Reklama

sobota 25. listopadu 2017

Exoti mezi námi


Radim Hreha
25. 11. 2017   W
Výročí sametového „masakru“ z listopadu 89 a následného předání moci, organizované špičkami STB, skrze své tajné spolupracovníky z řad disidentů, má každoročně své osobité kouzlo. Připadne-li na období mezi parlamentními a prezidentskými volbami, jejichž výsledky, či vyhlídky přirozeně nemohly naplnit očekávání všech voličů, veřejnost se může těšit, na politické happeningy. Ty jsou opakem masopustů, protože jejich protagonisté si své masky strhávají. Elitáři, kteří se celoročně stylizují do rolí demokratů, tak mohou být aspoň jednou v roce sami sebou. Běžný člověk si nedovede představit, co to pro tyto vystresované herce svého života, poslední dobu znamená.

Český rozhlas byl legálně zprivatizován, anebo jen protizákonně využívá veřejných zdrojů k propagaci některých a hanobení jiných?

Ivan David
25. 11. 2017
Jednostranná propaganda šířená těmi, kteří ukradli Český rozhlas (zmocnili se cizí věci s úmyslem nakládat s ní jako s vlastní - skutková podstata krádeže) je do nebe volající. Nejtrapnější na věci je jejich póza jakýchsi mluvčích veřejného zájmu a samozřejmě pravdy a lásky ve jménu kterých je přípustné nenávistně lhát. "Politický komentátor" Karel Hvížďala se vyjádřil, že: "Veřejnoprávní média musí být na politicích a politickém dění nezávislá.", a odkázal ZDE na prvního šéfredaktora BBC Johna Reitha, který tímto prohlášením reagoval na to, že BBC v roce 1926 v generální stávce dávala více prostoru státním úředníkům než stávkujícím. Jenže to je přesně to, co Český rozhlas dělá dnes a denně. Je mi jedno, je-li "nezávislý", ale velmi mi vadí, že je neobjektivní, tedy dává "více prostoru" (skoro všechen) jedné straně.

Víme první! BIS se snaží potichu do novely trestního zákona protlačit náhubkový paragraf na zákaz sběru neutajovaných informací, např. o migrantech v ČR! Na stole leží největší ohrožení nezávislé žurnalistiky a svobody slova od konce roku 1989, návrh paragrafu je převzatý z Německa!

- VK -


25.11.2017 AE News

Tak jsme se dočkali, bohužel. Jak mne upozornil už Vítek z rádia SVCS, za zády českých občanů, voličů alternativy, za zády SPD a všech pro-národních stran a hnutí v ČR se potají a bez zájmu mainstreamových médií chystá největší drakonická novela trestního zákona od roku 1989, která je přímým útokem
na svobodu slova v ČR, ale především jde o útok proti nezávislé žurnalistice, za kterou nestojí prokazatelně mainstream.

Hon na Babiše, aneb jak z hovénka uplést bičík.


Vladimír Balhar 25. 11. 2017
Se zájmem pozoruji podivnou kauzu údajného dotačního podvodu, který neexistuje, a ani existovat nemůže. Sleduji bláboly „odborníků“, štěkání novinářů, honicích psů naší výborné pseudodemokracie, a výroky podivných lidí živících se politikou a žumpou s ní související. Fakta žádná. Nikdo nic neví, jeden opisuje bláboly od druhého. Policie je pozoruhodně nečinná, obvinila mnoho lidí, ale zdá se, že hlavní kořistí je sám Babiš, policie čeká. Ohledně ostatních obviněných by měla být již dávno vyřízena jejich stížnost, kterou jistě podali. Není. Ale je to normální, jsme totiž v Česku, neprávním státě, středoevropské banánové republice. 

(Uvidíme. Možná... pozn.red. I.D.)

Americký politolog: Reakce Haleyové na ruské veto v Radě bezpečnosti OSN ukázala tvář USA25. 11. 2017    zdroj
Stálá zástupkyně USA při OSN Nikki Haleyová je nejhorší ze zástupců za celou historii, soudí americký politolog Steven Landman. Federální zpravodajská agentura nabízí překlad článku Nikki Haley Rage in Response to Russia’s Veto at the UN Security Council ("Zuřivost Nikki Haleové v reakci na ruské veto v Radě bezpečnosti OSN"), který zveřejnil portál globalresearch.ca. Kdysi dávno měl Washington opravdu důstojné, vážené představitele v OSN, mezi něž patří Genri Kabot Lodge Jr., Adlai Stevenson, Arthur Goldberg a Andrew Young. Ty časy jsou dávno pryč.

Bezpečnostné služby Doneckej a Luhanskej ľudovej republiky v priebehu spoločnej špeciálnej operácii zadržali skupinu ukrajinských diverzantov

Eugen Rusnák
25.11.2017 HlavnéSprávy

Napriek tomu, že hlava Luhanskej republiky Igor Plotnický „poslal“ do demisie šéfa ministerstva vnútra Igora Korneta, ten sa zúčastnil na spoločnej operácii doneckých a luhanských bezpečnostných služieb.


Fenomén George Soros

Petr Sak
25.11.2017 PrvníZprávy

Jsou lidé, jejichž osobnost a aktivity se stávají průsečíkem řady jednotlivých společenských procesů a mozaikou významných společenských jevů.

Znalec EU: Unie je dnes úplně jiná, než do jaké jsme vstupovali. Z Bruselu vidíme propagandu, ale na tu už lidé neslyší

- rozhovor -
25. 11. 2017 ParlamentníListy

Tlak na referendum o setrvání v Evropské unii vzroste po roce 2020, kdy se výrazně sníží množství peněz plynoucích do rozpočtu České republiky. Minimálně do té doby bychom si měli dát pozor, nevíme totiž, kam rychlejší vlak hlubší evropské integrace vlastně jede. „Není ani jasné, zda to bude špičková moderní technologie, špičkový dopravní prostředek, či něco, co se bude tvářit, že pojede pohodlně a dobře, ale za rohem se porouchá, zastaví, nebo dokonce nabourá,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz expert na Evropskou unii a ekonom Jiří Malý. Připomněl také, že to byla politika Spojených států, která později vedla na Ukrajině k deseti tisícům mrtvých.

Srbského generála jsme odsoudili, chorvatské a muslimské zlosyny osvobozujeme - dva Srby jsme museli rehabilitovat

Pro Srby je gen. Maldič hrdina
Jiří Jaroš Nickelli
25.11.2017  ČeskéNárodníListy

Haagský soud už dávno ztratil renomé objektivního soudu. Naopak - získal posměšný titul na Západě jako tzv. "Klokaní soud" (Kangaroocourt). Proč? Stačí sledovat, jaká stanoviska zaujímal v průběhu své působnosti k žalovaným Srbům, a naopak k tzv. Muslimům a k Chorvatům - aktérům válečných střetů 90. let minulého století v Bosně a na Kosovu.

Na obzoru je další blokování webů bez soudu. Ve jménu ochrany spotřebitele

25.11.2017 Lupa

Politici si opět zjednodušují práci. Nové evropské nařízení má dát obchodním inspekcím právo nechat zavřít web i bez posvěcení soudem.


Z Německa za poslední týden

- OP -
24.11.2017

Díky O.P. můžeme předložit přehled, co se v několika minulých dnech odehrálo na německé politické a mediální sféře. Nabízíme pohled hlubší a podstatnější, než nám aktuálně nabízejí česká média.

pátek 24. listopadu 2017

Politolog Fiala politice nerozumí a neumí se chovat, proto ho nezvolili

Ivan David
25. 11. 2017
Nejde o znalost teorií, koncepcí a ideologií, jde o korektnost politika. To je něco naprosto jiného než politická korektnost. Politická korektnost je pokrytectví, svatouškovská lež poplatná ideologii plné falše. Korektnost politika je slušnost vůči kolegům politikům, někdy dokonce i k občanům. To Petr Fiala neumí a už se to nenaučí. Předseda ODS je rigidní osobnost bez osobního kouzla a smyslu pro humor. Jako začínající poslanec jsem byl překvapen vztahy mezi politiky. Mám na mysli profesionály, těmi, kteří se hodí pro tu práci. Na podrobný popis zde je málo místa, tedy jen poznámka. 


Evropsky hodnotní signatáři prohlášení proti Česko-ruskému fóru

Ivan David
24. 11. 2017
Pouze kritické články umožňují publikovat celý text kritizovaných článků, kritika sama pak musí svým rozsahem přesahovat rozsah kritizovaného článku. Tolik k ochraně duševního vlastnictví. Toto duševní vlastnictví však signatářům nezávidíme a proto ho nepublikujeme. Každý si ho může přečíst zde. My ale nekritizujeme, chválíme, že nám poskytli seznam. Publikujeme dosavadní seznam signatářů. Ten je úplný, bylo by škoda někoho z těch vzácných lidí opomenout:

Rusové v Sýrii úspěšně vyzkoušeli elektromagnetickou zbraň

Napsal/přeložil: Ilja Novickij
24.11. 2017   Eurasia24
Ruská armáda vyzkoušela v Sýrii speciální elektromagnetickou zbraň určenou ke zneškodňování nepřátelských dronů.Testy elektromagnetické zbraně se uskutečnily během letošního října v provincii Dajr az-Zaur. Zbraň určená k boji s drony potlačuje signály GPS a Wi-Fi, jejichž prostřednictvím teroristé z Islámského státu bezpilotní aparáty ovládají.

V Sýrii zatím zůstaneme,zní ze USA!„Jsou to samozvanci v cizím bytě," řekl poslanec RF novinářům.

24.11. 2017   AC24
Podle Washington Post Trumpova administrativa rozšiřuje své cíle v Sýrii mimo původního vykořenění ISIS, aby do toho teď bylo zahrnuto i politické vypořádání se s občanskou válkou. USA v zemi zůstanou, aby zajistily stažení sil zla ze Sýrie a Íránu.

Chraňme přirozenost!

Eva Hrindová
24.11. 2017   Rukojmí
Jeden obrázek koncentruje všechny nejpalčivější problémy Evropy. Totální zpochybňování všeho a odmítnutí přirozenosti. Urputnou snahu srovnat všechny a všechno na jednu rovinu. Aktivistům nejde o rovná práva – jde jim o to, aby všichni byli stejní.

Média oznámila, že USA mají v úmyslu vytvořit v Sýrii nový orgán moci


Alexandra Lomejková
24. 11. 2017 zdroj
Americké orgány zachovají přítomnost amerických sil v severní Sýrii, sdělil deník The Washington Post s odvoláním se na zdroje mezi úředníky Bílého domu. Toto rozhodnutí je spojeno mimo jiné s plány Washingtonu na vytvoření nového orgánu moci v zemi.

Jsme v srdci středoevropské civilizace


Patrick Ungermann
24. 11. 2017
Vědomí středu: Snad je to tak od Pána Boha, že v každém z nás je střed vesmíru. Každý sám sebe vnímá tak, že stojí uprostřed, uprostřed života. Každý má od sebe nějaké napravo, nalevo, přede mnou, za mnou. Nemocní i mocní dnes hodně hovoří o Západních hodnotách, o tom, kdo nebo co patří na Západ či na Východ, nebo že je bohatý Sever a chudý Jih. V rozporu s tím se uchovává dávné vědomí, že jsme každý uprostřed. Čína je pro nás na východě, sama se ovšem označuje jako Říše středu.

Jak se může vyvíjet národ, který nepracuje? To platí obecně...

24. 11. 2017   video  (nelze obvyklým způsobem vložit)
https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=CIYJXcCT_Uk

DLR pomohla obnovit pořádek v LLR. Dohoda Plotnického s Ukrajinou?


24. 11. 2017       zdroj a zdroj a zdroj
Doněcké silové orgány zadržely v LLR skupinu ukrajinských diverzantů. Sdělil to dříve odvolaný ministr vnitra LLR Igor Kornet, který se dostal do konfliktu s hlavou republiky Igorem Plotnickým. Informovala o tom agentura RIA Novosti. Kornet vysvětlil, že operace byla uskutečněna společně s operativci DLR. Zadržení dostávali příkazy od velení 3. zvláštního pluku speciálního určení Hlavní správy rozvědky Ministerstva obrany Ukrajiny.

Nejsme ani svobodní

Petar Volgin
24.11.2017  zdroj

Bulharský publicista Petar Volgin se zamýšlí nad kvalitou svobody, kterou jsem získali za posledních 28 let. Na adresu vládnoucích elit říká: „Chudoba obyvatelstva jim vyhovuje. A udělají všechno možné, aby to tak zůstalo. Protože chudoba nedovoluje myslet. Ani klást odpor.“

čtvrtek 23. listopadu 2017

Americká média jsou rozhořčena: Proč Putin nepozval USA do Soči na setkání o Sýrii?

23. 11. 2017        zdroj
Americká média i nadále vyjadřují rozhořčení ohledně toho, proč Rusko "alespoň formálně" nepozvalo do Soči zástupce USA k rokování o budoucím osudu Sýrie. Připomeňme si, že prezident Ruska Vladimír Putin se nejprve setkal s prezidentem SAR Bašárem Asadem, a pak se zúčastnil třístranných jednání o politickém urovnání v Sýrii s hlavami Íránu a Turecka.

„Šok“ v ruské Státní dumě

24. 11. 2017
Předseda slovenského parlamentu Andrej Danko vystoupil ve středu 15.11.2017 s projevem na zasedání Státní dumy Federálního shromáždění Ruské Federace. Šlo o historickou událost, neboť dodnes na půdě Dumy nevystoupil žádný ze slovenských politiků. Jeho projev je velmi dobrý, vyjadřující iniciující a rozhodný postoj pana Danka a tak redakce NR uvítala možnost zveřejnit projev Andreje Danka v ruské Dumě na svých stránkách, včetně komentářů p. Tibora Rostase a Miroslava Polreicha. 

Rozsudek nad Ratko Mladićem: Doživotí. Proč nejsou souzeni skuteční řezníci? Baba Jaga si mne ruce. Zlo kolem Srebrenice visí ve vzduchu. Poučíme se, nebo se bude vraždit znova? Rajko je nezdolný

23. 11. 2017  ProtiProud

REDAKCE PROTIPROUD u příležitosti posledního rozsudku tribunálu hanby v Haagu nechce, aby se nad balkánskými hrůzami zavřela voda, a přináší působivý text Ladislava Větvičky, jenž tato místa letos navštívil.


Odcházející premiér Bohuslava Sobotky vyslovil plnou podporu Evropskému pilíři sociálních práv minulý týden! Rozsah dokumentu je doslova revoluční a svazující členské státy EU...

Erik Best
23.11. 2017  EricBest  
Jedním z posledních důležitých počinů Bohuslava Sobotky je Manifest obsahující dvacet článků  a byl podepsán v pátek na Sociálním summitu pro spravedlivá pracovní místa a růst v Göteborgu. Jde o vítězství těch, kteří si přejí, aby EU nařizovala členským státům, co mají dělat v tak různorodých oblastech, jako jsou vzdělávání, rovnost pohlaví, jistota zaměstnání, minimální mzdy, rovnováha mezi pracovním a osobním životem, ochrana osobních dat, péče o děti, zdravotnictví, penze a bezdomovectví. 

Všetko je to lož. Ako v Haagu súdili srbského generála Ratka Mladiča

Igor Pšeničnikov
23.11.2017 RusVesna, překlad HlavnéSprávy

Igor Pšeničnikov na portáli rusvesna venoval svoju pozornosť doživotnému odsúdeniu srbského generála Ratka Mladiča v Haagu. Na snímku vlevo generál Mladič 22.11.2017 protestuje proti lžím v rozsudku haagského tribunálu ICTY.

Putin: Svolání Kongresu národů SAR by mělo posílit mírová jednání. SANA: Damašek vítá závěrečné prohlášení summitu Ruska, Íránu a Turecka

23. 11. 2017         zdroj a zdroj
22.listopadu se v Soči konal první třístranný summit lídrů Turecka, Íránu a Ruska.Vedoucí představitelé Íránu a Turecka podpořili svolání Kongresu národů Sýrie, který se má stát jedním z prvních kroků k ustavení širokého dialogu v zemi, zničené válkou, řekl prezident Ruské federace Vladimír Putin. 22. listopadu o tom informovala tisková služba Kremlu.

Rozruch kolem roku 1968

Jiří Jírovec
23. 11. 2017
Tak jsme zase jednou rozhořčeni. Tentokrát kvůli ruskému článku, který vysvětluje události Pražského jara 1968. Ty, jak známo, vyvrcholily vojenskou akcí pěti zemí Varšavské smlouvy v srpnu 1968. Rok 1968 je velice ošemetné téma. Buď připustíme, že společnost bezvýhradně podporovala Dubčekovo vedení (tedy KSČ) nebo uznáme, že proti systému jedné strany stála významná opozice. První možnost je mrzutá, protože znehodnocuje tvrzení, že komunistický režim byl nesnesitelný a bojovali proti němu všichni a všemi prostředky. Druhá možnost je velmi komplexní, protože vede k otázce, co chtěla opozice dosáhnout a jaké možnosti jí k tomu dávala tehdejší geopolitické situace.

NG: Vůdce LLR Plotnicky opustil Luhansk a odjel do Ruska!

23. 11. 2017   První zprávy
Vůdce samozvané Luhanské lidové republiky (LLR), Igor Plotnický opustil Luhansk v koloně aut a odjel do Ruska, informovala Novaja Gazeta. Podle publikace, společně s ním opustili LLR vedoucí administrativy Irina Tejcmanová, dále Anastasia Šurkajevová a „řada dalších osob.“
Igor Plotnický zřejmě boj moc v LLR prohrál.

Zlom: Putin oficiálně promluvil s lídry lidových republik. A už nikoliv „samozvaných“

23.11. 2017   Eurasia24
Napsal/přeložil: ea24
  Stalo se, na co mnozí čekali tři a půl roku. Prezident Ruské federace Vladimir Putin poprvé od vyhlášení donbaských lidových republik přímo a oficiálně hovořil s oběma jejich lídry.
Ačkoliv Rusko již v únoru letošního roku oficiálně uznalo doklady Doněcké lidové republiky (DLR) a Luhanské lidové republiky (LLR), přímý kontakt mezi lídry uvedených stran – alespoň oficiálně – neproběhl.

Prezident Miloš Zeman předstoupil před novináře u příležitosti oficiální návštěvy Ruské federace.

23.11. 2017   PL
„Víte, že mám vůči některým novinářům pocit, že dokážou, jak říká stará anekdota, oddělit zrno od plev, a poté otisknout plevy. Takovou plevou je v případě mé návštěvy v Ruské federaci článek, který se objevil na webu Zvezdy. Nejenom, že se od něj ruské orgány ústy ministerského předsedy distancovaly, ale tento článek byl okamžitě smazán, autor článku vyhozen, šéfredaktor dostal důtku, ale co je nejkrásnější, a to mi říkal Jirka Ovčáček, den nato se na témže webu objevil článek, který vychvaluje pražské jaro 1968. Doufám, že prominete, když řeknu, že novináři, v tomto případě ruští novináři, plně odpovídají charakteru prostitutek, i když se jim u nás říká presstitutky,“ řekl úvodem Zeman.

Čína koupí televizi NOVA

Jaroslav Loudil
23. 11. 2017
agentura Reuters hlásí zájem čínské firmy CEFC o koupi televize NOVA. Pokud k tomu dojde, nelze to než uvítat !  Užvaněné hlásné trouby amerického imperialismu, ČT, ČT-24 a ČRo  by tak možná obdržely určitou konkurenci  a český posluchač by konečně mohl získat vyváženější přehled o dění ve světě. 

Otevřený dopis „spasitelce“ a „moralistce“ T. Fišerové

Jiří Baťa
23. 11. 2017
Paní Fišerová,
především se omlouvám, že jsem Vás neoslovil klasickým a z hlediska bontonu užívaným oslovením „vážená“, ale mám pro to mnoho důvodů, proč pro mne vážená nejste. Ten poslední je Váš s prominutím idiotský pokus přimět prezidenta M. Zemana k tomu, aby odstoupil z kandidátky na znovu zvolení do funkce prezidenta ČR, aby tím zachránil život nějakému pomatenému zoufalci, který se chce z fanfaronství hladovkou dobrovolně umořit k smrti, pokud se M. Zeman nerozhodne z kandidatury odstoupit.

Zabíjí nás nepozorovaně herbicid glyfosát nebo genocida?

William Engdahl
23.11.2017 Katehon, překlad Zvědavec

Jedním z bizarnějších opatření, pokud jde o zdraví a bezpečnost občanů EU, je sága společnosti Monsanto a její toxický herbicid, neboli chemický prostředek na hubení plevele Roundup, nejpoužívanější herbicid na planetě.


Skončil výlet za dva biliony

Zbyněk Fiala
23.11.2017  VašeVěc

Česká koruna překonala oslabení kurzu, do kterého Česká národní banka investovala dva biliony korun. Řídila se přitom zákonitostmi z etapy, která už zřejmě neplatí.

Ohrožena je zvlášť cenná přednost naší ústavy – právo být ošetřen, když to je potřeba, bez ohledu na to, zda nemocný může zaplatit. A hrazení ošetření z pojistného veřejného zdravotního pojištění úměrného výši příjmů.

Josef Mrázek
22. 11. 2017
K ohrožení odchází tak, že pověřený předseda Babiš se chystá svěřit ministerstvo zdravotnictví magistru Vojtěchovi, svému poradci! Již před rokem, když Vojtěch projevil své názory jako stínový ministr, varoval jsem před ním v článcích na NR a v Parlamentních listech a opakovaně jsem doporučoval, aby se proti němu a jeho představám namítalo ve volební kampani. Nikdo toho nedbal. Teď tedy akutně hrozí, že místo racionálního zlepšování bude navrhována amerikanizace zdravotnictví, to jest léčení bude násobně dražší a v mnoha případech bude pro sociálně slabší občany stále méně dostupné.

středa 22. listopadu 2017

Blábol blogera jako mezinárodněpolitický problém

Ivan David
22. 11. 2017
Rok 1968. Vzpomínám si. Taky na to, že Břežněv na jednání s Dubčekem a dalšími tehdejšími představiteli tvrdil, že v ČSSR probíhá kontrarevoluce. Argumentoval články v československých novinách. Byla to záminka... V SSSR byli zvyklí na pořádek. "To je nedorozumění", argumentovali předsrpnoví představitelé: "To jsou jen osobní názory pisatelů, v Československu nemáme cenzuru!"  A teď? Nějaký ruský bloger napíše svůj názor "do rubriky, která nepodléhá schvalování", a současná česká politická garnitura zvyklá na pořádek řve. Je to záminka, všichni vědí, že nejde o oficiální stanovisko. U nás je mainstream přísně cenzurován - v intencích TOP09. Zatím jen mainstream, Ministerstvo vnitra se málo snaží...

Předsedou Sněmovny byl zvolen Radek Vondráček z ANO

22.11.2017 České noviny
Poslanecká sněmovna si ve středu zvolila za předsedu Radka Vondráčka z hnutí ANO. V tajné volbě pro něj hlasovalo 135 poslanců. Vondráček neměl protikandidáta.
Ke zvolení pogratuloval Vondráčkovi prezident Miloš Zeman, který stál v čele Sněmovny v letech 1996 až 1998. "Vaše zvolení otevírá cestu k demisi vlády staré, jmenování nového premiéra a vlády nové. Jako prezident republiky budu postupovat transparentně, bez zbytečného odkladu a s respektem k výsledkům parlamentních voleb," napsal Vondráčkovi.

Rusové dokáží to, co pseudodemokratická Česká televize od roku 2000 nikdy - omluvili se a je vymalováno!

22.11.2017   
Představte si, že by totéž udělala Naševaše televize s Votápkem, Kolářem či Evropskými hodnotami. Že za urážky a lži by je vyrazila a už nikdy by tam veřejně nesměli vystupovat. Jenomže my jsme ti demokrati Kalouskova typu, kdežto ti Rusové...

Babiš: Co je tohle za divadlo?

22.11. 2017 PL
Projev na ustavující schůzi Poslanecké sněmovny dne 22. 11. 2017 k návrhu na volbu předsedy Poslanecké sněmovny
Takže dobrý den, vážený pane předsedající. Kolegyně a kolegové, nestačil jsem si psát, co se všechno stane, protože já to sám nevím. Jen bych připomněl, myslím, že pan předseda Filip zná tu historii déle, já znám jenom tu historii od roku 2013 a my dnes volíme předsedu Poslanecké sněmovny. A je jeden kandidát. Tak skutečně té debatě nerozumím, co vlastně pan Kalousek navrhuje. Má nějakého jiného kandidáta? Je jeden kandidát, toho máme zvolit pro to, abychom konečně začali pracovat, protože tato Sněmovna začala velice špatně. Myslel jsem si, že to bude lepší, ale vypadá to ještě hůř, než před tím.

Projev prezidenta republiky Miloše Zemana na česko-ruském podnikatelském fóru

22.11. 2017   
Vážený pane prezidente, vážený pane ministře, dámy a pánové,
jsem velmi rád, že se mohu zúčastnit nejpočetnějšího byznys fóra z české strany za posledních dvacet pět let. Jsem rád, že je se mnou předseda Hospodářské komory Vladimír Dlouhý a předseda Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák, kteří spolu s prezidentskou kanceláří tuto misi připravovali.

"To se nestane, ani když dokonce Rusko projde pochodem až ke Lvovu": Kedmi vysvětlil Ukrajinci, proč Západ nebude pro Ukrajinu prolévat krev...

Grigorij Jegorov
22. 11. 2017     Rueconomics
Izraelský expert Jakov Kedmi vyjádřil přesvědčení, že NATO nebude bránit Ukrajinu, a to dokonce ani v případě, že ruská armáda "projde pochodem ke Lvovu"... "Americká armáda bojuje pouze tehdy, když má absolutní převahu, zejména ve vzduchu. Takže dokud USA nedosáhnou trvalé vojenské převahy nad Ruskem, nikdy nezačnou vojenské akce", řekl expert ... Podle Kedmiho není válka Ruska s NATO na Ukrajině možná. Expert poznamenal, že dokonce i v případě, když ruská armáda "projde pochodem ke Lvovu", žádný západní voják se nevydá přes západní hranici Ukrajiny "prolévat krev", aby ji ochránil. 

Čínský Tencent porazil US Facebook!

Jaroslav Loudil
22. 11. 2017
včera dosáhla tržní hodnota akcií čínského technologického gigantu Tencent 522 mld. USD a amerického Facebooku - 519 mld. USD. US firma má tak poprvé menší hodnotu na trhu jak čínský konkurent. Většinu lidí tato zpráva asi nijak neosloví , přesto ale jde o další vítězství čínského sociálně - ekonomického modelu nad USA. Pokud budou takovéto příjemné a veskrze pozitivní zprávy přicházet denně ještě 5 nebo 10 let , bude vyřešeno moho věcí. 

To se jen tak nevidí: Zeman zdrbal hlavu Medveděvovi za článek o roce 1968. Ten se kál a kál... VIDEO + PLNÝ PŘEKLAD..To si rozhodně přečtěte....

22.11. 2017   PL
Prezident Miloš Zeman se při setkání s ruským premiérem Medveděvem ohradil proti lživému článku o sovětské okupaci Československa v roce 1968. Prezident zároveň premiéra Ruské federace vyzval, aby se od toho distancoval. Medveděv řekl, že jde o osobní názor autora článku, který se neslučuje s oficiální stanoviskem ruského státu. ParlamentníListy.cz přinášejí video ze setkání a přepis kompletního překladu.

Okupaci z roku 1968 odsuzuji, na mé podpoře Zemanovi to nic nemění !

Adam Mikulášek
22.11. 2017   Rukojmí
Rok 1968 je historie, samotný Sovětský svaz a jeho režim jsou historie, hrozba islamizace je přítomnost, cenzura internetu je přítomnost, vnucování migrantů Bruselem je přítomnost. Takže…, ani náhodou se mi nelíbí zcestné výroky některých ruských představitelů/institucí typu: Za rok 1968 byste měli být vděční, zabránili jsme puči, píší v Rusku

Velký rozklad Západu: K čemu vedou špatná rozhodnutí?

Sofia Pale
22.11.2017   Zvědavec
Procesy, k nimž došlo v USA a evropských zemích za posledních 30 let, vedly k ekonomickému, kulturnímu a ideologickému úpadku Západu. Nyní je Západ vytlačován centrálními mocnostmi Východu, konkrétně Čínou, která má velký vliv v jihovýchodní Asii, a Ruskem, které sjednocuje euroasijské oblasti. A zatímco jsou dnes v Rusku a Číně vytvářeny nové politické, společenské a ekonomické struktury s cílem zlepšit veřejnou správu a životní úroveň, západní mocnosti se s hrdostí domnívají, že již dávno vytvořily ideální systém vlády, který může zajistit blahobyt společnosti v rámci dobře známé západní demokracie.

Demokratický blok je výsměchem občanům

Jiří Valenta
22.11. 2017   První zprávy
Člověk musí žasnout, čeho jsou někteří pravicoví politici, ve své nekonečné nadutosti a bezmezné touze po moci a “pozemské slávě”, schopni.Jejich plná ústa “demokracie, lidských práv a svobody” na straně jedné, ovšem ostře kontrastují se zatuchlým odérem, který od nich vane, ze strany druhé. Vždyť na dobu zcela nedávnou, kdy nám tu vládli Topolánkové, Nečasové, Kalouskové a další, asi hned tak český občan nezapomene.

Jak to bylo se syrskou válkou? Slova expremiéra Kataru potvrzují nejhorší domněnky o zvrácenosti Západu a jeho spojenců

Hamad bin Jassim
Alexandr Orlov
22.11.2017  Eurasia24
Jak se blíží ke svému závěru válka v Sýrii, začínají vyplouvat na povrch už i z vysoce postavených míst svědectví dokazující, že krvavý konflikt byl důmyslně zrežírován už před deseti lety. Jak to celé „fungovalo“ a kdo stojí za stovkami tisíc obětí, teď popsal sám expremiér Kataru.

Dvojí metr pana Zaorálka

J. Kovář
22.11.2017 ČeskéNárodníListy

Když pan Horst Sehofer, předseda bavorské vlády a patron landsmanů, na sjezdu tzv. sudetoněmeckého landsmanšaftu prohlásil níže uvedená slova, byli jsme zděšeni. Obrátili jsme se na pana. L. Zaorálka, ministra zahraničních věcí ČR s žádostí, aby protestoval proti těmto lživém protičeským výrokům. Uvedli jsme mu pro přesvědčivost i další podobná slova.


Co se děje v Libanonu

Václav Umlauf 
21.11.2017 E-republika

Popišme události, které vedly k únosu nebo k útěku předsedy libanonské vlády Saada Haririho do Rijádu. Celkem věrně ukazují chování hlavních politických aktérů ve hře o Blízký východ.


úterý 21. listopadu 2017

Dodávky USA letálních zbraní na Ukrajinu rozvážou Rusku ruce

Igor Korotčenko
21. 11. 2017          zdroj
V případě, že USA dodají Kyjevu útočné zbraně, včetně protitankových raketových komplexů, bezpilotních letounů, protibateriových radarů a nástrojů pro kybernetickou válku, "odpálí" to situaci na Ukrajině. Uvedl to předseda výboru Státní dumy pro obranu, bývalý velitel výsadkových vojsk Vladimír Šamanov.