Reklama

sobota 28. října 2017

Prezident republiky vystoupí v živě vysílaném rozhovoru na Radiožurnálu


28.10. 2017   Hrad
Prezident republiky vystoupí v živě vysílaném rozhovoru na Radiožurnálu
Prezident republiky Miloš Zeman vystoupí v pondělí dne 30. října 2017 v 17.05 hodin v pořadu 20 minut Radiožurnálu na stanici Český rozhlas Radiožurnál. Rozhovor bude vysílán živě ze zámku v Lánech.

Prezident Zeman vyznamenal Nohavicu a je z toho poprask v pražské laguně; oba prý rozdělují Česko, tvrdí svoloč, co právě vylezla ze svých smradlavých děr, aby je ze závisti opět poplivala


Břetislav Olšer
28.10. 2017   Rukojmí
K výročí 28. října, k nejhonosnějšímu svátku vzniku našeho státu, předal prezident Miloš Zeman státní vyznamenání 39 osobnostem a také jedinečnému Jaromíru Nohavicovi; oba prý rozdělují Česko, tvrdí svoloč pražské kavárny, co znovu vylezla ze svých smradlavých děr, aby z patologické závisti zuřivě opět plivala po skutečných osobnostech naší země.

Ani bajt zpět! Vladimír Putin prodiskutoval s odpovědnými pracovníky kybernetickou bezpečnost


Ivan Safronov
28. 10. 2017       zdroj (kráceno)
Prezident Vladimír Putin ve čtvrtek uspořádal v Kremlu rozšířené zasedání Rady bezpečnosti, jehož hlavním tématem byla informační bezpečnost. Zvláštní dopisovatel Kommersanta Ivan Safronov informuje o tom, jak se Rusko připravuje na odražení kybernetických útoků, co je třeba udělat pro ochranu před kybernetickými hrozbami a co s sebou nese shovívavost při zajišťování informační bezpečnosti pro pracovníky státních struktur.

Režisér Jiří Svoboda hostem pořadu Horké téma Parlamentních listů. Zamýšlí se nad volebními výsledky. Má radost , že propadly strany, které tady vládly v uplynulých 27 letech ....V rámci privatizace rozkradly státní majetek přibližně v hodnotě, jak říká 5 bilionů korun, a když k tomu připočteme státní dluh ČR dostaneme se k astronomickému číslu..

Proto byl rád a věřil, že Babiš zvítězí a tradiční strany dostanou málo hlasů. Dále se rozpovídal  o příčinách velké porážky ČSSD a KSČM... Kalouska nazval hulvátem a je škoda , že se nakonec dostala do PS TOP 09  Posuďte sami...
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIDEO-Znamy-reziser-vypustil-pred-kamerou-PL-velmi-silna-slova-Nebezpecni-lide-Vedeni-CSSD-nevaha-zneuzit-tajnych-sluzeb-k-likvidaci-oponentu-Zimola-Babis-510095

Parlamentní volby 2017 a media


Radim Hreha
28. 10. 2017
Výsledky parlamentních voleb naznačily neobvykle vysokou úroveň velké části našich voličů. Ti se nenechali zmást domácími elitami, které skrze média hlavního proudu nastavují parametry virtuálního veřejného mínění. Volební výsledky tak potvrdily dlouhodobý trend růstu mediální gramotnosti naší veřejnosti, která je nejlepší obranou vůči manipulacím médií v čele s veřejnoprávní televizí a rozhlasem, zejména stanicí Český rozhlas Plus.
Důkazem jsou výsledky hnutí Ano, Okamurovy SPD i pirátů. Piráti sice nebyli mediálně ostrakizováni jako ANO a SPD, avšak jejich přehlížení veřejnoprávními médii jim mezi zorientovanými voliči evidentně pomohlo.

Demokracie a efektivita

Jaroslav Loudil
28. 10. 2017
Nemůžu se zbavit dojmu, že efektivita demokratických politických systémů, tedy jejich "výkonnost" - je nízká a navíc stále klesá. V Číně právě skončil 19.sjezd tamní KSČ. Navenek bez hádek, rozbrojů, podrazů. Byly vyhlášeny ambiciozní cíle pro Čínu do roku 2050 a jakými prostředky jich bude dosaženo. Nové vedení země je známo . A jak u nás v demokracii ?? po volbách ? Babiš nepůjde do vlády s Okamurou a komunisty ,všichni ostatní zase nepůjdou do vlády s Babišem. Řešení v nedohlednu. Babiš vytvoří menšinovou vládu, ta ale nedostane podporu. 

Platí to Kurdové svou krví

Yekta Uzunoglu
28. 10. 2017
Když byl Donald Trump zvolen prezidentem Spojených států v lednu letošního roku, o jeho prohlášeních během volebního procesu jsem publikoval několik článků, kde jsem uvedl, buď že toho muže zabijí, nebo ho budou paralyzovat politicky tak, že nebude schopen splnit ani malou část toho, co slíbil během volební kampaně. To první ještě neprovedli. Ale ta druhá předpověď nastartovala v okamžiku, kdy Donald Trump vstoupil do Bílého domu.

Pentagon lže o úmrtí příslušníků speciálních sil v Nigerii

Jevgenij Krutikov
28.10.2017 Vzgljad.ru, překlad OstrovJaniky (grasyk)
Skandál okolo smrti čtyř amerických příslušníků speciálních sil v Nigeru nabírá nečekané obrátky. Pentagon odhalil detaily neúspěšné operace v Africe, avšak všechna prohlášení se nečekaně ukázala jako lživá. Co vlastně ponouká americké generály – snaha zakrýt další ostudu nebo něco jiného?

Ústavní soud: Vodu je možné vrátit do rukou obcí

Radek Novotný
28.10.2017   Outsidermedia

Ústavní soud dne 24.10.2017 ke kauze tunelování Vodárny Kladno Mělník, a.s. potvrdil můj názor na nemravný komplot, kterým anti-politici instalovali mezi lidi a vodu protiprávně soukromý penězovod a tím zisky z vodného a stočného vyvedli na účty cizinců.


Češi CHTĚJÍ být otroky ve vlastní zemi – dárek k 99. výročí vzniku naší země.


Vladimíra Vítová
28. 10. 2017
Týden po volbách je čas nalít si čistého vína: lidé chtějí být klamáni, lidé / voliči chtějí být otroky ve vlastní zemi. Kdyby tomu tak nebylo, tak by nevolili proti svým bytostným zájmům, proti svému životu a proti životu svých rodin. Lidé si ale zcela vědomě zvolili své otrokáře, ačkoliv si mohli zvolit svobodu. Lidé si zvolili setrvání v EU a v NATO.

Přichází moment pravdy. USA daly ruským oligarchům ultimátum: 180 dní, aby prodali Rusko

Ruslan Ljapin
28. 10. 2017      Eurasia24
USA pokračují ve zvyšování tlaku v „nové studené válce“, když obsadily ruská diplomatická zastoupení a provedly zde domovní prohlídky a vyšetřování. Čím odpoví Rusko, není zatím jasné, protože diplomaté zatím mlčí, čekajíc na řešení prezidenta. Avšak tato bezprecedentní diplomatická zvůle není hlavní úder USA. Tím je nový soubor sankcí vůči Rusku, který ruské oligarchy staví před volbu: buď prodat vlast-Rusko a zachránit „své“ peníze, nebo zůstat v Rusku a sdílet s ním všechny obtíže a porážky.

Zvolení Pirátů do Poslanecké sněmovny je sdělením, kam intelektuálně a morálně padáme...Snad to tak nebude...A nebo s tím něco uděláme?

Vincent Pribula
28.10 2017   Eurasia 24
Cucáci přemluvili bábu, jednadvacetiletý student přemluvil dědu, Kalousek a Gazdík přemluvili tři a půl milionů lidí v bídě. Zelení kooperovali s Piráty, vítači, homo lobby a přemluvili squattery i uživatele LSD a Cannabisu. Matematické počty a rozložení společenských vrstev zcela vyvrací úspěch devíti stran ve volbách.

Nový parčík vedle hřiště v Krasnodaru

28.10.2017, Petr Ďoubalík


Nedávno jsem na Nové republice psal o novém moskevském parku Zarjaďje (Zarjadje). Jak vidět, s budováním parků se teď v RF roztrhl pytel. Pojďme se mrknout na právě (28.9.) zprovozněný "parčík" Galického v Krasnodaru. 


Večer ruského filmu - dnes!

filmová L. Pavličenko

28.10.2017, Petr Ďoubalík


Dnes večer má český divák možnost vidět hned 2 ruské filmy. Je obrovská škoda, že se k nám zatím nedostaly "neválečné" filmy, natočené v posledních letech v RF, výběr je neskutečně velký a pestrý, kvalita některých vynikající, myslím si.


Pojďme ke kořenům!


Luděk Prokop
28. 10. 2017
Tak nevím, když sleduji povolební jednání, zda politikové nepřezvali způsoby sdělování a dorozumívání od zaměstnanců z médií, včetně ČT, a sice v plném rozsahu absurdit. Takovou kakofonii nesmyslných souvětí a protismyslných názorů bylo by možné nalézt při diskuzích psychicky nemocných. Skupiny vybraných pacientů se mezi sebou dohadují za podmínek daných neporušitelnými pravidly. Ta pravidla v daném případě pro (ustavování vlády)sdělují, že to a to lze pouze za určitých okolností, jinak to nelze uznat.

Velká iluze Německa o deportacích imigrantů a mapa reality jejich kriminality

Patrik Juda
28.10. 2017 Rukojmí
Policie v Německu a celé Evropě pátrá po odmítnutém žadateli o azyl z Pakistánu. Dvouleté dceři podřízl krk a zmizel. V Maďarsku naopak zadržen "řezník z Pakistánu" do Německa mířící. Důchodkyně zadušena Syřanem a co v Bundestagu? V Bundestagu se mezitím " všichni ti demokraté" z ostatních stran sešikovali proti Alternativě pro Německo, protože to je teď pro ně asi ten hlavní úkol, který musí pro občany udělat. Ignorovat velkou část voličů a jet si dál tu svou "mírumilovnou", islámskou a integrační lež.

Bakalův hvězdný komentátor Fendrych: plné pero demokracie, ale jen když je po našem!

Tomáš Vyoral
28.10 2017 Rukojmí
Je zajímavé, jak na demokratické volby reaguje (zpochybněním) řada komentátorů, kteří mají jinak plnou hubu liberální demokracie, svobody, Ruska, Babiše. Zářný příklad je M. Fendrych: obdivovatel EU, Merkel, uprchlíků či Halíka.Jen pár postřehů k příspěvku hvězdy komentátorského nebe Martina Fendrycha: Vyhrála demokracie? Vyhrála její karikatura, hlas Okamury zní jako šepot ruských tajných služeb (zdroj: Aktualne). Chápu, že komentováním komentáře neobjevuji Ameriku, ale vzhledem k tomu, že se jedná o novináře (údajně) hájícího demokratické principy a vymezujícího se proti autoritářství, komunismu atd., chci přispět do diskuze.

pátek 27. října 2017

Maďarsko vetovalo kvůli školskému zákonu summit Ukrajina - NATO


28. 10. 2017        zdroj a zdroj 
Ministr zahraničí Maďarska Péter Szijjártó v pátek zdůraznil, že Kyjev nemá žádnou šanci, jak obejít veto, neboť svolání summitu musí být jednomyslným rozhodnutím členských států. "Maďarsko nemůže podporovat integrační ambice Ukrajiny, proto vetovalo svolání summitu NATO - Ukrajina v prosinci", cituje Szijjárta tisková služba maďarského ministerstva zahraničí.

Talár – pojistka beztrestnosti. Žijeme přece v právním státě: nebo snad ne ?


Zdeněk Jemelík
27.10.2017          ZdenekJemelik
Každoročně vyplácí stát několik desítek milionů Kč jako odškodnění obětem přehmatů státních zástupců a soudců. Viníků se to většinou nijak nedotkne, protože podmínkou regresní spoluúčasti je odsouzení kárným soudem, před který se většina z nich nikdy nedostane. Kární žalobci žalují velmi neochotně, často se chovají jako obhájci provinilců. Mimo to mezi kárným a odškodňovacím řízením obvykle není časová ani procesní návaznost.

Rusko provedlo cvičný start čtyř balistických raket během rozsáhlého cvičení řízení strategických jaderných sil


27. 10. 2017           zdroj a zdroj
Ruští vojáci odpálili čtyři balistické střely v rámci cvičení řízení strategických jaderných sil. Tři z atomových ponorek a jednu z kosmodromu. S odkazem na Ministerstvo obrany RF to bylo oznámeno na internetové stránce RT. Ministerstvo obrany RF sdělilo, že atomová ponorka Tichomořského loďstva odpálila salvou dvě balistické rakety z vod Ochotského moře na poligon Čiž (Archangelská oblast).

Exprezident Václav Klaus: Respektujme výsledky voleb! Vyhrálo odmítnutí migrantů, eura a Bruselu. ODS promarnila úžasnou příležitost. Bez skutečných lídrů to nepůjde.

27.10. 2017   Protiproud   
Frustrovaná Kavárna znevažuje naši zemi v zahraničí je rozhořčen, jakými mystifikacemi znevažují některá zahraniční média výsledky našich voleb a jak jim k tomu pomáhají "politologové" napojení na havilistické strany, které totálně propadly!

Když jsem v sobotu po sedmé hodině večer pronášel na iDnes.cz svůj první komentář po zveřejnění výsledků našich parlamentních voleb, podvědomě jsem jako první tezi řekl, že volby byly vítězstvím demokracie, že volič promluvil a že ti, kteří nevyhráli, by měli jejich výsledky respektovat.

27. 10. 2017

Česko spolupracovalo s americkou CIA? Podílelo se na děsivém programu tajných věznic

27.10.2017 Globe24

Svět se po 11. září 2001 změnil. Amerika vyhlásila válku terorismu, letiště po celém světě zpřísnily bezpečnost a tajné služby byly vybičovány k maximální ostraze. Zároveň ale probíhala řada kroků, které nebyly na první pohled patrné nebo byly přísně utajené. Jedním z nich je i program americké rozvědky, která si ve spolupráci s desítkami dalších států včetně Česka nakládala s vězni po svém, bez ohledu na spravedlivé soudy.

"Boj s plánem satana": Sorose vyhnánějí z Turecka, Maďarska a Rakouska


27. 10. 2017       zdroj
Krizové dny začaly pro nejslavnějšího sponzora majdanů všeho druhu po celém světě George Sorose. Jeho organizace jsou nadále blokovány v Maďarsku, vyhošťují je z Rakouska a nyní také z Turecka. "Přízrak Sorose je největší výzvou, které lidstvo na celém světě čelí v roce 2017. Je to dokonalá chobotnice upír, která se omotala kolem tváře lidstva, vytrvale zahání do nálevky s krví vše, co jen zavání penězi, používá tyto peníze pro korumpované politiky, novináře a veřejný sektor, a snaží se vytvořit svět k obrazu svému", prohlásil kancléř Rakouska Sebastian Kurz.


Převrácený obraz dějepisu

Jaroslav Loudil
27.10.2017
Nemám rád typický český - "Pangejtismus". Opět ho budeme svědky už za pár dní. 7.11.2017 uběhne 100 let od VŘSR. Do roku 1989 bylo s VŘSR a SSSR prý všechno zcela v pořádku, po roce 1989 naopak VŘSR = začátek hrůzy, pogromů, bídy, rozvratu, hladomoru, paktování s Hitlerem, ...atd. Nic ovšem není nikdy jenom černobílé!!

Nizozemsko odmítlo odtajnit některé dokumenty z havárie MH17!

- kou -
27.10.2017  PrvníZprávy
 

Nizozemské orgány neodtajní některé dokumenty týkající se katastrofy malajského Boeingu na Ukrajině. Zvláštní, že se veřejnost nemá „něco“ dozvědět v tak mediálně a propagandisticky pojaté tragédii.

Zbyněk Fiala: Čína je opravdu jiná

Zbyněk Fiala  
27.10.2017 VašeVěc
 

Těžko očekávat od sjezdu čínských komunistů, že odmítne pokračování socialistického modelu, který zatím podle všeho funguje a směřuje k „moderní socialistické mocnosti“. Co je tam vlastně socialistického? Kromě hegemonie strany, samozřejmě… Třeba upozornění generálního tajemníka Xi v úvodním projevu, podle kterého je odstraňování nerovností stejně důležité jako růst.

Povrchní fenomén Andrej Babiš a příchod usvědčujícího období

27.10.2017 Agentura EXANPRO
Souhrnné hodnocení a předpověď (13031)

Výsledky voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR konané ve dnech 20. – 21. října 2017 a doplňující poznatky o rozhodování voličů prozradily, že značná část občanů ČR volila hnutí ANO z toho důvodu, že předsedu hnutí Andreje Babiše považují za jakéhosi „politického Jánošíka“, který podle nich bojuje proti zavedenému systému a korupci a který jim může zaručit zlepšení životní úrovně. Avšak na druhou stranu si nechtěli nebo neuměli všimnout, že nastavený systém Babišovi vyhovuje, neboť ho umně využívá ve svůj prospěch, aniž by nutně porušil zákon (viz např. korunové dluhopisy a dotace z EU na Farmu Čapí hnízdo).

Exkluzivní rozhovor ředitele TV Barrandov V.Soukupa s prezidentem republiky Milošem Zemanem 26.10. 2017

26.10.2017 

MMF se obává, že mu Kyjev nevrátí peníze

- rp -
27.10.2017 KarpatHír a PrvníZprávy

V letošním roce Ukrajina těžko dostane další podíl půjčky od Mezinárodního měnového fondu (MMF).

Příběh dvou hurikánů: Kuba a Portoriko

Václav Umlauf 
27.10.2017 E-republika

Čistá pomoc Spojených států zbankrotovanému ostrovu zničenému hurikánem byla celkem 5 miliard dolarů ve formě vládní půjčky, což zatíží již tak nesplatitelný dluh ostrova. Hezký výsledek podle hesla: V nouzi poznáš přítele.

čtvrtek 26. října 2017

Ohromující nesmysly komentátorů o volbách 2017

Jiří Jaroš Nickelli
26.10.2017 ČNL

Když jsem otevřel stránky Práva z 23. října 2017 plné komentářů parlamentních voleb, nevěřil jsem svým očím. Toto že jsou komentátoři, analytikové, kteří mají čtenářské obci předkládal reálný rozbor společenské situace. 
 

Hospodářská soutěž - Pokorný a Rafaj

Erik Best
26. 10. 2017 EB
V pražských byznysových kruzích se ví, že pokud potřebujete, aby se Úřad pro ochranu hospodářské soutěže rozhodl určitým způsobem, musíte si na to najmout právníka Radka Pokorného. Obzvlášť to platí v případech, kdy jde o záležitost z oblasti stavebnictví, telekomunikací a nyní už také systému výběru mýtného. Pokorný má nadstandardní vztahy s předsedou ÚOHS Petrem Rafajem, což vysvětluje, jak mohl být člověk s tak nízkými profesními kvalifikacemi vůbec jmenován. 

Srbsko reagovalo na požadavek USA, aby se odvrátilo od Ruska

Julie Achmedinová
26. 10. 2017         zdroj
Ministerstvo zahraničí USA neomaleně požadovalo od Srbska, aby přehodnotilo spolupráci s RF a aby se zaměřilo výhradně na sbližování se s EU. Asistent ministra zahraničí Spojených států pro euroasijské záležitosti Hoyta Brayan Yee vyzval Bělehrad, aby přestal balancovat mezi Západem a Ruskem. Také se vyslovil proti vyřízení výsad a imunit pro Rusko-srbské humanitární centrum v Niši.

Ruská odpověď USA: Na Kubě obnovíme vojenskou základnu!


Ruská odpověď USA: Na Kubě obnovíme vojenskou základnu!- rp -
26.říjen 2017 Die Tagespost, překlad a krácení PrvníZprávy
 

Zatímco se vztahy mezi Kubou a USA rychle ochlazují, tak bývalý partner Rusko se naopak ke Kubě přibližuje.

Okamura po schůzce s Andrejem Babišem - ANO je ochotno podpořit některé naše návrhy!26.10. 2017   

Dragoun míří do armády. Bévépéčko, které ohromí silou, výzbrojí i ochranou

Napsal/přeložil: mbi
V Rusku se zrodilo superBVP. Ačkoliv jeho název BMP-3 Dragun odkazuje k označení známého a úspěšného ruského bojového vozidla pěchoty BMP-3, Dragun je zcela nový stroj s koncepčně jiným uspořádáním. A také s extra výkonným pohonným ústrojím.

Bude frmol. A budou padat hlavy. Neřešte chvíli volby, Tereza Spencerová sděluje převratné novinky z USA i z bojiště v Sýrii

OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ 26. 10. 2017 ParlamentníListy

„Každý správný cynik se musí náramně bavit. Ten, kdo křičel ‚Chyťte zloděje!‘ se sám ukázal jako zloděj a podvodník a lhář navrch,“ komentuje editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová ,,odhalení", že klíčovou složku s důkazy proti Donaldu J. Trumpovi nechali zpracovat lidé kolem Demokratické strany a Hillary Clintonové. Za pozornost stojí i situace v Sýrii, kde hrozí, že Američané přijdou o svého největšího spojence – Kurdy. Hrozí chaos a předčasné volby, protože s Babišem možná nikdo nepůjde. ČSSD může skončit mimo parlament. Okamura není extremista. Profesor Keller o tom, co znamenají volby a co nás čeká...

- rozhovor -
26. 10. 2017 ParlamentníListy

Podle europoslance a sociologa Jana Kellera může ČSSD v příštích volbách skončit mimo parlament. Vítězství Babiše může být Pyrrhovým vítězstvím, pokud nesestaví vládu. Hrozí předčasné volby a politický chaos. Je nesmysl tvrdit, že Babišova strana ohrožuje demokracii a že Okamura je extremista.


Prezident Ukrajiny poslal šéfa MMF do pr....!

26.10.2017, Petr Ďoubalík


Prezident Ukrajiny Vasilij Holobradko si v poslední chvíli rozmyslel podpis smlouvy, odmítl půjčku Mezinárodního měnového fondu a ostře zaútočil na jeho představitele.


V ukrajinské televizi teď běží druhá porce seriálu "Služebník lidu" (Sluga naroda, Слуга Народа). Nestíhám seriál sledovat, není čas, ale viděl jsem posledních pár minut první série a mám pocit, že to může být zajímavé.

Kdo jsou ti Pražáci, kteří volili TOP 09 a Piráty? Vnitřní Praha versus zbytek ČR připomíná film „Hladové hry“. Pan Babiš a pan Okamura by si měli naslouchat

Václav Kytička
26.10.2017 AENews

Kdo jsou ti Pražáci, kteří volili TOP 09 a Piráty? Vnitřní Praha versus zbytek ČR připomíná film „Hladové hry“. Pan Babiš a pan Okamura by si měli naslouchat.

Redakce AE News přinesla zajímavý pohled svého externího spolupracovníka na povolební situaci v Praze a na úlohu Andreje Babiše a Tomia Okamury. 

Odvrácení rozvrácení

Jaroslav Loudil
26. 10. 2017
Polní tažení v Sýrii je u konce. Dá se označit za velké vítězství Vladimíra Putina a Ruské federace. Ještě před dvěma lety totiž  hlásné trouby západní propagandy masírovaly  vlastní národy  jednou lží za druhou o tom, kdo je vlastně  v Sýrii ten "dobrý" a ten "zlý".  Doktor Asad, který  v Anglii vystudoval na očního lékaře a který ani nechtěl prezidentskou funkci v Sýrii převzít / nebýt náhodné smrti jeho staršího bratra/ byl  v zemích NATO vykreslován jako zvrácená osoba toužící jenom po krvi, masových vraždách civilistů , mučení a znásilňvání nevinných. Osvětimský doktor Mengele či  obergruppenfuhrer SS a generál policie  Reinhard Heydrich byli proti němu  jako  nějací svatouškové z dětských večerníčků. To denně opakovaly hlásné trouby Západu včetně naší ČT.

Panuje strach z Ruska a Čarnogurský doporučuje Slovensku vystoupit z NATO

Břemeno českých zpravodajských služeb v podobě výročních zpráv

26.10.2017 Agentura Exanpro
Specifické hodnocení (12031)

Pomalu končí rok 2017 a české zpravodajské služby za sebou stále táhnou břemeno spojené s předešlým rokem 2016. Tím břemenem je veřejná výroční zpráva, což znamená, že se jedná o břemeno, které vyvstává každoročně. Pokud ale zvážíme, že zpravodajské služby* nejsou schopny v posledních letech zveřejňovat své výroční zprávy za hodnocený rok dříve než v období mezi měsíci září až listopad následujícího roku, tak musíme upřesnit, že toto břemeno nevzniká každoročně, nýbrž nepřetržitě trvá. 


středa 25. října 2017

Historická transakce: zbraně pro Filipíny, kopějky pro Rusko

25. 10. 2017           zdroj
Ministři obrany RF a Filipín Sergej Šojgu a Delfin Lorenzana podepsali dohodu o dodávkách RPG-7V a nábojů k nim, která je historickým dokumentem vzhledem k tomu, že nyní je v Asijsko-Tichomořském regionu pouze jedna země, která nenakupuje ruské zbraně (je to Brunej). Tato transakce byla netrpělivě očekávána, naděje na ni se objevila s nástupem k moci nového prezidenta Rodriga Duterte. Detaily jsou však i nyní pod rouškou tajemství, dokonce polooficiální je i informace o granátometech. 

Nebenzja: hlasování Rady bezpečnosti OSN o Sýrii bylo představení na očernění Ruské federace. Ministerstvo zahraničních věcí USA vyjádřilo zklamání z blokování rezoluce Rady bezpečnosti OSN o Sýrii Ruskem

25. 10. 2017       zdroj a zdroj
Nebylo třeba urychleně prodlužovat mandát pro šetření chemických útoků, který končí 17. listopadu. Hlasování o návrhu rezoluce ohledně prodloužení mandátu k šetření chemických útoků v Sýrii Organizací pro zákaz chemických zbraní (OPCW) bylo představení, započaté s cílem očernění Ruska, řekl novinářům 24. října stálý zástupce RF při OSN, Vasilij Nebenzja.

Neskutečné množství zbraní. Syrská armáda dobyla gigantický sklad teroristů s výzbrojí NATO (VIDEO)

- mbi -
25.10.2017    Eurasia24
 
Syrská armáda podporovaná ruským letectvem dobyla v Mayadinu na východě země dosud největší sklad zbraní a obrněné techniky Islámského státu. Sklad obsahoval prakticky všechny druhy pozemích zbraní počínaje automatickými puškami a konče tanky, mimo jiné také nebývalé množství dronů.

Erdogan bodl Putina nožem do zad – už potřetí! (Srbsko a Polsko)

Yekta Uzunoglu
25. 10. 2017    blogYU
Již roky se snažím tady, ve svém druhém domově, vysvětlit, že aby člověk mohl pochopit současnou Erdoganem prezentovanou "politiku", je třeba především pochopit tureckou mentalitu. Erdogan je totiž prvním tureckým státníkem, který v dějinách Turecka přichází se svou pravou tureckou mentalitou do politiky nejen doma, ale i v zahraničí! Po bezdůvodném sestřelení ruského letadla s Turky, se Putin, který dlouho ignoroval upozornění svých blízkých poradců a "chlapsky" věřil Erdoganovi, kterého vnímal jako "chlapa", probudil.

Sociální demokracie podle A. Mitrofanova

Jiří Paroubek
25.10.2017 VašeVěc

Nezávislý zahraniční novinář Erik Best, dlouhodobě působící v Česku označil mezi deseti viníky volební porážky sociální demokracie a jejího tragického volebního výsledku 7,3 % také novináře Práva Alexandra Mitrofanova. Jen tak mimochodem, na prvních pěti místech Erik Best stanovil toto pořadí: R. Pokorný, M. Roman, Z. Bakala, B. Sobotka a M. Růžička. Mitrofanov je na poměrně čestném 9. místě viníků debaklu ČSSD a v mysli E. Besta daleko před volebním lídrem strany L. Zaorálkem. Má to svojí logiku.

Zrušení koncesionářských poplatků, změna statusu na příspěvkovou organizaci, konec politických vlivů. Ředitele České televize a rozhlasu ať si zvolí lidi sami! V rozhovoru vysvětluje své záměry... Už jednal se dvěma politickými stranami, které by se jistým změnám asi nebránily.

Tomio Okamura
25.10. 2017 PL, část článku
Měli jsme v politickém programu a dokonce jsme sbírali i podpisy pod petici za zrušení koncesionářských poplatků. Plníme politický program. Česká televize nespadá pod Nejvyšší kontrolní úřad a ten nemůže kontrolovat hospodaření Českého rozhlasu a České televize. Nechápu, proti čemu kdo tady protestuje, když na druhou stranu říkají, že by se nebránili. Tak pojďme změnit zákon. Za jejich výhradami je trošku něco jiného.

P.C.Roberts: Odpočívej v pokoji americká levice

25. 10. 2017      PaulCraigRoberts
Kdysi za onoho času bojovala americká levice za prosazování zájmů dělnické třídy a za její ochranu před politickým i ekonomickým tlakem majitelů výrobních prostředků. Díky tomu měla svou sílu, která vyvrcholila v době, kdy si F.D. Roosevelt pro své třetí prezidentské období vybral za viceprezidenta Henryho Wallace. Třebaže byl Wallace bohatým podnikatelem, proslul jako politik, který se vždy bral za prosazování zájmů farmářů a dělníků.