Reklama

sobota 7. října 2017

Chovanec na stráži

Ivan David
8. 10. 2017
Chtěl jsem se dozvědět, kdy zemřel akademik Sacharov. Když jsem napsal jeho jméno latinkou v českém přepisu, nebyl jsem úspěšný. Nalezl jsem jen články o tom, kdo z českých velikánů obdržel Sacharovovu plaketu a tak podobně. Přepsal jsem tedy jeho jméno do azbuky a hle na co jsem narazil:

Lide český předvolební


Lubomír Man
7. 10. 2017
Stojíme v těchto dnech před parlamentními volbami, ve kterých budeme zdravý úsudek a zdravý rozum potřebovat možná víc, než kdy jindy. A to k posouzení otázky, čím a jak bychom mohli dnes co nejlépe pomoci míru, který je dnes snad ještě ohroženější než než kdy byl i v dobách studené války, a bez jehož zachování je už o čemkoli dalším zbytečné mluvit, protože by se to společně s naší existencí propadlo do ponukleární nicoty.

Pomáhali nacistům

Monika Hoření
7. 10. 2017     zdroj
Zaznamenali jste informaci, že čeští badatelé získali data o »krajanech« internovaných v SSSR? Do jejího obsahu se mnohá média zamotala a ve svém boji proti všemu, co je sovětské a ruské, některé sdělovací prostředky, i renomované, vyprodukovaly paskvil. Zpráva ČTK 27. září sdělila, že »tisíce záznamů o Češích a Slovácích internovaných v táborech v někdejším Sovětském svazu dostali badatelé z Ústavu pro studium totalitních režimů. Záznamy symbolicky převzal ředitel ústavu Zdeněk Hazdra od ředitele Muzea SNP, které tyto informace získalo z Moskvy. Záznamy se týkají Čechů a Slováků, kteří prošli systémem Hlavní správy vojenských zajatců a internovaných. 


Biopaliva a bioblázni

Molly Scott Catová 
7.10. 2017   Zvědavec
Evropské politiky fascinuje lobby producentů biopaliv - je to však jen pouhá fantazie; nastal čas probudit se do reality a uvědomit si, že tento průmysl má na svědomí odlesňování, zabírání půdy a chudobu, říká europoslankyně za britské Zelené MOLLY SCOTT CATOVÁ.Ve filmu „Čaroděj ze země Oz“ Dorotka šťastně skáče po cestě dlážděné žlutými cihlami, protože věří, že je na cestě objevování a pokroku. Nakonec samozřejmě zjistí, že čaroděj je malý, bezmocný muž, sedící na vysoké stoličce, a že to celé byl jen sen.

Jaký je rozdíl mezi ruskou a americkou holubičkou míru?

Ivan David
7. 10. 2017
Na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let se v Čechách vykládal takový vtip. Jaký je prý rozdíl mezi ruskou a americkou holubičkou míru? Celkem žádný, ta americká má plošší dráhu letu. 
Opět výborně vyargumentovaný a příkladně stručný článek pana Loudila ZDE je vlastně znovu na stejné téma, na téma dvojího metru. Propaganda této metody používá odnepaměti, jakmile je ovšem dvojí metr rozlišitelný na kilometrovou vzdálenost, je zřejmé, že argumentace je v tísni a soustředí se na blbce. Ti se dají dobře manipulovat a mají také volební právo.

Rusové se bránili, bylo to prý nemravné

Jaroslav Loudil
 7. 10. 2017
Komentátor Milan Šíma se v pořadu Svět bez obalu opět pokouší kydat další hnůj na Rusko. Rusko totiž postavilo sochu vynikajícímu konstruktérovi zbraně Kalašnikov, který nedávno zemřel ve věku 94 let. V pořadu se s jakýmsi "rádoby analytikem" pokouší vypočítat, kolik vlastně tato zbraň dokázala ve světě dosud zabít lidí a že je to vlastně příšerné co Rusko zase dělá. Hnůj, hnůj, hnůj.... Pan Šíma se propůjčil do role norského kolaboranta Widkuna Quislinga,  servilného poskoka německých nacistů. 

Text žádosti na Vládu ČR – vydání prohlášení k občanským a lidským právům v Katalánsku

7. 10. 2017      NWOO
Dne 5.10.2017 v 15:00 hodin byla (po 20 minutách hledání odpovědné osoby na úřadu vlády), předána žádost adresovaná premiérovi a Vládě ČR. V této žádosti občané požadují vydání vládního prohlášení o porušování občanských a lidských práv v Katalánsku (nepřiměřených policejních zákroků). První zástupce Velvyslanectví Španělského království přijal Lenkou Procházkovou (Nezávislá media), Václava Novotného (Iniciativa Ne základnám) a Terezu Kurfiřtovou (zpravodajku ČTK ) v prostorách velvyslanectví a převzal si kopii žádosti adresované premiérovi a Vládě ČR. I když byl na místě přítomen kameraman ČT, nikde ve zpravodajství ČT se však tato informace neobjevila.

Předvolební bomba. LITHIUM. Zastřelí se Sobotka?

Radim Valenčík
7. 10. 2017       RadimValencikPise
Tak jsme svědky největšího předvolebního skandálu. Stalo se něco, co si nikdo ani neuměl představit, že se stane či že se vůbec může stát: "Pouhých čtrnáct dnů před sněmovními volbami dosavadním poslancům hrozí, že budou muset přerušit kampaň a ještě naposled zasednout v parlamentních lavicích. Komunisti totiž sbírají podpisy pro svolání mimořádné schůze. Rozzuřil je totiž ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček, který v uplynulých dnech podepsal memorandum o porozumění s australskou společností European Metals Holdings. A to kvůli těžbě lithia v Česku. -

Pouze dnes! Putinův narozeninový burger!

7.10.2017, Petr Ďoubalík, zdroj: Rossija24


Kolik váží Putin´s Birthday Burger v New Yorku? Video, překlad


V New Yorku dnes také oslavují narozeniny prezidenta RF, v jednom bistru v centru města tam návštěvníkům připravili opravdové překvapení: burger Putina. Od obyčejného se burger odlišuje rozměry, váhu má téměř 2 kg, přesněji 1 952 gramů - podle roku narození ruského prezidenta.

Pentagon zneklidněl zájmem spojenců USA o koupi ruských S-400

7. 10. 2017     zdroj
Washington je znepokojen, že řada spojenců USA má zájem o koupi ruských protiletadlových raketových systémů S-400, sdělila agentuře TASS mluvčí Pentagonu podplukovnice Michelle Baldanzová. "Nejednou jsme zdůraznili důležitost zachování interoperability se zbrojními systémy USA a dalších zemí v regionu při realizaci významných nákupů pro armádu. Tato kompatibilita je nezbytná pro potlačení obecného ohrožení", prohlásila Baldanzová.

ORF: Sankční spirála přišla Evropu pěkně draho!- kou -
7.10.2017 PrvníZprávy

Protiruské sankce přinesly Evropské unii velké ztráty, uvedla rakouská televize ORF s odkazem na provedenou studii. Rovněž výrazně poklesl vývoz zemědělských produktů. To lze vidět na příkladech Řecka a Kypru, kde došlo k největšímu poklesu. Přičemž v polovině září EU protiruské sankce prodloužila, ačkoliv je zjevné, že sankcemi ničeho, než poškozování vlastních producendů, nedosáhne.

Hororový příběh od zlínského soudu V.

Zdenek Jemelík
7.10.2017 blogg autora

Dne 5.října 2017 proběhlo u zlínské pobočky Krajského soudu v Brně další kolo hlavního líčení v kauze, v které jde o stovky milionů Kč, o které se přetahují pan obžalovaný s panem poškozeným, jenž je údajně dlužníkem. Skutkový děj je neobvyklý: jeho součástí je únos poškozeného (dlužníka) do domu obžalovaného (věřitele) a jeho vydírání s použitím zbraně, s neuvěřitelným zakončením bohatýrskou pitkou obou pánů na oslavu jejich usmíření. K finančnímu vypořádání stran zatím nedošlo.

Krádež kulis Krymského mostu může způsobit tsunami v USA

První loď proplouvá pod železničním obloukem
 Kerčského (Krymského) mostu

7.10.2017, Petr Ďoubalík, videa - překlad - procvičení ruštiny


Čeští presstituti marně hledají ve stavbě Krymského (Kerčského) mostu nějakou inspiraci pro své jedovaté plivance na RF, a tak na toto téma raději svorně drží bobra mlčení. Je to ale stavba století, něco psát by se mělo, ne? Možná by jim mohly být vodítkem články ukrajinských soukmenovců, ti totiž ve své nenávistné propagandě dosáhli nevídaného mistrovství.


Říjen 1938 - Němci uspořádali na Čechy úplný hon

Uprchlíci v Praze
Jiří Bárta
Pamětních událostí, které po podepsání mnichovského diktátu následovaly v českém pohraničí popisuje přímý pamětník těch dnů, které je prožil jako dítě v Broumově a pak na útěku. Skutečnosti jsou i po letech otřesné. Když si uvědomíme, že Sudetoněmecký landsmanšaft se nikdy neomluvil za rozbití demokratické republiky a genocidní vyhánění českého obyvatelstva z našeho pohraničí a stále vznáší nesmyslné požadavky, které ignorují výsledky 2. světové války, pak postoje vedoucích lidovců (KDU-ČSL) a některých katolických prelátů (viz Graubner a pod.) nezaslouží nic jiného než odsudek a opovržení.

Už zbývají jen tři dny k odchodu Čechů ze Sudet – tak tomu bylo v říjnu 1938. “Mír podle Mnichovské dohody” – VIDEO

Pozorovatelka
7.10.2017 AE News  


Před pár dny bylo výročí podepsání Mnichovské dohody (29.9.1938) a za pár dní bude výročí, kdy vypršela lhůta, do které měli Češi opustit Sudety (10. října 1938). K této události Česká televize odvysílala dokument “Mír podle Mnichovské dohody”, který považuji za málo známý a proto v těchto dnech hodný shlédnutí.pátek 6. října 2017

Právník Hrádela si přečetl memorandum o těžbě lithia a ztuhl. Může to být průšvih, proti kterému budou miliardy za Diag Human drobné

rozhovor
6.10.2017  ParlamentníListy

Advokát a publicista Karol Hrádela napsal pár řádek k těžbě lithia v Česku. Rozepsal se o kolonii, která podepisuje memorandum v cizím jazyce jako za času kolonistů, a o tom, co nás možná čeká za trampoty. Hrádela v této souvislosti zmiňuje i šéfa hnutí ANO Andreje Babiše a server ParlamentníListy.cz 

 

Důstojník SBU sdělil, jak Kyjev „vyšetřoval“ havárii MH17

6.10.2017  Sputnik

Vedoucí šifrovacího oddělení SBU v Doněcké oblasti Roman Labusov, který přešel na stranu domobranců DLR, prozradil, jak Kyjev vyšetřoval pád Boeingu 777 Malajsijských aerolinek. Informuje o tom televizní stanice Vesti.

Česko optikou paní Němcové
Jiří Baťa
6. 10. 2017
Kdyby to bylo možné, chtělo by se říct: „Paní Němcová, vystupte z rychlíku a běžte se pěšky podívat mezi „pracující lid“. Chápu, že pojem „pracující lid, nebo pracující člověk“ je či může být pro paní Němcovou pojem víceméně cizí, připomínající jí neblahá léta budování socialismu, potažmo doby komunismu, nicméně paní Němcová vyslovila názor, že žijeme v nejúžasnější době, v jaké kdy česká společnost žila. Tento názor je pravdivý jen částečně a platí pro lidi podobným paní Němcové. Tento názor je viděn z naprosto nereálného (odeesáckého) pohledu, protože už jen fakt, že se paní Němcová dlouhou dobu pohybovala ve sféře vysoké politiky, měla (a dosud má) k realitě skutečného života obyčejného člověka tak blízko, jak má jiný řadový občan daleko např. dělat předsedu Poslanecké sněmovny ČR.

Rusko a Saúdská Arábie podepsaly 14 dokumentů o spolupráci. 3 miliardy dolarů a nová rovnováha sil: proč král Saúdské Arábie přicestoval do Moskvy


6. 10. 2017     zdroj a zdroj
V Moskvě proběhlo jednání ruského prezidenta Vladimíra Putina a krále Saúdské Arábie Salmána bin Abdul Azíz Al Saúda. Rusko a Saúdská Arábie podepsaly 14 dokumentů o spolupráci na základě výsledků rozhovorů lídrů obou zemí Vladimíra Putina a Salmána bin Abdul Azíz Al Saúda 5. října v Moskvě. Informovala o tom tisková služba Kremlu. Mezi podepsanými dokumenty je mezivládní dohoda o spolupráci při výzkumu a využívání kosmického prostoru pro mírové účely, memoranda o vzájemném porozumění mezi ministerstvy komunikací a ministerstvy obchodu obou zemí.

Kdo je největší parazit dotací? Odejitý ministerský náměstek nabízí kompletní přehled

Lukáš Wagenknecht
rozhovor
6. 10. 2017 ParlamentníListy

Firmy, které dostanou dotaci den po svém zřízení a které vzápětí zase zaniknou. Podnikatelé, kteří sponzorují několik politických stran a zároveň jsou příjemci štědrých dotací a investičních pobídek. Bratr ministra zemědělství, který sice dělá ministrovi poradce zdarma, ale jeho firma pobírá zemědělské dotace. A velké koncerny, které získávají od státu peníze, aby byly ještě větší a mohly úspěšně likvidovat menší konkurenty. 


Masakr v Barceloně: v zájmu EU a kapitálových trhů

ea24
6.10.2017 Eurasia24
Pokud by se něco podobného odehrávalo v případě nějakého národa v mnohonárodnostním Rusku, už by byl oheň na střeše a sankce by se zas jen hrnuly. K brutálnímu zbití účastníků katalánského referenda to uvedla analytička Tereza Spencerová.

Kalibry startovaly pod hladinou, zničily všechny cíle. Zde je VIDEO odpalů i zásahů

ea24
6.10. 2017   Eurasia
Mohutnými údery podpořily ofenzívu syrské armády u Dajr ez-Zauru, jak informoval generálmajor Igor Konašenkov z ruského ministerstva obrany. Údery byly provedeny ze Středozemního moře, z ponorek nacházejících se pod hladinou. Ponorky odpálily celkem deset Kalibrů.

Svatba Angely Merkelové s Kim Čong-unem se odkládá

"Merkel, Putin, Kim" na summitu v Kamedi Klabu
(zdroj: Kamedi Klab)

6.10.2017, Petr Ďoubalík, zdroj: Kamedi Klab (2017)


Merkel + Kim, kdo stojí za tim? Samozřejmě Putin!


Video - české titulky
Všude prokremelští agenti, za vším hledej Putina. Kdo zařídil Angele další volební období? Proč se odkládá svatba Angely a Kima? Kteří evropští prezidenti pracují pro Putina? Je i Vatikán řízen z Moskvy? Z čeho je vyrobena bomba KLDR?
Legrácka pro odlehčení.Pavel Uhl: „Policie zřejmě nemá čisté svědomí“ (rozhovor)

Lukáš Rychetský
6.10.2017 A2larm

S advokátem jedné z obžalovaných v tzv. kauze Fénix jsme mluvili nejen o okolnostech posledního zprošťujícího rozsudku městského soudu.

čtvrtek 5. října 2017

Teroristi IS napadli syrské jednotky z oblasti „americké vojenské mise"!

kou
5.10.2017  PrvníZprávy

Militanti „Islámského státu“ provedli sérii útoků na syrské jednotky ze zóny „vojenské mise Spojených států“, uvedl mluvčí ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov.

CNtv: Jak to bylo s rozdělením Československa?Viníkem katalánského referenda je kdo? No, přece Putin...


5.10. 2017   NWOO,česká nezávislá televize

A je to tady: dalším viníkem událostí kolem katalánského referenda je… Putin – Vyhlásí Madrid stanné právo? Katalánsko trvá na nezávislosti, v ulicích jsou davy – Komise posílá Česko k soudu, navrhuje téměř miliónovou pokutu denně – Otevřená debata Zemana se seniory: Leží doma, berou sociální dávky a posmívají se těm, kteří chodí do práce…více na https://www.youtube.com/watch?time_continue=356&v=OQBweS93_W8

Skrytý smysl katalánského separatismu

Igor Druz
5.10. 2017   Zvědavec
Jak je vidět, otázka existence územní celistvosti Španělska je nyní nejistá: 1. října proběhlo referendum o nezávislosti hospodářsky významné a hustě osídlené části této země – Katalánska. Podle průzkumů veřejného mínění před referendem i podle výsledků uskutečněného hlasování převyšuje počet zastánců katalánského separatismu počet jeho odpůrců. Samozřejmě všechno v současném světě je propojeno: možný rozpad tak velkého člena Evropské unie jako je Španělsko bude mít vliv na celou EU, do jisté míry to ovlivní i zájmy Ruska v regionu.

Teroristé prchají jako krysy5. 10. 2017          zdroj
Teroristé na Blízkém východě mají v úmyslu po porážce v Sýrii a Iráku vytvořit novou celosvětovou teroristickou síť, uvedl ředitel Federální služby bezpečnosti RF Alexandr Bortnikov. Bortnikov při zahájení XVI. konference hlav speciálních služeb, orgánů bezpečnosti a orgánů činných v trestním řízení zahraničních partnerů FSB, která se koná ve dnech 4. a 5. října v Krasnodaru, konstatoval, že teroristé utrpěli značné ztráty díky účinným krokům syrských vojsk a VKS Ruska. Podle něj ztratili kontrolu nad velkým územím a řadou ropných oblastí.

Pentagon Evropě: dejte nám do správy vaši suverenitu. Názor

Alexandr Chrolenko
5. 10. 2017      zdroj
Efektivní „projekce síly“ vyžaduje náležitou logistiku a dopracovaný systém dopravních komunikací, jinak se může pára Pentagonu rozfoukat ve větru: vojska nedojedou (nedoletí) do protivníka. Proto velitel vojsk USA v Evropě generál Ben Hodges nepřestává hovícím si Evropanům říkat o rostoucí ruské agresi a nezbytnosti vytvoření „vojenského schengenu". Tanky a letouny USA se musejí cítit svobodně na území od Lisabonu po (nejlépe) Vladivostok. Americký náčelník si myslí, že „aliance musí mít možnost přemísťovat se stejně rychle či ještě rychleji než síly Ruska, pokud chceme, aby náš potenciál zadržování byl efektivní".

Ruští ženisté dokázali víc než postavit most přes Eufrat. Ve hře bylo dělení Sýrie (VIDEO)


Ilja Novickij

Ruští vojenští specialisté postavili poblíž syrského Dajr az-Zauru most přes Eufrat. Most je využíván k přepravě vojenské techniky a živé síly, ale také konvojů s humanitární pomocí na východní břeh řeky.

Kverulant.org: Ekospol prohrál s Kverulantem spor o 10 milionů

Vojtěch Razima
5.10.2017 Outsidermedia

Kverulant.org v kauze KORUPCE NA RADNICI PRAHY 15 odhalil, že starosta Prahy 15 Milan Wenzl uzavřel s developerem Ekospol smlouvu, kde se píše, že pokud jeho radnice opatří Ekospolu všechna stavební povolení, dostane za to dva a půl milionu korun. Kverulant označil toto jednání za korupci. 


Pokuta 900 tisíc denně – další „dar“ od byrokratické EU !

Josef Nožička
5.10. 2017   Rukojmí
Evropská komise se rozhodla žalovat Českou republiku kvůli tomu, že nepomáhá pracovníkům z Evropské unie tak, jak to vyžaduje její směrnice.Evropská unie stanovila všem členským zemím, aby do května loňského roku zapracovaly do své legislativy vnitrostátní předpisy, které by na jejich území zajišťovaly všem pracovníkům ze zemí EU příslušná práva. Tento příkaz z „Velkého Bruselu“ splnily všechny země vyjma České republiky a Lucemburska. Proto Evropská komise nyní navrhuje, aby obě země platily pokutu až do doby, než požadavky Bruselu splní (viz odkaz zde).

středa 4. října 2017

Ministerstvo obrany RF oznámilo likvidaci velení Džabhat an-Nusry a také zveřejnilo video o této akci

4. 10. 2017     zdroj a zdroj
Pohlavár teroristické skupiny Džabhat en-Nusry byl vážně zraněn a je v kritickém stavu, dalších 12 polních velitelů bylo zlikvidováno v důsledku leteckého úderu RF. Ve středu 4. října to zveřejnila agentura Interfax s odkazem na Ministerstvo obrany Ruska. Letecký úder byl proveden 3.října ruskými letouny Su-34 a Su-35 v okamžiku, kdy se velitelé skupiny shromáždili k jednání.

Glosa ke dni: Gay-pohádka Král a král“ Pěkný, ale na něco naši ctění indoktrinátoři dětí zapomněli

Adam Mikulášek
4.10. 2017   Rukojmí
A stále mi to vrtá hlavou. Který z nich nosí burku? Bertík nebo Krasomil? Vždyť je to přece tak úžasně pokrokové! Tak proč by naše děti měli být připraveny o tu slast, vidět krále v burce nebo v nikábu?

Katalánsko: Král Felipe VI. mimo mísu


Radim Valenčík
4. 10. 2017       RadimValenčíkPíše
"Děti, vraťte se do školy!" – Pamětníci si brzy připomenou tento památný výrok tehdejší ministryně školství Synkové v prvních dnech po 17. listopadu roku 1989. Výrok jednak zcela mimo mísu, jednak symbolicky vyjadřující, jak pokročila degenerace tehdejších mocenských elit. Po tomto výroku již bylo zcela zřejmé, že vývoj je nezvratný. Každému. I těm, co nějakou dobu váhali, na kterou stranu se přidat.

Strýc Džalal nás opustil!

Yekta Uzunoglu4. 10. 2017
Celý Kurdistán ho zná jako Strýce Džalala (Mam Jalal), neúnavného bojovníka za demokracii a za svobodu. Narodil se 28. dubna 1933 v kurdském městě Kelkan jako Jalal Talabani. Ve svých 13 letech se stal členem Demokratické strany Kurdistánu a ve svých 18 letech členem ústředního výboru této strany. Souběžně se svojí politickou prací studoval v Bagdádu právo, stal se advokátem. To vše se dělo v době, kdy byli Kurdové v Iráku pronásledováni jako židé za Hitlera.

Měří soudy všem stejným metrem? Ani náhodou!

Jiří Baťa
4. 10. 2017
Již několikrát jsem poukazoval, resp. zpochybňoval status našeho státu a sice, že jsme „právní stát“. Ty pochybnosti ve mně neustále zůstávají a místo aby ustupovaly, tak se jen stále více utvrzuji v názoru, že tomu tak není. Fakta a skutečnosti totiž svědčí o něčem jiném, než se nám někteří vrcholní politici snaží namluvit, či nás o tom dokonce chtějí přesvědčit. Uvádět příklady je zbytečné, bylo by to na dlouho, je jich „neurekom“ (celá řada). Nicméně své pochybnosti mohu prezentovat na příkladu nejčerstvějším, kterým je nebetyčné řádění „neobyčejného občana“, za což by byl „obyčejný občan“ ztrestán, až by zčernal!

Vidlemi to začíná, „humanitárním“ bombardováním končí

Jaromír Petřík
4. 10. 2017       JaromirPetrik
Skupina blogerů a diskutujících prožívá doslova extázi, jak nějaký rozzuřený občan zaútočil v Radkovicích u Hrotovic na Třebíčsku na komunistické auto, které tam přijelo agitovat za KSČM (ZDE). Citujme raději ze samotného článku a z příspěvků: „Já nejsem příznivec násilí, ale v tomto případě si komunisté nezaslouží žádný soucit.“ 

Důvěra lidí v prezidenta Zemana vzrostla k nadpoloviční většině

4.10.2017   PL
Důvěra v prezidenta se v září po předchozím růstu opět mírně zvýšila, a z velké části tak smazala svou květnovou ztrátu. Nyní hlavě státu důvěřuje 51 procent lidí. Vyplynulo to z aktuálního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Podle něj si od června mírně polepšila i vláda, naopak sněmovna a zejména senát ztratily. Tradičně nejvíce občanů nadále důvěřuje starostům a obecním zastupitelstvům.

Sobotka - odpověď na dotazy ke kauze Lithium

Napsal  Oldřich Lukáš
4.10. 2017 lidé lidem
Tak jsme se přeci jen dočkali. Odpověď pana Sobotky na dopis Ing. Lukáše ve věci těžby lithia v Krušných Horách zpracovaná poradcem premiéra panem Špidlou konečně dorazila. Jsou v ní informace, které již známe, ale odpovědí na klíčové otázky se v dopise jaksi nemůžeme dohledat. Ale posuďte sami:
Odpovědi jsou staršího data... Jen pro připomenutí.....

Lithium - vláda schválila krádež století Hlubinná těžba „strategickým investorem“ schválena!

Oldřich Lukáš
4.10. 2017   Zvědavec
Tak jsem se dnes, 2.10.2017, ve zprávách ČT dozvěděl, že o těžbě lithia v Krušných Horách je de facto rozhodnuto. Vlastizrádci si tak nejspíš podepsali „rýžovné“ na 21 let. Vzdor oficiální odpovědi premiéra na dopis - viz článek níže (zejména poslední věta). Podrobnosti - viz "Číst dál ..."

Bezvízový styk s EU? Ukrajinci znovu jezdí ve velkém do Ruska

Napsal/přeložil: mbi
4.10. 2017   Eurasia24
Bez ohledu na napjaté vztahy mezi Ruskem a Ukrajinou začali Ukrajinci v poslední době více navštěvovat právě Rusko. Během prvního pololetí letošního roku vyjelo do Ruska o 56,1 % ukrajinských krajanů více než za stejné období roku loňského. Celkem to představuje 2,67 milionu osob. Pokud bude dosavadní trend pokračovat, pak za celý rok navštíví Rusko víc než 5 milionů Ukrajinců.

Lavrov obvinil USA ze „smrtelně nebezpečných provokací" v Sýrii!

4.10. 2017   První zprávy
USA organizují v Sýrii proti ruských vojákům smrtelně nebezpečné provokace, řekl v rozhovoru pro noviny „Al Sharq Al Awsat“ ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.V Moskvě panuje znepokojení nad politikou „taktiky polovičatých opatření“, přijaté Washingtonem a jeho spojenců v Sýrii.„Budeme-li aplikovat „dvojí metr“ a dělit teroristy na „špatné“ a „ne tak špatné“ jako v koalici z politických důvodů, zapomínat na potřebu sankcí Rady bezpečnosti OSN na jejich činnost, pak je o účinnosti boje proti terorismu obtížné hovořit. „Islámský stát“ se rozsypal právě pod údery ruského letectva a náporem syrské armády,“ řekl.

ÚVAHA PŘED VOLBAMI 2017

Rajko Doleček
4.10.2017


Před nadcházejícími volbami nám do redakce poslal svoji úvahu pan profesor Rajko Doleček, 92letý nestor české endokrinologie a známý popularizátor zdravého životního stylu, člověk, který i ve svém pokročilém věku zaujímá pevné občanské postoje:


Zběsilí rusofobové

Petar Volgin
4.10.2017 blog autora

V Bulharsku jsou v něčem o kus dále. Minimálně v tom, že volby už tam byly, parlamentní i prezidentské. Jeden z posledních fejetonů bulharského publicisty Petara Volgina upomíná na debakl rusofobie coby politické myšlenky: „Být individuálním rusofobem je výnosné. Ale jestliže tuto strategii použijete v politice, čeká vás krach. Dobře jsme viděli, co se stalo se stranami snobské pravice, když srdnatě rozevlály prapor rusofobie v posledních volbách. Změnily se v nic. Nenávratně.“

Inlinové kontrakty Uberu
Tribun
4.10.2017

Četl jsem kdysi jednu sci-fi povídku, ve které třetí či čtvrtou světovou válku vyhrála česká armáda. Tehdy totiž byly zbraně natolik sofistikované, že zabíjeli pouze vojáky a ne civilisty. A česká armáda přišla na to, jak toho využít: pokud na českého vojáka letěla kulka, armáda ho prostě propustila. V tu ránu z něj byl civilista a kulka ho nezasáhla. Hned poté jej opět přijala a voják bojoval dál. Vteřinu voják, vteřinu civilista, střídalo se to rychle podle potřeby. A pokud mne paměť neklame, tak ten tento mechanismus měl název inline kontrakt.

Evropa může rozhodnout o směru vývoje bezpečnostní situace ve světě, namísto toho se sama připravuje na „válku“ ve prospěch USA

4.10.20174  Agentura EXANPRO
Souhrnné hodnocení a předpověď (11054)

Evropa nebyla nikdy tak důležitým kontinentem jako právě nyní, kdy aktuální dění ve světě a počínání představitelů hlavních světových mocností vytváří napjatou situaci hned v několika regionech. 


Zbyněk Fiala: Občanské zdroje katalánské vzpoury


Zbyněk Fiala 4.10.2017 VašeVěc
 

Katalánské referendum o nezávislosti je plodem nedávné krize, která strhla zemi do područí madridské finanční oligarchie.

úterý 3. října 2017

Na čem se domluvily Rusko a Turecko? Putin v Ankaře obehrál Trumpa

Ajdyn Mechtijev
3. 10. 2017        zdroj
Turecká média si nadále kladou otázku, čím byla vyvolána neočekávaná návštěvě Vladimíra Putina v Ankaře ve čtvrtek 28. září? Turečtí analytici dospívají k závěru, že Recep Tayyip Erdogan, uražený arogantním Donaldem Trumpem, se rozhodl navzdory Washingtonu k posílení vztahů s "přítelem Vladimírem". Turečtí novináři poukazují na jeden Erdoganův rys: bolestně vnímá kritiku na svou adresu, a pokud je při tom i urážen, příkoří neodpouští a začíná se mstít.

Dvojaká kvalita potravín je v takmer všetkých prípadoch v neprospech nových členov EÚ

3.10.2017 HlavnéSprávy

Výsledky testov potravín podľa Matečnej ukazujú, že sú takmer vo všetkých prípadoch v neprospech nových členských krajín.