Reklama

.

.

středa 24. ledna 2018

Blbé, pane Drahoši, blbé... I kavárna vás odepisuje. Vyhrocené ohlasy na show na TV Prima

23.1.2018 ParlamentníListy
 

Emotivní debata prezidentských kandidátů na televizi Prima plná křiku, pískotu i potlesků ještě ani neskončila a na sociálních sítích se vyrojila záplava reakcí. Ozvali se Pavel Šafr ze serveru Forum24.cz, Václav Dolejší ze serveru Seznam Zprávy.cz, šéfredaktor časopisu Respekt Erik Tabery a další. Nastala přímo smršť. Mezi ty, kteří byli zklamáni z výkonu Jiřího Drahoše, patří třeba i aktivista Jakub Pitron, který pana profesora výhradně podporuje.


Už během debaty se ozval analytik Štěpán Kotrba, který dospěl k názoru, že sleduje duel králíčka s kobrou, přičemž králíček se v souboji úplně ztrácí a kobra vítězí 3:0. Kobru podle Kotrby představuje Miloš Zeman, zatímco králíčka reprezentoval Drahoš. Pokud jde o otázku zákazu kouření v restauracích, kobra prý vedla na body 2:1. Ve chvíli, kdy oba kandidáti odpovídali na otázku dezinformací a činnosti BIS, Kotrba dospěl k názoru, že kobra, čili Miloš Zeman, zvítězí 6:0. Pro „králíčka", tedy pro Jiřího Drahoše to prý vypadalo nadějně, když se mluvilo o dohodě známé pod označením Dublin IV, který má nově nastavit pravidla azylové politiky v EU. Tam to podle Kotrby vypadalo na výsledek vyjádřený poměrem 2:1, jenže pak přišla řeč na Angelu Merkelovou a tady prý Miloš Zeman zase jasně zvítězil 3:0. Sečteno a podrženo, debatu před televizními kamerami podle Štěpána Kotrby opanoval stávající prezident Miloš Zeman.

Téhož názoru byla pravděpodobně také analytička Irena Ryšánková, která v reakci na Drahošova slova z kampaně napsala, že by také mohla kandidovat na prezidentku. „Umím zabít a stáhnout králíka. Za pět let do toho jdu," uvedla doslova.

Poslanec ODS Václav Klaus mladší ocenil, že prezident Zeman ještě dokáže výrazně zabodovat v diskusi. „Že prezident Zeman dokáže ještě někoho knokautovat v diskusi - bych fakt nečekal. A není to jeho zásluha, ten soupeř je zoufalý," zdůraznil zákonodárce.

Moderátor Luboš Xaver Veselý položil prostý dotaz. „Prosím, je tady ještě někdo, kdo si myslí, že prof. Drahoš může být prezidentem," otázal se při sledování debaty. Podobně jako Štěpán Kotrba si i Luboš Xaver Veselý pomohl příměrem z říše zvířat. Před kamerami se prý střetli „bernardýn vs. jorkšír".

Advokátka Klára Samková při pohledu na televizní obrazovku usoudila, že pan Drahoš je stažený a neustále v defenzivě.

Se svou troškou do mlýna přispěl také šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl. „Tomuhle umí čelit jenom Klaus," napsal krátce a jasně. Konstatoval také, že teď nastane hon na čarodějnice, protože se bude hledat viník Drahošova výkonu.

Že Drahoš před kamerami nijak nezazářil, uznal také aktivista Jakub Pitron, který se řadí mezi podporovatele pana profesora. „Bože, dejte Drahošovi na ty dva dny před debatou v ČT k ruce někoho, jako je Pavel Novotný. Tohle není normální," posteskl si. Téhož názoru byl i redaktor serveru info.cz Vratislav Dostál. Nechápal, jak mohl být Drahoš v debatě tak slabý a nepřipravený.

Tím však vlna reakcí stále nekončila. Stranou nezůstala stát ani bývalá poslankyně za ČSSD Pavlína Nytrová, která proslula svým kontroverzním výrokem že „homosexuálové chtějí sex s dětmi". V létě 2016. Později prohlašovala, že si na svém výroku trvá a to i navzdor tomu, že ji za něj kritizují její kolegové sociální demokraté. Pavlína Nytrová později ČSSD opustila s tím, že ve straně dochází ke korupčnímu jednání a s tím ona nechce mít nic společného.

„Sleduji Česko hledá prezidenta. Vážení FB přátelé, cítíte tu naprosto jednoznačnou převahu Zemana? To snad musí objektivně přiznat všichni sledující, " napsala na sociální síti Facebook.

Marketingová expertka Markéta Lukášková se na debatu podívala z trochu jiného úhlu. Zhodnotila moderátora Karla Voříška. „Proč .... .... (celý text ohlasů najdete zde)

41 komentářů :

 1. Opět vyhraje jednooký. Někomu si myslel že Drahož má taky alespoň jedno oko a má možnost být mezi slepými král. Asi jedno oko má, ale v něm zelený zákal...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Drahoš má vlastně očí 6 . Svoje od přírody 2 , pak prý má kontaktní čočky a ještě má brýle i když prý jen " jako " . A je mu to stejně houby platné . Ten " jednooký "je borec!

   Vymazat
  2. Pan prezident je státník, drahoš jenom stádník.

   Vymazat
  3. Od včerejška už jenom Drahouš Jakeš!
   Protože tahle figura ničím jiným než Jakešem havloidů není.

   Vymazat
  4. Toto není volba profesora Drahoše ale proti Miloši Zemanovi. Očekával jsem souboj titánů a zatím to byl souboj titána s tajtrlíkem. Kdyby místo Drahoše kandidoval Ferda mravenec, tak by dostal stejný počet hlasů od části národa s vymytými mozky.

   Vymazat
  5. Ten Drahoš je ale pěknej PREZENT !!!

   Vymazat
 2. Samozvaná elita národa si pana Drahoše vybrala proto, aby jeho prostřednictvím zjevila národu svou ubohost. Většího hlupáka si vybrat nemohla. Gratuluji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Re (12:41):
   Samozvané elitě je ganz egál, jestli ji jakože bude reprezentovat Drahoš nebo třebas nějaký jiný horáček.
   Jí jde pouze o to, aby nastrčila všeobecně přijatelnou loutku, která by byla v přímé volbě "stravitelná" pro většinu lidu obecného.
   Jejímž prostřednictvím pak chce vládnout.
   Kdyby měla pro lidi stejnou přitažlivost motyka, nominovali by i tu motyku.
   V debatách s prezidentem Zemanem, by však tato nedopadla o moc líp, jak samotný Drahoš.
   V tom je ta bída (j)elit.

   Vymazat
 3. debata - no - ale hlasy rozhodujú - príklad z môjho rodiska, starosta jasný, program dobrý, veselá kopa a nevyhral, ženy doma nakázali a hotovo ... chcem tým naznačiť, že mediálny favorit nemusí byť hviezdou v Supermarkete

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jasně, to se může stát, ale všichni budou vědět, že se stala chyba.

   Vymazat
  2. Ad 12:23, v řadě rodin to tak funguje. Paní Drahošová je od pohledu osobnost.

   Vymazat
 4. Nechci zbytečně pana Drahoše urážet, ale mám silný pocit, že přece nemůže být tak hloupý aby si nedokázal přiznat, že na to absolutně nemá. Jako člověk může být slušný, možná i dobrý, nevím ? Na funkci státníka, natož hlavy státu nemá tu nejmenší schopnost, to pozná i školák. Pokud to nevidí, ti, co ho tam tlačí, tak musí být duševně narušení.

  OdpovědětVymazat
 5. Prof. Drahoš?
  Kdo ho vůbec jmenoval profesorem a kdy? Nechce se mně ani tento údaj hledat.
  Bohužel není dost sebekritický, aby tao "nula" odstoupila z druhé volby prezidenta republiky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13:42 Drahouška vytáhl kouzelník Pokuston(asi Kalousek,taky chemik)jako králíka z klobouku.
   Drahousek si vůbec neuvědomuje, ze je jen loutkou a užitečným (nebo spíš teď už neuzitecnym idiotem)

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
 6. Když to neumí Fikus sám, měl by za něho hodit do ringu ručník Bakala

  OdpovědětVymazat
 7. Nové kurzy tipsportu,Miloš 1.64,fíkus 2.32.

  OdpovědětVymazat
 8. zemana vubec nemusim užjen žeje byvaly komunista ale z drahouše kouka černoprdelnik na sto mil falešny jak černoprdelnici sami ač nerad a ne jasajici volim milouše ten je totiž komunista byvaly a drahouš černoprdelnik současny a ty vyžirky a černoprdelni netahla neman vubec ale vubec v lasce to by tak hralo aby černoprdelni slouha vatikanu dirigoval zemi jana žižky a mistra jana husa a zaplat panbuch plnou neznabohu a pohanu i v 21stoleti

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A koho teda můžeš, když všichni jsou tam na těch trafikách bývalí komouši, a většina z nich byla přicmrndávčema Stb. Tak to tenkrát fungovalo.Proto taky společně s převlekem kabátů a odhozením stranických legitimací, byly skartovány kádrové materiály. Skartovávalo se ve dne i v noci. I kdyby Drahoš nebyl černoprdelník, i kdyby byl slušný a normální člověk, proč by měl mít ambice vystrkat z úřadu Zemana? Zeman se jako prezident osvědčil, ( i u Čecháčků, u nichž se normálně neosvědčí nikdy nikdo, - to ani nejde) tak proč ho nenechat na pokoji? Proč ta hnusná, odporná, ponižující, neomluvitelná mediální kampaň? To by přece Drahoš - kdyby byl slušný člověk - nikdy neměl dopustit! Taková štvanice! takové plivání na kolegu! Měl si zakázat všechny ty ukázky jeho ksichtu úplně všude - představit se, podebatit si se Zemanem a s ostatními jako normální člověk, a zbytek nechat na občanech - ne? Proč se nechává tak hloupě, podle a arogantně tlačit? To přece normální není, někdo vsadil na tohoto koně spoustu peněz, někdo celé to odporné divadlo řídí, a co si myslí o lidech Drahoš - že nám to nedocvakne? Že jsme vážně tak blbí? To je teda od nich od všech hezké, že si myslí o obyčejných českých občanech že jsou blbci. A naše sereblity? Servilní šašci? Z těch je každému akorát na blití. Drahoš si to kazí sám.

   Vymazat
 9. Volit loutkovodiče s její loutkou Drahošem je nezodpovědné.
  Česká republika potřebuje v této rozhodující volbě státníka s rozhledem, který se umí za náš národ postavit i třeba jadrným vyjadřováním. Politická korektnost nás dovedla až do dnešních dnů a mi potřebujeme slyšet pravdu, (né pravdu a lásku, kterou vykládají ti co vodí za ručičku svoji loutku) Proto je třeba se probrat a jít volit pana prezidenta Zemana znovu.

  OdpovědětVymazat
 10. I přes kritiku Drahoše, která je pravdivá, udělají všichni protiZemanovci všechno možné i nemožné, jen aby Zemana dostali z Hradu. Že je Drahoš ňouma kterej je úplně bezradnej, trochu mi připomíná Nečase, to jim ale vůbec nevadí, myslí si že až ho na Hrad dostanou budou ho moci lépe ovládat a to že to pro republiku bude pohroma, to jim je úplně šuma fuk. V žádném případě není vůbec nic vyhraného, zoufalá situace plodí zoufalé činy a očekávám ještě hodně, hodně špinavostí od antiZemanovců. Aottj.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mám stejný názor , oni pana prezidenta Zemana tak nenávidí , že udělají cokoliv aby ho zničili , ale to se tem sadistum nepovede ! Na každého hajzla a prase se už vaří voda v kotli !

   Vymazat
 11. Myslím, že by se pan prezident Zeman měl soustředit na tyto věci: svoboda slova, svobodný facebook, migrace a neziskovky. Dívejte se, jak se lidé hádají kvůli volbě prezidenta, natož kdyby tady byly vedle sebe odlišná náboženství, to by nebyl klid ani den.

  OdpovědětVymazat
 12. Běžte volit Drahouše, jiného kandidáta dnes už nemá pražská kavárna k dispozici.

  OdpovědětVymazat
 13. Kandidát Fischer chystal, chystá? tyrkysovou revoluci. Jsou opravdu všehoschopní. Jak bude pan prezident ochráněn v tak velkém prostoru jako je Rudolfinum? Nebyli schopni ho ochránit ani ve volební místnosti. Pan Kruliš se jen smál.

  OdpovědětVymazat
 14. Myslím, že vychvalování prof. Drahoše jak si dobře vedl v debatě proti Zemanovi je jen křeč a akt zoufalství. No, já tu debatu viděl a vyhodnotil si to sám. M.Radikowski

  OdpovědětVymazat
 15. Jiří Drahoš - co víme z jeho vědecko- výzkumné činnosti z oblasti chemie? Nic neprezentoval, jen nevkusnou permanentní protizemenovskou kampaň. Výsledky jeho práce veřejnost nezná. Je tedy zřejmé, že žádný Heyrovský ani Wichterle - akademik, profesor - "vědec" Drahoš - nebude. A z toho lze usoudit, jaký by byl asi prezident.

  OdpovědětVymazat
 16. Odpovědnost za to, že politická scéna za 30 roků nebyla schopna mimo Klause a Zemana vygenerovat politickou osobnost, je ostudou všech parlamentních stran. Je to záměr či blbost vůdců partají. Je to záměr i ve volbách do parlamentu, že jsou kandidování lidé s absolutní absencí vzdělání a bez politické průpravy na nižších stupních řízení společnosti? Že jsou kandidování sice ve své profesi známí lidé, ale političtí primitivové se pak obráží v činnosti parlamentu a ve zmetkovitosti zákonů. Dá se to nějak změnit. Jaký je důvod, že "političtí matadoři" vždycky zaříznou nadějně rostoucího politika? Neměla by společnost tlačit na výměnu těchto partajních diktátorků.
  Pan dr. Svoboda byl předcházejícím parlamentem pro podezření ze stamilionových defraudací vydán ke stíhání. Jak to, že tatáž kauza je nyní nahlížena pány poslanci "jako politická"? Co se změnilo v myslích poslanců a za kolik ta změna byla? Tak zde je kupčení více než jasné. Proč se dr. Svoboda nechce čestně před přecispravedlivým soudem obhájit a nechá na sobě lpět podezření že je zločinec. Kolik "metrů" je v našem parlamentě? Co si pak má jiného občan myslet, než že i parlament koná na politické objednání - ať již kladně nebo záporně?

  OdpovědětVymazat
 17. Dokonce i když se prof. Drahoš pokouší (ex-post) o sarkasmus, působí to komicky:

  „Zejména to, co tam předváděli příznivci prezidenta Zemana, to bylo nad únosnou míru. Bylo to nedůstojné,“ řekl ČTK Drahoš. Televize podle něj vybrala také „neuvěřitelně nepohodlná“ křesla, která „byla použitelná“ jen pro někoho, kdo se do „nich svalí a už tam zůstane“.

  https://www.lidovky.cz/drahos-vyber-temat-v-duelu-byl-bulvarni-chybela-dulezita-temata-pwf-/zpravy-domov.aspx?c=A180124_171724_ln_domov_ele&ref=hlavnizpravy

  OdpovědětVymazat
 18. Proč když tohle demokratický svinstvo tady začalo - natáhla ta chátra na hrad Havla? Kulisáckého troubu v pokrácených gatích, který neuměl ani mluvit, ani se vyjadřovat bez papírku v ruce? Na první pohled přitroublá loutka, a přes to ho s využitím zmatku v tom bordelu vynesli na hrad pomalu na ramenou! A potom? Vždyť kvůli němu strčili na jeden den do báně doktora Sládka, a zakázali stranu republikánů, kteří u lidí - a velkého davu lidí - tehdy velice bodovali. Tak proto.Prostě někdo, kdo celé tohle odporné české divadlo ze zámoří diriguje a řídí, protlačil do čela státu ODS zločince, nejhorší lumpy, o nichž věděli, že budou majetek státu drancovat s radostí, a bez skrupulí. Smečku, která ČR a občany de facto nenáviděla, a už dopředu věděla, že lidé budou z toho, co se děje, během pár let šokovaní. Taky jsme byli - to byla léčba šokem! A pak se jim hodil Klaus - ODS - tak to proběhlo hladce, ale co potom předváděli se Schwarzenberkem? Toho taky chtěli protlačit na hrad mocí mermo, i když v úřadu evidentně spal, neumí česky, není to Čech - a jeho pohnutá minulost? Nevadilo jim nic! Potřebujou jen loutky - nikoliv svéprávné lidi, kteří to myslí s naší zemí a s našimi lidmi dobře. Do všech, kteří už jen vypadají, že by to mysleli dobře, a že by dokázali a chtěli si posvítit na polistopadové zloděje a lumpy - vždycky media sprostě kopaly! Co že to předváděly s Jirkou Paroubkem? Vždyť to byl hnus a hrůza! Uráželi i jeho miminko - co předváděly s Vítkem Bártou? Hnus a hrůza - podplacení šmejdi v parlamentu, fiktivní osočování - nic se neprokázalo. A oni to dobře vědí. Co myslíte s Babišem? Nic se neprokáže, protože nic není. Jen směšné útoky a odporné vymyšleniny - je to totéž jako padesátá léta - jen odpornější a sprostější, a díky internetu, jsou všichni občané za svědky těch zhovadilostí, kterých jsou schopni politici - "zástupci lidu"!!!Bojovat s lidem ze všech sil! Okrádat - vykořisťovat - strčit do tlamy lichvářům - exekutorům - zhovadilým mobilním operátorům a bankám - zakazovat ( i kouření v hospodách - vrchol drzosti nadlidí) přikazovat - co dělají lidem naši zástupci? Jen škodí! Jediné, v čem se to liší od padesátých let, je dáno zrušením trestu smrti - a ten si zrušili jen kvůli sobě a ihned po jejich "převratu" - jinak by dnes Bárta, Paroubek, Babiš, Lessy, a desítky dalších slušných lidí visely - tak je to tady odporné. Copak to lidi kurva nevidíte? O čem tady lze debatit a diskutovat? Že se musíme naučit žít s touhle hnusnou, prolhanou, podvraťáckou havětí a být rádi, že nás nechávají žít. Že máme střechu nad hlavou a žrádlo. Statisíce našich lidí to už odsraly hodně tvrdě!

  OdpovědětVymazat
 19. Pan Drahoš v diskusi kandidátů prokázal:
  Neschopnost elementárního logického myšlení
  Neschopnost hovořit k tématu
  Neschopnost udržet myšlenku
  Neschopnost hovořit za sebe a namísto toho ze sebe dělat vykladače myšlenek oponenta
  Neschopnost nepouštět se do témat, o kterých neví vůbec nic a nekvalifikovaně zde nespekulovat
  Neschopnost neustále se neopakovat tzn. nedostatek tvůrčí invence

  Pana Drahoše si pan president "nenamazal na chleba", on se na jeho chleba namazal sám!

  OdpovědětVymazat
 20. FACEBOOKOVÁ PŘEDVOLEBNÍ CENZURA: ZMIZELY VELKÉ STRÁNKY PODPORUJÍCÍ ZEMANA
  http://pravyprostor.cz/facebookova-predvolebni-cenzura-zmizely-velke-stranky-podporujici-zemana/

  OdpovědětVymazat
 21. Někdo maže videa ukazující, že Drahoš chce přijmout tisíce muslimských uprchlíků! Bojí se reakce občanů?!
  http://www.eurabia.cz/Articles/31940-nekdo-maze-videa-ukazujici-ze-drahos-chce-prijmout-tisice-muslimskych-uprchliku-boji-se-reakce-obcanu-.aspx

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:19. To je jednoduché. Teď tento Drahošův postoj otevřené náruče migrantům není vhodné prezentovat. Drahoš má kolem se " maskérů " víc než kterýkoliv jiný kandidát v minulosti. Tak masírující veřejnost ze všech sil. Mazání videí je jednou z těch masáží. Honza.

   Vymazat
  2. 19:19.19:19. To je jednoduché. Teď tento Drahošův postoj otevřené náruče migrantům není vhodné prezentovat. Drahoš má kolem sebe " masérů " víc než kterýkoliv jiný kandidát v minulosti. Tak masírující veřejnost ze všech sil. Mazání videí je jednou z těch masáží. Honza.

   Vymazat
  3. 19:19 Kdo je maže no samozřejmě havloidi pokud se tam dostane a zlikvidují Babiše a Okamuru tak je vše v loji.

   Vymazat
 22. A Horáček zase říká. Drahoš se musí bezpodmínečně dostat na hrad. Asi Horáčka trefí šlak pokud se tak nestane. Ale neobávejte se Horáčku a Kalousku. Za dva, tři měsíce bude po celé České Republice otevřeno hradů dost. Můžete si tam pak společně zajet.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Horáček a Kalousek na hrad - ale do hladomorně!

   Vymazat
 23. Horáček bude tak zklamaný, že i slzu za pana "želé" uroní, až "želé" zmizí ze scény. My musíme věřit, že naši lidé mají tolik rozumu a tuto směšnou loutku, na obrovském množství vodících lan, z různých směrů, za prezidenta nezvolí. To by již nebyly 4 letadla našich podnikatelů spolu s prezidentem do Moskvy či Pekingu, ale jen jediné Drahošovo, ato do Berlína či Bruselu pro jeho úkoly a příkazy. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat