Reklama

pátek 26. ledna 2018

Best: Je Drahoš bezradný anebo vychytralý? Podle diplomatky a lektorky společenského chování Elišky Haškové Coolidge je Miloš Zeman ideální osobností zastávající post hlavy státu. „Miloš Zeman miluje národ."

Erik Best
26.1. 2018 EB  a  
Jiří Drahoš na TV Prima zahájil debatu před druhým kolem prezidentských voleb návratem k půtkám z kola prvního, píše na svém blogu Erik Best.
Jiří Drahoš zase znovu připomněl, že se Zeman debat před prvním kolem neúčastnil. Drahoš zůstal vězet v minulosti i v okamžiku, kdy se ho moderátor Karel Voříšek zeptal, jak by postupoval při druhém pokusu o sestavení vlády. Drahoš na otázku neodpověděl. Místo toho řekl, že by se choval úplně jinak od samého začátku. Nedával by žádné bianko pokusy a dal by příležitost vítězi voleb. Toho se chytil Zeman a prohlásil, že vítěz voleb je už předsedou vlády.

Zeman naznačil, že Drahoš chce premiérem jmenovat předsedu ODS Petra Fialu, i když ODS skončila s velkým odstupem druhá za hnutím ANO. Drahoš se nebránil. Voliči si teď musí sami domyslet, jestli Drahoš neví, jak ze slepé uličky ven, nebo jestli chytře mlčí, protože ví, že by se jeho řešení voličům příliš nezamlouvalo,končí svůj příspěvek Erik Best.

Elišky Haškové :
Podle diplomatky a lektorky společenského chování Elišky Haškové Coolidge je Miloš Zeman ideální osobností zastávající post hlavy státu. „Miloš Zeman miluje národ. Slušnost není nutná vlastnost, kterou prezident musí mít. Je to pouze přidaná hodnota u hlavy státu,“ uvedla a doplnila, že po spolupráci s pěti prezidenty v USA si stojí za tím, že slušné chování skutečně není priorita.

"Není nad to mít možnost dopřát si svobody volby a ignorovat duel Zeman vs. Drahoš, respektive Drahoš vs. Zeman. Využil jsem volného času k literárnímu večeru a autogramiádě v Šumperku. Po návratu domů jsem se dočetl, že Zeman rozdrtil Drahoše a Drahoš čestně obstál před vulgárním a agresivním prezidentem a davem jeho příznivců. Bylo mi to jedno. Národe můj drahý, chce se mi zapět spolu s V + W: „My už nejsme lidi, my jsme jenom partaje, žádnej z nás nevidí, v čem ta chyba je …," napsal na svém blogu Miroslav Macek.

Radim Valenčík:
"Drahoš byl neuvěřitelně slabý. Víc, než kdokoli čekal. Viděl jsem prostřihy na tváře Hilšera a Horáčka, kteří byli zděšeni. Teprve v závěru debaty si uvědomili, že by měli svého favorita podporovat. Výkon, který Drahoš podal, byl pod úrovní horších studentů u našich státnic (a to, jak mohou naši studenti dosvědčit, jsem k nim dost kritický, pokud jde o schopnost samostatného a kritického myšlení)," zhodnotil vystoupení Drahoše Radim Valenčík.


Erik Best:
Podle včerejšího prohlášení Jiřího Drahoše bere Miloš Zeman Českou republiku jako hračku. Byl to hezký bonmot, abychom si vypůjčili slovo, které Drahoš v úterní debatě použil ke kritice Zemana, dobře ale ukazuje neochotu Drahoše připustit, co se ve skutečnosti děje. Zeman pokračuje ve své strategii a dál se valí jako lavina. Včerejším slibem, že jmenuje v únoru Andreje Babiše podruhé premiérem, když Drahoš o víkendu zvítězí, zaujal Zeman jasný postoj: vítěz parlamentních voleb má nezpochybnitelné právo sestavit vládu. Drahoš opakovaně prohlašuje, že Babiš coby trestně stíhaná osoba takové právo nemá. Zeman a Babiš ze svého pohledu využívají ústavní prostředky, které mají k dispozici, k ochraně tohoto práva a sázejí na to, že s nimi bude většina voličů souhlasit. Babiš včera v České televizi naznačil, že je Drahoš ochoten porušit Ústavu, aby zabránil jmenování nové vlády. To už chce lepší odpověď, než jen další bonmot.

36 komentářů :

 1. Po návštěvě volební místnosti jsem si zkusil z lístku s Drahošem složit vlaštovku. Nedělal jsem to desítky let, ale podařilo se. Mám pro všechny dobrou zprávu. Drahoš lítá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jaká byla účast? Minule už v tuhle dobu ječeli, že odvolilo 30%, v Praze stály fronty až na ulici a dnes ticho po pěšině, snad mi to čété večer nezatají. Jinde píšou, že Drahoš sice dal, poučen minulou volbou, lístek do obálky, ale nemohl trefit urnu. Tak to určitě uvidím taky.

   Smazat
  2. PROSÍM OPĚTOVNÁ VÝZVA OHLEDNĚ NEPOUŽITÝCH VOLEBNÍCH LÍSTKŮ!
   VOLIČI POPŘ. p. ZEMANA U VÝCHODU, KDE JE OBROVSKÝ KOŠ NA NEPOUŽITÉ LÍSTKY, TAM LIDÉ SPOKOJENĚ VYHAZUJÍ NEPOŠKOZENÉ VOLEBNÍ LÍSTKY SVÉHO PROTIVNÍKA!!! KOUKAL JSEM DO NĚHO.

   VOLEBNÍ KOMISAŘI HRŮZA, DVĚ HOLKY KECALY, PŘEDSEDKYNĚ KOMISE cca 20 LET. SI SPOKOJENĚ HRÁLA S TELEFONEM A ZBYTEK DĚLAL NĚCO JINÉHO. KOUKAL JSEM, JESTLI MĚ SLEDUJÍ, VŮBEC. KDYBYCH VOLEBNÍ URNU UDNESL A VYHODIL OKNEM, TAK SI TOHO ANI NEVŠIMNOU?

   ODNÁŠEJTE NEPOUŽITÉ, ROZTRŽENÉ LÍSTKY SEBOU!!!

   PROSÍM UPOZORNĚTE SVÉ OKOLÍ, KOMISE AMATÉŘI.

   Smazat
  3. Drahoš nemohl trefit urnu, protože jako obvykle místo aby čuměl, kam to hází, pózoval fotografům, měl by dělat radši fotomodela, manekýn jeden. Třeba by mohl fotit hadry pro starší seriózní pány.

   Smazat
  4. No, drazí a milí, v našem okresním městě a volebním okrsku, kde mám tu čest pracovat ve volební komisi, odvolilo dnes večer více jako 50 % lidí. Výrazná většina volila Drahoše, protože na dva vyhozené lístky Drahoše připadalo asi 10 Zemanů. U nás sice vyhrál v minulé prezidentské volbě kníže, takže jsem očekával Drahošovo vítězství, ale že by to bylo až tak výrazné, s tím jsem nepočítal. Snad budou voliči někde jinde volit obráceně. Dnes se mi nebude dobře usínat.

   Smazat
  5. Mate humor a moje sympatie

   Smazat
 2. Manekýn Drahouš, lhář s křivou hubou. Pokud by nemluvil, mohl by to zkusit v holým wúdů. I s paňmámou, jako roztleskávačkou.

  OdpovědětSmazat
 3. Výrok: "Kdo chce zemi okupovanou nepřátelskými imigranty z vražedné civilizace, volí Drahoše tedy „Chamberlaina“.
  Kdo chce zemi osvobozenou od muslimských, islámských migrantů, volí Zemana, tedy „Churchilla“, který byl nemocný, kouřil, pil, byl hulvát, ale vedl Velkou Británii k vítězství nad Hitlerem a slíbil občanům Británie pot a slzy, ale vítězství,
  tak tento výrok již zmínil na ČT 24 ekonom Ševčík, když v pořadu namířenému proti Zemanovi v závěru, odpověděl zástupci pražské kavárny, Grygarovi, na jeho snůšky lží o Zemanovi. Je fakt, že společnost degeneruje. Již nesmíme mluvit o tom co cítíme nebo vidíme. Co je pravda určuje úzká skupina lidí, která si svojí pravdu pojistila cenzůrou, která se v ničem neliší od té totalitní, ale je horší v tom, že tato hájí úplné nesmysly. Soužití různých kultur a náboženství se nikde ve světě neosvědčilo a vedlo k obrovským nepokojům, až válkám. Důkazem jsou všude na západ od naších hranic NO GO ZÓNY, kde ani státní moc reprezentovaná policii se neodváží dohlížet na dodržování zákonů, které v zemích, jako je Francie, Belgie, Německo a další, platí. Ze všech stran dostáváme informace co se děje ve Švédsku, kde celá města přecházejí pod nadvládu muslimů, kteří si vynucují na Švédech dodržování muslimských pořádků a zvyklostí v rámci čehož dochází k zvýšení kriminality. U nás, podle nejnovějších zpráv došlo opět ke snížení kriminality o 7% a dál klesá. Je to jenom výsledek i toho, že zde nemáme muslimské uprchlíky. Zatím. O přijetí desítek tisíc muslimů se Drahoš a spol v případě jeho zvolení za prezidenta, postará. Stačí když mu to nařídí z Bruselu, který už dohlédne, že teroristické útoky budou rovnoměrně po celé Evropě a ne jenom na demokraticky vyspělém západě. Slova, že muslimští ekonomičtí uprchlíci jsou záchrana pro naše kapitalisty, kteří mají málo pracovních sil, je zcestná jenom z toho důvodu, že všem je jasné, že tito uprchlíci nepřišli do Evropy pracovat, ale jenom konzumovat sociální systém. A to je to hlavní. Všichni to vědí, ale nahlas se o tom nesmí hovořit a ten, kdo by to zmínil, je označen za rasistu, xenofoba, fašistu a to i přesto, že to je naprostá pravda a třeba v Německu je postaven okamžitě před soud a hrozí mu nepodmíněný trest, jako kdyby propagoval Hitlera. Pražská kavárna a jim podobné v západním světě směšují záměrně pojmy a teroristické útoky islamistů vykládají jako ojedinělé případy, které nesmí zastavit příliv migrantů z Afrických a Asijských zemí. Tak že všichni vidíme co se děje, ale to co vidíme z pohledu pražské kavárny není pravd a nesmíme o tom mluvit. Je to normální? Odpovězte si sami a taky na to kdo z kandidátů je představitelem koho.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Plně sdílím názor bývalého prezidenta V.Klause,
   který již v roce 2015, v souvislosti s vpádem muslimských vetřelců prohlásil:
   Německo je budoucím bojištěm Evropy.

   A já mohu jen dodat, že to začne v té východní části, neboť denně sleduji nejen,prý,dezinformační weby,
   ale i ZDF,ARD,Spiegel, welt.de a další.
   Eskalace násilí mezi vetřelci a Němci jsou
   tak v některých městech na denním pořádku.

   Např.v německém Cottbusu to došlo již tak daleko,že byla výrazně posílena policie a radnice města se vyjádřila pro okamžité zastavení přílivu dalších "ochranu hledajících."

   Na druhé straně pak stojí lidé, kteří toto odmítají a tvrdí, že i občané města by měli být vstřícnější k novým spoluobčanům - viz profesor Angeli dnes na stránkách welt.de.
   Kterýžto názor vyvolá velkou, samozřejmě moderovanou, diskuzi,(t.č.kolem 250 příspěvků),které si rád pročítám a znovu a znovu
   si jen potvrzuji, jak hluboce jsou Němci zasaženi státní propagandou a že jim už není pomoci.
   TOHLE nás čeká a nemine, i když to bude naprostá většina občanů odmítat. Východní Němci byli také postaveni před hotovou věc...

   Smazat
 4. O výsledek mám přesto obavy. Mladí jsou zblblí a většinově volí Drahoše. Jako minule. Stejný princip.
  Jak je vtipně přirovnáno v článku na Zvědavci.

  "Volím Karla!" "A proč milý mládežníku?" "Protože je COOL!"

  Hlavní útok jde na naše děti, ještě 15 let a je konečná
  http://zvedavec.org/prispevky/2018/01/7486-hlavni-utok-jde-na-nase-deti-jeste-15-let-a-je-konecna.htm

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:09 Tak je to selhání v rodině kde nedokážou potomkům vysvětlit o čem je dnešní život.

   Smazat
 5. Nesdílím
  nadšení těch, kteří se domnívají,že to dopadne tak,
  jak si přeje,aspoň doufám, rozumná většina běžných
  občanů tohoto státu.

  Mám obavu z rozhodnutí, především mladší generace a těch, kteří se voleb zúčastní poprvé a nyní nezůstanou doma, neboť mají mozky vymyté nepřetržitou mediální
  masáží posledních dnů a představují tak určitě nemalou část voličů, kteří zvolí českého Kisku.
  (26.01.2018 jdu kolem)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Poučen z výsledků voleb předcházejících 29ti let mám důvod se domnívat, že většina obyvatel této zničené země zvolí Želé. Proč, to nechám na soudu ostatních. T

   Smazat
 6. Proto mne to připadalo,jakoby mluvil Kalousek,stejná rétorika,hrubost,pohrdavost.
  Nemusím dlouho uvažovat,stačí když vím kdo ho podporuje,koho poslouchá a koho bude prosazovat.
  Hlavně jak dokáže rychle měnit názor,postoj.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenže Kalousek alespoň myslí. Je to Machiavelli české politiky, jeho charakter je na pováženou ale není blb. Pan Drahoš naopak dokazuje, že vzdělání a inteligence není totéž.

   Smazat
 7. Že Zeman miluje národ je zcela nepodstatný a nepřijatelný argument, český prezident přece musí milovat svého bruselského páníčka. Chápu, že to bude těžké (ale realizovatelné, IT specialisté mají pohotovost), volby vyhraje basista Jiří Drahoš. Jeho předvolební útok, že Rusko ovlivňuje volby, to byla jenom finta na voliče, protože je to kmenový agent Kremlu a osobní přítel Putina. Ten mu radí on-line nápovědou do kochleárního implantátu díky retranslaci družicového signálu přes ruskou ambasádu v Praze (mimochodem, proto tak těžko formuluje holé věty při cestách mimo Prahu nebo i někde po Praze v místech bez radiového spojení s ruskou ambasádou. Média úmyslně mluví jenom o brýlích bez dioptrií, zase aby jenom odvedla pozornost o toho podstatnějšího, totiž od implantátu. Drahoš bude vítězem voleb, jenom se nesmí dopustit přepočítávání hlasů ve volebních okrscích. Putin zvolil Trumpa, Putin volí Drahoše!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud je Drahos Putinuv nastroj tak to neni tak zle
   Je cas aby Putin prevzal vladu na Evropou
   Nemecko zase selhalo

   Smazat
 8. Člověk aby se bál pomyslet na to, co by z toho (zleva i zprava) otitulovaného dutohlava v TV duelech vypadlo, pokud by neabsolvoval několikadenní přípravku v kruhu svých nápovědů.
  To, co jsme od něj nakonec vyslechli, nedělá dobrou reputaci ani chemikovi ani jeho štábu.
  A pak, že akademik!
  No, jestli takoví nastavují laťku našim studentům, tak to potěš pán_bu! Škoda slov ...

  OdpovědětSmazat
 9. Zaujal mne závěr diskuse na čt : známý sprosťák děkoval moderátorce, slušńák křičel Já,Já .... A pak mu věřte.
  P.S. ráno jsem v Metru v rozhovoru s V.Klausem starším četla moc hezký postřeh nic za ním, nic v něm,...

  OdpovědětSmazat
 10. Musím se udiveně přiznat, že Drahoš mi připadá nejen netaktní, bez empatie a pudu sebezáchovy, ale především je nepolíbený jakýmkoliv vzděláním (mimo tu chemii). Člověk bez rozhledu, bez jiného zájmu než trapné, agresivní JÁSTVÍ.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tv Barrandov : celý Jablunkov volí Drahose ! No, potes nás pan_bu !!
   Za chvíli jedu volit - pana Miloše Zemana....

   Pohadala jsem se s kamarádkou, že chce na základě dvou debat,volit ubozaka Drahose !!!
   O politiku se vlastně nezajímá a volí jako hlupacka! Je to tristní a smutné ....

   Smazat
 11. pro 19.04
  já jsem asi ztratil dva kamarády.Já volím Zemana,oni Drahoše.Já jim to nevyčítám,oni naopak reagují histericky.Tak je neznám.Ale je asi dobře,že jsem je tak teď poznal

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo, jo, předvádějí nenávist, jako jejich lídr, ale hlásí se k "hate free".

   Smazat
  2. Chápu , člověk jednom zírá! Kamarádka 48 let, prakticky politiku nesleduje , nečte , nehledá informace a volí falešného hráče a sr.ce ! Celkem jsem šoku, že než dám někomu svou důvěru , tak si ho aspoň trochu otuknu a prověřím !! Mám v sobě beznaděj, že když vyhraje Drahos, tak pojede nás národ do pekla !

   Smazat
  3. Nic si z toho nedělejte, mě takhle doma hysterčí krev mé krve. Dcerka se mi posluníčkařila. Ale je to holka chytrá, ona z toho třeba ještě vyroste.

   Smazat
  4. 21:34

   Děkuji za trochu povzbuzení, nemám vůbec z voleb dobrý pocit , ale to pramení z těch sprostot a
   spinavosti na našeho prezidenta Miloše Zemana od
   té hnusné zumpy ! Co to musí být za ubozaky , kteri se posmívaji prezidentovi , který má nemocné nohy, to je pro mně fakt dobytek nejhoršího zrna
   - Drahos , Drahosova a jejich skvadra, sudetští, vitaci , vlastizradci a zaprodanci ....
   Vaše dcera má doma ve Vás dobrý příklad...:-)

   Smazat
  5. Zacalo to Havlem
   A bude hur
   Dokavad si to Cesi nepriznaj tak budou padat dolu

   Smazat
  6. asi jsem ztratil dlouholetou kamaradku nebot ona nebude volit hulvata a havel prej odehnal komunisty a vyhnal rusy a takovy jsou lidi v cesku tomuto narodu bude uz tezke pomoci

   Smazat
  7. Stalo se mi neco podobneho prisla rec na V. Havla rekl jsem ze halda mych znamych rika ze to byl pekny hajzl!Kamarad se citil osobne urazen. Zdravim Sigge

   Smazat
 12. já doufám, že náš národ po všech zkušenostech z historie, se nenechá zmanipulovat a rozhodne, co je pro něj v současné době nejlepší i přes všechnu tu mediální masáž, rady různých "osobností", které se považují za výkvět všeho a všech, s pocitem, že Jejich názor je jedině správný a nejinteligentnější a jiné názory jsou v zásadě idiocie, nesvéprávnost a tyto nejen zakázat,ale i trestat.

  OdpovědětSmazat
 13. Jo národ je rozdělen. Mě překvapuje, že někteří vůbec nemyslí. Tak třeba dnes ve firmě se mě jedna osoba, jen tak mezi řečí zeptala, kam patřím, jestli jsem drahošovec nebo zemanovec. A já na to, že zemanovec. A ona na to, ach jo, no co se dá dělat. A pak mám setkání s obchodním partnerem a hned mezi dveřmi dotaz, koho budu volit. A já na to, že nevím, ale asi Zemana. Takže jsem nedostal ani kávu. Ta osoba mě řekla, že Zemana, Putina, Trumpa, Babiše, Filipa, Okamuru považuje za absolutní, krystalické a stoprocentní zlo. Jako absolutní černou barvu. A naopak Havla, Clintonovou, Šlábenberga a Navalného v Rusku považuje za dobro. A já na to proč za zlo ? A ona že jí prostě serou. A já na to, čím konkrétně. A ona na to, že jí serou prostě tím, že existují. Té osobě, ženě jsem naznačil, že například v týmu Drahoše jsou lidi, kteří by chtěli omezit volební právo podle stavu a majetku a pohlaví. A že by se mohlo stát, že ona jako žena by mohla ztratit volební právo. A ona na to, že jí je to jedno ať klidně ztratí, ale stejně bude volit Drahoše. No a pak s takovými lidmi diskutujte. A takových lidí je hodně. Však se podívejte, co vyvádějí na Ukrajině a jak hopsali na Majdanu. Jako kdyby v mozku měli nějaký virus.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:47 Mno nic pokud opět vyprovokují válku s Ruskem tak opravdu už nemusíme nic řešit. 2 sv se dala přežít 3 sv nikoliv no když chcípnu tak tam půjdou i ty svině.

   Smazat
 14. K českému pojetí voleb napsal před dvěma týdny

  JAN KELLER:

  Politika prý měla původně sloužit k tomu, aby v ní soupeřily různé myšlenkové a názorové proudy a v kultivované diskusi se pokoušely přesvědčit voliče o svých vizích rozvoje země.

  V České republice ovšem už delší dobu funguje politika trochu jinak. Prakticky vůbec se v ní nejedná o programech a věcných koncepcích na řešení četných problémů společnosti.

  Volební kampaně se změnily ze soutěžení různých projektů žádoucího vývoje celku v obyčejný hon na osoby. Volí se zásadně proti někomu, nikoliv pro něco.

  Toto směřování politiky má svoje přednosti. Může se do něj zapojit doslova každý, protože NADÁVAT NENÍ ZDALEKA TAK NÁROČNÉ JAKO PŘEMÝŠLET.

  Má to ovšem i své nevýhody. Nelze věřit, že ze vzájemného špinění, ostouzení a pomlouvání by mohl vůbec vzejít někdo, kdo bude důstojně reprezentovat veřejný zájem. Jak vybrat ze septiku, ve kterém byli po celé týdny a měsíce všichni adepti na funkce veřejné důkladně mácháni, v den voleb někoho aspoň trochu čistého?

  Další nevýhodou tohoto způsobu vedení volební soutěže je, že pak už nezbývá příliš času dozvědět se, co vlastně kandidáti či politické strany nabízejí. Vyhraje-li někdo jen proto, že nenávist ke druhým byla ještě větší, je zaděláno na velká zklamání, až sám začne provozovat vlastní politiku.
  No a konečně se mění docela podstatně charakter takzvané mlčící většiny. Pokud je politika soupeřením idejí, pak nevoliče můžeme považovat za lidi, kterým chybí obecnější rozhled a žijí jen svými vlastními problémy.

  Jakmile se však politika redukuje na osobní útoky a očerňování, je třeba mezi nevoliči očekávat stále víc lidí, kteří svoji občanskou povinnost neplní prostě proto, že na to nemají žaludek.

  Těchto souvislostí by si možná měli být politici vědomi, až po spočtení odevzdaných hlasů začnou zase bědovat, že zájem občanů o věci veřejné klesá, takže je s naší společností asi něco špatně.

  OdpovědětSmazat
 15. Převratem národ rozdělili tak, že už se dohromady nikdy nedá. Nikdy se nepřipojím k tzv. demokratům, kteří jsou všechno jiné než demokrati. Rodiče mne nenaučili lhát a krást. Žvásty o zakopávání příkopů ať si strčí do svého analního otvoru.

  OdpovědětSmazat
 16. Kapitálu je úplně jedno, kdo bude prezidentem, pokud bude skákat, jak kapitál píská. No a protože je lepším poskokem Pakoš, což dokazoval svými prostocviky na obrazovce, tak je volba kapitálu jasná - a volby jsou jen součástí jeho her a okoralého chleba pro voliče.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.