Reklama

sobota 9. září 2017

Nejnovější americká vylomenina je známkou slabosti, nikoliv síly

The Saker
9.9. 2017   Zvedavec
Ruští diplomaté už nějakou dobu otevřeně říkají, že jejich americké protějšky jsou недоговороспособны, neboli „neschopní se dohodnout“. Všechno to začalo ještě za prezidentování Baraka Obamy, když Kerry letěl na schůzku s Lavrovem, a prohlásil „A“, pak se vrátil zpátky do Washingtonu, D.C. a prohlásil „B“. Pak došlo k těm případům v Sýrii, kdy USA souhlasily s dohodou, avšak vzápětí, za méně než 24 hodin, tu samou dohodu porušily. Tehdy Rusové začali otevřeně říkat, že jejich kolegové ze Spojených států jsou na úrovni amatérů, kteří postrádají i tu základní profesionalitu, aby mohli cokoliv dokončit.

BRICS ponechá v roce 2050 na prvním místě ekonomik světa Čínu, před Indií a USA. V té době asi muslimská Evropa zapláče; Británie uzavře první desítku, Francie z ní vypadne a Itálie neudrží ani pozice v TOP 20…

Břetislav Olšer
9.9. 2017   Rukojmí
Založení skupiny BRICS (Brazílie, Rusko, Indie, Čína, JAR) je jednou z nejvýznamnějších událostí nového století. Prohlásil to ruský velvyslanec v Indii Alexandr Kadakin na tiskové konferenci věnované summitu BRICS, jenž se uskutečnil 28-29. března 2012 v indickém New Dillí.

Péče o citlivou duši muslima

Jar. Loudil
9. 9. 2017
Sluníčkáři a "multikulti" dále přitvrdili. Vxbritské pobočce řetězce ALDI protestoval muslim proti tomu, že jako pokladní musí zákazníkům markovat alkohol. Přitom on jako muslim alkohol nepije. Řetězec mu vyšel vstříc a zákazníci, kteří mají v košíku pivo, víno nebo nedej bože Whisky či Becherovku si musí vystát frontu u vedlejší pokladny. 

"Otec všech bomb" vyřídil teroristům v Sýrii pozdrav


Igor Serebrjaný
9. 9. 2017   zdroj
Rusko možná poprvé vyzkoušelo v bojových podmínkách bombu, která přestože není nukleární, ale svou ničivou schopností klidně může být s ní za určitých okolností srovnávána. VKS Ruska shodily na teroristy v Ruské federaci zakázané skupiny DAEŠ nedaleko syrského města Dajr az-Zaur nejsilnější nenukleární bombu, které se také říká "otec všech bomb", informuje The Drive.

Pro „strýčka“ Bradyho „Pražská kavárna“ vyžadovala medaili, Nohavica ji však musí odmítnout?

Jaromír Petřík
9. 9. 2017        JaromirPetrik

 Vzpomínáte si vážení čtenáři na obří cirkus ze strany "Pražské kavárny", když Miloš Zeman odmítl udělit vyznamenání „strýčkovi“ Bradymu? Proč ale Nohavicovi nařizuje, že z rukou Miloše Zemana musí vyznamenání odmítnout?

Jak se vlastně věci mají, aneb, co vy na to?Vojtěch Filip   
9. 9. 2017     CzechFreePress
Vraťme se zpátky do roku 2013. Vadilo snad ČSSD i jiným stranám, že má Babiš Agrofert a média?
Ó NIKOLIV. Sobotka chtěl být premiérem a proto uzavřeli s ANO koalici. Proč se to děje nyní? Protože ANO má stále nejvyšší preference, zatím co ostatní tradiční strany až na KSČM se propadají a mají oprávněný strach z voleb. Už to naznačily volby do krajů a do Senátu. 

Je těžké mluvit s lidmi, kteří si pletou Austrii s Austrálií. Co tím Vladimir Putin sdělil světu?

The Saker
9. 9. 2017   thesaker.is     www.eurasia24
Ještě dosud nikdy jsem neslyšel nic ani vzdáleně podobného jazyku, jaký přichází z Ruska nyní, píše ve svém novém rozboru analytik The Saker. A vysvětluje, proč nedávná ostrá slova ruského prezidenta Vladimira Putina na adresu amerického establishmentu znamenají zásadní změnu přístupu. Vladimir Putin: „Je těžké mluvit s lidmi, kteří si pletou Austrii s Austrálií. Ale s tím nic nenaděláme: je to úroveň politické kultury v části amerického establishmentu. Pokud jde o americké lidi, Amerika je skutečně skvělý národ, když se dokáže smířit s tolika politicky necivilizovanými lidmi.“


Žlutá karta pro Erdogana

Yekta Uzunoglu 
9. 9. 2017  
Nedávno jsem psal ve svých článcích, že USA stojí na rozcestí a rozhoduje se, zda Kurdové, nebo věrný spojenec USA a NATO z doby polarizovaného světa, to jest spojenec proti SSSR a Varšavské smlouvě. Též jsem psal o tom, že USA mají v ruce eso, které může kdykoliv Erdoganovi zlomit vaz. Před rozhodováním o rozcestí Američané poslali svého ministra obrany (nikoliv zahraničí) do Bagdádu, do kurdského Erbilu a do Turecka, patrně aby před vlastním rozhodnutím ještě jednou prošel terén. Týden po jeho návštěvě se začala americká podpora Kurdům jak v Sýrii, ale také v Iráku viditelně násobit a někteří znalci to vnímali jako jistý signál, že USA se už rozhodly. 


pátek 8. září 2017

Pokrok se nedá zastavit

Jar. Loudil
8. 9. 2017
"Multikulti a sluníčkářská ideologie" zapouští v EU 28 stále silněji své kořeny. Italský nejvyšší soud nyní prohlásil, že není vůbec trestné, pokud se nějaký nemajetný člověk, tedy třeba bezdomovec , migrant, nezaměstnaný apod.  vloupá do vašeho domu a chce  u vás nocovat. Tedy jdete večer po práci spát, ale právě ve vaší posteli už spí dva černí migranti  z Nigérie,  chcete použít své WC , ale zjistíte , že v "oné místnůstce" již spí jistý bezdomovec z Holýšova , ... apod. Soud se zhruba vyjádřil, že : " Každý chudý člověk má nárok na bezpečný úkryt" a že vlastně vloupáním do vašeho domu jen žádá  o splnění známého příkazu : "Miluj bližního svého". 

P.C.Roberts: Drahé Rusko – nepřítel není partner


8. 9. 2017     PaulCraigRoberts
Svévolné americké uzavření ruského konzulátu v San Francisku i následné prohledávání všech věcí a rekvizit, které k němu patří, Rusy vážně znepokojilo. Nelze pochybovat o tom, že tímto činem porušil Washington jak diplomatickou ochranu, tak mezinárodní právo. Proč Washington tak okázale ukazuje světu své pohrdání právem? Chce světu ukázat, že Rusko je natolik slabé, že se Washingtonu neumí postavit? Že žádné mezinárodní právo a žádná diplomatická imunita nejsou dost účinné na to, aby způsoby washingtonského jednání dokázaly usměrnit? Že si Washington může dovolit veškeré právo znásilňovat, aniž by se za své chování dočkal odplaty?

Zkrátka, velká trojka Havel, Dalajláma a Aun Schan Su Ťij prokázala, že Mňačko měl svatou pravdu, když napsal o tom, „ako chutí moc“…

Břetislav Olšer
8.9. 2017   Rukojmí
Aun Schan Su Ťij, jejíž jméno se stalo synonymem boje za lidská práva, a která prý neochvějně čelila despotismu, sama nyní pokračuje v nepřijatelné politice barmské vojenské junty, proti níž protestovala...

Průlom blokády Dajr az-Zaur: Putinovo historické rozhodnutí zvítězilo ...Podle Putina otevřelo vítězství u Dajr az-Zaur cestu ke konečnému osvobození Sýrie od teroristů z IS.

Napsal/přeložil: Ilja Novickij
8.9. 2017   Eurasia24
Čtvrtého září došlo v Sýrii k zásadnímu zlomu v šestileté válce s mezinárodním terorismem: podařilo se odblokovat baštu Islámského státu – město Dajr az-Zaur. Proražení blokády tohoto významného střediska na řece Eufrat je totálním krachem plánů teroristů v Sýrii a znamená současně, že Rusko splnilo svůj slib osvobodit během dvou let tuto zemi.

Souboj ve Sněmovně


Jiří Jírovec
8. 9. 2017
     Vrchnost v nebezpečí, důvod k panice. Jan Werich, Rozum a štěstí.
Poslanci diskutovali o vydání dvou kolegů světské spravedlnosti. To není nic světoborného. Tu a tam o to policie požádá. Jenže tentokrát má záležitost další rozměr. Pojmenovávejme věci pravými jmény: Nejde totiž o "nějaké" poslance, ale o vedení hnutí ANO, tedy jeho předsedu a místopředsedu.

Hororový příběh id zlínského soudu II


8. 9. 2017       JemelikZdenek
     Hororový příběh... I 
Ve dnech 4. a 7. září 2017 pokračovalo u zlínské pobočky Krajského soudu v Brně, u senátu předsedy Radomíra Koudely, hlavní líčení řízení proti manželům Novotným, obžalovaným kvůli únosu a vydírání poškozeného Pavla Buráně. Kvůli podivnosti skutkového děje kauzu obestírá kouřmo tajemnosti. Zapadá do něj i drobná mimořádná událost, jaká mě během dlouholetého působení specializovaného grafomana dosud nikdy nepotkala: přišel mi dopis, jehož autor se nepokrytě snažil mě zastrašovat. Zatím ale nevidím důvod k informování policie.

Je těžké mluvit s lidmi, kteří si pletou Austrii s Austrálií. Co tím Vladimir Putin sdělil světu?Sergej Markov, další dobře známý ruský politik, referoval o americkém vedení jako o „amorálních trpaslících“!

Napsal/přeložil: The Saker
8.9. 2017   Eurasia24

Vladimir Putin:,, Ale s tím nic nenaděláme: je to úroveň politické kultury v části amerického establishmentu. Pokud jde o americké lidi, Amerika je skutečně skvělý národ, když se dokáže smířit s tolika politicky necivilizovanými lidmi.“

VKS RF zničily v Sýrii velitelské stanoviště společně s "ministrem války" DAEŠ


8. 9. 2017       zdroj
Velitelské stanoviště, spojovací uzel a asi 40 teroristů DAEŠ bylo zničeno při náletu ruských VKS, sděluje agentura RIA Novosti zprávu Ministerstva obrany RF. Podle údajů tiskové služby rezortu "byly 5.září z řady kanálů získány informace o uskutečnění setkání velitelů oddílů teroristů na jednom z maskovaných velitelských stanovišť DAEŠ v okolí Dajr az-Zaur". Teroristé plánovali projednání aktuální situace a také vypracování mimořádných opatření v souvislosti s prudkou ofenzivou syrských vojsk.

Co je to za člověka? Premiér přece...

Erik Best
8. 9. 2017 - EB
Co je to za člověka, který pošle dopis na vlastním hlavičkovém papíře a pak tvrdí, že dopis nepodepsal, že ho podepsal člověk, který už je mrtvý? Co je to za člověka, který popírá jakékoli povědomí o tom, jakým způsobem se dopis řešil, ačkoliv byl zpracován jeho podřízenými v součinnosti s jeho nejlepším přítelem? Co je to za člověka, který to po dalším nátlaku svede na další dva lidi, kteří jsou také mrtví? Co je to za člověka, který pod přísahou u soudu tvrdí, že na detaily už si nepamatuje. Co je to za člověka, který slibuje, že bude bránit zájmy své země a jejích spojenců, a potom upřednostní zájmy svého nejlepšího přítele a jeho klienta?

Franc Klincevič vysvetlil, prečo USA evakuovali bojovými vrtuľníkmi 20 poľných veliteľov ISIL do severnej Sýrie

Franc Klincevič
8.9.2017 HlavnéSprávy

Franc Klincevič, prvý podpredseda Výboru pre obranu a bezpečnosť Rady federácie RF vysvetlil, prečo Američania evakuovali bojovými vrtuľníkmi 20 poľných veliteľov ISIL do bezpečia v severnej Sýrii. Informácie priniesol portál ria


Když politika zapáchá, aneb Toho vydám, toho ne…

Marek Řezanka
8.9.2017 Literárky 


Andrej Babiš snad v lepší předvolební kampaň doufat nemohl. A podílejí se na ní v podstatě všechny významné konkurenční politické subjekty. Místo toho, abychom měli jako občané pocit, že policie a soudy měří všem stejně a že vyšetřování politiků a jejich rezignace na své funkce bude v takovém případě samozřejmostí, jsme svědky politických frašek.


Zbyněk Fiala: Další horký podzim

Zbyněk Fiala
8.9.2017  VašeVěc
 
Lidé chtějí přidat a jsou ochotni kvůli tomu stávkovat. Statistiky potvrzují, že platová a mzdová mizerie trvá už dlouho. Otázku, kde na to vzít, lze řešit i použitím slova „komu“.

Žijeme v nejlepší době

Leo K.
8.9.2017 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com


Žijeme v nejlepší možné době...nevím, kdo to řekl první. Zadáte-li to do vyhledávače objeví se autorů až hanba. Stejné, nebo téměř stejné množství nekompetentních vyjádření se objeví, zadáte-li otázku jak bylo za komunistů? Jedno z nich cituji:

Média nazvala možného nového ministra zahraničí USA

8. 9. 2017       zdroj
Stálá zástupkyně USA v OSN Nikki Haleyová by mohla zaujmout post ministryně zahraničí USA a vystřídat tak Rexe Tillersona. Ve středu 6. září o tom informoval list Foreign Policy. Zdroj listu poukázal na to, že se o tom ve Washingtonu mluví celý týden. Rovněž je uvedeno, že Haleyová již provádí práci Tillersona de facto, protože ten neučinil ani prohlášení ohledně raketových zkoušek KLDR. Haleyová zkritizovala severokorejské starty a také se dotkla tématu o jaderné dohodě s Íránem.

čtvrtek 7. září 2017

Bershidsky: Současná bilaterální idiocie mezi USA a Ruskem nebude věčná

- rt -
7.9.2017 PrvníZprávy
 

Nejnovější eskalace nepřátelství mezi USA a Ruskem je pravděpodobně nejhloupější a nejvíce škodlivá.  Obě země zavádějí de facto cestovní omezení pro občany druhé strany a snižují nejpřátelštější, nejvíce lidský kanál komunikace mezi nimi. Je to největší krok zpět do doby studené války, kterou obě vlády dosud přijaly, píše Leonid Bershidsky v článku pro Bloomberg.

Ke včerejší taškařici s Babišem

Radim Valenčík
7.9.2017  blog autora

Dopadlo to, jak se dalo čekat. Babiš a spol. se během jednání Sněmovny stali z obžalovaných žalobci a přeměnili přímo vysílané jednání ve svou volební tribunu. Takže ti, kteří z jednání chtěli udělat protibabišovskou akci, téměř plačtivě požadovali ukončení jednání (viz zejména vystoupení poslankyně Černochové z ODS). 


USA opět zachraňují polní velitele ISIS v Sýrii

Sophie Mangal
7.9.2017  Global Research,  překlad Messin

Neustále přicházejí nové důkazy o tom, že mezinárodní koalice vedená USA v Sýrii namísto boje s ISIS sleduje jen vlastní politické zájmy. Existuje množství faktů, dokazujících pomoc speciálních služeb USA vyšším polním velitelům ISIS.

Na pozadí úspěšného postupu Syrské arabské armády (SAA) směrem k Dajr az-Zaur a porážce ISIS začal Washington evakuovat své agenty pro další použití v jiných oblastech.

Volby drtivě ovládne ANO, komunisté jsou druzí, ukazuje průzkum


lka
7.9.20177 EuroZprávy.cz

Praha - Největší podpoře voličů se dva měsíce před sněmovními volbami těší hnutí ANO 2011. Od vítěze předčasných voleb v roce 2013, ČSSD, ho v současné době dělí téměř sedmnáct procentních bodů. ČSSD se ocitá až třetí, těsně za KSČM. Roste podpora mimoparlamentním subjektům, až deset politických subjektů má šanci zasednout po volbách v Poslanecké sněmovně. Ukázal to průzkum agentury Phoenix online research. 

 
- - -


Praha, Václavské náměstí 9. 9. 2017 14.00

7. 9. 2017

Bude se trestat za „nenávist“. Už se to peče. Pedagog – vetřelec na akci HateFree, jehož svědectví trhá český internet, odhalil PL víc

ROZHOVOR
7. 9. 2017 ParlamentníListy
Organizace HateFree, pozůstatek úřadování Jiřího Dienstbiera v podobě neziskovky sídlící přímo na Úřadu vlády, uspořádala společně s Multikulturním centrem Praha a Člověkem v tísni za podpory pražského magistrátu a Ministerstva zahraničních věcí školení, jak co nejlépe udat spoluobčana píšícího na internet příspěvek, který se dnes označuje jako „nenávist“. 
 
(Na Nové republice jsme reportáž pana Ing. Cimbála otiskli ZDE)

Plné VIDEO „kalibrace“ Islámského státu


 

ea24
7.9. 2017   Eurasia24

Na internetu se objevila plná, sedmiminutová verze videa s novými záběry úterní operace ruského námořnictva, které přesnými raketovými údery zničilo teroristické cíle v syrském regionu Dajr az-Zaur.Střely s plochou dráhou letu Kalibr byly odpáleny v úterý 5. září ráno z fregaty Admirál Essen ve Středozemním moři a přesně zasáhly všechny zaměřené objekty Islámského státu.

Memento mori


Karel Sýs
7. 9. 2017
Neblahý řecký týden! LIDL vymazal z řeckých klášterů kříže. Protestoval i primas český Duka.
Jenže! Nejdříve odstranili hvězdy. Ovce však zavětřily, až když jim sundali kříže. Brzy dojde i na české ženy – nebudou už mít měsíčky, nýbrž půlměsíčky. Ještě štěstí, že budou nosit burky, takže se to nepozná. (Snad tuto ironii – jestli je to ovšem ironie – pochopí i Kluby levicových žen a nenapíšou nový protestní dopis.) 


Epizoda 13. Proč Londýn dal Hitlerovi Vídeň a Prahu, část 3. Den po Mnichovské dohodě listina: „symbolické přání“ obou zemí „nikdy spolu neválčit“.

Nikolaj Starikov
7.9. 2017   Zvědavec
1. část,2. část
Španělská občanská válka byla oficiálně ukončena 1. dubna 1939. Ale v té době neměla Evropa co do činění jen s pouhým lokálním konfliktem, ale s válkou, která pohltila celý kontinent. Byl čas vypustit Hitlera, aby mohl udělat to, co od něj Britové požadovali – zaútočit na SSSR.

Bison & Babiš

Erik Best
6. 9. 2017        EB
Když Zdeněk Bakala 11. září 2004 oznamoval, že kupuje od Viktora Koláčka a Petra Otavy OKD, seděl vedle Otavy Miloš Růžička z Bison & Rose. Růžička nyní radí Milanu Chovancovi z ČSSD, díky čemuž se stal častým terčem výpadů Andreje Babiše. Krajský soud v Praze v pondělí vydal předběžné opatření, které nařizuje Babišovi držet jazyk za zuby. 


Ministerstvo obrany informovalo o začátku pouličních bojů v Dajr az-Zauru. Objevily se záběry raketového útoku z Admirála Essena na teroristy v Sýrii. Pod Dajr az-Zaurem v Sýrii bylo zničeno 50 džihádmobilů


7. 9. 2017      zdroj a zdroj a zdroj
Syrská vojska prolomila tříletou blokádu Dajr az-Zauru a začaly pouliční boje za osvobození některých čtvrtí města od teroristů DAEŠ (DAEŠ je organizace v Rusku zakázaná). Interfaxu to 5. září bylo sděleno na Ministerstvu obrany Ruska.

středa 6. září 2017

Asia Times: BRICS - namísto dolaru ropa, juany a zlato!

Pepe Escobar
6.9. 2017 První zprávy
Navzdory svým problémům BRICS již představuje „významnou překážku" existenci unipolárního světového řádu.Země BRICS plánují obejít dolar.
K posílení této pozice připravují partneři uskupení projekt, který jim pomůže obejít dolar a americké sankce.
Každoroční summit BRICS, který se tentokrát konal v Číně „nemohl probíhat za napjatější geopolitické situace", uvedl komentátor Asia Times Pepe Escobar.

Putin použil v Číně chvat ​​aikido proti Porošenkovi

Michail Rjabov
6. 9. 2017    zdroj
Prohlášení Vladimíra Putina, které učinil v Číně o možnosti vyslání mírových jednotek OSN do přední linie na Donbasu, je mocný tah ruského prezidenta, protože Moskva předložila podmínky, které nacionalistický režim Petra Porošenka prostě nebude schopen splnit. Píše to ruský politolog Alexej Česnakov ve svém blogu.

FOTO Rychle, jede Zeman! Jeden názor za všechny: „Nikdy neřekl nějakou nesplnitelnou volovinu. Je to perfektní prezident.“
6.9. 2017   PL
V malé obci Větřkovice na Opavsku přivítal prezidenta Miloše Zemana zaplněný sál, lidé tleskali ve stoje. Po skončení reagovali i takto: „Dost lidí tady fandí prezidentovi, a kdo ne, tak možná zůstal doma.“,,Jsem zvědavá, jak se mu tady bude líbit a jestli už to má jako volební kampaň, tak co nám řekne,“ popsala paní Květoslava Věčeřová, důvod, proč na setkání s prezidem zavítala. Raději přišla v dostatečném předstihu a nebyla sama.„Já panu prezidentovi fandím od té doby, co byl předsedou vlády. Svůj názor má stejný a jsem maximálně spokojený. "

Migrační krize zasáhla Španělsko "Pokud se nám nepodaří vyřešit hlavní problémy v afrických zemích, tak do Evropské unie v příštích deseti letech přijde 10, 20 nebo dokonce 30 miliónů imigrantů."Populace Afriky se v příštích desetiletích zdvojnásobí.

Překlad: Helena Kolínská, Libor Popovský
6.9. 2017   Czechfree
Německý spolkový ministr pro rozvoj Gerd Müller: "Největší migrační pohyby jsou teprve před námi: populace Afriky se v příštích desetiletích zdvojnásobí. Počet obyvatel Egypta vzroste na 100 miliónů, Nigérie na 400 miliónů. V našem digitálním věku s internetem a mobilními telefony ví o naší prosperitě a životním stylu každý."

Přichází moment pravdy. USA daly ruským oligarchům ultimátum: 180 dní, aby prodali Rusko

Napsal/přeložil: Ruslan Ljapin
6.9. 2017   Eurasia24
USA pokračují ve zvyšování tlaku v „nové studené válce“, když obsadily ruská diplomatická zastoupení a provedly zde domovní prohlídky a vyšetřování. Čím odpoví Rusko, není zatím jasné, protože diplomaté zatím mlčí, čekajíc na řešení prezidenta. Avšak tato bezprecedentní diplomatická zvůle není hlavní úder USA. Tím je nový soubor sankcí vůči Rusku, který ruské oligarchy staví před volbu: buď prodat vlast-Rusko a zachránit „své“ peníze, nebo zůstat v Rusku a sdílet s ním všechny obtíže a porážky.

Otrocká práce v kapitalismu a ve středověku

Václav Umlauf
6.9.2017 e-republika

Zase jsem donesl domů hnusný produkt ze spařeného těsta, který začal zamořovat Sudety z korporátních pražských pařenišť na bramborové těsto. A k této chlebové hmotě jsem si vzal tabulky novodobého otroctví.


Evropsko unijní Ministerstvo pravdy v akci

6. 9. 2017         Parlamentní listy (podstatně kráceno)
Jak uvádí server Euroactiv, v průběhu září pravděpodobně Evropská komise zveřejní podmínky, za jakých by měly provozovatelé sociálních sítí odstraňovat obsah, který lze označit jako „fake news“. „Skupina europoslanců navíc požádala Evropskou komisi, aby byla vytvořena společná pravidla a přijaly je všechny členské státy. Nadnárodní společnosti nicméně protestují proti tomu, aby byly právně zodpovědné za to, co zveřejní jednotliví uživatelé.“

Masúd Barzani a boj Kurdů za sebeurčení

Yekta Uzunoglu
6. 9. 2017       uzunoglu.blog
Dokázal řadu desítek let svůj malý kurdský člun přiblížit k břehu přes zaminovaný rozbouřený oceán barbarských řádů a teď stojí pár krůčku před břehem. Narodil se 14. srpna roku 1946 jako syn legendárního kurdského vůdce Mustafy Barzaniho jako další potomek legendárního kurdského rodu Barzani, narodil s první kurdskou republiku a s první Kurdskou demokratickou stranou, ve stejném roce na stejném místě zeměkoule.


Pentagon se neobejde bez ruských raketových motorů do roku 2025

6. 9. 2017        zdroj
Výroba analogu ruských motorů v USA je komplikovanější, než se dříve myslelo. Z technických a finančních důvodů nebude Pentagon s to zříci se koupě ruských raketových motorů RD-180 minimálně do roku 2025, informuje deník The Wall Street Journal.

"Uvidíme, jak funguje vychvalovaný americký systém": Putin pověří Ministerstvo zahraničních věcí RF, aby podalo žalobu v souvislosti s diplomatickými objekty v USA

Polina Duchanová
6. 9. 2017     zdroj     (kráceno)
Ruské ministerstvo zahraničí se bude muset obrátit na americký soud v souvislosti s uzavřením řady ruských diplomatických budov v USA. Ruský prezident Vladimír Putin to uvedl na tiskové konferenci k výsledkům summitu BRICS. Hlava státu poznamenala, že pro Moskvu je poměrně obtížné budovat dialog s Washingtonem, kde elity "zaměňují Rakousko za Austrálií" (rusky je Rakousko Австрия - Avstrija, pozn. překl.)...

Srovnej dvě válečná tažení!

Jar. Loudil
6. 9. 2017
30.září tomu jsou dva roky, co se na pozvání legální syrské vlády prezidenta Asada, zapojily do bojů syrské války bojové jednotky RF. Ti, co Putinovi nepřejí ihned vyrukovali s tvrzením, že to bude pro Rusko "druhý Afganistán", že už z bojů nevycouvají, že je čekají těžké ztráty, ...atd. atd. Je třeba také připomenout, že Putin rozhodl o pomoci syrské vládě v době poklesu ceny ropy na třetinu a v době ekonomických sankcí Západu. O to to byl úkol těžší.

Odkaz Slobodana Miloševiče

Marcus Papadopoulos
6.9.2017 Global Research, překlad messin

Slobodan Miloševič se v devadesátých letech minulého století ocitl v extrémně těžké a smrtící situaci. Vlastně se to v té době týkalo všech Srbů na Balkáně a platí to až dodnes. Pan Miloševič stál proti Západu, vedenému Amerikou, následovanou Evropskou unií. Když si uvědomil, že Socialistická federální republika Jugoslávie nemůže být zachráněna, udělal Miloševič vše, co mohl, aby ochránil nově vytvořenou Federální republiku Jugoslávii a ochránil Srby žijící v Chorvatsku, Bosně, Kosovu a Metochii. A kvůli tomu Západ uvalil na FR Jugoslávii zločinné a nemilosrdné sankce.

Německo přesouvá zpět do vlasti zlaté rezervy ze zahraničí kvůli stabilitě

Sergej Latišev

6.9.2017  Katehon, překlad Zvědavec

Podle Bundesbank Německo poslalo zpět do vlasti přes polovinu svých zlatých rezerv - asi 1 710 tun - a to dříve, než bylo původně plánováno. Co do objemu se německé zlaté rezervy řadí na druhé místo na světě.

úterý 5. září 2017

Daleko od prozření

Jar. Loudil
5. 9. 2017
Je celkem s podivem, že se na stránky mainstreamového média , deníku MF Dnes ,mohl posledního srpna dostat článek spolupracovnice MF Dnes Elišky Procházkové, která popisuje realitu života v oblasti US města Houston. Dnes je totiž třeba značné osobní odvahy k psaní pravdy v médiích . Lidé v ČR žijí v situaci nikoli nepodobné atmosféře - "všeobecného, téměř 100 % souhlasu" - s politikou národních socialistů v Německu v období 1933 - 41. Prozření Němců nastalo teprve roku 1941, když dostali první "parádní nářez" před Moskvou a do té doby - "neporazitelní soukmenovci a světovládci"- začali poprvé pochybovat a tápat .

Diagnóza pro A. Merkelovou: idiocie v pokročilém stadiu

Jiří Baťa
5. 9. 2017
Německá kancléřka Angela Merkelová se určitě velkými písmeny zapíše do dějin poválečné Evropy jako nejsvéráznější, nejumanutější, nejsvěřepější, nejsebevědomější, nejkontroverznější, ale především současné Evropě nejvíce škodící politik(čka) hned po Hitlerovi. Sice nezbrojí, nevyvolává astmosféru a potřebu války (i když ne tak docela, protože i ona má na doktrině NATO v rámci EU svým způsobem podíl), ale i tak žene evropany do existenční záhuby.

Americké Abramsy se vylodily v gruzínském přístavu Poti

5. 9. 2017    zdroj     video
Experti už poukazovali na to, že Pentagon se zabývá plíživým pronikáním na území bývalého SSSR prováděním jednoho cvičení za druhým. V dubnu letošního roku bylo také oznámeno, že americké tanky se ocitly v rekordně krátké vzdálenosti od Moskvy - pouhých 700 kilometrů. Tak působivého úspěchu se americké armádě podařilo dosáhnout díky rozmístění tankového praporu v Estonsku.