Reklama

sobota 23. září 2017

Vzpomínka na pohřeb T. G. Masaryka a dobu, kdy většina států byla vytvořena mečem či vyrostla z kolonizace. Česko-Slovensko je dítětem propagandy. A propaganda se skládá, jak známo, ze zamlčování důležitých skutečností, pomluv a lží…

Břetislav Olšer
23.9. 2017   Rukojmi
Můj táta, venkovský učitel, měl svoji tradici uctívání pohřbu prvního prezidenta samostatného a nezávislého Československa Tomáše Garrigua Masaryka, jenž se narodil se 7. března 1850 v Hodoníně na Moravském Slovácku. Tam o 80 let později začínal můj otec svoji učitelskou kariéru v nedalekých Šardicích a Kyjově.

Falešné ikony dneška

Michailo Stavrev
23.9.2017

V následujícím textu nezazní žádné senzace. Jsou zde jen notoricky známá fakta, které by měl znát každý trochu sečtělejší středoškolák. Přesto nepochybuji, že tento článek vyvolá nesmírné emoce.

P.C.Roberts: Nikdy nepochoduj na Rus!


23. 9. 2017    PaulCraigRoberts
Společně s webem The Saker sdílím obavu, že pýcha a arogance, sídlící dnes ve Washingtonu, jsou dostatečně silné na to, aby se světem skoncovaly. A že konflikt, který by tu zkázu zkázu mohl zažehnout, by mohla dodat nezodpovědná vláda Izraele. . thesaker
Kdyby byla prezidentkou USA zvolena Hillary, byli bychom pravděpodobně už dnes všichni mrtví. A Trump, který se stal zajatcem vojenskobezpečnostního komplexu, je ke konfliktu, který Hillary navrhovala, krok za krokem tlačen. Čímž se nebezpečí vypuknutí války nebezpečně přibližuje..

Korporátní miškaři a globální kastrátiVáclav Umlauf
Jedno promile opravdu nemá na to, aby ze všech občanů EU udělalo voly. Střední třída se proto musí miškovat sama, důsledně a s radostí.
 

Proč Rusko pouští Kalibry "zbytečně do větru"


Igor Serebrjanyj
23. 9. 2017      zdroj
Rusko znovu vypálilo řízené střely na objekty v Sýrii, které stojí méně než každý z Kalibrů. Znamená to, že Ministerstvo obrany RF nemá kam dávat peníze? Ponorka Černomořské flotily Velikij Novgorod uskutečnila ve Středomoří z polohy pod vodou starty řízených střel Kalibr na cíle teroristů v Sýrii, všechny cíle byly zničeny, informovalo v pátek Ministerstvo obrany Ruska. Jedná se o další "ostré střelby" drahými raketami na nepřátelské cíle, které rozhodně nejsou v té "lize", pro kterou jsou Kalibry vyvinuty.

Referendum

Yekta Uzunoglu
23. 9. 2017   BlogYU
Slovo, které pochází z latinského referendus a má znamenat „věc, o níž mají a měli by rozhodovat občané, kterých se věc tyká“.
V češtině se referendu jinak říká trefně „všelidové hlasování“, tj., že o svých životních záležitostech rozhoduje lid sám, nikoliv nějaká instituce či vládce. Referendum je ten nejcennější instrument demokracie, kdy lid rozhoduje o své "věci" sám. 

Kladu oprávněnou otázku: kolik lidí ze 7,5 miliard lidských bytostí jako jsme my, co mají stejný genetický základ, zná v 21. století slovo referendum? Kolik ze 7,5 miliard vůbec může alespoň ve společnosti, ve státech, kde žijí, snít o nejzákladnějším instrumentu, jako je referendum, to jest o všelidovém hlasování?

Obežník dnešných dní v Slovenskej republike !Dr. Marián Ostatník, CSc. Vajnorská 52, 831 04 Bratislava
23. 9. 2017
Vážený pán prezident FS SR
Finančná kobra
ING. FRANTIŠEK IMRECZE
Mierova 23
821 05 Bratislava

VEC: Korupcia, finančný, volebný, morálny podvod, nezákonnosť, občana, oligarchu A. Kisku! Návrh na anuláciu prezidentských volieb!
Podávam podnet za nedodržanie zákona 46/1999 Z.z. o voľbe prezidenta SR a podnet na prešetrenie daňového sofistikovaného finančného, volebného podvodu, korupcie, nezaplatenie volebnej pokuty v sume cca **12 133 300 eur **, cielenej špekulácie, nezákonnosti občana SR Ing. Andreja Kisku, 5x násobného recidivistu !

Independent: Rusko pohrozilo, že odpoví USA na ostřelování svých vojsk v Sýrii


23. 9. 2017   zdroj
Rusko pohrozilo, že zasadí úder v těch oblastech Sýrie, kde jsou speciální jednotky USA a USA podporované milice, pokud bude na ruské a syrské vládní síly znovu spuštěna palba, informuje Independent. Jak britský list píše, podle slov zástupce Ministerstva obrany RF Igora Konašenkova budou "palebná stanoviště v těchto oblastech okamžitě umlčena všemi dostupnými prostředky ničení".


pátek 22. září 2017

P.C.Roberts: Jak se USA staly válečným policejním státem


22. 9. 2017        PaulCraigRoberts
Profesor D.R.Griffin je houževnatým typem vědce. Napsal řadu důkladně zdokumentovaných knížek, demostrujících zcela zjevné slabiny oficiálního výkladu útoku na Světové obchodní centrum a na Pentagon z 11. září 2001, a poskytl celé hory svědectví a důkazů, které však jak prostitující se americká média, tak vláda USA ignorovaly. Ve své poslední knize Bush a Cheney – jak zpustošili Ameriku a Svět, profesor Griffin popisuje, jak sionističtí neokonzervativci a režim Bushe a Cheneyho společně s vojenskobezpečnostním komplexem a s médií využili 11. září k rozsetí islamofobie mezi americkou veřejností. 


Korejská krize je jen pláštíkem…

22.9.2017  tv cargrad, překlad: st.hroch

K takovému závěru dochází generálplukovník Ivašov*) v rozhovoru pro TV Cargrad

Agresivní výpady vůči KLDR a intenzivní rozdmýchávání informačního šumu kolem jaderné války – to je klamný manévr USA před vážným úderem na jejich hlavního oponenta. Všichni vědí, že v paralelní realitě amerického politického establishmentu je a zůstává úhlavním nepřítelem Spojených států Rusko, a to bez ohledu na neustále obnovované seznamy „nebezpečných protivníků“.

Akce Fénix: Všichni jsou zproštěni obžaloby,
Po dvou a půl letech padly rozsudky v kauze údajných „levicových teroristů“. Nikdo nebyl odsouzen.


Případ pěti lidí, kteří se dlouhodobě pohybovali v anarchopacifistickém hnutí, dnes dospěl k svému prvnímu závěru. Ani jeden z obžalovaných nebyl shledán vinným, podle Městského soudu v Praze se skutek nedá považovat za trestný čin. 

Lavrov nazval USA v Sýrii "nezvanými hosty"


22. 9. 2017       zdroj
Ministr zahraničních věcí Ruska Sergej Lavrov se setkal s americkým ministrem zahraničí Rexem Tillersonem. Projednali dění v rusko-amerických vztazích, píše Interfax. "Dnes jsme s Rexem Tillersonem diskutovali naše kontakty v souvislosti se Sýrií. Nadále probíhají kontakty mezi vojenskými činiteli, aby se předešlo konfliktům při realizaci plánů na dobytí Rakky na jedné straně a na dobytí Dajr az-Zauru na straně druhé. A armády i nadále koordinují ty kroky, které jsou potřebné k tomu, aby cíle boje proti terorismu neutrpěly", řekl Lavrov po setkání. Zároveň Lavrov dodal, že "při veškerém uznání reality přítomnosti americké koalice v Sýrii, přece jen tam je nezvaným hostem".

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

Korotčenko: viníkům útoku teroristů v Idlibu patří elektrické křeslo


22. 9. 2017        zdroj
Rozsáhlý útok teroristů Džabhat an-Nusry v zóně deeskalace Idlib na pozice vládního vojska, iniciovaný tajnými službami USA, svědčí o dvojaké pozici oficiálního Washingtonu, viníkům tohoto útoku patří elektrické křeslo, řekl agentuře RIA Novosti ve středu člen veřejné rady Ministerstva obrany RF, šéfredaktor časopisu Národní obrana Igor Korotčenko.

Samotné navýšení vojenských výdajů schválené Senátem by postačovalo na bezplatné vysoké školy

Alex Emmons
22.9.2017 ICH, překlad Zvědavec

Jedním z nejkontroverznějších návrhů předložených senátorem Bernie Sandersem během jeho prezidentské kampaně v roce 2016 byl příslib bezplatné výuky na veřejných vysokých školách a univerzitách. Kritikové z obou hlavních stran svorně naříkali, že uskutečnění takovýchto vzdušných zámků by přivedlo zemi k bankrotu. A kde by se vůbec na to vzaly peníze?

Mrzkost našich elit

Petar Volgin
22.9.2017  blog autora

"Je úplně jedno z jaké jsi strany, levé nebo pravé, jestli jsi sociáldemokrat nebo křesťanodemokrat, jestli jsi liberál nebo konzervativec. To jsou jen podrobnosti. Důležité je zřetelně demonstrovat poslušnost svým pánům. Pak si vyznávej ideje, jaký jen chceš", píše bulharský publicista Petar Volgin o dosazovaní společenských elit nejen v jeho zemi, ale obecně v celé postkomunistické Evropě. Jeho postřehy je nutné chápat v kontextu toho, co se nyní děje na Balkáně - konkrétně úsilí americké diplomacie v Makedonii nebo Černé hoře.


Voda v Izraeli

Vidlák
22. 9. 2017     vidlakovykydy
Náš ministr životního prostředí nás oblažil rozhovorem, kde nám vysvětlil, že budeme muset s vodou zacházet jako v Izraeli, jinak se za chvíli večer nevykoupeme. Novináři z toho udělali drámo a celý rozhovor vyzněl tak, že nedostatek vody v naší krajině je naše vina, protože se moc myjeme a vycachtáme hromadu vody v bazénech. Čili voda bude muset být dražší, bude jí méně a pokud nebudeme my občané něco dělat s odpadní vodou, kterou produkujeme, bude zle. Když už si pan ministr bral do huby ten Izrael, řekl jsem si, že zavolám kamarádovi, který před pár roky v Tel Avivu pobýval v kibucu, aby se naučil něco o kapkových závlahách a dalších vychytávkách, které tam mají. Jeho odpovědi byly velmi zajímavé. Některé informace už nejspíš trochu zastaraly, ale v zásadě budou pořád platné. Co jsem se tedy dozvěděl?Spor o Stalina: Tyran, nebo zachránce Ruska? Jsou milióny obětí mýtem? Proč na jeho památku zaútočil právě trockista Chruščov? Odvane vítr historie špínu? Budeme znát někdy pravdu? Je to i část našich dějin

Andrej Fursov
22. 9. 2017 Zavtra, překlad ProtiProud

"Andrej Fursov reprezentuje pohled okruhu intelektuálů, kteří vžitý názor o tyranii a patologické touze po moci legendárního sovětského vůdce považují jen za uměle udržované mýty – a pomáhá nám tak částečně porozumět davům jeho obhájců." - Tak uvádí následující text editor webu ProtiProud. Nová republika text přebírá s tím, že kontroverzní osoba dlouholetého vůdce Sovětského svazu a období jeho vlády si zasluhují objektivní historické zkoumaní a ne jen propagandistický štěkot.


Škoda Favorit a socialistická zaostalost

Tribun
22.9.2017
Výročí třiceti let uvedení automobilu škoda Favorit na trh (co pamatuji, tak i tehdy to byla velká sláva) přineslo řadu článků, z nichž mnoho se nese v duchu, který dalo do titulku Aktuálně: „Auto, které přesvědčilo Volkswagen, aby koupil Škodu,“ a obsahem, kterým zazněl v reportáži ČT: „Po revoluci bylo auto dost životaschopné na to, aby automobilku koupil zahraniční investor, stejně jako řadu subdodavatelů.“

Mistr světa ve vrhání stínu


Zbyněk Fiala
22.9.2017 VašeVěc

Bombastický projev amerického prezidenta Donalda Trumpa v OSN mířil hlavně domů. Války není třeba vést, ale mluvit se o nich musí, aby se tématu nezmocnili soupeři.


Z očí do očí. Ruské a americké stíhačky s nejmodernějšími zbraněmi dělí v Sýrii jen pár metrů (FOTO, VIDEO)

GeoAmerické ozbrojené síly zveřejnily záběry „interakce“ svých letadel s ruskými stíhačkami nad Sýrií. Dokazují, že bojové stroje obou mocností se k sobě na syrském nebi dostávají doslova na pár metrů a „po zuby“ ozbrojené.


Jak se krade v Rusku a na Ukrajině

Pavel Šipilin 22.9.2017   Alternativa, překlad Grysyk (Ostrov Janiky)

Mezi „národně sebevědomými“ (svidomými) Ukrajinci panuje názor, že korupční problémy Ruska a Ukrajiny jsou totožné. Titéž oligarchové ze soupisu časopisu Forbes s jachtami a miliardovým jměním, nabytým kdovíjakým kouzelným způsobem, tatáž zlodějská sebranka, velí guberniím a oblastem. Ruským obyvatelům se dostane pouze o něco více peněz, protože k nim doletí více ropných krůpějí z panského stolu. A to je celá podstata jejich vyšší životní úrovně.

Přesto na jednu principiální otázku takové zjednodušené srovnání odpověď nedává. 


čtvrtek 21. září 2017

Írán: Máme důkazy, že USA podporují Islámský stát

Napsal/přeložil: mbi
21.9. 2017   Eurasia24
Jen několik dní před informací ruského generálního štábu, že útok Džabhat an-Nusry na ruské vojenské policisty v Sýrii iniciovaly americké tajné služby, informovali představitelé Íránu o důkazech, že USA podporují  Islámský stát.

P.C.Roberts: Pár myšlenek k Trumpovu vyhlášení války Iránu a Severní Koreji


21. 9. 2017       PaulCraigRoberts
Řeč Trumpa v OSN vyloučila naději, že by se jeho prezidentství mohlo ubírat cestou lemovanou jeho splněnými sliby z volební kampaně, jako např. že Washington nebude už dále „policajtem světa“, že odejde ze Středního východu, či že napraví poškozené vztahy s Ruskem. S tím je tedy konec. CIA a vojenskobezpečnostní komplex drží vládu stejně pevně v rukou jako dřív, a Trump přijal jak statut zajatce, tak i přidělenou mu roli prosazovat hegemonii Washingtonu nad každou jinou zemí. Washington über alles zůstává tak jedinou politikou, kterou Washington zná a provádí.

Nahánění migrantů do EU se přesouvá do Afriky – tam to nebude tak na očích, část 2 Podívejme se,jak důvěryhodné jsou organizace, které mají rozhodovat o udělení azylu v Evropě...

Maru
21.9. 2017   Zvědavec
Jak po tomto minisummitu a dalším svévolném kroku Merkelové, může ještě některý z politiků tvrdit, že pokud budeme v jádru Evropy, něco tím ovlivníme?
Podívejme se ještě, jak důvěryhodné jsou organizace, které mají rozhodovat o udělení azylu v Evropě...


Bude to pouze takto: Moskva oznámila svůj postoj k mírovým silám na Donbasu


21. 9. 2017      zdroj a zdroj
Ministr zahraničí RF Sergej Lavrov oznámil, že postoj Moskvy ohledně ruského návrhu rezoluce o mírové misi na Donbasu je neměnný. Zůstane v té podobě, ve jaké je prezentován po telefonickém rozhovoru prezidenta Ruska Vladimíra Putina a německé kancléřky Angely Merkelové. "Návrh je v té podobě, v jaké jsme jej předložili, s úpravou po rozhovoru Putina a Merkelové", zdůraznil ministr.

»No pasarán« se stalo heslem pevných rovných lidí


21. 9. 2017
Rozhovor Haló novin s publicistou Miroslavem Polreichem, někdejším čs. diplomatem a zpravodajcem .
„Je to o inteligenci, a tím i schopnosti uvědomit si úskalí světa a vzájemnou, dnes již dokonce existenční závislost. Inteligence je schopnost chápat problém, charakter a morálka jsou nutné při jeho řešení.“
„Ani jedna velmoc nemá dostatek prostředků a schopností velké problémy vyřešit samostatně. Zde je podstata a neměnná konstanta vzájemné závislosti.“
„Rádi poukazujeme na zacházení s různými jednotlivými »disidenty« a nevidíme státem organizované zabíjení formou agresivních válek.“
„Pro až hrůzný počet lidí lidská práva začínají a končí snídaní. Pokud ji nemají, příštího dne nedožijí…“
„Trump je problém, a to i pro ten malý počet lidí, kteří předpokládali jeho volbu. Byl zvolen proto, že společnost byla zralá na změnu.“

Islam nás zničí rovnako, ako kolonizátori zničili Indiánov, varuje český etnograf ,, Mali by sme si brániť naše hranice, ako si Indiáni bránili svoje hranice“.


Mnislav Zelený Atapana
21.9. 2017   CzechFreePress
Na otázku redaktora kto je náš nepriateľ a ako by sme na to mali reagovať, Zelený Atapana odpovedal: „Ja by som nepovedal nepriateľ, ja si myslím, že by sme mali obhajovať hodnoty tak, ako Indiáni chránia svoje hodnoty. Pozrite sa naňho. On chráni to, aby mohol chodiť nahý v pralese. My musíme chrániť svoju kultúru a svoju tradíciu. On má svoje tradície a chráni ich aj za cenu svojho života. Skúsme chrániť tradíciu proti komukoľvek, kto sa nás snaží ohroziť.“

Asociace Vojáci proti válce a další organizace: Mír musíme ubránit


21. 9. 2017
21. září je Mezinárodní den míru. Byl vyhlášen roku 1981 rezolucí Valného shromáždění OSN č. 36/67, která uvádí, že tento den bude „věnován podpoře ideálů míru uvnitř i mezi státy a národy". Každoroční připomínka tohoto dne podtrhuje fakt, že mír je jedním z univerzálních cílů lidstva a za jeho ochranu jsme odpovědni my všichni..Je proto dobré si v tento den připomenout, že vyhlášení Mezinárodního dne míru bylo v souladu a na základě Rezoluce XV. Valného shromáždění OSN ze dne 14.12. 1960 (DEKLARECE PRÁV NÁRODŮ ). 


Lavrov se setkal s Tillersonem


21. 9. 2017       zdroj
Ministr zahraničních věcí Ruska Sergej Lavrov se setkal s americkým ministrem zahraničí Rexem Tillersonem. Projednali dění v rusko-amerických vztazích, píše Interfax. "Dnes jsme s Rexem Tillersonem diskutovali naše kontakty v souvislosti se Sýrií. Nadále probíhají kontakty mezi vojenskými činiteli, aby se předešlo konfliktům při realizaci plánů na dobytí Rakky na jedné straně a na dobytí Dajr az-Zauru na straně druhé. A armády i nadále koordinují ty kroky, které jsou potřebné k tomu, aby cíle boje proti terorismu neutrpěly", řekl Lavrov po setkání. Zároveň Lavrov dodal, že "při veškerém uznání reality přítomnosti americké koalice v Sýrii, přece jen tam je nezvaným hostem".

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová