Reklama

sobota 14. října 2017

Evropská unie není cíl, ale prostředek


Stanislava Kučerová
14. 10. 2017
Pokusy o mezinárodní spolupráci a o zachování míru jsou prastaré, tak jako pokusy válečníků zmocnit se a ovládat, šířit moc a hromadit bohatství na úkor jiných. Novověké osvícenství přineslo povznášející přesvděčení o síle lidského rozumu, který je schopen podat o světě a o člověku nepochybnou pravdu a zároveň sestavit návrh na rozumné řízení lidského života a mezilidských záležitostí. Jan Amos Komenský napsal r.1642 jako exulant v Londýně „Cestu světla“ („Via lucis“). Podal tu návrh, aby se učenci všech národů sdružili a aby pečovali o šíření osvěty. Obecné vzdělání by se mělo šířit neomezeně pro všechno lidstvo obecnými školami a obecně platnými knihami, sepsanými právě mezinárodním sdružením učenců. Tak by se nejsnáze proklestila cesta celosvětovému míru. 


Nemecký minister vnútra de Maiziere navrhuje zaviesť moslimské sviatky tam, kde žije veľa moslimov

14. 10. 2017      HlavneSpravy
Nemecký minister vnútra Thomas de Maiziere (CDU) navrhuje zaviesť v Nemecku moslimské sviatky v tých oblastiach, kde žije veľa moslimov. Informovala o tom dnes agentúra Reuters. Kým de Maizierovo vyhlásenie viacerí politici vládnej Kresťanskodemokratickej únie (CDU) tvrdo skritizovali, jeden z najvýznamnejších nemeckých politikov, šéf SPD a bývalý predseda Európskeho parlamentu Martin Schulz je tomuto návrhu otvorený.

Iluzorní právní stát, aneb takové to bylo, je a takové to zřejmě i zůstane


Jiří Baťa
14. 10. 2017
Z poslední české, resp. mezinárodní kauze „lithium“, která už překrývá i kauzu Čapí hnízdo s A. Babišem, se stává politické téma a boj slušných a poctivých politiků o zachování vlastnictví národního bohatství země a zisk z tohoto bohatství ve prospěch občanů České republiky. S politováním však nutno konstatovat, že mezi ty slušné a poctivé politiky nelze zahrnout politiky z ODS jakkoli se snaží v předvolební kampani tuto věc upřednostňovat, tak i TOP 09 a KDU-ČSL, kteří se nepřipojili k výzvě o svolání mimořádné schůze sněmovny, svolávané za účelem problematického memoranda o těžby lithia, které podepsal ministra průmyslu Jiří Havlíček z ČSSD.

Evropská komise spouští pilotní projekty legalizace ekonomické migrace z Afriky

Maru
14.10. 2017   Zvědavec
Prodávají naše národy, naši kulturu, naši bezpečnost a naše životy za kšefty v Africe a v dalších rozvojových zemích.
Zárodkem globální vlády oligarchů, je parta hochů, co spolu mluví na oficiálních i neoficiálních jednáních a schůzkách OSN a Bruselu, přidružených mezinárodních organizací, neziskovek a především soukromých korporací.

Prodat Ukrajinu a vyhnout se válce: K návrhu českého prezidentaDmitrij Lekuch
14. 10. 2017     zdroj
Na první pohled samozřejmě návrhy českého prezidenta Miloše Zemana vyjádřené na Parlamentním shromáždění Rady Evropy o „kompenzaci za Krym,“ kterou by kvůli vyřešení konfliktu mohla Ruská federace vyplatit Ukrajině, vypadají poněkud podivně. Ne náhodou ministerstvo zahraničních věcí Ukrajiny přímo uvedlo, že Kyjev považuje Zemanovu variantu za nepřijatelnou, protože je projevem „otevřeného cynismu a jde za hranice politických mezí.“

Programy politických stran pro parlamentní volby z pohledu základních programových linií ČMKOS


Martin Fassmann
14. 10. 2017    (Článek vyšel původně v revue Pohledy 2/2017, ČMKOS 2017.Ekonom ČMKOS

Martin Fassmann rozebral volební programy hlavních politických stran soutěžících o hlasy voličů v říjnových volbách z perspektivy odborů. Zjistěte si, jaké jsou konkrétní představy stran ohledně růstu mezd, hospodářské a daňové politiky a také ve vztahu k odborům mimo jednoduchá hesla volební kampaně.
Novým rysem letošní volební kampaně do poslanecké sněmovny je, že na rozdíl od předchozích let ustupují komplexní, obsáhlé a dlouhodobě propracovávané volební programy jednotlivých politických stran do pozadí. Volební kampaň se stále více odehrává prostřednictvím jednoduchých hesel a komentování ad hoc zpráv lídry politických stran ve sdělovacích prostředcích.

Další tanky USA u ruských hranic, Evropě se zvedá z ukrajinské vlády žaludek, inflace v RF na minimu a jiné krátké zprávy

Napsal/přeložil: Božena Weitingerová
13.10. 2017
USA přemístily ještě více tanků do Polska a Pobaltí. Kyjev se kvůli minským dohodám bojí dalšího drolení země. Spojené státy vytvářejí systém okamžitého globálního úderu. Více v krátkých zprávách z pátku 13. září.

Dopis Andreje Babiše ministrovi průmyslu a obchodu za ČSSD Jiřímu Havlíčkovi

14.10.2017   Rukojmí
Vážený pane ministře, dovolte mi obrátit se na Vás ohledně Memoranda o porozumění mezi MPO ČR a australskou společností EMH, které jste podepsal dne 02. 10. 2017.
Podpis takového Memoranda považuji za zcela skandální krok, o to víc, že jste tak učinil bez souhlasu vlády České republiky, bez projednání v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR a bez otevřené veřejné diskuse. A to vše pouhé dva týdny před volbami. Tímto Memorandem jste uvalil na Českou republiku a jeho daňové poplatníky případné mnohamiliardové závazky, které mohou hrozit v arbitráži.

Pálení peněz střední třídy na korporátní svatbě

Václav Umlauf
16.10. 2017 e-republika (kráceno, ale škoda nepřečíst celé)
Banksterské jedno promile prorazilo cestu neoliberálnímu zotročení státu, které realizuje oligarchické jedno procento. A tento pseudo-marxistický zábor státu nyní vítězně provádí korporátní elita přímo angažovaná v politice. Současný systém korporátního fašismu nás žene na cestu neoklasického otroctví, přesně podle proroctví neoliberálního Hayeka. Článek Vznik a vláda globálních parazitů ukázal na grafech vývoje duševního vlastnictví v letech 2010-15, že ve světě se prosazuje vzdělaná střední třída jako nositel nových technologií a patentů. Jenže jedno procento této třídě ideologicky zatemnilo mysl. 


ČSNS - ANS proti špatně placené otročině a proti exekucím (video)


14.10.2017 ČSNS - ANS

Na následujícím videích, která postupně uveřejňujeme, představitelé České strany národně sociální kandidující v rámci Aliance národních sil vysvětlují hlavní body svého volebního programu. Redakce Nové republiky nesdílí plně program ANS, domnívá se však, že uveřejnění videí jako podkladu pro diskuzi čtenářů je dobrým základem.
Pokračujeme tématem - "Proti špatně placené otročině a proti exekucím" .


pátek 13. října 2017

Video pro ty, kteří Slovensku závidí Andreje Kisku

14. 10. 2017

Saljut-7 zachráněn podruhé

spojovací manévr s havarovanou stanicí Saljut-7

13.10.2017, Petr Ďoubalík, premiéra filmu Saljut-7, videa


Dnes jsem zaznamenal zprávu o čínské orbitální stanici, která se vymkla kontrole a jejíž neshořelé zbytky by mohly v nejbližších měsících dopadnout na Zem. To mě pošťouchlo k tomu, abych pověsil informaci o jednom novém ruském filmu, který by nebylo špatné vidět.


Americko-turecká válka

Yekta Uzunoglu
14. 10. 2017
Ještě nedávno jsem napsal ve svém článku "Americko-ruská podpora" zveřejněném dne 1.9.2017, že dle předních stratégů USA stojí na rozcestí před rozhodnutím, jestli na Středním východě budou pokračovat ve strategickém partnerství s Tureckem či s Kurdy. První dny poté, co jsem popsal fakta, je možné, že USA vymění po víc než půl století svého partnera a budou pokračovat s Kurdy jako se spolehlivějším partnerem, odletěl do USA sám Erdogan a byl přijat "srdečně" Trumpem. Z úst obou státníků padaly před kamerami okouzlující slova o vzájemném přátelství a zdálo se, že se před televizními diváky sešli dva bratři jen s rozdílnou barvou vlasů.

Po zahraniční cestě a vystoupení prezidenta M.Zemana v Radě Evropy následuje setkání s prezidentem na TV Barrandov a hned následně 13.10 návštěva v Maďarsku a setkání s prezidenty V4. Program nabitý až pošpunt...!

12.10. 2017 Hrad
U mikrofonu TV Barrandov Soukup s prezidentem...

,, Já si myslím, že každý politik by měl naprosto jasně a tvrdě říkat své názory a vyjít z mlhy takzvané politické korektnosti.....kde vlastně frázemi neřeknete nic.!"

Rakušané volí v neděli, týden před námi: Muslimové s "rakouským charakterem"?

13. 10. 2017 Protiproud
Mladý premiér Vídeň tentokrát už neubrání. Integrační zákon? Pozdě bycha honit. Rakousko bude muslimské, stejně jako Německo. Soeren Kern popisuje realitu vzestupu islámu jen malý kousek od nás a zoufalé snahy mladého lídra rakouských lidovců o jeho integraci. Nový průkopnický zákon upravující integraci přistěhovalců právě vstoupil v platnost v Rakousku. Takzvaný integrační zákon - který zakazuje muslimské plné zahalování obličejů na veřejných prostranstvích a zakazuje islámským radikálům distribuovat Korán - stanoví jasná pravidla a povinnosti pro uznané žadatele o azyl a uprchlíky, kteří dostali v zemi legální status azylanta.

Doporučuji nečíst noviny a nedívat se na televizi: Soros zachraňuje svět a NE od idiotů

Milan Knížák
13. 10. 2017        Fragmenty
Schwarzenberg píše, že záchranou světa je Soros. Jako bývalý rektor vysoké školy si dobře pamatuji, jak chtěl u nás Soros zakládat svojí univerzitu a žádal nadstandardní podmínky o kterých se našim vysokým školám ani nezdálo. Rozhodně nelze zapomenout na jeho podporu Hilary Clintonové při nedávných amerických volbách a jeho údajnou roli i v současných intrikách proti Trumpovi. Pan Soros si myslí, že může hýbat světem. Plísní Orbána, místo aby mu poděkoval, že chrání Maďarsko.

Dělá si z nás ČSSD legraci? Za pár hodin uvidíme

Radim Valenčík
13. 10. 2017     RadimValenčíkPíše
Memorandum o lithiu prý není závazné, tvrdí ČSSD na speciálně vyrobené stránce doprovázené vystoupením několika prý odborníků.
Výborně! Pokud je tomu tak, proč to takto není formulované ani v usnesení Vlády ani v usnesení Senátu ke kauze LITHIUM?!
Třeba se Sněmovna v tomto směru polepší a sociální demokraté tam v pondělí tuto formulaci prosadí. Usnesení Sněmovny může obsahovat třeba tuto formulaci:

Horor, groteska a řeč nezvratných fakt

Josef Skála
13. 10. 2017    zdroj
Napřed »Bolševický ráj?«. Pak přímo »Bolševické peklo!«. Tu »výstavu« si pořídil nacistický »protektorát«. Poskládala ji šmíra, které se slušná společnost štítila. Na povel Emanuela Moravce, kápa kolaborantského zvěřince. Do fronty musely i školní děti. Bestii, vyvražďující i nás, srazil vaz Sovětský svaz. Horor na jeho adresu znal jen dvě témata – »zločin« a »nouzi«. Seriál »Kupředu levá« – »Co způsobilo 100 let komunismu« – je na stejné brdo. Voliče jím balamutí Deník, vydávaný dnes. Za »zločiny« má jen to, k čemu došlo jménem komunistického kréda. S tím, co se zpátky vzít nedá, míchá i tresty za skutečná zvěrstva. Oprátka za ně byla i západně od nás.

Takové je potřeba sejmout! + Čumačečaja - poznámka jazykového a hudebního referenta NR

13.10.2017, Petr Ďoubalík, videa - hudba - text - překlad - procvičení ruštiny, překladatelské oříšky


Alexej Vorobjev a Potap a Nasťa (na konci příspěvku, ty si nenechte ujít)


Přátelé, jen drobnost. Ve čtvrtek jsem otitulkoval a na NR pověsil (zde) video, jehož název vycházel ze zlidovělé Putinovy hlášky z roku 1999
"Будем mочить, мочить в сортире"
která je podrobně rozebrána i na wikipedii zde, nicméně ani to mi nepomohlo ke správnému překladu. Mylně jsem to přeložil jako "budeme je namáčet v záchodě". Asi má největší netrefa v překladu a ještě v titulku, uf!

ČSNS - ANS proti ilegální imigraci (video)

13.10.2017 ČSNS - ANS


Na následujícím videích, která budeme postupně uveřejňovat, představitelé České strany národně sociální kandidující v rámci Aliance národních sil vysvětlují hlavní body svého volebního programu. Redakce Nové republiky nesdílí plně program ANS, domívá se však, že uveřejnění videí jako podkladu pro diskuzi čtenářů je dobrým základem.
Pokračujeme tématem - "Ne ilegální vlně imigrace" .

Ruský velvyslanec v USA obvinil Washington ze zhoršení vztahů mezi oběma zeměmi. Slucký: Státní duma adekvátně reaguje na stažení státních vlajek z diplomatických budov v USA. Kreml reagoval na stažení ruských vlajek z diplomatického vlastnictví RF v USA


13. 10. 2017    zdroj a zdroj a zdroj
Velvyslanec Ruska v USA Anatolij Antonov učinil Washington odpovědným za zhoršení vztahů mezi oběma zeměmi. Jak informovala agentura RIA Novosti, uvedl to ve vysílání televizního kanálu Rossija 24. "Veškerá odpovědnost za porušení norem mezinárodních vztahů spočívá výhradně na oficiálním Washingtonu. Požadujeme okamžité zastavení systematického zabavování našeho majetku v USA, doprovázené urážejícími akcemi, vrácení vlajek na budovy, patřící Rusku, a nedopouštění se podobných případů v budoucnosti", řekl.

Fantastický vhled do záměrů zahraniční politiky USA „Musíme mít pro sebe pruh země od Baltu k Černému moři, pak budeme mít 100 km do Stalingradu a 500 km do Moskvy - musíme mít kontrolu nad všemi oceány a vesmírem – z oceánů můžeme napadat národy světa, zatímco ony nás napadnout nemohou…“13. 10. 2017    video
Kdo si ještě dnes o dnešní Americe dělá  iluze a označení ďábel, gestapácká země a čtvrtý Reich, která pro ni razí především člen někdejší Reaganovy vlády P.C.Roberts, považuje za nespravedlivá, svůj názor si po přečtení textu přednášky George Friedmana pro členy Chicagské rady pro globální záležitosti nejspíš poopraví. George Friedman je zpravodajský expert, zakladatel i šéf konzultační zpravodajské agentury Stratfor (Strategic Forecasting), a svými názory a podněty v médiích a knihách silně ovlivňuje americkou politiku. Nejčastěji se o něm mluví jako o člověku, který má zázračnou schopnost předpovídat, co všechno se ve světové politice v budoucnosti udá, což ovšem vzhledem k faktu, že on sám tu politiku spoluvytváří, ubírá jeho slávě proroka mírně na váze. Zde je text jeho přednášky v Chicagu, přednesené sice už 5. února 2015, ale upynulým časem – jak čtenář sezná – skutečně jen nepatrně poznamenané.  Ale teď už k jeho přednášce:

V Číně se dnes píše historie, my jen stále více - "vyhníváme"

Jaroslav Loudil
13. 10. 2017
V Číně pokračuje celonárodní pracovní nasazení takové intenzity, jaké svět  neviděl od časů stavby egyptských pyramid.  Čínský národ Chanů v počtu 1300 milionů jedinců pracuje na tři směny  s jediným cílem , porazit Spojené státy. Odebrat jim světovou pozici číslo jedna  ,která jim nepatří. Získaly ji totiž skoro bezpracně , když zdecimovaly 7 milionů místních Indiánů, kterým pak ukradli co mohli . Okrádat mrtvé je ovšem hnus. Pak se  díky své geografické poloze  vyhly dvěma světovým válkám , na kterých opět nechutně zbohatly. Jejich ekonomika rostla nejrychleji právě ve válečných letech. Nakonec  USA ze zdecimované Evropy vysály ještě nejlepší mozky, mohly si je zaplatit. U nich se nebombardovalo. Naopak  USA bombardovaly , Hirošimu, Plzeň, Prahu.

Krymský most dnes - druhý mostní oblouk je na svém místě, průplav otevřen

13.10.2017, Petr Ďoubalík, zdroj Kapitán Krym a další videa youtube


Kapitán Krym hlásí: Druhá arka je na místě, průplav otevřen


Ve středu jsem psal, že druhá "arka" už pluje po moři na své místo. Jeden z diskutujících správně podotkl, že nemám psát "mostní oblouk" natož "arka", když se v ČSN 73 6200 jasně v čl.7.2.1 říká, že jde o "hlavní mostní nosnou konstrukci obloukovou". A tak mám pro vás novou bezva zprávu...

Google nebo Ústřední Politbyro?

Petr Kubáč
12.10.2017   nekorektní blog autora
 
Jak je to se svobodou slova a manipulacemi s informacemi na vyhledávači Google?  Používáte jej také? Tedy čtěte.

ČSNS - ANS k tématu NATO (video)

13.10.2017 ČSNS - ANS

Na následujícím videích, která budeme postupně uveřejňovat, představitelé České strany národně sociální kandidující v rámci Aliance národních sil vysvětlují hlavní body svého volebního programu. Redakce Nové republiky nesdílí plně program ANS, domnívá se však, že uveřejnění videí jako podkladu pro diskuzi čtenářů je dobrým základem.

Začínáme tedy tématem - "Odchod České republiky z NATO"- - -

Jaroslav Bašta: Migranti místo másla?

Jaroslav Bašta
13. 10. 2017       PrvníZprávy
V našem světě vedeném ideologií konzumerismu došlo k jevu, který až příliš připomíná doby dávno minulé – nastal všeunijní nedostatek másla. Nechci se zabývat důvody, které k tomu vedly, protože mě zaujala symbolika toho, že dotační politika EU klopýtla zrovna o tento produkt. Když před více než osmdesáti lety nacisté začali budovat svoji Tisíciletou říši, povýšili právě máslo na luxus, kterého se jimi vedený lid v zájmu budoucnosti musí na čas odříci. „Kanóny místo másla“ znělo nejpopulárnější heslo pro přípravu na válku.

Lithium II.

- vlk -
13.10.2017 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Vzhledem k tomu, že první část Vlkovy úvahy o kauze Lithium na Cínovci vzbudila silnou reakci mezi našimi čtenáři, přinášíme její pokračování. Už proto, že kritizuje analýzy, které jsme před několika dny na Nové republice otiskli i politiky, kteří jsou pro mnoho našich čtenářů svatí. Kritický pohled je vždy cenný a uvedená fakta by měl naše čtenáře přimět k přemýšlení, a to i o jiných věcech, než je aktuálně lithium.

čtvrtek 12. října 2017

Stát pro jedno procento aneb Volby to jistí

Václav Umlauf 
13. 10. 2017      e-republika
Fascinují mne lidé, kteří věří tomu, že bohatnou prostřednictvím jednoho promile vyvolených. Mluvit s touto dvojí partou o skutečném státním zájmu, to je celkem zbytečné. Hoši, co spolu od sametu pilně mluví, se snadno dohodnou, protože spolu pilně mluví. Podívejme se na volby z tohoto základního hlediska bystrých hochů. Viz naši starší čtyřdílnou sérii k témuž demokratickému cirkusu z roku 2013 nazvanou Přísně utajená témata voleb I-IV. Přidejme k tomu článek ze stejného roku 2013 nazvaný Jak se mlčky ničí budoucnost země. A to celé korunujme článkem z března letošního roku nazvaným Jak šlape český korporátní fašismus

Lithium I


- vlk -
12.10.2017 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com


Také sledujete ten fofr kolem lithia a také jste zaskočeni tím, kolik se najednou v celé zemi obecně a mezi českými politikáři speciálně, objevilo náhle odborníků na těžbu barevných kovů a zejména lithia a na jeho následné zpracování? Pokud vyjádřím svoje pocity, pak mohu konstatovat, že jsem z toho doslova štajf! A zírám na to jako příslovečný mladý skot (nikoli Skot) na nová vrata!

Jsou to daleko větší blbci než jsme se obávali

Jiří Jírovec
12. 10. 2017
Politik dělá politiku. Dobře, špatně nebo něco mezi tím. Nedílnou součástí politiky je kritika. Ta většinou pochází od opozice, i když se někdy do sebe pustí i koaliční strany, což je proces popsatelný jako sraní do vlastního hnízda. V českém politickém prostoru se objevilo sloveso zpolitizovat. Používají je politici, aby odrazili kritiku a snížili prostřednictvím Babišova jména volební preference ANO.

Když jde Babišovi z tlustých do tenkých - tak jednak podává trestní oznámení a jednak trestní oznámení dostává.

- vlk -
12.10.2017 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com


Obojí se stalo včera (viz 9.10.2017). Babiš s Faltýnkem oficiálně potvrdili to, co se už nějaký čas čekalo - že jim bude a také bylo oficiálně doručeno policií obvinění z dotačního podvodu v kauze Čapí hnízdo.

Herman kritizoval Zemana, že označil Krym za fait accompli - hotovou záležitost. Herman souhlasil s Porošenkem, jenž přirovnal Krym k Sudetám; ten Herman, co na sjezdech Landsmanšaftu říká potomkům vrahů milí krajané...


Břetislav Olšer

12.10. 2017   Rukojmí
Vláda projednala projev prezidenta Miloše Zemana z Parlamentním shromáždění Rady Evropy ve Štrasburku. Celá koalice odmítla jeho postoje, které jsou prý v rozporu s politikou kabinetu, uvedl na twitteru ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL). Byl to ten samý Herman, který na sudetských sjezdech Landsmanšaftu říká potomkům vrahů "milí krajané"...

Krvavý parlament: zvláštní sonda

12. 10. 2017

František Ringo Čech: Proč tu zůstanu

12. 10. 2017

Nejsme hrdý národ. Jenže jsme tu furt.
Přišel Němec, pobyl a zase odešel a my jsme tady furt.
Přišel mužik, pobyl, odešel a my jsme tady ještě pořád furt.
Přišla Unie, pobude a až se rozpadne, my tu zase budeme furt.

Těžko nás porazit, když nebojujeme.
A žádný vetřelec nezvládne poslouchat naše vtipy déle jak čtyřista let, to je vyzkoušeno.
Nestojíme za moc, ale ještě pořád stojíme tady.
To není špatné.


Tereza Spencerová: Co vám neřekli na téma „vystoupení prezidenta Zemana v Radě Evropy“ a co se u nás nepíše o Ukrajině

12.10. 2017  PL, rozhovor
 Úřadující předseda Parlamentního shromáždění Rady Evropy Roger Gale Zemanova slova dokonce označil za „moudrá“
A Rada Evropy většinou hlasů odhlasovala rezoluci, která otevírá cestu ke zrušení politických sankcí proti Rusku, přičemž prý odmítla většinu připomínek ukrajinské delegace. Pokud se na celý ten projev podíváte trochu z nadhledu, tak zjistíte, že v samotné Radě Evropy proti němu nebo o anexi Krymu nikdo ani nemukl, a to po Zemanovi vystoupili ještě zástupci Francie, Británie nebo Srbska.  A šéf Rady Evropy Thorbjørn Jagland se nedávno vyslovil pro návrat Ruska do jeho organizace, protože je prý třeba „hlasovat o vedoucích postech“, jako kdyby to bez Rusů nešlo. Možná i šlo, ale dře to, protože Rusko před svým „krymským“ vyloučením z organizace platilo celou desetinu jejího provozu….

Pohodlné vymírání

Jaroslav Loudil
12. 10. 2017
Domnívám se, že systém hodnot , které používá kapitalistický konzumní systém, bude mít ve svém dlouhodobém důsledku větší devastující účinky  na národy, jak 70 let socialismu v Evropě. A to říkám s plnou vážností ! Aby měl národ či stát nějakou budoucnost,  potřebuje mladé lidi, potřebuje  demograficky růst. Jak to bylo za časů socialismu ?? Třeba v SSSR ? I přes ztrátu 20 milionů obyvatel díky Hitlerovi , případně hladomory a Stalinův Gulag,  stoupl počet obyvatel SSSR ze 150 na  280 mil. obyvatel v období 1920 -1990.  Počet obyvatel ČSR stoupl v období 1948 - 1990 ze 12 na 15 milionů. Dnes roste počet obyvatel ČSR  kosmeticky  už jen díky cizím imigrantům. My Češi vymíráme.

"USA selhávají nervy". Státní duma o "maření" urovnání v Sýrii: "Tento proces již nelze zvrátit"


12. 10. 2017      zdroj a zdroj
11.října oficiální představitel Ministerstva obrany RF generálmajor Igor Konašenkov oznámil, že mírová dohoda v jižní zóně deeskalace v Sýrii může být zmařena. V Sýrii proniklo do jižní zóny deeskalace z území, kontrolovaného USA, asi 600 teroristů, prohlásil I.Konašenkov, oficiální mluvčí Ministerstva obrany RF.

Krym očima historie

Stanislava Kučerová
12.10.2017  ČNL

Ve vítězných bojích s Turky získali Rusové v 18. století Azovské moře a poloostrov Krym. Kateřina II. jej anektovala za souhlasu evropských panovníků (např. Josefa II.) roku 1783.

Budeme je namáčet v záchodě

12.10.2017, Petr Ďoubalík, zdroj Rossija1, video - titulky


"Budeme je namáčet v záchodě", to je dávný (1999) výrok V. Putina, který zlidověl. 


Naznačuje, že končí čas tolerance a trpělivosti a na "hrubé díry přijdou hrubé záplaty". Nyní se v tomto duchu vyjadřují na MO RF - oficiální představitel ministerstva generál Igor Konašenkov řekl:

Průbojní chovanci a jejich sémantická nadvláda (XV.)


Václav Umlauf
12.10.2017  e-republika

Umírající impérium bude potřebovat lidi jako my, abychom západní demokratické zombie udržovali minimálně ve stejně dobrém stavu zachovalosti, jako je dodnes vystavená Leninova mumie v Kremlu. 
 

MZV Ruska: akce USA v Sýrii připomínají pokusy o rozdělení země

Vladimir Pesnya
12.10.2017  Sputnik

Akce USA poblíž základny al-Tanf v Sýrii připomínají pokusy o rozdělení země, oznámil v rozhovoru pro RIA Novosti ředitel Ústavu Severní Ameriky MZV RF Georgij Borisenko.


Už zase a opětKarel Růžička
11.10.2017 ZpravodajAlternativyZdola
 

Předposlední říjnový víkend postihnou české občany opět poslanecké volby. Budou samozřejmě, zvláště z hlediska kandidátů, jiné než poslední a budou, žel, opět stejné – z hlediska voličů.

Veřejné poděkování za přání k narozkám

Luděk Prokop
12. 10. 2017
Děkuji všem přátelům za přání k narozeninám. U příležitosti narozenin, v průběhu let zjišťuji, že nikdy není tak, aby nemohlo být hůř. I po sedmdesátce je stále na co se těšit. Já se například budu těšit na opětovné zvolení Miloše Zemana. Na úspěch SPD, SPO i KSČM. 

středa 11. října 2017

Potřebujeme Háchu?

Jaroslav Loudil
11. 10. 2017
V lednu 2018 bude mít prezident Zeman opět můj hlas. Důvod ?? Neklepou se mu kolena před Washingtonem ani Bruselem. Dokáže naplno říci svůj vlastní názor . Nyní opět v souvislosti s Krymem. V roce 1999 napadla organizace NATO suverení stát Srbsko. Důvod ?? Zajistit samostatnost státu Kosovo. Ta byla následně vyhlášena roku 2008. V Kosovu žije 90 % islámských Kosovců. 

Náš prezident Miloš Zeman má v případě Krymu naprostou pravdu

Jaromír Petřík
11. 10. 2017    JaromírPetřík
Prezident Miloš Zeman v projevu před Parlamentním shromážděním Rady Evropy kritizoval protiruské sankce a mimo jiné uvedl, že Ukrajina by za anektovaný Krym mohla získat nějakou formu kompenzací, ať už finanční, či naturální. ZDE  Toto prohlášení zvedlo ze židle nejen ukrajinské „politiky“, kteří se dostali k moci násilným svržením legitimně zvoleného prezidenta Janukovyče, ale i vazaly Washingtonu v Bruselu a samozřejmě i ty naše v čele s Bohuslavem Sobotkou a Lubomírem Zaorálkem.

Překážkou v Sýrii není bojeschopnost Islámského státu, ale jeho podpora Američany

Olga Skabeeva a Evgenij Popov = diskusní pořad "60 minut"

11.10.2017, Petr Ďoubalík, zdroj: Rossija1, pořad "60 minut"


Část diskusního pořadu federálního kanálu ruské  TV - video - titulkyVčerejší projev prezidenta M.Zemana v Radě Evropy jsme už uvedli na NR...Po jeho projevu následovaly dotazy z publika.V ČT nastal výpadek, když prezident hovořil o vztazích EU s Ruskem, také o nesmyslnosti sankcí........

11.10. 2017   Rukojmí
„Přeji vám jen to nejlepší, vážení kolegové, přeju vám, abyste měli velké množství přátel a co nejmenší množství nepřátel. A pokud už budete mít nepřátele, tak jen ty, kteří budou hloupí,“ uzavřel Zeman a dočkal se potlesku.(řekl v závěru včerejšího projevu)A teď dotazy z publika...

Chcete-li odstavit od moci tradiční strany, přijďte k volbám! Čím vyšší účast, tím nižší zisk tradičních stran. Nenechte o sobě rozhodovat menšinu. Klesá volební zisk tradičních stran a ty ke svému vládnutí potřebují nové strany.

Jaromír Bradávka, publicista a spisovatel
11.10. 2017 Rukojmí
Za několik dní půjdeme k volbám. Někteří říkají, že k rozhodujícím, jiní že k posledním, další k nim nepůjdou, protože prý nemají koho volit. Podle posledního průzkumu volby vyhraje hnutí ANO, za ním se seřadí KSČM, SPD-Okamura, ČSSD, ODS, možná KDU a méně možná TOP 09. Při účasti 60% oprávněných voličů získají všechny tyto strany méně než 40% hlasů všech voličů a opět nám bude vládnout i opozičnit menšina a v našich životech se nic nezmění. Stranické sekretariáty si rozdělí pašalíky, zvolení poslanci si přidělí platy a odměny a bude po volbách jako před volbami.

Moldavský prezident bojuje. Nepodepíšu žádný protiruský zákon, slíbil Putinovi !

Napsal/přeložil: ea24
11.10.2017   Eurasia24

Prezident Moldavska Igor Dodon navzdory prozápadní části politické reprezentace země pokračuje v prosazování politiky zaměřené na posílení vztahů s Ruskem. Moldavský prezident na schůzce se svým ruským protějškem v úterý 10. října slíbil Vladimiru Putinovi, že nebude podepisovat protiruské zákony. Informoval o tom na své facebookové stránce. „Ubezpečil jsem ruského prezidenta, že nepodepíšu ani jeden antiruský zákon, dokonce i když jej parlamentní většina znovu odhlasuje. Týká se to zejména návrhu zákona o zákazu vysílání ruských zpravodajských a informačně-analytických televizních programů na území Moldavska,“ uvedl Igor Dodon.

Dominique, Christine a Andrej

Erik Best
11. 10. 2017     EB
Andrej Babiš se rozhodl kombinovat při útocích na ČSSD v posledních dnech kampaně lithium s OKD. ČSSD a.s. se teď musí rozhodnout, jestli vrátí úder zatčením Babiše v souvislosti s kauzou Čapí hnízdo. Snažit se předvídat Babišův osud je sice pošetilé, dva příklady z Francie nám ale mohou posloužit. Jméno Dominiqua Strausse-Kahna se začalo skloňovat po celém světě v květnu roku 2011 poté, co byl v New Yorku zatčen a obviněn ze sexuálního napadení. I když byl tehdy šéfem Mezinárodního měnového fondu, policie ho zcela ponížila tím, že ho v poutech provedla před novináři. Všechna obvinění byla později stažena, o práci už ale přišel. Jeho nástupkyně Christine Lagardeová byla loni shledána vinnou – vinnou! – z nedbalosti za svou roli v případu arbitráže, ve které si podnikatel Bernard Tapie přišel na 403 milionů dolarů. O práci ale nepřišla, rada MMF jí vyjádřila podporu. Může si ČSSD a.s. být opravdu jistá, že Babiš dopadne jako Strauss-Kahn?

Krymský most opět jede!

Automobilová arka jede

11.10.2017, Petr Ďoubalík


Stavitelé Krymského (Kerčského) mostu dnes zahájili přesun druhého mostního oblouku (arky). 


Na místě již stojí na oporách železniční arka, dnes za ní vyplula ta automobilová. Již včera se dalo tušit, že arka brzy vypluje, protože bylo oznámeno, že od 11.-14.10 bude zastavena veškerá přeprava v oblasti. Čekalo se jen na potvrzení dobrého počasí.