Reklama

sobota 16. prosince 2017

Ministerstvo obrany RF: USA formujú z bojovníkov IS nové ozbrojené útvary v Sýrii

16. 12. 2017 HlavnéSprávy

Nové ozbrojené útvary pod názvom Nová sýrska armáda sa formujú pri tábore utečencov v provincii Hasaka pod vedením amerických inštruktorov, oznámilo ruské Centrum pre zmierenie znepriatelených strán v Sýrii.

Ve Španělsku Antifa vraždí za kšandy v národních barvách!

Adam Mikulášek
16.12.  Rukojmí
A co na to pan Bartoš, Dienstbier, Čulík, Patočka, Idealisté a další, kteří jsou okamžitě „na stráži“ po každém „rasistickém“ komentu na Facebooku?Jako obvykle…, mlčí, podle známého mustru tzv. represivní tolerance – tvrdě potírat sebemenší projevy nacionalizmu a konzervatizmu, ve stylu vyhození z práce zástupce texaského prokurátora za „znevažování kampaně #MeToo“, ale pokud jde o teroristy z Antify, tak platí jiné heslo – padouch, ale náš.

Prazvláštní je ta naše spravedlnost

Jiří Baťa
16. 12. 2017
Dovolím si parafrázovat jednu událost s písničkou: Pec nám spadla, pec nám spadla, kdo pak nám ji postaví... s tragickou událostí : Most nám spadl, most nám spadl, kdopak bude potrestán...? Je to možná poněkud nepatřičné, nicméně událost s tragickými následky ve Studénce, kde do přijíždějícího expresu spadl rozestavěný most, má zcela prazvláštní konec - šetření této tragédie a naprosto nepochopitelné vynesení rozsudku. Není nutné opakovat, co se všechno v daný okamžik událo (skutečně to byla událost několika málo vteřin), podstatné jsou samotné následky. 


Zač bychom měli bojovat?

Patrick J. Buchanan
16. 12. 2017  Creators, překlad Zvědavec
„Nikdy nepřijmeme ruskou okupaci a pokus o anexi Krymu,“ prohlásil Rex Tillerson minulý týden ve Vídni. „Sankce týkající se Krymu zůstanou v platnosti, dokud Rusko nevrátí kontrolu nad poloostrovem Ukrajině.“ Tillersonovo zásadní odmítnutí možnosti zmocnit se cizího území vojenskou silou („nikdy nepřijmeme“) přišlo přesně jeden den poté, co prezident Trump uznal Jeruzalém jako hlavní město Izraele a kdy slíbil přestěhovat tam naše velvyslanectví.

Změnou pořadí sčítanců se součet nemění!


Zdeněk Hrabica
16. 12. 2017
Pamatujeme proletáře Kolmistra, ztvárněného národním umělcem Františkem Smolíkem ve Weissově dramatizaci Zápotockého díla „Vstanou noví bojovníci“. Poprvé hlasoval a využil svého nezadatelného práva. Ke schůzím, hlasování a k usnesením jsme se za staletí nyní obrátili zády, odezněly. Hýbou s námi jiné síly. Některé nerozeznám, chybí jim logika a sám sebe se ptám - jak to, že komu vadí pořád do omrzení jistá stokrát omílaná mlátička – a vůbec nikomu nevadí, že mu z Bruselu kyne miláček ruských řek a SSSR a nyní po desetiletí zarputilý bijec proti Putinovi?

Pragmatická politika vůči Číně

Jaroslav Loudil
16. 12. 2017
Jsou země pragmatické, které dokáží budovat svou zahraniční politiku a  ekonomické vztahy se zahraničím bez předsudků, na základě oboustranně výhodné spolupráce. To se  u nás zrovna nedaří. Příkladem je  Čína. Už pan Havel  často zval tibetského separatistu Dalajlámu do Prahy, kde s ním dlouze meditoval  na protičínské notě. A i nyní máme řadu "čínofobů" , kteří se rádi zviditelňují při každé příležitosti. Kalousek, Bursík, ...a spol. 

Vyhazov z EU

Markéta Šichtařová
16.12.2017 Literárky

Pan vyučený knihkupec, který nebyl schopen dokončit pro chabé studijní výsledky ani gymnázium, jinak také bývalý šéf Europarlamentu, toho času předseda německé SPD známý i pod jménem Martin Schulz, uráží suverénní evropské státy.Ministryně obrany Šlechtová ve srovnání s trestně stíhanou politickou turistkou Parkanovou či s osmidenní horolezkyní Peake, co dosáhne svého vrcholu hned v základním táboře…„

Břetislav Olšer
16.12. 2017
Sloupek komentátora Martina Zvě­řiny v Lidových novinách říká, že úvaha o mé nominaci na post ministryně obrany nemůže být „myšlena vážně“. Prý pro to ne­mám žádnou kvalifikaci, neboť jsem údajně jen „expertkou na byro­kratické zákruty čerpání eurofondů“ a ještě k tomu žena,“ reagovala nová ministryně obrany Česka Karla Šlechtová.

Adventní příběh o tom, jak nám Rus čtyřicet let kradl kola z kočárkárny

Stanislav Blaha
16.102.2017 E-republika

1977:
“Soudruzi, padají vám omítky.”
“To chcete zpátky ten odporný kapitalismus, v němž Masaryk střílel do dělníků?”

2017:
“Pánové, padají vám mosty.”
“To chcete zpátky ten hnusný komunismus, v němž nám Rus kradl uran?” Buď evropoízující se Německo nebo Evropa pod německou hegemonií. - Zahraniční politika České republiky a naše národní a státní zájmy.

Luboš Kohout
16.12.2017 ČeskéNárodníListy


Ing. Plichta odmítl, soudím odůvodněně, páteřní teze přemnohých, žel, dnes vládních mentorů. Ti vyhlašují uvědomění si národa jako společenství sui generis, jež má své národní zájmy za přežitek z devatenáctého století. Ten pak údajně brzdí žádoucí proces evropské i světové integrace, proces celoevropského formování občanské společnosti, proces začlenění České republiky do společného evropského domu.

pátek 15. prosince 2017

Putin odpověděl Američance na otázku o Severní Koreji: "Jste vůbec normální?"


15. 12. 2017         zdroj
Ruský vůdce Vladimír Putin prohlásil, že Moskva odmítá uznat jaderný status KLDR. Současně si postěžoval americké novinářce, která položila otázku o Severní Koreji, že Američané sami mohou za to, že KLDR se začala projevovat agresivně.

Nic než vývoj


Patrick Ungermann
15. 12. 2017
Narodil jsem se na podzim 1973. Korejská lidově demokratická republika od té doby až dosud nevedla jedinou válku. Pravda, sousedské vztahy obou Korejí jsou jedněmi z nejhorších na světě. Spojené státy americké za posledních čtyřicet čtyři let prokazatelně napadly ve dvaadvaceti válkách osmnáct zemí: V roce 1975 Západní Saharu po boku Maroka. Za odměnu získaly SSA v Maroku vojenskou základnu. V roce 1979 Jemen, kde pomohly povstalcům ve prospěch Saúdské Arábie. Roku 1980 Spojené státy vojensky pomohly Iráku proti Íránu. Válku s Persií si začal Irák.

Kapitalismus socialismus a budoucnost aneb Mikeš už přišel, ukázka z knihy z nakladatelství Rybka Publishers.

Ilona Švihlíková a Miroslav Tejkl
„Socialismus pro privilegované“, „socialismus pro VIP“
Domníváme se, že již skutečně jsme v situaci, kdy existuje a funguje takový komplexní koloběh veřejných výdajů a výnosů, kde bez poměrně velkých veřejných výdajů a jejich další přírůstků (které už soukromé výdaje nevytlačují, ale nahrazují a doplňují) není možné udržovat ani veřejné, ani soukromé kapacity natolik vytížené, aby znovu a znovu bylo výsledkem dostatečné naplňování veřejných rozpočtů – umožňující opět veřejné výdaje v rozsahu umožňujícím reprodukovat vždy znovu potřebný koloběh.

Stanislav Novotný: Odhalujme ty, kteří za pravdou a láskou ukrývají lež a nenávist

15.12. 2017        Halo noviny 
Výkřiky o Putinových agentech nejvíce vypovídají o autorech těchto výkřiků, o jejich schopnosti kritického myšlení či zkorumpovanosti. Rusko má suroviny, a je třeba je o ně připravit. A tak slouhové dnes jako o život na Rusy štěkají. Před případnou válkou je totiž nutná dělostřelecká příprava. Část agendy Evropských hodnot má v popisu práce šíření nenávisti.

Měkkou sílu už Americe nikdo nevěří. Nastává doba pravdy a brutality

Napsal/přeložil: Geo
15.12. 2017   Eurasia24
Znáte někoho, kdo si myslí, že USA mají ve světě málo vlivu? Pokud ne, pak vězte, že Donald Trump a jeho lidé takto uvažují. Měkká síla Spojených států přestává fungovat, a jestli někdo považoval Clintona, Bushe ml. a Obamu za hrdlořezy, bude se ještě hodně divit.

Kde jsou ty časy, kdy bylo Švédsko jedničkou demokracie, svobody a volné lásky, státníci chodili po ulicích bez ochranky a sociální výhody neměly konkurenci…

Břetislav Olšer
15.12. 2017   Rukojmí
Zkrátka bejvávalo; dnes je tento pro svoji pevnou parlamentní demokracii uctívaný severský stát vyhlášen „evropskou metropolí znásilňování“, v níž je na tisíc obyvatel víc muslimských běženců než v Německu…A tak je nyní Švédsko se svými cca 53,2 znásilněními na 100 tisíc obyvatel překonáno jen malým Lesothem v jižní Africe se 91,6 znásilněními na 100 tisíc obyvatel; je tedy na druhém místě na světovém seznamu zemí v počtu znásilnění...

Tři scénáře


Vladimír Balhar
15. 12. 2017
Dovoluji si váženým čtenářům NR předložit parafrázi jednoho legendárního článku z již neexistujícího časopisu. S velkou úctou k autorovi tehdejšího článku se snažím touto parafrází ukázat, že kolo dějin a společnosti se vrátilo do původního nastavení v r. 1989, pouze s tím, že stát i právo jsou rozvráceny, zemědělství a průmysl zničeny, armáda neexistuje a policie není schopna nic vyšetřit. Hranice neexistují, obyvatele nelze chránit. Dluhy společnosti narostly do nesplatitelné výše, vzdělání dramaticky upadlo, soběstačnost společnosti je nulová, umění slouží pouze reklamě, lež a obchodní podvod staly se normou. Lichva zvaná ourok, jak již pravil Komenský ve svém Labyrintu světa, ovládla svět.
Nicméně, posuďte sami...

České národní zájmy – část 1


Jaroslav Tichý
15. 12. 2017
O českých národních zájmech psali již různí autoři. Vesměs obecně, pouze v poloze teoretické. Důvody, proč se tohoto tématu chápeme, lze shrnout následovně. Chceme:
1/ nejprve zrekapitulovat, co to vlastně národní zájmy (obecně) jsou a k čemu slouží;
2/ poté ukázat si, jaké národní zájmy může mít země, jako je Česká republika, a jakých prostředků k jejich dosažení může využívat.
3/ konstatovat stav, v němž se v současné době jako země i obyvatelé nacházíme a pokusit se o prvotní formulaci českých národních zájmů, jež by vedly ke kýžené nápravě tohoto stavu.

„Astma“ budiž pochváleno.


Jiří Baťa
15. 12. 2017
Pomineme-li problematickou aféru s dopingem u ruských sportovců, jsou tu další případy, které odhalují používání léků jako prostředků, zvyšující výkony sportovců, tzv. anabolika. Poněkud paradoxně, proti samotné logice sportu, kdy se říká a veřejně propaguje heslo „sportem ke zdraví“ je, podle zjištěných poznatků, značná část vrcholových sportovců nemocných. Mají astma!

Vučič: Srbsko bude bojovat za doly Trepča v Kosovu

Důl Trepča - srbská enkláva (Kosovo)
15.12.2017 B92, překlad messin

Důlní a metarulgický komplex Trepča v Kosovu si tento čtvrtek připomíná 90. výročí vzniku.
A hlava státu Alexandar Vučič uvedl, že Srbsko bude o tento podnik bojovat „nekompromisně“. 


Jaké jsou české národní zájmy?

Jaroslav Tichý
15.12.2017  Literárky
O českých národních zájmech psali již různí autoři. Vesměs obecně, pouze v poloze teoretické. Důvody, proč se tohoto tématu chápeme, lze shrnout následovně. 


Ukrajina: Ledy se hnuly? - Ukrajincům řeknou pravdu o vraždě „nebeské setniny“

Snajper, Kyjev, Majdan, 2014

Dmitrij Pavlenko
15.12.2017  překlad Outsidermedia

Ukrajinský soud vyslechne výpovědi gruzínských žoldnéřů, kteří se zúčastnili střelby do lidí na Majdanu.
Skoro čtyři roky od násilností na Majdanu připravených organizátory státního převratu na Ukrajině začala konečně pravda vyplývat na povrch. 
 

Půl století lhaní, osmnáctiletý spor a jedenáctileté přetahování o několik slov

Eva Králíková
15.12.2017 blog autorky, komentář Outsidermedia
Mezi několika tisíci látek kouře cigaret je i několik set aditiv, látek přidaných pro řadu účelů, ale hlavně pro zvýšení návykovosti nikotinu a taky aby se to vůbec dalo vdechnout, tedy maskování zápachu a dráždivých pocitů. Právě návykovost nikotinu zajišťuje byznys: kolem 90 % kuřáků je na nikotinu závislých a proto je pro ně problém přestat si cigarety kupovat. 


Putin je překvapený, že Ukrajinci a Gruzínci stále ještě trpí "plivance do tváře" od Saakašviliho

Klára Minaková
15. 12. 2017       ZDROJ
Nedávné kroky bývalého prezidenta Gruzie a exgubernátora Oděské oblasti Michaila Saakašviliho jsou plivnutím do tváře gruzínského a ukrajinského národa. Toto prohlášení učinil Vladimír Putin během velké tiskové konference. Saakašvili i nadále organizuje v Kyjevě provokace. Podle informací internetové stránky Utro.ru excentrický politik navrhl Ukrajincům, aby se složili na uspořádání rozsáhlého státního převratu, protože nemá dost peněz. Jedná se o částku 210 tisíc dolarů (12,3 milionu rublů).

čtvrtek 14. prosince 2017

Jaké jsou náklady na 1 migranta? Že by 250 tisíc Eur – při započítání kolateraláních škod z vražd, znásilnění, loupeží a krádeží?

Martin Kunštek
14. 12. 2017
V pátek bude Evropská Rada (summit šéfů států a vlád EU) rozhodovat o návrhu Evropské komise na reformu azylového práva – známou jako Dublin IV. Součástí reformního balíku je i zavedení trvalých kvót na přerozdělování migrantů do všech členských států EU. V návrhu je zakotvena i možnost členského státu odmítnou migranty ovšem s tím, že za každého odmítnutého migranta musí zaplatit pokutu 250 tisíc Eur do Bruselské pokladny. Z čeho toto číslo vychází, není známo. Oficiální údaje o nákladech na jednoho migranta neexistují. Záleží na tom, co všechno se do toho počítá.

Ruský úspěch v Sýrii zvýrazňuje neúspěch americké mise

Finian Cunnigham
14.12.2017 InformationClearingHouse, překlad Zvědavec

Rozkaz ruského prezidenta Vladimira Putina ke stažení vojenských sil ze Sýrie dává smysl jak vojensky, politicky, tak strategicky. Válka byla vyhrána. Práce je dokončena. Nyní nastal čas zajistit veřejný pořádek.

Co se teď děje v KLDR? Sankce silně působí, jenže ne podle představ jejich iniciátorů

mbi
14.12.2017   Eurasia24
Desítky let trvající blokáda Severní Koreje nepřinesla iniciátorům sankcí nic než fakt, že se KLDR stala jadernou velmocí s mezikontinentálními raketami, což vedení země označilo za završení svého úsilí v této oblasti. Co bude následovat a jak sankce dopadají nejen na ekonomiku země, ale i na myšlení a chování obyvatel KLDR, popisuje profesor Ústavu cizích jazyků Pekingské univerzity Jing Jin-yi.

Dva gruzínští občané mají svědčit o odstřelovačích na Majdanu!

- kou -
14.12.2017 112ua, překlad a zpracování PrvníZprávy

Dva gruzínští občané jsou ochotni svědčit u Svjatošinského okresního soudu v Kyjevě o najatých odstřelovačích na „Majdanu“ v roce 2014. Oznámil to včera právník bývalého příslušníka „Berkutu“ Pavla Abroskina Alexander Gorošinskij.


Česká televize včera (12.12.2017) vysílala film, který vytvořili a hrají v něm členové proruské propagandistické skupiny!


Rado Miko
14.12.2017 Outsidermedia

Pro ty, co mají problém s ironií a satirou – satirický osten tentokrát výjimečně nemíří přímo na ČT, za uvedení „Hranic práce“ naopak zaslouží velkou pochvalu.středa 13. prosince 2017

Drahoš „fór“ prezident

Jiří Baťa
13. 12. 2017
Do voleb hlavy státu, tedy prezidenta republiky už mnoho nezbývá a někteří kandidáti hodně přitvrzují a ve své předvolební kampani občas používají metody, které, alespoň z pohledu slušného člověka, už předem vylučují takového kandidáta od možného úspěchu. Jiří Drahoš, vzhledem gentleman, tváří se lidumilně, přátelsky dobromyslně, ve skutečnosti ale takový není. Tváří se, že by mouše neublížil, přitom si troufne okopávat kotníky, hanit, pomlouvat, odsuzovat jednání a postoje i samotného současného prezidenta Miloše Zemana. To gentleman, za kterého se vydává, nedělá!

V USA byl vypracován akční plán pro případ "majdanu" v KLDR

13. 12. 2017       Lenta
V případě masových nepokojů a pádu režimu v Severní Koreji jsou USA připraveny poslat do země vojáky, ale po normalizaci situace je stáhnout zpět. Oznámil to ministr zahraničí USA Rex Tillerson na washingtonské Atlantické radě. Informovala o tom agentura TASS. Podle Tillersona diskutovali Američané možný akční plán s Čínou. "Nejdůležitější pro nás v této situaci je zabezpečení v neporušeném stavu jaderných zbraní, kterými již disponují, neumožnit, aby se dostaly do rukou těch, kteří by je podle našeho názoru neměli dostat", řekl.

Světová média o Putinově návštěvě v Sýrii a nové roli Ruska na Blízkém východě: "Putin přijel v tom okamžiku, kdy porážka Ameriky v tomto regionu ještě nikdy nebyla tak zjevná".

Igor Ignatěv
13. 12. 2017        Politikus
Putin navštívil tři země. V Egyptě po setkání se svým protějškem Abd al-Fattáh as-Sísí prezident oznámil, že Rusko je připraveno k obnovení přímých letů s Egyptem, které bylo přerušeno po teroristickém útoku. Mezivládní protokol může být podepsána v nejbližší době. Sýrie byla opravdovým překvapením nejen pro zámořské zlomyslný kritiky, ale také pro ruské vojáky, které Putin navštívil na základně Hmeimim v Sýrii. Prezident poblahopřál vojákům k vítězství, poděkoval za jejich službu a oznámil zahájení stažení hlavní skupiny sil RF.

Otřesné. V Německu se šíří muslimské kriminální gangy, konsolidují se gheta „no go zones“, opravdová vlastní samosprávná teritoria pod kontrolou ozbrojených band, která se zcela vymykají kontrole státu

13. 12. 2017 zdroj (kráceno)

V Evropě, kde pokračuje invaze politických migrantů a utečenců, rostou a konsolidují se dnes islámská gheta „no go zones“, opravdová vlastní samosprávná teritoria pod kontrolou ozbrojených band, která se zcela vymykají kontrole státu.

Informace a dezinformace o lithiu

Erik Best 13. 12. 2017        EB
Z analýzy aféry lithium od think tanku Prague Security Studies Institute, který spoluzakládal ředitel Úřadu pro zahraniční styky a informace z Havlovy éry Oldřich Černý, vyplývá, že se česká společnost nedokáže bránit ruským dezinformacím. PSSI vychází z předpokladu, že předvolební zprávy o snaze ČSSD vytunelovat české zásoby lithia byly nepravdivé.  


O vítězství nad Islámským státem

Putin blahopřeje ruským vojákům v Sýrii
Colonel Cassad
13.12.2017 překlad mbi - Eurasia24


Vlna sporů o to, kdo vlastně v Sýrii zvítězil nad Islámským státem, se zklidnila jak vodní hladina. Kromě vítězství v Sýrii Trump veřejně vyhlásil také vítězství ve dvou světových válkách a vítězství nad komunismem.Euroführer Martin aneb SPD před vlastním hrobem

Martin Schultz (SPD)
Petr Schnur
13.12.2017  zdroj

Peter Schnur píše o tom, proč vede šéf německých sociálních demokratů Martin Schulz svoji stranu do politického hrobu a také o tom, nakolik Schulzovy výroky o budoucnosti EU prozrazují víc než je zdrávo.

Haagský tribunál znovu očistil Miloševiče

Slobodan Milošević - mučedník
Andy Wilcoxson
13.12.2017 zdroj, překlad messin

Více než jedenáct let po jeho smrti už druhý soudní proces u tribunálu OSN pro válečné zločiny v Haagu dospěl k závěru, že bývalý srbský prezident Slobodan Milošević nebyl zodpovědný za válečné zločiny spáchané v Bosně, kde se odehrála v souvislosti s rozpadem Jugoslávie ta nejhorší zvěrstva.

úterý 12. prosince 2017

Neočekávané návštěvy Vladimíra Putina

12. 12. 2017 zdroj
27.srpna 1999 měl jako premiér Vladimír Putin navštívit zasedání Rady ministrů obrany SNS v Astrachani, ale cesta byla na poslední chvíli zrušena a jeho letadlo přistálo v Machačkale. "Cíl cesty byl velmi jednoduchý... setkat se s lidmi. To je všechno", tak ji ocharakterizoval samotný premiér. Během návštěvy zavítal do Botlichského okresu v Dagestánu, který byl osvobozen od teroristů.

Češi a Slováci – Slováci a Češi

Zdeněk Hrabica
12. 12. 2017
Mám rád Slovensko, Slováci jsou mí blízcí. S Vladimírem Mečiarem jsem se kdysi loučil při jeho odjezdu na studium Ústřední školy VLKSM. V srpnových dnech roku 1968 jsme oba zastávali shodné názory, odpovídající našemu věku. Nebyli jsme nijak nadšeni bratrskou a internacionální pomocí vojsk Varšavské smlouvy.Mysleli jsme, že bylo možné konat jinak. Pár dní po 21.srpnu 1968 jsem mluvil z tribuny k bánskobystrické mládeži a k jednotkám Bulharské lidové armády. Položily na náměstí své samopaly na dlažbu a vzdaly hold československé státní hymně. Vlado byl tenkrát asi v Bratislavě. Zachoval se ale oddobně jako já, i jemu to spočítali.

Německo: co ještě nezaznělo, co se psalo za oponou a malý drbylink x- OP -
12.12.2017

V Německém spolkovém sněmu – Bundestagu dne 21. a 22. 11. 2017 proběhla 2. a 3. zasedání nově zvoleného parlamentu, zazněly tak první projevy zástupců stran. OP si dala za úkol sledovat zejména projevy představitelů a některé body programu nově zastoupené strany AfD – Alternative für Deutschland. Proč? Již v předvolebním klání mainstreamová média na tuto stranu útočila, v čemž i nadále usilovně pokračují. Jako hlavní důvod uvádí pravicový extremismus, nacionální populismus, rasismus nebo snahy o revizionismus. Je tomu opravdu tak, nebo mají ostatní strany strach? Strach před novými postoji, názory nebo dokonce požadavky na revizi některých dosavadních kroků? O druhé straně resp. o jiných stranách a politických představitelích již mnohé víme. Víme, co představují a kam směřují. OP již roky přemítá, co vedlo německý národ k podpoře a přijetí Hitlera. Nestojí Německo díky podpoře AfD opět na scestí? Nebo je vše jinak? Posuďte sami, hledejme pravdu společně.


Blízkovýchodní blesková návštěva Putina a její překvapení

Stanislav Tarasov
12. 12. 2017        Regnum
Blízkovýchodní bleskovou návštěvu ruského prezidenta Vladimíra Putina nazvali komentátoři hlavních tureckých televizních stanic "akcí s překvapeními". První zastávkou ruského vůdce byla ruská letecká základna Hmeimim v Sýrii. Druhou Egypt, a na závěr Turecko. Turecká média kladla důraz na Putinovu návštěvu ve své zemi a nazvala ji "výsledkem telefonických rozhovorů 8.prosince prezidenta Turecka Recepa Tayyipa Erdogana "s jeho ruským protějškem" poté, co prezident USA Donald Trump oznámil, že jeho země považuje Jeruzalém za hlavní město Izraele". 

Volme s. Šiklovou na Hrad - jako vrchní uklízečku!

Jiří Baťa
12. 12. 2017
Na tuto myšlenku mne přivedlo super krátké video se super krátkým vyjádřením Jiřiny Šiklové, ve kterém vyjadřuje podporu kandidátu na prezidenta ČR Pavlu Fišerovi, v němž pronesla těchto několik mimořádně intelektuálně významných slov : „Pavel Fišer? Je to Evropan přesvědčením a navíc jako diplomat dokáže spojit politiky.“ (odkaz na video níže). Slova, která jsou hodna zápisu černou křídou do komína a zasluhuje blíže připomenout osobnost samotné Jiřiny Šiklové.

Spása ve zlatě. Vladimir Putin našel obranu před útoky dolaru

Ilja Novickij
12.12.2017 Politikus.ru, překlad mbi (Eurasia24)

Kurz dolaru, průběžně klesající během celého roku, podnítil dedolarizaci v Rusku. Boj s takzvanou petrodolarovou závislostí se projevil zejména zvýšenými nákupy zlata, což Ruské federaci umožní již v prvním čtvrtletí příštího roku překonat v objemu zlatých devizových rezerv Čínu.

Knížecí pláč nad koncem Česka - skoro jako putimský strážmistr

Jiří Jaroš Nickelli
12.12.2017 ČeskéNárodníListy
Občan Schwarzenberg slaví s elitou 80tiny a my obyčejní občané,aspoň někteří, mu přejeme zdraví a pohodu do první stovky. Pak čas ukáže...
Leč jeho jubilejní promluva nás vede k poznání, že je něco polámaného v jeho současném hodnocení situace republiky. (PL 10.12.2017) Pan zahraniční kníže, u nás občan, je zděšen z vývoje po volbách. Pročpak?

Putinova vítězná cesta

Jaroslav Loudil
12. 12. 2017
Vladimír Putin nyní vykonává svou - "vítěznou cestu" - po zemích Blízkého východu. Navštíví Sýrii, Egypt a Turecko.  Je to skutečně cesta triumfální. Během pouhých tří let vzrostl vliv  Ruska v této oblasti na úkor USA několikanásobně. A je třeba říci  s  vynaložením minimálních prostředků !! To, co USA nezvládly  v této oblasti se statisícovými armádami svých žoldáků za 20 let, zvládl Putin chytrým manévrováním s pár stovkami lidí za 3 roky. Je třeba poblahopřát   k této  ukázce zahraničněpolitického mistrovství , která  se už opravdu jen tak nevidí.

Quo vadis Česká republiko?


Ludvík Smýkal
12. 12. 2017
Nadpis článku „Kam kráčíš Česká republiko? “ zřejmě připadne řadě čtenářů v této předvánoční době nadnesený. Důvod je nasnadě, neuvědomují si plně význam diskuse a jednání nad trvalou reformou přistěhovalectví do EU. Její účel a cíl je zřejmý - o imigraci již nebudou rozhodovat národní státy, ale Evropská unie (EU) z Bruselu. Podstatnější a horší je, že většina českých politiků a médií je v této „nevědomosti“, z různých důvodů, následuje...

pondělí 11. prosince 2017

Ve Státní dumě byla provedena paralela mezi Putinem v Sýrii a v Dagestánu. První ruská letadla již začala Sýrii opouštět

11. 12. 2017        zdroj a zdroj
Putin poděkoval vojákům za službu v Sýrii. Příjezd ruského prezidenta Vladimíra Putina do Sýrie byl ve Státní dumě srovnán s jeho příjezdem do Dagestánu, informoval dopisovatel IA Regnum 11. prosince. Prezident Ruska Vladimír Putin vydal pokyn k zahájení stažení ruských vojsk ze Sýrie. "Nařizuji ministrovi obrany, náčelníkovi generálního štábu, aby zahájili stažení ruské skupiny vojsk do míst jejich trvalé dislokace", řekl Putin ve svém proslovu k vojákům.

Vyplašený Dan Bárta

Radim Hreha
11. 12. 2017
Zpěvák Dan Bárta se v rozhovoru pro Český rozhlas Plus svěřil, že jako liberální člověk má strach z xenofobního vedení společnosti. Připojil se tak k mnoha dalším „svobodomyslnějším“ intelektuálům, kteří dělají vše proto, aby dokázali, že liberál v havlistickém převleku je realitě vzdálen obdobně, jako předlistopadoví papaláši tzv. Národní fronty. Podle Bárty je otázka, co ve věci svobody přinesou dny příští. A do jaké míry potenciál obrovského nebezpečí, které tady je, tedy otevřených rasistů, xenofobů a populistů ve vedení společnosti, bezskrupulózních podnikatelů ve vedení společnosti a navrátivších se komunistů ve vedení společnosti, svobodu ovlivňuje. 

P.C.Roberts: CNN se odkryla jako ministerstvo propagandy pro vojenskobezpečnostní komplex

11. 12. 2017   PaulCraigRoberts
Glen Greenwald, jeden z mála opravdových žurnalistů, kteří na Západě zbyli a a nichž ani jediný nepracuje pro CNN či pro jiné americké nebo evropské médium, vypráví příběh masové lži, kterou CNN vypustila do světa ZDE. Dovolte, abych se vyjádřil otevřeně. CNN není žádná zpravodajská služba, je to odporná a zapáchající žumpa. V CNN není totiž jediný člověk, o kterém byste mohli říct, že je buď mravný či inteligentní. Jde o spolek zkorumpovaných kreténů, a kdybyste vzali inteligeční kvocient kteréhokoli z nich a vynásobili jej milionem, k číslu 10 byste se nedopracovali.