Reklama

sobota 4. listopadu 2017

Tohle jste o Hillary Clintonové snad raději ani nechtěli vědět. Uznávaný server zveřejnil politický profil hrůzy

5.11.2017 ParlamentníListy

Server Politico.eu přinesl článek o tom, jak Hillary Clintonová převzala kontrolu nad Výborem Demokratické strany – celonárodním uskupením jedné ze dvou velkých stran ve Spojených státech amerických. Stalo se to takto...Černé prapory na sekretariátech

Přemysl Votava
4.11. Vaše věc
Nějak se nám to po těch volbách zamotalo, … těch poražených a trucujících je příliš moc. A ti místo práce pro nás občany, hledají „klacky“ na ty úspěšné. Vyzývají dokonce i k bojkotu sněmovny, mávají praporem nenávisti. Jak říkával TGM : „ tož demokracii máme, ještě mít nějaké ty demokraty “.

Američtí instruktoři ve spěchu opouštějí Abu Kamal. Kurdské síly odmítají střety se SAA. USA jsou zaraženy


Rijád Hidžáb
4. 11. 2017 zdroj a zdroj   (kompilace)
Syrské vládní armádní jednotky aktivně bojují v oblasti obce Abu Kamal, kde před několika dny přistál výsadek jednotek pod velením generála Suheila. Vysazení bylo provedeno z palub vrtulníků. Spolu se syrskými vládními silami působí v oblasti Abu Kamal šíitská domobrana a zástupci Hizballáhu. Předsunutým oddílům SAA se podařilo zničit několik pozorovacích stanovišť a také zabrat konvoj zbraní a střeliva, které byly určeny pro teroristy. V autech byly nalezeny i psychotropní látky.


Globální zlom: proč Čína buduje nejmocnější armádu světa

Napsal/přeložil: Vitalij Aňkov
4.2. 2017 Eurasia24
Mohutná námořní flotila schopná operovat kdekoli světě, letouny stealth, hypersonické zbraně i strategické raketové síly schopné se poměřovat s uznávanými lídry „jaderného klubu“. Právě tak si představuje v nedaleké budoucnosti armádu své země čínský lídr Si Ťin-pching.

Václavák – bulvár, náměstí, žumpa?


Zdeněk Hrabica
4. 11. 2017
Nejsem sám, kdo dneska a již dlouhodobě - považuje Václavské náměstí za jeden nejšpinavějších a nejméně uspořádaných, málo bezpečných koutů našeho hlavního města. Prožil jsem v něm skoro polovinu svého života. Byl jsem svědkem mnoha jeho dějinných okamžiků – jako učeň vysočanského ČKD, jako voják základní služby, jako novinář – i jako občan. Ale co mi nyní nabízí, je opravdu pro mne a mé hosty, s nimiž tam často zavítám, k neuvěření. 


Francie zvýší daně nejbohatším korporacím. Co ČR?

4.11.2017 VašeVěc

Francouzská vláda včera schválila daňovou přirážku pro firmy, které mají roční obrat vyšší než jednu miliardu eur (zhruba 25,7 miliardy korun). Opatření se zřejmě dotkne 320 největších firem v zemi.Sestavování vlády: Kdo první vyměkne?

Radim Valenčík
4.11.2017 blog autora

Mohlo by se zdát, že Babiš s pomocí Zemana bude co nejdéle prodlužovat život vlád, které nezískají podporu Sněmovny, aby si co nejdéle zavládnul. Může to však být úplně jinak.

Rozhovor o povolební situaci u nás s exprezidentem V.Klausem...Prezident Zeman má pravdu, když odmítá porovnání dnešní situace s opoziční smlouvou. Říká, že tenkrát byly dvě víceméně na stejné úrovni vyvážené politické strany.


3. 11. 2017 PL,část článku
Varianta vedoucí k docílení menšinové vlády v řadě případů bývá v západní Evropě naprosto standardní. Některá strana se prostě hlasování o důvěře nezúčastní, a tím vznikne menšinová vláda, to je jasné. De facto to nastalo v roce 1996 u nás, kdy vznikla tzv. opoziční smlouva č. 1, byť se jí tenkrát tak neříkalo, protože to bylo dohodnuto na Hradě pod aranžmá a dohledem prezidenta Havla. Nikdo to tehdy nenazýval opoziční smlouvou a nikdo proti tomu neprotestoval.

Už dvakrát chtěla být Tymošenková hlavou státu, marně; dveřmi ji vyhodí, oknem tam vleze. Přesto zase oznámila, že v roce 2019 bude potřetí kandidovat na post prezidentky Ukrajiny, aby postavila zemi na nohy

Břetislav Olšer
4.11. 2017   Rukojmí
Kdo asi byl koncem října 2017 za demonstrací několika tisíců přívrženců banderovských nacionalistů strany Svoboda a Pravého sektoru před sídlem ukrajinského parlamentu v Kyjevě? Další Majdan na obzoru…? Odpovědí je fakt, že se zde sešli přívrženci různých politických sil, hlavně strany Otčina bývalé premiérky Julije Tymošenkové.

Ruská revoluce roku 1917 (II)

Kerenský mluví k vojákům
Martin Churáň
4.11.2017   Solidarita

Před sto lety začala v Petrohradě ruská revoluce. Byl to v dějinách první vážný pokus svrhnout v celostátním, potažmo celosvětovém měřítku kapitalismus a nastolit místo něj dělnický stát.

Hokejista Ovečkin založil hnutí Putin Team


4. 11. 2017         Regnum
"Jsem hrdý na to, že mohu být součástí takového týmu, podobá se to pocitu, jako když si oblékáte dres ruského týmu a víte, že celá země vám fandí". Útočník ruského reprezentačního týmu a klubu národní hokejové ligy "Washington" Alexandr Ovečkin založil společenské hnutí s názvem Putin Team na podporu ruského prezidenta Vladimíra Putina.

VIDEO: Hnutí SPD se odkopalo 12 dní po volbách! Místopředseda Radim Fiala šokoval na ČT odmítnutím referenda o vystoupení z NATO, hnutí prý o tom nikdy ani neuvažovalo, aliance je prý v této chvíli nenahraditelná! Moderátor ČT nevěřil vlastním uším! Přijde omluva panu VK? (VIDEO)

3.11.2017 AE News

Hnutí SPD se odkopalo 12 dní po volbách! Místopředseda Radim Fiala šokoval na ČT odmítnutím referenda o vystoupení z NATO, hnutí prý o tom nikdy ani neuvažovalo, aliance je prý v této chvíli nenahraditelná! Moderátor ČT nevěřil vlastním uším! Přijde omluva panu VK?

P.C.Roberts: Ještě ke sběru ruských DNA pro americkou vládu


4. 11. 2017     PaulCraigRoberts
Cituji z dopisu jistého vědce, který mi k případu napsal: "Zájem amerických agentur o ruské vzorky DNA z kosterních svalů a zřejmě i nervových zakončení, která k těmto svalům vedou, mě velmi překvapil. A to i proto, že sběr těchto vzorků by se jen stěží mohl obejít bez biopsie (biologický rozbor tkáně, odebrané z živého těla). V té souvislosti si vzpomínám, že před desítkami let získal jistý vědec od jednoho z úřadů vojenskobezpečnostního komplexu finanční podporu na výzkum interakce mezi nervem a svalem."

pátek 3. listopadu 2017

Jaroslav Loudil
3. 11. 2017
jsou věci , které mi značně vadí. Jednou z nich je úmyslné zapomínání na chyby našich politických "velikánů" z minulosti. Domnívám se například, že Václav Havel snad sehrál pozitivní roli jako disident a odpůrce komunistického režimu , to mu nelze jistě brát, ovšem rozhodně se neměl stát prezidentem ČSSR. 


Exkluzivní rozhovor generálního ředitele TV Barrandov s prezidentem České republiky Milošem Zemanem

3. 11. 2017    Barrandov
https://www.barrandov.tv/video/111383-tyden-s-prezidentem-2-11-2017

Sorose vyhánějí z Turecka, Maďarska a Rakouska

2.11.2017   Zvědavec 
Nejslavnější sponzor majdanů všech barev po celém světě George Soros zažívá kritické dny. Jeho organizace jsou i nadále blokovány v Maďarsku, vyhoštěny z Rakouska a nyní také z Turecka.
Všechno to začalo jarním útokem na Sorosovy struktury ze strany známého euroskeptika a maďarského premiéra Viktora Orbána. Tehdy se jeho strana pokusila protlačit zákon podobný ruskému zákonu o „zahraničních agentech“ a omezit činnost Středoevropské univerzity založené Sorosem, ale neuspěla. A tak začalo druhé kolo souboje mezi Sorosem a Orbánem, tentokrát kvůli imigrantům.

Končalovský odpověděl "prostým faktem" na provokativní otázku o Krymu


Sergej Žukov
3. 11. 2017        Newinform
Ruský filmový režisér dal jasnou odpověď na "kontrolní otázku" novináře provokatéra... Zahraniční média věnovala pozornost rozsáhlému rozhovoru, který slavný ruský režisér a veřejný činitel Andrej Končalovský poskytl novináři Sobesednika.ru. Na portálu vesti.lv se například objevil text tohoto zajímavého rozhovoru, v němž se diskutovalo o "minulosti, přítomnosti a budoucnosti Ruska". 


Rusko a Čína se společně vzdalují dolaru: systém plateb v rublech a jüanech už funguje

Napsal/přeložil: mbi
3.11. 2017   Eurasia 24
Finanční systémy Číny a Ruska se sbližují každým dnem. S cílem snížit rizika finančních operací a zvýšit efektivitu svých devizových operací spustila Čína clearingový systém operací s čínským jüanem a ruským rublem. Rusko a Čína také pokračují v přechodu od obchodování v dolarech k trhu na bázi zlata podle postupně se formujícího „východního zlatého standardu“.

Migranti v policejní škole bijí své učitele

- rp -
3.11.2017  Freiweldt, česky PrvníZprávy

Německá policie nedávno přijala do svých řad více migrantů a dokonce kvůli tomu snížila standardy vstupních testů.

Snad už konečně někdo v otrokářských USA či v kolonizátorské EU pochopí, že nějaké migrační kvóty jsou pro Česko nepřijatelné, jelikož jsme nikdy nedrancovali Afriku či Blízký východ a nevraždili tamní civilisty na potkání…

Břetislav Olšer
3.11. 2017   Rukojmí
Politici si koledují o to, abychom je považovali za skutečné nenažrané svině u svých plných státnických koryt. Všechny, současného prezidenta USA nevyjímaje. Někdo někde napsal: Konec amerického snu, poněvadž po teroru v New Yorku chce Trump zrušit loterii o Zelené karty.
O jakém americkém snu je to řeč v zemi, která vede v globální kriminalitě a s největším počtem zbraní mezi svými občany…?

NEJEN TRESTNĚPRÁVNÍ ZÁDRHELE…

Zdeněk Jemelík
3.11.2017  blog autora

Následky zneužití orgánů vymáhání práva k ovlivnění voleb kriminalizací Andreje Babiše (a jako „vedlejšího produktu“ Jaroslava Faltýnka) nedozněly, pouze se projevují sofistikovaněji a s větší silou než dříve.

Janda třetí génius putimské strážnice - objevil proruského konspirátora Žantovského

Jiří Jaroš Nickelli
3.11.2017  ČeskéNárodníListy

Galerie putimských géniů - strážců to státní protiruské čistoty - u nás nekončí. Po pánech Hermanovi a Kalouskovi třetím géniem se stal mistr médiocentra "Evropské hodnoty" pan Jakub Janda. 


P.C.Roberts: Spěje barbarství Washingtonu k novým výšinám?


3. 11. 2017      PaulCraigRoberts
Dostihly mě informace z Itálie, Německa a Britanie o tom, že cizinou financované nestátní neziskové organizace sbírají ve všech oblastech Ruska vzorky DNA ruských občanů – a to pro americkou vládu. A potvrzení těchto informací jsem nalezl i v anglicky psaných zdrojích. Jaký je asi důvod zájmu americké vlády o studium ruských vzorků DNA?

Řízený teror v New Yorku


Alexandr Žilin
3. 11. 2017     regnum
USA se zbavují svěrací kazajky soudnosti. V New Yorku byl proveden teroristický útok. Rodák z Uzbekistánu vjel autem úmyslně do cyklistů. 8 lidí zahynulo. Nepochybuji o tom, že tento útok byl organizovaný stejnými chlapíky, kteří usměrněnými stavebními odstřely zničili dvojčata 11. září. Rukopis je stejný. Zvláště dojímá poznámka v tašce teroristy: jsem DAEŠák a jednám v zájmu DAEŠ (organizace, jejíž činnost je v Ruské federaci zakázána). A žádné vysvětlení proč drtí lidi, jaké předkládá požadavky, čeho chce dosáhnout? Je to tak po "CIAovsky" - spoléhání se na tupý plebs.

Oskaru Schindlerovi, nacistovi a agentu Abwehru, budeme stavět pomník?

Oskar Schindler
3.11.2017 ČeskéNárodníListy
„Jako zástupce Nadace Oskara Schindlera informoval Milan Mostýn o úsilí, vybudovat památník v areálu továrny, kde Oskar Schindler zachránil 1.200 Židů. K tomu byl vytvořen Nadační fond Oskara Schindlera, který již zakoupil prostory a snaží se získat finanční prostředky na výstavbu plánovaného památníku.“ (Sudetendeutsche Zeitung, 6.10.2017, článek Kulatý stůl v Praze)
Přečtěte si následující článek, hodně se dozvíte o panu Schindlerovi.
 

Ruská revoluce roku 1917 I: válka, únorové povstání a dubnové teze

Martin Churáň
3.11.2017 Solidarita

Před sto lety začala v Petrohradě ruská revoluce. Byl to v dějinách první vážný pokus svrhnout v celostátním, potažmo celosvětovém měřítku kapitalismus a nastolit místo něj dělnický stát.

Pitva mrtvé Demokratické strany v USA

Václav Umlauf 
2.11.2017 E-republika

V roce 2016 bylo na Demokratické národní úmluvě celkem 712 nedemokraticky jmenovaných tzv. “superdelegátů”, tedy celých 15 procent. Nejméně 63 z nich bylo v dané době registrováno jako lobbisté na federální nebo státní úrovni. Pak je jasné, kdo velí této partaji a komu vlastně patří.


Moskva, Teherán a Baku posílí spolupráci v oblasti ropy, zemního plynu a energetiky. Putin: Spoléhám na brzkou dohodu o statusu Kaspického moře

3. 11. 2017 zdroj a zdroj
Vladimír Putin, Hasan Rúhání a Ilham Alijev učinili společné prohlášení. Rusko, Írán a Ázerbájdžán posílí spolupráci v oblasti energetiky, ropy a zemního plynu, bylo 1. listopadu uvedeno ve společném prohlášení prezidentů Vladimíra Putina, Hasana Rúhání a Ilhama Alijeva. Země plánují prohloubení spolupráce na mezinárodních energetických trzích a také v oblasti ropy, zemního plynu a petrochemického průmyslu.

čtvrtek 2. listopadu 2017

A Kosovo?

Rusko-srbské humanitární centrum v Niši
Mirko Raduševič
2.11.2017 Literárky

Uznání Kosova zůstává stále velkou neznámou. Aby byl tento jihosrbský region uznán jako stát je především zájmem USA. Ty vyslali na jednání do Srbska svého emisara výkonného ředitele pro Evropu a euroasijské záležitosti Hoyta Yee. Jeho chování, aspoň podle zdejších médií, vyvolalo zděšení a bylo nazváno nediplomatickým. Bez obalu řekl nejvyšším srbským představitelům, že nemohou sedět na dvou židlích a musí se rozhodnout mezi Západem a spoluprací s Ruskem. Dal jednoznačně najevo, jak se mají rozhodnout, když uvedl, že USA hodně do Srbska investovali a nyní čekají vděk.

Srbský velikán alebo vojnový zločinec?

Július Lörincz
2.11.2017   Pravda

"Vyhlásenia zástupcu námestníka ministra zahraničných vecí Spojených štátov Hoyta Briana Yeeho sú dosiaľ najťažšie prejavy verejného a veľmi nediplomatického nátlaku na našu krajinu." To sú slová srbského ministra obrany Alexandra Vulina na niektoré vyjadrenia amerického diplomata. Rozhorčili ho jeho odpovede na otázky novinárov v prestávke rokovania Srbského ekonomického fóra v Belehrade.

Okázalé oslavy 99. výročí vzniku Československa. A co 100. výročí, to teprve bude paráda!

Jiří Baťa
2. 10. 2017
Zcela jistě je na místě si připomínat vznik Československé republiky, jehož 99. výročí si v těchto dnech připomínáme. Pravda, nejsme již tím, co v roce 1918 vzniklo, tedy repoublikou dvou národností Čechů a Slováků, nicméně dnešní, současná Česká republika, přes všechny státoprávní peripetie ve vývoji republiky má své kořeny v oné Československé republice, za kterou nemálo vlastenců, v čele s T.G.Masarykem a R. Štefánikem nebojácně usilovalo.

Ostexperte: Moskva dala Holandsku ultimátum, jinak mu uzavře ruské nebe!

- kou -
2.11.2017  Ostexperte, česky PrvníZprávy

Rusko předložilo ultimátum ministerstvu dopravy Nizozemska, uvádí německý portál Ostexperte.

Menšinová vláda ANO děsí své odpůrce; může zlikvidovat stamilionové kšefty pro ČSSD a ODS v dozorčích radách státních firem ČEZ, VZP, Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) a dalších tunelovacích molochů...

Břetislav Olšer
2.11. 2017   Rukojmí
Začněme celou tou podvodnickou lapálii z těchto dnů, kdy pokračoval soud o zlodějně zvané prodej OKD, tentokrát i s bývalým ministrem průmyslu a obchodu Milanem Urbanem (ČSSD)... "Privatizaci OKD mělo na starosti ministerstvo financí a Fond národního majetku..." Před soudem to v pátek 27. října 2017 řekl Urban u soudu.

Americká a ruská židle

Miroslav Lazanski
2.11.2017 Politika

Na Balkáně došlo k novému skandálu. Americký nižší diplomat, emisar Hoit Ji, sekýroval srbského prezidenta jako školáka, což image USA v regionu příliš nepomohlo. „Možná někomu inteligentnímu ve State Departmentu došlo, že není rozumné tlačit Srby, aby seděli na jedné židli, protože většina z nich, kdybyž byla donucena k rozhodnutí, zda si vybrat stoličku americkou nebo ruskou, vybere tu ruskou,“ píše bezpečnostní analytik Miroslav Lazanski ve svém sloupku pro bělehradský list Politika.


O „sarinu“ v Chán Šajchúnu a „změně režimu“ v Sýrii

Tereza Spencerová
2.11.2017  Literárky

S největší pravděpodobností k žádnému sarinovému útoku nedošlo, spíše vše započalo místním únikem chlóru, který se podle všeho odehrál ještě před nálety. Příběh se sarinem byl na situaci naroubován až později…

Ruská revoluce 1917: Ženy pocítily svou moc


Emma Davis
2.11.2017 Solidarita

Ruská revoluce přinesla obrovské změny pro ty nejutlačovanější skupiny. Časopis Socialist Review vedl rozhovor s Emmou Davis o tom, jak se ženy chopily svých životů a postavily se do čela bojů.


Írán poskytl Putinovi trumfy pro dialog s Trumpem

2. 11. 2017         zdroj
Ajatolláh Chameneí učinil v předvečer setkání s Vladimírem Putinem překvapivé oznámení. Podle jeho vyjádření bude vzdálenost působnosti íránských balistických raket dva tisíce kilometrů. Experti se domnívají, že toto prohlášení je v přímé souvislosti s rusko-americkými vztahy. Jde o velmi palčivou otázku, kterou je spor ohledně systémů protiraketové obrany USA. Mírumilovný slib ajatolláha zazněl ne náhodou v předvečer této návštěvy. O tom, proč se tato slova stanou trumfem v rukou Putina, se vyjádřil generálporučík v záloze Jevgenij Bužinský.

středa 1. listopadu 2017

USA odmítly koordinovat s DLR a LLR vstup mírových sil na Donbas1. 11. 2017       zdroj
Zvláštní vyslanec USA pro Ukrajinu Kurt Volker odmítl možnost posoudit se samozvanými DLR a LLR vstup mírových sil na Donbas. Řekl to v rozhovoru s Gromadske. "Myslím, že v této otázce je to jasné: Minské dohody jsou uzavřeny mezi Ruskem, Ukrajinou a OBSE. Počítají s obnovením kontroly Ukrajiny nad těmito územími, uspořádáním voleb. Z tohoto důvodu pro tzv. republiky zde není místo", řekl Volker.

Pohrobek Chovanec škodí, to mu jde.


Josef Mrázek
1. 11. 2017
Nahradit Sobotku Chovancem, nebo čerta ďáblem, to vyjde na stejno, a tak si ČSSD nepomohla, ale není to jen její věc. Možností vykouzlit všeobecně přijatelné řešení povolební situace je dost málo, a zkazit, to co se nabízí, je tak snadné. Je nezodpovědné vzdát se i jen malého vlivu na složení budoucí vlády. Jsou totiž dvě až tři ministerstva, jejichž obsazení může být pro životy občanů zvláště osudné. 


Zdeněk Troška: Moje filmy tu budou i za padesát let, po kriticích nezbyde ani trocha smradu. Zeman je opravdový český prezident!


1.11.2017  PL, část článku
Režisér Zdeněk Troška obdržel v sobotu vyznamenání od prezidenta Miloše Zemana a hned poté se tak trochu podle očekávání stal jedním z hlavních terčů prezidentových kritiků. 

Quo vadis Sašo Mitrofanove?


Zdeněk Hrabica
1. 11. 2017
Alexandra Mitrofanova znám od okamžiku jeho vstupu na území ČSSR, vysazeného k nám ze Sovětského svazu. Docela bystrý muž, který začal operovat v mé rodné vlasti; jednu dobu jsme byli skoro na jedné vlně novinářské práce. Dokonce jsme byli i nablízko Borisu Jelcinovi a vedle něho stojícího Václava Havla. Postupně jsme se vzdalovali, podivoval jsem se, ale nikdy nezáviděl jeho významným českým novinářským dekoracím, mezi nimi Ceně Ferdinanda Peroutky, udělené za velkého potlesku Syndikátu novinářů ČR a havlíčkobrodského Knižního veletrhu Markéty Hejkalové.

Nejaderné zadržování: Rusko vyvíjí zbraně bleskové rychlosti, chirurgické přesnosti a brutální ničivé síly (VIDEO)

Dmitrij Korněv
1.11.2017 Eurasia24

Nejnovější vysoce přesné zbraně mohou v budoucnu nahradit zbraně jaderné a stát se tak novým faktorem globálního zastrašování. Spojené státy se v této oblasti snaží získat náskok nad „zbytkem světa“. Jenže Rusko pozadu rozhodně nezůstane.

Peshmerge Barzani


Yekta Uzunoglu
1. 11. 2017
Již dva dny jak světová media, tak ale i část českých médií, přinášejí na titulních stránkách informaci, že kurdský prezident rezignoval a to prý po zásahu irácké armády.... Přitom Masúd Barzani již před několika měsíci a opakovaně prohlásil, že jeho vyslání v politice končí s referendem a po kurdském referendu, kdy 93 % obyvatelů dalo svoje ANO pro nezávislost Kurdistánu v severním Iráku, odejde z politiky a žádný z jeho příbuzných nezastanou ve vládních funkcích! A také to udělal.

Maďarský premiér Viktor Orbán řekl, že vlna migrantů do Evropy je dílem záhadné finanční síly, aby Evropu přeměnila ve „smíšený kontinent“. Východní část střední Evropy je podle něj v zápasu o osud kontinentu klíčová coby „zóna bez imigrantů“ odmítající kvóty. Všechny volby v Evropě jsou podle něj nyní klíčové, jako byly ty rakouské, německé a české, protože se rozhoduje o tom, zda si lidé vezmou zpět rozhodování o národních záležitostech, anebo kontrolu přenechají evropským byrokratům úzce spjatým s podnikatelskými elitami.

1.11. 2017 PL
Střed Evropy lze ještě zachránit před islámskými smečkami.„Dokud Brusel nevrátí státům jejich suverenitu, kormidlo Evropy se nemůže otočit správným směrem.“ Poláci, Češi, Slováci a Maďaři by měli spojit síly." řekl V.Orbán
Co si o těchto slovech maďarského premiéra myslí naši politici. Mnoho z nich podporuje spolupráci zemí Visegrádu na obranu před centralizací ze strany Bruselu a vnucování imigrantů.

Prezident Miloš Zeman: ,,Rozhodl jsem se, že Babiše důvěrou Poslanecké sněmovny svazovat nebudu".

1.11. 2017 Hrad
Projev prezidenta republiky při tiskové konferenci po setkání s předsedou hnutí ANO:

Vážený pane předsedo hnutí ANO, dámy a pánové,
jsem velmi rád, že mohu učinit první krok k sestavení stabilní, úspěšné a dlouhodobé vlády České republiky. Tímto prvním krokem, jak odpovídá tradicím, je to, že prezident republiky pověřuje politickou osobnost, v daném případě vítěze voleb, jednáním o sestavení vlády. 


Moji předchůdci, ať už to byl Václav Havel nebo Václav Klaus, svazovali toto pověření s tím, že kandidát na premiéra musí získat předem důvěru Poslanecké sněmovny. Rozhodl jsem se, že Andreje Babiše žádným takovým omezením svazovat nebudu. Vedou mě k tomu čtyři důvody.

Nezlomní

Petar Volgin
Petar Volgin

Přesně před 70 lety se desítka lidí z Hollywoodu rozhodla postavit stále sílící antikomunistické a antiruské hysterii v USA. Přišlo je to draho. Stejně jako tisíce jiných Američanů přišli o práci, peníze, přátele, protože byli ocejchováni jako "agenti Kremlu" a jejich jnéna padla na černou listinu. A navzdory tomu skoro nidko z těchto "veřejných nepřátel" nezradil své přesvědčení a svobodného ducha.


Jak je důležité míti Filipa, který nevyloučil toleranci vlády ANO?

1.11. 2017   První zprávy
V případě vážné situace v České republice nevyloučil předseda KSČM Vojtěch Filip toleranci menšinové vlády ANO, což řekl poslední říjnové pondělí v pořadu Interview ČT24 a jedním dechem popřel dřívější zprávy, že už nehodlá obhajovat svoji funkci.

Jiří Paroubek: Rozhovor poradce pěti premiérů

Jiří Paroubek 
1.11.2017  VašeVěc

Redaktor Pergler na ihned.cz udělal rozhovor s poradcem pěti předsedů ČSSD a premiérů za tuto stranu O. Novotným. Nevím, jestli Ota Nonotný v poslední době pracuje pro vedení ČSSD, ale z rozhovoru, který udělal, to patrné není.... Jako kdyby nebyl jedním z těch hlavních poradců premiéra Sobotky v posledních čtyřech letech.

Nejde zde o nějaký nový lánský puč, ale o důsledky katastrofální státní i stranické politiky B. Sobotky

J. Kovář
1.11.2017  ČeskéNárodníListy

Ve straně, kde fungují principy vnitrostranické demokracie, stranické vedení, které odpovídá za pohromě blízké výsledky voleb, by mělo samo rezignovat. Příkladem vy měl jít pabn B. Sobotka, který za totální, dosud nevídanou prohru nese největší odpovědnost.

Listopad v českých dějinách

Croix
1. 11. 2017  Outsidermedia

Připomeňme si další pamětihodné události z české historie, které měly pro naši zemi zásadní význam. Listopadový výběr nebyl jednoduchý, neboť v tomto měsíci došlo z hlediska českých dějin k mnoha událostem zásadního politického i symbolického významu. 


Od Havlovy blbé nálady k současné uondanosti

Václav Umlauf 
1.11.2017 E-republika

Nás, 99 procent podvedených, vytvořilo s oním báječným jedním procentem zajímavý spolek. Moje slovácká babička nazývala místní uondance odborným termínem „chmula“.