Reklama

.

.

čtvrtek 25. ledna 2018

A teď taková „lež“ pane Drahoši ?

Ludvík Smýkal
25.1. 2018
Motto: „Králíci si mysleli, že je to láska, ale ve skutečnosti je jen rozmnožovali, abych jich bylo více pod nůž. Potom si mnozí z nich rvali vlasy: „Co jsem to proboha udělal? Oni nás jednoduše podrazili, vždyť nám slibovali… Říkali nám…“
http://leva-net.webnode.cz/products/otazka-odpoved-v-v-pjakina-ze-dne-15-01-2018/
Jiří Drahoš, kandidát na prezidenta, který se zřejmě již cítí být na Pražském hradě, na besedě s občany v Plzni, metropoli Plzeňského kraje, před několika dny prokázal, že ani pro něho není problémem vytvořit a šířit falešnou informaci (dezinformaci, lež, mystifykaci, apod.), vydávající se za pravdu. Stalo se tak před několika sta přítomných občanů – většinou jeho příznivců a voličů, senátorem Václavem Chaloupkou (Patrioti ČR), Martinem Baxou, čerstvým místopředsedou ODS, bývalým plzeňským primátorem a také před novou poslankyní, bývalou rektorkou Západočeské univerzity Ilonou Mauritzovou (rovněž ODS). https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Drahos-se-chlubil-pred-lidmi-jak-setrel-Zemanovy-volice-Pak-celil-vecnemu-dotazu-z-historie-a-skoncilo-to-nejistym-usmivanim-520739

Na uvedené besedě zazněla od Jiřího Drahoše řada vzletných myšlenek a předsevzetí, z nichž naprostá většina by zasloužila podrobnější rozbor. Jen si „nemohu vzpomenout“, od koho jsem některé podobné myšlenky a předsevzetí, v době svého mládí, už slyšel :

„Vstupuji do finále jako kandidát, který se dívá dopředu, do budoucnosti. Při všem respektu vůči Miloši Zemanovi jej považuji za politika té minulé éry, která trvala skoro třicet let. Miloš Zeman v ní zažil vzestupy i pády, ale pro mě je to éra, která je minulostí, a je potřeba se dívat do budoucna. A já jsem přesvědčen o tom, že jsem kandidát a člověk, který je schopen Českou republiku vést v tom komplikovaném světě kupředu. Aby Česká republika byla demokratický, moderní, bezpečný stát, který se stará o lidi, o sociálně slabší, o životní prostředí a bude se snažit předat jej svým potomkům v lepším stavu, než v jakém jsme jej přebrali. Stát, který bude klást důraz na moderní vzdělávání, protože to je budoucnost. Stát, který nebude slyšet od politiků strašení. Chci být prezidentem, který bude u lidí povzbuzovat národní hrdost, ne nacionalismus. Nemáme se zač stydět a společně všechno zvládneme. Jsem kandidátem, který se dívá dopředu a který nemá nic společného s tím, co se na politické scéně odehrávalo v minulosti. Tam už hledět nechci,“ prohlásil sebejistě Drahoš.

„Plivání z kanálu se objevuje,“ potvrdil akademik. „Jsem přesvědčen o tom, že skalní voliče Miloše Zemana nikdo nepřesvědčí. To plivání a osočování se nakonec může ukázat jako kontraproduktivní, protože řada rozumných lidí tomu nebude věřit. Obávám se, že byste mi ani nevěřili, kdybych tady najednou začal mluvit sprostě, urážet kandidáta, bavit se o věcech, o kterých se slušný člověk nebaví. Několikrát jsem řekl, že jsem připraven dát na hrubý pytel hrubou záplatu.“

Otázkou je, zda tou „hrubou záplatou“ měl na mysli svou odpověď na otázku přítomného bývalého politického vězně Michala Drabíka: „Jaký máte názor na to, že byla humanitárně bombardována Jugoslávie bez mandátu OSN? A Česká republika uznala Kosovo. Uznala teroristu z UCK. Jak se k tomu postavíte? Když bombardovali srbská města, protože moje matka je Srbka a otec Čech, takže vím, o čem mluvím. Jaký tedy máte názor na humanitární bombardování Václava Havla?“

Jiří Drahoš, kandidát na prezidenta České republiky, mu, za smíchu a potlesku přítomné mládeže, vmetl na odpověď: „To nebylo humanitární bombardování Václava Havla a mimochodem, bombardování Srbska schválila vláda Miloše Zemana“ .

Polemika Drahoše s Michalem Drabíkem dále pokračovala, v článku doporučuji se s ní seznámit, ale vraťme se k tvrzení Jiřího Drahoše, že “…bombardování Srbska schválila vláda Miloše Zemana“.

Neznalosti přítomné mládeže se nelze divit, zřejmě se většinou narodili až po roce 1999, kdy k bombardování Srbska došlo, ve škole tyto události zřejmě neprobírali nebo probírali „zkresleně“, u nich doma se o tom nemluví, apod.. Vědce Jiřího Drahoše, kandidujícího na prezidenta České republiky, nemůžeme z „neznalosti“ podezřívat a tak je na místě otázka: „Schválila bombardování Srbska v roce 1999 skutečně vláda Miloše Zemana?“

Podívejme se, co ve svém článku „Jak česká vláda jednala o bombardování Srbska“ z 21.4.2014 http://www.novarepublika.cz/2014/04/jak-ceska-vlada-jednala-o-bombardovani.html mj. píše přímý účastník dotčeného jednání vlády MUDr. Ivan David, v té tobě ministr zdravotnictví „ve vládě Miloše Zemana“. Článek, ve kterém popsal, vzhledem ke stále se opakujícím nepravdivým tvrzením o souhlasu Vlády ČR s bombardováním v Srbsku, skutečný průběh a okolnosti jednání vlády v této věci:

„12. 3. 1999 byla Česká republika náhle překvapivě vstoupena do NATO, když předcházelo mnoho výroků od českých i západních politiků, že ČR není na vstup připravena a dosud si nezaslouží tu čest.

Ve třetí čtvrtině března probíhalo ve večerních hodinách „tajné jednání vlády“. Proč bylo tajné si už nepamatuji. Asi ve 22 hodin zazvonil ministru zahraničí Janu Kavanovi telefon. Bylo mu sděleno, že Vláda ČR se má do půlnoci vyjádřit k otázce přeletů letadel NATO přes území ČR a k tzv. „collateral effects“ při leteckých útocích. Tento termín znamená ztráty mimo vojenské cíle, zejména na civilním obyvatelstvu. Volající nemohl předpokládat a také zřejmě nepředpokládal, že právě zasedá vláda. Zjevně předpokládal, že se vláda v tak krátké době nebude moci sejít a proto stanovisko vlády vyjádří sám ministr zahraničí případně po konzultaci s předsedou vlády a možná s ministrem obrany. Jenže vláda právě zasedala…

Na tajné zasedání vlády tak přibyly dva nové body jednání. Jednání řídil předseda vlády Miloš Zeman. Postupně se svými stanovisky vystupovali snad všichni přítomní členové vlády s výjimkou Miloše Zemana, který nesdělil svoje stanovisko a na vystoupení členů vlády nijak nereagoval. Rozhodně není pravda, že byl „souhlas vynucený premiérem“, tím méně „pohrůžkami odvolání“, jak bylo uvedeno Členové vlády se vyjadřovali k možným důsledkům kladného nebo záporného stanoviska. Je potřeba si uvědomit, že člen vlády má jinou odpovědnost za svá rozhodnutí než náhodný host kavárny, který se vyjadřuje k politice. Nejde tedy jen o jeho vlastní preference, pocity a dojmy, ale o důsledky pro republiku a také pro politickou stranu a samozřejmě i pro jeho další politickou kariéru člena vlády.

Pouze ministr kultury Pavel Dostál ve svém mimořádně emotivním vystoupení vytkl celé vládě, že k bodu vůbec diskutuje, když je povinností České republiky k NATO souhlasit s jejími návrhy. Ostatní členové vlády se vyjadřovali velmi zdrženlivě. Protože se půl hodiny před půlnocí diskuse stále nechýlila ke konci, byl ministr zahraničí pověřen, aby sdělil, že si Vláda ČR nárokuje další hodinu navíc, aby mohla dospět k usnesení.

Po půlnoci došlo konečně k hlasováním. V prvním hlasování hlasovali proti ministr školství Eduard Zeman, ministr zdravotnictví Ivan David a ministr práce a sociálních věcí a 1. místopředseda vlády Vladimír Špidla. Hlasování se zdrželi ministr průmyslu a obchodu Miroslav Grégr, ministr zemědělství Jan Fencl a ministr životního prostředí Miloš Kužvart. Ostatní hlasovali pro návrh, tedy aby Vláda ČR vyjádřila souhlas s přelety přes území ČR. V následujícím hlasování o „collateral effects“ hlasovali proti titíž ministři jako v předchozím, nikdo se nezdržel hlasování“.

A najednou se občané, v roce 2018, z úst Jiřího Drahoše občané „dozví“, že tomu bylo „jinak“… V podstatě teď má pan Jiří Drahoš dvě možnosti, buď má pan Drahoš pro svá tvrzení důkazy, kterými svá tvrzení doloží, nebo pan Drahoš svými tvrzeními občany dezinformuje, tzn., že „lže“.

Takový „slušný člověk“ Jiří Drahoš, vědec, kandidát na prezidenta České republiky, obklopený těmi „nejdůvěryhodnějšími“ poradci http://casopisargument.cz/2018/01/15/je-to-slusny-clovek-ten-clovek-je-slusny/ ….a teď taková „lež“ pane Drahoši, ...poškozující ve svých důsledcích Vašeho protikandidáta, prezidenta Miloše Zemana, ale především Vás osobně? Není vůbec důležité, jak moc jste pane Drahoši „lhal“, důležité je, že jste svým „lhaním“ projevil svůj skutečný postoj k občanům České republiky!

21 komentářů :

 1. Pane prezidente ZEMANE, podejte prosim hromadne soudni zaloby na Novinky, Seznam a dalsi "mainstream" media vcetne CT za sireni lzivych nepotrvrzenych informaci poskuzujici Vasi image. Pral bych si videt ty milionove pokuty, ktere by Vam meli zaplatit za 5 let dehonistace.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hlavně by měli Drahošovi připočítat všechna ta televizní vystoupení v posledním týdnu a že jich bylo. Vyhrožovali, že Zemanovi započítají ty čtvrtky na tv Barrandov, tak by se mělo přistupovat stejně k oběma.

   Vymazat
  2. V první řadě, krom jistě bezplatné podpory v hlavních médiích by se měla nějaká obžaloba týkat nepřiznané Drahošovy kampaně pod spřátelenými tvářemi, naoko soupeřícími- Horáčka, Fišera a Hilšra (To je 3x 40mil), kteří spolupracovali v otázce Kroměřížské Výzvy,kam napojení p. Drahoše sahá minimálně přes p. Koláře, který byl v té době za tuto aktivitu jako hlavní kandidát namísto svrhnutého pana Prezidenta. Této aktivity se také účastnili zástupci z Top 09.
   Komplot je jasný jako důkaz lze vzít mimo všechny ty ostatní. Absence určitého volebního programu (pouze antizeman) a především evidentní antisnaha za vlastní kampaň P. Horáčka, který již od začátku nejenže sbíral podpisy pro p. Drahoše, účastnil se Jeho mítingu po vyhlášen, ale zesměšnil manipulativním videem volbu prezidenta jako takovou, Aby všemu nasadil korunu výroky, že své prostředky využije pro jeho podporu. Stejně s ním tak učinili i zbylí neúspěšní kandidáti (asi nejen ti dva výše)

   Jonáš Vlček

   Vymazat
 2. Pan akademik je bez argumentů, jediné co dokáže je plivat na normální lid a vyvyšovat se na vědeckou elitu, přitom má tak úzký obzor, že jeho trapnost a neschopnost v politice je obrovská, ať mlčí nebo mluví. Jako prezident by byl k ničemu. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Používali osvědčených metod,jak zblbnout národ Gavólem,.....bohožel nepoučitelní,...nestačí jim,že jsme totálně rozkradení a natolik rozvrácení,že bude trvat zase 200 let na obnovu,....nejhorší na tom je,že jsme platili reparace Německa za II.světovou válku a okradla nás i Amerika s Anglií,kteří nám způsobili jen obrovské škody a za ně jsme ještě násobně zaplatili....může býti větší vůl,jak volič Drahoše ????????

   Vymazat
 3. Jeho vzestuop do karierý je zahalen tajemství.Kdyby otočil,tak by mu ji připomněli a otom to je.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No,o té jeho úžasné vědecké kariéře se brzy dozvíme.....nebo bude v ní pokračovat ?????

   Vymazat
 4. On chudák nelže, on jenom opakuje, co mu jeho PR manažeři napsali na papírek. Znalosti nemá, píle mizerná..... Za těch několik let, co dělal předsedu mohl, kdyby ho to zajímalo, tu politiku sledovat a studovat, Minimálně když ve funkci skončil. Ale on naprosto evidentně o politice, natož zahraniční, neví vůbec nic a jenom papouškuje, co ho navrčeli. Je to fakt smutný pohled na vědce, prej proslulého a významného. To v té AV asi musí být hlupák vedle hlupáka, jestli tohle měli v čele a pochvalovali si to. Ale v podstatě, na jeho podporu se vyslovilo minimum skutečných vědců, Hořejší, ten je strýček manželky Horáčka, pak Grygar, ten čeká medajli. A kdo dál? Asi mi to uniklo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:40 Je možné, že "nelže", ale tím hůře.
   Takový člověk, bez potřebných znalostí a zkušeností, je schopen způsobit, v jakékoliv funkci, nepředstavitelné věci. Vždy si je bude schopen "obhájit" s odkazem na své poradce ...

   Vymazat
  2. 18:40 Oni havloidi lžou naprosto cíleně žádná omluva pro ně není.

   Vymazat
  3. Možná byl povýšen do funkce aby už vědcům a bádání nepřekážel. Nic nevybádá, ať aspoň shání peníze.

   Vymazat
 5. Pan Drahoš je tragická osoba,se kterou snadno manipulují nejhorší političtí gangsteři .Pokud by byl jako soukromá osoba ,tak je to jenom jeho věc.Ale bohužel ho cpou na nejvyšší státní post a tak by měl vliv na naše životy .A to by bylo pro nás přímo likvidační.Nedopusťme to.Ještě můžeme chvilku váhající přesvědčovat.

  OdpovědětVymazat
 6. Může být pan Jiří Drahoš slušný člověk, když se spojí a nechá podporovat např. zrůdným Bakalou a havloidní klakou ?

  OdpovědětVymazat
 7. jak dlouho se učil pan Drahoš odpovědi na temata dnešní ho duelu,které mu milující čt předem oznámila ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A to měl v pravém uchu naslouchadlo pokynů,nestíhal to předkládat, proto koktal.Je to sprostá loutka a arogantní lhář.

   Vymazat
  2. Co taky můžete čekat od gorola.

   Vymazat
 8. Oni žijí v přepychu z našich mozolů. Oni se cpou u bezpracných koryt přeplněných z našich mozolů. Oni utrácejí daně vybrané z našich mozolů. Oni urážejí stát, vybudovaný z našich mozolů. Oni urážejí naše mozoly. Měli by se bát - našich mozolů. Jako každý neléčený parazit se rozmnožili a ve své zhovadilosti ničí hostitele myslíce, že ho ke svému životu nepotřebují. Měli by se bát, až naše mozoly začnou parazity léčit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tohle jste napsal velmi hezky. Ale už Petr Bezruč napsal kdysi ...přijde den, z dolů jde plamen a dým, přijde den, zúčtujem spolu ... no a vidíte, oni to mají nějak posichrovaný jinak - i kdyby padli všici, vstanou noví bojovníci... elity, nadlidi, a všichni ti paraziti jsou neporazitelní.

   Vymazat
  2. 23.10 velmi hezky napsané,snad opravdu bude muset přijít zase den,kdy se budou bát,jen by to mělo být co nejdřív,času moc není EK už si na nás brousí zuby.

   Vymazat
 9. Omlouvám se mělo to být pro 20.05,ale i pro Vás palec nahoru :-D

  OdpovědětVymazat
 10. Drahoš,jak přišel,tak zmizne,....bude se sice snažit,ale už je zcela nepoužitelný,je k ničemu,Drahošová z toho všeho onemocní a Drahoš bude mít jiné starosti,třeba i s placením dluhů,myslím si že 50 mil.je zavádějící,protože to bylo mnohem víc,....vyzní z toho ,že Drahoš je naprostý hlupák a nedivil bych se,že to skončí i u soudů,ti si musí samozřejmě také přijít na své,protože žně jsou u konce a úroda bídná......

  OdpovědětVymazat