Reklama

úterý 9. ledna 2018

BI: Ha! Další obětí ruského řádění se stanou mexické volby!

V.V.Putin a mexický prezident E. Peňa Nieto
Christopher Woody a kou
9.1.2018  BussinesInsider a První zprávy
Zdá se, že ještě existuje velká řada zemí, kde Rusko a Putin ještě nerozehráli svoji pekelnou hru s vměšováním, usuzují s jistou obsesí Američané. Nyní jejich podezíravý a předem již odsuzující pohled padl na Mexiko.S pomocí své „sofistikované propagandistické kampaně" se Moskva snaží „ovlivnit" výsledky prezidentských voleb v Mexiku se vyjádřil Trumpův poradce pro národní bezpečnost Herbert McMaster, uvedl The Business Insider. Jak deník napsal, nedávno úředník opakovaně obvinil Rusko z „destabilizujícího chování".

A jako vždy, žádný důkaz, nýbrž jde o celou smršť „názorů“, „předpokladů“ a „temných vizí“, které se přednášejí jako hotová věc.

Úředník uvedl, že u Washingtonu vyvolává rostoucí znepokojení nad „high-tech kampaněmi zaměřených na podvratné aktivity", které ruské úřady údajně rozvinuly v různých částech světa. Zejména podle McMastera Moskva rozšiřuje „dezinformace a propagandu pomocí kybernetických technologií", aby oslabila jednotu Evropy.

„Například jste to mohli sledovat nedávno během referenda o nezávislosti Katalánska," tvrdil Trumpův poradce. „První projevy (vměšování) lze vidět už v prezidentské kampani v Mexiku."

Úředník to tvrdil na nedávném setkání Nadace Jamestownského fondu. Během posledních několika týdnů se opakovaně vyslovoval k „destabilizujícímu se chování" Ruska, uvedly noviny.

Španělská vláda tvrdila, že soukromé a státní ruské skupiny používají sociální sítě k tomu, aby „poskytly tribunu separatistům" a aby ovlivnily výsledek katalánského referenda. Evropský parlament tato obvinění podpořil a uvedl, že Moskva se snaží „podkopat stabilitu" EU.

Vedoucí představitelé Katalánska odmítli předpoklady o „vnějším vlivu" a kritizovali Madrid a Brusel za potlačení voleb. Většina voličů hlasovala za nezávislost regionu, ale účast byla nízká, připomněl Business Insider.

Parlamentní a prezidentské volby v Mexiku se uskuteční 1. července. A někteří analytici a úředníci již vyjadřují obavy ohledně „možného ruského zásahu".

Blízká vazba mezi USA a Mexikem v energetické, ekonomické a bezpečnostní sféře činí z latinskoamerickou zemi „atraktivním cílem" Moskvy, která se snaží „podkopat západní svět a v něm i postavení USA". To je například závěr vedoucího výzkumného pracovníka Rady pro zahraniční vztahy Shannona O'Neilla.


Člen sněmovny reprezentantů z Texasu demokrat Henry Cuellar již vyzval k vyšetřování „ruského vlivu" na mexické hlasování. „Jako sousedé rozhodně potřebujeme vědět, zda ruské nebo jiné zainteresované osoby zasahují nebo se chystají zasáhnout v prezidentských volbách (v Mexiku)," řekl politik.

Během nedávné návštěvy ruského hlavního města však mexický ministr zahraničí Luis Videgaray uvedl, že vláda nemá žádné důkazy o plánech Moskvy „ovlivnit výsledky" nadcházejícího hlasování. Rovněž doporučil americkým úředníkům, aby se zdrželi komentování voleb v jeho zemi.

Mezitím publikace upozorňuje na skutečnost, že Rusko má bohaté zkušenosti s podporou levicových vlád Latinské Americe. Udržuje úzké vztahy s vládami Kuby, Nikaragui a Venezuely. Existuje široce rozšířený názor, že Moskva se může pokusit o podporu levicového mexického politika Andrese Manuela Lopeze Obradora. Jeho šance se značně zvýšily po volbě Donalda Trumpa. Předpokládá se, že bude lépe než jiní kandidáti vzdorovat protimexické pozici amerického prezidenta.

Ovšem pokud něco ovliňuje americko-mexické vztahy, a ve svém důsledku i samotné mexické volby, pak by se Američané zeptat někoho – třeba ve Spojených státech, kdo například chce narušit obchodní smlouvu NAFTA, nebo postavit bytelnou zeď na hranicích s Mexikem.


Související článek:
Proklínaje Trumpovu mexickou stěnu, Evropané staví plot u Ruska

43 komentářů :

 1. A mlcice o izraelske zdi proti palestincum ...a okupaci Gazy a zapadniho brehu

  OdpovědětSmazat
 2. Potřebují pořádně po tlamě a jestli budou v podobném duchu pokračovat, nejen proti Rusku, stane se to realitou. Ideální by byla jejich meducína - rozvrat a rozežrání režimu zevnitř, následný rozpad na jednotlivé státy a následné třenice mezi nimi. Tak to je zase můj záměr, předpoklad, příp. temná vize, jak je libo. Jednou se to stane, a v tom jim dopomáhej Bůh.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že po tl*me by potřebovala zdejší sebranka. Moji studenti se na vás dobře baví

   Smazat
  2. 17:03
   Ty sám seš po trojity lobotomii a pindas tady o studentech????
   Určitě jsou to pimprlata a máš je možná vyskladany na posteli....buď v Bohnicích nebo v Dobranech!!!!:-))))

   Smazat
  3. 17:03- Profesore, jak se dá "na někom bavit"? Tedy pokud nejste Putna.

   Smazat
  4. Pro 17:03 No, ty a tví studenti jsou mi u zadku. Jinak študáci mají jiné starosti, než si tady číst, leda, že bys je sem nutil. Byl jsem taky študák a co nás tenkrát bavilo, nad tím kolikrát jeden, někdy i dva, žasli. Tož asi tak. Jestli jsi mě chtěl naštvat, má to opravdu, ale opravdu opačný účinek.

   Smazat
  5. 17:03 - troll-cizinec se stylizuje do paidagóga. Směšné.

   Smazat
  6. 17:03 - troll-cizinec se stylizuje do paidagóga. Směšné.

   Smazat
  7. 17:03 Ty nejsi profesor ale jen uslintaný mladý havloid z neziskovky s vymytým mozkem.

   Smazat
 3. Rusko nemá důvod se tam (ani nikde jinde) vměšovat! Beztak výsledek vnitropolitických událostí takto nemůže výrazněji ovlivnit.
  Rusku bohatě postačuje pokračovat ve své nastoupené politice, tj. emancipace své ekonomiky a snížení její závislosti na světových finančních (kapitálových) trzích.
  Taková politika pro svůj obsah, smysl a cíle i tak přitahuje pozornost světa. Protože dává naději na oslabení či zhroucení US hegemonie, jejich NWO a jejich (neo)liberální ideologie globalismu.
  I proto ve světě vyvolává sympatie mezi lidem obecným.
  Což je v USA považováno za hřích přímo dědičný a div ne důvod v válce. Té otevřené a neomezené! To když její mírnější předehry již po celou dekádu běží naplno.

  OdpovědětSmazat
 4. Sme v prdeli vážení, ta "naše" hovada všechny své neśpechy hážou na Rusa, protože nejsou schopna pochopit, že a kde dělají chyby, takže je budou nejen opakovat ale ještě stupňovat. S takovýma a jejich poskokama, co se radši budou mýlit s USA, než mít pravdu sme prostě v hajzlu. A dobře nám tak.

  OdpovědětSmazat
 5. To už je moc. Ti dementi prostě používají staré dobré: "Tisíckrát opakovaná lež se stane pravdou", protože křičí podle hesla: "Zloděj volá - chyťte zloděje". Americké vměšování prakticky do všech politik na celém světě je prokazatelné, tak musíme předhodit veřejnosti někoho jiného. A Putin s Ruskem začínají mít ve světě postavení silného partnera, tak to hodíme na hlavu Rusům.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bezpartajní občan9. ledna 2018 21:53

   Už za socialismu jsem dospěl k názoru, že apologeti a adoranti kapitalismu, antikomouši a jiná protilidová verbež jsou lživí přimitivní blbečci. Vývoj a další skutečnosti po listop. převratu mě jenom přesvědčili, že jsem měl správní názor!!!

   Smazat
  2. Začalo to už ve Spojených státech SEVER proti JIHU ,to je práva svoboda ! když se chce někdo osamostatnit !!!

   Smazat
 6. Ked takuto loz vyslovi Trumpov poradca/pravdepodobne na jeho urovni,maleho dietata/tak je to mienkotvorne !
  Apropo..usa a eu Rusku podbijaju krbce,preco by im mali Rusi nieco darovat?A za druhe,ak su ciny Ruska schopne odialit vojnu,potom je to spravne !Ake diskusie!

  OdpovědětSmazat
 7. Vladimir Vladimirovic Putin,muz c.1 vo svete,podla us magazinu Forbes !!Ziadna ruska propaganda !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mužem c.1 byl svého času také Hitler. Forbes neklasifikuje dle pozitiv, ale vliv. Pokud disponujete několika tisíci raketami s jadernými hlavicemi a non-stop vyhrožujete, potom se na čelní stránku Forbes dostanete o vy.

   Smazat
  2. 17:16
   No když mohl dostat cokovopicak Nobelovu za mír...Tak proč by Ada nemohl být kdysi number one!:-)

   Smazat
  3. 17:16 - lháři. Dolož odkazem, kde, kdy a jak Putin někomu vyhrožoval. Nedoložíš - zmrzneš v nápravné kolonii! Tak makej!

   Smazat
 8. Rusko by jim melo rozestvat Mexiko, aby poznali co USA samy dělají jiným. Ačkoliv mám záporný názor na to co tu předvádějívlády, jedna věc se Čechům povedla. Když si dovolili zavřít na Kubě misionáře Pilipa a Bubeníka, Pithart se postavil zlu, dojel si tam a přimáčkl Castra ke zdi a dostal je do ČR. Rusové mají navíc, mají silné zbraně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Rusko by jim melo rozestvat Mexiko..." už to dělají. Rusko za posledních patnáct let rozeštvalo Irák, Lybii, Egypt, Sýrii, Ukrajinu, Turecko, USA, Španělsko, Súdán, Venezuelu, Peru, Somálsko, Evropskou unii, Britanii a dalsi staty. Ted se snaží v Česku. Důkazem je trolling v prospěch Zemana. Za vším zlem na světě je Rusko.

   Smazat
  2. 17:37
   A za tvoji vrozenou genitalitu může havlozumpa a cokovopicak z Fuckingtownu!!!!:-DDD

   Smazat
  3. 17:37 - Prokaž nebo dolož své tvrzení, že "za vším zlem na světě je Rusko"! Máš na to 12 hod. Když tak neučiníš, sám se tím prohlásíš za veřejného trolla, blba a lháře! A teď makej, čas Ti ubíhá bim-bam!

   Smazat
  4. 17:37 je to myšleno ironicky, nedovedu si totiž představit duševní úroveň osoby která by toto napsala vážně. V případě, že je to myšleno doopravdy, pak máme u nás velmi nebezpečnou zrůdu pobíhajíci volně po České republice ! Třeba zrůdu odchytit živou nebo mrtvou. Pak vycpat a umístit v museu zvlášť nebezpečných šílenců.

   Smazat
  5. 17:37 Jak může někoho rozeštvávat říše která už 100 let neexistuje! Nežvaň a přiznej konečně kdo to dělá doopravdy! - http://iks2010.info/?p=40063

   Smazat
  6. 17:37 Možná ti pitomo napoví to co uý v roce 1906 napsal novinář L. M. Botmy! Cituju:

   "Dějiny nám ukazují, že kazily stát, jenž vstoupil v Svaz s Anglií, nevyhnutelně tím nastoupil dráhu k své záhubě; ale vzdor zdravému instinktu národů, jejich diplomati a vůdci periodického tisku nepřestávají snažiti se po záhubném spojenectví s těmito moderními Kartaginci. K myšlence, že právě Anglie vede (svými agenty) vnější i vnitřní politiku Ruska, opravňuje nás celá řada zjevů, těžko vysvětlitelných pouhou stupidností, neboť je v nich systém:
   Vmíšení se Ruska do boxerského povstání směrem zcela opačným zájmům Ruska v Asii a zájmům až posud přátelské Číny; nepoužití práva stavění drah v Persii; nepoužití tísně anglické v čas burské války; vyhýbavé chování se k úspěchům strany Německa; podporování anglického kontrabandu vojenského za války s Japonci; tolerantnost k anglickému špehounství při ruském dvoře. To je ve vnější politice.
   Ve vnitřní politice: podporování organizace židovské politické armády, jejíž údělem je vládnouti v Rusku pod protektorátem Anglie; pronásledování censurou konservativních antisemitských orgánů tiskových, v téže době, kdy židovsky tisk je naprosto nevázaný. Nečinnost vlády vůči židovským demonstracím, politickým vraždám a otevřeným vzpourám a při tom drsné udušování každého pokusu loajálně smýšlejícího obyvatelstva zkrotiti i tyto samozvané reformátory organizace ruského národního života. Připuštění Židů, beze vší potřeby, do státní dumy, odmítnutí rozumného požadavku voleb dle povolání atd. ... Na Kavkaze, kde ani Tataři, ani Lezginci, ani Čečenci, ani Osetinci, ba ani v poslední turecké
   vojně zradivší nás Abchazci, nemyslí na to, zbudovati nový, samotný stát a jenom prosí, aby jim velel Rus, poněvadž Rus si je podmanil a ne Armén, ani Gruzín; na Kavkaze Rusové s pohanou jsou vyháněni, a vládní přízeň kolísá mezi Armény a Gruzinci, snícími o Velké Arménii, o samostatném Gruzínsku a přednost si získávají konečně Arménové, nepřátelštější Rusku a silněji organizovaní — podporovaní však Anglií. Ruská vláda jako by si sama přála vytvořiti pod protektorátem Anglie arménský stát na Kavkaze."

   Tak kdo koho rozvrací?

   Smazat
 9. Není vám podezřelý netypický průběh lednového počasí nejen v ČR, ale i v celé Evropě? U nás málo srážek – předzvěst sucha a neúrody. V západní Evropě záplavy. Vzpomeňte na heslo PORUČÍME VĚTRU DEŠTI, které tak halasně propagovali v SSSR. Mám za to, že Putin nejenom ovlivňuje volby, ale mimoto zneužívá těchto vědeckých výsledků a mění podnebí kde se mu zlíbí. Jeo cílem je destabilizace států v různých částech světa a jejich následující okupaci. Buďme bdělí aq ostražití!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Žeby el Niño? Podobne počasí bylo i 1996, 2002, jen povodně nezůstaly pouze v západní Evropě, ale přesunuly se i sem. Jenže vám darmo cokoliv vysvětlovat, ve všem vidíte konspiraci a zlovůli "nosateho bankéře". Za chvíli je budete obviňovat v tom, že je v zimě kratší den a že to v minulosti určitě nebylo.

   Smazat
  2. Řeč není o jarmulkovatých, ale o tom strašném hroznám vrahounovi a kanibalovi Putinovi. Drž se tématu!

   Smazat
  3. Kanibal a dementní úchyl byl jedině tvůj tata, že počal takového idiota, jako ty Putno nebo Jando. Tohoto tématu se drž.

   Smazat
 10. Pevně věřím, že se Putin osobně 12 - 13. 1. 2018 nenápadně vmísí do našich voleb a pan Zeman vyhraje hned v prvním kole. Nic jiného bych si nepřál.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za tohle bys šel za komančů do basy. Takhle jsi jen ubožák a bezvýznamný zrádce k tomu.

   Ale ani tak by to nepomohlo, neboť na Hradě bude Prof.Ing.Jiří Drahoš DrSc.

   Smazat
  2. 17:01
   Vyndej rypak z nocniku ty sracko majova....A nebo se tam rovnou utop!:-)

   Smazat
  3. 17:01 Ty jsi ty hňupe tak akorát k politování.

   Smazat
  4. Vy všichni jste pod vlivem Ruska. Pokud vyhraje Zeman, bude to jednoznačný důkaz.

   Smazat
  5. kým tam budete mať takých ako bureš alebo stropnický tak vám nepomôže ani sto Zemanov a Putin už vôbec nie

   Smazat
  6. 17:01 Za komančů by jsi s podporou cizího sluhy pohořel to by jste si ty vlastizrádné držky neotvíraly.Tak to bude na hradě Český president Miloš Zeman.

   Smazat
  7. Jsem starší, méně vzdělaný důchodce žijící na venkově. Rád vzpomínám na své mládí za minulého režimu a od jisté doby jsme i ruský špeh. Onehdá mne totiž navštívil muž z čupřinou, košilí bez límce a s trojbokou mandolínkou na šňůrce. Zazpíval, na podlaze v podřepu zatancoval, šavlí zablýskal.

   - "Inu dědoušku", povídá, "kterému prezidentovi dáš svůj hlas?"

   A já na to opáčil: "Jsem starší, méně vzdělaný důchodce žijící na venkově. Rád vzpomínám na své mládí za minulého režimu. Do kaváren nechodím, na koukání do bedny žaludek nemám, tlachy nepěstuji. Inu, a ty se mne ptáš, komu asi dám svůj hlas? V mejnstrýmu psali, že bohatýru, jasnému slunéčku, našemu gosudarovi Zemanovi. Inu, asi půjdu za hlasem svého rozumu i srdce a ten mejnstrým poslechnu."

   - "Ale tím žádnou kavárnu nepotěšíš, staříku!" - povídá ten s čupřinou.

   - "Inu nepotěším, nepotěším. Ale co na plat. Na kafe nemám, cigorku piji, Zemana volím."

   - "Dobře činíš", povídá ten s čupřinou, "Baba Jaga u lesa i ten Slavík Loupežník radostí neposkočí, nenávistí puknou, kafe vylijí, ale za to Vladimír Vladimírovič, naše blahorodí, sankce zruší, na ruský trh Čechy rád pustí, tobě se dědečku zadaří."

   A tak jsme si ještě dlouho na zápraží povídali, aniž nás Teplý Janda a Matrace Slonková zaslechli. Inu, jsem od jisté doby protřelý ruský špeh.

   Smazat
  8. A dědečku, nebyl to nějakej ten zakuklenej "chochol"? Jako tuten na tom motóru? - https://www.youtube.com/watch?v=08P7pyHBlq0

   Smazat
  9. Nebuďte trapní ! ani v Amerických volbách se Ruska účast neprokázala .

   Smazat
 11. To prostě je řev zloděje "chyťte zloděje". Omlouvám se, ale jak jinak, než že jde o hnědé drby, pentagonu prdy. Víme, že Amíky neobšťastňuje bůh ani jarem, ani sametem, ani majdanem, ba dokonce ani rozumem. A jak z toho ven? Dlouhé zimní večery u praskajícího ohně jsou jak dělané na pohádky. Tak se vypráví, jak Trumpa zvolili v Kremlu, kde ale Makarona? Toho že by v Bílém domě?
  A "my všichni, co jsme pod vlivem Ruska", tedy co jsme neztratili rozum a ani netrpíme halucinacemi a
  bludy a proto neslyšíme to stálé volání Putina "volte Zemanma", jako 18.24, si Zemana volíme. Volíme proto, že nabídnutí protikandidáti jsou ztíží okresní přebor.
  My nechceme za prezidenta ani mňásky, ani loutky, nezpochybňujeme, že Horáček umí napsat říkanky, Drahoš, že umí píchat do molekul a Topolánek s kamarádem Dalíkem že se prezentují obřím bilbordem s heslem "vy pilně pracujte, my budeme ještě pilněji inkasovat"...
  Destabilizující Rusko? Tak to nám vykládají z Washingtonu. který destabilizuje celý svět svými agresívními válkami, bez kterých kapitál by nepřežil, zejména ve svém současném imperiálním stádiu. Pro kapitál je 3. světová válka životodárná, mír je smrtící. No a přece, vy světaobčánci, nechcete po kapitálu, aby trpěl nouzí, takovými bídáky snad přece nebudete! Tak hurá do agresí, hurá do genocid, to je záchrana pro světovou diktaturu kapitálu.

  OdpovědětSmazat
 12. 17.16,vy ste niekedy pocul Putina,ze by len 1x niekomu vyhrozoval?Ale pred nedavnom sme poculi dementneho prezidenta Trumpa/podla jeho poradcu Bannona/ze totalne znici krajinu,ktora nikoho neohrozuje.RF,JE ZARUKOU,ZE TU MAME MIER,CI UZ S TYM SUHLASITE,ALEBO NIE.Cely svet vidi v priamom prenose,kto je hrozbou pre svet.

  OdpovědětSmazat
 13. Co by ty kvákalové psali, kdyby neměli téma Rusko. Jsou to omezený žvanilové.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.