Reklama

sobota 23. prosince 2017

České národní zájmy – část 4Jaroslav Tichý
24. 12. 2017
Ačkoliv jsem v úvodu tohoto miniseriálu článků předpokládal jeho rozsah jen ve 3 částech, z praktických důvodů jsem byl nucen rozdělit jeho 3, část do 2 samostatných částí, pokud nemá skončit závěr celé problematiky jen v náznacích. Tato 4. (a poslední) část je proto věnována konkrétnímu nástinu možných řešení a jejich souvislostem.
V předchozí 3. části bylo konstatováno, že k provedení změn u nás je třeba:
a/ systémových, nikoliv jen kosmetických změn a
b/ takové změny nelze realizovat za podmínek našeho setrvání v EU a v NATO.

Mandát lidu a "ochrana před hlupákem": proč se Putin stal samostatným kandidátem


Rostislav Iščenko
24. 12. 2017   zdroj
Hlava Ruska Vladimír Putin vytvoří do konce svého čtvrtého funkčního období systém, který bude moci fungovat v autonomním režimu bez ohledu na to, kdo se dostane na nejvyšší post, říká publicista Sputniku Rostislav Iščenko. Rozsah úkolu je srovnatelný s petrovskými reformami na počátku 18. století. Tehdy byl v Rusku vytvořen natolik celistvý, funkční a efektivní systém, že podnět, dodaný zemi, umožnil, nehledě na skutečnost, že ne všichni imperátoři se vyznačovali vynikajícími kvalitami, aby pokojně existovala dvě století.

O ekonomii rozumné, politické a zpolitizované: Rozhovor s Josefem Mrázkem I.


23. 12. 2017
Rozhovor proběhl v Černošicích dne 24.10. 2017 a za redakci e-republiky jej vedl Stanislav Blaha.
Rozhovor má dvě části. První se zabývá cestou Josefa Mrázka úskalími historických událostí a jak i školní latina, logika a deskriptivní geometrie učí chápat svázanost příčin a následků. Druhá pojednává o tom, jak neblahé následky má účelové použití nesprávných postupů pro národní hospodářství.

DLR předvedla "odpověď" na americké velkorážní pušky


23. 12. 2017        zdroj
V samozvané Doněcké lidové republice byly promítnuty záběry střelby z velkorážní pušky místní výroby. Video zveřejnil kanál Telegram WarGonzo. "Protisnajperská puška Dončanka. Ráže 12,7. Vyrobeno v DLR. Brzy se všichni dozvědí, kdo koho ...", je uvedeno v popisu videa.

Evropská unie pohrozila Ukrajině zrušením bezvízového styku. Kyjev igroruje hrozbu EU o zrušení bezvízového režimu


23. 12. 2017      zdroj
Evropská komise zveřejnila zprávu o mechanismu pozastavení režimu vízové liberalizace pro Ukrajinu. Informovala o tom Rossijskaja gazeta. Zpočátku bylo podmínkou pro zrušení bezvízového styku uváděno nevracení se Ukrajinců po povoleném tříměsíčním pobytu v EU domů. Nyní jsou vytyčeny další politické podmínky.

Plagiátor profesor Drahoš. Jsou falešné jen brýle? Osobní zodpovědnost slušností není?

Tomáš Vyoral
23.12. 2017   Rukojmí
Jiří Drahoš opakovaně říkal, že má rád Horáčkovy texty. Jen jsme nevěděli, že až tak moc. Využil jsem výstižná slova jednoho z diskutérů. Kreativec zkopíroval několik vět příspěvku Michala Horáčka a Drahoš je zaštítil svým jménem. Názorově neukotvený Jiří Drahoš a jeho tým dělají posledních dobou jeden přešlap za druhým. Poté, co v debatě s Michalem Horáčkem takřka hystericky odmítl prohodit pár vět v angličtině - jen dokola v češtině omílal naučené fráze, že jako předseda Akademie věd jezdil do zahraničí a jednal v angličtině nespočetněkrát, pár hodin na to jako "důkaz", že anglicky umí, sdílel na FB jeden ze svých naučených projevů (který by s prominutím zvládl i papoušek).

pátek 22. prosince 2017

Média: Slovensko zadrželo pro dluh dodávky plynu na Ukrajinu22. 12. 2017     zdroj
Podle listu Zrcadlo týdne je společnost "Itálie plyn", což je prvotní vlastník plynu, v procesu úpadku. Slovenský soud na základě rozhodnutí Stockholmského rozhodčího soudu ve věci žaloby italské společnosti IUGas zadržel 20.prosince dodávky plynu národní akciové společnosti Naftogaz Ukrajina ze Slovenska. Ve čtvrtek to oznámil ukrajinský list Zrcadlo týdne.


Programové prohlášwní vlády: Obranná politika a Armáda České republikyBohumil Svoboda
22. 12. 2017 

Přečetl jsem si celé prohlášení vlády a považuji jej za velmi obecné bez náznaků jakéhokoliv řešení i tam, kde by to nebylo v rozporu s celkovým charakterem a posláním „Prohlášení vlády".  Prostudoval jsem si kapitolu obranné politiky a všimnul si skutečnosti, že česká vláda svým prohlášením vymazala ze světové mapy a budoucí mezinárodní politiky takřka celou východní polokouli a zcela vynechala zmínku o takových velmocech jako je Čína a Rusko.

O poslanci Ondráčkovi se mluví, o dalších polistopadových policistech bohužel nikoliv

Vladislav Černík 
 22. 12. 2017 HaloNoviny
Nominace poslance Zdeňka Ondráčka od KSČM na předsedu sněmovní komise pro kontrolu GIBS vzbudila v Poslanecké sněmovně nevoli, takřka průřezově. Důvodem je jeho účast na potlačování demonstrací v roce 1989, čili před 28 lety. Promlčecí doba pro vraždu je přitom 20 let. Asi by na mne na prvý pohled účast na těchto akcích SNB nepůsobila nejlépe. Místo zkratkovitého náhledu je však třeba vzít do úvahy několik souvislostí:

Rozdělení světa

Jaroslav Loudil
22. 12. 2017
Na dnešním mimořádném zasedání OSN odsoudilo konání USA ohledně Jeruzaléma 128 zemí světa , pro postoj USA se vyslovilo jen 8. Světové společenství tak jednoznačně stojí proti nechutným nápadům amerických militaristů ohledně - "parcelování Blízkého východu silou zbraní". Mezi 193 členskými státy OSN tak USA našly pouze osm !! spojenců. Naši čeští podržtaškové se zachovali jako obvykle.


USA hledá a vyrábí záminky

22. 12. 2017
Komentár námestníka ministra zahraničných vecí Ruskej federácie S. A. Riabkova v súvislosti so sankciami USA voči ruským o rganizáciám v kontexte Zmluvy o likvidácii rakiet stredného a krátkeho doletu (INF). Vo Washingtone naďalej „váľajú vinu na nevinného“, bezdôvodne nás obviňujú z porušovania Zmluvy o likvidácii rakiet stredného a kratšieho doletu. Opakovane sme Američanov vyzývali, aby predložili aspoň nejaké fakty potvrdzujúce tieto neodôvodnené tvrdenia, ale neurobili tak ani minulý týždeň na zasadnutí Osobitnej kontrolnej komisie Zmluvy. Namiesto toho Washington uvalil 19. decembra sankcie na dve ruské organizácie.


V Bosně zatkli bývalé muslimské vojáky za vraždění Srbů

21.12.2017  messin

Šest bývalých příslušníků bosensko-muslimské armády bylo v úterý zatčeno pro podezření ze zapojení do vražd třiceti srbských mužů a žen ve vesnici Čemerno u Sarajeva v roce 1992. 

 

Američané jim nepomohli: stovky teroristů prchají od Damašku

Rijad Faríd Hidžáb
22. 12. 2017 Politikus, překlad Eurasia24

Jednou z řady teroristických skupin v Sýrii je ujgurská skupina nazvaná Islámské hnutí Východního Turkestánu (IHVT). Prakticky v průběhu celého ozbrojeného konfliktu v Sýrii si tito ozbrojenci pohodlně žili pár kilometrů od vládních budov na předměstí hlavního města Sýrie Damašku – ve Východní Gutě.

Odešel velký člověk

Ogňan Tuleškov

Prof. MUDr. Rajko Doleček, DrSc., patřil k vzácným lidem, kteří se nebáli říkat pravdu. V jeho článcích, knihách nalézáme vášnivou obranu Srbů před agresí, která je ve XX. století několikrát postihla a vždy za sebou zanechala nejen nepředstavitelné materiální škody, ale také silnou krvavou stopu.
 
Ač NATO agrese proti Srbsku proběhla již před 18 lety, ještě dnes Srbové, i malé děti, zvýšenou měrou umírají. NATO při bombardování Srbska používalo munici s ochuzeným uranem.

Jeho důsledky se projevují již řadu let a další desítky roků potrvají. Kolik lidí takto ještě zahyne, aniž by byli něčím vinni? Tuto otázku si kladl náš přítel často. I ve svých textech o ní píše. Kdo je viníkem této tragédie? Též na tuto otázku i odpovídá. Ukazuje prstem na agresory.

Rajko nám bude velmi chybět. Takového znalce balkánské problematiky již nemáme. Bude nám chybět i lidsky.

Kdysi, již před lety, jsme Rajka navrhovali na státní vyznamenání. Nebylo mu uděleno, bohužel. Nestalo se tak ani v nedávné době. Jsme přesvědčeni, že by mu mělo být propůjčeno státní vyznamenání alespoň po smrti. Již před lety si jej zasloužil. Jeho zásluhy ocenilo Srbsko i srbská pravoslavná církev. Pro nás je Rajko již dávno nositelem těch nejvyšších řádů. Vyšší spravedlností byly mu uděleny.

Budeme na Rajka vzpomínat tím nejlepším možným způsobem. Vyvěsíme na FB i na webu jeho některé články. A tak k nám bude opět mluvit.

Milý Rajko, děkujeme Ti za vše, čím jsi nás obohatil. Umožníme, aby z tohoto bohatství mohli čerpat i další.

Na 17 let spolupráce, často velmi těsné, vždy plodné, nemůžeme zapomenout. Budeš s námi i nadále, milý a vzácný příteli. Budeš s námi žít jako příkladný křesťan, jímž jsi za života byl, v práci na vinici Páně. A až se naplní i naši dnové, společně odejdeme s vědomím, že hřivnu, jež nám byla svěřena, jsme poctivě a usilovnou prací rozmnožili a odevzdali do rukou následujících generací.


Dr. O. Tuleškov

Zabránila CIA krveprolití v Petrohradě?


The Saker
22.12.2017 TheSaker, překlad Zvědavec

Zde je původní zpráva, mé hodnocení je níže (Saker):

RT: Ruský prezident Vladimir Putin poděkoval svému americkému protějšku Donaldu Trumpovi za pomoc při zabránění teroristického útoku v Petrohradě. Údaje, které poskytla CIA, umožnily ruským bezpečnostním službám vypátrat a zadržet teroristy.

čtvrtek 21. prosince 2017

Vysoká cena za odmítnutí třídního boje

Yanis Varufakis
Janis Varufakis
21. 12. 2017  Delfi, překlad Outsidermedia


Bývalý řecký ministr financí píše na téma třídních protikladů a krize současného neoliberálního kapitalistického systému…

Perestrojkové médium a komunistická mlátička


Pavel Letko
21.12.2017 E-republika

Drahoš se stal disidentem a komunisté jej za odměnu poslali jako stážistu na Západ. Klobouk dolů nad obojím výkonem! Prezidentské médium totiž četlo Gorbačovovy myšlenky s ročním předstihem. 

 

Václav Klaus: Rajko Doleček je velký člověk. Na “byl” si nikdy nezvyknu! Držel vlajku hrdého národa vysoko vztyčenou. Kolik je podobně odvážných? Máme za co děkovat

Václav Klaus
21. 12. 2017  ProtiProud

Václav Klaus se ohlíží za mimořádnou osobností, která se nebála jít proti proudu a jejíž odkaz bychom si měli nadále připomínat


Páni herci, herečky a vy všichni ostatní, kteří se pasujete na morálně lepší a odpovědnější lidi než ostatní prostí občané (ovčané) národa českého.

Jiří Baťa
21. 12. 2017
Přečetl jsem si některé vaše názory, které jste vyjádřili k problematické volbě pana Zdeňka Ondráčka do funkce předsedy komise pro kontrolu GIBS. Z principu vynechám vlastní názor na osobu pana Ondráčka, abych se mohl více věnovat vašim vášnivým názorům, ve kterých se vyjadřujete nejen k osobě pana Ondráčka, ale také velmi netaktně se otíráte o komunisty. Dovolte mi, abych vám připomněl několik „velkých maličkostí“, které vy, rovněž z principu, zásadně neakceptujete.Rostislav Iščenko: Ukrajina bez korupce se rozpadne


21. 12. 2017       zdroj
Ukrajina je nyní natolik nestabilní, že každým okamžikem může zmizet z politické mapy světa, soudí prezident Centra systémové analýzy a prognózy Rostislav Iščenko. V rozhovoru se Sputnikem Lotyšsko expert poznamenal, že celý ukrajinský systém je postavený na korupci. "Když se odstraní korupce, Ukrajina se rozpadne. Proto je boj proti korupci na Ukrajině oxymóron, ať proti ní bojuje kdokoliv. S tímto v podstatě nemůže nic udělat ani prezident Spojených států. A Západ to již přiznává téměř otevřeně", řekl Iščenko.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

USA a Ukrajina v OSN hlasovaly proti rezoluci o boji proti nacismu!

21.12. 2017  První zprávy
Dalších 49 zemí, včetně Německa, Polska, Francie a dalších zemí Evropské unie, hlasovalo zdrželo se hlasování.Valné shromáždění (VS) Organizace spojených národů na plenárním zasedání v úterý přijalo usnesení o boji proti glorifikaci nacismu, neonacismu a jiných forem diskriminačních praktik, každoročně navrhované Ruskem. Pro tento dokument hlasovalo 133 států – o osm více než v polovině listopadu, kdy byl dokument zvážen ve 3. výboru VS.

Opozice = vězení

Erik Best
21.12. 2017   EB
Když SPD Martina Schulze bezprostředně po německých parlamentních volbách oznámila, že odchod do opozice je věcí principu, dalo se tomu věřit - minimálně několik týdnů. Když Milan Chovanec z ČSSD krátce po českých parlamentních volbách prohlásil, že odchod do opozice je věcí principu, byla to úplně jiná situace. Pokud pro SPD platí „opozice = princip“, pro ČSSD platí „opozice = vězení“.

Business Insider: Proč F-22 ustoupil před Su-35C na obloze nad Sýrií

Stíhačka F22 Raptor
- kou -
21. 12. 2017 PrvníZprávy
Nedávné setkání Su-35S a F-22 na obloze nad Sýrií ukázalo, že americké letadlo je mnohem slabší, než ruské, napsal Business Insider.
 

středa 20. prosince 2017

Americké rozcestí

Yekta Uzunoglu
20. 12. 2017
Už téměř rok upozorňuji na to, že USA stojí na Středním východě na rozcestí s Tureckem a tuto moji domněnku potvrzuje vývoj událostí řítících se s rychlostí, ze které se člověku točí hlava jak na rychle se točícím kolotoči. V minulých dnech, když nejprestižnější instituce Spojených států a dle všeho celého světa Rand Corporation vydalo svoji studii o stavu věcí na Středním východě, tak bylo jasné, že rozcestí USA s Tureckem je už tak daleko, že se počítá i s eventuálním vojenským střetem a to v případě, že Turecko vojensky zasáhne do kurdského Kantonu Afrin v syrském Kurdistánu, kam již víc jak 1,5 měsíce Turecko přesunuje své těžké zbraně, právě na hranici s Afrinem.

„Politika je boj s blbostí, včetně blbosti vlastní.“ Rozhovor prezidenta republiky Miloše Zemana pro časopis Playboy

20.12.2018  Hrad
V listopadu 1989 se na náměstích cinkalo klíči za demokracii, jejímž pilířem jsou demokratické volby. Ty proběhly před nedávnem, jejich svobodu nikdo nezpochybnil, přesto se píše o normalizaci, druhé republice…
Pokud se má jednat o otázku, o čem to vypovídá, jedná se o důkaz neschopnosti některých politických subjektů unést svoji porážku.

Což tak si zamést před vlastním americkým prahem, pane Trumpe, a připomenout si, kdo komu krade duševní vlastnictví a kdo ohrožuje svými zbraněmi celý svět

Břetislav Olšer

20.12. 2017 Rukojmí
Jako by převzal rétoriku Johna Fostera Dullese, který byl v 50. letech americký diplomat a politik, v letech 1953–1959 za vlády presidenta Eisenhowera ministr zahraničí Spojených států. Byl rozhodným odpůrcem komunismu a jedním z hlavních architektů Studené války… Z jeho popudu začala válka v Koreji... Dulles a válka v Koreji…

Pomůže americká „zázračná zbraň“? Ukrajinci vkládají naděje do Javelinu, jenže…Napsal/přeložil: mbi
20.12. 2017   Eurasia24
Poměrně často se v poslední době v souvislosti s boji na Donbasu skloňuje slovo „Javelin“. Americký zbraňový systém má být všemocný proti „ruské technice“ a jeho dodání ukrajinské armádě má zvrátit průběh války jednoznačně ve prospěch Kyjeva.

Juncker dělá Zemanovi kampaň

Erik Best
20. 12. 2017         EB
Pokud si Andrej Babiš zvládne zařídit schůzku s předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem na druhou polovinu ledna, bude mu Miloš Zeman navždy zavázán. Podle Babiše je boj proti kvótám prioritou jeho nové vlády, alespoň to řekl ve vysílání TV Nova. Juncker ztělesňuje snahu vnutit zemím Visegrádu uprchlíky. Pokud se v posledních týdnech objevily pochybnosti o tom, jestli Zeman ve volbách znovu uspěje, Juncker je teď pomáhá rozptylovat. 

Komentátor Fendrych blábolí

Bohumil Svoboda
20. 12. 2017
Seznámil jsem se a přečetl si na internetu článek komentátora časopisu „Týden“ Martina Fendrycha pod titulem „Babiš blábolí jak dostane Česko na špici Evropy.“ Termín „blábolení“ jsem si od něj vypůjčil po prostudování celého jeho článku včetně otištěných odezev. Mohu prohlásit, že politický vývoj sleduji poměrně pozorně, ale s nějakým „žvaněním nebo tlacháním, což jsou synonyma Fendrychova „blábolení“, jsem si právě u Babiše nikdy nevšiml. To neříkám proto, že bych nynějšího předsedu vlády nekriticky obdivoval ani jsem jeho stranu nevolil. Naopak Fendrychův článek je ukázkou koncentrované bezduché demagogie, kdy využívá zkreslených zjednodušených, převážně lživých a tendenčních informací, působících zejména na city a předsudky, k ovlivňování zejména špatně informovaných a důvěřivých občanů. 

České národní zájmy - 2. část

Jaroslav Tichý
20. 12. 2017
V této druhé části se pokusme položit si otázku, jaké národní zájmy může mít země, jako je Česká republika, a jakých prostředků k jejich dosažení může využívat. Otázkou zásadního významu též je, za jakých podmínek může ČR své národní zájmy uplatňovat. Začněme v tomto případě od konce a věnujme se podmínkám nezbytně nutným k uplatňování našich národních zájmů.

úterý 19. prosince 2017

Oponentura programového prohlášení vlády: Zahraniční politika, bezpečnost a obrana

Jan Schneider
19.12.2017 Argument

Oponentura !Argumentu: Bezpečnostní analytik Jan Schneider shrnuje oblast bezpečnosti a obranné a zahraniční politiky v podání vládního programového prohlášení. 
 

Expert: americká média příliš důvěřují ve "věci Ruska" zpravodajským službám

19. 12. 2017       zdroj
I když se mnohá americká média kdysi kriticky stavěla k úniku informací, přicházejícím ze zdrojů v bezpečnostních službách v zemi, dnes tyto informace zveřejňují, aniž by je podrobila nějaké kontrole, zejména pokud jde o "dohody" prezidenta USA Donalda Trumpa, sdělil Fox News známý expert na Rusko Stephen Cohen. Podle vyjádření Cohena se jemu osobně nepodařilo najít žádný důkaz o takovém "paktování" ani v USA, ani v Moskvě.

ČEZ v Babišově republice

Erik Best
19. 12. 2017     EB
Schéma Petra Honzejka z října 2011 popisující, jak to v Česku v politice a byznyse chodí, mělo v samém středu ředitele ČEZu Martina Romana. Honzejk sám připustil, že nemohl zahrnout všechny, protože síť zainteresovaných je tak rozsáhlá. Chyběla tak například Burza cenných papírů Praha. Roman byl v době vzniku schématu v její dozorčí radě a jejím generálním ředitelem byl už tehdy Petr Koblic. Roman opustil ČEZ v říjnu 2013 a BCCP v červenci 2015, ale dědictví situace, díky které „se u nás nikdy nemůže nic vyšetřit“ (Honzejkovými slovy), žije dál. 

Návrh programového prohlášení vlády

Dne 18. prosince 2017 schválila vláda Andreje Babiše Návrh programového prohlášení vlády České republiky a pověřila premiéra jednáním o tomto návrhu se sněmovními stranami.

Petr Žantovský: Příběhy s otevřeným koncem. Díl 48 - Jak na Kavčích horách pohřbili českou demokracii

Petr Žantovský
19. 12. 2017  ParlamentníListy


Konec prvního roku nového milénia, tedy roku 2000, přinesl do české politiky a společnosti událost, která na dlouhý čas, vlastně až do dnešních dnů, ovlivnila, a řekněme rovnou: poškodila vše, čeho jsme společně od roku 1989 dosáhli. Ta událost je nemístně eufemisticky označována jako „krize v České televizi", nebo jednoduše „televizní krize“.

pondělí 18. prosince 2017

Putin poděkoval Trumpovi za informace CIA, které pomohly zabránit teroristickému útoku v Petrohradě

18. 12. 2017    zdroj
Ruský prezident ujistil vůdce USA, že Rusko je také připraveno předat údaje o možných teroristických hrozbách.Prezident Ruska Vladimír Putin v neděli večer zatelefonoval prezidentovi USA Donaldu Trumpovi a poděkoval mu za to, že Ústřední výzvědná služba USA (CIA) předala RF informace, které pomohly zadržet teroristy, kteří připravovali výbuchy v Kazanském chrámu v Petrohradě a na jiných veřejných místech města. Sdělila to tisková služba hlavy Ruska.

MSNBC: McFaula šokoval Trumpův telefonát Putinovi - neslouží to zájmům Ameriky

18. 12. 2017       zdroj
Telefonát Donalda Trumpa Vladimíru Putinovi šokoval bývalého velvyslance v Rusku Michaela McFaula. Jak řekl samotný politik ve vysílání MSNBC, ruský vůdce umí výborně manipulovat Trumpem prostřednictvím lichotek: pochválil amerického prezidenta za úspěchy v ekonomice, čímž vyprovokoval telefonický hovor, který "neslouží zájmům USA".

Jiří Baťa: Pane Michale Horáčku,

18. 12. 2017
rozhodl jste se, že budete kandidovat na post prezidenta České republiky. Jako občan, splňující podmínky máte na to právo. Otázka je, zda jste si plně uvědomoval, co nejen kandidatura, ale především samotná funkce prezidenta znamená. Možná jste si to uvědomoval, možná jste to přecenil nebo podcenil. Nebo také jste přecenil sám sebe. Chtít být prezidentem je jedna věc, dopracovat se k funkci a vykonávat ji (a dobře) je věc druhá. Nevím, nakolik jste všechno toto zvážil, ale zřejmě jste se rozhodl bez hlubší analýzy vlastních schopností, jen díky tomu, že jste ambiciózní a bohatý člověk. To ovšem ještě zdaleka není záruka, že budete dobrý prezident.

Jaroslav Bašta: Přichází doba mrchožroutů?

Jaroslav Bašta
18. 12. 2017     První zprávy
U nás v Čechách k tomu ještě přistupuje odvěká zkušenost s tím, že se dějiny neodehrávají průběžně, ale mají podobu vln, které po obdobích klidu bouřlivě narážejí do života naší země a jejích obyvatel. Neklamným znamením, že se něco takového může zase přihodit, představuje osmička na konci letopočtu. Jen ve dvacátém století jsme to mohli pozorovat v roce 1918, 1938, 1948, 1968, pouze ten osmdesátý devátý se trochu oproti tradici opozdil. Ve snaze tyto záhady vysvětlit, se publicisté občas uchylují k obratu o kruhovém pohybu kola dějin. Optimisté si domnívají, že se pohybuje po spirále neustále směřující vzhůru k lepším zítřkům, realisté vědí, že občas zamíří směrem dolů. 

PROTI POLITICE STRAHU! (z Ruska?) Trapas sluníček

Radim Valenčík
18. 12. 2017          
Během demonstrace tzv. "levicových" aktivistů při příležitosti setkání zástupců skupiny politických stran "Evropa národů a svobody" (v mainstreamových mediích nazvaném "setkání lídrů evropských protiimigračních stran") se potvrdilo následující:

Žádní migranti, žádné provize.... Opravdu jsme tak daleko?...

Erik Best
18. 12. 2017    EB
„To, co nám vadilo,“ řekl bývalý ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek z ČSSD minulý čtvrtek v České televizi, „bylo, že jsme věděli, že 90 % migrantů se dostává do Evropy pomocí kriminálních organizací a že zisk, který z toho organizovaný zločin má ... byl odhadován na 6 miliard euro za rok.“ Dodal, že prosakovaly informace, že kontakty organizovaného zločinu sahají i do politických kruhů. 

Jen tak dál v Evropě..., Nigel Farage má v tomto projevu pravdu...

18. 12. 2017

Rok 2017 v pěti obrazech

Jiří Jírovec
18. 12. 2017
Rok Andreje
Kdyby blbost nadnášela I…
Je pravda, že si mnozí politici natřásali v poslaneckých lavicích peříčka, předjímajíce porážku Babiše a jeho ANO. Nakonec se mnozí z nich stali Dietlovými holubičkami a ze Sněmovny vylítli. Málokterý bude postrádán.
Myšlení některých politiků bylo zatemněno představou, že si rozdělí hlasy, které ztratí Babišovo ANO, když se na tohoto zloducha dostatečně tvrdě udeří.

Za Evropu suverénních národů

J. Kovář
18.12.2017 ČeskéNárodníListy

„Konference nazvané Za Evropu suverénních národů se účastní vedle Marine Le Penové i nizozemský odpůrce islámu Geert Wilders, zástupce severoitalské separatistické Ligy Severu Lorenzo Fontana, představitel rakouské FPÖ Georg Mayer či zástupci podobně zaměřených stran z Británie, Itálie, Německa, Belgie nebo Polska.

Kanada rozsvítila zelenou Kyjevu pro pokračování války na Donbasu

Christelle Néant
18.12.2017 AgoraVox, překlad a krácení PrvníZprávy 

Navzdory opakovanému varování Ruska proti oficiálním dodávkám smrtících zbraní západními zeměmi Ukrajině, se Kanada přesto rozhodla dodat smrtící zbraně Kyjevu, píše se v článku francouzského webu Agoravox.  

 

Studená válka Západ-Rusko (IV.) aneb Ukrajinská škola nenávisti


Václav Umlauf 
18.12.2017 E-republika

Chytřejší teroristé a fašisté na Ukrajině pochopí, kdo je dostal na kolena. A pak se připojí k operující skupině blízkovýchodních EU-teroristů, kteří se vrací z válečné dovolené v Sýrii a v Libyi. Evropa dostane za podporu fašismu a terorismu na Ukrajině další díl nového fašismu a terorismu. 


 

neděle 17. prosince 2017

Most z Kubáně na Krym byl pojmenován

17. 12. 2017     zdroj
V hlasování o nejlepší název pro most, který propojí Krymský poloostrov s pevninským Ruskem, vyhrála verze "Krymský most". Výsledky hlasování jsou k dispozici na internetové stránce https://назовимост.рф/ (pojmenuj most). Na druhém místě skončil při hlasování název "Kerčský most", na třetím "Most sloučení".

Rusko zasadilo americkým diplomatům odvetný úder

17. 12. 2017     zdroj
Náměstek ministra zahraničí RF Sergej Rjabkov oznámil, že na prezidentské volby v Rusku, které se budou konat v březnu 2018, nebudou do volebních místností jako pozorovatelé připuštěni pracovníci diplomatické mise USA. Diplomat řekl, že americkým diplomatům byla odeslána nóta, v níž jim bylo oznámeno, že Ruská federace zde vychází z principu reciprocity. Vzhledem k odmítnutí Američanů přijímat pozorovatele z Ruska při posledních volbách prezidenta USA, nebudou mít američtí pozorovatelé přístup na tytéž volby v Ruské federaci.


Podivná souvislost současnosti s dílem Edwarda Gibbona Tak co, také se vám zdá, že Gibbon vystihl a popsal v roce 1775, tedy před 242 lety naši současnost?

Vladimír Stwora
17.12. Zvědavec
Možná jste následující text už četli; koluje po internetu v mnoha článcích. Jde o to, že britský historik Edward Gibbon vydal v roce 1775 knihu The History of the Decline and Fall of the Roman Empire (Historie úpadku a pádu Římského impéria) a v ní definoval dvacet bodů, které předcházely a provázely rozpad říše. Podívejte se a srovnávejte.