Reklama

sobota 21. října 2017

Nová studená válka je mnohem nebezpečnější, než byla ta předchozí

Karikatura z období "kubánské krize"
Stephen F. Cohen
21.10.2017 The Nation,  překlad Zvědavec

Již několik let autor tohoto článku tvrdí, že nová studená válka je nebezpečnější, než byla ta předchozí, která trvala 45 let, a o níž se často říká, že „jsme ji sotva přežili“. V tomto článku si doplníme nejnovější informace a shrneme důkazy pro tento argument. 

Intimní zprávaLadislav Hinner
21. 10. 2017
Brusel nám vyhrožuje sankcemi, pokud nebudeme solidární a nepřijmeme určený počet migrantů, které z Afriky dovážejí do Itálie lodě neziskových organizací. Vláda v čele s premiérem Sobotkou tvrdí, že u nás je v této době pouze 12 migrantů… a odmítá kvóty na přijetí dalších. Ale Evropský soudní dvůr zamítl stížnost Slovenska a Maďarska na systém uprchlických kvót a podle agentury Reuters podpořil právo Bruselu přinutit členské státy k přijímání žadatelů o azyl . Komisař pro migraci Dimitris Avramopoulos na Twitteru napsal, že je „čas začít pracovat jednotně a beze zbytku naplnit princip solidarity“. Je tedy otázka, jak to bude po volbách otázkou irelevantní?

Retro - Jiří Žáček: Bajka volební

Jiří Žáček
Bajka volební (Volně dle Ezopa)


Stojí, stojí voli
na volebním poli,
hádají se, koho zvolit
na vedoucí roli.

Slyšelo je tele,
prohlásilo směle:
"Zvolíme si velevola,
ať nám kráčí v čele!"

Dle té moudré rady
všichni dohromady
zvolili si velevola
a teď hubnou hlady.

Každý vůl i kráva
přesto bučí: "Sláva!
Přišla éra prosperity,
pokroku a práva!"

V téhle bajce není
žádné naučení,
neboť tam, kde volí voli,
svět se sotva změní.

Zpovědníci se svatozáří nevymřeli!


Zdeněk Hrabica
21. 10. 2017
Kdyby se někdo trochu více zamyslel nad fungováním předvolebního a volebního mechanismu v České republice, asi by se dopracoval k výsledku, že všechno je v mnoha ohledech při starém. Je radost pohledět na občany, většinou hrdě kráčející do volebních místností. Vedou se bez rozdílu věku za ruce, vcelku usměvaví a ztepilí. Jsme ukázněná společnost a myslím, že nám svět může závidět. Dokonalá a promyšlená organizace tu je z dob Rakouska – Uherska, první Československé republiky (účast byla za Masaryka povinnou), v celém poválečném období, kdy ji horlivci – jací nevymřeli – mnohdy o své nebo cizí vůli zdiskreditovali (až do roku 1964 byla znovu povinnou). Dokonce účast byla evidována a v případě neúčasti, s neukázněnými byla pohoršlivě diskutována. A hlavně byla neúčast zapamatována. 


„Proboha, nelezme do eurozóny!“ Ekonomka Švihlíková nabízí úplně jiný pohled na Řecko a odhaluje, jak skutečně funguje EU „bez těch všech vlaječek“

21. 10. 2017  ParlamentníListy

„Měnová zóna v Evropské unii je kolos, který stojí jen na jedné noze a na tu ještě kulhá, a je velmi náchylná k různým otřesům. Řecká krize by měla být varováním pro české politiky i veřejnost, zvláště nyní před parlamentními volbami, abychom nepřijímali euro.“ Taková a ještě tvrdší slova na adresu Bruselu padala na besedě v ostravském Knihcentru ze strany známé ekonomické expertky Ilony Švihlíkové, která přijela představit svoji novou publikaci s názvem „Řecké tragédie“. 

Největší chyba Ruska za posledních 15 let?

21.10.2017, Petr Ďoubalík, videa - titulky


Prezident RF Vladimir Putin vystoupil před účastníky Valdajského klubu v Soči. Tři a půl hodiny trval jeho projev a následná diskuse. Bylo řečeno mnoho zajímavého, zde alespoň krátké ukázky. 


Největší chyba Ruska za poslední roky? Putin: Moc jsme vám důvěřovali!

Okamžitý globální úder USA? Dvě ruské zbraně způsobí Američanům vrásky

Ilja Novickij
21.10.2017 Politikus, překlad Eurasia24

Spojené státy chtějí dostat Rusko do kouta svým programem okamžitého globálního úderu. Rusko ale bude disponovat odpovídajícími prostředky obrany i odvetného úderu.


Může se volbami něco změnit?


Ivan David
21. 10. 2017
Změna je to, po čem frustrovaný občan touží. Na touze po lepším je postavena evropská civilizace. Proto přinesla ohromný rozmach ve všech oblastech. Rozmach, který na druhé straně ohrožuje ji samotnou. Držitelé moci se snaží dokazovat, že s nimi bylo dosaženo vrcholu a změny bez nich nejsou žádoucí. ODS a její pravicové odnože stále vládnou prostřednictvím lidí, které dosadily do funkcí, a kteří se obklopili sobě podobnými. ČSSD se úspěšně zbavila Zemana a jeho liberalismu s lidskou tváří a náznakem racionality a nastoupila cestu ODS. Lidovci se drží církve a „našich milých krajanů“, kteří byli odsunuti. ANO již podruhé úspěšně předstírá změnu, ačkoli je stranou dojiče zdejšího kapitalismu, který ze systému vyrostl a roste dál. Piráti jsou jen variantou bezohledných liberálů křížených se sluníčkáři a feťáky. Komunisté vrostli do systému jako trvalá deklarace mírného protestu v mezích zákona. Okamura se proměnil na advokáta pracujících. Vynechám strany, které jsou užitečné jako hospoda na mýtince. Co z toho vzejde?

pátek 20. října 2017

„Zrobil sem chybu, že sem nechal puštěny ten zvuk.“ Ladislav Větvička sledoval včerejšího Moravce a je mu zle

Ladislav Větvička
20. 10. 2017 blog autora a ParlamentníListy


Spisovatel a oceněný bloger roku 2015 Ladislav Větvička svým typicky lašským nářečím okomentoval včerejší superdebatu volebních lídrů v České televizi. Lépe by prý udělal, kdyby ji sledoval se staženým zvukem a pouze sledoval, jak v televizi ty „obskurní postavičky“ exhibují. Na základě analýzy stran a hnutí, kterým průzkumy dávají šance pro vstup do Poslanecké sněmovny, nabízí také svůj osobní odhad výsledků voleb.

Jen hodiny do rozhodnutí: Zvedneme hlavy? Kdo zůstane doma, volí Kalouska, Merkelovou a muslimskou invazi. Proč se i Babiš a Zeman bojí Okamury? Vtáhneme za hradby koně? Stát, národ i rodiny v ohrožení

Petr Hájek
20. 10. 2017 ProtiProud

PETR HÁJEK připomíná, že v tuto chvíli opět platí KDO, když ne MY a KDY, když ne TEĎ – a pokouší se vysvětlit proč opět jenom „venkov“ má sílu a schopnost zastavit či alespoň zpomalit národní katastrofu.

P.C.Roberts: Washington ničí americkou moc


21. 10. 2017      PaulCraigRoberts
Čtenáři doma i ve světě se mě ptají, jak mají rozumět oznámení, že od nynějška bude Čína provádět nákupy i prodeje ropy v čínské měně kryté zlatem? A nejčastější jejich otázky jsou: Jde o útok Ruska a Číny na americký dolar? Oslabí to dolar? A oslabí jej to natolik, že jej vyřadí z role měny, ve které se s ropou obchoduje? Můj názor je následující: hodnota amerického dolaru závisí na tom, zda centrální banky, korporace a jednotlivci jsou s držbou svých aktiv v dolarech spokojeni. Jestliže spokojeni jsou, nezáleží na tom, jaké měny se k obchodování s ropou používá. A jestliže spokojeni nejsou, nebude na tom záležet taktéž.

Kosačov: Kauzy opozičníků se staly superprioritou ESLP


20. 10. 2017       zdroj
V Radě federace RF bylo konstatováno, že tento soud jeví v poslední době rostoucí zájem o Rusko. V souvislosti s rozhodnutími Evropského soudu pro lidská práva senátor Kosačov poukázal na problematiku politizace působení a rozhodnutí ESLP, když se jedná o Rusko. Ruští právníci a nejvyšší soudní orgány se ještě musí probrat tím, do jaké míry rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) ve věci "Navalní proti Rusku" o zpronevěře majetku společnosti Iv Roshe koreluje s verdikty soudů Ruské federace, poznamenal předseda výboru Rady federace pro mezinárodní záležitosti Konstantin Kosačov.

Babiš diktátorem?

Erik Best
20. 10. 2017    EB
Stane se Andrej Babiš po volbách diktátorem, který zásadně změní směřování České republiky? Někteří před tím varují. Nelze to vyloučit, ale pokud se to stane, bude to pravděpodobně jen malou částí rozvoje na Západě. Před tím jsme zase my varovali před šesti lety. Načasování nástupu diktátorů zůstává záludností.
Takto jsme o tom psali v srpnu 2011:

Ukrajina Über Alles

20.10.2017, Petr Ďoubalík


Noví "hrdinové" svobodné Ukrajiny. Porazit Rusy. Teorie spiknutí. 19.10.2017 - tak je nazváno video, ke kterému jsem udělal titulky.


Pochodňovým průvodem v centru Kyjeva nedávno oslavili Den obránce Ukrajiny a nové národní hrdiny: Banderu, Šuchevyče a Petljuru. Evropské politiky to nechává úplně v klidu. Ukrajina se tak sama dobrovolně zařazuje mezi poražené státy ve 2. světové válce.

Quo vadis KLDR?


Zdeněk Hrabica
20. 10. 2017
Se zájmem jsem si poslechl a shlédl Barboru Šámalovou v Interview ČT 24, které si z jejich pořadů z Číny i z KLDR a Koreje velmi vážím. Pozitvně jsem hodnotil, že tato novinářka vidí o krok dopředu a že jako zkušená žurnalistka počítá s tím, že bude ještě vícekrát i v této zemi, jež vyvolává zájem světa. Nedštila síru – i když se o to moderátorka pořadu snažila; pochybuji však, že kladečka otázek má tuto situaci v rukách. Jako jí má v malíčku její respondentka.

Role jedné psychopatky v kurdských dějinách a v současnosti

Yekta Uzunoglu
20. 10. 2017
Kdysi jsem sledoval erudovaný seriál o roli žen dle všeho trpících poruchou osobnosti (to jest psychopatií) v novodobých dějinách. Je zvláštní, že tyto ženy téměř vždy vyhledali svého budoucího muže z řad budoucích politiků. Je to oblast, kterou by měli zkoumat a zabývat se s ní psychiatři. Tyto ženy své destruktivní nitro přenesli prostřednictvím "silných mužů" do politiky a to se všemi důsledky. My Kurdové jsme též poznali jednou takovou ženu, která přenesla své destruktivní, nenávistné já do kurdského osvobozeneckého boje a to skrze svého manžela Jalala Talabaniho a ona žena se jmenuje Hero Ibrahim, protože odmítala a to v rozporu s kurdským rodinným kodexem přijmout jméno svého manžela to jest Talabaniho....

Mýtus o pozitivním významu NATO a o bezpečnostním vakuu v ČR v případě vystoupení z Aliance

20.10.2017  Agentura EXANPRO
Specifické hodnocení (13030) 
 
Následující text vzniklý v agentuře EXANPRO vyvrací mýtus o alianci NATO, o tom, že nás zaručeně a dostatečně chrání. Fakta napovídají, že je NATO pro nás spíš bezpečnostní hrozbou a prostředky, vynaložené na obranu v rámci NATO jsou vyhozenými penězi.

Ivan David k současnému stavu věcí

20. 10. 2017
1. Sledoval jste, jak se poslanci a ministři chovali v pondělí při mimořádné schůzi k lithiu? Jak na Vás působila jejich vystoupení jako na lékaře – psychiatra? (Kdo z nich by nejspíše potřeboval lékařský dohled?)
Ne, nesledoval, panoptikálního divadla jsem si užil dost v letech, kdy jsem byl poslancem. Jak mi tehdy na konci volebního období řekl jiný kolega: "Čtyři roky mezi těmito vzácnými charaktery úplně stačí". Když jsem se tam pak objevoval jako "návštěva" tak mi velmi mnozí pokračující bývalí kolegové "vtipně" říkali: "Ahoj, hledáš nové pacienty?". Pokud vrcholoví politici trpí duševními poruchami (takových není mnoho), jde většinou o poruchy osobnosti, které se stejně nedají léčit. I "normální" lidé se ovšem pod tlakem situace často chovají jako "magoři".

Západní demokracie nestačí výzvám současného světa (předvolební esej)

Stanislav Vozka
20.10.2017 Pro zítřek

Západní civilizací se šíří pocit hluboké nespokojenosti. A s ní i vědomí vnucené volby takzvaně menšího zla, ale přece jen zla. V USA, ve Francii, v Německu, v Rakousku. A vbrzku také v Čechách a na Moravě. Naše mysli intuitivně vědí, že cosi je velmi špatně, ale náš rozum si odmítá ujasnit, v jak hlubokém bahně vězíme. Jsme zmateni, hledáme příčiny, osobnosti, programy. Není nám po chuti připustit, že chyba není ani v lidech, ani v myšlenkách, ale v systému.


O českých volbách v ruské televizi

Zdroj: 100,-Kčs

20.10.2017, P. Ďoubalík, zdroj: Rossija24, Novinky.cz, video


Je to jen drobnost, ale možná někoho zajímá, že i v ruské státní televizi běží informace o našich volbách. 


Ve zprávě se praví:
Obyvatelé ČR dnes začnou volit. Hlasování potrvá 2 dny, dnes se volební místnosti otevřou po obědě a zítra budou pracovat dopoledne. Na seznamu je 31 stran a hnutí, ale podle názoru expertů nejspíše do parlamentu projde jen 8 z nich...

Předvolební agitka: Demokracii jsme prohráli, a co dělat dál

Václav Umlauf
20.10.2017 E-republika

Mějme na mysli, že se nás před odchodem na věčnost mladší generace zeptá, proč jsme jim nechali celou planetu a naši vlast ve stavu hodném řádění divokých sviní.

Kdy Západ pustí Ukrajinu

Aleksandr Chaldej
20.10.2017 Zavtra, překlad ČeskéNárodníListy

Navzdory skutečnosti, že zkušení analytici říkají a píší, že Západ Ukrajinu nikdy nepustí, existuje stálý názor, že ještě trochu vydržet - a pro Západ bude nerentabilní dále držet zbídačenou a zešílevší Ukrajinu, odpojí se od ní, poplive ji, otočí se a nechá ji, zaneprázdněn vlastními problémy.


OSN ohromila Západ prohlášením o nezákonnosti protiruských sankcí

20. 10. 2017     zdroj

V Organizaci spojených národů byly protiruské sankce nazvány nezákonnými z několika důvodů. Příslušné prohlášení učinil na mezinárodní tribuně zástupce OSN Idris Džazairi. Podle jeho slov uškodily sankce, uvalené na Ruskou federaci, zemědělství Evropy i Ruska, ale postoj Moskvy se v ukrajinské otázce nepohnul z místa. Džazairi zvláště zdůraznil, že když omezující opatření vedou k negativním důsledkům pro strany, které nemají přímý vztah ke konfliktu (válka na Donbasu), jsou tyto sankce nezákonné.

Otazníky a masky nad předvolebními hlavami

Zdeněk Hrabica
20. 10. 2017
Kdo ponížil fyzickou práci spjatou s funkcí hlavy na nulu je nabíledni. V devadesátých letech minulého století, krátce po majetkovém zločinu, jenž se dosud nezastavil, většinou víme vcelku dokonale. Méně již víme, kdo zavinil a způsobil, že jsme vymazali z existence všedního dne například zednické řemeslo, vymetli jsme z odborných učilišť tisíce budoucích dělníků, v Praze se tak stalo v gigantických výukových zařízeních na Zeleném pruhu a na Ohradě. Přivezli jsme tisíce ukrajinských občanů bez rozdílu jejich původní profese; házeli si s nimi losem u holešovického Výstaviště, kam jejich kroky povedou. 

O kolik byli důchodci po převratu okradeni a komu za to poděkovat?

Bohumil Svoboda
19. 10. 2017
Po listopadovém převratu byla rozpoutána vlna pomluv a účelově vedené kampaně lží a desinformací, za kterou by se nemuselo stydět ani proslulé goebbelsovské ministerstvo propagandy. Do tohoto procesu se zapojila většina sdělovacích prostředků řízených novými vládci bez jakýchkoliv skrupulí, respektování faktů a etických zásad. Novodobá propaganda si vytkla za cíl: „Zdůvodnit národu, že vše za předchozího režimu bylo špatné, případně zločinecké a že vše co se děje a bude dít je činěno v zájmu národa a k jeho dobru.“ Od té doby jsme přesvědčováni, že jsme mimo jiné zdědili naprosto nevyhovující a zastaralý důchodový systém, který je finančně neudržitelný a že stát na důchodce doplácí. 

čtvrtek 19. října 2017

Zoufalí lidé dělají zoufalé činy a ještě při tom lžou!

Jiří Baťa
19. 10. 2017
Je čtvrtek, 19. října 2017, jeden den před Parlamentními volbami 2017. Předvolební atmosféra houstne, s nadsázkou, dala by se krájet. Nejde však o atmosféru mezi voliči, ale mezi těmi, kteří ví, co tyto volby pro ně, s ohledem na pro ně velmi nepříznivé statistické odhady znamenají a proto se obrací k veřejnosti, k občanům – voličům, které vybízejí jít k volbám, radí koho volit, vartují, komu nebo čemu jejich hlasy prospějí, případně, komu to také může uškodit a co hlavně, koho by to ku prospěchu vyzyvatelů samotných, nejvíce poškodilo. Těmi poškozenými mají být nějací „estébáci“ a komunisté!

Skrývá Izrael, že poškozený letoun F-35 byl zasažen syrskou raketou S-200? (VIDEO)

mbi
19.10. 2017  Eurasia24

Zdá se, že izraelská „demonstrace síly“ během nedávné návštěvy ruského ministra obrany Sergeje Šojgu se změnila v totální krach.


Mylné hodnocení politiky A. Babiše aneb Babiš jedná v naprostém souladu s politikou NATO a EU

19.10.2017 Agentura EXANPRO
Krátká analytická reakce s předpovědí (13031)

V zahraničních i domácích médiích se objevují mylná a zavádějící hodnocení předsedy hnutí ANO Andreje Babiše, o němž novináři píší zřejmě jen podle toho, jak vystupuje na exponovaných místech (směrem k veřejnosti, k novinářům a v Poslanecké sněmovně). Avšak nevšimli si, že předseda Babiš má mnohem více než kdokoli jiný dvě hodně rozdílné tváře: jednu falešnou pro veřejnost a druhou skutečnou pro zachování své politické a ekonomické kariéry.

Kedmi: USA "skřípou zubama", protože Putin udělal to, co se nikomu nedařilo ...

Arťom Kolčin
19. 10. 2017   zdroj
Známý politolog a bývalý šéf izraelské služby Nativ Jakov Kedmi v rozhovoru pro Argumenty a fakta prohlásil, že Putin dokázal udělat na Blízkém východě to, co se dříve nikomu nedařilo, kvůli čemuž USA jen "skřípou zubama". Podle Kedmiho je Blízký východ dosti specifickým regionem pro navazování spolupráce a pevných vztahů. Je to výsledek historických událostí. Všechny země, které dříve přicházely na Blízký východ, si jej chtěly jen podmanit, proto jsou obavy pochopitelné. Rusko a Vladimír Putin osobně změnili tento trend. Prezidentovi Ruské federace se podařilo to, co se ostatním lídrům nedařilo. Přišel na pomoc, ne dobývat.

Člověk sledovaný

Patrick Ungermann
19. 10. 2017
Já jsem ty satelitní snímky viděl. Vaše zem je na nich jako na dlani a můžete si zaostřit i na okresní město, posvítit si na nejmenší vesničku, ba na každé jedno políčko nebo si přečíst espézetku vozu za bukem. Mají vás na dlani, ti, kdo si mohou dovolit výrobu, umístění a používání nejnovějších satelitních přístrojů k bez­chybné časoprostorové orientaci. A máte-li telefon, ať už jakýkoli, mají vás i ozvučené, dráha vašeho pohybu včetně pohybu vašeho smýšlení světélkuje na něčím pracovním stole. A jestliže jsou s to vyhodnocovat obrovský přísun zpráv a umí s ním naložit dříve, než vy něco podniknete, mají vás v hrsti. Neptejme se kdo, nechme je v anonymitě, o kterou tolik stojí. Ptejme se, co s tím.

Andrej Babiš jako mor včelího plodu a Mirek Dušín Okamura

Pavel Štoll
19.10.2017

Představme si, že továrník chce zlepšit výrobu ve svém podniku a z toho důvodu přijme 20 nových bezpečáků a 30 nových kádrovaček (alias HR-manažerek). Přesně tak řídí stát (jako firmu?) Babiš a spol. A voliči ANO tuto lež žerou přímo z billboardů. Ta úvaha je na ně moc složitá. Z cizího (státního) krev neteče. 

V procesu Národní demokracie vs. Ministerstvo vnitra vystoupil věštec


Karel Hyka
19.10.2017

Následující text nabourává obecně přijímanou tezi o tom, že Národní demokracie je stranou antisemitskou a extremistickou. Je ukázkou, jak naše dnešní demokracie, reprezentovaná orgány ministerstva vnitra, nedokáže v praxi odlišit společnosti nebezpečné činy, definované v zákoně jako zločiny, od extravagantních a mnohdy pravda až nechutně provokujících politických postojů, které se ale stále odehrávají v rámci demokratické diskuze. Vystoupení soudního znalce a právního zástupce Ministerstva vnitra ČR pak skýtají smutný obraz na úředního šimla, který místo v maštali řehtá na politickém kolbišti.


Prezident M.Zeman: „Pokud se domníváte, že ve volbách zvolíte anděla, nechoďte volit, protože andělé u nás neexistují. Pokud se chcete vyhnout úplným ďáblům, a místo toho zvolit nějakého dobromyslného čerta, jděte volit. Čert je pořád lepší než ďábel,“ podotkl Zeman úvodem k dotazu, proč by měli jít lidé k volbám.

19. 10. 2017 PL
Prezident Miloš Zeman se dnes setkal v rámci druhého dne návštěvy Plzeňského kraje s občany Horšovského Týna.
Komentoval lithium,vyjádřil se k výši důchodů, ke stávce lékařů a k inkluzi ve školství...

Americké korporace si kupují demokracii, přesto se dělá humbuk kvůli ruským reklamám

Finian Cunnigham
19.10.2017 ICH, překlad Zvědavec

Google je poslední americkou internetovou společností, která tvrdí, že objevila reklamy, které mají „spojitost s Ruskem“ - údajně uveřejněné za účelem ovlivnění amerických prezidentských voleb v loňském roce. Sociální sítě Twitter a Facebook již učinily podobná prohlášení a všechny tři společnosti budou v nadcházejících týdnech podrobeny zkoumání před kongresovými výbory.

středa 18. října 2017

O volbách, které se ještě nekonaly, a co chybí v jinak výborném rozboru Martina Fassmanna z ČMKOS

Josef Mrázek
18. 10. 2017
Pro občany, kteří pochopili příčiny čtvrt století pokračující a prohlubující se devastace státu, bylo cílem dostat v nejbližších volbách do vedení státu lidi, kteří by stát řídili racionálně a pozvedli prosperitu občanů. Řešení tohoto problému bylo odsunuto na vedlejší kolej smrtelným ohrožením, které vzniklo úplným selháním EU (byla špatná již jako projekt a vůbec není tím, do čeho jsme byli vlákáni). Naplno se to projevilo, když se faktickou vůdkyní EU stala paní Merkelová a škodí katastrofálně a ke všemu ji v tom podporuje i papež František, jehož sociální cítění vzbuzovalo sympatie, ale teď o migraci mluví tak, jako by ztratil soudnost. Nepostavíme-li se těmto „autoritám“, zanikneme dost brzo jako národ se vším, čeho jsme dosáhli. A můžeme zaniknout také úplně hned ve válce vyprovokované NATO, které nás nechrání, ale ohrožuje.

Rostislav Iščenko provedl paralely mezi "Majdanem" a nynější situací v Kyjevě ...

Sergej Žukov
18. 10. 2017        zdroj
V rámci rozhlasového pořadu "Kyjev ve slepé uličce" na Vesti FM sdělil známý ukrajinský politolog Rostislav Iščenko svůj názor na události, rozvíjející se nyní v Kyjevě. Politolog konstatoval, že u něj v důsledku současných procesů v Kyjevě vzniká pocit "deja vu". Iščenko poznamenal, že probíhající události se rozvíjejí "ve stejném duchu", jako tomu bylo při minulém "Majdanu". Expert řekl, že i při minulém politickém "spontánním výbuchu" v Kyjevě vypadaly politické akce stejně jako nyní "velmi uboze" a že nelákaly příliš velký počet lidí. Z toho dospěl k závěru, že je vysoká pravděpodobnost, že nyní lidé "půjdou do útoku".

„Politický střed“ je kapitulace demokracie před mamonem


Petr Schnur
18.10.2071 Literárky

Volba menšího zla a mýtus tzv. ztraceného hlasu znamená abdikaci na vyjádření politické vůle. Prožíváme babylonské zmatení pojmů, ale i politických vizitek.


Prezident Miloš Zeman: Znáte to krásné heslo, If you don't succeed, try, try again, když se vám něco nepovede, zkoušejte to vždycky znova a znova.

18.10. 2017 Hrad
Jeho projev při setkání se zastupiteli Plzeňského kraje...
,,Milý pane hejtmane, milý Pepo, zbývá Ti splnit dva prezidentské úkoly, které dostávají všichni hejtmani. Úkol číslo jedna, je moc hezké, že máte jeden hospic, na nejbohatší kraj v republice je to málo. Potřebovali byste dva hospice. Já, abych taky něco dělal, jsem domluvil ministru Ludvíkovi, že bude přijat zákon o hospicích, který poprvé, vůbec poprvé, definuje, co je to hospic. Je to neuvěřitelné, ale my jsme dosud tuto definici neměli, a díky tomu pojišťovny často odmítaly proplácet hospicovou péči."

Consortiumnews: Trump je loutka, ale nikoli Putinova


18. 10. 2017      zdroj a zdroj
Zahraničněpolitická rozhodnutí Donalda Trumpa neovlivňuje Moskva, ale Tel Aviv, řekl stálý dopisovatel Consortiumnews Robert Parry. Pokud by podle jeho názoru byl šéf Bílého domu opravdu "loutkou" Kremlu, nepřipustil by zhoršení severokorejské krize, domluvil by se s Íránem a skoncoval by s podporou syrských teroristů. Jak je dobře známo, v poslední prezidentské debatě v roce 2016 nazvala Hillary Clintonová Donalda Trumpa "loutkou" Vladimíra Putina. Ale každým dnem je zřejmější, že šéf Bílého domu má "jiného loutkovodiče, který je typičtější pro americkou politiku", izraelského premiéra Benjamina Netanjahua, píše ve svém článku pro Consortiumnews Robert Parry.

Bude dlouhá ruka Kremlu zapsána do knihy rekordů? Porošenkovy bonbóny pro českého prezidenta

O Miloši Zemanovi v ruském diskusním pořadu "60 minut"

18.10.2017, Petr Ďoubalík


Vladimir Olejnik (Volodymyr Oliynyk, 1957 - Ukrajina, politik, právník (poslanec Nejvyšší rady Ukrajiny V - VII) se v diskusním pořadu pokusil rozšifrovat poslední výroky Miloše Zemana na téma ruského Krymu. 
Australský těžař začal 9 dnů po podpisu memoranda o lithiu na Cínovci vydávat v Austrálii balíky cenných papírů, přitom se opírá o perspektivu těžby českého lithia, které ale firmě zatím nepatří!

18.10. 2017   Rukojmí
Na scéně je další rodina miliardářů v pozadí za českým lithiem!
Čeští poslanci v přímém přenosu na České televizi diskutují o kauze lithia a přetahují se argumenty o to, jestli lithium bylo nebo nebylo správně ošetřeno, kdo ho má nebo nemá těžit. Jenže, zatímco čeští poslanci diskutují, v Austrálii se už věci daly do pohybu.Pouhých 9 dnů po podpisu memoranda mezi českým ministerstvem průmyslu a obchodu a australským těžařem European Metals Holdings se na webových stránkách EMH [1] objevil velice zajímavý dokument. Vzápětí po podpisu memoranda totiž společnost EMH oznámila emisi nových cenných papírů (securities), jejichž hodnota je odvozena od kótování a valuace hodnoty firmy a jejích assetů a naproti těmto cenným papírům může na kapitálových trzích čerpat peníze.

O volbách na Nové republice

Radim Valenčík
18. 10. 2017      RadimValenčíkPíše
 Za hojné účasti proběhla včera (18. října) diskuse na fóru Nová republika, kde jsem měl možnost přednést několik úvodních poznámek. Během diskuse i obsáhlejších vystoupení přítomných jsem získal řadu inspirací a pomohlo mi to si řadu věcí více ujasnit. Nechci opakovat to, co jsem říkal (většinu jsem již publikoval na svém blogu), ani reprodukovat průběh diskuse (necítím se k tomu oprávněn a ani jsem si nepořizoval poznámky). Chtěl bych se podělit o některé postřehy a podněty:

Podstatné části jednání Poslanecké sněmovny 16. 10. 2017 o lithiuLudvík Smýkal
18. 10. 2017


„Po té neuvěřitelné snůšce lží a demagogie, musím říct, že větší prasárnu, ….. , jsem tady ještě nezažil.“ (Místopředseda vlády ČR a ministr životního prostředí Richard Brabec)
Když 16.10.2017 ve 13,02 hodin zahájil předseda PSP ČR Jan Hamáček, v náhradních prostorách Poslanecké sněmovny a ve značně improvizovaném prostředí, jednání o žádosti 62 poslanců ke svolání schůze Poslanecké sněmovny ve věci těžby lithia australskými těžaři na území České republiky, iniciované KSČM, zřejmě vůbec netušil, čeho bude svědkem … Podobně to zřejmě netušila Česká televize nebo webový portál iDnes.cz, když zařadily přímý přenos z jednání PS do svého vysílání. Zřejmě všichni žili v představě, že sněmovna opět rázně „smete ze stolu“ návrh KSČM, podle nich „nedemokratické strany“.

Proč, pane Zaorálku, na věčné časy s marodérem světa?Lubomír Man
18. 10. 2017


V minulých dnech jste prohlásil, že málokdo z našich politiků, včetně pana Babiše, si troufne (jako kdyby ten měl podobné choutky), pozměnit zahraničně politické směřování České republiky. Měl jste samozřejmě na mysli naši podřízenost a vazalství - jež nesmí být dle vás ohroženy či umenšeny – a to nejen vůči Bruselu a EU, ale hlavně vůči vedoucí západní zemi USA. Čili zemi, která prakticky jako jediná z glóbu dělá dnes na hladině mezinárodního života vlny, jednou nižší, podruhé jako domy vysoké, a někdy, když je situace příhodná, vypustí do světa i tsunami. 


Němečtí katolíci podpořili zavedení muslimských svátků v Německu


18. 10. 2017    zdroj
Návrh ministra vnitra SRN Thomase de Maizièra na zavedení islámských svátků v některých regionech Německa byl podpořen Ústředním výborem německých katolíků. Informuje o tom Deutsche Welle. "Ve společnosti se spoustou náboženských komunit se v oblastech s vysokým podílem muslimských věřících může objevit islámský svátek a nenaruší to křesťanskou tradici naší země", řekl šéf organizace Thomas Sternberg.

Posouzení výhodnosti těžby Li-W-Sn rud na ložisku Cínovec pro český stát

18. 10. 2017
Redakce předkládá čtenářům pozoruhodnou studii na zakázku... technicka-univerzita-analyza-f.PDF    
http://geomet-cz.com/soubory/technicka-univerzita-analyza-f.PDF
Zadavatel GEOMET s. r. o.
Zpracovatel: Doc. Ing. Jan Valíček, Ph.D., děkan Hornicko-geologické fakulty
s kolektivem Institutu ekonomiky a systémů řízení HGF
VŠB - Technická univerzita Ostrava
Zpracováno: září - říjen 2017

(Dokument byl zaslán předsedům parlamentních stran.)
Závěry:

Docentka Ilona Švihlíková a profesor Jak Keller v Bratislavě (VIDEO)

18.10.2017  NovéSlovoVideozáznam u příležitosti představení knih docentky Ilony Švihlíkové "Řecká tragedie" a knihy profesora Jana Kellera "Evropské rozpory ve světle migrace"

Videozáznam z 21. září 2017 pořídil Igor Jurečka

Si Ťin-pching slíbil, že změní Čínu v mohutný stát

Michael Klimentyev
18. 10. 2017 zdroj
Komunistická strana Číny bude i nadále vynakládat aktivní úsilí pro zachování světového pořádku a hodlá změnit ČLR v mohutný stát, prohlásil předseda ČLR Si Ťin-pching v zahajovacím projevu na 19. sjezdu KSČ. „Čína bude i nadále vynakládat úsilí pro zachování míru na planetě a přispívat svým přínosem ke globálnímu rozvoji", řekl.

Interview S. Lavrova na medzinárodnom diskusnom klube „Valdaj“ (Soči 17. 10. 2017)

18. 10. 2017    zdroj
Otázka: Sergej Viktorovič, veľmi pekne Vám ďakujem, že ste si našli čas odpovedať na otázky internetového portálu „Valdajského klubu“.
S. V. Lavrov: Pred vami sa skryť nedá...
Otázka: S čím rátajú naši americkí partneri, keď naďalej vyhrocujú protiruské nálady v spoločnosti a podnikajú nepriateľské, ba až nezákonné kroky voči ruským diplomatom?
S. V. Lavrov: Myslím si, že rátajú s tým, že podkopú pozíciu administratívy D. Trumpa. Pri všetkej nedôslednosti krokov súčasnej administratívy v Bielom dome, pri všetkej jej extravagantnosti, D. Trump predsa len neodvolal svoje predvolebné sľuby, zámery, ktoré deklaroval aj v svojej predvolebnej kampani, i po zvolení za prezidenta, nevzdal sa úmyslu zlepšovať vzťahy s Ruskom a spolupracovať s ním.

„Politický střed“ je kapitulace demokracie před mamonem

Petr Schnur
18.10.20174 Literárky


Volba menšího zla a mýtus tzv. ztraceného hlasu znamená abdikaci na vyjádření politické vůle. Prožíváme babylonské zmatení pojmů, ale i politických vizitek.
Být pánem ve vlastním domě

Petr Schnur
18. 10. 2017
...Tak jako občan musí být svobodný, má-li být ústavně definovaným politickým suverénem, tak to platí i o státu. Pokud mu nedemokratické nadnárodní instituce diktují, co smí a co ne, pokud ho dokonce nadnárodní koncerny mohou pohánět k pochybným soudům jako nějakého zločince jen proto, že se bránil jeho vyrabování, potom jsou demokracie a právo prázdná loga, nejen bez reálného obsahu, ale ve skutečnosti orwellovsky zavádějící... 

Poslední slovo Václava Moravce

Erik Best
18. 10. 2017    EB
Politické debaty jsou vždy výsledkem vyjednávání. Čím silnější má politik nebo strana pozici, tím více si může diktovat podmínky. Čím je pozice slabší, tím více jsou podmínky stanoveny protistranou nebo organizátorem. Nikdo nemá nezpochybnitelné právo debatu pořádat nebo na ni být pozván. Vždy je vše třeba dojednat. V období před parlamentními volbami v ČR vypukla debatní epidemie.