Reklama

pondělí 1. ledna 2018

Bože, ochraňuj Česko před Drahoši - Hroši

YektaUzunoglu
1.1. 2018   
Nejsem kulturní a sociální antropolog, ale ze svých zkušeností můžu říct, že někteří jedinci z Česko - Polských hranic aáji v sobě prvky z jedné strany hraničící s asociální drzostí a z druhé strany mají bytostnou potřebu se opřít o neviditelné a silné statní instituce k zajištění, zpevnění své vlastní jistoty, která jim umožňuje v jejich projevu "dravosti" spojené s manipulací s lidmi, obzvlášť když jsou v pražském soukolí.
Jejich světle modré oči s jejich "spontánností" opřené o neviditelný stát jim zpravidla získávají důvěru jejich okolí.

Takovým příkladem dle mého názoru je i ten Jiří Drahoš, který v pražském "vědeckém prostředí" udělal kariéru jako málokdo!? Dravý dle všeho manipulátor opřen jako o otce o stát, ale nikoliv o ten viditelný stát!

Proto se nedivím, že osoba, která v sobě nemá sebemenší charisma, se mohla dostat ve "vědeckém soukolí " tak vysoko, k tomu skutečně po tvz. sametové revoluci nebylo mnoho potřeba.

V tomto světle je třeba se dívat na Drahoše a jeho "vědeckou práci", kde se všude vytahuje či prezentuje jakou svou nadlidskou vědeckou práci - v recyklaci PET lahví se slovy: "S jiným kolegou jsme si nechali patentovat recyklaci PET lahví. A hned dodává: " Jsme teď ale v jednání o prodeji licence.". Jméno kolegy zůstává pochopitelně utajeno, ale pan profesor nezapomíná, jak tu licenci zpeněžit.

Přitom otázkou polyetylenu či polypropylenu se vědci zabývají víc než 100 let a na recyklaci má patent téměř každá druhá továrna v Číně, a jsou jich stovky! Recyklaci polyetylenu či polypropylenu pochopitelně znali vědci už dávno v "hluboké totalitě" a i takový Kaučuk Kralupy mohl kdykoliv spustit svůj recyklační proces.

Přečetl jsem téměř vše, co tento Drahoš v poslední době za svou kampaň prohlásil, nenašel jsem NIC, ale vůbec NIC nového, jen nějaké podprůměrné nic neříkající fráze a pár fotek, se kterými chce voličům díky své inteligenci vsugerovat, že tento dravec z Česko- Polských hranic se opírá o NATO a o EU, o státní instituce chránící zájmy těchto dvou institucí v Česku!


V tomto ubohém duchu sugesce a autosugesce jde na Dny NATO a nechá se vyfotit před americkým bombardérem B 52 a dá tuto fotku jako svoji reklamu na svoji facebookovou stránku! Přitom v mizérii svého vzdělání zapomíná, že B 52 zůstala v paměti aspoň u naší generace ve všech národech jako ta strašlivá zrůda, která nesla smrt nesčetným civilistům v Indočíně!

Bylo mi teprve 17 let, když jsem jednou za týden ze solidarity s národy v Indočíně prodával před studentskými menzami ve Francii předměty vyrobené ze sestřelených B 52 jako náhrdelníky, prsteny atd. a odevzdával peníze svým přátelům z Indočíně a nás "prodejců" bylo jak mraky a ze všech koutů světa! Tento vědec se v roce 2017 vytahuje v boji o prezidentské křeslo v malé kulturní zemi ve střední Evropě právě s tímto bombardérem!

 Potom se ještě nezapomene jít vyfotit před pasivní radar VERA a dodává k tomu: "jeden z největších úspěchů na poli vojenské techniky"! Jakoby VERA byla objevena za jeho prezidentování v akademii véd! VERA přitom není nic jiného, než zmodernizovaná legendární TAMARA, která byla objevena skutečnými, pravými vědci Československa! K této modernizaci došlo v 5. patře bývalé budovy Tesla Pardubice, tedy HTT Pardubic! Tenkrát pan Drahoš nebyl ani „ing.“....

Politika není věda, ale umění a každý člověk by měl mít minimální úctu před těmi, kteří to zvládají a bezesporu mezi těmi, kdo toto umění zvládá excelentně a to již desítky let, je Miloš Zeman! Můžeme mít výhrady, jak chceme, ale respekt patří jemu a Václavu Klausovi! Rozhodně ne těm "dravým vychytralým", kteří umějí vlastními slovy Drahoše "být v pravou chvíli na pravém místě. "

Funkce prezidenta tak malé země ve středu Evropy je dost vážná věc, aby národ těmto dravcům a vychytralým jedincům, kteří umějí být "být v pravou chvíli na pravém místě. " nedovolil, aby ukojili své neukojené ego na úkor zájmu tohoto národa.

21 komentářů :

 1. Co do podstaty článku kterým autor Uzunoglu hodnotí prezidentského kandidáta Drahoše, nemám námitku.
  ----
  Jen pro upřesnění dodávám, že polymer značený jako PET je polyethylenglykoltereftalát. Nikoliv polyethylen či polypropylen.
  I PET však bude recyklován podobně jako jsou recyklovány PE a PP. Jde spíš "jen" o nastavení odpovídajících technologických parametrů té operace (což je práce pro chem. inženýra).

  OdpovědětSmazat
 2. Zkoukl jsem novoroční poselství všech tří hlavních kandidátů. Drahoš to měl chuděra natočené na lodi, za zády českou vlajku, byla mu evidentně zima a tak co bylo nejzajímavější, bylo to, jak se mu rozšiřovalo chřípí, jinak je to opravdu necharismatický chasník. Horáček to měl natočené docela slušně, ale četl z papírku, tvářil se podivně, částečně pronášel projev z profilu, což byla teda velká invence. A Topolánek? Nejvíc profi, ale lhal, až se mu od pusy prášilo. Jenom dvě věci: prej Respektuji výsledek voleb. No, to teda určitě, pokud teda nepovažuje nákup přeběhlíků za standardní přístup k výsledku voleb. A dále hřímal: Imigratům jsme se ubránili, v EU jsme byli první, kdo proti nim začal bojovat. My? Jakože Topolánek se nějak na fb projevoval jako odpůrce migrace? Sobotka? Ten by, kdyby záleželo na něm, tak otevřel náruč dokořán. Ale fake média, včetně tohoto, kde se mohli projevovat i ti, kteří nepatří ke sluníčkářům, tak vytvářela ovzduší, kde prostě nebylo zbytí, než že Sobotka sklapnul krovky. A Topolánek teďka prej My? No on teda vůbec. A byl takový nesvůj, nepřirozený a dost se ošíval, asi by mu teda ta reprezentativní póza vůbec nesedla. Ale co nedal Topolánek, to dali kreativci. Ale dohromady to bylo jako kdyby kandidoval na starostu Pusté Rybné a měl v rodině dobrou kameru.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. hezky jsi to napsal

   Smazat
  2. Výstižné a elegantní! Minimum slov, maximum myšlenek. Má poklona!

   Smazat
 3. Přezdívka "želé" nemá chybu, zcela jasně oceňuje tohoto adepta na prezidentský úřad. P.S.: jo, leda tak v Banánové republice".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Netuším, kdo tu přezdívku "želé" pro "Akademika" Drahoše vlastně vymyslel. Ať už to byl kdokoli, tak to trefil dokonale!

   Smazat
 4. Prosím vás, kolik Čechů do oznámení kandidatury prince Drahoše vůbec tušilo o jeho existenci. Kdyby nebyly volby prezidenta a kdyby se našel někdo chytřejší než Zeman, tak by o panu Drahošovi a dalších kandidujících kolegů nikdo nic nevěděl. Jo kdyby kandidoval třeba Spejbl nebo Kašpárek, ba dokonce i pan Holcknecht, tak věřím, že by mohl se i Zeman zamyslet. Kdo co zná z vědeckých výdobytků Drahoše? Zeman, to je celkem otevřená kniha a ten kdo má rozum a navíc vtip, ten si v ni rád, i když třeba ne vždy souhlasně, počte. Ostatně Zeman by se jistě zlobil na každého, kdo by papouškoval jeho názory, on potřebuje debatéry, ale prosím, trochu mentálně na úrovní aspoň průměrného Čecha.

  OdpovědětSmazat
 5. narcista Drahoš
  • www.vlasteneckenoviny.cz/?p=193567
  Pro mě je NEVOLITELNÝ!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zemane, Zemane, Drahoš tě z Hradu nakonec vyvane!!

   Smazat
  2. Jak může někoho doněkud vyvanout obyčejný bzdinec? Prosím vysvětlit.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 6. František Opluštil1. ledna 2018 16:34 samozřejmě že základem PET je polyethylen .Polyethylennaftalát je jeden z mnoha derivátu polyethylenu.Tato část anorganické chemie je tak jednoduchá až nudná a tento pan z toho děla jakoby unikátní vynález !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Yekto!, ty polymery mají společné snad jen to, že všechny obsahují atomy uhlíku a vodíku. Jinak jde o chemicky zcela odlišné polymery. Asi tak, jako je od nich odlišný i polyamid či polyakrylonitril ... Jinými slovy, základem PET je PET, nikoliv PE či PP.
   Ale to je ve vašem jinak skvělém článku jen naprosto okrajová drobnost!
   To hlavní jste napsal pregnantně a přesvědčivě!! :-)
   Přeji vám vše dobré, a těším se na další vaše příspěvky.

   Smazat
 7. Souhlasím s článkem nepotřebujeme na hradě dalšího sobotku.

  OdpovědětSmazat
 8. Milý pane Uzunoglu, s názorem na chování pana Drahoše souhlasím, vážím si vašeho přehledu v kurdském prostředí, ovšem motat do toho modré oči, či chování lidí česko-polského pomezní... Představte si popis schéma chování lidí vypadajících třeba jako vy! Doufám že se jedná o úlet. :-)

  OdpovědětSmazat
 9. Pokud si dobře pamtuji, Spojené státy fašistické - náš přítel nejvěrnější (viz asymetrie v rámci cestování) - nám zakázaly prodat radary VERA do Číny. Přitom VERA nikoho neohrožuje, jen relativně omezuje agresora!

  OdpovědětSmazat
 10. Je pozoruhodné, do jaké míry je pan Uzunoglu informován ve věci systému VERA. Pro upřesnění, jde skutečně o pokračování systémů Ramona a Tamara, kdy základ inovační varianty byl položen za existence HTT Tesla Pardubice, ovšem ne v pátém poschodí, ale o tři podlaží výš.
  Občan Drahoš, výstižně řečený „Želé“, je skutečně typický prošplhávač po cizích zádech, žonglér sebepropagandy, zdobící se cizím peřím, což v jeho současné volební kampani nikomu pozornějšímu neunikne. Zkrátka, není to charakterní, ani užitečně zdatný člověk.

  OdpovědětSmazat
 11. 11:02 pamatujete si skutečně dobře, dodávky systému VERA do ČLR byly pod tlakem USA znemožněny, i když jde o výhradně obranný elektronický systém. Je možné doplnit, že stejně tak byl po roce 1989 znemožněn prodej hotových a dokončovaných ca pěti systémů Tamara, krom jednoho směrovaného do USA a dalšího do Kanady. Ta naše nová spojenectví si ovšem nelze vynachválit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Toho úkazu si všimli již hodně dávno před námi, když odtušili, že: "Quod licet Iovi, non licet bovi".
   Takže nám tím naši US "přátelé" vlastně neříkají nic jiného než jen, že jsme to my, kdo je tu za toho vola, kterému dovoleno není ...

   Smazat
 12. Anonymní 2. ledna 2018 15:04 Copak clovek nema pravo byt informovan? I o systemu Tamara jsem napsal dlouze ve sve posledni knize "islamisticky trojsky kun v CR". Modernizace systemu Tamara zacala -technicky- v 5. patre !Ta budova -pokud ja vim- nemela 8 pater !A cely ten proces vedl na zacatku neboztik gen.Ing.Oldrich Barak,PhD. O tom systemu pisu jiz 20 let a to nejen v ceskem tisku !A Drahous srovna se vytahuje s tim systemem !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:47 pane Uzunoglu, jsem ten poslední, kdo by Vám upíral právo na podávání informací. Pokud já vím, ta budova označovaná C7 (zobrazte si frontální pohled na Teslu Pardubice, nová výstavba), má 8 podlaží a střešní nástavbu. Vera je značně zjednodušenou, modernizovanou variantou Tamary. O vzniku, principu a původu tohoto elektronického pátrače by se zajisté, snad po Vašem osobním kontaktu s generálmajorem ing. Oldřichem Barákem, dalo dost dobře vyprávět. Odkazy na tyto Vaše práce bych, jako fanda té techniky, uvítal. Zdravím

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.