Reklama

sobota 6. ledna 2018

Ilona Švihlíková hodnotí výsledek státního rozpočtu ČR. Proč hlavním problémem není přebytek rozpočtu, ale spíše nápadný nesoulad mezi plánem a realitou a neschopnost státu investovat a strategicky plánovat...

6.1. 2018   Argument,část článku
Ministerstvo financí zveřejnilo na svém webu výsledky hospodaření státu za rok 2017, který, i když ještě nemáme data za celý rok, bude z hlediska ekonomického růstu i vývoje na trhu práce, velmi úspěšný.Vývoj rozpočtu to potvrdil – státní rozpočet skončil malým schodkem, přesahujícím 6 mld. korun.

Pokryteckému Trumpovi vadí údajná podpora terorismu Pákistánem, ale mlčí o jeho atomových zbraních, zatímco severokorejskému vůdci Kim Čong-unovi za ně vyhrožuje válkou....

Břetislav Olšer
6.1.  2018   Rukojmí
Zloděj křičí, chyťte zloděje - Trump obviňuje Pákistán z terorismu? A co CIA, když s pomocí bin Ládina a Al-Kájdy vyháněla SSSR z Afghánistánu, aby poté drogovou operací CIA v Pákistánu uspokojoval heroin rovněž „klienty“ v USA? A co Saúdská Arábie a její podpora terorismu, když jejích 19 muslimských občanů bylo atentátníky při útoku na USA v září 2001...?

Bordel u Dáši, rozpomněl se Petr Žantovský. Kromě toho objevil německou kopii Jakuba Jandy a dostal opravdový strach. Hrozí nám něco velmi ošklivého


Petr Žantovský
6.1. 2018   Rukojmí
TÝDEN V MÉDIÍCH Svobodě na internetu začínají utahovat šrouby v Německu, nakročeno má Francie a Česko bude od toho stěží uchráněno, protože lidská svoboda bude překážet i těm, kteří ji měli kdysi na vlajce. Mediální analytik Petr Žantovský si kromě hrozby miliardové pokuty sociálním sítím u našeho západního souseda všímá i zveřejněného návodu k tomu, jak zavést do praxe Orwella. Žasne i nad kreativní bídou letošních prezidentských voleb, protože téměř všichni kandidáti jsou přesvědčeni o tom, že vyhrají, jenom proto, že ztělesňují opak Miloše Zemana.

Paradox prezidentských voleb ČR 2018

Radim Valenčík
6. 1. 2018        RadimValenčíkPíše
Volič ještě nehodil lístek se jménem svého favorita a naše prezidentské volby přinesly již první výsledek. Ne nepodstatný. Dá se říci, že dokonce zcela zásadní, a to bez ohledu na to, kdo bude zvolen. Přinesly poznatek, který normálním lidem umožňuje pochopit, o co jde. Poznatek, který by bylo možné nazvat PARADOX PREZIDENTSKÝCH VOLEB ČR 2018. V čem paradox spočívá?

"Jugoslávský scénář" na Donbasu nebude: Politolog okomentoval návrh Německa na nastolení vojenské kontroly v regionu ...


Marie Krasiková
6. 1. 2018       zdroj
Politolog Jurij Počta okomentoval prohlášení Německa o nutnosti přivést na Donbas mezinárodní vojenskou misi. Ministr zahraničí Německa Sigmar Gabriel uvedl, že k vyřešení konfliktu na Donbasu musí vstoupit na jeho území rozsáhlá vojenská mírová mise. Tato kontrola na celém území Donbasu je podle názoru profesora RUDN Jurije Počty snahou Západu zmařit Minské dohody. 


pátek 5. ledna 2018

Prezident Moldavie Dodon byl dnes ústavnim soudem dočasne odstraněn z funkce

5. 1. 2018    zdroj
Nechtěl podepsat zákon o zákazu ruských médií. Dodon zcela logicky argumentuje porušením svobody slova a právem na informace, nicméně vláda i ústavní soud má na to (od Bruselu) jiný názor. Teď bude stačit, když zákon podepíše premiér. Dodona zvolili v referendu Moldavané, ale jak vidět, ještě by měli vzít koště a vymést tu probruselskou kliku, která kvůli "svobodě slova" v Ruské federaci hystericky křičí, ale u sebe doma klidně zavede tvrdou cenzuru. Příběh do učebnic o dvojím metru, o pokrytectví, o vlastizradě...

Ministerstvo zahraničí RF: USA hledají záminku ke zvýšení tlaku na Írán. Haleyová prohlásila, že v Íránu je možný "syrský scénář"


5. 1. 2018       zdroj a zdroj
Washington hledá záminku ke zvýšení tlaku na Írán, konstatoval náměstek ministra zahraničí RF Sergej Rjabkov, když komentoval prohlášení amerického viceprezidenta Mika Pence. Podle diplomata USA zřejmě k tomu použijí Společný komplexní akční plán (týká se íránského jaderného programu, poznámka překladatelky), což není "důstojné pro status velmoci". Informovala o tom agentura RIA Novosti. Pence dříve řekl, že Írán je hlavním sponzorem terorismu ve světě.

Geniální nápad

Jiří Jírovec
5. 1. 2017
V Praze 6 mají sochu maršála Koněva. Nejnovější pohled na tuto osobu je založen na představě, že nás Rudá armáda neosvobodila, ale okupovala. Praha již byla osvobozena vlastními silami a Němci i Vlasovci se před Rusy stahovali pod ochranu americké armády. Jenže socha do jisté míry symbolizuje osvobození celého Československa a tak by přece jenom vypadalo blbě, kdyby ji nechali napospas sprejerům a nebo strhli.

Co to je, když se řekne nepoctivý novinář

PPK
5. 1. 2018 Outsidermedia
…anebo dokonce – nepoctivý novinář politický? Ano, to je vskutku ošemetný případ. Nuže tedy, položme si na to téma pár zásadních otázek:

ParlamentníListy.cz na žádném seznamu dezinformačních webů nejsou, potvrdilo Ministerstvo vnitra

Tomáš A. Nový
5. 1. 2018 Outsidermedia, ParlamentníListy
V posledních týdnech se pravidelně skloňuje téma takzvaných dezinformačních webů. Ať už jde o prezidentské kandidáty Horáčka či Drahoše, nebo o komentáře či zpravodajské materiály. Velmi často se v těchto článcích objevují také ParlamentníListy.cz. 


Dramturgická náhoda nebo záměr?

Stanislava Kučerová
5.1.2018  ČeskéNárodníListy
Na Nový rok bylo zvykem vysílat přenos slavnostního provedení opery B. Smetany „Libuše“ z Národního divadla v Praze. Mimořádná událost, projev národní sounáležitosti a úcty k dílu, zasvěcenému slavnostním okamžikům národa. Respekt i k nejstarším pověstem, které zaznamenal již Kosmas, jako „bájná vyprávění starců“, a které po staletí tradovaly národní, přemyslovský mýtus: Krok a jeho dcery, kněžna Libuše, Přemysl oráč, cesta Přemyslova ze Stadic na Vyšehrad, otka a lýčené střevíce, Libušina věštba budoucnosti národa.

Čína - budoucí lídr umělé inteligence?

Jaroslav Loudil
5.1.2018
Jedním z národních cílů Číny je stát se do roku 2030 světovým lídrem v rozvoji umělé inteligence. Těžko o tom pochybovat, pokud se Čína rozhodne, stane se cíl realitou. Nyní bylo uvolněno 2,1 mld. USD pro výstavbu centra výzkumu umělé inteligence na ploše 55 hektarů u Pekingu. 4000 firem zde napne své síly k naplnění národního cíle. 

Nový americký projekt v Sýrii: až za hranice chápání

Rijad Faríd Hidžáb
5.1.2018 Politikus, česky Eurasia24
„Jsem naživu. Jídlo prakticky žádné. Jak se odtud dostat, nevím. Přišli Američané a hovořili s každým z tábora – nabízeli vstup do strany Ar-Rai a boj proti Asadovi. Za to slibovali jídlo a dobré životní podmínky. Souhlasili jen jednotlivci.“

čtvrtek 4. ledna 2018

Symbolem českých luhů a hájů je osmička na konci zlomových letopočtů naší historie, nyní končících rokem 2018; od poslance Zahradníka, přes vraždu Jana Masaryka až k podvodu pěti kandidátů na prezidenta ČR


Břetislav Olšer
4.1.2018 Rukojmí
Historie v rukách hlupáků bývá někdy též hysterická, ani ne tak vlivem dějinných událostí, ale spíš její prezentací účelových politologů, pro které je hlavním úkolem zkreslovat skutečnosti. Proto volím jen pár příběhů, které se udály mimo sféru mé fantazie a z ní plynoucích fabulací…

Zemanovi a Babišovi odpůrci nazývají jejich příznivce starými německými nacisty

Jaromír Petřík
4.1. 2018
Jaromír Petřík: „Takže, toho, kdo má jiný názor než Vy, nálepkujete „starým německým nacistou, pane Švadlenko?“
Jan Švadlenka: „ Každého ne. Jenom toho, kdo je na úrovni starého německého nácka nebo českého komunisty, což jste kupříkladu vy.“https://presler.blog.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A171230_641125_blogidnes

Francie přiměje USA a Velkou Británii k nervozitě, když dá před nimi přednost Rusku a Číně...

4.1.2018  
V americkém listu The Wall Street Journal se objevil článek, který místní podnikatele znervózní.
Francie se nechce dále spoléhat na obchodní vztahy s USA a Velkou Británií, protože považuje tyto země za nedostatečně stabilní. Jako osobitý ekonomický ,,protiklad "se Paříž rozhodla vybrat dva hlavní ,,nepřátele" Západu - Rusko a Čínu.

Trojka favoritů ve finiši

Martin Koller

Martin Koller
4.1.2018

Prezidentské volby jsou za dveřmi, takže není zcela od věci přiblížit si tři hlavní kandidáty. Se zbylými je zbytečné ztrácet čas a jejich voliči by měli zvážit, zda v prvním kole zahodí svůj hlas, takže se budou vyhazovat peníze na pořádání druhého. Z hlediska praxe a výsledků, a především zájmů státu, národa, všech civilizovaných občanů, včetně cizinců u nás žijících se jeví jako nejvhodnější kandidát stávající prezident. Samozřejmě ne všichni musí sdílet tento názor.

Šen -čen, plná elektrifikace hromadné dopravy

Jaroslav Ludil
4.1.2018
 

Dobrý den, v místě dnešního 12 milionového čínského města Šenčen stála ještě roku 1979 chudá rybářská vesnička s pár stovkami obyvatel. Dnes má toto obří město velikosti Moskvy plně elektrifikovanou hromadnou autobusovou dopravu. Jako první na světě.

Topolánkovo nekončící sprosťáctví


Jiří Paroubek
4.1.2018 VašeVěc


Nejvýznamnější protikandidáti prezidenta Zemana v blížícím se 1. kole prezidentské volby – Drahoš a Horáček – jsou velmi zdrženliví, pokud jde o vyjadřování k prezidentovu zdraví. Ne tak M. Topolánek.

Kauza Vitásková - absurdní soud

Alena Vitásková před soudem
Zdeněk Jemelík
4.1.2018 blog autora

Dne 8. ledna 2018 začne Vrchní soud v Olomouci projednávat odvolání nepravomocně odsouzených z rozsudku Krajského soudu v Brně z 22.února 2016 v případu, ve svých počátcích veřejnosti známém jako „kauza Vitásková“ podle významné obžalované Aleny Vitáskové, tehdy předsedkyně Energetického regulačního úřadu (dále jen ERÚ). 


Ivanka Řezníčková se v pátek utká o senátorský post s namyšleným Jiřím Hlavatým, jehož přičiněním byl daňový poplatník připraven o 4,5 MILIONU KORUN.

Kandidátka Ivana Řezníčková

Oldřich Rambousek
4.1.2018 Rukojmí

Máme to my občané Trutnovska dilema. Koho máme volit - komu dát svůj hlas??? Jako obvykle je to těžké. Má vyhrát holka z prosté rodiny, obyčejná pracující nebo namyšlený velkopodnikatel držící pod krkem polovinu Dvora Králové žijící si ve vatě??? Kdo myslíte, že bude mít k občanovi a prostému člověku živícímu se prací blíže??? 

 

středa 3. ledna 2018

Ivan Noveský: Proces s Vitáskovou překonává i procesy v padesátých letech. Na toto by si netroufli ani tehdejší soudci

3.1. 2018   Rukojmí
Někdejší šéfka Energetického regulačního úřadu čelí obvinění v kauze solárních elektráren. Proti obvinění se brání ze všech sil. Pan Ivan Noveský poskytl serveru ParlamentníListy.cz text, v němž srovnal proces Vitáskové se zmanipulovanými komunistickými procesy z padesátých let minulého století. A došel k překvapivému závěru. Komunisté prý ve svých procesech požadovali aspoň nějaké důkazy.

Kolektiv francouzských autorů vydal příruční „Slovník novořeči“, který obsahuje výklad toho, co skutečně znamenají slova a fráze, jimiž jsme ze všech stran (včetně těch politických) zahrnováni. Vysvětluje J.Keller v rozhovoru o módních slovech dneška...

3.1. 2018   Argument!,rozhovor
Módními slovy dneška jsou slova postpravda nebo fakenews, které se používají značně lajdácky, často jako nálepky, které chtějí zpochybnit mluvčího nebo zablokovat dialog. Na druhou stranu je evidentní úpadek náročnosti na straně médii i čtenářů. Co se to se společnosti komunikačně vlastně děje?

Osnuje FBI spiknutí, aby zastavila Trumpa?

Patrick J. Buchanan
3.1.2018  Zvědavec

Původní otázka, na níž mělo vyšetřování FBI ohledně Trumpovy předvolební kampaně dát odpověď, byla jednoduchá: Udělal to? 

 

Češi dělají Američany bohatšími

Erik Best
3.1.2018  FinalWord


Světové akciové trhy loni vzrostly v průměru zhruba o 20 % a napomohly ta kpodobnému procentuálnímu zvětšení majetku 500 nejbohatších lidí světa. Snadné peníze zatraktivňují více než kdy jindy fúze & akvizice a zpětné odkupy akcí a jsou jedním z klíčových faktorů rozmachu trhů s akciemi a dluhopisy.

Válka v Sýrii končí. Washington ale potřebuje, aby pokračovala

Napsal/přeložil: Vladimir Serg
3.1. 2018   Eurasia24
Pro „vybranou syrskou opozici“ zaoceánský sponzor vyčlenil v „obranném“ rozpočtu na letošní rok 500 milionů dolarů.Jednou z hlavních překážek návratu obyvatel Sýrie k mírovému životu dnes zůstává podpora opozičních ozbrojených skupin ze zahraničí.Jak nedávno uvedl syrský prezident Bašár Asad, podpora bývalé skupiny Džabhat an-Nusrá (přejmenované na Džabhat Fatah aš-Šám, tj. Fronta dobytí Sýrie) ze strany západních států je dnes jednou z nejproblematičtějších otázek.

Generální tajemník OSN vyhlásil červený poplach


4. 1. 2018      zdroj
Generální tajemník OSN Antonio Guterres ve svém novoročním poselství vyhlásil "červený poplach" a nazval hlavní hrozby, kterým čelí lidstvo, uvádí TASS. V polovině prosince časopis The National Interest zveřejnil seznam zemí a regionů, které by v roce 2018 mohly rozpoutat třetí světovou válku. ... dnes nejnebezpečnější oblastí na světě je Korejský poloostrov. Do seznamu byly také zahrnuty Tchaj-wan, Ukrajina, Turecko a Perský záliv.

Liberální reformy a finanční pyramidy přiměly Iránce k protestům


Alena Mikulášková
4. 1. 2018    zdroj  a  zdroj
V následujících dvou textech analyzují jejich autoři – dopisovatel deníku Komsomolská pravda I. Šamir a reportérky „RT“ A. Ivanovová a A. Musatkinová – události v největší islámské zemi, v Iránu, které se během posledních dní vyhrotily. Nezapomínají na to, že případná „změna režimu“ může mít katastrofální důsledky pro rusko-iránské spojenectví. To, že v několika provinčních iránských městech došlo k demonstracím a potyčkám s policií, vědí všichni, kteří sledují události posledních dní. Další vývoj je zatím nejasný.

Co čeká rozbouřený svět v roce 2018?Obrací pozornost k prezidentské volbě a všímá si některých kandidátů na prezidenta

Martin Koller
3.1. 2018   PL
Prezidentské volby budou opět připomínat jednu velkou komedii, především mediální. Věřím, že ČT24 a ČT1 si i v roce 2018 udrží pozici nejprolhanější televize v Evropě a bude všemi způsoby podporovat protinárodní loutky!  Proto doporučuji dále sledovat články pana Žantovského, který by svým rozhledem a odborností mohl nahradit celou „nezávislou“ a „vlasteneckou“ radu sloužící ze všech sil TOP 09, KDU a ČSSD včetně jejího platícího šéfa a ředitele ČT...

úterý 2. ledna 2018

S Trumpem do Nového roku 2018

Yekta Uzunoglu
2. 1. 2018
Svět jde s Donaldem Trumpem do Nového roku a to se vším všudy, bude muset s prezencí amerického prezidenta v každodenním životě v tomto roce počítat. Americký prezident s platností od Nového roku podepsal snad největší daňovou reformu v dějinách USA a rozhodně s největší zadlužeností USA vůbec, tím získal valnou část amerického kapitálu na svoji stranu.

Život Američanů se zkracuje

Jaroslav Loudil
2. 1. 2018

Roku 2015 se průměrná doba dožití obyvatel USA zkrátila o 2 měsíce, loni o další měsíc. Nyní činí 78,6 roku. Je to bezprecedentní situace. USA se vzdalují zbytku světa, kde se situace naopak zlepšuje. To není dobrá vizitka současného vedení ve Washingtonu a ani příklad hodný následování.
Co za tím vlastně stojí ? Stručně řečeno, degenerace celé společnosti. V řadě států USA došlo k legalizaci marihuany a tím ke zvýšené toleranci v užívání dalších podobných látek.

Vertikální vzlet legendárního MiG-29. To musí vidět každý! Video!


2. 1. 2018         VIDEO
Amatérské video z největší světové vojenské letecké show Royal International Air Tattoo odpálilo síť. Na záznamu předvádí legendární MiG-29 svislý vzlet a jako svíce se vzdaluje do nebe. MiG-29 není nadarmo považován za jeden z nejrychlejších stíhacích letounů na světě. Je schopen nabrat výšku 330 metrů za sekundu, což je jeden a půl krát rychleji, než je výsledek, který prokazuje tolik vychvalovaná britská přepadová stíhačka English Electric Lightning.


Německá bota před českými dveřmi


Jiří Baťa
2. 1. 2018
"Německá prokuratura je připravena provádět razie a domovní prohlídky v ČR a na Slovensku u podezřelých osob, které jsou (budou) obviněny ze smrti německých občanů na československých hranicích v dobách Železné opony. Česká neziskovka udala Němcům více jak 50 českých a slovenských občanů!"
To je nadpis a úvod velmi výživného článku tzv. „proruského, prokremelského, proputinovského“ či jinak dezinformačního (pro jisté lidí a „jejich“ demokracii nebezpečného) portálu Aeronet, který pravdivě a věcně informuje o událostech, které jiné portály zadržují, zamlčují, překrucují, nebo jako informace „neužitečné“ a „nebezpečné“ je vědomě neakceptují.

Rok 2018 má znamení ANO

Jiří Jírovec
2. 1. 2018
Musíte mít dobré jméno. Váš produkt musí mít v názvu dobrá slova. Třeba enhanced, progressive nebo sophisticated. Ta zakryjí, že prodáváte dluh černocha, který koupil rozpadající se domek někde v Alabamě. Bird & Fortune o bankovní krizi. Dobrými slovy plnil svoje projevy Václav Havel. Lidská práva, demokracie, občanská společnost, pravda, láska a Tibet se pravidelně kamuflovala jeho podporu zločinných válek i osobní vlastnosti. V české politice se k manipulaci se slovy naposledy uchýlil blok čtyř stran. Dal si do názvu adjektivum demokratický. Vymysleli ho politici, kteří již před volbami 2017 prohlašovali, že se postaví proti výsledku demokratických voleb, pokud nedopadnou v jejich prospěch. Zruší to či ono a hlavně: nikdy nepůjdou do koalice s ANO.

David Zábranský pro PL: Pražské kavárně se v Česku prostě nelíbí, v tom to vězí

David Zábranský
Jaroslav Polanský
2. 1.2018 ParlamentníListyOutsidermedia

Jedni obyčejní lidé nenávidí druhé obyčejné lidi. Tak vidí spor mezi tzv. „pražskou kavárnou“ a příznivci prezidenta Miloše Zemana pražský spisovatel David Zábranský. Ten na sebe již upozornil nejen tím, že za svůj první román získal cenu Magnesia Litera, ale rovněž divadelní hrou „Herec a truhlář Majer mluví o stavu své domoviny“, v níž vyjádřil částečné pochopení pro jednání Zemana. Ředitel redakce ParlamentníchListů.cz se Zábranského ptal na jeho vidění propasti mezi „elitami“ a „lidem“ v naší zemi, na vnímání odkazu Václava Havla i na to, kdo podle jeho mínění vlastně je Miloš Zeman.

Leden v Českých dějináchCroix 
2. 1. 2018
1831 – Založení Matice české, fondu, který sloužil jako vydavatelství knih v českém jazyce a umožnil vydávání významných prací české obrozenecké vědy.
1949 – Zavedení krajů jako státních územních jednotek v Československu. Krajské zřízení bylo reformováno v r. 1960 (snížení počtu krajů, zato s větší územní rozlohou). Po zrušení krajských národních výborů v roce 1990 byl krajský systém ve veřejné správě prakticky obnoven až k 1. 1. 2000 ustavením současných samosprávných krajů s územním členěním podobným systému z roku 1949. Ne každému je však dnes již známo, že krajské územní jednotky státu zřízené podle zákona z roku 1960, který nebyl nikdy zrušen, dosud nezanikly.

Ti, kdo si přejí opětovné zvolení Miloše Zemana, by si měli zavčas uvědomit, že je to obtížnější úkol než před pěti lety. Bez práce letos rozhodně nebudou ani hradní koláče!

Oskar Krejčí,rozhovor
2.1.2018   Argument

Rozhovor o vývoji mezinárodně politických trendů...

Výběr blbců roku 2017; v alejích pražské kavárny bylo zase nablito; psychopati Rejžek, Černý, Doležal, Peszynski, Herman či Kalousek a další se brodili ve svých havloidních zvratcích

Břetislav Olšer
2.1. 2018   Rukojmí
Čas bilancí roku 2017 nabízí rovněž škálu lidských zvratků, o které se i letos opět postarali psychopati pražské kavárny, zkrátka výběr blbců roku 2017; narkomany Rejžkem a X. Doležalem počínaje, přes duševně zaostalé stvůry Davida či Peszynského a konče politickými nulami Štětinou, Hermanem a Kalouskem.Už přes třicet let si tvořím svoji databázi z výroků nejen českých politických mafiánů. Takže mi stačí „zalistovat“ a mám mnoho jejich žvástů i „s chlupama“, rok 2017 byl z těchto důvodů pro mě brnkačka; byť taktéž tento na první pohled snadný výběr mi nadělal mnoho vrásek...

Souhrnná zpráva o stavu České republiky očima nezmanipulovaných občanů

Slávek Popelka
2.1.2018  CzechFreePress
 

Ááá … už slyším řev pražských kavárenských povalečů a vyznavačů temného slunce: „Tihle tzv. nezmanipulovaní, to jsou samí rasisti, náckové, islamofobové, Putinovi agenti, rusofilové, konspirátoři, dementi atd.“ A jsem za to docela rád, neboť takováto visačka od morální žumpy společnosti dává nám všem, kterým média nedokázala vymydlit mozek tak, aby lásku k vlasti nahradili její zradou, jedinečný punc důvěryhodnosti.

Ne už Masaryka a Beneše, ale Kurta Knispela máme napříště ctít a slavit

Lubomir Man
2.1.2018 Outsidermedia
Když, tuším, v průběhu roku 2015 navštívil tehdejší ukrajinský premiér Jaceňuk kancléřku Merkelovou, aby ji požádal o další půjčku k dočasnému zaplnění prázdné ukrajinské státní pokladny, pronesl při té příležitosti krátký projev, ve kterém vyzdvihl společný osud obou národů – to je národa německého a ukrajinského. Oba totiž podle Jaceňukova vyjádření se v roce 1944 staly – a to prý též zhruba ve stejném čase – obětí sovětského přepadení.

pondělí 1. ledna 2018

Západ potvrzuje, že loajalita Polska byla bezcenná

Andrew Korybko
31.12. 2017   Zvědavec
Brusel právě bodl do zad Polsko, jednoho z nejvěrnějších členů EU, poté, co koalice proti této zemi zahájila trestní řízení podle článku 7 Smlouvy o Evropské unii, což dokazuje, že neochvějná loajalita Varšavy vůči Západu byla celou dobu bezcenná. Poláci tak mají důvod znovu zvážit, zda nenastal čas obnovit svůj dlouhodobě ztracený status velmoci v Evropě.

Bože, ochraňuj Česko před Drahoši - Hroši

YektaUzunoglu
1.1. 2018   
Nejsem kulturní a sociální antropolog, ale ze svých zkušeností můžu říct, že někteří jedinci z Česko - Polských hranic aáji v sobě prvky z jedné strany hraničící s asociální drzostí a z druhé strany mají bytostnou potřebu se opřít o neviditelné a silné statní instituce k zajištění, zpevnění své vlastní jistoty, která jim umožňuje v jejich projevu "dravosti" spojené s manipulací s lidmi, obzvlášť když jsou v pražském soukolí.

„Je potřeba jisté lenosti k plnému ocenění života. Člověk, který tuze spěchá, dojde jistě k cíli, ale jen za tu cenu, že se nepodíval na tisíceré věci, které cestou minul,“ K.Čapek do roku 2018

1.1. 2018 Karel.Filip natočil v roce 2013
Ptačí let, jeho majestátnost a osobitý styl u jednotlivých druhů upoutává lidskou pozornost odjakživa. Vnímavý člověk dokáže na tento fenomenální zázrak přírody hledět se zatajeným dechem 


Rajko in memoriam

Ovčáček hodil bombu do „pražské kavárny“. Slovní lejna, ďáblův Halík, lži, telefon z pekla, „dáme ti přes držku“... Drsná silvestrovská pomsta za všechny útoky na Zemana

- rozhvor s Jiřím Ovčáčkem -
1.1.2018 ParlamentníListy
 

Stejně jako v minulých letech, i tentokrát v poslední den roku jsme oslovili hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka, aby se ohlédl za nejrůznějšími útoky na prezidenta Miloše Zemana, které byly často velmi ostré a vulgární, aby je se silvestrovským nadhledem okomentoval. Výsledek stojí za to, posuďte sami.

neděle 31. prosince 2017

V roce 2018 oblohu nad Arktidou uzavře nejnovější ruský systém PVO


31. 12. 2017      zdroj
Bojové služby se ujmou arktické raketové komplexy Tor-M2DT, určené speciálně pro polární podmínky. Nebe nad ruskou Arktidou začne v roce 2018 kontrolovat první divize arktických systémů protiletadlových raketových komplexů Tor-M2DT, sdělil novinářům 30. prosince velitel armádní protivzdušné obrany Ozbrojených sil Ruské federace generálporučík Alexandr Leonov.

Zdá se, že Česká republika je dosti zasíťovaná

31. 12. 2017  NVOO

Lavrov řekl, čemu se naučil od Putina: zachovat vážnou tvář

Natalja Žukovská, Anatolij Minkin
31. 12. 2017    zdroj a zdroj

Ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov se ve vysílání televizního pořadu "Mezinárodní pilorama" s Tigranem Keosajanem na stanici NTV podělil o své zkušenosti z práce s ruským prezidentem Vladimírem Putinem. Lavrov dříve ve stejném pořadu odmítl jmenovat hlavního "debila" ve světové politice. Ministr uvedl, že nechce uvádět jména, aby nikoho neurazil. 

P.C.Roberts: Kolik smrti a destrukce nás v r. 2018 čeká?

31. 12. 2018 PaulCraigRoberts
V celém západním světě zdegenrovala politika v podvod. Žádná západní vláda už dnes neslouží zájmům veřejnosti. (See: https://www.paulcraigroberts.org/2017/12/29/eric-zuesse-explains-americas-worst-enemy/ ). S výjimkou několika někdejších sovětských satelitů ve východní Evropě, opovrhly západní vlády vůli svých občanů, když proti jejich zájmu přijaly na svá území obrovské počty nejen uprchlíků z washingtonských válek, ale i dalších imigrantů, kteří se za uprchlíky jen vydávají. Ale nejen to. Ohrozily své občany i svou podporou stupňujicí se agrese Washingtonu vůči Rusku, čímž se všeobecný úpadek demokratické politiky mění stále jistěji v cestu k válce.

Topolánkovo havlovské srdíčko. Koho tím získá?


Radim Valenčík
31. 12. 2018  RadimValenčíkPíše
Havlovské srdíčko vylepšené o státní znak na Topolánkově rameni. Výborný nápad, jak velmi jednoduchou symbolikou odradit co nejvíce potenciálních voličů. Koho chtěl získat? Docela by mě zajímalo, kdo se k tomu přihlásí.

PF 2018

31. 12. 2018