Reklama

.

.

středa 24. ledna 2018

Akademik Drahoš jako posvátný fetiš

Jiří Jaroš Nickelli
24.1.2018   ČNL
V poslední době se nemohu se zbavit trvalého dojmu, že pan akademik Drahoš je neustále obráběn médii jako fetiš v Africe. Zástupem politiků a skupinou osobností a vědy je neustále vyzvedáván na jakýsi piedestal slávy.


Myslím, že ani náš TGM nikdy nebyl tak nárazově adorován jako pan profesor Drahoš v dnešní předvolební kampani. Média i politikové se svorně předhánějí v oslavných tirádách na pana kandidáta v protikladu k dosavadnímu panu presidentovi. Zde byl veleúspěšně vyvolán dojem, jakoby černá patřila panu Zemanovi a zářivě bílá jen a jen panu Drahošovi. Navíc se toto vše denně monotónně opakuje, aby se stokrát opakované stalo zjevenou stálicí pravdolásky.

Přitom občané nikde nemají možnost ověřovat si vše řečené o minulosti a vývoji pana Drahoše - a to zejména za bývalého režimu.

Zatímco o panu Zemanovi bylo vytaženo z jeho osobního života a minulosti "snad ještě více než vše" (!), kapitoly páně Drahošova mládí a růstu za bývalého režimu leží před občany jako doslova "černá díra osobního vesmíru". Nikde se nemůžeme dozvědět, kdy a jak získal akademické hodnosti v dobách, kdy tyto hodnosti byly podmíněny studiem pravověrného učení, a výjezdy na studijní stáže do kapitalistické nepřátelské ciziny byly podmíněny souhlasem státní moci a orgánů policie, atd. To vše je u pana akademika oblast SILENCIA MAGNA, hlubokého mlčení.

Uvedu příklad. Kandidatury byly umožněny jen za splnění studia VUML, jinak byly zakázány. Kdo odmítl VUML, byl odstraněn ze studia kandidáta věd. Docent Pernes vyhořel v konkursu na ředitele ÚSTR mimo jiné právě pro "smrtelný hřích" absolutoria VUMLu. Tehdy se mohli havlisté a kavárníci potrhat odporem ke kandidátu s VUMLem. Jak to, že to halasnému demokratickému bloku dnes nevadí u kandidáta Drahoše? Nebo tu platí římské - quod licet Jovi, non licet bovi??

Další věcí jsou výjezdy na zahraniční stáže do nepřátelské ciziny. Jak to bylo za tzv. totality možné? Všichni absolventi těchto stáží byli podrobeni kontrole STB a KSČ. Byli pak zhusta vyzváni ke spolupráci. Byli tzv. vytěžováni. Pan akademik měl jakousi světlou výjimku??

Už slyším od fanatiků, že tato kritika je "závistí a nenávistnou opozicí". Opak je pravdou. Chceme tu jako občané znát plnou pravdu o tak závažném kandidátu, který by měl na dalších pět let reprezentovat stát. Ta pravda totiž nám poškozeným a persekvovaným v minulosti naše ztracená léta nenavrátí. Jen nám umožní správně se rozhodovat při takové volbě, jaká nastává.

Ovšem je to řada dalších faktorů, které by měl občan znát naprosto jednoznačně od pana kandidáta. O panu Zemanovi víme, za jakých podmínek by souhlasil například s měnou eura, za jakých podmínek nesouhlasí s nařizováním Bruselu a Berlína, jak se staví k zahraniční politice a reprezentaci státu, jak se staví k obchodu republiky se zahraničím a o mnoha dalších otázkách, které mají dopad na naší příští život. O panu akademikovi z toho všeho buďto nevíme nic, anebo jeho vyjádření přitakávají tak nebo onak všemu, z čeho v Unii máme ty nejhorší obavy.

Dále je problematická frenetická podpora pana kandidáta Drahoše od všech stran, které se tak či onak postavily na barikádu kutých "nepřátel státu, a zemského míru", jak se říkávalo zastara.

A proto tyto strany naprosto propadly v parlamentních volbách. O to více se tyto strany elit, celebrit a programních havlomanů snaží prosadit za každou cenu pana akademika. Tyto partaje vyvolávají dojem, jakoby instalovaly pana Drahoše jako loutkovodiči jeho osoby. Pak běda republice, kdyby jejich snažení vyšlo. Jako by nestačilo vše,co tyto partaje napáchaly ke škodě republiky.

Volič má totiž nejen právo, ale i odpovědnost za volbu presidenta. Jakého presidenta voliči zvolí, takový výsledek na reprezentaci a chodu státu v budoucnu je nemine. Stačí ukázat na starého učence Aristotela na jeho spis o logice. Tam mimo jiné pravil:

"Výsledek je učitelem hlupáků". Volme tak, aby nás výsledek nezbořil.Jiří Jaroš Nickelli, ČSOL Brno I


20 komentářů :

 1. Drahoš psal vědecké práce v 80. a 90. letech, ale jako prvního autora jsem našel pouze 9 prací (pominu-li oslavné proslovy z konferencí). https://www.researchgate.net/scientific-contributions/72627015_J_Drahos/publications
  Na dalších několika desítkách prací je mezi posledními autory. Jiří Drahoš není mezi aktivními autory na ResearchGate, což svědčí o jeho již dávno ukončené vědecké kariéře. Také jsem nenalezl žádný celý text zveřejněný na ResearchGate, což svědčí pouze o tom, že nemá zájem na rozvíjení vědeckých kontaktů a na citovanosti. Už dávno nepůsobí jako vědec, ale jen jako bafuňář. To stejné je s jeho patenty. Zeptejme se, kolik z nich opravdu sám vymyslel a na kolika byl pouze "připsán". PK2

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že sám nevymyslel nic.
   Bez poradců, lokajíčků a madam Dominy se ani nevytento.

   Vymazat
  2. ALEXANDROVEC CHCE NA PRAŽSKÝ HRAD!

   https://www.google.cz/search?client=tablet-android-lenovo&espv=1&ei=QOJoWr7DMcbSwAKJz524DQ&sjs=1&q=drahos+tanci+youtube&oq=drahos+tanci+y&gs_l=mobile-gws-serp.1.0.33i160k1.38680.43417.0.45172.4.4.0.0.0.0.132.426.1j3.4.0....0...1.1.64.mobile-gws-serp..0.3.293....0.bCVtWugT4LQ

   Shlédněte i odkaz vpravo, tančí po celém světě

   Vymazat
 2. V principu s článkem souhlasím, ale nelíbí se mi to oslavné titulování pana Drahoše jako "pan akademik" nebo "profesor", zatímco o panu prezidentovi píšete "pan Zeman". Pokud tak lpíte na vědeckých titulech, tak je pan prezident "ing. Zeman".
  Navíc je otázkou, za co a za jaké službičky Drahoš ty tituly získal. Za přínos vědě sotva .......

  OdpovědětVymazat
 3. Pustě jsi film Dny Zrady a je to to samé jako v roce 1938.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro 24.ledna 2018 21:33


   Když PRAŽÁCI haijlují, to je VERBEŽ degenerátů.

   https://www.youtube.com/watch?v=qPmb27bgUAM

   Vymazat
  2. Pražáci HAVLUJÍ.

   Vymazat
  3. 23:50 Jo a místo moravce tam dnes řeční kalousek.

   Vymazat
 4. Pro 22:00
  Neurážejte Alexandrovce
  Správně je šašek chce na hrad

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Správné ALEXANDROVCI to je pojem, on je TAJTRLÍK.

   Volme prezidentem našeho českého Mildu Zemana, myšleno v dobrém on by to bral, nelenit a shánět podporu kolem, kde se dá jen pomyslet. My v rodině se snažíme, co to dá!!!

   Vymazat
 5. Jsem zvědav, jaká "moudra" autor článku vyplodí, až Drahoš v sobotu vyhraje volby...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A co jako? Že vyzve k svržení Drahoše, držení zelených karet, stávek ve stoje? Nic se nestane, protože o Drahošovi nebudeme následujících pět let nic vědět. Akorát jak bude předávat hodnosti profesorům a jak přečte z papírů projev v říjnu. Je to nula a nulou zůstane, pouze Drahošová bude létat se svým fraucimórem vládním speciálem nakupovat do Paříže a vozit vnuky na víkend do Londýna. Nic zajímavého se nebude dít, akorát budou honit Babiše. Co čekáte? Že ho přijme Merkelová, Macron, Mayová a ten, co ho zvolí po Trumpovi? No asi neee. Možná Porošenko.

   Vymazat
  2. To by se museli mýlit všichni ti, kteří vsadili na Zemana. Jeho kurz se vyvíjí takto: Po 2, út 1,8, st 1,66, čt 1,6 a to je teprve ráno. Na Drahoše je teď kurz 2,4 a dále roste (nikdo už na něj nevsází, ani ti bohatí, kteří jej podporovali před televizními debatami): https://www.ifortuna.cz/cz/sazeni/politika?limit=100
   PK2

   Vymazat
  3. Připadá mi poněkud nemorální a smutné, jak se jistá politická klika kvůli svému prospěchu zoufale snaží udržet u moci takovou fyzickou trosku, jako je Zeman. Připomíná to situaci v "Savjétskom sojúze" v 80. letech, kdy se nemohoucí starci drželi vysokých funkcí jako ono příslovečné hovno košile, a pak umírali jeden po druhém - Brežněv, Andropov, Černěnko...

   Vymazat
  4. Sázkařské kurzy bych moc nepřeceňoval. Podívejte se třeba na Novinky.cz, což je server, kde v diskuzích určitě převažují Zemanovi stoupenci a levičáci obecně. Přesto v jejich anketě vede Drahoš dokonce se 65 procenty, a to se této ankety zúčastnilo už 179 300 lidí a dnes ještě stále probíhá. Najdete to zde: https://www.facebook.com/Novinky.cz/

   Vymazat
  5. Jenomže ty sázky na Facebooku nejsou podloženy penězi a Jakub Janda může hlasovat i vícekrát. Já osobně více věřím těm, kteří svúj odhad podpořili vlastními penězi s cílem je rozmnožit a ne jen odepsat :-)
   PK2

   Vymazat
  6. Před prezidentskými volbami na Slovensku sázkaři favorizovali Fica. Vyhrál Kiska. Takže z toho nelze odvozovat vůbec nic.

   Vymazat
  7. Tak my už máme odvoleno. Osm hlasů pro Drahoše.

   Vymazat
  8. Tak my už taky máme odvoleno - Drahoš z kola ven a lístek do koše :-)
   PK2

   Vymazat
 6. Zajímalo by mě, kdo nebo co vrátí ztracené léta těm pronásledovaným a poškozeným po převratu 89.

  OdpovědětVymazat