Reklama

sobota 30. prosince 2017

Proč je náš Nový rok v zimě a co bychom si měli přát do roku 2018

Josef Mrázek
30. 12. 2017
Navrhnout kalendář podle opakujících se změn slunečního svitu je docela samozřejmé řešení a také je pochopitelné, že za nejdůležitější byl odedávna považován den, kdy se délka životadárného denního svitu začíná prodlužovat, to jest slunovrat. Na severní polokouli je slunovrat obvykle 22. prosince, ale na jižní polokouli takový den je o půl roku později, v červnu. Je tedy otázka, proč Nový rok následuje po slunovratu na severní polokouli a platí pro celou zeměkouli. Vysvětlení je jednoduché.

Zajímavé resumé: Když nejdou věci podle Horáčkových představ, jde asi o podvod...


Jiří Baťa
30. 12. 2017
Michal Horáček, kandidát na post prezidenta, vyjádřil své nemalé, přesněji největší osobní zklamání nad průběhem realizace Babišovy vlády, resp. nad subjekty, které jsou (zřejmě) ochotny vládu A. Babiše podpořit. Nějak nemůže pochopit, jak je možné, že vládu ANO možná podpoří Tomio Okamura a SPD , kterému dokonce přičítá titul „politický podnikatel par excellence v oboru komerčního nacionalismu“ a zřejmě to největší zklamání přičítá nikoli faktu, ale pouze domněnce, že nemalá část voličů hnutí ANO si zřejmě nepředstavovala vládu opřenou o komunisty a také o okamurovce. 


Pogrebinský o výměně zajatců Ukrajiny a Donbasu: větší ohavnost než Kyjev nemůže nikdo vymyslet ...


Grigorij Pavlodubov
30. 12. 2018      Politexpert
Známý ukrajinský politolog Michail Pogrebinský okomentoval na svém účtu na Facebooku proces výměny zajatců mezi ukrajinskou stranou a domobranou Donbasu. Pogrebinský sdělil, že byl svědkem výměny zajatců prostřednictvím ukrajinské televize. Z toho, co viděl, se politolog dostal do stavu obrovského překvapení a rozhořčení. Expert poznamenal, že větší ohavnost není možné vymyslet a ukrajinští politici se o to moc přičinili ....

Trump vyhrává závod s časem

Zbyněk Fiala

30.12.2017 VašeVěc 

Americký prezident Donald Trump ustál nejnebezpečnější fázi svého funkčního období, a teď dokonce posílil vlastní volební zázemí i vyhlídky Republikánů ve volbách „v mezidobí“. Přinejmenším u těch voličů, kterým slíbil rozdat peníze.

Topolánkovo havlovské srdíčko. Koho tím získá?

Radim Valenčík
30.12.2017 blog autora


Havlovské srdíčko vylepšené o státní znak na Topolánkově rameni. Výborný nápad, jak velmi jednoduchou symbolikou odradit co nejvíce potenciálních voličů. Koho chtěl získat? Docela by mě zajímalo, kdo se k tomu přihlásí.


Svět ruskýma očima 434

zajoch
30. 12. 2017 Outsidermedia

Horší než nepřátelství s Anglosasem může být jen jediné – přátelství s ním * Pomoc při narození dítěte v Rusku nízkopříjmovým rodinám * Americké síly zvláštního určení jsou stále méně „zvláštní“ * Muftí, předseda Duchovní správy muslimů republiky Severní Osetije promluvil o euroislámu a porovnal jej s
islámem, podle něj pravým

Putin udělil Zacharové novou diplomatickou hodnost


30. 12. 2017          zdroj
Mluvčí ministerstva zahraničí Marii Zacharové byla udělena diplomatická hodnost mimořádné a zplnomocněné vyslankyně první třídy, je uvedeno v dekretu Vladimíra Putina na oficiálním internetovém portálu právních informací. Před tím měla Zacharová hodnost mimořádné a zplnomocněné vyslankyně druhé třídy.

Varovná prognóza 2018


Doc. PhDr. Ladislav Hohoš 
Ladislav Hohoš
30.12.2017 NovéSlovoSk

Sociálne inžinierstvo sa ocitlo na pranieri v dôsledku permanentného zlyhávania, unifikácia ľudstva v mene jednej výlučnej ideológie či náboženstva je prakticky vylúčená. Baumanova téza je varovaním, varovná prognóza však splní svoj účel, iba ak sa ju podarí odvrátiť.


Bezpečná zóna pro ženy u Braniborské brány? Jedině za plotem

- rp -
30.12.2017 DieFreieWelt,  česky PrvníZprávy


Berlín se připravuje na největší silvestrovský večírek v zemi. Přitom Merkelové a spol. se ještě nepodařilo zajistit základní bezpečnost pro ženskou populaci před sexuálním napadením. Jde o ochranu před migranty a dalšími novými obyvateli Německa.
 

Média na prahu roku 2018 (s návrhem řešení na konci textu)


Radim Hreha
30. 12. 2017    (psáno pro PL, zasláno autorem)
Roztomilé přísloví „co Čech, to muzikant,“ platilo až do listopadu 89. Časy se však mění, a tak některá rčení už novou realitu nevystihují vůbec, příp. nabyla diametrálně odlišný, někdy až kriminální kontext. Význam rčení „lžeš jako bys tisknul,“ však nabývá na významu každým dnem. Pomalu je stejně aktuální jako v době reálného socialismu ačkoli entuziasté pravdy a lásky se snaží o zvýšení prestiže spřízněných žurnalistů za jakoukoliv cenu.

Vychytralý ukrajinský Trumpův plán a sankce proti Ukrajině


Ruslan Ostaško
30. 12. 2017 zdroj
Někdy se mi zdá, že naši sousedé na globusu, a osobně prezident Porošenko, pravidelně zcela zapomínají, že ve Washingtonu je prezidentem také oligarcha, přičemž ten nejopravdovější oligarcha - vychytralý a chamtivý. Kdyby nezapomínali na tuto skutečnost americké politiky, pak by teď nevznikaly žádné otázky o tom, jak porozumět působení americké administrativy, která na jedné straně oznámila zahájení dodávek smrtících zbraní Kyjevu, ale na druhé straně oznámila zrušení bezcelního obchodování s Ukrajinou. 


pátek 29. prosince 2017

Ani v částečně prosudetském Brně všichni neztratili rozum

Jiří Jaroš Nickelli
Jiří Jaroš Nickelli
30.12.2017  ČeskéNárodníListy

Metropole jižní Moravy, proslulá různými antibenešovskými, antiodbojářskými a prosudetskými skandály, není - zdá se - vůbec ztracena. Jsou tu zastoupeni i rozumní lidé a vlastenci.

Retro: Kdo rozvrátil Balkán – Holbrooke nebo Milošević?

Autorka Diana Johnstone
Diana Johnstone
29. 12. 2017  Outsidermedia
29. 12. 2010 CzechFreePress

Obvykle se považuje za známku dobrého vychování vyhnout se ostré kritice někoho, kdo právě zemřel. Jasný příklad porušení této etikety však podal sám Richard Holbrooke. Když se Holbrooke dozvěděl o smrti Slobodana Miloševiće ve vězení, neváhal ho označit za „monstrum“ podobné Hitlerovi a Stalinovi.

Perličky z tisku za prosinec 2017


Jan Kadubec 
Jan Kadubec opět sbíral celý měsíc perličky výroků v českém veřejném prostoru. Mnohé pobaví, jiné zvednou tlak a při jiných si budete na čelo ťukat.


V Bundestagu na AfD útočí ze všech stran, tlučhuba Schulz a Spojené státy evropské, jak je to s PESCO – němečtí poslanci jsou zbyteční, čemu slouží SEA GUARD, je zřetelný zápas o jinou Evropu, ostrá diskuze k imigraci, jak je to s propouštěním v Siemensu a další, včetně informace o strmém propadu prodeje nejznámějšího německého deníku Bild v drbylinku.

- OP  -
22.12.2017

-OP- pokračuje ve sledování dění v německém Bundestagu, zejména si všímá počínání AfD viz. http://www.novarepublika.cz/2017/12/nemecko-co-jeste-nezaznelo-co-se-psalo_12.html. AfD začala jednoznačně provětrávat letité stojaté vody. Dosud média stranu dávala do pozadí nebo je označovala za pravicové extremisty. V Bundestagu je umlčet nejde a lidé si toho všímají. 

Ukrajina a politická hygiena

Miroslav Polreich
29.12.2017 VašeVěc


Nedávno Evropský dům v Praze zažil pod záštitou senátora Václava Hampla v zájmu našeho bezpečnostního prostředí velmi překvapivou konferenci o EU a budoucnosti východního sousedství této organizace. Téma velmi závažné a jeho řešení jistě potřebné. K jisté patronaci se přihlásilo NATO, americké velvyslanectví, ale dokonce i české ministerstvo zahraničních věcí.


Drahoš co? Neznám! Získali jsme výzkum, na který prezidentští kandidáti jen tak nezapomenou

29.12. 2017   PL
Agentura Phoenix Research na vzorku více jak 1200 respondentů měřila řadu aspektů, které se týkají prezidentských kandidátů. Dotázaní se zaměřili nejen na klasickou popularitu, ale rovněž na znalost, jistou formu zábavy během kampaně, případně odpovídali na otázku, kdo z kandidátů je spojený se skandály?

Krizi demokracie zavinili dekadentní, zbabělí a zkorumpovaní politici


Adam Mikulášek
29.12. 2017   Rukojmí
Dlouho se mluví o nedostatku demokracie v EU. Ovšem v jednom musím, ač sám euroskeptik, dát obhájcům EU za pravdu. EU jsou země, které i tvoří, ne nějaký abstraktní „Brusel“.
Z toho pak jasně vyplývá, že demokratický deficit EU vznikl z demokratických deficitů v jednotlivých členských zemích. Přesněji řečeno, politici jednotlivých členských zemí si své nedemokratické manýry jednoduše přinesli s sebou i do Bruselu a Štrasburku.

Spisovatel Olšer: Je zde hrozba celosvětového konfliktu. Na první pohled by se mohlo zdát, že nic takového nehrozí, ale...

Břetislav Olšer
29.12.2017   Rukojmí
 „Pokud by měl někdo jiný než Miloš Zeman vyhrát prezidentské volby 2018, byla by to tragédie pro celý český národ,“říká v rozhovoru pro  PLpublicista a spisovatel Břetislav Olšer, šéfredaktor serveru Rukojmi.cz. Vyjadřuje se i k situaci na Ukrajině, či v Katalánsku.

Americké zbraně pro Ukrajinu: rozuzlení se blíží

Napsal/přeložil: Andrej Babickij
29.12. 2017   Eurasia24
Ruské vedení se na jedné straně až dosud snažilo vyhnout se přímé, otevřené vojenské pomoci oběma lidovým republikám, na druhou stranu se však Vladimir Putin nejednou vyjádřil v tom smyslu, že Rusko nedopustí, aby na Donbasu došlo k masakru Rusů. Vyhrocení situace na frontě tak bezpochyby postaví ruské vedení před nelehkou volbu.

Tak je to zde. Dlouho očekávané a opakovaně oznámené rozhodnutí o dodávkách „pokročilých obranných zbraní“ z USA na Ukrajinu bylo nakonec přijato.

čtvrtek 28. prosince 2017

2017: pokrytectví bez konce

Petar Volgin
Petar Volgin
28.12.2017 A-spekto 

Události prošlé sezóny jednoduše a vtipně glosuje bulharský publicista Petar Volgin. 

Kde začíná a končí liberální demokracie?


Jiří Baťa
29. 12. 2017
V rozhovoru Parlamentních listů.cz s poslankyní paní Janou Černochovou (ODS) byla mj. také položena otázka, zda si myslí, že je u nás ohrožena „západní liberální demokracie“, zda pro nás může být Západ vzorem? Paní Černochová je jistě zdatná, velmi výmluvná pravicová rétorička, bohužel smýšlející v duchu ultraprovicového konzervatismu, což jí v tzv. demokracii nelze mít za zlé, nicméně je také pravda, že s jejími názory ve většině případů nesouhlasím, přesto jako demokrat jí právo na vyjádření názoru nemohu upírat. Ostatně, máme-li už tu demokracii je nám také umožněno jak s paní Černochovou, tak s ostaními lidmi stejného názoru, vést diskuzi. Výsledky diskuzí jsou však často tristní.

Jak se všichni máme dobře: mediální lži a fakta WID

Václav Umlauf
28.12.2017 E-republika

Pokud se podíváte na grafy distribuce bohatství v Česku, nenajdete vůbec nic. Kliknutím zjistíte, že Česko neposkytuje žádné údaje o rozložení bohatství. To je ideální stav, kdy nic nevíme a můžeme věřit oficiální propagandě a fejkům.


Do Nového roku: Pokračování dějinného zlomu

Radim Valenčík
28.12. 2017   Blog autora
Kdo není slepý, vidí, že rok od roku přibývá problémů, které nás ohrožují, dokonce začínají ohrožovat samotné naše přežití. Co a proč se odehrává? Odpovědět na tuto otázku není jednoduché, ale je nejvyšší čas na ni odpovědět, pokud máme tomu, co nás ohrožuje, účinně čelit.
Rok 2017 lze z výše uvedeného hlediska označit za začátek určitého dějinného zlomu, kdy většině lidí (v řadě případů i těch, kde bych to ani nečekal) začalo "po kapkách" docházet, že se něco děje, dokonce začali tušit i to, co se děje, v neposlední řadě pak do svého uvažování promítají otázku, co s tím.

Blízkovýchodní triumvirát Ruska, Íránu a Turecka vyhazuje Spojené státy ze sedla

28.12.2017 VSa Zprávy
Přečetli jsme: Úzká spolupráce Ruska, Íránu a Turecka izolovala Spojené státy v syrském konfliktu a pracuje mnohem efektivněji než spojenci USA a Západu v blízkovýchodním regionu. I přes to, že se tito tři hráči zdaleka na všem neshodnou, má Washington důvod k obavám.

Co stojí v Česku dobro? Největší podvod na mlčící většinu je fakt, že všechny ty NGO nesmysly platí ze svých daní!

Petr Žantovský
28.12.2017  Zvědavec
Dostal se mi před nedávnem do rukou mimořádně zajímavý materiál. Zatímco ekonomové mají přirozenou tendenci hodnotit uplynulé čtyři roky vládnutí nesourodé koalice socialistů, hnutí Ano a lidovců a docházejí v „makročíslech“ k poměrně příjemnému zjištění, že si naše hospodářství nevedlo tak špatně, jak by mohlo, lecjaká data mohou tato globální konstatování nahlédnout poněkud odlišnou optikou. Jedná se samozřejmě o tzv. neziskový sektor, ony NGO, tak aplaudované jedněmi a proklínané druhými.

Žádní tady prý nejsou, ale v Brně už začínají noci dlouhých nožů...

Tomáš Vyoral
28.12. 2017   Rukojmí
S několikadenním zpožděním český mainstram informuje o napadení dvou mladých mužů v Brně cizinci - dle informací ČTK ze severní Afriky. Vděčně a tiše zachrastili noži. Budou se psát stejné eposy, jako o "facce" v tramvaji?

Rozvědka informovala o přípravě teroristů na amerických vojenských základnách v Sýrii. SAR zablokovala americkou vojenskou základnu28. 12. 2017    zdroj a zdroj
USA připravují teroristy na svých vojenských základnách v Sýrii. V rozhovoru s listem Komsomolskaja pravda to sdělil náčelník Generálního štábu Ozbrojených sil Ruska Valerij Gerasimov. Syrské vládní jednotky zcela zablokovaly vojenskou základnu USA v Et-Tanfu, na níž probíhá vojenský výcvik takzvané "umírněné opozice". Samozřejmě, USA nenechají situaci bez povšimnutí, ale je třeba uvést další důležitou okolnost. Samotná přítomnost vojenské základny v Sýrii je nezákonná, neboť oficiální pozvání Ozbrojené síly USA nedostaly. V civilizovaném světě se to nazývá intervencí.

Rusko omezí přístup k letištím pro průzkumné letouny USA


28. 12. 2017       zdroj
Rusko sníží od 1. ledna 2018 počet letišť, která mohou USA v souladu se Smlouvou o otevřeném nebi používat, sdělil RIA Novostem vojensko-diplomatický zdroj. "Jde uvedení seznamu všech letišť do souladu se smlouvou. Tento krok je zrcadlovou odpovědí na ohlášená opatření USA vůči Rusku, jež také mají být zavedena od ledna", sdělil zdroj. Zdroj agentuře vysvětlil, že jde o úmysl USA uzavřít pro Rusko sledování vzdušného prostoru nad Aljaškou, Havají a také omezit vzdálenost letů.

středa 27. prosince 2017

Ještě před šesti lety bylo Turecko vnímané Arábií jako "poslední naděje" pro dobytí Evropy a možná i celého světa.

Yekta  Uzunoglu
27. 12. 2017
Turci přece dvakrát téměř dobili Vídeň a mají v Evropě miliony svých skrytých islámských bojovníků …. tak mluvili téměř všichni, koho jsem se tehdy ptal v různých arabských zemích, proč mají "naději a důvěru" v Erdoganovo Turecko. Ještě před šesti lety z Libye až po Jemen, z Jemenu přes Arabský poloostrov až po Jordánsko a Sýrii bylo Erdoganovo Turecko nadějí nejen všech Arabů, ale též jejich vládců.

Moskva varovala Trumpa, že poskytnutím zbraní Ukrajině „překročil veškeré hranice“


27.12. 2017VSa Zprávy
Financial Times. Rusko ostře kritizuje Trumpovu administrativu za rozhodnutí dodat nové, smrtící zbraně ukrajinské armádě. USA tím podle nich „překročilo veškeré hranice“ v konfliktu, Washington tak podněcuje krveprolití.Rozčilená odpověď zástupce ministra zahraničí Sergeje Rjabkova se objevila v době, kdy jsou vztahy mezi USA a Ruskem napjaté, v nové Národní strategii USA nazvaly Moskvu „revizionistickou silou.“

Jaderné odstrašení jako záruka míru. Takto by dopadlo odpálení Jarsu (VIDEO)

Napsal/přeložil: ea24
27.12. 2017   Eurasia24


Ruské ozbrojené síly zavedly do výzbroje mezikontinentální balistickou raketu RS-24 Jars. Strategická zbraň se vyznačuje schopností překonat protiraketovou obranu jejím „zmatením“. Jak to funguje, ukazuje následující video Raketových vojsk strategického určení Ruské federace.

Ministr Herman zdravil potomky vrahů českých občanů - milí krajané a docent Stratil tvrdil, že má rád Hitlera jako člověka a v ČT zpíval: Sieg heil, Baby...Břetislav Olšer
27.12. 2017   Rukojmí
Opravdu se však lidé stydí za prezidenta Zemana?Včera reagoval na Twitteru na letošní vánoční projev prezidenta Miloše Zemana bývalý ministr kultury Daniel Herman. „Miloš Zeman teď řekl velkou pravdu. Nemůžeme vyměnit občany, můžeme vyměnit politiky, zatímco občany nikoliv. Vyměňme v lednu Zemana, abychom se už za něj nemuseli stydět!“

úterý 26. prosince 2017

Erdoganova pátá kolona

Yekta Uzunoglu
26. 12. 2017
Před rokem jsem varoval a napsal, že Erdogan má v Evropě svoji pátou kolonu a jedna její četa v Německu se jmenuje Osmanen Germania - Osmanové Německa!
Teprve v minulých dnech ministerstvo vnitra Severního Porýní -Vestfálska nejlidnatější a čtvrté největší spolkové země Německa, doručilo zemskému parlamentu neveřejnou zprávu o této četě Erdoganovy páté kolony, ze které vyplývá či potvrzuje to, co jsem před rokem napsal, že tato četa má spojení na tureckou tajnou službu MIT, o které německé úřady píší, že jen na území SRN má několik tisíc agentů, a že jsou podporováni přímo z Turecka. 


Profesor Drahoš trapnější než jsem předpokládal


Ivan David
26. 12. 2017
Lidé pohybující se daleko od vědy sdílejí stereotyp, že vědec je nepraktický popleta zaujatý toliko svým výzkumem, mimořádně inteligentní a seriózní slušný člověk. Nebývá tomu tak. Živit se vědou znamená velmi dobře znát způsoby, jak sehnat prachy na výzkum zahrnující vlastní hmotné zajištění.   Dobře
se uplatnit, udělat vědeckou kariéru, to znamená přeskočit kolegy. Metody k tomu vedoucí nejsou jiné než v jiných oblastech života. Jistěže se může i mezi akademickými funkcionáři vyskytnout ryzí charakter, ale je stejně bílou vránou jako mezi politiky nebo umělci v show byznysu. Aby byl někdo zvolen do čela vědecké instituce, která rozhoduje o penězích a kariérách, především musí ovládat umění co nejméně vadit co největšímu podílu volitelů a co nejvíce v zákulisí nabízet.

Putin přesunul USA do pozice obviněných


Jurij Makarenko
26. 12. 2017      zdroj
Ruský prezident svérázně změnil status USA během projevu na kolegiu ministerstva obrany v Moskvě. Pokud Washington prováděl ještě nedávno nebezpečnou a nepromyšlenou zahraniční politiku, pak nyní představuje přímou hrozbu jak pro Rusko, tak i pro celý svět. Ruský prezident poprvé otevřeně a bez diplomatických klauzulí obvinil USA z rozpoutávání války a nazval jejich činnost hrozbou pro národní bezpečnost Ruské federace. Tak vyznačil neviditelnou, ale velmi citelnou (zejména v budoucnosti) čáru za "diplomatickými hrami" s Bílým domem a ukázal, že trpělivost Ruska nakonec praskla.

Prezident Miloš Zeman: Připíjím Vám občanům na vítězství zdravého rozumu,na úspěchy ČR a úspěch nás Všech. Šťastný a veselý Nový rok!


26.12. 2017      Vánoční poselství prezidenta republiky
Zdvihněme hlavu,buďme sebevědomými lidmi,kteří spoléhají na svůj vlastní rozum a nedají se manipulovat,ať už údajnými zahraničními rozvědkami nebo českým tiskem a médii.Spléhejte na vlastní rozum.Ve jménu hesla:Věřím,že zdravý rozum zvítězí nad závistivou hloupostí !
video zde (Po videu následuje tištěná podoba projevu)

Tyler Durden: Ráj ve Švédsku už byl


26. 12. 2017       Zero Hedge
Stovky lidí zaplavily minulý týden ulice jihošvédského města Malmö, aby protestovaly proti liknavosti, kterým vláda reagovala na brutální znásilnění tří nedospělých dívek, z nichž k poslednímu došlo na sportovním hřišti a znásilněná 17 letá dívka musela být ošetřena v nemocnici. Úřady nezveřejnily totožnost podezřelých a k případu poskytly jen minimum informací, třebaže šlo o čin výjimečně brutální. Pachatelé vpravili oběti do vaginy hořlavou tekutinu, kterou pak zapálili.

Lesk a bída Programového vládního prohlášení


Ludvík Smýkal
26. 12. 2017
Francouzský spisovatel Honoré de Balzac napsal na počátku 19. století čtyřdílný román Lesk a bída kurtizán, zobrazující spojení finančního světa (v podání bankéře Nucingena) s pařížským podsvětím. Lucien (hrdina z předchozích Balzacových Ztracených iluzí) se již naučil „umění žít“. Zůstal slabochem, který se žene pouze za milostným uspokojením nebo společenským úspěchem. O podobné „Umění žít“ se pokouší současný premiér Andrej Babiš, se svým týmem odborníků, v Návrhu programového vládního prohlášení (dále jen návrh PVP) (ZDE), se kterým v lednu 2018 předstoupí před Poslaneckou sněmovnu Parlamentu České republiky.

Kdo neskáče není Čech – kdo neskáče není Slovák?


Zdeněk Hrabica
26. 12. 2017
Tisíce českých a slovenských občanů Československa vystudovalo na sovětských vysokých školách. Studovaly ve městech – z nichž některé se po rozpadu SSSR, později přejmenovaly nebo převzaly původní historické názvy. Studenti studovali ve Volgogradě, Leningradě, ve Lvově, v Irkutsku, v Moskvě. Dodnes se někteří sdružují v asociaci bývalých zahraničních studentů na sovětských vysokých školách, která má celosvětový rozměr. Před několika lety mi dr. Hynek Kmoníček s radostí sděloval, že jsme znovu vrátili deset českých studentů ke studiu na jedné z nejproslulejších diplomatických akademii, na Moskevský státní institut mezinárodních vztahů.

Vánoce komunistické a nekomunistické


Jiří Baťa 26. 12. 2017
Pan Ziegler ve své nostalgické vzpomínce na „komunistické“ Vánoce (viz zdroj níže) vyjevil radosti a strasti z prožitků svátků vánočních v době vlády komunistů. Protože jde o pana Zieglera pak nepřekvapuje, že si neodpustil přiložit negativistické (či spíše pomlouvačné) polínko v podobě jím zmíněné příhody, kdy prý učitelka mateřské školy v Českých Budějovicích zavedla děti do kostela podívat se na jesličky s malým Jezulátkem, a dostala za to vyhazov. 


pondělí 25. prosince 2017

Arabští školáci v Berlíně litují, že Hitler neuřezal všechny židovské hlavy


25. 12. 2017        zdroj
V berlínské škole Ernst-Reuter-Schule přislíbili studenti arabského původu, že uříznou hlavu svému židovskému spolužákovi. Informovaly o to noviny BZ. Jak bylo uvedeno, 13. prosince rozpoutali během polední přestávky žáci spor o palestinském státu. 18-letý mladík prohlásil, že je proti jeho vytvoření. 


Volodin navrhl, aby se diskutovalo o reakci na svrhávání legitimních vlád


26. 12. 2017      zdroj
Předseda Státní dumy RF nastolil otázku, jak čelit "barevným revolucím". Předseda Státní dumy je přesvědčen, že důkladné parlamentní vyhodnocení a odezvu vyžaduje praxe svržení legitimní moci v řadě zemí, a to jak s použitím vojenských sil zvenčí, tak s vyprovokováním "barevných revolucí".

Balkánská past: Zatímco srbský prezident jede do Ruska, USA plánují „dokončit práci“

Vučić u Putina
Nebojša Malić
25.12.2017 messin

Zatímco srbský prezident jedná o energetických a obchodních dohodách v Moskvě, americká zahraniční politika se snaží „dokončit práci“ na Balkáně a už ovládá mediální prostor země.

Lépe by bylo, kdybyste nás neosvobozovali …

Stan
25.12.2017  Outsidermadia

Obyvatelé vesnice poblíž donbasského města Gorlovka, ležící v tzv. „šedé“ – tedy neutrální zóně, oddělující ukrajinskou armádu od jednotek donbaského opolčení, kterou před dvěma týdny v rozporu s „minskými dohodami“ obsadila ukrajinská armáda, se začínají bouřit.

Haleyová uvěřila ruskému vměšování do voleb neexistujícího ostrova!

Nikki Haleyová v OSN
- kou -
25.12.2017 PrvníZprávy 


Ruští žertéři Alexej Stoljarov (Lexus) a Vladimir Kuzněcov (Vova) kontaktovali stálou zástupkyni USA při OSN, Nikki Haleyovou, jménem polského premiéra Mateusze Morawieckého. Nahrávka konverzace byla zveřejněna na YouTube. Ruští žertéři tak mají další skalp své politické oběti.

Rusové si „otevřeli raketovou střelnici“. Iskandery i Panciry spolehlivě ničily reálné cíle

Geo
25.12.2017 Eurasia24
 
Řeč je nikoliv o pláních ruské Astrachaně, ale o syrském válčišti. Ruští vojáci zde v reálných bojových podmínkách otestovali nejnovější střely s plochou dráhou letu, balistické operačně taktické rakety i systémy protivzdušné obrany.

Kdo ještě mluví o div ne idylickém životu v pohádkové rakousko-uherské říši?

- red -
25.12.2017 ČeskéNárodníListy
 

Zatímco rakousko-uherská armáda vítězně postupovala na západ, léčila si své komplexy státní moc terorem na našem území. Byly popraveny tisíce našich lidí, vlastenců. Miliony lidí, včetně dětí a žen, u nás hladovělo. I proti nim mířily bodáky hrdinů, kteří na frontách ustupovali. Nebyly léky. Smrt tak rychle nad mnohými vítězila. Lidé se přirozeně bouřili. A tak se střílelo a věšelo.

A máme informátora…! - V Lotyšsku nebylo zajištěno potřebné množství „informátorů“

grasyk
25.12.2017   OstrovJaniky

Lotyšské úřady čelí neočekávanému problému. „Vlastenečtí Lotyši“ chtěli přilákat „informátory“ do „Ústředí státního jazyka“, kteří by „informovali“ o osobách, které „nelegálně používají ruský jazyk“, ale našlo se jich třikrát méně, než potřebovali. 


 

Chcete to označit za fake news? Poslužte si! Slovenský publicista předkládá nekonformní pohled na Majdan a dění na Ukrajině

Ludovít Števko
ROZHOVOR
25.12.2017 ParlamentníListy  


ParlamentníListy.cz hovořily s jedním z autorů publikace Válka ve stínu Majdanu, slovenským publicistou Ľudovítem Števkem. „Ať si každý udělá svůj názor. My v té publikace vždy uvádíme zdroje,“ sdělil nám Števko v rozhovoru. Kniha nesoucí podtitul Pravda o ukrajinském konfliktu totiž přináší na dění na Majdanu a Ukrajině pohled, který je v mnohém v rozporu s oficiální verzí. Rozchází se s ní například i v tom, kdo na Náměstí svobody v Kyjevě během manifestací použil proti demonstrantům střelné zbraně. 

Kandidáte Horáčku, jsem racionální volič Zemana


Radim Valenčík
25.12.2017 blog autora
 

MICHAL HORÁČEK (kandidát na prezidenta):
Volič Miloše Zemana neexistuje. Striktně existuje pouze člověk, který v minulé volbě dal svůj hlas panu Zemanovi, ale jak to bude v nadcházející volbě, to musíme nechat na těch lidech. Oni mi často říkají: "Já jsem volil pana prezidenta Zemana, protože jsem nemohl volit pana Schwarzenberga.” A vysvětlují mi proč. Často mi říkají: "Ale pan Zeman mě zklamal, protože není důstojným reprezentantem naše státu.” A já si myslím, že těch deset procent to bude nejméně."

Viz: https://www.novinky.cz/domaci/458725-horacek-volic-milose-zemana-neexistuje-a-drahos-me-kopiruje.html

K tomu: