Reklama

pondělí 8. ledna 2018

Americké impérium se v případě Íránu řídí stejným scénářem, jakým se řídilo v Libyi a Sýrii

Caitlin Johnstone
6.1.2018 ICH, překlad Zvědavec

Před dvěma týdny uniklo interní sdělení z Trumpovy vlády, že byl ministr zahraničí a nováček z D.C. Rex Tillerson školen o tom, jak americké impérium využívá lidská práva jako záminku k napadení a podkopání vlád, které nejsou poddajné.


Deník Politico uvedl: Memorandum ze 17. května vypadá jako rychlokurz pro podnikatele, který se stal diplomatem, a závěr zprávy nabízí zcela realistickou vizi: že by USA měly využívat lidská práva jako hůl na své protivníky, jako je Írán, Čína a Severní Korea, ale zároveň dát zelenou utlačovatelským spojencům, jako jsou Filipíny, Egypt a Saúdská Arábie.

„Se spojenci by se mělo zacházet jinak - a lépe - než s protivníky. V opačném případě skončíme tak, že budeme mít více protivníků, a méně spojenců,“ uvádí se v memorandu, které napsal Tillersonův vlivný politický poradce Brian Hook.

Bylo by to perfektní komické načasování, kdyby to ovšem nebylo tak děsivé - v Íránu vypukly protesty, které probíhají poslední čtyři dny, a západní impérium náhle začíná vyjadřovat hluboké a bipartijní obavy ohledně lidských práv demonstrantů.

Velké protesty v Íránu. Lidé konečně zmoudřeli, pokud jde o to, jak jsou jejich peníze a bohatství rozkrádány a vyhazovány na podporu terorismu. Vypadá to, že už to déle neunesou. USA velmi pozorně sledují porušování lidských práv!

 — @realDonaldTrump

Íránský lid, zvláště mládež, protestuje za svobodu a budoucnost, kterou si zaslouží. Doufám, že jejich vláda bude reagovat mírumilovně a podpoří jejich naděje.

 — @HillaryClinton

Ministr Tillerson znovu zdůraznil, že Spojené státy vyjadřují hlubokou úctu vůči íránskému lidu. Vyzýváme všechny národy, aby stály při nás, neboť požadujeme, aby režim respektoval jejich základní lidská práva. #Iranprotests

 — @statedeptspox

Sleduji události v Íránu s obavami. Je naprosto nezbytné, aby občané měli právo na mírumilovné demonstrace.

 — @BorisJohnson

Je to přesně stejný scénář, jako byl v Kyjevě, Libyi, atd., znovu se to opakuje. Stejná slova. Je obzvláště kruté, že se chystáte bombardovat stejné občany, zatímco předstíráte, že máte zájem o dodržování jejich lidských práv… (https://twitter.com/BorisJohnson/status/947458422336819200)

 — @DanielLMcAdams

Takže všichni víme, co tohle zdlouhavé předvádění znamená. Jakékoli zlo může být ospravedlněno ve jménu „lidských práv“.

V říjnu jsme se od bývalého katarského předsedy vlády dozvěděli, že Spojené státy a jejich spojenci již od samého začátku protestů, které začaly v Sýrii v roce 2011 jako součást tzv. „Arabského jara“, silně prosazovali svržení syrské vlády. K tomuto odhalení došlo v tom samém týdnu, kdy zpravodajský server The Intercept konečně zveřejnil dokumenty NSA, potvrzující, že zahraniční vlády měly přímou kontrolu nad „rebely“, kteří začali v Sýrii útočit po vlně protestů v roce 2011. Trápení se kvůli lidským právům probíhalo po celou dobu války v Sýrii, a to i přesto, že vlády, které veřejně odsuzovaly porušování lidských práv, tajně vyzbrojovaly a poskytovaly výcvik teroristickým frakcím, které v celé zemi vraždily, znásilňovaly a drancovaly.

Vidíme to znovu a znovu. V Libyi byla západní intervence ospravedlněna pod záminkou ochrany lidských práv, i když skutečným cílem byla vlastně změna režimu. Na Ukrajině se věrní stoupenci impéria aktivně podíleli na protestech v Kyjevě, přestože hlavním cílem byla vlastně změna režimu. A kdo by mohl zapomenout na chudý utlačovaný lid v Iráku, který nepochybně vítal útočníky jako své osvoboditele?

V roce 2007 se penzionovaný čtyřhvězdičkový generál Wesley Clark objevil ve vysílání Democracy Now a řekl, že se asi deset dní po 11. září dozvěděl, že Pentagon již začal připravovat plány na zcela neoprávněnou invazi do Iráku, a že mu dokonce ukázali memorandum, které obsahovalo plán „zlikvidovat sedm zemí za pět let, počínaje Irákem, poté by šlo o Sýrii, Libanon, Libyi, Somálsko, Súdán, a nakonec o Írán“.

Takže tohle je prokázaný fakt, že neokonzervativci mají Írán již pěkně dlouhou dobu na mušce.

Tohle všechno jim vychází na základě zpráv, které neustále prosazuje CIA/CNN, že Írán je hlavním pachatelem v souvislosti s terorismem, který jako stát podporuje - což je pouhá lež. Znám hodně Trumpových stoupenců, a chci jim důrazně sdělit, že veteráni zpravodajských služeb, kteří napsali toto memorandum o Íránu, jsou stejní lidé, kteří zveřejnili memorandum, v němž odhalují pravdu o falešném „příběhu Russiagate“ (ruského vměšování do voleb); jsou to slušní lidé a můžete jim důvěřovat. Doporučuji vám, abyste si to přečetli.

Írán, stát sponzorující terorismus číslo jedna, kde se porušují lidská práva jako na běžícím pásu, nyní znepřístupnil internet, aby mírumilovní demonstranti spolu nemohli komunikovat. To není dobré!

 — @realDonaldTrump

Trump lže, když říká, že Írán je „stát sponzorující terorismus číslo jedna“. Je to přesně ten samý scénář, kterým se pořád znovu a znovu řídí, a lidé jim na to pokaždé naletí (stejně jako komiksová postavička Charlie Brown a fotbal). Je nesmyslné věřit, co v tomto momentě tvrdí americké zpravodajské služby a obranné agentury o slepé víře, zvláště když je jasné, že se snaží vytvářet podporu pro intervenci v klíčové strategické poloze. Ve světě, který zažil invazi do Iráku, již není takovéto chování přijatelné, snad kromě těch největších pochybovačů.

Naštěstí vzhledem k velkému rozsahu invaze do Íránu - která by byla mnohem nákladnější, a s větším počtem úmrtí - bude zapotřebí, aby podpora nepřicházela jen z Ameriky, ale z celé koalice jejich spojenců. To bude nesmírně obtížné, ale s pomocí Boží se o to snaží.

Vážení čtenáři, buďte prosím opravdu velmi skeptičtí, pokud jde o tyto výmysly, týkající se Íránu, a hodně o tom mluvte. Zvláště prosím vás, Trumpovy podporovatele, abyste o tom všem kriticky uvažovali a pozorně zvažovali podobnosti mezi protiíránskou agendou a dalšími intervencemi, proti nimž, jak vím, se stavíte. Společně můžeme tyto falešné zprávy zastavit, a nebudeme aspoň potom muset poslouchat, jak někde na Středním východě došlo zase k nějakému nesmyslnému krveprolití.


US Empire Is Running The Same Script With Iran That It Ran With Libya, Syria vyšel 1. ledna 2018 na ICH. Překlad v ceně 367 Kč Zvědavec.

21 komentářů :

 1. ...zdá se však býti Americká mentalita kontraproduktivní.
  Angličtina je primitivní jazyk, jak mluvíš tak myslíš.
  Snaha vytvořít Jeruzalém katolický a praktikováním starých scénářů, arabský svět sjednocuje.*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Netvrdim , ze Anglictina je libozvucna , ale neni primitivni, ma asi 260.000 slov cestina asi 60.000. Anglictina je dobry a silny jazyk , bohuzel lidi maji slabou inteligenci se naucit mluvit dobre anglicky!!!!

   Smazat
  2. To má němčina! To je pane jazyk! Angličtina sotva 40 tisíc. Je to primitivní jazyk, kde stejné slovo má mnoho významů a bez použit ve větě se nedá určit konkrétní význam. Vzniklo to sprzněním germánského dokonalého jazyka primitivní francouzštinou - tedy jazykem zaostalých Galů smíšenou s latinkou a pár germánských výraziv (franština). Když se Anglosasové hovořící kvalitním, dokonalým germánským jazykem kde pro každou jednu věc je někdy až deset slov a slovíček, museli povině učit francouzky, což jim nařídil Vilda Konkvestorů, tak to schválně flákali a mrvili! A tím vznikla "angličtina" - jazyk trucovitých primitivů ...

   Smazat
  3. 17:18
   DITTO

   Smazat
  4. pro trola a debila z 16:52
   http://nase-rec.ujc.cas.cz/archiv.php?art=3932

   Smazat
  5. Ano,
   můj intelekt mně brání dobrovolně se učit primitivní řeč našich kolonizátorů*

   Smazat
 2. Prosim vas,kto to je Boris Alexander Jonson?Pohrobok carskej rodiny,ktory si predsavzal naucit Rusko,aby posluchalo.A tento ucen jeho excelencie pana Lavrova,chce
  davat rozhresenia?Svet je plny amaterov a malich deti,ako Trump !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ..ovšem není li to z hlediska vyššího principu záměr, sjednotit arabi proti arabským katolíkům a katolíkům židovským ?
   Doník kamarádí s panem Putinem*

   Smazat
 3. Amerika si velice vazi obcanu jinych statu...ze v Iraku,Libyi a Syrii bylo zabito USA a NATO miliony civilistu.A tak by si vazili i Irancu,budou je potrebovat,nez zvrhnou vladu,pak by je odkopli.

  OdpovědětSmazat
 4. Takže problém s S.Koreji,měl odvést pozornost od příprav puče v Iránu.Doufejme,že to Irán zarazil a odvrátil válku na svém území,možná i na celém BV.

  OdpovědětSmazat
 5. Je to cely na bliti

  OdpovědětSmazat
 6. V Iranu byl Shah Mohamed Reza Pahlavi a Iran prosperoval, domy v Teheranu byly nejdrazsi na svete a Nemci jezdili do Iranu na praci. Jaksi , nekdo pomohl Shahovi v Iranu padnout a Iran pozvolna sel smerem dolu a prohral s Ayatolem Khomenim vudce Shia moslimu z Parize (vyhnanstvi) , Revolucni Gardy tvrde sli po lidech co pracovali pro Shaha Pahlaviho, a asi 300.000 Irancu vzala Aerika a dal jim azyl.
  Ono je dobre znat trochu dejiny!! Dnes dodava Iran naftu do Ciny a v podstate nema nadeji , ze by kdy ze dostal na uroven Shaha Pahlaviho, protoze Cina vse zardousi , neb tento svet je udelan pro Cinu.

  Co vidime je boj mezi Anglickym blokem a Cinskym (globalistickym) o naftu...tot vse.
  A Putin hraje riskantni politiku a chce orvat oba bloky o penize $$$$$ a udelat novy SSSR ...jeho zivotni sen plukovnika NKVD.
  Nic jednodusiho pochopit holoubkove!!

  OdpovědětSmazat
 7. Rezavy Pohlaví doplatil na sliby uASSackejch sedmilharu!!!!:-))))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nikolivě. Doplatil na to že žabožrouti nebyli sto s jejich Siretkou utratit ajatoláha Chomejního! Nebo ho aspoň dodat k utracení SAVAKu ...

   Smazat
  2. To si nemyslim, USA byli k Pahlavimu a jeho stoupencum docela poctivi, Mohamed Reza nemel nadeji neb uz byl tehda nemocen nevylecitelnou nemoci anemii na kterou umrel za par let v Egypte kam emigroval , ale nechteli vest valku s Muslimskym Svetem.
   Behem vlady Pahlaviho Iran prosperoval!!
   A kdyz argumentujete ..piste argumenty a fakta...nejste vy censor tohoto blogu???

   Smazat
  3. 17:25 Jakej cenzor, vole? To je jen jeden místní post-komoušskej deprimovanej skřet šířící smrad z putlerský zengruny ...

   Smazat
 8. Ajjatolaha podporovali hlavně uASS ksindl....byť ne veřejně a nahlas!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To bych netvrdil, Ajatola byl podporovan Bankeri, ktery investovali VESKERE PENIZE do Ciny a potrebovali pro ni naftu!!! (pro prumysl myslim HODNE NAFTY!! Cina dnes vyrabi temer 2x vice splodin spalovanim nafty a uhli atd nezli USA)!!
   Podporovat Ayatohla , a muset brat do USA 300.000 uprchliku z Iranu (Cely jeho politicky aparat) , dovolte mi rici : to nema smysl!!!
   A veskere valky vzdy byli valky bankeru, to by vam uz mohlo byt jasne ..valky jsou dobre pro ne!!

   Smazat
 9. Irán má jeden velký problém, nemá Rothschildem vlastněnou centrální banku.
  Stejný problém měl Kaddafi a Saddám.
  Zbývají jen čtyři země které Rothschild nevlastní:
  Irán
  Syria
  Cuba
  North Korea
  Chytrému napověz, a.t.d

  V roce 2000 nevlastnil Rotschild banky Afghánistánu, Libye, Iráku, Kuby, Sudánu, Severní Koreje, Iránu a Syrie.
  Samozřejmě že je to pouhá náhoda co se okolo jmenovaných zemí stalo a stále děje, že ano?

  OdpovědětSmazat
 10. Vše je jasné KLDR chrání jaderné zbraně Kim vystřelil raketu co přeletěla Japonsko udělal podzemní výbuch vodíkové bomby. Tak by to bylo velké riziko tak je na řadě Irán. Místní vláda se naštěstí brání a doufám že zlikvidují nastrčené figurky.

  OdpovědětSmazat
 11. Irán a Armenie právě přebírají moc na blízkém východě ! Hedvábnou stezkou vzniká novodobá Perská říše která nepočítá USA ale ani Izrael !

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.