Reklama

.

.

sobota 6. ledna 2018

Bordel u Dáši, rozpomněl se Petr Žantovský. Kromě toho objevil německou kopii Jakuba Jandy a dostal opravdový strach. Hrozí nám něco velmi ošklivého


Petr Žantovský
6.1. 2018   Rukojmí
TÝDEN V MÉDIÍCH Svobodě na internetu začínají utahovat šrouby v Německu, nakročeno má Francie a Česko bude od toho stěží uchráněno, protože lidská svoboda bude překážet i těm, kteří ji měli kdysi na vlajce. Mediální analytik Petr Žantovský si kromě hrozby miliardové pokuty sociálním sítím u našeho západního souseda všímá i zveřejněného návodu k tomu, jak zavést do praxe Orwella. Žasne i nad kreativní bídou letošních prezidentských voleb, protože téměř všichni kandidáti jsou přesvědčeni o tom, že vyhrají, jenom proto, že ztělesňují opak Miloše Zemana.

Velkým sociálním sítím v Německu hrozí od prvních minut nového roku pokuta ve výši až 50 miliónů eur (asi 1,3 miliardy korun), pokud bezodkladně po upozornění nesmažou nenávistné komentáře. Touto informací z pondělního článku na Novinkách začíná první přehled mediálních zajímavostí nového roku. „To je zpráva, s níž by mohl člověk na první pohled souhlasit, když vidí, jak vypadá diskuse pod články na portálech, že úroveň některých diskutujících není úplně nejvyšší a že to tedy vyžaduje nějakou restrikci. Ovšem hned vzápětí téhož člověka napadne, že ta restrikce je samozáhubná, protože vyžaduje dvě stanoviska. Jednak kdo bude posuzovat, co je a co není nenávistný obsah, tedy nějaké další centrum, jako je CTHH, které posoudí, že tohle je normální a tohle nenávistný obsah. A pak kdo bude sankčním funkcionářem v tomto procesu,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz Petr Žantovský.

Považuje to celé za naprosto absurdní a nepřijatelné, protože za nenávistný obsah může být považováno ledacos. „Například napíšu na sociální síť, že si myslím, že Franta Novák od vedle je pitomec, a v tu chvíli jsem ale začal šířit nenávistný obsah. Ačkoli můžu dokázat, že Franta Novák je pitomec, protože dělá pitomé věci, tak někdo někde, nějaký Velký bratr posoudí, že to je šíření nenávistného obsahu a že tím byla ohrožena práva Franty Nováka. To mi zavání opravdu velkou totalitou a bojím se toho, protože to je úplně proti smyslu internetu jako takového. A samozřejmě i sociálních sítí, jako jsou facebook, twitter a jiné. To je pak předstupeň k tomu, že tyhle technické prostředky prostě zavřeme, jako je umějí zavřít alespoň částečně ve Vietnamu, v Severní Koreji, na Kubě nebo jinde. Jen se vloží nějaký technický prostředek mezi uživatele a providera,“ upozorňuje mediální analytik.

Německý zákon může zanést do celé Evropy vzájemnou nedůvěru

Potom už bude záležet na inteligenci a šikovnosti uživatele, aby ten technický prostředek přeskočil. „Moje dcera má spolužačku původem z Vietnamu, která tam má dvanáctiletého bratra. Když vláda, která se stále ještě ohání socialismem, restringovala nějakým způsobem internetové servery a znemožnila na ně uživatelům vstup asi z politických důvodů, z jakých jiných, tak ten její bratr tenhle vládní restrikční program technicky hacknul během deseti nebo dvaceti minut. Takže to samozřejmě jde. A co tím vznikne, to zase nikdo nedomýšlí. Vznikne černá ekonomika, celý nový byznys s hackingem různých restrikčních opatření, vznikne také nelegální sociální síť, kterou stát nebude schopen kontrolovat. Vznikne nejen další chaos, jehož je kolem nás už takhle dost, ale i další díl nedůvěry k jakýmkoli oficiálním nebo formálně standardním postupům a procedurám,“ myslí si Petr Žantovský.

Takovou ukázkou jsou služby typu Uberu, na které není současná legislativa připravena. „To je také důsledek nějakého chování účastníků na standardním trhu a třeba tvorby cen, uživatelských podmínek a tak dále. Moderní člověk si najde cestu a celé to všechno trošku připomíná návrat k jakési podobě prvobytné pospolnosti, k prosté zbožní výměně, k tomu, že se budou využívat nejenom oficiální standardizované cesty informační, ale i ekonomické. Na tom samozřejmě budou bity státy celé Evropy, protože lidé jim přestanou platit daně, protože produkci budou realizovat ve zbožní výměně. Vypadá to zdánlivě neuvěřitelně, ale na příkladu Uberu vidíme, že to není úplný nesmysl. Ale zpět k tomu německému legislativnímu paskvilu. Už byl schválen a do celé Evropy může zanést naprosto nepředstavitelnou vzájemnou nedůvěru,“ obává se mediální odborník.

V důvěře k institucím jsme na úrovni osmdesátých let

Dojde k tomu, že se lidé budou navzájem hlídat, navzájem cenzurovat, budou si hrát na moralisty. „To všechno už tady bylo mnohokrát. A každý režim, který začal s cenzurou a s moralizováním, skončil docela rychle. Myslím, že jsme v mnoha ohledech nejenom ve vztahu člověka ke státu, ale i v důvěře k institucím, tak na úrovni osmdesátých let minulého století. Tedy v období naprosto odkvetlé důvěry člověka v tehdejší státní řízení. Byla to éra totální pasivity a rezistence, odklánění se od oficiálních struktur a éra útěků do vnějších či vnitřních exilů, nejčastěji tedy k chatám, k chalupám a k nějakému vlastnímu hospodaření. Vždyť si vzpomeňte, co to provázelo. To masové kradení čehokoli, masové opouštění pracovišť v pátek v poledne ve škodovkách na chaty s ukradeným materiálem, abychom si tam postavili z ukradených cihel novou zídku, aby nám tam Franta Novák od vedle, který je pitomec, nekoukal,“ připomíná Petr Žantovský.

14 komentářů :

 1. No tak se lidi odstěhují na ruské sociální sítě, aspoň budou mít ruské tajné služby informace hned z první ruky jak jsou lidi v Německu i jinde na Západě nasra.í.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bingo!!! Uz mam ucet na rutube, sic bez obsahu. Fake-book ucet, jeste nemam, ale o vkontakte uvazuju. Teda nevim, co bych tam psal ;-)

   Vymazat
  2. 20:31 jura Tak se mi zdá že tohle diktátoři zablokují taky a nezbude nic než rádio jako za protektorátu. Je třeba volit SPD a zbavit se diktátorů.

   Vymazat
  3. Tady co se děje v německu:

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Hon-na-carodejnice-kolaboranti-jsou-ve-svem-zivlu-Ubodane-divky-auta-patriotu-zapalena-Antifou-O-dnesnim-Nemecku-vypovida-krajanka-Hruskova-ktera-zrovna-dostala-dopis-od-prokuratury-518929

   Vymazat
  4. Situace se pomalu, ale jistě, posouvá k důkladné kontrole internetu. Pro spoustu jednotlivců je to dobrá zpráva, jelikož by se jim mohlo být omezeno bezduché tlachání o ničem. Je potřeba se vzepřít. Strany konfliktu jsou dané. Státní aparát a korupčníci proti zbytku, který jejich hrátky platí. A někteří si dokonce dovolují vystrkovat růžky a poukazovat na nešvary. Ty tady vládnoucí strany nechtějí ...
   ABC

   Vymazat
  5. Nezbude ani radio !!! Daji ti chipy a budou te na internetu odposlouchavat co nejen co poslouchas na radiu , ale s kym a co mluvis!!! to neni tak tezky !!! To se rekne lidem , ze chipy co maji v tele jsou pro nej dobry ,neb pozoruji jeho telo a bojuji nemoci a bude do 200 let!!! a dostane podporu v nezamestnanosti a vyhody v praci!!

   A lidi budou stastny ( a rikat ...nemohl bych dostat dva chipy misto jednoho!!)

   Myslis , ze to nemaji promysleny az do konce?? Science Fiction uz funguje mily MALY CESKY KOLABORANTI!!!

   Vymazat
 2. Já si myslím, že se zas tak moc nestane, když se i na internet dostane pravda a láska. Přibude jen více ironie a ubude výkalů. Sázím na život, ten vždycky našel nějakou tu skulinku pro rozvoj.
  Co se týče voleb, doposud jsem zatvrzele hlásal, že volit nikoho nepůjdu. Nicméně po zhlédnutí divadla manželek nastávajících presidentů podlehnul jsem názoru rodiny, že není možno připustit ve vedení státu, aby se v něm usadil tenhle snobský plevel.

  OdpovědětVymazat
 3. J.Y. napsala na německém Faceb..., v Berlíně už opět pálí židovské symboly.Dostala dopis od prokurátora (německého) a její f. tam byl zablokován. Přitom na demonstraci (síly) arabských muslimů tam k tomuto za přihlížení policie a možná ( z dálky) i Merkel a spol. docházelo. J.Y. jen na f. komentovala dění v Berlíně toho času, ale odnesla to ona nikoliv ti, kteří se chovali antisemitsky a mírně řečeno neuctivě vůči státním znakům Izraele. Takových případů je již mnoho, hodíš před mešitu vepřovou šunku, jdeš na 3 měs.do basy, kde pak "nešťastnou náhodou" zemřeš (Anglie), muslim zapálí dřevěné dveře synagogy (Německo), je soudem osvobozen, protože tím vyjádřil jen nesouhlas se státní politikou Izraele. Atd. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 4. "Nenávistné komentáře" se budou postihovat ! Jenže jenom ty "zleva". Pravicoví fašouni budou mít zelenou, protože boj proti "komunismu" a rusofobie je momentální státní ideologie. Navíc, registrovaní provokatéři zprava se už postarají, aby se "nenávistný komentář" dostal na plac a tím dával důvod k likvidaci "nenávistné" diskuse.
  Goebels a říšský sněm by mohli vyprávět.

  OdpovědětVymazat
 5. Nesvádějme vše na politiky. Ti jsou pouhými loutkami v rukou kapitálu. A že peníze ovládají a diktují náš život, je kapitál diktaturou. A když je diktatura, tak je totalita. Tak to bylo vždycky. A k diktatuře vždy patřila a patří také cenzura. A že tomu tak bylo i za socialismu? Ano, teoreticky místo peněz měl ovládat a diktovat náš život proletariát, tedy dělný lid. A jako v kapitalismu byly delegována politické loutky k vládnutí, tak socík měl k tomu delegovat své altruistické představitele, KSČ. A v tom byl kámen úrazu, neb v té KSČ se chopili vlády lidé jak přes kopirák charakterově a svými tužbami vládnout stejní lidé, jako byli a dnes znovu jsou politické loutky kapitálu. Rozdíl mezi oběma? Ano, je. Za socíku všichni lidé kradli korunové věci a protože tak činili všichni, nakonec nikdo nezbohatl ani nezchudl. Za kapitalismu jedni kradou miliardy druhým a tak jedni bohatnou a druzí chudnou. A to už je dost zásadní rozdíl.
  Za socíku byl také strach z desinformačních "kanálů" a byly po léta rušeny, dokud socialistická propaganda nepřetloukla tu kapitalistickou a nevypracovala systém autocenzury. Dnes v kapitalismu se sice kanály informací poněkud změnily a je obtížnější na ně pustit rušičku, zato vlastní kapitálové kanály, byť jsou daleko účinnější, tak je postupně zašlapávají do země všelidové kanály internetu - weby. Podívejte se, jak se snaží třeba v Hnědém Právu komentátoři ve službách diktatury kapitálu svorně šířit nenávist proti Zemanovi - a kapitál jim za to tleská a platí. Jakpak budou pokutována tato "media" pro své nenávistné psaní proti jedincům, skupinám občanů, ba celému národu? Že by byla uvalena cenzura jen na weby a ne na ČÉTÉ, JINÉ TELEVIZE, ROZHLAS A NOVINY? Tak to by jistě naší diktatuře kapitálu vyhovovalo, protože uvedená media si již zkorumpovala, ale zkorumpování autorů na webech se jí nedaří.
  Ovšem na druhé straně důvodů k psaní nenávistných informací je tuze málo: ASI VĚTŠINA Z NÁS NENÁVIDÍ VÁLKY A TO JISTĚ KAPITÁL, KTERÝ NA MRTVÝCH BÁJEČNĚ VYDĚLÁVÁ, ŠTVE, KDYŽ NĚKDO KRITIZUJE VÁLKY, COBY TERORISMUS BOHATÝCH. ASI VĚTŠINA Z NÁS JE I PRO SOCIÁLNÍ SPRAVEDLNOST, ALE TO TAKÉ ŠTVE KAPITÁL, NEB TO BY BYL KONEC KAPITALISMU A PROTO NAPOMÁHÁNÍ SOCIÁLNÍ SPRAVEDLNOSTI JE TAKÉ POVAŽOVÁNO ZA NENÁVISTNÉ ŠTVANÍ PROTI DIKTATUŘE KAPITÁLU. No a stejné můžeme psát o soudech, policii, že jsou nespravedlivé, ale jaké mohou vůči občanům být jiné, když jsou také jen ve službách kapitálu? Jen je trochu komické, že tomu všemu se říkalo za socíku demokracie a nyní za kapitalismu zase tomu všemu také říkáme demokracie.
  Je z toho občánku (ty jsi démos) cesta ven? Jujda, nyní vidím, že jsem si to rozlil jak u socanů, tak u kapitalistů! Ó nikoliv! Nebo znáte nějakého socialistu v Česku, který by hájil zájmy občanů? Když pominu Zemana a Babiše. Proto tito dva jsou terčem největších špinavostí, štvanic a nenávisti u nás od dob procesů proti kontrarevoluci po r. 1948! A kapitál nemaže a nemaže!

  OdpovědětVymazat
 6. Pokud mě na netu smíruje biska , tak to je v pořadu . Pracuji , platim daně . Ale abych si nemoch zanadávat na to co se děje ve světě , tak to smrdí totalitou , normalizací . Hlavně z sluničkáři v Praze a Brně straší komunistama . Kde je Bára Štěpová a biomasa ? Mlčí nad tím co se děje v Německu . Kdysi v něm vznikaly války . Co tam teď vznikne za chaoz? Maine libe .

  OdpovědětVymazat
 7. To píšete pro mateřskou školku ? My jsme tady žili, tak nám nemusíte vykládat co, jak bylo. Každý se měl tak, jak dělal a to snad teď není pasivita a rezistence k tomuto politickému režimu, to jste snad spadl z měsíce !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:24 „neb v té KSČ se chopili vlády lidé jak přes kopirák charakterově a svými tužbami vládnout stejní lidé, jako byli a dnes znovu jsou politické loutky kapitálu“ píšete. I když mi nepřipadá, že by např. Milouš Jakeš byl bůhvíjak mocichtivý, jisté je, že do politiky vstupují pouze lidé s jistou ctižádostí a přesvědčením, že jsou schopni řídit události směrem, který považují za žádoucí. Řečený socík měl tu výhodu, že ono „přikrádání“ které běží i za kapitalismu, nebylo zdaleka tak masové, když co asi mohla ukrást dělnice na výrobním pásu, u tkalcovského stroje, horník v jámě či hutník u pece ..., stejně jako dnes. Zato spolu „s informacemi v hospodářském styku“, prostřednictvím miliardových zdrojů, rozhodujících funkcí, úmyslně i neúmyslně děravých zákonů, je možné zmocňovat se nejen nevídaných příjmů, ale prakticky neomezených, zcela bez zásluh děditelných majetků. To bylo za socíku zcela vyloučené. Právě proto musel socík padnout, nechápete?

   Vymazat