Reklama

sobota 11. listopadu 2017

Slyšeli jste o řetězové imigraci? V podstatě jde o to, že když se ve vaší zemi usadí imigrant, získá tím právo přivést si své příbuzné. Těch příbuzných může být klidně 10 a víc.

Petr Hampl
11.11. 2017   CzechFreePress
Zkoumat, jestli je někdo opravdu pokrevní příbuzný (třeba genetickými testy) je pokládáno za ponižující. Takže si fakticky může pozvat jakoukoliv partu lidí.Ale tím to teprve začíná. Každý z těch „příbuzných“ získává právo se u nás usadit, a tím i právo pozvat zase své příbuzné. Takže jeden imigrant se může snadno namnožit na několik desítek nebo nakonec stovek. Každý z nich má nárok na sociální dávky a na uplatňování své kultury a svých zvyklostí, které si přinesl z původní země. Má také právo žalovat ty, kdo by snad po něm chtěli, aby se přizpůsobil. Jeho právníky budou platit daňoví poplatníci.

Babiš chce zdanit miliardy z církevních restitucí; jde dnes ve stopách kardinála Tomáška, který 1. srpna 1991 upozornil, že je to poslední nárok, který církev vznáší; další navrácení majetku už katolická církev žádat nebude?

Břetislav Olšer
11.11. 2017
Andrej Babiš chce v rámci přípravy své menšinové vlády svým záměrem zdanit miliardy z církevních restitucí; jde dnes ve stopách kardinála Tomáška, který 1. srpna 1991 upozornil, že je to poslední nárok, který církev vznáší a že další navrácení majetku už katolická církev žádat nebude...?

"Kdo spolupracuje s Ruskou federací, toho budeme střílet", na internetu se objevilo video s prohlášením Turčinova


11. 11. 2017      zdroj+video
Tajemník Rady národní obrany Ukrajiny prohlásil, že Ukrajinci, podezřelí ze spolupráce s Ruskem, budou zatčeni a zastřeleni. "Neexistuje žádná jiná cesta", konstatoval Turčinov. Video zveřejnil na YouTube ukrajinský 5. kanál. Již dříve se skandální politik nejednou objevil v titulcích zpráv s halasnými, ale planými hrozbami. Navrhoval také zákaz cestování Ukrajinců do Ruska, vždyť to dělají jen "špioni". Turčinov také přislíbil, že budou sestrojeny superdrony, které budou pozorovat, co se děje na celém území Ruské federace - až na Kamčatku.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

Američané říkají, že toto je nejnižší bod amerických dějin

Julia Conley
11.10. 2017   Zvědavec
V jednom novém průzkumu veřejného mínění anketě většina Američanů uvedla, že si nevybavuje dobu, kdy by prožívali větší stres ze zdravotní péče, ekonomiky a faktorů rozdělujících společnost.
Ve středu byla publikována studie zaměřená na zkoumání úrovně stresu obyvatel USA – většina respondentů se vyjádřila, že dnešek je nejnižším bodem americké historie a že budoucnost národa je v jejich životě velkým zdrojem stresu.

Příchod bohů do Valhaly. Proč se intelektuálové derou na prezidentský post?

Napsal/přeložil: Vincent Pribula
10.11.2017   Eurasia 24
Tolik jedinců toužících po postu prezidenta je k zamyšlení. Co je žene do úřadu prezidenta a proč mají onu potřebu jím být? Proč se najednou vyjadřují ve veřejném prostoru lidé bez morálky a usvědčení zloději? Jak reagovat na jejich drzé moralizování a neustálé poučování?

New York Times: Americký prezident přijel poprvé do Číny - v roli prosebníka. Nedostal nic.


11. 11. 2017 zdroj
Návštěva prezidenta USA Donalda Trumpa v Číně byla prvním případem v historii, kdy byl vůdce USA v roli prosebníka, soudí deník The New York Times. Jak list poznamenává, šéf Bílého domu použil při jednáních s prezidentem Číny Si Ťin-pchingem k dosažení svých cílů vychytralou taktiku lichocení. Avšak pompézní ceremonie a pocty, které byly Trumpovi v Číně prokázány, skrývají jeden prostý fakt - americkému prezidentovi se nepodařilo získat od Pekingu žádné ústupky.

Boj proti kotlebovcom prináša prvé pozitívne výsledky. Nie však také, ako by ste si mysleli

Tomáš Andrejko
11. 11. 2017       HlavnéSprávy
Od nástupu ĽSNS do parlamentu máme možnosť sledovať hysterické reakcie štandardných politikov, médií a tretieho sektora. Pustili sa s kotlebovcami do nekompromisného boja. Zapojili všetky páky. Do televízie sú predstavitelia strany ĽSNS pozývaní len výnimočne a správy o nich sú výlučne negatívne. Vláda prijala sporné protiextrémistické novely, stíha ich dvoch poslancov za názor a generálny prokurátor dal návrh na jej rozpustenie. Pošta odmieta roznášať ich noviny, súkromné aj štátne inštitúcie im rušia mítingy v sálach, ktoré si prenajali, a tlač im odmieta uverejniť aj platenú inzerciu.

Kapitáni domácího průmyslu zvou Uzbeky do ČR. Podobně to před půlstoletím začalo ve Francii

Uzbekové, kteří bojovali za daeš se vrací domů
Geo
11.11.2017 Eurasia24
Žádný Soros, žádný Brusel, žádné neziskovky ani žádný globální loutkovodič, který ze zákulisí tahá za nitky a namáčí západní civilizaci do nahnědlé kaše s příměsí krve. A konec konců ani nadnárodní korporace. Teď bude řeč o „domácím“, „národním“, „českém“ byznysu.

Drsný účet analytika Kotrby: Ukňouraní mluvčí. Sobotka a Filip dělají ostudu těm, kteří je volili. Měli by odejít, ne být dál poslanci!

úryvky z rozhovoru
11. 11. 2017 ParlamentníListy
 

Analytik Štěpán Kotrba se v páteční MF Dnes rozepsal o tom, co hrozí české levici. Pokud se nevzpamatuje, čeká ji prý polský osud. Co by sociální demokracie měla udělat? Vše může začít tím, že Bohuslav Sobotka zmizí ze Sněmovny, svým voličům prý stejně dělá ostudu.

WikiLeaks: špionážní virus CIA se maskuje za antivirus Kasperského


10. 11. 2017      zdroj
Specialisté Laboratoře Kasperského to zatím nekomentují, ale informace zkoumají. Ústřední zpravodajská služba (CIA) USA vyvinula špionážní počítačový program Hive ( Úl), který napodobuje kód antivirových programů, vytvořených v Laboratoři Kasperského, bylo oznámeno 9. listopadu na internetových stránkách WikiLeaks.

pátek 10. listopadu 2017

Jozef Banáš: Autonehoda Alexandra Dubčeka nebola náhoda

10. 11. 2017
Autonehoda Alexandra Dubčeka, ktorý zomrel pred štvrťstoročím v pražskej nemocnici Na Homolce na následky vážnych zranení, nebola náhoda. V rozhovore pre TASR to uviedol spisovateľ Jozef Banáš, autor knihy Zastavte Dubčeka s podtitulom Príbeh človeka, ktorý prekážal mocným. Na snímke slovenský spisovateľ Jozef Banáš

Zdanění církevních restitucí je antisemitské, napsal Bělobrádek

Jaromír Petřík
10. 11. 2017    JaromirPetrik
Andrej Babiš chce zdanit církevní restituce, k čemuž se souhlasně staví jak SPD, tak komunisté. A naši „svatí“ místo projevení trochy pokory, řvou jako pominutí o antisemitismu, populismu a protiústavnosti. ZDE   Církevní restituce je v Česku vžité označení pro vracení části majetku, který byl znárodněn některým církvím a náboženským společnostem socialistickým režimem v Československu. Na základě politické dohody má být část majetku vydávána jinému právnímu subjektu téže církve nebo jiným církvím či náboženským společnostem, než kterým byl zabaven. Tolik Wikipedie: ZDE

Sestavování vlády aneb: Co dosud sdělili politici veřejnosti


Stanislav A. Hošek
10. 11. 2017
Letošní předvolební kampaň měla jedno doslova zvrhlé, dominantní motto – všichni proti Babišovi. Což byl, podle mého názoru, hlavní důvod jeho, tak suverénního vítězství. Řečeno trochu jinak, strany si za svůj propad u voličů mohou samy. Obratný politik se nikdy nesnižuje k tak ubožácké předvolební kampani, jakou předvedla většina starých stran. Takový politik si zároveň, mimo jiné, předem nezavírá cestu k budoucnosti, čti, nepronáší kategorická prohlášení, která mu mohou zásadně zničit povolební možnosti. 


Co mi poslal Petr Cibulka

Ivan David
10. 11. 2017
Profesor Jan Dobiáš říkával, že někteří naši nemocní mají "dvojí orientaci". Stěžují si třeba na pronásledování tajnými službami nebo na souseda, který jim krade potraviny, ale nejdou s tím na policii, ale k psychiatrovi. Jako by tušili... Ale bludy zůstávají nevývratnými. Možná proto jsem adresátem.
Texty, které jsem dnes mailem obdržel jsou velmi podobné formou i obsahem těm, které bývají založeny v chorobopisech. 
Pokud někdo trpí podobnými bludy, může být, jak jsme se přesvědčili, zaměstnán na Ministerstvu vnitra jako expert na proruskou propagandu. Jenom nevím, jestli je to k smíchu...

A co mi nabídly I-Dnes
10. 11. 2017
Ruský vliv v Británii? Lídr kampaně za brexit se scházel se špionem Moskvy
7. listopadu 2017 14:00
Ve Velké Británii začíná vyplouvat na povrch možné ovlivňování referenda o brexitu Kremlem. Lídr kampaně za brexit měl v minulosti přímé vazby na ruského špiona Sergeje Nalobina, dění v Británii zřejmě nepřímo ovlivňoval i poradce Donalda Trumpa George Papadopoulos, kterého nyní kvůli schůzkám s ruskými diplomaty vyšetřuje FBI. Do kauzy je namočen rovněž britský ministr zahraničí Boris Johnson.

Hladové hry na Ukrajině: Podaří se ze země vytvořit předmostí NATO proti Rusku? Židle pod Porošenkem se povážlivě kýve. Jak převléci Ukrajinu do nového kabátu? Političtí gangsteři jsou již vyždímaní

Ukrajinský prezident Porošenko u obrněnce "Triton"
Oleg Miklaševskij
10. 11. 2017  Zdroj  překlad ProtiProud

Oleg Miklaševskij popisuje politické křeče zbankrotovaných politiků na Ukrajině a poodkrývá pozadí loutkové hry USA podporující válečné provokace proti Rusku.

Policie zveřejnila vyjádření k zákroku proti narušiteli na akci prezidenta Zemana. Ti, kteří křičí něco o „estébáctví“, budou koukat

10.11. 2017   PL
Když prezident Miloš Zeman zavítal do Lipníku nad Bečvou, čekalo na něj mnoho jeho podporovatelů. Dorazily však také asi tři desítky odpůrců prezidenta, kteří si přinesli červené karty. Ty chtěl podpořit z okna soukromého objektu muž, který demonstrantům pustil známou Modlitbu pro Martu. Pro tohoto „zvukaře“ si došla policie a odvezla ho na služebnu.

Daily Mail: NATO připravuje Evropu na invazi!

- kou -
10.11.201 DailyMail a PrvníZprávy

Do militaristického šílenství se musí podle NATO zapojit celý kontinent v úzké provázanosti s Evropskou unií a soukromým sektorem. NATO vyzývá evropské země, aby aktualizovaly svoji infrastrukturu pro rychlé nasazení vojsk a vojenského vybavení, informuje Daily Mail.

Kdo by se měl zodpovídat za zdevastovanou Sýrii?

Sophie Mangal
10.11. 2017   Zvědavec
Většinu zkázy způsobily letecké útoky koalice vedené Spojenými státy
Šest let trvající násilnická, bratrovražedná válka v Sýrii přinesla místní vládě podstatné škody. Syřané, kteří se z hrůz, jež zažili, pravděpodobně nikdy nezotaví, teď musí nést břímě v podobě ničivých následků. V tomto ohledu existuje jen jediná otázka: kdo by se měl zodpovídat za všechen ten chaos a utrpení civilních obyvatel?

DAEŠ padl, na jeho místo přichází "Chalífát Chorásán"


Anna Irbulatová
10. 11. 2017     zdroj
V posledních několika letech zaznamenávají experti orientalisté rostoucí hrozbu pro mezinárodní bezpečnost od nové teroristické skupiny s názvem Chalífát Chorásán. Tato formace se viditelně upevnila v Iráku, Sýrii a ve Střední Asii, kde jde především o Pákistán, Afghánistán a řadu zemí SNS. Vlna takzvaného "arabského jara" vážně ovlivnila proměnlivost islamistických a džihádistických skupin - teroristé jedné skupiny snadno přecházejí do druhé. Když se ta či ona teroristická formace ocitne v zákazu, páteř gangu se zachová, mění se pouze název. 


Američané vyhlásili nepřátelství Maďarsku. Orbán se prý chová jako Putin a odmítá západní liberální hodnoty: Za co „dobrý přítel“ potrestal Maďarsko

Ljubov Ljulko
10. 11. 2017     Euportal.cz Úředníci maďarské vlády jsou pod sankcemi USA za korupci. Taková opatření přijímají USA jen proti nepřátelským zemím, nyní poprvé proti členu EU a NATO. Vypadá to tak, že Viktor Orbán překročil „červenou čáru“. Ale kdy? O seznamu deseti v USA nežádoucích osob informoval jako první Andre Goodfriend (překlad příjmení- dobrý přítel), chargé d´affaires v Maďarsku, který však odmítl uvést podrobnosti, pouze řekl, že mohou nastat i sankce hospodářské. Ministr zahraničí Maďarska Peter Siyarto odcestoval do USA, aby zjistil co a jak, ale na ministerstvu zahraničí nebyl přijat ministrem. Siyarto žádal předložit fakta. 

Rozhovor prezidenta republiky Miloše Zemana pro pořad TV Barrandov „Týden s prezidentem“

10.11.2017   Hrad
autor pořadu ředitel TV Barrandov Vladimír Soukup

Tentokrát na závěr rozhovoru anekdota od prezidenta k VŘSR, nenechte si ujít...
Pane prezidente, v posledních několika dnech vypadá, že hlavním tématem prezidentské předvolební kampaně bude Vaše zdraví. Máte oficiální vyjádření k těm spekulacím, které rozvířil, myslím, brněnský politik Bartík? Mimo jiné na něm je zajímavé, že je to údajně poradce předsedy vlády Sobotky.

Proti korupci, ano.

20 odpovědí českým rusofobům!

Jaromír Bradávka
10.11.2017   Rukojmí
Transsibiřská magistrála vede z Moskvy do Vladivostoku a měří 9 288 km. A.A. Aljechin byl ruský šachista, mistr světa v letech 1927-1937 a jeden z nejlepších šachistů všech dob.

Harabin podal trestné oznámenie na politikov, ktorí umožnili bombardovanie Juhoslávie

10.11.2017   HlavnéSprávy

Štefan Harabin podal na Generálnej prokuratúre dňa 8.11.2017 trestné oznámenie za pomoc na hromadnom vraždení civilistov – bombardovanie v Juhoslávii – povolenie preletov tzv. tankovacích lietadiel cez územie SR.


Jiří Paroubek: Sprosťáctvím proti Zemanovi

Jiří Paroubek 10.11.2017 zdroj
 

V posledních několika týdnech se některá média, a vyniká v tom zejména veřejnoprávní televize, zaměřují na otázku zdraví prezidenta republiky.
Musím říci, že i střízlivý pozorovatel jako jsem já, je tím poněkud ovlivňován. Ale upřímně, pokud prezident zhubnul, tak je to jen dobře. Koneckonců já sám jsem za poslední rok a tři čtvrtě zhubnul zhruba o 18 kilo a vím, jak mně to prospívá a jak dobře se cítím.

Na řadě je „čínský sen“

Zbyněk Fiala 10.11.2017 VašeVěc
Prezident ČLR Xi Jinping chce využít posílení moci, kterého dosáhl na stranickém sjezdu, k obraně „čínského snu“, příležitosti obnovit významné postavení Země středu a čínské kultury a obklopit se mírovým, spolupracujícím prostředím.

Krym, Sýrie, Zapad-2017... USA přiznávají, že jsou válečnými schopnostmi Rusů zaskočeny

České bitevníky L159A v barvách firmy Draken
bmpd / mbi
10.11.2017 LiveJournal, překlad Eurasia24

USA jsou překvapeny a zaskočeny nedávnými vojenskými úspěchy Ruska na Krymu a v Sýrii a snaží se nyní mobilizovat své síly tak, aby snížily své strategické zaostávání.

čtvrtek 9. listopadu 2017

Laik se diví, odborník žasne, kolik kandidátů na Hrad se přihlásilo. A nejen to.

Jiří Baťa
9. 11. 2017
Termín pro podání kandidatury na prezidenta republiky vypršel, do boje o Hrad vstoupilo, jak vyplývá z posledních zpráv, celkem 9 (slovy devět) bohužel, jen mužů. Žádná z potenciálních zájemkyň o kandidaturu neuspěla. Upřímně řečeno,, jakkoli nejsem proti ženské emancipaci, je to dobře. Vzhledem k tomu, že ani mezi těmito devíti „úspěšnými“ kandidáty není zrovna „překvalitněno“, odstoupení nebo neúspěšné snažení něžného pohlaví lze považovat za rozumné, neřku-li zrovna za šťastné. 

P.C.Roberts: Od supervelmoci k nekompetenci

9. 11. 2017     Paul'CraigRoberts
Dospěl jsem v druhé polovině 20. století a dnes svou zemi nepoznávám. Žil jsem svůj život v zemi kompetentní a nyní prožívám život v zemi nekompetentní. A nekompetentní je všechno. Nekompetentní je policie. Střílí děti, babičky, zmrzačené a to prý proto, aby chránila životy svoje.  Nekompetentní je naše zahraniční politika. Svými šílenými a nezákonnými válkami jsme se světu odcizili. Dnes jsou USA a Izrael dva nejméně důvěryhodné státy světa a dva státy považované za největší nebezpečí pro mír.

Novořeč mainstreamu: Jedinec hlučně rušící je podle Aktuálně.cz "zvukař"

Ivan David
9. 11. 2017
Zdá se že "mainstream" je stále více orientován na blbé. Snad jen tak se dá vysvětlit, jak průhledně se snaží obracet smysl věcí. Jak jsem se dozvěděl z Českého rozhlasu - Radiožurnál, ministr Chovanec cenzurou pečující o "Evropské hodnoty" pornoherce Jandy nechá přezkoumat zásah policistů proti osobě rušící hlasitou hudbou vystoupení Prezidenta republiky v Lipníku nad Bečvou. Aktuálně.cz označila vyrušujícího občana jako "zvukaře". Protest podle Aktuálně.cz ZDE organizoval chartista Hradílek. 

Šaltpáka kapitalismu: Češi nejsou, došli

Jaroslav Loudil 
9. 11. 2017
V ČR máme nejméně nezaměstnaných od prosince 1997, tedy za 20 let. Máme nezaměstnanost 3,6% a ta má dále klesat. ČR jako - "montovna Evropy" , kde se maká na tři směny v německých, japonských, korejských,... plechovkách u dálnic je výrazným barometrem ekonomické nálady ve světě. Pokud zakázek přibývá, tak naši "plechovkáři" - nestíhají a potřebovali by místo  tří směn směny nejméně čtyři, tedy den o 32 hodinách. Dnešní dobu tak charakterizují pouhá dvě slova  : "Češi došli". Ano, už nelze nikde zaměstnat další Čechy , Češi nejsou (kromě úmyslně nepracujících lidí na sociálce). Chybí : kuchaři, pošťáci, prodavači, úředníci, řidiči, manuálové montoven, zemědělci, číšníci, ...atd, atd. Požadavky však stále jenom rostou a rostou! Více vyrábět, více exportovat, více třídit, více dopravovat,...

Parlam. Listy: Můj názor na kandidaturu Topolánka

Radim Valenčík
9. 11. 2017  blog autora

Parlamentní listy uveřejnily můj názor na kandidaturu Topolánka na prezidenta. Možná některé překvapí, ale vycházím z logiky procesu metamorfózy jádra současné globální moci. Nejdříve to, co uveřejnily Parlamentní listy z mého podkladu, který jsem poskytnul k dispozici:

středa 8. listopadu 2017

Syrská armáda obklíčila poslední baštu DAEŠ v zemi

9. 11. 2017       zdroj
Syrská vládní vojska a jejich spojenecké síly uzavřely kruh kolem města Abu Kamal, poslední bašty teroristické skupiny DAEŠ v zemi, oznámil informovaný zdroj na místě. Syrská armáda zcela obklíčila Abu Kamal a vzala jej pod palebnou kontrolu, řekl zdroj agentuře. Podle něj syrská armáda plánuje osvobození města v příštích několika dnech.

J.G.Jatras: Otřesné odhalení: Zločinný Islamský stát vytvořily USA a Saudská Arábie. Mainstreamová média ovšem mlčí. A mlčí i Trumpův tým.

8. 11. 2017
Takže tady to máme – a přímo od pramene. Někdejší premiér Kataru vydal svědectví o tom, jak jeho země, řízena Spojenými státy a pod jejich dohledem, spolupracovala se Saudskou Arábií a Tureckem při dodávání zbraní a peněz džihádistickým povstalcům v Sýrii. Explozivní interview o této věci je „veřejným přiznáním o tajné dohodě a koordinaci čtyř zemí, zaměřené k destabilizování nezávislého státu a k podpoře podvratných skupin Al-Nusrá a Al-Kajda na jeho území“.

Prezidentů jako blech v kožichu

Zdeněk Hrabica
8. 11. 2017
V jednom z čísel humoristického týdeníku Dikobraz ze šedesátých let XX.století, se objevila velká pravda. Jeden urousaný historik po roce 1989 odsoudil tento týdeník k věčnému spánku, až nám po něm dodnes tuhnou tváře. V něm byly tehdy na titulní straně nakreslené zástupy lidu, a zelo zde oslovení: „Soudruzi , ministři!“
Připomíná mi to nynější hemžení, kolik hrdopýšků se na našem dvorečku nyní uchází o prezidentský stolec.

Čermák: O Bílé Hoře trochu jinak než nás učili ve škole

Fridrich Falcký a bitva na Bílé Hoře 8.listopadu 1620
Vladimír Čermák
8.11.2017  PrvníZprávy

Kromě snad malé množiny lidí, kteří trochu lépe znají české dějiny, si nikdo nevzpomene ani při výročí dne vzniku republiky na to, že se jedná už o druhou Českou republiku, napsal v komentáři pro Prvnizpravy.cz Vladimír Čermák.

100. výročí: Říjnová revoluce pomohla kapitalismu osvojit si lidskou tvář, tvrdí filosof Hauser

Michael Hauser
8.11.2017 INFO.CZ

Pokud v historii 20. století existuje nějaká skutečně radikální revoluce, je to říjnová revoluce v Rusku, jejíž stoleté výročí si v těchto dnech připomínáme. Nejen o jejím významu, ale také o úloze Vladimira Iljiče Lenina nebo o tom, v čem mohou být tehdejší události inspirativní i dnes, jsme hovořili v obsáhlém rozhovoru s politickým filosofem Michaelem Hauserem. Podle něj v říjnové revoluci vzniká historicky unikátní typ společnosti. „Zpočátku to není nápodoba předchozí společenské formace, ale vytváří něco nevyzkoušeného a neznámého. V tom je nepochybně mimořádná.“ Tvrdí také, že dokázala prosadit věci, které ani dnes nejsou v některých liberálně demokratických zemích samozřejmostí.

,, Před rokem, když jsem tady byl, se mně vyzula bota při vchodu do krajského úřadu. To byla pastva pro novináře, protože vyzutou botu oni dokáží pochopit. Hluboké myšlenky, které si dnes mezi sebou vyměníme, pochopit nedokážou, a proto o nich v zítřejších novinách nebude ani slovo,"řekl prezident úvodem...

8.11. 2017   Hrad
Projev prezidenta republiky při setkání se zastupiteli Olomouckého kraje

Jaké následky s sebou přinese přerušení diplomatických vztahů mezi Ukrajinou a Ruskem?

Rostislav Iščenko
8. 11. 2017        zdroj
Podle zpráv z médií může ukrajinský parlament již příští týden rozhodnout o přerušení diplomatických vztahů s Ruskem. Tato položka bude údajně zahrnuta do zákona "o reintegraci Donbasu", který bude Nejvyšší rada projednávat 16. listopadu ve druhém čtení. Podle prognóz podpoří diplomatický rozchod s Ruskem většina poslanců. Moskva již nazvala možné přerušení diplomatických vztahů s Ruskem Ukrajinou nezodpovědným.

Vyjádření ošetřujícího lékaře prezidenta republiky Miloše Zemana

MUDr. Miloslav Kalaš
ošetřující lékař prezidenta republiky
8.11. 2017   Hrad
Současný zdravotní stav pana prezidenta po kontrolních, klinických i laboratorních vyšetřeních v žádném případě nepotvrzuje lživé informace o jeho vážném zdravotním stavu. Jedná se o zcela vymyšlené, ničím nepodložené zprávy.
Jiří Ovčáček, ředitel Odboru tiskového a tiskový mluvčí prezidenta republiky

V Rusku je co ukrást. To je důvod rusofobie


Monika Hoření
8. 11. 2017         HalóNoviny
»Rusofobie – antisemitismus 21. století?« Provokativní otázka, dotýkající se však závažného jevu, jenž může ohrozit mírové soužití států a vést k ozbrojeným konfliktům. V současné době jsou jakékoli špatnosti svalovány na Rusko, něco společného tedy tento stav s antisemitismem má, vysvětlil Zdeněk Kratochvíl, organizátor besedy pořádané na toto téma v minulém týdnu na Novotného lávce v Praze.

EU káže novinářům: Nepište negativně o migrantech, nedávejte prostor extremistům


Adam Mikulášek
8.11. 2017   Rukojmí
Neziskovky na bruselské zadání vyplodily 39ti-stránkový dokument vyzývající novináře k „přehodnocení“ způsobu informování o islámu a migrantech.
Ovšem jaké postoje jsou „extremistické“, to už dokument nazvaný Reporting on migration and minorities neříká. Je „extremistické“ jen třeba volání po zákazu islámu, nebo i třeba připuštění toho, že v Evropě existují no-go-zóny? Nebo použití slovního spojení „islámský terorizmus“?
Také autoři dokumentu radí nepsat o migrantech „zjednodušující“ či „senzační“ články, opět bez bližší specifikace, co tím chtěl básník říci.

Lid zklamal a ztratil důvěru elit... Povolební štvanice?

Ilona Švihlíková
8.11. 2017  !Argument, část článku
Znáte zvolání Bertolda Brechta o tom, že ti, kteří lkají nad výsledky voleb, si musejí zvolit nějaký nový lid. Nebo se ironicky ušklíbnout nad těmi, kteří by ten lid (ty fašisty!) tak rádi revolučně vedli, ale lid za nimi jaksi nejde.

Topolánek a Česká televize


Erik Best
8. 11. 2017  EB
Je-li novinář nebo jiná veřejná osoba ve střetu zájmů, kdo to má oznámit - on sám, nebo médium, ve kterém vystupuje? Když Česká televize pozve novináře Bohumila Pečinku, aby okomentoval prezidentskou kandidaturu Mirka Topolánka, kdo má upozornit na Pečinkův střet zájmů? Větší břemeno leží na veřejnoprávní televizi, protože je regulována zákonem. Zdá se ale, že ČT uvalila embargo na jméno Topolánkova zaměstnavatele Daniela Křetínského z EPH. Křetínský jako jeden z oficiálních vlastníků časopisu Reflex zaměstnává také Pečinku. Včera tak vlastně Pečinka zhodnotil vstup svého kolegy do politiky, a to velmi pozitivně. O střetu zájmů ale nepadlo ani slovo. Od ČT by bylo mnohem upřímnější, kdyby řekla, že musí pomoci Topolánkovi na Hrad dříve, než z ní Andrej Babiš udělá díky svým nově nabytým výkonným pravomocím svou vlastní hlásnou troubu.

Kýbl žluči

Radim Valenčík
8. 11. 2017
K tomu bych upozornil na nedělních 168 hodin na ČT 1. Něco tak odporného jsem už dlouho neviděl. Z autorů pořadu přímo tekla žluč, kdy hovořili o zdravotních problémech Zemana, aby ho aspoň takto difamovali, když už to jinak nejde a nefunguje. Ukázkový hyenismus – a za naše peníze! To je současná „veřejnoprávnost“? Ptám se, proč Zemana tak nenávidí. To přece není a nemůže být jen o politice. Ti lidí ho nenávidí místo sebe. Do vytváření jeho obrazu promítají své selhání, svůj pocit odpornosti ze slouhovství a poskokovství zlu současné globální moci. Oni v Zemanovi nenávidí sebe, ztrátu svých lidských kvalit, své identity, svého existenciálního zakotvení.

Německo zformulovalo negativní scénář pro Brusel: EU má blízko ke krachu. Bundeswehr nevylučuje, že do 20 let dojde k rozpadu EU


8. 11. 2017 zdroj a zdroj
Analytici na Ministerstvu obrany Německa nevylučují rozpad Evropské unie a úplnou reorganizaci stávajícího světového řádu. Svědčí o tom zpráva "Strategická prognóza - 2040", která byla k dispozici novinářům listu Der Spiegel. Ve 102-stránkovém dokumentu experti Bundeswehru vyložili několik scénářů událostí na mezinárodní scéně v příštích 20 letech. Pro EU a Německo nejnegativnější scénář předpokládá "četné konflikty" na pozadí několika desetiletí politické a ekonomické nestability.

Přímá správa: Nejnovější zbraň pro rozpadající se vlády....

Wayne Madsen
8.11. 2017   Zvědavec
To, že španělská vláda nedávno zavedla přímou správu nad autonomní oblastí Katalánska, má v Evropě i po celém světě dominový efekt. Neofašistický španělský premiér a šéf Lidové strany Mariano Rajoy - ideologický dědic strany Falanga, v jejímž čele stál Francisco Franco - vrazil dýku do demokracie v Katalánsku, neboť zbavil funkce regionální vládu, která schválila vyhlášení nezávislosti, a uvěznil osm členů katalánské vlády (Generalitat).

Říše středu se Velkého října nezřekla: fascinující rozvoj Číny není jen pro vyvolené, ale pro všechny

Jurij Tavrovskij

Zatímco v samotném Rusku se připomínka stoletého výročí Velké říjnové socialistické revoluce stala přehlídkou úhybných manévrů tamních oficiálních představitelů, čínský vůdce Si Ťin-pching se k této události postavil docela jinak. K odkazu revoluce se otevřeně přihlásil, když bilancoval, jakou cestou Čína v uplynulých desetiletích prošla. Je vskutku ohromující. „Před sto lety výstřely Říjnové revoluce přinesly marxismus-leninismus do Číny. Od okamžiku založení strany se o ni lid Číny opíral ve své touze po osvobození, nezávislosti, prosperitě a štěstí,“ řekl Si Ťin-pching na říjnovém XIX. sjezdu Komunistické strany Číny.

Expremiér a bývalý předseda ODS Mirek Topolánek, zvaný bella topolona, aneb krásná megamyš, chce být prezidentem, sehnal už potřebný počet hlasů senátorů; Dalíkovi prý milost nedá, ale třeba vyznamená bratry Mašíny...?Závěrem anekdota, jako Mirkovi šitá na míru…


Břetislav Olšer
8.11. 2017   Rukojmí
Konečně svěží vánek

V noci z 27. na 28. září 1951 po násilném odzbrojení strážmistra Jaroslava Honzátka a pod hrozbou zastřelení na stanici byl omámen chloroformem, pak svázán a poté bezbranný byl podřezán skautským nožem Ctiradem Mašínem…

Svět podle neoliberálního bílého US-psychopata

Václav Umlauf 
 8.11.2017 E-republika

Sociální zázemí psychotického neoliberálního bílého bělocha v USA má být náš pseudo-americký sen. Tento nový prototyp amerického snu pečlivě připraví a vykoná masovou vraždu a jiní ochránci amerického snu jej přitom zastřelí.