Reklama

sobota 2. prosince 2017

Věštec a mudrlant Drahoš, aneb poněkud jiná pravda a skutečnosti

Jiří Baťa
3. 11. 2017
Jak se zdá, kandidát na prezidenta pan Drahoš má o prezidentování více chmurných představ, obav a negativních podobenství, než těch pozitivních a racionálních. Usuzuji tak podle toho, že se pan Drahoš ve svých (do značné míry omezených) politických názorech vyjadřuje značně pesimisticky až skepticky a z pohledu názorů většiny občanů mluví oportunisticky, stále vyjadřuje pochybnosti, poukazuje a mluví o fiktivním nebezpečí, pro které kromě naivních domněnek nemá žádné relevantní argumenty.


Jefim Fištejn a ČRo Plus „bojují“ proti ruským trollům


Radim Hreha
2. 12. 2017
Veřejnoprávními médii glorifikovaný, tudíž pro relevantní část společnosti nedůvěryhodný globální havlista Jefim Fištejn, využil pozvání rozhlasové stanice ČRo plus ke školení jejich posluchačů, tentokrát na téma: Jak se bránit ruským trollům.  Atraktivní téma však odflákl ve stylu předlistopadových lektorů občanské výchovy, kteří si nevážili svých posluchačů. Namísto analýzy, či návodu pro rozeznávání „Bohemian fake news“ z autorských dílen ruských či tuzemských proruských trollů, prezentoval pouze mdlý PR materiál ve stylu neziskovky Evropské hodnoty, který v našich podmínkách diskredituje jeho autory a zejména jeho zprostředkovatele.

Drahoš má strach, že mu prezidenství ukradnou ruští špióni


Lubomír Man
2. 11. 2017
A proto přispěchal za dosluhujícím premiérem Sobotkou, aby ten s tím propánakrále něco udělal, dokud je čas, jinak mu ta kandidatura, už k dobrému konci našlápnutá, shoří doslova před očima. Vždyť ti Rusáci jsou dneska všude, v Americe, v Anglii, v Německu, a ježíšmárija, to dá rozum, bodejť by nebyli taky u nás. A všude si dělají prezidenty a premiéry jenom ze svých jo řadně prověřených lidí. To musíte ovládnout azbuku, zatančit kozáčka, odzpívat rusáckou hymnu, vypít na jeden zátah litr vodky a zůstat nehybný jak socha, a na závěr odhrkat životopis Putina. Jinak jste vyřízený a namísto úřadu vás kopnou do zadku a letíte odkud jste se narodili. To znamená, že já poletím přes celou republiku nadél až do Jablunkova, no nic, aspoň poznám líp republiku.

„Polibek smrti“ pro Jiřího DrahošeLudvík Smýkal
2. 12. 2017
Vyslovení podpory, které kandidátovy šance a preference sníží, místo aby je zvýšilo, se v politice označuje jako polibek smrti. Jiří Drahoš, jeden z kandidátů na prezidenta republiky, v pátek 1. listopadu 2017 předvedl v tomto směru „neuvěřitelné“. Po setkání s premiérem v demisi Bohuslavem Sobotkou prohlásil na tiskové konferenci, že se obává toho, že „výsledky voleb v České republice ovlivňují zahraniční tajné služby prostřednictvím dezinformací."

Babiš hodil solidární zdravotnictví přes palubu


Josef Mrázek
2. 12. 2017
Poslanec ANO Vojtěch, před kterým jsem opakovaně varoval, je Babišem navržen na ministra zdravotnictví. Je to 31 letý magistr práv, který o zdravotnictví ví asi jen to, že se tam točí 300 miliard korun sloužících ke hrazení solidárně poskytované zdravotní péče o všechny občany, a že by se jistě někomu hodilo se jich z co největší části zmocnit a donutit občany, aby tyto peníze znova zaplatili, a když by nemohli, tak budou mít smůlu. Přesně takové je kredo Hroboňovy školy, na které se Vojtěch rychle „dovzdělává“.

Velblud dvouhrubý

Jan Kristek
2.12.2017 Outsidermedia

Pod tímto názvem se chci zmínit o dvou hrubých bludech, které jsou, jak se dnes ukazuje, jen dvěma podobami bludu jednoho, navíc šířeného ze stejného zdroje. Těmi jsou blud o potřebě neustálého růstu ekonomiky a blud o potřebě neustálého růstu populace.

Neziskovka, která za miliony ze státního rozpočtu káže o morálce, v soutěži Sexistické prasátečko několikrát sama porušila zákon


Martin Kunštek
2. 12. 2017
Brněnská nevládní nezisková organizace Nesehnutí pořádá každoročně reklamní anticenu Sexistické prasátečko. V ní vybírá reklamy, které jsou podle názoru odborné poroty i laické veřejnosti nejvíce sexistické. Vyhlášení vítězů letošního ročníku se uskutečnilo v pátek 24. 11. 2017 v brněnském domě umění na Malinovského náměstí. Absolutním vítězem se podle organizátorů ankety stala reklama Free radia, v níž vystupuje v roli sexuálně obtěžované osoby dánská herečka Iben Hjelje, v ČR známá ze série reklam České spořitelny jako bankéřka Lenka. V hlasování laické veřejnosti dostala podle organizátorů 92% hlasů jako nepřijatelná reklama. V hlasování odborné poroty se tento snímek umístil na druhém místě. 


pátek 1. prosince 2017

Sýrska vládna delegácia odišla z rozhovorov o mieri a uviedla, že sa už zrejme nevráti

Vyjednavač Bašár Džaafarí
1.12.2017  HlavnéSprávy
 

Delegácia sýrskej vlády odišla v piatok z mierových rozhovorov pod záštitou OSN v Ženeve a uviedla, že sa zrejme na budúci týždeň nevráti. Vinu pripísala tomu, že opozícia odmieta akúkoľvek úlohu sýrskeho prezidenta Bašára Asada v dočasnej povojnovej vláde. Informovala o tom tlačová agentúra Reuters. Na snímke Bašár Džaafarí.

Vor Medúzy


Mojmír Grygar
1.12.2017  

Bohužel neposílám polední rozjímání, ale noční můru.

Článek Roberta Saviana Zachránit životy diplomacie (La Repubblica, 6.11.) mi připomněl obraz francouzského malíře Teodora Géricaulta Vor Medúzy, který vzbudil v roce 1819 na pařížském Salonu skandál, protože drastickým tématem i výrazem diváky šokoval. Plátno mimořádných rozměrů (7 x 5 m) znázorňovalo prizmatem romantické exprese skutečnou událost. Před dvěma lety ztroskotala vojenská fregata Medúza; protože na palubě nebylo dost záchranných člunů, kapitán dal sestavit vor, který měl 149 trosečníků bezpečně dopravit na pevninu. Bouře tuto neději zničila, trosečníci umírali hladem, vyčerpáním, nemocemi, zoufalstvím, docházelo mezi i ke kanibalství. Přežilo jen 15 pološílených lidí.

Debilní blok, ne Demokratický! Kauza Čapí hnízdo? Ovlivnění voleb. Jiří Čunek totálně vystoupil proti Bělobrádkovi a zbytku pravice

ROZHOVOR
1. 12. 2017 ParlementníListy

„K smíchu. Podobnost iniciál s ‚Debilní blok‘ je čistě náhodná. K ničemu!“ Takovými slovy senátor a hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek sjel bez milosti Demokratický blok. „Veřejným prohlášením, že jdou do opozice, dali příležitost SPD a KSČM. A teď si budou stěžovat? Jejich chování je pokrytecké a hloupé,“ vypálil. 


Jiná Ukrajina

1. 12. 2017  (záznam panelové diskuse)


Jak to bylo s Hillaryiným prodejem uranu Rusku

1. 12. 2017
Ve svém článku, zveřejněném na našem webu včera, to je ve středu, vyjadřuje jeho autor P.C.Roberts údiv nad tím, že neexistující a vymyšlená aféra tzv. Watergate (údajné ruské ovlivnění amerických prezidentských voleb), se vyšetřuje, zatímco aféra skutečná a doložitelná, jíž je Hillaryin prodej uranu Rusku, se nevyšetřuje. Jelikož řada čtenářů o Hillaryině prodeji uranu Rusku dříve neslyšela, připojujeme tento osvětlující komentář Neda Ruyna z tv. stanice Fox News:

Nová strategie Washingtonu na Balkánu. Zatím neoficiální.Základna Bondsteel na Kosovu
1.12.2017  Sputnik

Americká nekomerční organizace Atlantická rada poskytla zprávu, která je věnována nové strategii Washingtonu na Balkánu. Hlavními body jsou – stálá americká vojenská přítomnost v jihovýchodní Evropě, „historické usmíření“ se Srbskem a „obnovení reputace USA jako skutečného prostředníka“.

Moskva řekla své poslední slovo ohledně mírových sil OSN na Donbasu. Lavrov uvedl podmínky pro působení sil OSN


1. 12. 2017         zdroj a zdroj
Ministr zahraničí Ruské federace Sergej Lavrov oznámil, že síly OSN přijdou na Donbas, ale až po odsouhlasení s Kyjevem, Doněckem a Luganskem. Sergej Lavrov také poznamenal, že předtím, než se bude jednat na toto téma, je nutné dokončit proces stažení sil a zbraní na obou stranách.

Věrní islamisté se vracejí: Co se v Sýrii naučíš, v Evropě jako když najdeš. Polepšíme teroristy laskavým přivítáním? Tisíce "inspirovaných" vrahů pro Mutti Merkel. Opakování slovíček: der Dschihad - džihád

Khadija Khan
1. 12. 2017 Gatestone Institut, zpracování ProptiProud

Khadija Khan varuje před "rozvinováním červených koberců" poraženým bojovníkům Islámského státu, o nichž "pokrokoví" politici evropských států tvrdí, že je možné je "převychovat a integrovat"

Zájmy USA nejsou opravdu evropskými prioritami

Rex Tillerson, americký ministr zahraničí
1.12.2017 PrvníZprávy

Rex Tillerson, který se chystá na evropské turné, představil ve svém projevu ve středisku Wilson ve Washingtonu politické priority USA vůči Evropě. Tyto priority však neodpovídají evropským prioritám. 

 

Lavrov: Trump pokračuje v Obamově nepřátelském kurzu!

- kou -
1. 12. 2017 PrvníZprávy

Taktika týmu amerického vůdce Donalda Trumpa se prakticky neliší od kurzu administrativy bývalého prezidenta Baracka Obamy, prohlásil znepokojeně ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

„Masa sníme o polovinu víc než za socialismu,“ píše Idnes. Je úplně mimo

Geo
1. 12. 2017  Eurasia24

Snaha za každou cenu přeformátovat myšlení lidí, vymazat jejich paměti, manipulovat s nimi a znevážit úsilí našich předchůdců už dosahuje absurdně komických podob. 

 

Profesor Drahoš se bojí Putina při prezidentských volbách

Jaromír Petřík
1. 12. 2017             JaromirPetrik
„I v případě našich parlamentních voleb docházelo k ovlivňování veřejnosti ze strany médií a serverů, které jsou propojeny s ruskou tajnou službou. Nemám o tom pochyb,” řekl Drahoš.
Kandidát na prezidenta Jiří Drahoš potvrdil, že se sešel s končícím premiérem Bohuslavem Sobotkou. Bavili se o možném ovlivňování prezidentských voleb zahraničními skupinami. Novinky. Konkrétní weby, ze kterých se dezinformace měly šířit, zveřejní Drahoš na svých webových stránkách. Je podle něj třeba bojovat proti ovlivňování předem. „Pan premiér (Sobotka) mě ujistil, že je si této situace vědom, že situaci berou vážně a že příslušné orgány konají,” doplnil Drahoš.

Sudetoněmecké... zapsaný spolek

1. 12. 2017
Kvůli zájmu o šíření muslimské civilizace nezapomínejme také na "milé krajany"!
ZDE


Dva či tři „opravdoví dárečci“ ve vládě. Ještě že končí, bůh ví, co by ještě pos.ali.


Jiří Baťa
1. 12. 2017
Vláda, přesněji řečeno premiér Sobotka se „honosí“ tím, že byla úspěšná. Při troše objektivity nutno připustit, že něco pravdy na tom bude. Byly to však jen úspěchy dílčí, ale co do kompletní úspěšnosti, tak to ani náhodou, i když pan Sobotka říká, že vláda splnila svůj deklarovaný program. Premiér Sobotka si dílčí úspěchy sebevědomě připisuje sám sobě a ve své neskromnosti a neobjektivnosti je vydává za celkové úspěchy své vlády jako takové. 


V.V.Pjakin z 20.11.2017: klip “Strýček Vova”- diverzní činnost proti Putinovi, “Rusko neplní pravidla globalizace” – prohlášení T. May, “Spáči” – seriál a probouzení protiruských agentů, “APEC” – globalizace podle Ruska, “DLR a LLR” – Ukrajina podle Ruska, “Erdogan” -nepřítel NATO, “Čína” – spotřeba zdrojů, “Zimbabwe” – role USA, Číny a GP. Video


V. V. Pjakin a Pozorovatelka
1.12.2017 AE NewsI když je mi Pjakinova teorie GP - Globálního Prediktora velmi vzdálená a spíš mi připomíná představy ruských náboženských vizionářů 18. a 19.století, a i když některé Pjakinovy vývody jsou při bližším zkoumání chybné (např. hodnocení prezidenta Beneše a úloha sudetských Němců) přesto mnoho Pjakinových postřehů o souvislostech světového dění stojí, byť s notnou dávkou rezervovanosti, za pozornost. 

Je Portoriko etnicky čištěno v zájmu superbohatých?

Stanislav Blaha 
1.12.2017 E-republika

Pomoc podle některých aktivistů nejde proto, že jedno procento chce vyčistit ostrovy od jejich původního obyvatelstva, srazit ceny nemovitostí a pak vytvořit miliardářskou oblast hotelů, kasín a bordelů ve stylu Kuby před revolucí.


čtvrtek 30. listopadu 2017

P.C.Roberts: Je Washington nejkorupčnější vládou historie?

30. 11. 2017        PaulCraigRoberts
Robert Mueller, bývalý ředitel FBI, pracující nyní jako speciální žalobce uměle zkonstruovaného případu „Russiagate“(ruské ovlivnění amerických prezidentských voleb), inspirovaného vojenskobezpečnostním komplexem a Demokratickým národním komitétem za účelem svržení prezidenta Trumpa z úřadu, nedospěl do dnešního dne k získání jediného důkazu o tom, že tato „Russiagate“ není ničím než bohapustým výmyslem. Jak už prohlásil William Binney a spolu s ním i řada dalších vysokých odborníků: kdyby důkaz o skutečně existujícím „Russiagate“ existoval, byl by už dávno předložen. Takže nač to stále nekončící vyšetřování? A kde je ten důkaz?

Nacismus zámku Račice opět tabuizován - Tiskový průšvih ČTK

Jiří Jaroš Nickelli
30.11.2017  ČeskéNárodníListy

Čtenáři Český národních listů si možná vzpomenou na mou stať "Temná nacistická kapitola zámku Račice" (ČNL 22.10.2017 viz Publikace Základní řada). Tím více je zarazí zpráva ČTK v MF Dnes o prodeji a historii račického zámku. Copak nám to utajila ČTK? 

V Číně byla vyzkoušena laserová stíhačka dronů. Video

30. 11. 2017 zdroj
Čínská společnost GuoRong předvedla laserový systém protivzdušné obrany.
Video je zveřejněno na YouTube a ukazuje komplex, umístěný na dvou menších nákladních automobilech. Na jednom je nastaven radar a jednotka rušení, na druhém optický modul a laserový systém, který nejprve zasáhl plastový cíl, připojený ke kvadrokoptéru, pak i samotný dron.
Projektanti systému konstatují, že radiolokátor tohoto systému je schopen detekovat objekty, jako jsou malé kvadrokoptéry, ve vzdálenosti 55 km, laser a rušička mohou neutralizovat drony v nadmořské výšce 600 m.
Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

Havlisté rozptýlení ve všech stranách se nejspíš nezastaví ani před cenzurou internetu. Mediální gramotnost obyvatelstva roste.

Radim Hreha
30. 11. 2017           (Parlamentní listy, kráceno, platí i přesně po roce)
Evropská unie hodlá stejně jako vláda České republiky bojovat s ruskou propagandou, zejména s ruskými a proruskými trolly. Jaké jim dáváte šance ?
Nulové, co se týče dopadu na většinu příštích volebních výsledků. Na straně druhé – obrovské. Je zřejmě, že pro ministry a šibaly propojené s jejich stranickými sekretariáty se otevírají nové možnosti k podojení státního rozpočtu. V tom spočívá genialita bruselských i tuzemských politiků, resp. jejich poradců. Konkrétních opatření k zastavení uprchlické vlny schopní nejsou. Avšak kreativitu v kategorii transformace obrovských finančních zdrojů Evropské unie do soukromé či tzv. neziskové sféry jim upřít nelze. 

Proč je třeba vrátit SmVaK do rukou samospráv/kraje/státu ?


Radek Novotný
Radek Novotný
30.11.2017 PravdaOVodě

Pokud budou většinovým majitelem SmVaKu obce nebo kraj, mohl by SmVaK žádat o dotace z EU na vodárenskou infrastrukturu, čímž by se snížily požadavky na peníze z rozpočtů měst a obcí. Na spolufinancování investičních projektů by se podíle přímo SmVaK, který by byl žadatelem o datace a následný vlastník a správce investiční akce. Obnovu a rozvoj trubek by zajišťovala přímo vodárenská společnost a ne obce, čímž by se odbřemenily rozpočty obcí. Klesly by náklady měst a obcí na obnovu a rozvoj trubek.

Perličky z tisku za listopad 2017

Jan Kadubec
30.11.2017 Outsidermedia


Groteskní pohled na českou mediální a politickou scénu sestavený z citací veřejně působících spoluobčanů.

Není hlas jako hlas…


Ladislav Žák 30.11.2017 VašeVěc
Nejdůležitějším výsledkem ankety Český slavík spočívá v kouzlu nechtěného… Zlatý slavík sdělil občanům, obcím i světu naprosto jasně, názorně a pochopitelně, že v této zemi mají hlasy občanů různou hodnotu podle toho, pro koho jsou určeny. 

Bouře ve slenici vody!

30. 11. 2017
Vyjádření K. Gotta k letošním dohadům kolem Zlatého slavíka,,Pan Těšínský mě ubezpečil, že v kategorii zpěváků jsem zvítězil bez pochyby. Jeho vysvětlení je pro mě dostačující a uklidňující, proto nemám jediný důvod přemýšlet nad vrácením ocenění, které jsem díky hlasům mých příznivců získal."
Musica Bohemica však trvá na tom, že bez ohledu na zveřejněná reálná čísla platí oficiální výsledky zveřejněné v sobotu. 
 Jen na okraj...
V součtu bodů před odečtem za porušení pravidel fanoušky Ortelu získala tato kapela mezi skupinami 36 146 bodů. Kabát, který cenu za vítězství získal, ale vrátil ji, jich má 31 072 a Chinaski 18 783. Mezi zpěváky získal Karel Gott 40 529 bodů, Tomáš Ortel 31 086 a Michal David 17 993.

Stručný komentář (postřeh) - nejen o Českém (zlatém) slavíkovi

30. 11. 2017
Já bych v tom nehledal nějaké složité konspirační teorie. Vzpomeňte na "Star dance". ČT tam vrazila šaška pro pobavení a lidi z trucu zvolili za hvězdu toho šaška. Lidi podvědomě cítí, demokracie je velký podvod. Ke žlabu dostane pouze ten, kdo má vatu na reklamu, nebo mecenáše, který mu tu reklamu zaplatí. Bez prostoru v médiích jako by ani neexistoval. Většina lidí maká, ale žádný blahobyt na obzoru. Systém spolehlivě podojí každého. Čím víc makáš, tím víc platíš. Nakonec začíná i těm největším optimistům docházet, že žádné světlé zítřky se konat nebudou. Čtvrt století zkoušeli střídat partaje při volbách a výsledkem je stále větší chlívek.Tak upouštějí páru, jak to jde. Třeba tím, že se domluví na sociálních sítích a vyberou za hvězdu rebela, který sice neumí moc zpívat, ale jde proti systému. A to jim stačí.

Sliby se slibujou, poslanci se radujou, jak s občany vyj.bou! Bude to s novými politiky jinak a lépe?

Jiří Baťa
30. 11. 2017
V Poslanecké sněmovně PČR je v poslední dny živo jako v úlu. Všichni poslanci se vášnivě radí, přemýšlejí (!), diskutují, narhují, zamítají. Není divu, vždyť toto nové politické uskupení se pomalu rozjíždí ve své činnosti a s tím souvisí řada jednání atd. V tuto dobu jde o odsouhlasení důležitých funkcí ve výborech PČR. Na jedném straně lze pochopit, že se poslanci mezi sebou radí, je to přirozené, mají-li ze svého středu zvolit kolegu do nějaké funkce. Pochopit to lze však jen potud, pokud jde o okruh lidí v rámci poslaneckého klubu z jedné ze stran, které mají v PS zastoupení.

Jednou budem dál - s důchody a sociálním zabezpečením

Jiří Jírovec
30. 11. 2017Jednou budem dál, já vím […] jen víru mít, doufat a jít, cíl je blízko nás, já vím… Česká verse písně We shall overcome.
Tak nějak vyznívá rozlůčková řeč profesora Potůčka, když se snaží předat štafetu další, zatím neustavené zbytečné komisi, která zase bude (po)tvořit český důchodový systém podle budoucího zadání politických hlupáků.
Je nutné připomenout, že tento profesor neměl odvahu vzepřít se politikům a říct to základní:
(1) Je třeba vytvořit systém pro zabezpečení všech občanů ve stáří; a
(2) Důchodová reforma je jen jedním z prvků, které mají přispět k dosažení cíle uvedeného v prvním bodu.

Ruská vláda schválila dohodu o vstupu vojáků Jižní Osetie do struktury Ozbrojených sil Ruské federace

30. 11. 2017          zdroj
Kabinet ministrů RF schválil dohodu s Republikou Jižní Osetie (RJO), která předpokládá vstup ozbrojených sil republiky do struktury Ozbrojených sil Ruska.
Ze zprávy:
"Schválit a předložit prezidentovi Ruské federace k ratifikaci do Státní dumy Federálního shromáždění Ruské federace Dohodu mezi Ruskou federací a Republikou Jižní Osetie o postupu vstupu jednotlivých složek Ozbrojených sil Republiky Jižní Osetie do struktury Ozbrojených sil Ruské federace".

středa 29. listopadu 2017

Situace je vážná a důsledky poneseme všichni! Víte, že……,víte jak a proč?

Jaroslav Tichý, ANS
30. 11. 2017
Začnu tentokrát poněkud netradičně, a to hned několika otázkami, kterými chci občany seznámit s naší situací a s problémy, kterým budeme nuceni v již krátké době společně čelit. Týkají se problematiky migrantů a snahy EU a OSN o jejich další organizované navážení do Evropy, zejména pak do ČR a do dalších zemí stávající V4.
Tak tedy:
- víte, že v souvislosti s iniciativami inspirovanými a řízenými z Bruselu dochází k totální změně politiky Slovenska, kdy nejen prezident Kiska, nýbrž i premiér Fico chce být náhle v jádru unijní integrace?
Je zřejmé, že oba za svoji činnost čekají teplá místa v Bruselu, neboť s ohledem na politický vývoj na Slovensku nemohou reálně počítat se svým znovuzvolením;

Potůček: Česko má kapitalistické ceny, ale socialistické důchody

- red -
29.11.2017 E-sondy

Část hrubého domácího produktu (HDP), která putuje v Česku do penzí, se v posledních letech snižuje. Za posledních pět let podíl důchodových výdajů na HDP klesl z 9,7 na 8,3 procenta. Vyplývá to ze zprávy o vývoji hlavních ekonomických ukazatelů, kterou zveřejnil Výzkumný ústav práce a sociálních věcí. Podle šéfa končící důchodové komise Martina Potůčka by politici měli jasně říct, jaký podíl HDP by do penzí měl putovat.

Prohlubující se nespolehlivost České televize v mediálním zpravodajství (případ 7 – manipulace s přípitkem šampaňským)

Agentura EXANPRO
29.11.2017 Specifická analýza – seriál ČT (13033)

Úvod do seriálu o nespolehlivosti České televize je uveden v prvním dílu seriálu (viz produkt 13024), kde je rovněž rozebrán první případ, jenž se vztahoval k dezinterpretaci. Odkazy ke všem dosud zpracovaným případům jsou dostupné v přehledu na konci dokumentu. Následující případ z produkce České televize se týká účelové manipulace s cílem uvést veřejnost v omyl o reakci ruského prezidenta na vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách.

Selhání "elit". Proč lidé volili Ortela?

Radim Valenčík
29.11.2017 blog autora

Překvapilo mě, kolik lidí reagovalo na absurdní divadlo odehrávající se kolem "Českého slavíka 2017" tím způsobem, že tuto soutěž a s ní spojené předávání cen nazvali "zprofanovanou akcí". Pravda je, že to, co se kolem této akce odehrálo letos i loni o hodně přesahuje nejabsurdnější dění Havlových dramat z doby totality, ale o tom to přece není. Těm, kteří to vidí takto, uniká podstata věci.

Porošenko jel do Bruselu s nataženou rukou, vracel se s prázdnou kapsou

29.11.2017 Kárpát Hír, překlad PrvníZprávy

Vyvrcholení summitu Východního partnerství v Bruselu byl pro Ukrajinu jednoznačně neúspěšný. Evropská unie sice již dříve přislíbila dotace Kyjevu, ale v závěrečném prohlášení je odmítla.

Pocit nespravedlnosti

Ivan David
29. 11. 2017    Parlamentní listy
Přihlížení k politické objednávce prostě udělalo ze soutěže Český slavík politickou záležitost. To nijak nepřeháním, a přesně v tom duchu jsem o tom už napsal článek, přede dvěma dny ZDE s názvem "Co do budoucna s hlasem lidu?". Příčina je jednoduchá. Normálně vychovaný jedinec potřebuje kromě jídla, pití, střechy nad hlavou a dalších materiálních věcí také "věci" nemateriální, jako je pocit bezpečí, pocit uplatnění atd., mezi nimi také pocit spravedlnosti. Nespravedlnost nejen lidé, ale i primáti špatně snášejí, a to i když je v jejich prospěch, když jsou nezaslouženě odměněni. 

Pochybnosti nad letošní anketou „Český slavík“ a volbami do PSP ČR ?


Ludvík Smýkal
29. 11. 2017
„Skupina Kabát se rozhodla vrátit Českého slavíka pořádající agentuře. Pokud pořadatel doloží skutečné počty hlasů pro Ortel a Kabát jich bude mít více, pak kapela přijme cenu zpět. Agentura Musica Bohemica, která hudební ceny pořádá, v úterý večer znovu hájila svůj postup. Má prý právo zasáhnout, pokud dojde k organizovanému hlasování na podporu určitého subjektu.“


Profesor Keller vás varuje před velmi nebezpečnou věcí, která přichází z Bruselu. Může to pro nás všechny být definitivní konec

Václav Klaus
29.11.2017  EuroportalPřetiskujeme shrnutí setkání pravicových aktivistů - kritiků Evropské unie - s levicovým myslitelem, sociologem a momentálně evroposlancem za ČSSD profesorem Janem Kellerem z pera bývalého českého předsedy vlády a bývalého prezidenta republiky Václava Klause:

Byli jsme obelháváni! - Třicet let britský tajný dokument zamlčoval pravdu o EU

Lara Deauville
29.11.2017  Expres,  překlad Zvědavec
Tajný dokument, který zůstal 30 let skrytý, doporučoval britské vládě ukrývat skutečnosti o členství v EU, aby v momentě, až si veřejnost uvědomí, co se děje, bylo pozdě. Téměř všechny šokující předpovědi - od ztráty britské svrchovanosti k měnové unii a nadměrných pravomocí evropských soudů - se staly skutečností.

Zpráva o životním prostředí ČR zítra na vládě: pokles znečištění a spotřeby zdrojů nebrání prosperitě

29.11.2017  Hnutí Duha

Tisková zpráva Hnutí DUHA

úterý 28. listopadu 2017
Loni žilo stále 58,9 % lidí v oblastech, kde jsou překračovány limity znečištění ovzduší. Přitom vysoká míra znečištění není výsledkem ani podmínkou ekonomického rozvoje. Zpráva o stavu životního prostředí v ČR za rok 2016 – kterou zítra projedná vláda a již má Hnutí DUHA k dispozici – znovu potvrzuje, že znečištění není podmínkou ekonomické prosperity, právě naopak. Za posledních šestnáct let totiž kleslo množství prachu vypouštěného do ovzduší o třetinu, přitom ekonomika od té doby výrazně vzrostla.

Prokrista, neberte do vlády Stropnického!

Lubomír Man
29. 11. 2017
(Travestie na motivy Shakespearova Hamleta)
Ať z vůle přírody, ať z vůle hvězd
i kdyby jinak oplývala ctnostmi
až nadlidskými, ryzími jak milost
jen pro to jediné jméno
bude ta vláda brát úhonu u soudu veřejnosti.
A vše, co je velkého v ní i v jejich činech
tím ztratí na cti, na zrnu a zvuku
hráze rozumu a mravů to neblahé jméno strhá
a vládu zostudí ve světě i doma.
A zkazí vládu tak, jak špetka strusky stačí zhanobit nejčistší kov.

Nedožil se spravedlnosti

Zdeněk Jemelík
29.11.2017       ZdeněkJemelík
Není starci příjemné, má-li se vyrovnat s koncem muže mnohem mladšího, jehož si vážil jako slušného člověka. V čase,v němž píši tyto řádky, jsem měl sedět v soudní síni,v které mělo proběhnout odvolací řízení v trestní věci bývalého váženého soudce kladenského soudu, pana Vlastimila Matuly. Nespravedlivě stíhaný se ale nemohl dostavit, protože jej zlomilo téměř šestileté trápení, jež si vysloužil tím, že dělal svou práci, jak nejlépe uměl. Nedožil se tak rozhodnutí, do kterého vkládal naději, že mu konečně přinese spravedlnost a s ní klid v duši a návrat do milovaného povolání.

Komu není jedno, kolik stojí kWh...

Václav Marek
29. 11. 2017
V neděli 26. Listopadu proběhla v České televizi propagandistická debata u Václava Moravce na téma – Cenová rozhodnutí ERÚ, podíl regulovaných složek cen, podpora OZE v roce 2018. Pozvaní hosté zaručovali, že debata bude jednostranná a nevyvážená. Mezi spoustou informací mohli někteří neodborníci přeslechnout skutečnost, že nová rada Energetického regulačního úřadu souhlasí s distributory, že platit na hladině nízkého napětí za distribuci převážně podle velikosti odběru je pro distributory nespravedlivé a proto chtějí návrh nových tarifů, které bývalá předsedkyně ERÚ odmítla podepsat, uskutečnit od 1. Ledna 2019, během 3 roků. 

Médiím a neziskovkám už věří pouze „svobodomyslnější“ část občanů

Radim Hreha
29. 11. 2017
Tisku a neziskovým organizacím už věří jen necelá třetina lidí, což je zřejmě odrazem i unikátní schopnosti orientace většiny populace ve společenském dění. Schopnost kritického myšlení je totiž základní složkou imunity vůči manipulacím médií, veřejnoprávních zvláště, která se projevuje v trvalém propadu jejich důvěryhodnosti. Potvrdil to i říjnový průzkum, Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) Sociologického ústavu Akademie věd ČR, což není žádný privátní subjekt, produkující průzkumy veřejného mínění za účelem zisku.

úterý 28. listopadu 2017

Vstali noví bojovníci proti hrozbě - tentokrát z východu

Ivan David
28. 11. 2017
Známý mi poslal odkaz na jistý web s tím, že se tam píše o Nové republice. Kliknul jsem tam a narazil na web "Evropský rozhled". V článku "Příběh lišáka plyšáka" jakási Ingrid Romancová píše cosi o jakémsi příznivci spojeneckých vojsk, která vstoupila do Československa v srpnu 1968. Ten prý hojně psal do skupin jako Nová republika... a pod. S tak primitivní snahou o naší dehonestaci jsem se dlouho nesetkal. Web o sobě celkem nic nesděluje. O autorce jsem se jinde dozvěděl, že jde o známou obhájkyni islámu, která kandidovala za Českou pirátskou stranu a Doc. Konvičku obvinila, že jí vyhrožoval, že jí za její názory vyhodí z ČB Univerzity ZDE. Její tvrzení se ukázalo jako nepravdivé.

P. C. Roberts: Cožpak vy tu válku na horizontu nevidíte?

Paul Craig Roberts
28. 11. 2017   
Paul Craig Roberts, překlad Lubomír Man

Podle zpráv britského tisku nařídil prezident Putin ruskému průmyslu, aby učinil náležité přípravy k tomu, aby v případě potřeby dokázal zajistit rychlý přechod od výroby mírové k výrobě válečné.