Reklama

.

.

neděle 14. ledna 2018

1. kolo? Pro Zemana dopadlo dobře. Porovnejte!

Radim Valenčík
14.1.2018 blog autora

Před druhým kolem nás čekají velké spory o tom, jak vlastně dopadlo první kolo prezidentských voleb. Jsem zvědav, kdo vůbec připomene, jak to bylo po prvním kole před pěti léty. Tak to pro jistotu připomenu: 
 Tehdy byl rozdíl mezi Zemanem a Schwarzenbergem ani ne jendo procento!

Takže: Nic nepodcenit, čeká nás dřina, ale je to na hodně dobré cestě.

Zkrátka - lidí mají rozum. Ono jim ostatně ani nic jiného nezbývá, než aby ho používali.

Nevěřte v efektivnost hesla "Slouhové ze všech zemí a stran, spojte se!".

Občan má navíc zkušenost, kdo se choval slušně v prvním kole a kdo ne.

 
- - -
Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/5363-1-kolo-pro-zemana-dopadlo-dobre-porovnejte.html

11 komentářů :

 1. Souhlas s článkem je nás většina.

  Tady už ochutnávka co bude když vyhraje drahoš:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Presvedcovat-lidi-z-jejich-vlastnich-dani-co-si-maji-myslet-Ekonomka-Sichtarova-se-zhrozila-nad-tim-co-Drahos-navrhl-ve-verejnopravnim-mediu-519913

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přátelé, prosím udělejte si čas a zhlédněte
   tento, bravůrně provedený a výstižný film
   o migrantech ve Francii. O pokrytectví vítačů
   a skutečné realitě, kteří na migrantech finančně velmi profitují až? Do doby, kdy se
   to osobně dotkne, přímo JICH! Výborný scénář.
   To zřejmě ČT neodvysílá, popřela by ty žvásty,
   kterými nás neustále krmí...

   Název filmu:

   Srdečně vás vítáme

   Francie À bras ouverts
   Anglický With Open Arms
   Slovensko Srdečne vás vítame
   Komedie: Francie/Belgie 2017

   V hlavní roli této komedie se představí ztřeštěný Christian Clavier jako Jean-Etienne Fougerole, který je velice respektovanou osobností francouzské literární scény. Tento bytostný humanista a vrcholný intelektuál žije ve svém světě po boku bohaté manželky a je dokonale odtržen od reality. Což se mu stane osudným, když v televizní debatě propaguje svůj nový román Srdečně vás vítáme. V něm řeší téma pomoci lidem v nouzi, lidem bez domova, na útěku.
   V přímém přenosu vzdoruje silné kritice ze strany přítomného oponenta, který jej napadá, že sice hezky píše, ale v životě se tím není schopen ani ochoten řídit. A tak Jean-Etienne, aby osobním příkladem dokázal svou vstřícnost k potřebným celého světa, veřejně vyzve jakoukoliv romskou rodinu k společnému soužití u nich doma. Stačí, když zazvoní u brány jeho sídla a budou radostně vítanými hosty. A rozohněný Jean-Etienne rovnou na kameru nadiktuje i svou adresu. Pak se nemůže divit, že u něj večer v ten samý den zadrnčí zvonek a za vraty stojí usměvavý Babik se svou početnou rodinou. Jean-Etiennovi nezbývá nic jiného než svůj veřejný slib dodržet. Netuší, že jej i jeho rodinu čeká jedna z nejtěžších životních zkoušek a hlavně brutální test míry tolerance, solidarity a humanismu.(CinemArt)

   Vymazat
  2. nezapomente na jednu vec - i po 5 letech jsou Cesi neuveritelne BLBI, kdyby meli rozum, Zeman ziskal aspon 90% hlasu (proti by byla jen PRAHA - navrhuji vyclenit Prahu z CZ). Volil jsem ho opet, i kdyz jsem mu napsal uz 3 velice silne protestni dopisy (netykaly se vnitrostatni politiky a Ruska a Ciny).

   Vymazat
 2. Jestli je nás většina, to nevím, možná ano, ale to nehraje definitivní roli.
  To podstatné je, že nakonec rozhodnou nerozhodnutí. Přesněji, nerozhodnutí dost.

  OdpovědětVymazat
 3. Duel Zeman - Drahoš nebude ve skutečnosti to, co by mělo být a jak se to presentuje!

  Bude to ve skutečnosti BOJ M. ZEMANA S DEVÍTIHLAVOU SANÍ!!!!!

  Jak jednou prohlásil bývalý polský premiér RAKOWSKI (za komunstů) v polské veřejnoprávní TV:

  OBCHOD A POLITIKA JSOU DVĚ NEJŠLINAVĚJŠÍ VĚCI NA SVĚTĚ!

  Dnes - po 40 letech se ukazuje, pravdivost jeho slov!

  Přesto mě dnes ale zaráží, že této špinavosti se dopouští a podporuje i oficiální tisk a veřejnoprávní TV na místo toho, aby nestranně informovala bez toho, aby nechaly úvahy na čitateli a nebo divákovi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:37 Není čemu se divit média patří havloidním poskokům a ty papouškují co jim západní páníčci poručí.

   Vymazat
 4. Ale před těmi pěti lety, když vzpomenu, to jsem byl rád, že to nevyhrál K. Schwarzenberk. Toho jsem si skutečně nepřál. Víc jak dnes J. Drahoše.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně, každý, kdo si myslí, že teď je na tom Zeman po 1. kole líp, než tomu bylo před 5 lety, si tohle musí uvědomit. Drahoš je nekontroverzní. Je to absolutní oportunista, ubožák, ale to lidem, kteří se neorientují v politice nemusí vadit.
   Určitě právě v případě nerozhodnutých voličů to může být Drahošova velká výhoda.

   Vymazat
  2. No tak předmluvte bábu, dědka, vaše děti, manželku a její rodinu, kamarády vašich dětí a jejich rodiče.. atd.

   Vymazat
 5. Uvidíme. V 1. kole nástup více kandidátů rozšířil antizemanovský tábor, ale teď už bude jenom Drahoš - se všemi svými dispozicemi i indispozicemi. A dá se očekávat, že ho dříve či později doběhnou jeho hendikepy, hlavně v TV duletech, kde se s MZ pořádně zapotí! On není zvyklý na konfrontaci, argumenty a veškerou tu zátěž s tím spojenou. Dalo se to pozorovat již v poslední debatě kandidátů na ČT 24 - několikrát už jsem slyšel názor, že tam byl zdaleka nejslabší, přičemž argumentační i rétorickou nejistotu kompenzoval nepřiměřenou a nepřirozenou agresivitou.
  Nedá se ani předpokládat, že voliči poražených kandidátů budou automaticky volit JD. Teď je k tomu dobrý příspěvek na PL od Petra Žantovského. Například je zajímavá jeho úvaha, že Horáček coby textař v kombinaci s hazardním hráčem oslovil přece jen jiný typ voliče než suchopárný akademik Drahoš. Již včera jsem se bavil se svými zmámými, kteří nevolili MZ, ani JD. Volili třeba Horáčka nebo Fischera. Ale někteří teď říkají - Drahoše v žádném případě. To je skutečně Želé. Figurka. Oportunista. Vítač. Eurohujer. A k tomu zejména ženy poukazovaly na roli jeho manželky, v tom smyslu, že je fakticky pod pantoflem a volbou JD volíme fakticky paní Drahošovou.
  Takže, docent Valenčík to říká vcelku správně - bude to dřina, ale je to nadějné..))

  OdpovědětVymazat
 6. Jsem skeptik, myslím, že už to nebude jako Zeman - Schwarzenberg i kdyby se měly volby zfalšovat. Prostě náš soudobý protektorát se již nesmí po druhé vymknout z opratí Bruselu a jeho diktatury. I tak nás Brusel zaplaví svými kolonisty z Afriky a Asie. Spíše bychom si měli začít připravovat rezervace, abychom dopadli o něco lépe než Indiáni. Halokaust Indiánů provedený bílými byl "velkolepý", cca 160 milionů mrtvých, žádné troškaření, nás "humanistů a demokratů". Tož ta odplata "migrantů" v EU bude o to bohatší! Těšíte se?

  OdpovědětVymazat