Reklama

.

.

středa 17. ledna 2018

Akademik-volič Zemana sdělil, co mu provedli v ČT a jak se tam smáli „Zemákově“ smrti. Snad má národ rozum, doufá a nepodlene Drahošiádě ČT!!

Pavel Cimbál, akademik
17.1. 2018   PL
Prezidentský kandidát Jiří Drahoš, se svou úzkostlivě udržovanou nevyhraněností a křečovitou snahou nenaštvat nikoho z možných podporovatelů, může v televizních debatách se současným prezidentem Milošem Zemanem jedině ztratit, myslí si vysokoškolský pedagog a IT expert Pavel Cimbál. Pokud tedy budou výstupy posuzovány věcně a racionálně.


Mnoho lidí ve své nenávisti k Zemanovi, vydatně podporované médii, podle něho totiž dospělo až do patologického stádia. „Cokoliv, co Zeman řekne, je prostě špatně, i kdyby recitoval axiomy,“ uvádí pedagog. Ten se rovněž svěřil s nepříjemnými zážitky z České televize, kde byl hostem jednoho pořadu.

Jak vnímáte výsledek prvního kola prezidentských voleb?

Výsledek znamená totéž, co před pěti lety. Vše se rozhodne až ve druhém kole. Novinkou ale je, že zatímco tehdy oba tábory volily prezidenta, dnes jeden z nich, za halasné podpory médií, volí neprezidenta. Tedy kohokoliv, jen pokud to nebude Zeman. Přijde mi to povrchní a nezodpovědné. Francie si nedávno podobným stylem zvolila Macrona. A dnes se diví. Jeho popularita během pár měsíců spadla na historické minimum.

Překvapil Vás výsledek některého z kandidátů? (ať už svým úspěchem, či neúspěchem)

Nepřekvapil. Ve společnosti dlouhodobě existují různé názorové proudy a výsledek jim odpovídá. Navíc se příliš nelišil od předvolebních průzkumů. Překvapení se odehrála až na těch méně zajímavých místech. Třeba Marek Hilšer. Uspěl i s velmi amatérskou formou levné kampaně. Na druhou stranu, nebyl schopen sehnat dostatečné množství občanských podpisů. Senát tak vlastně rozdal divoké karty pro některé z kandidátů. Ač s panem Hilšerem politicky téměř v ničem nesouhlasím, tak se mi jeho přístup v kampani docela líbil. Otázkou je, zda to stačí. Volíme prezidenta, nejvyššího představitele země, ne sympaťáka roku.

Čím si podle Vás Jiří Drahoš získal důvěru lidí?

Formou, nikoliv obsahem. Zdlouhavé hledání antiZemana dramaticky snížilo nároky. Vzpomeňte si na prvotní nadšení pražských voličů z kandidatury Michala Horáčka. Jakmile se objevil Jiří Drahoš, jejich vrtkavá přízeň se přelila k němu a Horáčka hodili přes palubu. Zoufalí lidé dělají zoufalé veci a zoufalý volič, nešťastný z působení Miloše Zemana, si vybírá bez hlubší analýzy, co vlastně volba Drahoše přinese. Projděte si příspěvky Drahošových podporovatelů na sociálních sítích. Polovina ho chválí, jak mu to na fotce s jeho paní sluší. Další cítí potřebu podělit se o ničím nepodložené přesvědčení, že bude slušným prezidentem. Mezi slušným vystupováním a slušnou politikou přitom žádné rovnítko neexistuje. Natož slušivým zevnějškem. Dovětky typu "tímto výrokem jste nás přesvědčil, že naše rozhodnutí Vás volit bylo správné" jsou také vtipné. Zejména pod příspěvky, sestavenými nějakým externím kreativcem. Jen ilustrují, jakým způsobem Drahoš své příznivce získal. A jakým způsobem, pokud vyhraje, zase mnoho z nich ztratí. Jeho hlavní plus, že není Zemanem, vymizí krátce po volbách. A nerad bych, abychom pak skončili s nemastným, neslaným, proevropsky moralizujícím zahřívačem prezidentské židle, jako na Slovensku.

Odhady souboje mezi Milošem Zemanem a Jiřím Drahošem jsou těsné. Co rozhodne? Televizní debaty? Schopnost přetáhnout voliče neúspěšných kandidátů? Nebo něco jiného?


Televizní debaty jsou soubojem postojů, názorů a rétorických schopností. Zde je Miloš Zeman velmi silným protivníkem s odkrytými kartami, ve své váhové kategorii prakticky bez konkurence. Profesor Drahoš, se svou úzkostlivě udržovanou nevyhraněností a křečovitou snahou nenaštvat nikoho z možných podporovatelů, zde může jedině ztratit. Tedy pokud výsledek debaty budeme posuzovat věcně a racionálně. Což určitě nebude případ všech voličů. Mnoho lidí ve své nenávisti k Zemanovi, vydatně podporované médii, dospělo až do patologického stadia. Cokoliv, co Zeman řekne, je prostě špatně, i kdyby recitoval axiomy. A nejhorší na tom je, že to těm lidem ani nepřijde hloupé. Pro takové je pak zbytečné podobné debaty pořádat, natož polemizovat o jejich dopadu. Neopouští mne ale naděje, že většina národa má vlastní rozum a dokáže se rozhodovat racionálně.Miloš Zeman přijal výzvu k debatě v televizním přenosu. Předpovědi mu dávají vzhledem k jeho rétorice i zkušenostem větší šance. Může Drahoš v tomto ohledu překvapit?

Vztahy Miloše Zemana a České televize jsou dány Zemanovým dlouholetým opovržením vůči novinářům. A také současným stylem České televize, který má daleko jak do veřejnoprávnosti, tak do prosté objektivity. Nedávno jsem byl hostem v jednom z jejich diskuzních pořadů. Dostal jsem předem seznam otázek, které se mají probírat. K mému velkému překvapení se nás moderátor začal ptát, jen co spustily kamery, na něco úplně jiného. A tak zatímco od mých názorových oponentů zaznívaly uhlazené, nachystané reakce, musel jsem začít mluvit bez přípravy a spatra. To, co jsem si nachystal, jsem vůbec neměl možnost uplatnit. Při odchodu ze studia se mne pak produkční ještě několikrát zeptal, co má tedy uvést do podtitulku. Zda hnutí Islám v ČR nechceme, jak jsme se domluvili. Třikrát jsem mu zopakoval, že ne. Že jsem tam za Da Vinci Prague Institute, přesně tak, jak jsem uvedl. V IVČRN žádnou funkci nezastávám, tudíž za ně nemohu mluvit. A říkal jsem to už před chvílí, proč se na to ptáte pořád dokola? No, a hádejte... co jsem měl nakonec v podtitulku? Jako bonus, ještě než jsem odešel ze studia, jsem slyšel pana moderátora vyprávět anekdotu. O tom, kterak se jeho známý, dobrý křesťan, kajícně po večerech omlouvá Bohu za to, že si navzdory své víře ze srdce přeje, aby ten Zeman už konečně umřel a to vtělené zlo z Hradu odešlo. Nesmál jsem se. A připomněl, že Zeman je jedním z mužů listopadu 1989, a jako osobnost ho měl ve velké úctě třeba Karel Kryl a mnozí další. Ne, tak to prý nebylo, u Kryla vyloučeno. Škoda jen, že je to takto slovo od slova zachyceno v posledním Krylově rozhovoru...

Pořad ČT, kterého se Pavel Cimbál zúčastnil, najdete ZDE

Proč se Zeman zdráhá debaty v České televizi?


Tahleta drobná nedopatření, schválnosti, překrucování, manipulace, nevyvážený výběr hostů, to vše staví dnešní Českou televizi v očích veřejnosti do role propagandistického kanálu. Kde je nutno dávat dobrý pozor a číst mezi řádky, skoro jako za socialismu. Na druhou stranu, Miloš Zeman je takový formát, že mu může být úplně jedno, jaká televize debatu vysílá. Tedy pokud půjde o přímý přenos, ono s cenzurou předtočených Zemanových projevů už mají na Kavčích horách také své zkušenosti.

Drahoš už nyní předpokládá tvrdou volební kampaň s úmyslem poškodit jeho jméno. Dojde k podobným útokům ať už z jedné či druhé strany?

Je úsměvné, že to, co naše mainstreamová média předvádí posledních pět let, by mělo v opačném gardu náhle zásadně vadit. A to po dobu necelých dvou týdnů a těmi pár postranními kanály, co ještě zbyly a k honu na Zemana se nepřidaly. Buď o žádné útoky nejde, a nebo je na Zemana útočeno trvale a masově. Tak nechť si páni novináři sáhnou do svědomí. Tenhle dvojí metr je někdy až úsměvný, tedy kdyby to ti lidé nemysleli vážně, ve svém aktivistickém zápalu. To pak člověka spíš mrazí, kam jsme se to zase dostali.

Neúspěšní kandidáti vyjadřují podporu Jiřímu Drahošovi, poslechnou voliči neúspěšných kandidátů?

Tito neuspěšní kandidáti si zřejmě myslí, kdovíjak uvědomělé občanské postoje svým krokem neukázali. Výrok o Drahošovi a trhacím kalendáři, konkrétně z twitterových úst Mirka Topolánka, co se opět stihl názorově překabátit, tentokrát od nevítače a nekývala k vítání a kývání, je jen panoptikální tečkou.


(celý text rozhovoru najdete zde)

31 komentářů :

 1. Ubohé -směšné -ostudné - šaškovské - typicky české! Národ, který byl tvrdě proruský, je teď tvrdě prozápadní, a pořád stejně trapný a směšný. Od pankejtu k pankejtu, vždycky skáče, jak jiní mu pískají, a jak zpíval Kryl - bude hopsat tak dlouho, až zláme si vaz! Ano, teď si lámem vaz. Drahoše někdo do čela našeho státu tlačí, jakási mafie, a dává do téhle maškarády miliony. Kde by je ten vědec vzal? Že by je byl vybádal ve svém akademickém bádání? Položil si někdo tuto otázku - kde ty miliony vzal? Kdo je jeho sponzor? Už je jasný, že ti ostatní kandidáti byli v téhle šaškárně jen jako křoví. Jen na Drahošovi mají zájem, a on ví, že za sebou má mocnou mafii. Předvádí drzost, sebestřednost, velikášství - kde je skromnost, a vděčnost, kdyby ho skutečně volili občané? Copak on nečte ty příšerný slinty, jak ho denně glorifikujou v mediích? Proč si to nezakázal? Vždyť je to jak bulvár! Jeden bulvár vystrkuje na lidi denně rozkroky, a kozy modelek, a druhej bulvár vystrkuje na lidi Drahoše, ale je to intelektuálně stejný, slabý a ubohý! A jak se hádají, v které TV proběhnou debaty, a proč to nechce moderovat osvědčenej teplomet Moravec? Podjatej a servilní - že by nemohl být servilní a bez toho on moderování nedokáže? A tyhle šaškárny, horší než byl Brady s medailema - předvádíme okolnímu světu, co si o nás můžou pomyslet? Že jsme opravdu ubohá, mrňavá země plná hloupých lidských hovádek, vhodná tak na to svážení a likvidaci odpadu? To se za tohle nikdo nestydí - před národem - před světem? Byli Češi vždycky takoví trapáci? Takoví ubožáci? Vždycky si musíme nechat libit, a necháme si líbit a vnutit podobné hrátky? Kdo potřebuje Drahoše v čele našeho státu - a proč? Co musí "západu" odkejvat? Americké základny, nebo migranty - nebo co? Co si od něj slibuje Praha - dnes známá jako Mekka zmrdů?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Největší omyl je tvrzení, že lidé nejsou hloupí:-(

   Vymazat
  2. ČT24 Zuzana Tvarůžková: Pussy Riot mají přehled o české politice 14. 11. 2014 15:30 (co dodat).

   14.11.Novinky.cz přinášejí stručný přehled nejdůležitějších událostí 14. listopadu 2014.

   pátek 14. listopadu 2014, 13:00

   Zeman se chová jako hlupák, vzkázaly prezidentovi Pussy Riot
   Členky ruské punkrockové kapely Pussy Riot vrátily českému prezidentovi jeho tvrdé výroky na jejich osobu. V reakci na Zemanovy výroky o ku... uvedly, že se hlava České republiky chová jako typický hlupák, protože neví, o čem mluví.

   „Raději by neměl o Pussy mluvit. Neví, kdo Pussy jsou. Na to jsme odbornice my, on ne. My děláme punk, on ne. Choval se jako obyčejný patriarchální hlupák,“ prohlásila Naděžda Tolokonnikovová.

   Vymazat
 2. havloid a pravdoláskař Drahoš17. ledna 2018 15:36

  Pro mě je NEVOLITELNÝ!
  • www.vlasteneckenoviny.cz/?p=193567
  • www.vlasteneckenoviny.cz/?p=195022
  • www.novarepublika.cz/2018/01/odhaleni-natvrdo-kdo-voli-jiriho.html#more
  • www.novarepublika.cz/2018/01/na-kdyby-se-nehraje-je-dulezite.html?showComment=1516156007334#c2441282598583215756
  Kdyby se ovlivnění lidé rozhodli volit Drahoše, kdyby se stalo, že Drahoš vyhraje nad Zemanem a kdyby se, nedej bože, naplnily a uskutečnily všechny prognózy, pak už žádné kdyby nebude. Ale přijde doba, kdy budeme litovat, že vůbec nějaký listopad 1989 byl a někteří snad, že se vůbec narodili. Protože případná éra s prez. Drahošem znamená konec české státnosti, národní identity, konec existence a svébytnosti ČR. Pánbůh s námi a zlé pryč!
  Také kdo volí Drahoše, volí ve skutečnosti Kalouska budoucím premiérem, volí poserplínu Šlafengerna jako mentálního guru, volí celou TOP09 vč. Kroměřížské výzvy a jako třešničku k tomu volí Drahošovy poradce z Evropských hodnot, Petra Koláře a Jakuba Jandu!
  Drahoš - člen Římského klubu nadlidí:
  • www.vlasteneckenoviny.cz/?p=195074
  • http://svobodnenoviny.eu/odpovi-mi-profesor-drahos-zda-je-clenem-rimskeho-klubu
  • http://search.seznam.cz/?q=draho%C5%A1+%C5%99%C3%ADmsk%C3%BD+klub&url=http%3A%2F%2Fhmpartners.cz%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F09%2FJiri-Drahos-CV.pdf&data=lgLEECjKKo3UTZ98VZ2XZOwqpUzEQDfTR3it88NKyfp9xEzblhs9j99ksXFACdPKBRIFgHfD-GTOGnC7o42zx3x49LioYi2rPSumcLBkynnm9LS1rJ7OWld8ycQCav-SxAINiMQCjFw%3D
  Římsky klub je globalistická organizace, instituce a think-tanky, které mají v náplni práce tu více, tu méně skrytou propagaci tzv. Nového světového řádu. Římský klub a jeho české pobočce, která u nás vystupuje pod názvem Česká asociace Římského klubu. Mezi členy Římského klubu je vysoký funkcionář OSN Maurice Stronga, býv. sov. vůdce Michail Gorbačov, býv. USA vicepresident Al Gora. Členem je i býv. gen. tajemník NATO Javier Solana, býv. tajemník OSN Kofi Annan, býv. president USA Bill Clinton, zakladatel Microsoftu Bill Gates, finančník George Soros, býv. britský premiér Tony Blair, býv. ministr zahr. USA Kissinger, belgický princ Filip, nizozemská královna Beatrix či bývalí předsedové Evropské komise Prodi a Delors. Mezi členy Římského klubu byl i Havel. V SOUČASNÉ DOBĚ JE ČLENEM ŘÍMSKEHO KLUBU HAVLOIDNÍ PRAVDOLÁSKAŘ DRAHOŠ.

  OdpovědětVymazat
 3. Hezky napsaný, výstižný a především pravdivý článek. Znám spoustu lidí ze svého okolí, kteří takto myslí. Každý má nárok na svůj názor, ale je třeba se občas zastavit a použít selský rozum. Osobně říkám: věřím jen tomu, co vidím na vlastní oči a to ještě podělím dvěma!


  OdpovědětVymazat
 4. Já nevím,volíme Drahoše,nebo jeho poradce.Takže jen další sliby,nic konkrétního neřekne,aby si nepokazil renomé.
  Proč bychom měli volit loutku na hrad,chceme osobnost,které to myslí a mluví jasně a někdy tak,jak mu narostl zobák.

  OdpovědětVymazat
 5. Drahoš NEVOLITELNÝ!!!

  OdpovědětVymazat
 6. Pražská lahvárna si už před lety (po Kárlofě prezidentském funuse) vybrala a pěstovala Drahoše. Ale už loni v létě jí došlo, jakou s nevýrazným Drahošem (sama lahvárna mu dala titul "želé") udělala chybu a snažila se ji napravit kvalifikovanějším a profesionálnějším kandidátem Fischerem, ale ten nastoupil do závodů moc pozdě a finále neuhrál. Dalších šest kandidátů už tam bylo do počtu a navíc. Byli žádoucí, protože každý z nich pomáhal ubrat procenta favorizovanému Zemanovi. P.S.: drahošiádou si především ČT dokončuje vykopání vlastního hrobu (a jenom pár týdnů poté, co ji oficiální průzkum označil za tv, která protěžuje TOP09.

  OdpovědětVymazat
 7. Nova Republika,prosim vas nerozjebavejte lid,podobnyma clankama,neblbnete cechy !!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky řikám že je to blbost! Však co by nám scházelo? Nic co opravdu potřebujeme! - http://g.cz/17-plus-6-duvodu-proc-by-cesko-melo-byt-soucasti-nemecka/

   Vymazat
  2. 16:09 Máte "pravdu", je třeba "držet hubu a krok"! Už máte doma vše připraveno pro přijetí "uprchlíků" z Afriky a Středního Východu ?

   Vymazat
 8. 16:09
  Vyser si voko havlodebile.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zajeď šelomí pšouku, co se pravidelně vysouvá z lejnolíhně škarednýho kremelskýho židočekisty s krysím xichtem - expertům z AV trvalo pět minut zjistit že jsi jen prd detekovatelný pouze spektrometrem umístěným v těsné blízkosti Putlerovy prdele!:D:D:D

   Vymazat
  2. 16:21
   Takže Drahos tě prznil od mala Hownere debilovici???!!!!:-))))
   Že seš nepochlubil dřív!!!!:-D

   Vymazat
  3. 16:38 A tebe asi tenhle šerednej ugrofin, lejnere putlerýči:)) -
   https://img.znak.com/152096.jpg

   Vymazat
  4. Ten je přeci na chlapečky:) -
   https://durdom.in.ua/public/main/photos2/2013-02/photo_38233.JPG

   Vymazat
  5. To ste spolu tady, jo? - http://putin.blog.onet.pl/wp-content/blogs.dir/2009845/files/putin/1_pedof.jpg

   To si tě nafukuje? Pak tě ale zase vyfouk a od tý doby poletuješ po světě jako šelomí prd:)

   Vymazat
  6. 17:04
   Když Howner debilovic pořád okouzleně píše o Akademií věd,tak ho určitě strejda Drahos od mala hlupák na KOLENOULICH!!!!:-))))

   Vymazat
  7. Pardon....houpal na KOULENOULICH!!!!:-))))))
   A ten retard držel....A drží do dneška,ovšem už jinej!!!!!:-DDD

   Vymazat
  8. 17:08 Fakt? Tak je mi ho líto! Asi proto takhle dopad - http://cs622930.vk.me/v622930094/4f86f/4UGm9XvuCP8.jpg

   Vymazat
  9. 16:21 Zas jsi spapal moc semena od jandy že.

   Vymazat
  10. 22:59 Já tenhle popík nemusím. Poslouchám spíš to klasické naše Nananana-najtýn-Vjetnam! - https://www.youtube.com/watch?v=hRJFvtvTGEk

   Poslechni si a Olympic zapomeneš! Ukazujou tam jak jsme žlutý rákosníky zaházeli napalmem a defoliantama - to na rudej xnindl platí!

   Vymazat
 9. Mějme na paměti, že tady již byl jeden politik-nepolitik Havel a kam nás dovedl, dnes vidíme všichni. V Drahošovém týmu je skvadra zaprodanců, co nevěští nic dobrého pro naši zemi. Drahoš ochotně podepsal dopis na podporu migrantů a tak se mu nedá věřit, že by hájil zájmy republiky, navíc ho podporuje Kalousek a z toho nic dobrého nekouká, to je jasná cesta. Pan Drahoš je nevolitelný.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. kouká z toho Kalousek, budoucí premiér ČR

   Vymazat
 10. Když bude nejhůř, tak řiditel čété vytáhne šňůru z zásuvky. Už s tím mají zkušenost.

  OdpovědětVymazat
 11. Paní budoucí prezidentová bude jezdit po krajích a budou ji přijímat hejtmani. Nejvíce ti z socdem. To by mě zajímalo, z jakého titulu tam bude oficiálně přijímaná? Jako důchodkyně knihovnice? Ti socani už fakt jsou jako ti lumíci. Už tam skáčou jeden za druhým. A chudera přeceda Štěch si ani na závěr své oslnivé kariéry, o které by si mohl nechat, nebýt Zemana, zdát tak akorát ve snu, už se nepodívá na Hrad. Leda by vystál frontu u bezpečnostních rámů.Po doplňujících volbách do Senátu už bude jenom nezajímavý senátor důchodce. Za dva roky pak pápá senátu a bude mít dost času na to, se naučit říkat DEMOGRACIE.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:00 Buďte bez obav, takoví šmejdi už mají zajištěné jiné koryto ....

   Vymazat
 12. Zažil jsem rok 1968,viděl jsem jak český občan kšeftoval s ofícírama RA (benzín,elektronika,optika)zažil normalizaci,ale to co se dnes ve společnosti děje to jsou padesátá léta vstávají nový bojovníci,nový Urválkové a zase se podepisují občanské petice na popravu nových Dr.Horákových.Pouze ten vítr nefouká z Východu ale ze Západu.Národe nepoučil jsi se z historie? Tak si to budeš muset zopakovat.Promarnil jsi 29 let.

  OdpovědětVymazat
 13. Sráč Netolicky z pard. kraje chce drahouše a obdivuje krvavou madlu z olbrajtu,sráč.

  OdpovědětVymazat
 14. Kdo tlačí Drahoše? Židé, a další nežidé, kteří nemají svůj názor a nechají se zmanipulovat českou pro-židovskou televizí

  OdpovědětVymazat
 15. odpad!!!! Pan akademik vůbec nemusí být smutný z toho, že se nestihl připravit. Rozhodně působil připraveněji jak pan moderátor, ten to doháněl příjemnou domácí atmosférou. Jinak trvám na tom, že článek je ODPAD. Milý pane jestli se cítíte podveden, žalujte je!!!!!!! Takto vytváříte fámy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  takže pale dolu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětVymazat