Reklama

sobota 16. září 2017

Zpráva o stavu demokracie v Čechách aneb deset velkých hříchů českého parlamentu.

Jaromír Bradávka
16.9. 2017   Rukojmí
Koho si zvolíme do nového parlamentu – staré hříšníky nebo nové slušné a poctivé poslance? Posuďte sami...

Ruská TV Zvezda publikovala sestřih záběrů z prvního dne rozsáhlého rusko-běloruského vojenského cvičení Západ 2017(video)

16.9. 2017 Eurasia 24
Ačkoliv cvičení probíhá výhradně na územích dvou zúčastněných svazových států – na rozdíl od cvičení Američanů, Britů či Němců u ruských hranic v Pobaltí –, západní média vytrvale chrlí propagandistické smyšlenky o „provokacích“, „ohrožení“, „agresi“ či „tlaku“ ze strany Moskvy.

Nevědomost hříchy nečiní, ale trápení a problémy ano

Jiří Baťa
16. 9. 2017
Portál Aktuálně.cz můžeme sotva považovat za nositele pravdomluvnosti, objektivnosti a serióznosti, nicméně někdy a při dobré vůli lze některým informacím výjimečně věřit. V článku Aktuálně.cz „Od státu dostanete nižší důchod, než si myslíte. Češi mají přehnaná očekávání, ukázal průzkum“, jsou mimo jiné sdělovány informace, které se týkají důchodů, hlavně těch budoucích a očekávaných. Informace, které budoucí důchodce a důchodkyně v žádném případě asi nepotěší. 

Před porážkou: Začal útěk teroristů DAEŠ ze Sýrie, přes Turecko se vracejí do svých zemí

15. 9. 2017   zdroj
V poslední době překročily hranici na jihu Turecka stovky bývalých zahraničních teroristů DAEŠ, kteří se chtějí vrátit do svých zemí na Blízkém východě, v severní Africe a Evropě. Informovala o tom arabská média. "Podle místních zdrojů, nyní, po překročení hranice, se desítky teroristů usadily v několika městech a vesnicích, které se nacházejí v jižní části Turecka", sdělila arabská agentura AMN.

pátek 15. září 2017

Klaus Medersbacher: Teroristická supervelmoc – Spojené státy

15. 9. 2017    zdroj
Indikátorem zdravotnické úrovně jednotlivých zemí i planety je počet lidí, umírajících na epidemie a nemoci, jímž se dá předcházet. Mor zvaný „černá smrt“, jedna z hrůz středověku, byla v Evropě vymýcena, ale tu a tam se v rozvojových zemích stále ještě vyskytuje. Prvním předpokladem pro výskyt a šíření této nemoci jsou samozřejmě nevyhovující hygienické podmínky. Naštěstí máme dnes prostředky k jejímu vyléčení. Velmi nebezpečnou nemocí byly i neštovice. I tato nemoc si vyžádala miliony životů, zvláště v oblastech, kde proti ní lidé postrádali imunitu, což byl případ amerických indiánů.

Vzhůru do Mošnova za letadly NATO – jsou super

Lubomír Man
15, 9. 2017
Se vším nadšením i přízní tam pozdravme křídla, která se tak nezapomenutelně vyznamenala při přeměně velké Jugoslávie v řadu dnešních malých státečků. Vzpomínáte na šum, který jsme tehdy od 24. března do 1. května 1999 nad našimi hlavami slýchávali, ale na nebi viděli jen nepatrné modrošedé tečky. To ve výšce 10 km i výš směřovaly k Bělehradu, Novému Sadu a dalším tehdy ještě jugoslávským městům letecké eskadry NATO, aby tvrdolebým tehdy ještě Jugoslávcům vysvětlily, že s jejich Jugoslávií je konec. 

Le Figaro: doba všemohoucnosti USA je u konce

15. 9. 2017    zdroj
V otázce sankcí proti Severní Koreji musely Spojené státy znovu dělat ústupky a zmírnit svůj postoj, aby Rusko a Čína nevetovaly jejich rezoluci. Jak píše novinář Le Figaro, svědčí to o tom, že USA již nejsou supervelmoc, která mohla oddělit Kosovo od Srbska obejítím OSN a diktovat světu svá pravidla. Po všechnna ta desetiletí, která následovala po pádu Berlínské zdi a rozpadu Sovětského svazu, byly Spojené státy tak silné z morálního, kulturního, diplomatického, finančního a vojenského hlediska, že mohly diktovat své zákony celému světu, píše Le Figaro. Nejostřeji se to projevilo během konfliktu v Kosovu v roce 1999, kdy bez schválení OSN byli Američané schopni oddělit od Srbska jeho provincii, která se brzy stala nezávislým státem, a nikdo se neodvážil otevřeně proti tomu vystoupit.

A hle, kůň sinavý, a jméno jeho jezdce Smrt ... Složily Rusko a Čína ze strachu zbraně?

Paul Craig Roberts
15.9. 2017   Zvědavec
Dva nejlidnatější státy Ameriky - Texas a Florida - jsou v ruinách po řádění hurikánů a Washington vyvolává další války.Státní dluh USA dosáhl nyní výše přes 20 bilionů dolarů a Washington vyvolává další války.

Jaderná KLDR jako důsledek politiky Západu, Saakašvili je dárek Moskvě, ropa nad pětapadesáti dolary a další krátké zprávy


Božena Weitingerová
14.9. 2017 Eurasia24
Porošenko se lekl Saakašviliho a jeho stoupenců. Nejdůležitější potraviny v Rusku nadále zlevňují. Erdogan usadil Spojené státy kvůli S-400. Ceny ropy jsou nejvyšší od dubna. Více v krátkých zprávách ...

S panam Babišem se nebojíme budoucnosti

15. 6. 2017
https://www.youtube.com/watch?time_continue=620&v=uLt_nA1pwf0

Frontální Útok

Yekta Uzunoglu
15. 9. 2017
Masúd Barzani a kurdská vláda se v iráckém Kurdistánu stali terčem útoků Erdoganových novin, mimo jiné Yeni Şafak, které jsou známy jako Erdoganovy ideologické noviny. Proč se tak děje?
Jediným důvodem je vyhlášení Referenda přes NE Erdogana a pak podpora samostatnosti svobodného Kurdistánu ze strany Izraele.
Tyto noviny označují Kurdy za podporovatele sionizmu a chtějí vyhecovat proti Kurdům silně antisemitskou tureckou společnost.

Zeman je jasný favorit voleb, ale rozděluje společnost. Drahoše lidé hodnotí lépe, ukázal nejnovější průzkum agentury Focus. Jak jinak, přece?


Jaromír Petřík
15. 9. 2017      JaromirPetrik
V minulém článku jsem psal o demagogických komentářích v mainstreamových médiích v případě jasných zpravodajských faktů. A jak je vidět, tak se v tom pokračuje, i když toto již není tolik do očí bijící jako v případě Putinova drtivého vítězství v posledních komunálních ruských volbách ZDE
Článek o průzkumu volby prezidentských kandidátů je ZDE
Průzkum je docela zajímavý, protože se na nás ze všech mainstreamových zdrojů, hlavně z ČT hrne neustálá kritika všeho, co prezident Miloš Zeman udělá. A zde v diskusích a na blozích dostává Miloš Zeman nenávistnou „čočku“ takového kalibru, že by od něj pes kůrku nevzal. Ostatně posuďte sami: Vodvarka

Bude v Rusku gigantický, rentabilný a dobre financovaný priemysel?

15. 9. 2017       Voltairenet
Hoci mali západné sankcie zasiahnuť mocným úderom ruskú ekonomiku, ruské farmárske hospodárstvo zažíva obdobie prudkého vzostupu. Priznali to aj americkí investori. Protiruské besnenie západných politikov preukázalo ich vlastným krajinám "medvediu službu".
Tento názor nevyslovil nejaký pofidérny propagandistický plátok, ale renomovaný autor v rešpektovanom časopise Financial Times - Henry Foy. Upozornil, že napríklad ruský výrobca lososích produktov „Ruská akvakultúra" zvýšil objemy produkcie len za rok 2016 šesťnásobne. Predaj pšenice a kukurice vzrástol o 49%. A to všetko prebieha na pozadí sankcií, ktoré Západ uvalil na Rusko v snahe zatlačiť na Moskvu kvôli Krymu a udalostiam na Ukrajine v roku 2014.

Kurdům Kurdistan

Jar. Loudil
15. 9. 2017Izraelský premiér Netanjahu dnes podpořil myšlenku nezávislého Kurdistánu v severním Iráku. Kurdové o tom mají hlasovat 25 září. Málokomu bych tak ze srdce přál vlastní stát , jak Kurdům. V zemi NATO Turecku, jakou přívrženci samostatného Kurdistánu nazýváni teroristy a fanatiky , v lepším případě sedí ve vězení , v tom horším jsou už mrtví. V Iráku se na nich kdysi Saddám Husajn také "vyřádil" , ale ani dnes nemají na růžích zrovna ustláno. Kurdové jsou nuceni být v neustálé permanentní válce o své holé živobytí a přežití. Jejich statečnost v boji je obrovská , v boji proti IS stáli vždy v první linii a to je přitom ještě země NATO Turecko stihla bombardovat a ostřelovat jako nepřátele.

Kam až došel úpadek současné moci (dokument)

Radim Valenčík
15. 9. 2017    RadimValenčíkPíše
Dostal se mi do rukou čerstvě vydaný materiál, který si zaslouží pozornost. I z hlediska blížících se voleb. Z následujících důvodů:
1. Velmi přesně dokumentuje použití problematiku dvojího metru v současná globální politice.
2. Poukazuje na pokrytectví a na zneužití moci z pozice státního úředníka v případě schovávání se za neziskovky a tzv. evropské hodnoty.
3. Ukazují význam tzv. "alternativních webů", které "se snaží hledat příslušné odpovědi na to, co se děje ve světě a jakým směrem se ubírá vývoj bezpečnostní situace".
Materiál tak dokumentuje fungování současné globální moci, to, jak se promítá k nám a kam až došel její úpadek.

USA nehodlají „předat“ Dajr az-Zaur syrské armádě

Anna Jaunger
15.9.2017 Global Research, překlad messin

Syrská armáda (SAA) minulý týden za podpory spojeneckých sil přerušila dlouhé obléhání města Dajr az-Zaur teroristy z ISIS. Obyvatelé města upřímně vítali osvoboditele města. Podle mnoha odborníků je úspěch SAA důležitým krokem k úplnému odstranění ISIS.

Mariánský sloup na Staroměstském náměstí stát nebude! - zpráva a projev spisovatelky Lenky Procházkové

- kru -
15.9.2017  přišlo nám v noci mailem

Dovoluji si oznámit, že dnes ve 22:00 hod. odhlasovalo 36 zastupitelů hlavního města Prahy usnesení, ve kterém bere zpět souhlas s umístěním repliky Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí. 
(Předehrou tomuto rozhodnutí byl projev paní spisovatelky Lenky Procházkové - který otiskujeme před zprávou kolegy -kru-.)

Několik aktuálních postřehů o straně Alternative für Deutschland – Alternativa pro Německo, stručná historie a hlavní body programu.


- OP -
15.9.2017 Obsáhlejší text seznamuje s politiky a programem kontroverzní německé politické strany AfD. Uveřejňujeme jej jako službu čtenářům, kteří neradi přijímají nálepkování a kádrování a raději se spolehnou na svůj vlastní úsudek.
Jak píše OP v úvodu svého textu: "Alternativa pro Německo by nakonec mohla dopadnout lépe, než se v současnosti očekává. Předvolební situace (v Německu) je napjatá jako již dlouho ne."

Britská MI6 plánovala v roce 1993 zabít Miloševiče


messin
15.9.2017 zdroj

Bývalý člen MI6 Richard Tomlinson tvrdí, že Slobodan Miloševič byl cílem britské zpravodajské služby, která pro tento účel vytvořila zvláštní plán.

čtvrtek 14. září 2017

Ruské ponorky zničily objekty DAEŠ v Sýrii raketami Kalibr

14. 9. 2017   zdroj
Ministerstvo obrany RF oznámilo, že ponorky Velký Novgorod a Kolpino zasadily úder řízenými raketami Kalibr na objekty skupiny DAEŠ v Sýrii. Ponorky, nacházející se ve východním Středomoří, odpálily z polohy pod vodou sedm řízených střel. Vzdálenost úderu byla 500 až 670 kilometrů.

Skutečně šokující zpráva skupiny BRICS...Nová triáda „ropa, jüan a zlato“je ve skutečnosti strategie „win-win-win“.Klíčovou zprávou je, že takto lze obejít americký dolar..

Pepe Escobar
14.9. 2017   Zvědavec
Putin odhalil koncept „férového multipolárního světa“, v němž by ropné smlouvy mohly obejít americký dolar, a mohly by být obchodovány za ropu, čínský jüan a zlato.Každoroční summit BRICS, který se letos konal v Xiamenu (kde byl kdysi čínský prezident Xi Jinping starostou), nemohl zasahovat do skvostnějšího geopolitického kontextu.

Kolik stojí americká láska

Clintonová a Thaci v obětí
Mirko Raduševič
14.9.2017  Literárky

Zdá se neuvěřitelné, jaké úsilí vyvíjí Nadace Clitonových ve vazbách na Kosovo. Nejnovější zprávou je, že lobbuje za přijetí tohoto regionu do OSN jako pozorovatele na způsob, jakým ve světové organizaci funguje Palestina. Je to neskutečná americká láska k tomuto regionu. Za kolik je k mání?

Masaryk stále neznámy (1)

Ferdinand Vrábel
14.9.2017 NovéSlovo

Niektorí ľudia vedia len niekoľkými slovami takmer presne vystihnúť podstatu veci. Takým bol aj Tomáš Garrigue Masaryk, filozof, sociológ, politik, prvý prezident Československej republiky (7. 3. 1850 – 14. 9. 1937), ktorý o sebe napísal: „Nejvíc mne kritizovali ti, co mne nepoznali.“

Co je dobré pro Kolaloku, je dobré i pro zákon aneb Abychom věděli, do čeho jdeme

Pavel Letko 
14.09.2017   e-republika

Podle Bělobrádka si máme vzít příklad ze Singapuru a z Izraele. Singapur využívá otrockou práci nerovnoprávných cizinců, Izrael otrockou práci nerovnoprávných Palestinců. Cizinci pracující v Singapuru nosí povinně na krku identifikační cedulky, žluté hvězdy už totiž jaksi vyšly z módy. Co nosí na krku Palestinci, to nevím, možná jen mlýnský kámen okupace. To je myslím cesta vpravdě křesťanská.


středa 13. září 2017

Během cvičení na Uralu zasadili vojáci radioelektronický úder "nepříteli"

13. 9. 2017      zdroj
Během cvičení na Uralu zasadili vojáci radioelektronický úder na komunikační systémy "nepřítele", sdělila tisková služba Centrálního vojenského okruhu. Manévrů vojsk radioelektronického boje (REB) se zúčastnilo více než tisíc vojáků Centrálního vojenského okruhu a asi 200 jednotek speciálního vybavení. Na cvičení bylo poprvé propracováváno zjištění a potlačení radioelektronických zařízení na vzdálenost až čtyř tisíc kilometrů (vzdálenost od Uralu k Atlantiku nebo Indickému oceánu).

Nový ukrajinský zákon o vzdělávání likviduje menšiny na Ukrajině

Krzysztof Janiga, zpracoval rp
13.9.2017 kresy, překlad PrvníZprávy

Nejenom Rusko, ale i další země, jejichž občané žijí na Ukrajině protestují proti novému školskému zákonu, který určuje ukrajinštinu jako jediný vyučovací jazyk.

Facebook: Podvodné reklamní kampaně jsou svalovány na Rusko

Moon Of Alabama
13.9. 2017  ICH, překlad Zvědavec
Typickou politickou a obchodní strategií, zaměřenou na snížení pozornosti veřejnosti ohledně rozvíjejícího se skandálu, je zahájení diverzní kampaně. Dobře naplánovaná protikampaň hlásá senzační tvrzení o zcela nesouvisející problematice. Je určena k odvrácení pozornosti médií od skutečného problému. Jakékoliv obstojné oddělení pro styk s veřejností má vždy po ruce několik „předem připravených“ kampaní, které spustí ve vhodný okamžik.

Babiš a Zadeh vjednom pytli

Zdeněk Jemelík
13.9.2017  blog autora

Ještě před pár dny v mediálním prostoru bouřila pře o to, zda žádost o vydání poslanců Andreje Babiše (dále jen AB) a Jaroslava Faltýnka (dále jen JF) byla účelově načasovaná tak, aby poškodila jmenované pány a s nimi volební výsledek hnutí ANO 2011. Stoupenci víry v načasování jako uhranutí přepočítávali dny do voleb a z jejich blízkosti vyvozovali, že někdo ovlivnil chod prověřování tak, aby k výbuchu došlo těsně před volbami.

Amerika proti Rusku: kdy změní hyperzvukové zbraně způsob vedení války?Napsal/přeložil: mbi
13.9. 2017   Eurasia24

Kromě prvků jaderné triády a protiraketové obrany existuje ještě další perspektivní technologie, která může v budoucnu ovlivnit rovnováhu sil Ruska a USA. Jsou to hypersonické zbraně.V podstatě jde o jakoukoli zbraň, která dosahuje rychlosti větší než 5M (tedy pětinásobné rychlosti zvuku – ta je při zemském povrchu a teplotě 20°C 1234 km/h). Vývojové práce probíhají v této oblasti jak v USA, tak v Rusku a připojila se i Čína.

Právo na sebeurčení není demokratické?

Jar. Loudil
13. 9. 2017
Katalánská vláda naplánovala na 1.října referendum o nezávislosti na Španělsku. Španělský ústavní soud ihned vyloučil možnost, že by se nějaké území Španělska mohlo i demokratickým lidovým referendem odtrhnout. Probíhá zabavování volebních lístků, katalánským politikům je vyhrožováno soudním stíháním a vězením. Bude to ještě zajímavé ! Španělsko je přitom člen EU i NATO !! Prý - "demokratická země". My jsme se na ČR a SR rozdělit mohli ,ve Španělsku to nejde ??

V USA byly zrušeny hodiny státního dluhu: ukazují příliš mnoho


13. 9. 2017    zdroj
Hodiny s počitadlem státního dluhu USA na Manhattanu v New Yorku ukazovaly státní dluh země od roku 1989, ale nyní byly odstraněny. Údaje na informační tabuli poprvé překročily rekordních 20 bilionů dolarů. 20 bilionů amerického státního dluhu ještě podle expertů není vrchol. Proto "čestné hodiny" také zaplatily za svou objektivitu. Formálně jsou hodiny s počitadlem odstraněny kvůli zdokonalení displeje. Když byly hodiny demontovány, "odbily" 20,16 bilionu dolarů státního dluhu. Při nastavování počitadla v roce 1989 činil státní dluh Ameriky 2,7 bilionu dolarů a od té doby se pouze zvyšoval s výjimkou období od roku 2000 do roku 2002.
Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

Facka Putinovi, ruská opozice vyhrála, v Putinově obvodu prohráli...

Jaromír Petřík
13. 9. 2017     JaromirPetrik
Takové a podobné titulky, jak Putin v Rusku prohrál volby, běžely ve včerejším mainstreamu, konkrétně na Novinkách, IDnes a ČT. Cituji: „Moskva má 125 obvodů a opozice vyhrála ve 14 z nich, a získala tak právo jmenovat starostu.“ To je vskutku drtivé vítězství ruské opozice, když v ruských komunálních volbách opozice vyhrála ve 14 obvodech a Putin „pouze“ ve 111 obvodech. V naší ČT byly pro „objektivitu“ rozhovory pouze s protiputinovskými politiky, kteří v těchto volbách uspěli a Putina patřičně kritizovali.

To je tedy úroveň! Aneb: Je-li Okamura pitomec, pak Hrušínský je co?

Jiří Baťa
13. 9. 2017
Jan Hrušínský, herec a také principál divadla „na Jezerce“ se ve svých názorech k současné situaci a dění ve společnosti vyjadřuje způsobem nehodným postavení předpokládaného inteligenta. Bohužel není sám z této branže,, kdo se v rámci svých duchaplných stanovisek, názorech a postojích vyjadřuje způsobem který, podle mého mínění, není hodno lidí, tzv. kulturních intelektuálů, kteří by měli být kulturně, eticky a mravně na výši (viz Bára Štěpánová, Pavlína Filipovská, herec-dřevorubec Pavel Nový, Oldřich Navrátil, pánové Menzel, Hřebejk, Černý a řada dalších) . 


P.C.Roberts: Hleď na toho bílého koně – jeho jezdec je smrt


13. 9. 2017    PaulCraigRoberts
Dva z amerických nejlidnatějších států, Texas a Florida, jsou v rozvalinách – a Washington štve k dalším válkám.
Americký národní dluh činí dnes 20 bilionů dolarů – a Washington štve k dalším válkám.
Další války pomáhá Washingtonu připravovat celý svět, včetně těch zemí, které samy jsou na jeho mušce – Rusko a Čína.

Studium jako nástroj vzdělanosti, nebo ideologické manipulace?

Marek Řezanka
13.9.2017 Literárky

Zamýšlíme-li se nad stavem jakékoli společnosti, měli bychom brát v úvahu následující kritéria: 1) Jak vypadá vzdělanost místní populace? 2) Jaká je informovanost dané populace, respektive, do jaké míry jí média manipulují a 3) Jak se rozvíjí kultura sledované populace? (vlevo fotografie: Český model amerického kongresu)


Chovanci na vnitru jedou na desinformační EU-vlně (XIV.)

Václav Umlauf
13.9.2017 e-republika

Naše oddělení bylo vybráno do analytického tandemu vyšší kategorie. Jsme zařazeni do prestižního týmu, který bude připravovat materiály pro umělou inteligenci příslušných korporací, aby mohly účinně bojovat proti takové svoloči jako ten web, který o nás systematicky píše.


ÚSTR je totálně kontroverzní instituce

Jiří Jaroš Nickelli
13.9.2017  ČeskéNárodníListy

Naprosto souhlasím s vyjádřením pana Zdeňka Hrabici v Nár.Osvobození č.10/2017,s.6 (Svědkové vzepětí a tragédie) o tom, že za úctyhodné instituce veřejné služby pokládá Národní archiv a Ústav soudobých dějin - nikoli tzv. Ústav pro studium totalitních režimů. Jeho vyjádření pokládám za axiom historické pravdy. Proč? Podle nás potomků obětí gestapa a příbuzných obětí Osvětimi se tzv. Ústav pro studium totalitních režimů chová kontroverzně.

úterý 12. září 2017

Krize světového kapitalistického řádu.

Karel Janko
13. 9. 2017 

(Projev, který zazněl na předvolební demonstraci v Praze dne 9. 9. 2017)

Vážení přátelé, dámy a pánové.

Svůj dnešní úvodní proslov jsem nazval "Krize světového kapitalistického řádu", Proč? protože jedině tak lze nazvat současný stav politiky v celém západním světě. Politická kultura současné společnosti odráží morálku a potřeby neoficiálních mocenských struktur. Všechny tři tzv. pilíře demokracie: moc zákonodárná, moc výkonná a moc soudní jsou čím dál tím více sluhy v jejich službách a vyhýbají se jakýmkoliv změnám tohoto stavu.

NATO Erdoganovi: "Nenakupuj S-400, přijdeš o hlavu!"

Ilja Novický
13. 9. 2017 zdroj
Erdogan oznámil složení zálohy za ruské systémy S-400
NATO i nadále nespokojeně syčí nad rusko-tureckou smlouvy na dodávku protiletadlových systémů S-400. Nyní začali experti NATO posuzovat transakci po straně tak, jako by byli zasvěceni do jejích detailů. Říkají, že Rusko Turecko podvede a nedodá nejnovější protiletadlové rakety. Píší, že Turecko vydává zbožné přání za skutečnost. Rusko prý vede jen konjunkturní smlouvání, aby pozlobilo alianci. Moskva nemůže předat rakety Turecku, protože pak se technologie dostanou do rukou NATO. 

Černá realita vyretušovaná do růžova

Jiří Baťa
12. 9. 2017
Dnes 12. 9. 2017 jsem dostal jako nevyžádanou poštu článek s dlouhým názvem: Sobotka se rozjel: „Zvedneme minimální mzdy v ČR na 12% té průměrné v Německu!“ Už 28 let pracují Češi na „německý zázrak“ za pár šlupek a berou v průměru třetinovou německou mzdu! Bude líp? s datem 19. května 2017. Je tedy cca čtyři měsíce starý, ale stále stejně aktuální. Samozřejmě, že jsem si článek se zájmem přečetl a přesto, že mnohá fakta v něm uveřejněné jsou mi známa, celkově jsem byl šokován. Jak se také v článku praví, každý rozumně uvažující občan ČR musí uvedené skutečnosti uznat ze relevantní, za faktické a neoddiskutovatelné, jakkoliv se najdou lidé, kteří tomu neuvěří. 

Dostal jsem od svého socanského zvěda echo: Luboš se údajně chystá agitovat do divadla. Napadlo mě to ostravské, kde dávají Donaha! (Hole dupy), frašku o nezaměstnaných chlapících, vydělávajících si striptýzem, což by našemu milovníku nudismu vyhovovalo. Omyl - šel do Národního…

Břetislav Olšer
12.9. 2017   Rukojmí
A tak Zao Ce-tung skutečně vtrhl, jak urvaný vlečňák, do Národního divadla na pozvání odborářů a přerušil tam dvě zkoušky. Společně s ním dorazila do divadla asi dvacítka dalších lidí, mezi nimi i poslanec František Adámek (ČSSD) i s ochrankou, kterou prý musí dle zákona poslanec a ministr mít...

ČT: pokleslý vkus a otevřená propaganda LGBT a sexu s černochy

Vladimír Stvora
12.9. 2017   Zvědavec
V posledních dvou večerech nás Česká televize oblažila dvěma „uměleckými“ kusy českých autorů, které stojí za zmínku. A jako obvykle, připravte si blicí pytlíky.V neděli večer vysílala televize film Zakázané uvolnění
Trapné padesátky s podtitulkem Bůh sexu je druhý umělecký skvost dodaný v pondělí. Jestliže nedělní film byl špatný a nedotažený, tak tento byl naprosto příšerný.Ten Bůh sexu se zhmotní v podobě mladého svalnatého černocha. 

V Rusku se rodí dokonalý protivzdušný systém. Jermak sám vyčistí nebe a ochrání vojáky

Napsal/přeložil: mbi
12.9. 2017   Eurasia24
Ruští inženýři pracují na protivzdušném komplexu, který překoná všechno, co dosud v dané kategorii vzniklo.Výzkumný ústav přístrojové techniky V. V. Tichomirova představil na fóru Armáda-2017 koncept nového protivzdušného komplexu krátkého a středního dosahu Jermak.

K 11. září v Chile: Salvador Allende mezi mýty a realitou


Klára Goldstein
12.9.2017 Solidarita

Následující text vyšel v den výročí vojenského puče v Chile a zabití jejího nejvyššího ústavního činitele - prezidenta Salvatore Allendeho. Má napravit propagandistické manipulace a výmysly, týkající se této postavy moderních jihoamerických dějin, které jsou šířeny i v českém prostředí.

Prohlubující se nespolehlivost České televize v mediálním zpravodajství (případ 3)

12.9.2017 Agentura EXANPRO
Specifická analýza – seriál ČT (13026)

Úvod do seriálu o nespolehlivosti České televize je uveden v prvním dílu seriálu (viz produkt 13024), kde je rovněž rozebrán první případ, jenž se vztahoval k dezinterpretaci. Druhý případ se vztahoval k dezinformaci a účelové manipulaci (viz produkt 13025). Následující případ z produkce České televize se týká zamlčování základních faktů.


PŘÍPAD 3 (zamlčování základních faktů)

Žlutá karta pro Erdogana II, USA sbírají důkazy

Yekta Uzunoglu12. 9. 2017
V předešlém článku jsem psal o okolnostech tykajících se I. žluté karty, kterou Erdogan bezprostředně dostal od USA. Od dokončení a zveřejnění článku pokračuje proces s neuvěřitelnou rychlostí. V minulých letech jsem opakovaně psal o tom, že USA mají v rukou nezpochybnitelné důkazy a tím mají současně prostředky, které mohou Erdoganovi kdykoliv zlomit vaz.A teď jsem se dověděl, že Reza Zarrab či Zarraf není jedinou zbraní USA, i když dle všeho sdělil americkým úřadům vyšetřujícím tento skandální případ víc, než to původně vypadalo. 

Vládní předvolební maškaráda – zvyšování platů kam se podíváš!

Radek Rozvoral
12.9.2017 Rukojmí

S letošním létem se roztrhl pytel s navyšováním platů ve státní sféře a ministr financí nedělá v současné době nic jiného, než že prohledává každý kout ministerstva a hledá každou zapadlou korunu, aby všechny ministry uspokojil.

Neoprávněné, nekvalifikované a účelové posudky na téma tzv. dezinformačních webů

12.9.2017 Agenturta EXANPRO
Souhrnné hodnocení (11052) 
Hodnocení, rozbory a analýzy Agentury EXANPRO jsou výsledkem práce bývalých vysokých důstojníků českých zpravodajských služeb. Přinášíme jednu, která se týká nás jako vydavatelů nezávislého webu, kterého firma Seznam bezdůvodně šikanuje, stejně jako vás, jeho čtenářů, které chtějí udržovat ve stavu hloupé nevědomosti: