo děsivá zpráva o střední a východní Evropě?


Petr Tomek
28.08. 2017     AteistéČR
Letos v červnu zveřejnil Pew Research Center svůj výzkum religiozity ve střední a východní Evropě. Česká republika v něm vyšla jako nejateističtější a zároveň nejméně pověrčivá země ve sledovaném regionu. Zatímco církve začaly tradičně lkát nad nízkou spiritualitou a úpadkem kultury, ateisté to většinou považovali za důkaz vyspělosti. Možná to ale není až takový důvod k oslavě.