Reklama

sobota 9. prosince 2017

Proč ČSSD zradila své ideály?

Zdeněk Hrabica
9. 12. 2017
Složitě je komentovat každou a jakoukoliv zradu.Mnohokrát se vracím k odkazu svého otce. Zůstal obyčejným dělníkem až do smrti. Jako někdejší pacholek na statku a v kovárně v Hauskirchenu v Dolním Rakousku, byl od devatenácti let v době, kdy byl náčelníkem Federace dělnických proletářských jednot na Moravském Slovácku příležitostným sluhou politika Josefa Hybeše. Ten měl ve svém brněnském bytě – skříň, postel, kulatý stůl se dvěma tonetkami, dřevěný věšák a umyvadlo. Nic víc a nic méně.

Čekal jsem vyvracení údajných nepravd a lží z PL, ale došlo jen na veganství a homosexualitu. Petr Žantovský se nestačí divit, komu udělal Rosí v ČT bezplatnou reklamu

9. 12. 2017 ParlamentníListy

Soupisem dezinformačních webů na svých stránkách se Jiří Drahoš zařadil po bok těm, co nám předkládají k uvěření stejně ubohoučké pohádky o ruských švábech. Podle Petra Žantovského svléká jeden z kandidátů na prezidenta gatě již mnoho mil před brodem a hlavně se sichruje, že když nevyhraje kvůli tomu, že je bez názorů, tak má dopředu výmluvu. Na podobnou strunu podle mediálního analytika zahráli i v čím dál komičtějším estrádním programu České televize Newsroom ČT24, kde se za peníze koncesionářů uchylují ke sprostému pomlouvání.


Chystá Pentagon biologické bomby proti Evropě?

9.12.2017 OrientalReview, překlad Zvědavec
Evropská média málokdy informují o zvyšujícím se počtu ohnisek nebezpečných nemocí na Ukrajině. Nikdo o tom dosud nemluvil, kromě zástupkyně UNICEF na Ukrajině Giovanny Barberisové a několika málo ukrajinských televizních stanic. Mezitím však tento problém na Ukrajině dosáhl katastrofických rozměrů.


Tak to bychom měli, vašnosto. MH-17 sestřelil Pepek Vyskoč z praku.


Jiří Baťa 9. 12. 2017
V rozmezí cca 24 hodin nám byly nabídnuty další, nebo jedny z posledních verzí (mimo mnoha dalších předchozích), kdo sestřelil nebo byl původcem pádu MH-17, sestřeleného nad východní Ukrajinou v červenci 2014. Ta první, ze dne 6. prosince 2017 pochází z portálu CFP (CzechFreePress), čerpající informace ze slovenského http://ihsken17.blog.pravda.sk/2017/12/06/kto-zostrelil-mh-17-neboli-to-rusi-a-ani-donbaska-milicia/ s odvoláním se na informace uvedené na /www.globalresearch.ca/a-new-twist-in-the-investigation-into-the-shooting-down-of-malaysian-airlines-flight-mh17/5607457. Ta sice neuvádí, kdo byl jmenovitě původcem sestřeleného MH-17, ale konstatuje, že ani jedna teorie podložená údajnými fakty neukazuje na jiného možného pachatele, jako na UA, tedy Ukrajinskou armádu, vedena nepřímým velením „poradců“ z USA. 


Rusky mluvící Ukrajince je prý nutné "neutralizovat"


9. 12. 2017      zdroj
Bývalá poslankyně Nejvyšší rady Ukrajiny za stranu Svoboda Irina Farionová prohlásila, že rusky mluvící Ukrajince je nutno "neutralizovat". Informovaly o tom noviny Vesti. "Kde je v ukrajinské ústavě napsáno, že rusky mluvící obyvatelstvo má právo na existenci?", uvažovala Farionová. "Pokud existuje u nás na Ukrajině nějaká kategorie lidí, která se chlubí tím, že jsou trofej Putina, co je nám po nich? Mým úkolem je v co největší možné míře je neutralizovat. A opravdu neposkytovat těmto lidem vzdělání a nedávat jim žádnou práci. Pak zaštěbetají ukrajinsky do druhého dne.

pátek 8. prosince 2017

V. V. Pjakin: Spor o ruského chlapce v Bundestagu8. 12. 2017
Dobrý den Valeriji Viktoroviči.

Dobrý den. Zdravím naše vážené diváky, posluchače i kolegy zde ve studiu.

Dnes je 4.12.2017. A dnešní pořad zahájíme tím, že se ještě vrátíme k minulé tématice. Mám na mysli tu otázku, kterou jsme zahajovali minulý pořad. A konkrétně Roman Bražnikov pod naším videem na našem kanálu na YouTube napsal následující:  "Zdravím vás Valeriji Viktoroviči, podívejte se prosím ještě jednou na to vystoupení našich školáků v Bundestagu. A uvádí citát z vystoupení Nikolaje: „Příběh Georga a práce nad projektem ve mně vyvolaly pohnutí a přiměly mne navštívit hřbitov vojáků wehrmachtu v blízkosti města Kopejsk. A tam jsem pocítil velkou bolest, neboť jsem uviděl hroby nevinně padlých, mezi kterými mnozí chtěli žít v míru a nepřáli si válčit…“ Konec citátu. 

Olympijská myšlenka

8. 12. 2017
Vlevo je norská lyžařka Marit Bjørgenová, která bude startovat na OH pod norskou vlajkou. WADS jí povolila užívat steroidy na "astma". Vpravo je ruská biatlonistka Olga Zajceva, která se  zúčastnit OH nesmí. Nemá "astma".
 

Já to Rusko začínám obdivovat. Co všechno dokáže ovlivnit! Volby v USA, světové ceny ropy, volby v České republice. Volby v USA chápu, ale proč volby v České republice, která má míň obyvatel než Moskva,říká analytička Irena Ryšánková

Irena Ryšánková
8.12. 2017        PL, část rozhovoru
Mimochodem – jediné, co kdo komukoliv v Rusku dokázal ohledně voleb v USA, bylo nějakých 100 tisíc dolarů za reklamu na Facebooku. Ostrakizace Ruska a jeho označování za světového viníka hybridních válek jsou směšné. Stejně směšné, ale stejně nebezpečné, jako bylo primitivní štvaní senátora McCarthyho. Na druhé straně, pokud může Rusko za všechno, co je mu přičítáno, jak mocné je… Přitom ruské kulturní středisko má roční rozpočet na veškerou reprezentaci 20 tisíc eur…

Putina čeká po znovuzvolení superúkol

Pjotr Akopov
8.12.2017 Vzgljad, překlad Eurasia24
"Rusko půjde stále jen kupředu – a v tomto pohybu ho nikdo nezastaví“. Těmito slovy Vladimir Putin oznámil, že se bude ucházet o funkci prezidenta Ruské federace. Očekávalo se to – a je jasné, že je tím i předurčen výsledek voleb, které se uskuteční 18. března. Čtvrté volební období Vladimira Putina však těm předchozím nebude v ničem podobné.

Pějme Ódu na radost! Reformací EU má být federalizace = Spojené státy evropské.


Tomáš Vyoral
8.12. 2017   Rukojmí
Zdá se, že od reality odtržení EUropští soudruzi v čele s nedostudovaným "knihovníkem" Schulzem si čím dál větší skepsi občanů z EU vyložili po svém.
Bývalý alkoholik a šéf Evropského parlamentu Martin Schulz dle informací v článku na iDnes uvedl:
„Chci, aby existovala evropská ústavní smlouva, která vytvoří federální Evropu,“ nechal se slyšet šéf SPD, podle něhož by „Spojené státy evropské“ měly spatřit světlo světa do roku 2025.

Ruský tisk: Nové svědectví k pádu Boeingu na Donbasu!

- kou -
8.12.2017 PrvníZprávy

Prakticky ve všech ruských médiích se objevily nové údaje o sestřelení malajského Boeing 777 na Donbasu v červenci 2014. Příkladem je článek ruského deníku „Vesti“.


Uznáním Jeruzaléma za hlavní město Izraele odpálil Donald Trump geopolitickou „atomovou bombu“

Pjotr Akopov
8.12.2017 OstrovJaniky
Islámský svět vybuchne antiamerickými demonstracemi – a to bude ještě nejjemnější z následků rozhodnutí, které jak se zdá, Spojené státy definitivně učinily. Dává se na vědomost, že Donald Trump uznal Jeruzalém coby hlavní město Izraele a rozhodl přemístit tam americké velvyslanectví. Proč to prezident USA vyhlásil právě nyní?


Lze ve vzduchu zaparkovat Su-30 do Il-76? Skoro ano, podívejte se (VIDEO)

Napsal a přeložil ea 24
8.12. 2017 Eurasia24
Personálu ruských Vzdušných a kosmických sil se povedl dechberoucí kousek.
Vše se odehrálo v minulých dnech nad Sýrií, kdy posádka transportního letounu Il-76 shazovala balíky s pomocí lidem v oblastech postižených válkou. Po vypuštění pěti balíků, které se následně snesly na dácích do určeného místa, přišlo „překvapení“.

Amerika hledá spásu ve válce. Proč je Putin klidný? - Prostě s Kyklopem se musí umět správně bojovat

Alexandr Chaldej
8.12.2017 Zavtra, překlad ČeskéNárodníListy

Ruská vnitřní politika je určována zahraniční politikou USA. V závislosti na tom, zda je politika USA vůči Rusku mírnější nebo tvrdší, je linie Kremlu budována s ohledem na opatření v ekonomice, kádrové politice a propagandě. Reaktivita ve vztahu k USA je nejproduktivnější strategií: překonáváme nepříjemnosti, jak přicházejí. Jakákoli předběžná akce není nutná, protože obrana pak nemusí být přiměřená k útoku.


Poláci překvapeni, nevědí, s kým se paktují: Náměstek ministra obrany Polska nazval cenu za americké Patrioty nepřijatelnou8. 12. 2017        zdroj
Varšava je připravena vynaložit na systémy protiraketové obrany ne více než 7,5 miliardy dolarů, řekl Bartosz Kownacki. Cena, za kterou Spojené státy daly souhlas k prodeji systémů protivzdušné a protiraketové obrany Patriot (s konfigurací PAC-3+), je nepřijatelná pro Varšavu, která bude usilovat o její přehodnocení směrem dolů. V rozhovoru pro týdeník Defence News to uvedl náměstek ministra národní obrany Polska Bartosz Kownacki.

čtvrtek 7. prosince 2017

Petr Žantovský: Paranoia jako program
Moc politického, přesněji řečeno volebního alibismu, který se ve vší nahotě ukázal kolem volby Donalda Trumpa prezidentem USA, konečně naplno dorazil i k nám. V čem spočívá? V tom, že se ve volbách neúspěšný pretendent na nějakou funkci začne vymlouvat na nějaké cizí elementy, které způsobily jeho neúspěch.


Leviathan

David Martínek
7. 12. 2017 


Měsíc a něco po českých volbách.
Mávátka potřebovat nebudeme. Psychologa ano.
Polistopadová moc se s velkou pravděpodobností pokusí vyšachovat Babiše.


Erdogan v pasti

Yekta Uzunoglu
7. 12. 2017
Bývalý bezpečnostní poradce Bílého domu Michael Flynn, tak jako turecko-iránský psychopatický "miliardář" Zerrab, o kterém jsem před nedávnem opět psal, se dobrovolně stal svědkem při vyšetřování vedeném vyšetřovatelem Robertem Müellerem a začal vypovídat a přiznávat, kde a jak v minulosti během vyšetřování lhal a zapomněl přiznat, že dostal 500.000,- USD od jistého tureckého "podnikatele" jménem Ekim Alptekin z Holandska.

Zpráva o pokroku v americko-ruské válce

The Saker
7.12.2017 The Saker, překlad Zvědavec

Často se mě ptají, zda se Spojené státy a Rusko pustí do války proti sobě. Vždycky odpovídám, že už ve válce jsou. Ne v takové, jako byla druhá světová válka, nicméně to válka je. Až dosud je to válka alespoň z 80% informační, z 15% hospodářská a z 5% kinetická. Ale z politického hlediska bude výsledek této války pro toho, kdo prohraje, nejméně tak dramatický jako výsledek druhé světové války pro Německo: poražená země ji nepřežije, alespoň nikoli v současné podobě. Buď se Rusko znovu stane americkou kolonií, anebo se anglosionistická říše zhroutí.

Nová Evropa podle Schulze

Ludvík Smýkal
7. 12. 2017
„Předseda německé sociální demokracie Martin Schulz chce, aby se z Evropské unie v příštích letech stala federace. Její členské země by měly přijmout společnou ústavní smlouvu. Kdo bude proti, má z Unie vystoupit“, je přesvědčen Schulz, který to ve čtvrtek 7. prosince 2017 řekl ve svém vystoupení na sjezdu SPD v Berlíně. Zdroj
„V příštích letech půjde o budoucnost Evropské unie“ míní Schulz, podle něhož už nestačí jen drobné reformy, ale je potřeba najít odvahu k zásadním změnám.

154 sekund hrůzy

7. 12. 2017

P.C.Roberts: Pochod do Armagedonu

Paul Craig Roberts
7. 12. 2017       PaulCraigRoberts
Uměle zaranžované nepřátelství vůči Rusku, Číně, Iránu a Severní Koreji chrání bilionový roční rozpočet vojenskobezpečnostního komplexu, který činí zázraky přičinlivosti, aby americkou veřejnost přesvědčil o tom, že jejich vlast je nepřáteli skutečně ohrožena – a to ze všech stran. Při čemž toto „vyrobené“ nepřátelství plní ještě jeden důležitý úkol: přiživuje naděje demokratické strany, že Trumpa bude za jeho snahy narovnat vztahy s Ruskem přece jen nakonec možné zbavit úřadu.

Studená válka Západ-Rusko (III.) aneb Přeměna propagandisty na presstituta

Václav Umlauf 
7.12.2017 E-republika

Nemá smysl zlobit se na zaměstnance RT News, Sputniku či Hlasu Ameriky, Rádia Svoboda či Svobodné Evropy, že dělají své státem placené zaměstnání pod cenzorním a mocenským dozorem tajné služby a vládní administrace. Státní úředník pracuje ve státem vlastněném propagandistickém aparátu, který žije z daní občanů.


USA couvají před problémem, který samy vytvořily. Minule byla potřebná světová válka.


Anton Krylov
7. 12. 2017          zdroj
Ministr zahraničí USA Rex Tillerson zaslal OSN prohlášení o tom, že Spojené státy se již nebudou podílet na celosvětové dohodě o migraci, neboť není v souladu s jejich politikou. Tato událost je mnohem závažnější, než by se mohlo zdát. Pokud budeme dále rozmotávat toto "klubko", na konci se nutně objeví hrozba světové války. V Tillersonově prohlášení jsou tři důležité vektory: problém migrantů jako takový, postoj Washingtonu vůči mezinárodním smlouvám a součinnost USA a OSN. Každý z nich stojí za to rozebrat odděleně.

Rusko: Existuje někdo, kdo nekrade?

7.12.2017 tv cargrad, překlad Outsidermadia
 

Ekonomický komentátor Jurij Proňko se na TV kanále „Stargrad“ zamýšlí nad souvislostí ekonomických problémů Ruska s obrovskou korupcí v celé mocenské vertikále… S komunisty, Babišem a Okamurou se nemluví

Pavel Letko 
7.12.2017 E-republika

To si fakt myslíte, že mezi vašimi majetky a našimi společnými dluhy není žádná spojitost? Volby ukázaly, že většina občanů tu spojitost vidí úplně jasně.


středa 6. prosince 2017

Koho se má občan bát, muslima-islamisty, nebo plané výhrůžce na Facebooku?

Jiří Baťa
6. 12. 2017
Server VICE News přináší informace, že provozovatelé sociální sítě Facebook v ČR se musí vypořádat s jedním obrovským problémem. Nejde prý o nic menšího než o výhrůžky smrtí na sociální síti. To jen úvodem, kterému však předchází drsný název článku: Sprostí a zlí Češi, kuřák a opilec Zeman, nenávist k muslimům. Roman Máca, Jan Čulík a další řekli světu, jak to tady chodí. Jsem možná nízkého IQ když nechápu, jakou přímou souvislost má zmíněný problém výhrůžek smrti na sociálních sítích s prezidentem Zemanem, který je s tímto „problémem“ dáván do souvislosti, přičemž je také hrubě a sprostě urážen.

Diktát „volného trhu“ je v Africe nutnou podmínkou pro zavedení západní „demokratické diktatury“ v duchu hesla: „Válka je dobrý byznys“; nutné je vše zlikvidované „znovu vybudovat“ za pomoci dárců a věřitelů, pod záštitou MMF a Světové banky.

Břetislav Olšer
6.12. 2017   Rukojmí
Pátý summit mezi Evropskou unií a Africkou unií konaný 29. - 30. listopadu v Abidjanu (Pobřeží slonoviny) se opět a znovu zaměřil na investice do z 60 procent zruinované mladé generace, jejich prý udržitelnou budoucnost, ale i na otázky migrace, mezi řádky migračního tsunami.

Brusel žaluje Česko kvůli tomu, že nepřijímá uprchlíky. Hrozí vysoká pokuta, možná až stamiliony eur

Ondřej Houska
6.12. 2017   HN,část článku
Evropská komise posílá Česko před nejvyšší evropský soud kvůli neplnění kvót na přijímání uprchlíků.
Brusel to Praze údajně oznámí už tento týden, nejspíš ve čtvrtek, jak HN potvrdily dva zdroje.
Pokud dá Soudní dvůr EU komisi za pravdu, může Česko odsoudit k vysoké pokutě.

Institut V.Klause: Sledujme Trumpův příklad! Prezident oznámil, že USA ukončí svoji účast v tzv. Globálním kompaktu o migraci, který v roce 2016 přijalo Valné shromáždění OSN.Ivo Strejček
6.12. 2017  IVK
Donald Trump se odvážil dalšího – a opět velmi správného – rozhodnutí. Své stanovisko zdůvodnil slovy, že “Amerika tímto rozhodnutím sice nekončí svůj štědrý přístup k migraci, ale její rozhodnutí o migrační politice musí být vždy činěno pouze Američany a nikým jiným než Američany”.

Trumpova pozice ostře kontrastuje s aktuální situací v Evropské unii.

Putin oznámil, že bude opět kandidovat na prezidenta RF.Podívejte se na video,kde a komu to oznamuje...

6.12. 2017     video

V. Putin o svém rozhodování hovořil na slavnosti "Dobrovolník Ruska 2017.
Konferanciér se ho zeptal, zda bude kandidovat v prezidentských volbách: "To je pro každého velmi odpovědné rozhodnutí, protože motivem takového rozhodnutí může být jedině snaha zlepšit životní podmínky lidí v naší zemi, učinit zemi silnější a obranyschopnější a směřující do budoucnosti, dosáhnout takových cílů je možné pouze za předpokladu, jestliže mají lidé důvěru a poskytují podporu. V souvislosti s tím se ptám vás. Pokud se tak rozhodnu, podpoříte vy a lidé s vámi spříznění toto rozhodnutí? (Potlesk) Chápu, že to rozhodnutí musí být přijato v nejbližší době a bude přijato, a když ho přijmu, budu mít na mysli náš dnešní rozhovor. Velmi vám děkuji! (Potlesk). Konferanciér pak řekl, že by se všichni měli zúčastnit voleb, aby vyjádřili své mínění.
V druhém videu na slavnosti v automobilce v Nižním Novgorodu 6. 12. 2017 byl vyzván aby sdělil své rozhodnutí, protože všichni v sále ho podporují. V. Putin poděkoval za podporu a oznámil své rozhodnutí kandidovat v prezidentských volbách. Poděkoval pak pracujícím za jejich práci a vztah k práci, k městu a zemi a řekl, že věří, že se vše bude dařit." Konferanciér pak vyzval přítomné, aby skandovali "Rusko, Rusko!..."


Michael Flynn přiznal vinu: Více důkazů o kolosálním podvodu ohledně „Russiagate“

Michael Flynn
Stephen Lendman
6.12.2017 GlobalResearch,  překlad Zvědavec

Mediální pozdvižení ohledně Flynnova přiznání je spíše důkazem kolosálního podvodu ohledně „Russiagate“. Flynn přiznal u soudu, že falešných vypovídal před FBI ohledně rozhovorů, které vedl během přechodného období s bývalým velvyslancem Ruska ve Washingtonu Sergejem Kisljakem.

Falešný "postkapitalismus" a omyly Paula Masona

Radim Valenčík
6.12.2017  blog autora
 

Česká pozice přinesla 3.12.2017 obsáhlý rozhovor vedený Janem Kleslou s Paulem Masonem na téma"Kapitalismus skončí". Rozhovor zajímavý, podnětný, ale se stále se opakujícím nepochopením toho nejdůležitějšího, o co jde a lze formulovat ve dvou tezích takto:

Západobalkánské zápisky: Účet z Haagu

Mirko Raduševič
6.12.2017 Literárky

Mezinárodní tribunál v Haagu ICTY (International Criminal Tribunal for the former Yugoslavia - Mezinárodní soudní tribunál pro bývalou Jugoslávii) vznesl celkem obvinění 161 osobě – z tohoto počtu bylo 94 Srbů, 29 Chorvatů, po devíti Bosňanech a stejný počet kosovských Albánců, dva byli Makedonci a dva Černohorci. Z tohoto počtu bylo nakonec odsouzeno 90 osob, z nichž 17 zemřelo před soudním procesem nebo v jeho průběhu a 9 během výkonu trestu – tři z toho sebevraždou. (vlevo fotografie demonstrace v Sarajevu - transparent "Svoboda znamená můj národ")


Petr Bezruč - bard prvý, co promluvil

Nina Žečeva – Uvírová
6.12.2017  ČeskéNárodníListy

Pod tímto názvem se letos konaly v Opavě oslavy, věnované tomuto slavnému opavskému rodáku, od jehož narození uplynulo 150 let. Proběhly důstojně – s bohatým programem, do kterého byla zařazena literárně – vědecká konference, byly uvedeny díla umělců – inspirovaných Bezručovými verši, pokřtěno bylo nové vydání „Slezských písní“. Organizován byl i výstup na Lysou horu, do míst, kam básník často před světem utíkal. Slezské zemské muzeum připravilo krásnou výstavu, věnovanou nejenom Bezručovu dílu, ale i jeho osobnosti.

Derniéra premiéra

Ivan David
6. 12. 2017
Každá politická strana směřuje k degeneraci a tím i k odchodu ze scény. Pokud se tak neděje, pak je to důsledek obrovského úsilí těch, kteří k tomu brání. Základem prevence je přísné dodržování vnitrostranické demokracie a sankce proti korupci uvnitř strany. Tedy, politická strana musí mít svůj očistný mechanismus a důslednou zpětnou vazbu. Bez ní spěje k záhubě - do čela se dostane velmi průměrný člověk a nebude odstraněn, ačkoli bude nutně rozpoznán.

úterý 5. prosince 2017

Pentagon nazval osvobození Sýrie od teroristů DAEŠ zásluhou koalice, nikoli Ruska

5. 12. 2017       zdroj a zdroj
Pentagon uvedl, že blížící se osvobození Sýrie od teroristů je zásluha Spojených států, přičemž poukázal na to, že syrská a ruská strana "neprokázala seriózní přístup a odhodlání při porážce DAEŠ". "Syrský režim a Ruská federace neprokázaly serióní přístup a odhodlání při porážce DAEŠ."
 

INFO VÁLKA 5.12.2017

5.12.2017 NewWorldOrderOpossition

Otřesné. V Německu se šíří muslimské kriminální gangy, konsolidují se gheta „no go zones“, opravdová vlastní samosprávná teritoria pod kontrolou ozbrojených band, která se zcela vymykají kontrole státu / Arabské klany terorizují německou policii: P.S.Watson: Čím washingtonské války obohatily Švédsko

5. 12. 2017         PrisonPlanet
Migrant, který na předměstí Stockholmu společně s 19 svými parťáky, taktéž migranty, znásilnil třicetiletou Švédku, sdělil policii, že to byla obrovská švanda. K incidentu došlo loni v létě v oblasti švédské metropole zvané Fittja. Brutální útok dvaceti mužů na jednu ženu se odehrál na schodišti jistého obytného domu, ale policie dokázala z dvacítky pachatelů identifikovat a zatknout jen pět. Všichni pocházeli buď ze Somálska, či z Iráku.

Socializmus zme vyhodili na Vychod, ze Zapadu se vratil…


Ladislav Větvička  
5.12.2017  blog autora 

Kdysik davno, před rokem osumdesat devět zme si mysleli, že na Zapadě funguje kapitalistycky, logicky uvažujici system, kery ma hlavu a patu. A u nas to vede banda bolševickych mamlasu, keři nam nařizuju cypoviny.


Ukrajina „zakazuje“ stavbu Kerčského mostu. Přeprava po mostě zasáhne kapsy „patriotů“

Olga Talova
5.12.2017 Politikus,  překlad Eurasia24

„Most stop! A hned!“ Zhruba takový příkaz se pokusil vydat Kerčskému mostu ukrajinský ministr infrastruktury Omeljan. Ve stavbě mostu, kterým Rusko spojí svou pevninu s Krymem, vidí „nebezpečí pro námořní provoz a současně i pro obchod“ – a požaduje stavbu mostu zastavit.

Chytil jsem špiona v centru Prahy

Přemysl Votava
5.12.2017 ČeskéNárodníListy
Svět je plný špionů. Nedávno mne vystrašily obavy Jiřího Drahoše o špionech, kteří mu mají ukrást vítězství v prezidentských volbách. Tedy, že dojde k ruskému ovlivnění těchto voleb v ČR. Proto plný obav vydal jsem se do centra Prahy, na Staroměstské náměstí, k odhalení ruských špionů.

Jiná Ukrajina

kolektif
5.12.2017 Ousidermadia


O současné a možné i budoucí Ukrajině. Záznam besedy:

 
Organizátor: Zdeněk Kratochvíl

Účinkují:
Hynek Kmoníček – velvyslanec ČR v USA
Jaroslav Bašta – bývalý velvyslanec ČR na Ukrajině a v Rusku
Stanislav Novotný – bývalý policejní prezident
gen. Jurij Dumanskij – hnutí Inšije
Alexandr Čopa – hnutí Inšije

Více ZDE

Studená válka Západ-Rusko (II.) aneb Vznik třídně uvědomělé umělé inteligence

Václav Umlauf
5.12.2017 E-republikla

Yandex mi dal, co jsem plus mínus chtěl s tím, že začal reklamou na ruský vládní web. Google mi nabídl západní a saúdské vidění reality a hlavní odkazy na požadované weby mi nedal vůbec. Na to asi podle jeho prozápadní umělé inteligence nemám právo, i když jsem tento dotaz jasně položil.

Jeden Antizeman v osmi podobách


Marek Řezanka
5.12.2017  Literárky

Většina kandidátů na naši hlavu státu, v tuto chvíli to vypadá na devět soupeřů, se brání spolupráci s Ruskem a Čínou jako čert kříže. To je ovšem klíčový problém v době, kdy se Evropská unie potýká se zásadními sociálními problémy a čelí odstředivým tendencím. (vlevo kandidát Michal Horáček)


Šichtařová, Větvička, Vyoral, Petřík jako dezinformátoři ohrožují volbu Jiřího Drahoše

Jaromír Petřík
5. 12. 2017     JaromirPetřík
Staří bolševici viděli třídního nepřítele všude, ať se maskoval jakkoliv. O to více mne překvapilo, že i já jsem se ocitl na dezinformačním webu ohrožující kyberprostor a volbu prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše.
Cituji z webových stránek našeho prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše (https://www.jiridrahos.cz/v-ceske-republice-stale-roste-pocet-a-vliv-dezinformacnich-webu/):„Bezpečnost v kyberpostoru (přepisuji včetně pravopisné chyby od Jiřího Drahoše), především v době významných voleb, považuji za stěžejní. Zde uvádím seznam dezinformačních webů, které působí v České republice.“

Střelba

5. 12. 2017

Ondrej Ďurica 573 699

5. 12. 2017    ZDE

(Klikněte na obrázek )

Rusko předložilo podmínku EU: Sankce budou trvat, dokud Kyjev nesplní Minské dohody

5. 12. 2017     vneshpol
Ministerstvo zahraničí RF oznámilo, že odvetné sankce, uvalené Ruskem na Evropskou unii, nebudou odstraněny do té doby, dokud Kyjev nesplní Minsk-2. Západ, když přijímal sankce proti Rusku, spojoval jejich platnost s plněním Minských dohod, přestože Moskva plní u této smlouvy úlohu garanta. Kyjev ale, jako jedna ze stran konfliktu, odmítá přímý dialog s představiteli lidových republik Donbasu, píše portál Rambler.

A teď se Evropa ....... Ať táhnou domů! Obrovský zvrat v otázce migrace, který bude mít dopad

5.12. 2017   PL
Spojené státy se rozhodly stáhnout z dohody OSN o uprchlících. Podle amerického prezidenta Donalda Trumpa je dohoda neslučitelná s politikou USA. Informaci přinesl server E15.cz. A reakce na sebe nenechaly dlouho čekat.Přípravy globálního paktu o migraci, jímž chce Organizace spojených národů společně chránit práva uprchlíků a migrantů, jsou v plném proudu, Donald Trump však rozhodl, že se z nich stáhne.