Reklama

sobota 30. září 2017

Ivan David pro Parlamentní listy: Protidrogová mafie. Bývalý ministr zdravotnictví promlouvá o lidech, kteří dobře žijí z „řešení problémů“. Třeba drogový koordinátor pan Vobořil...


30. 9. 2017     ParlamentniListy
Národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil zdůrazňuje, že stát vynaloží víc peněz za řešení dopadů pití alkoholu, než kolik vybereme na spotřební dani a proto by bylo dobré přemýšlet o razantním zdražení alkoholu. A nejen to. Šéf Národního monitorovacího střediska pro drogy a závislosti Víktor Mravčík má za to, že by lidé pravděpodobně pili méně, kdyby to měli do obchodu s alkoholem dál. 


Použití Kalibrů v Sýrii začalo přinášet komerční výsledky


30. 9. 2017   zdroj
Ministryně obrany Indie Nirmala Sitharaman oznámila rozhodnutí rezortu o koupi ruských řízených střel Club-N, což je exportní verze Kalibru, pro indické námořnictvo. "Kluby" budou umístěny na lodích předchozích sérií, což jsou raketové korvety Kora a fregaty třídy Delhi (obě jsou z vlastní produkce Indie). Novější lodě budou vybaveny raketami BrahMos, informovala India Today.

Co ti říká vlast?


Lenka Procházková
30. 9. 2017   (příspěvek na semináři v Litoměřicích 30. 9. 2017)
Vlast tu byla dřív, než jsme se narodili. Člověk k ní dorůstá vlastním dozráváním, zatímco státní příslušnost je nám udělena bez naší spolupráce. Stát podobně jako církev chce mít o svých ovečkách přehled. Udělením státní příslušnosti demonstruje stát svou důvěru v to, že z novorozence mu časem vyroste řádný občan. To ale funguje jen tehdy, pokud se stát chová ke svým lidem řádně, takže se s ním (jeho režimem) dokážou identifikovat. V takových zářných případech stát pevně stojí na svých občanech a může padnout jen vnějším zásahem. 


Zpravodajská redakce ČT v tlapách jedné strany a osobní kouzlo


Lubomír Man
30. 9. 2017
Která strana to je, všichni víme, a je to k uvztekání, když si uvědomíte, že se tudíž před sametem a po sametu v tomhle směru vlastně nic nezměnilo. Jen se změnila znaménka, plus přešlo v mínus, nebo mínus v plus, to už každý podle vlastního gusta, ale jsme dnes vlastně zas tam, kde jsme byli, jen s opačným znaménkem. Ale něco se přece jen změnilo. A víte co? Odešel stud. 


Sorosova stopa v Katalánsku: miliardář rozhoupává Evropu proti Rusku

Ilja Novický
30. 9. 2017     zdroj
Referendum o oddělení Katalánska se stalo dalším představením světoznámého mistra barevných revolucí George Sorose. Projev vůle Katalánců, který je v rozporu s evropskou integrační politikou, ukazuje "fiasko Evropské unie", o němž na počátku června mluvil samotný miliardář. Avšak jasno na účasti Sorose v nazrávajících nepokojích ve Španělsku učinily finanční doklady, které objevily barcelonské noviny La Vanguardia.

Západní mýtus o úspěšném Pobaltí: Lidé obvykle z ráje neprchají. Třetina bez občanských práv. Demokracie jen pro vybrané. Skončí jako bezcenná a vylidněná frontová linie Západu proti neexistujícímu nepříteli?

Alexandr Nosovič
30. 9. 2017 ProtiProud

Alexandr Nosovič vyvrací mýtus o ekonomickém úspěchu Litvy, Lotyšska a Estonska při jejich integraci do západních struktur, a přestože jsou na tom s demokracií hůř než Bělorusko a jsou vydávány za vzor, jejich budoucnost je temná


Presstituti bulvárních plátků existují snad jen proto, aby co nejvíc plivali po Sovětském svazu během 2. sv. války, potažmo po Rusku; navíc se najdou i tací, pro které byla Mnichovská zrada naopak velké diplomatické vítězství Československa…Dnes je 79. výročí tohoto aktu...

Břetislav Olšer
30.9. 2017   Rukojmí
Nikdo z análních žurnalistů nepřizná, že jimi účelově nejvíc v tisku a televizi frekventovaným je údajně kolaborantský pakt Ribbentrop-Molotov, a proradně přitom zamlčí, že napřed ta vůbec nejzrádnější byla Mnichovská dohoda, neboli Mnichovská zrada či Mnichovský diktát mezi Německem, Itálií, Francií a Velkou Británií o odstoupení pohraničních území Československa Německu.Byla sice formálně dojednána 29. září 1938 v Mnichově, avšak až poté byla ve všech jazykových verzích podepsána po půlnoci 30. září 1938, tedy dnes je 79. výročí tohoto aktu...

Staří Čechové měli společné předky s Rusy, toto dědictví nesmí být zapomenuto!!!Ničeho se totiž západ nebojí více než slovanské vzájemnosti, lásky a jednoty!!!

Ladislav Kašuka
30.9. 2017   posláno NR
Většina z Vás ví, že Slované přišli do Evropy v šestém století ze své původní pravlasti, která se nacházela na území mezi Odrou, Vislou a Dněprem, tedy převážně na území dnešní Ukrajiny, ale hlavně na území, kde dávno předtím, než někdo o nějaké Ukrajině vůbec kdy slyšel, vznikla Rus (později moderními historiky kvůli rozlišení od té dnešní přejmenovaná na Kyjevskou Rus). Je tedy více než jasné, že slovanské národy v Evropě mají stejné předky a praotec Čech se klidně mohl jmenovat Čechov, z čehož lze také odvodit původní název skupiny Slovanů, která zůstala pod Řípem, tedy Čechové (nikoli Češi).

Kdo nás zradil, nemá nám co poručníkovat

Adam Mikulášek
30.9.2017 Rukojmí

A západ nás nechal ve štychu hned třikrát. Dvakrát nás prodal, v roce 1938 v Mnichově Hitlerovi a v roce 1945 na Jaltě Stalinovi. A potřetí Brežněvovi slíbil nevměšování ohledně okupace v srpnu 1968.

Rusko zlomilo ISIS chrbticu, čo bude nasledovať po porážke ISIS v Sýrii


Aleksander Koc
30.9.2017 Rusvesna, překlad a úprava HlavnéSprávy

Alexander Koc na portáli rusvesna zaoberal perspektívou ďalších osudov Sýrie po porážke ISIS

pátek 29. září 2017

Integrace naruby!

29.9. 2017 Czechfreepress
V souvislosti s imigrační vlnou, které se do Evropy valí zejména z Afriky a dalších oblastí světa se často vedou diskuze o tzv. „integraci“ nebo přizpůsobení se příchozích stávajícím podmínkám panujícím v cílové destinaci a zejména mentalitě a kultuře místního obyvatelstva. Panují rozličné názory na tuto problematiku. Někteří tvrdí, že by se imigranti měli přizpůsobit bezpodmínečně a zcela, jiní říkají ať si dělají co chtějí, pokud tím nebudou narušovat současný stav věcí, jiní se dožadují tolerance k nim a někdo dokonce říká, že jsme to my kdo se bude muset přizpůsobit.

Drzost samostatnosti a respekt k vůli sousedů?

Yekta Uzunoglu
29. 9. 2017
Deník Referendum, je obecně vnímán jako levicově orientovaný deník, proto by se mělo předpokládat alespoň náklonnost k právu těch slabších, těch bez práv, těch potlačovaných či diskriminovaných. Přesto deník, který nese název Referendum, uveřejnil dle mého vnímání, jakožto příslušníka druhořadého národa, skandalózní komentář pravě ke kurdskému referendu, které se konalo 25.09.2017.

Ledoborec Sibiř: Rusko zvládlo unikátní technologii, která mu zajistí bezkonkurenční pozici (FOTO)

29.9. 2017   Eurasia24
    překlad: mbi
    Nedávné petrohradské spuštění na vodu atomového ledoborce Sibiř, druhého plavidla z plánované řady téhož projektu, definitivně potvrdilo vedoucí postavení Ruska v oblasti arktického loďstva. Loď určená k provozu na Severní mořské cestě urychlí nejkratší námořní cestu z Evropy do Asie, a zajistí tak Ruské federaci zvláštní postavení ve světovém námořním…

Je snad Němec Gerhard Schröder jediným normálním politikem Západu v nové studené válce, který nevidí v Rusku horšího nepřítele, než jsou teroristé Islámského státu...?

Břetislav Olšer
29.9. 2017   Rukojmí
Rusko je větší hrozba než Islámský stát - přesně to si myslí polský ministr zahraničí Witold Waszczykowski (58). Stejně uvažuje i bývalý prezident USA Obama, co poté nechal zničit kvůli ropě a zlatu Libyi, čímž rozpoutal nejděsivější běženeckou invazi v dějinách lidstva…

Ohnivák od Třince


Karel Sýs
29. 9. 2017
Týdeník Rozhlas nedávno otiskl článek Ondřeje Vaculíka Horké léto v Gutech. Autor želí požáru dřevěného kostela v Gutech u Třince. Činu se dopustili tři mladíci. Vaculík nicméně spřádá temné nitky: „Vyskytla se také domněnka, kterou nechci rozvádět, že za žhářstvím stojí někdo mocnější, kdo mladíky využil ke svému boji proti katolické církvi.“ Škoda, že domněnku jen nakousl. Koho měl na mysli? Svobodné zednáře? Sionisty? Muslimské bratrstvo? Komunisty?

Sorry, ale v 81 letech - je to normální ?


Jiří Baťa
29. 9. 2017
Smrt populárního herce Jana Třísky je jistě smutnou událostí zvláště, je-li skon obestřen řadou nejasností. Přímá svědkyně, jistá paní Jitka v souvislosti s pádem muže do Vltavy řekla, že ji zaujal starší člověk, který seděl zídce Karlova mostu směrem k řece opřen o jedno ze sousoší. Svědkyně učinila dotaz na pana Třísku, zda je vše v pořádku, na což jí bylo odpovězeno, že ano. Navíc mu ještě doporučila, že by bylo lepší, kdyby si nohy dal na druhou stranu, směrem dovnitř mostu. On jí odpověděl, že takhle je mu tam dobře. 


Petr Brandtner: Bordel podle Karla Sýse


29. 9. 2017
Básník Karel Sýs nedávno oslavil sedmdesátiny. Patří k literární generaci, která vstupovala před čtenáře na sklonku 60. a počátku 70.let. Vydal dlouhou řadu básnických sbírek, některé z nich se vryly do paměti i tím, že byly zarámovány půvabnými ilustracemi básníkova přítele Kamila Lhotáka. Sýs je ale také novinář, publicista a sžíravý kritik špatností ve světě kolem nás.

Jeden svět; aneb má-li pravdu Soros, nemá ji Orbán a naopak


Leo K.
29.9.2017 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Podle George Sorose nevděk světem vládne. Hlasitý premiér Maďarska, Viktor Orbán ho prohlašuje za zlo a téměř živé ztělesnění Satana na Zemi. Jak k tomu Soros přijde, když ještě před založením Nadace otevřené společnosti, už v roce 1989 obdržel Viktor Orban od Soros Foundation, jednoroční stipendium a strávil rok v anglickém Oxfordu, kde studoval na Pembroke College?

Vražda ruského generála v Sýrii nabrala nečekaný obrat. Íránský ministr zahraničí vyjádřil to, o čem Lavrov zatím mlčí. Ruského generála zavraždily USA


29. 9. 2017         zdroj a zdroj
Ministerstvo zahraničí Íránu konstatovalo, že pro USA je mnohem důležitější omezit vliv Damašku než zvítězit nad DAEŠ. Expertka Národní zpravodajské služby se domnívá, že syrský ministr zahraničí vyjádřil i postoj Ruska. Pro USA je mnohem důležitější, aby se syrským orgánům zabránilo převzít kontrolu nad hranicí s Irákem než porážka DAEŠ (teroristické skupiny, která je v Rusku zakázána - pozn. Národní zpravodajské služby). Jak uvádí TASS, toto prohlášení učinil íránský ministr zahraničí Mohammad Javad Zarif. Zdůraznil také, že Teherán má zájem na mírovém urovnání syrské krize a že má cíle, které se liší od těch, které má Washington.

Stát obchoduje s firmami, které nedodržují zákony

Každým rokem se v oblasti veřejných zakázek utratí více jak 650 miliard Kč veřejných peněz. Povinnosti zadavatelů zakázek je ovšem uzavírat smlouvy pouze s transparentními společnostmi. Praxe je ovšem přesně opačná. 


Ruské speciální jednotky odrazily útok v Sýrii, odsoudily USA a vydaly ostré varování

The Saker
29.9.2017 Zvědavec

V Sýrii právě došlo k něčemu dosti nevídanému: „Dobří teroristé“, kteří jsou podporováni Spojenými státy, se pokusili o překvapivý útok na syrské vládní síly, které jsou nasazeny severně a severovýchodně od města Hamá. Tento útok je unikátní v tom, že se odehrál uvnitř tzv. „deeskalační zóny“, a navíc to vypadá, že jedním z klíčových cílů útoku bylo obklíčit a následně zajmout četu ruské vojenské policie, nasazenou za účelem monitorování a prosazování dodržování příměří v této zóně. 


Proč válka? Protože americký průmysl potřebuje suroviny z KLDR

- rp -
29.9.2017 PrvníZprávy

Vzácné zeminy jsou základní surovinou pro výrobu mikroelektronických součástek. Většina prvků vzácné zeminy se těží v Číně. Velké zásoby by měly být v Afghánistánu a Severní Koreji.

Moskva USA: Nenecháte-li toho, šlápneme do vámi podporovaných médií!

kou
29.9.2017 PrvníZprávy

Moskva přijme patřičná opatření proti médiím, která dostávají podporu od Spojených států, bude-li pokračovat tlak na ruské sdělovací prostředky pracující v Americe.


čtvrtek 28. září 2017

To byla ale zlá doba...

red
28.9. 2017  Eurasia24
Ach, jo... To byla otrava, jít do obchodu a vůbec se nezajímat o to, zdali tam prodávají bezpečné hračky pro děti, zdali jídlo v restauraci má stejnou gramáž, složení a cenu v Aši jako v Praze.
Ach, jo...
To byla otrava mít ještě před maturitou, vyučením jisté umístění a připravené pracovní zařazení hned po prožitých posledních prázdninách!
Ach, jo ...

Symbolika dvacátého osmého září a symbolika dvacátého osmého října

Dalibor Plichta
28.9.2017  ČeskéNárodníListy
 

Hovořit o symbolikách dvacátého osmého září a dvacátého osmého října a postavit je v jakémsi příměru proti sobě lze pouze tak, že bude i na dvacáté osmé září hleděno stejným způsobem jako na dvacátý osmý říjen, totiž jako na politickou ideologii.

Rusi úspešne čistia Idlib, ďalších 5 poľných veliteľov teroristov zahynulo

28. 9.2017 HlavnéSprávy

Rusi sú po smrti svojho generála v Sýrii naladení značne bojovo

Do Sýrie povolali aj ďiaľkové bombardéry a úspešne pokračujú v likvidácii príslušníkov sýrskych teroristických bánd. Včera zlikvidovali 5 významných poľných veliteľov Dzebchat an Nusry. Informácie priniesol portál rusvesna, ktorý sa odvolal na slová oficiálneho predstaviteľa Ministerstva obrany, generálmajora Igora Konašenkova.

Před Litoměřicemi: Koho budu volit


Radim Valenčík
27. září 2017 blog autora

Tuto sobotu, 30. září od 9.30 proběhne v kulturním domě Hrad na Tyršově náměstí v Litoměřicích odborný seminář na aktuální témata. Podobně jako před pár měsíci v Jihlavě, viz:
http://radimvalencik.pise.cz/4434-v-jihlave-o-nasi-budoucnosti-prave-ted.html

Miroslav Lazanski: Pád Ameriky v Koreji

Miroslav Lazanski
28.9.2017  Politika

„Vláda v Pchjongjangu dobře ví, jak dopadli Saddám Husajn a plukovník Kaddáfí, když neměli, ale byli křivě obviněni, že mají, atomové hračky", píše srbský publicista Miroslav Lazanski ve svém pravidelném sloupku v bělehradském deníku Politika.

Lavrov oznámil, kdy USA ukážou v Sýrii svou "pravou tvář"

28. 9. 2017    zdroj

Paradoxem je, že nejprve Státy napomáhaly vzniku takových skupin na Blízkém východě, jako jsou DAEŠ nebo Džabhat an-Nusra, pak vykřikují o záměru všemi prostředky bojovat proti mezinárodnímu terorismu. Je to jako způsobit v cizím domě požár a pak ho hasit benzínem.

Ruzyně, přesněji Praha-Ruzyně


Jiří Baťa
28. 9. 2017
Zaujal mě článek pana Stanislava Novotného, který připomíná 5. výročí od úředního přejmenování mezinárodního letiště Praha-Ruzyně na Letiště Václava Havla Praha. Musím mu dát za pravdu všemu, co v souvislosti s Letištěm Praha-Ruzyně, resp. samotné obci Ruzyně píše. Dávám také plně za pravdu jeho názoru, že „...název Praha-Ruzyně nikomu nevadil, zato ten dnešní název rozděluje veřejnost. Naprosto zbytečně a to jenom proto, že nejrůznější kariéristé a neosobnosti se potřebují předvádět na jakési správné straně barikády, kterou pro ně personifikuje Havel“, dodává pan S. Novotný.

středa 27. září 2017

Nesmrtelnost člověka je přímo úměrná lidské paměti, proto si znovu připomínám nedožitých 93 roků Josefa Škvoreckého. Myslím na něho o to víc, jelikož už nikde neexistuje žádný jiný člověk tohoto příjmení…

Břetislav Olšer
27.9. 2017   Rukojmí
Znovu si vybavuji to naše torontské setkání... Pořád vidím Josefa Škvoreckého, jak růžolící popíjí whisku, když jsme spolu u jeho švagra Lumíra Salivara, kterého jsem znal již z mého předcházejícího torontského pobytu, oslavovali Mistrovy 73. narozeniny. Narodil se 27. září 1924 v Náchodě, zemřel 3. ledna 2012 v kanadském Torontu.

ČR je nejsvobodnější zemí, kapesní nože nejsou zakázány

27. 9. 2017    z  internetu (původní zdroj se nám nepodařilo zjistit)
Smí se u nás tábořit, sbírat houby a lesní plody, opékat buřty a zpívat u táboráku... Život v Česku sice zatím není ideální, ale, jinde je to ještě mnohem horší. Pojem “životní úroveň“ je zavádějící, neboť se jedná o individuální představy o tom, co daný člověk od života očekává. Podle jeho představ je potom nutné měřit životní úroveň. Dovolil bych si tvrdit, že nejlepším místem k životu na této Zeměkouli je Hradec a jeho okolí. Kdyby tomu tak nebylo, nežil bych tam. Na druhé straně, nějaký arabský šejk z Kuvajtu, se mnou určitě souhlasit nebude. Japonský majitel automobilky asi také ne…

Americké drancování afghánských nerostných zdrojů

Stephen Ledman
Stephen Lendman
27.9.2017 Global Research, překlad messin

Nekonečná agrese USA v Afghánistánu nemá nic společného s bojem proti terorismu (Amerika ho podporuje), vše se týká kontroly země, jejího využití pro ropovody a plynovody, částečného obklíčení Ruska a Číny americkými vojenskými základnami a drancování ohromného afghánského nerostného bohatství – pravděpodobně v hodnotě bilionů dolarů, po němž prahnou korporátní predátoři.Porošenko a Trudeau: Kanadský postoj vůči Ukrajině

Jim Miles
27.9.2017  Zvědavec

„Budeme i nadále stát při Ukrajině ve věci nezákonného nelegitimního vpádu Ruska na ukrajinské svrchované území a pokusů Ruska destabilizovat Ukrajinu ekonomicky i mnoha jinými způsoby,“ řekl Trudeau. CBC, 22. 9. 2017


Den státnosti – 28. září nebo 28. říjen?

Stanislava Kučerová
27.9.2017  ČeskéNárodníListy

Strůjci neomluvitelného historického zločinu, kterým bylo rozbití společného státu Čechů a Slováků r.1992, přiřkli zbytkové České republice jako den státnosti 28.září – den památky sv. Václava. Státností míníme vědomí původu a smyslu státu, jeho osobitosti a jeho zaměřenosti. Právem se tedy ptáme, čím uvedený světec k ustavení naší státnosti přispěl? Pokusme se určit jeho místo v dějinách nejstaršího českého státu koncem 9. a v 10.století.

úterý 26. září 2017

Letecká linka z Moskvy na Krym se dostala mezi nejvytíženější na světě

26. 9. 2017   zdroj
Letecká linka Moskva - Simferopol je jednou z nejvytíženějších leteckých tras na světě. Informovala o tom tisková služba společnosti Routes. Podle údajů společnosti v červenci tohoto roku bylo na této trase přepraveno více než 186 tisíc cestujících. S těmito ukazateli obsadily lety z letiště Domodědovo v Moskvě do krymského města 12. místo v top 20 nejvytíženějších leteckých směrů na světě.

Letiště Ruzyně

Stanislav Novotný
26. 9. 2017
5. října uplyne 5 let od úředního přejmenování mezinárodního letiště Praha-Ruzyně na Letiště Václava Havla Praha. Uplyne tedy 5 let od okamžiku, kdy bylo na základě rozhodnutí vlády vypuštěno z názvu naší brány do světa starodávné označení místa, na němž se letiště nachází. Název byl naopak ověnčen jménem aktuálního politika. Pominu-li, že pojmenování letiště nechali na pokoji i komunisté, a ti se opravdu s žádnými tradicemi nemazali, je tento způsob vnucování politických idolů k povinné adoraci natolik znechucující, že je nutné jej čas od času připomenout v souvislostech.

Chceme staronový model kolonialismu pro naši zemi?

Jaroslav Tichý
26. 9. 2017
Aliance národních sil je skutečně alternativní politickou silou. Ne proto, že to o sobě tvrdí, či proto, že (zatím) není zastoupena v parlamentu, nýbrž proto, že nabízí alternativní program řešení našich problémů a uspořádání v naší zemi.
Porovnejme si její program s programem dalších stran, jež o sobě tvrdí, že jsou alternativní a přitom si pod pojmem alternativy často představují jen to, že na základě pár hesel pouze nahradí (budou alternovat) na místech u hodovního stolu zástupce těch stran, od nichž již odešli voliči a které od tohoto stolu odpadnou.

Snahy překazit slevy při nákupech nemocnic

Josef Mrázek
26. 9. 2017
Nejen nervozitu hospodářských pracovníků a vedení nemocnic, ale také ohrožení zájmů pacientů, způsobilo tažení státního zástupce Matuly proti bonusům v podobě dodatečných množstevních slev z plateb za dodávky léků a zdravotnického materiálu do nemocnic. O tomto problému bylo uveřejněno dost komentářů, ale úvahy v nich obsažené vynechávají to nejpodstatnější.

Po zabití generála přišel drtivý úder. Střely Ch-101 změnily v prach teroristy i budovy (video není dostupné )

Napsal/přeložil: ea24
26.9. 2017   Eurasia24
Jen pár dnů po zabití ruského generála Valerije Asapova a útoku teroristů na vojenské policisty ruské strategické bombardéry s pomocí křižujících střel zaútočily na teroristické organizace odpovědné za tyto činy. Úder byl zcela přesný a zničující.Strategické bombardéry Tu-95MS ruského letectva v úterý 26. září zaútočily na objekty organizací Islámský stát a Džabhat an-Nusra v Sýrii.

Ani Třískův tolik milovaný Shakespeare by nevymyslel tak fatální tragédii; objímat z lásky sochy dávných Čechů, říkat, jak se mu tam líbí a pak spadnout do své i Smetanovy Vltavy…

Břetislav Olšer
26.9. 2017   Rukojmí
Zemřel herec Jan Tříska, bylo mu 80 let. Podlehl následkům pádu z Karlova mostu. Režisér Mádl k tomu dodal: "Několikrát mi říkal, že vždycky před natáčením chodí čerpat sílu a prosit o štěstí na Karlův most, kde sahá na sochy. Podle všeho se tam stalo něco nešťastného…"

"Útok na Donbas? Nedělejte to! Rusko vás rozdrtí!", v USA vznikla hysterie z návrhů Kyjeva, něco takového dlouho neslyšeli

Taisija Proninová   ZDE
Alexandr Koc    ZDE
26. 9. 2017  
USA pohrozily Ukrajině v případě útoku na republiky Donbasu. Prankeři Vovan a Lexus si vystřelili z pana Kurta Volkra, když se představili jako Alexandr Turčinov. Celou hodinu zvláštní vyslanec USA pro Ukrajinu besedoval s nastrčeným předsedou Rady národní bezpečnosti a obrany Ukrajiny. Prankeři požádali Volkra jménem Turčinova, aby dal zelenou k útoku na DLR a LLR. Ale zcela nečekaně Volker doslova křičel do telefonu:

Odporný dvojí metr propagandy

Jaroslav Loudil
26. 9. 2017
Na příkladu Kosova a Kurdistánu je opět vidět lhaní a křiváctví USA i NATO. Občané Kosova prý "silně trpěli" útlakem z Bělehradu, když se tam srbské ozbrojené síly snažily udržet pořádek. Teroristická organizace UCK tam totiž organizovala nepokoje / i ozbrojené/. Aby "chudákům Kosovanům" NATO pomohlo k samostatnosti, tak přilétly bombardéry USA a bombardovaly mnoho týdnů území Srbska. 


„Sovětská“ invaze v roce 1968 versus americké vražedné osvobozování v roce 1945

26.9.2017 Agentura EXANPRO
Specifické hodnocení (11053)

V souvislosti s 49. výročím vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa (srpen 1968) byli diváci, čtenáři a posluchači na konci léta 2017 „zasypáváni“ sdělovacími prostředky informacemi o tehdejší okupaci vedenou Sovětským svazem. Vše by bylo v pořádku, pokud by zde nebyly dva závažné nedostatky, jež z tohoto mediálního přístupu činí čirou propagandu ve prospěch západního politického trendu.

Nahánění migrantů do EU se přesouvá do Afriky – tam to nebude tak na očích, část 3... Migrace by ve svém důsledku znamenala zničení národních států – a o to jde v první řadě!.

Maru
26.9. 2017   Zvědavec
První část
Druhá část 

Měli bychom co nejdříve vystoupit z EU, zrušit plnění OSN Agendy 2030 a naši dohodu s OSN z roku 2008 (Topolánkova vláda) o naší účasti na přesídlovacích programech a dále zrušit náš podpis pod konvencí OSN o snižování případů osob bez státní příslušnosti (zde), protože takových osob jsou v Africe milióny.
Měli bychom zavést závazné referendum o důležitých otázkách, donutit neziskovky uvádět jejich sponzory a vyhnat je ze školství a politiky po vzoru Polska a Maďarska, vyrvat státní média havloidní klice, vytlačit cizáky z bankovnictví po vzoru Maďarska a soudce multikulti kliky ze soudnictví po vzoru Polska.
Znovu vybudovat českou armádu, pro začátek hranice s Německem a Rakouskem, zemědělskou soběstačnost a průmysl a zrušit tzv. církevní restituce. (Vždyť i přísně katolické Polsko vrátilo církvi jen 30 % rekvírovaného majetku.) Pojďme ještě zpátky do historie, jak se plánovitě připravovalo přesídlení migrantů do EU...

Solidarita s migranty? Přečtěte si, co dělala ČSSR, když Západ na chudých bohatl

Rafinerie v Bejdži - Basra (Irák)
Geo
26.9.2017 Eurasia24
 
Zatímco francouzský byznys navážel do země „levnou pracovní sílu“ z bývalých afrických kolonií a se stejným cílem Západní Německo organizovalo příliv Turků, Československo a další země RVHP se nejenže nijak nepodílely na zárodku budoucí migrační apokalypsy, ale dělaly přesný opak: po desetiletí vynakládaly z vlastních zdrojů značné prostředky, aby lidé z chudých zemí mohli rozvíjet své původní domovy a kultury. Sondou do přístupu socialistických zemí k otázce rozvoje zemí třetího světa, může být článek tehdejšího náměstka ministra zahraničního obchodu Jaroslava Jakubce. Vyšel v Rudém právu 18. května 1984 a v dnešních souvislostech je více než poučný.

Svět ruskýma očima 420
zajoch
26.9.2017  Outsidermedia

Rozmístění S-400 ruské výroby v Turecku prý umožní Rusku nahlédnout „do intimních míst“ západní obranné aliance * Odkud v Německu přilétají novinářské kachny * Ukrajina směřuje k vylidnění

Eroticko-politická psychoanalýza vítězné "Alternativy pro Německo" (AfD)

Václav Umlauf 
26.09.2017  e-republika

Rekapitulujme ideologii genderového vyklešťování střední třídy, která v Německu zásadně selhala, díky chytré politice AfD. Tato strana zásadně prosazuje právo na sexuální diferenci, na erotiku, a tím brání nativní rodinu.


pondělí 25. září 2017

F.R.Čech:Byli jsme podvedeni, okradeni, zbavili jsme se majetku. Stala se z nás služebna a skladovací prostor. Překladiště pro východní Evropu...Jak řekl Charles de Gaulle: „Je těžké vládnout zemi, která má tři sta druhů sýrů.“ A Čechům se těžko vládne, když se jim nezavděčí nikdo nijak...

25.9. 2017   PL,rozhovor
Tak blbí jsme byli! Jásali jsme po listopadu, a už bylo připravené obsazení našich podniků. I já jsem byl blb. „Byli jsme obelháni od samého začátku. Ta radost z té nabyté svobody, ten jásot prostě pohltil celou zemi,“ hodnotí to, co se dělo po sametové revoluci, kdy například zanikla celá řada prosperujících podniků,říká hudebník, malíř a politik.