Reklama

.

.

čtvrtek 25. ledna 2018

Bude fungovat Drahošova dezinformační šlichta? Jan Schneider porovnal s fakty nesmysl, ktery uvadi kandidát na svém oficiálním webu

Jan Schneider
25.1.2018  ParlamentníListy

Profesor Jiří Drahoš se v prezidentské předvolební kampani profiluje jako velký bojovník proti dezinformacím a fake news. Bezpečnostní analytik Jan Schneider ovšem ukazuje, že sám kandidát má s věrohodností zveřejňovaných informací problém. A některá jeho tvrzení pravděpodobně jsou čistokrevnou dezinformací.

Předvolební kampaň vrcholí a „nezávislé investigativní pravdu strážící a dezinformace nelítostně odhalující“ servery si rvou žíly ne proto, aby ochránily společnost před dezinformacemi, ale pouze proto, aby zaštítily deklarovaně slušného profesora Drahoše před vším světa zlem a zlobou.

Protože jinak by se sám profesor Drahoš musel dostat do ohniska jejich zájmu! Leč nestalo se. Z toho vyplývá, že profesor Drahoš (a „jeho skvělý tým“) není (až tak) slušný a že ti údajní „aktuálně neovlivnitelní hlídací psi demokracie“ jsou ve skutečnosti líní, hluší, němí, na jedno či na obě oči slepí, možná klimbají z přežrání – nebo jsou přímo předpojatí, zaslepení či v horším případě sami cíleně zveřejňují dezinformace.

O co vlastně jde? Například o server Neovlivní.cz, kde s datem 22.6.2017 visí docela natvrdo dezinformace s titulem „Vnitro má databázi dezinformačních webů. Koho na ni zařadilo?“ V článku – když vynechám konkrétní názvy webů, abych neopakoval pomluvu – se dočteme toto:

„O webech sledovaných ministerstvem vnitra dnes informoval deník Aktuálně.cz. ‚Sledují jich hodně. K nejvlivnějším dezinformačním webům podle nich patří ... blebleble‘ popsal serveru vysoce postavený zdroj z ministerstva vnitra.

S tím nepochybně souvisí i moje vlastní zkušenost. 15. 8. 2017 mi poslal Lukáš Prchal z Aktuálně.cz dotaz, zda jsem si vědom toho, že jsem na seznamu vlivných (díky!) českých dezinformátorů, což vyplývá ze seznamu ministerstva vnitra, k němuž „se dostali“. V telefonickém rozhovoru mi ale nakonec Lukáš Prchal sdělil, že nic na toto téma psát nebude, protože „to nebyl seznam z vnitra“.

Totéž potvrdila na dotaz redakce ParlamentníchListů.cz Hana Malá z odboru PR: „Ministerstvo vnitra neposuzuje konkrétní weby, ale konkrétní informace. Žádné seznamy tedy resort vnitra nevytváří.“ Redakce to konstatovala 5. 1. 2018 v článku „ParlamentníListy.cz na žádném seznamu dezinformačních webů nejsou, potvrdilo ministerstvo vnitra“.


Dezinformace z Drahošova webu


Přesto profesor Drahoš a „jeho skvělý tým“, v němž se bezpečnostními otázkami zabývá Petr Kolář a bojem s dezinformačními zprávami a weby astrofyzik Jiří Grygar, připustili zveřejnění totální dezinformace na Drahošově kandidátském webu. Když opět vypustím jména hanobených webů, protože nejsem pavlačová drbna, dočteme se tam toto:

„V České republice stále roste počet a vliv dezinformačních webů. Bezpečnost v kyberprostoru, především v době významných voleb, považuji za stěžejní. Zde uvádím seznam dezinformačních webů, které působí v České republice. ... blebleble... Zdroj: Česká media, zpráva BIS a ministerstvo vnitra.“

Takže si pánové vymýšlejí, fabulují, fantazírují a lžou. Protože ministerstvo vnitra žádné seznamy nedělá a BIS žádné seznamy dezinformačních webů nezveřejnila! Pánové vaří svou vlastní dezinformační šlichtu z těch nejpokleslejších médií. Je dobré to vědět!

Kozel zahradníkem


Když už jsme se začetli do článku „ParlamentníListy.cz na žádném seznamu dezinformačních webů nejsou, potvrdilo ministerstvo vnitra“, nemůžeme přehlédnout tragikomické konstatování, že samozvaně předním bojovníkem proti dezinformacím je Ondřej Kundra. Článek tuto výstřednost drtivě konfrontuje s Kundrovým hodnocením přímo od BIS!

Začalo to tím, že týdeník Respekt č. 22/2012 zveřejnil materiál Jaroslava Spurného a Ondřeje Kundry „Dvojí agent na útěku“ a Spurného komentář „Divné hry BIS“. BIS na to odpověděla článkem „Spekulace, výmysly a lži týdeníku Respekt“, kde píše:

„Základním kamenem novinářské stavby obou článků jsou spekulace, domněnky, polopravdy a lži, jejichž cílem je Bezpečnostní informační službu pošpinit a veřejně obvinit z hrubého selhání.“

Vyjádření BIS končí pěkně ostře:

„Komentář Jaroslava Spurného ‚Divné hry BIS‘ – stejně jako jeho další zmíněné texty – jsou odpudivým příkladem pokleslého psaní, kdy novinář předkládá své vlastní představy a domněnky, které dalšími spekulacemi přetváří ve fiktivní skutečnosti, na nich dále staví a účelově podsouvá čtenáři nesmyslné, absurdní úvahy. Je to přístup, který v samé podstatě popírá pravidla a zásady seriózní žurnalistiky. Je to průzračná, čítanková ukázka novinářského selhání v profesní i etické podobě.“

Tož pro dnešek asi tolik k dezinformačnímu charakteru takzvaného boje s dezinformacemi v Čechách.
 (celý text najdete zde)

 

42 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. To spíš "čert z nouze i mouchy lapá".

   Vymazat
  2. Polovina ovčanů ČR vidi prý pod Drahošem svou budoucnost optimisticky,zatimco druhá polovina nemá na drogy peníze!

   Vymazat
  3. O nový ''MAJDAN'' budou urputně usilovat, pokud prohrají (V COŽ DOUFÁM). Všemožní pražští PARAZITÉ, přisátí na penězích DAŇOVÝCH POPLATNÍKŮ, tito samozvaní ''ELITÁŘI'', to nerozdýchají a začnou s ROZVRACENÍM ČESKÉ REPUBLIKY, v podobě nebezpečných, směšných KLAUNŮ.

   Klid bude na týden, kdy začnou VYŽÍRAT Karlovy Vary!

   A od státních socio-kapitalistických SPORTOVCŮ, až si půjdou pro státní ŽOLD a VÝSLUHY na MOČR a MVČR. I když jejich hlavní příjem je SPONZORING a příjem z REKLAM.

   Ten první ŽOLD a VÝSLUHY se uplatňují v SEVERNÍ KOREJI!
   ''Za to se nestydí'', např. Hradílek, Špotáková, Koukalová nic jim neříká, že jejich vrchním velitem je doposud prezident Miloš Zeman..., kterého dehonestují.

   NETÝKÁ SE SPORTOVCŮ NENAPOJENÝCH NA STÁTNÍ ROZPOČET! Ti jsou na rozdíl od těchto, většinově sympatičtí! Obvzláště naši HOKEJISTÉ!

   Volme rozumem, volby vždy rozdělují to je logické, jinak je zde TOTALITA, pevné nervy panu Zemanovi!

   Vymazat
  4. 23,27
   Žádný Majdan nebude. Na to jsou Češi moc připosraní. Nejmilitantnější pražáci se vzmohou tak akorát na "spacákovou revoluci" na Kavčích horách, nebo mávání tibetskou vlajkou. Obojí pod ochranou policie. Kdyby se začalo střílet, nebylo by ani to.
   Většina obyčejných lidí je zaměstnána existenčními starostmi. Kde sehnat práci, jak zaplatit hypotéku, kde sehnat místo ve školce, jak udělat technickou na patnáct let starém autě, z čeho zaplatit povinou revizi kotle a komínu,... A jsem přesvědčený, že to je smysl této hry. Ti, kteří mají nejvíc důvodů ovlivnit volby "nežádoucím" směrem, mají málo času i energie, aby ho "plýtvali" na nekonečný maraton voleb, který, z jejich pohledu, stejně pro ně nic zásadního nezmění. Valná většina z oněch cca 40% nevolících občanů je právě z této kategorie.

   Vymazat
 2. Poč tito radonovináři nejsou postižitelní ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A proč není Schneider postižitelný?
   Odpověď: buďme rádi.

   Vymazat
  2. 22,20
   Protože zatím máme svobodu slova. Dej bůh, aby jsme jí měli ještě za pár let.

   Vymazat
  3. V.Hricák, oni by hrozně rádi vybudovali cenzurní aparát a seznamy jako v časech, které dnes tak často kritizují. Přitom tehdy se k oněm časům hrdě hlásili a také tvořili podobné seznamy. Jsou stále ti samí. To jsou ty jejich evropské hodnoty, drahošovské.

   Vymazat
 3. Sliby nezarmoutíš se říká a i na chudé důchodce nezapomněl,on je schopen pomáhat všem 10 milionům,jak dojemné od p. Drahoše.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Želé je velmi flexibilní.

   Vymazat
  2. Kdyby pan Drahoš presidenta poslouchal pozorně a hlavně VNÍMAL co říká, musel by mu dát za pravdu! President NEROZDĚLUJE LIDI jak tvrdí "kavárna" a její příznivci, včetně pana Drahoše! LIDI ROZDĚLUJÍ NÁZORY a ne president!

   TÍMTO JE ŘEČENO VŠE!

   Kdo tohle nepochopí a nebo nechce pochopit, řadí se do stáda manipulovaných a manipulovatelných ....

   Vymazat
  3. Pan Drahoš má něco nacvičeného, když neví, tak spustí své "moudra" o Akademii věd, kde byl president. Je to Kadel v horším vydání. Už mu napomůže ani Kalousek, president jistě nebude. To by zase musela zhavarovat síť a podruhé za tak krátký čas, to by bylo moc podezřelé.

   Vymazat
 4. V sobotu uvidíme Kalouska s Drahošem a možná přijde i Kadel .
  Marcel

  OdpovědětVymazat
 5. KLIDNĚ VŠICHNI ZVOLTE NEOMARXISTU DRAHOUŠE,

  brzy bude vidět jak celá ČR rajtuje na mrtvém oslu a přes břicha ovčanů budou přejiždět ukradené autobusy islamistů a samopalníků IS,kteři poté co dostali na dekel od strejdy Putina za to budeme muset živit a dostaniou prý 700 EUR,aby neutekli k MAKRELI!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co pořád máte s tím "novým marxismem"? To, že pan Drahoš složil zkoušku z marxismu-leninismu na vysoké škole z něj marxistu nedělá. Ani nového. Takhle špinit slušného člověka.

   Vymazat
  2. Neomarxismus nemá nic společného se socialismem v bývalém socialistickém bloku.

   Dostudujte, můžete začít třeba zde: https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Neomarxismus

   Vymazat
  3. JE OPRAVDU TA KREATURA DRAHOŠ SLUŠNÝ ČLOVĚK?

   Co kdyby jste pane 23.06 zeptal pana Drahoše proč režimni tisk NESMI nikomu řici co za nova doktrina smrti a diktatura humanistů neomarxismus je.
   Dozvěděli bychom se,že politická třida si neomarxismus osedlala s cilem zajistit si moc vládou menšiny nad většinou.

   TO NAKONEC POTVRZUJE I DRAHOŽ!

   Tvrdi totiž,že bude presidentem menšiny a Zeman všech občanů.
   Je jasne,že takový chudák bude dale chtit výrobu vadných zakonů a teror islamistů ktere si k udržováni moci terorem k tomu pozve!

   https://youtu.be/k1RasXw7iko

   Ještě štěsti,že vzniká nové hnuti a přichází nyni i s tvorbou Národniho programu občanů voličů!

   Vymazat
  4. Drahouš prý vyhrál všechny sve tituly v tombole!
   Jako vždy snaži se kafouni z pražske kakarny přelstit voliče a nastolit misto padlé diktatury dělniků a rolniků něco daleko zrůdnějšiho

   DIKTATURU prý HUMANISTŮ

   z pražské kavárny povalečů a politické třidy Šmejdů,se stala natlakova menšina,která usiluje o ukradeni moci občanům za každou cenu a tim se ukazuje,źe jsou za požiti metod cenzury horši než komunisté ktere vycinkali!

   Jen se podivejte,že za více než tvrtstoleti nebyla ta parta křiváků zajistit ani jeden použitelný zákon o referendu a co jim jde je prostřednictvim svých ohlupovadel-tisku a TV ovladat i takové bezmozky,které si neumi najit informace jako je ten 23.06!

   JE NAČASE UVAŽOVAT ,JAK SE ZBAVIT CELÉ PRAHY,KTERÁ SE MŮŽE TAK STÁT SAMOSTATNOU A POZVAT SI TU AFRIKU S ARABY DOMŮ A TAM JE I ŽIVIT!

   Ukazat,tim,že neomarxismus v praxi je jejich paleta!

   Vymazat
  5. Ano to by bylo OK stejně se jim celá republika skláda na jejich vysoké platy a tak si mohou ten neomarxismus s dalši diktaturou humanistů krásně dovolit!
   Za co maji vlastně pražaci tak vysoke platy?
   Je to opravdu proto,že venkovany prozatim nenapadlo začit vymýšlet jak tu nespravedlnost znivelizovat?

   Vymazat
 6. Pomocí polopravd a pololží ten Drahoš okopává kotníky Zemanovi! I tak mu to nepomůže!

  OdpovědětVymazat
 7. Pane Drahoši, zbožňujeme vás, proto uděláme s rodinou, co je v našich silách. Pomůžeme vám zůstat tam, kde jste byl doposud.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tzn. v důchodu i s Grygarem.

   Vymazat
  2. Jiří Grygar. Nesouhlasím s jeho politickými názory, ale je skvělý popularizátor astrofyziky. Vyrůstal jsem na nich. Co se týká vědy, zcela určitě má ještě co říci.

   Vymazat
 8. Drahoš proti Zemanovi vytáhl už druhy krát otázku Ruska v domnění, že tímto bude bodovat proti Zemanovi. Jenže Zemanové cesty do Ruska a Číny neschvaluje jenom pražská kavárna. Lid České země to vnímá úplně opačně a naopak nepovažuje ani Rusko a ani Čínu za svého nepřítele. Totéž je to v otázce Ruských špiónů na našem území, kteří podle pražské kavárny ovlivňují volby a ostatní dění v naší republice. Tady je Drahoš opět mimo mísu, když si myslí že tímto bude bodovat u Českého národa. Pro Český národ je největším nepřítelem sám Drahoš a pražská kavárna. Jenže ani jedno a ani druhé si Drahoš nepřipouští. Je to nasazený agent, který by byl největší zkázou Českého národa.

  OdpovědětVymazat
 9. Kdyby jenom v Čechách, na Moravě to není o nic lepší.

  OdpovědětVymazat
 10. Takže zítra a pozítří k volbám a jděte každý kdo můžete, kdo nemůže, např. invalida má možnost si zavolat na příslušný obecní úřad aby přišli k vám domů, nevím teda jestli to funguje i a na vesnicích, ale asi jó. Když vyhraje Drahoš tak vyhrajou i Pražáci a budou z nás mít opět prču, protože tím pádem prohrává i Babiš a možnost zatočit s těma lumpama kteří bezostyšně vytunelovali naši republiku. Brr strašná představa.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Drahos po duelu: Drahos je zmetek a jak každý ví , tak zmetek se vyhazuje do odpadků !!!

   Vymazat
  2. Vlivný český dezinformátore, děkuji Vám, že dezinformujete zhluboka a docela i v soouladu s tím, co o pražské lůze vím sám. Jen pokračujte.

   Vymazat
 11. Tady jsi můžete přečíst jaký je drahoš blbec jen odpovídal na otázky:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Prezident-Drahos-na-srazu-Sudetonemeckeho-landsmansaftu-Zemanuv-souper-dorazil-do-Blesku-a-zacaly-se-dit-veci-Redaktorka-ho-musela-poucit-o-jedne-zasadni-veci-521582

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vidím, že rozumy berete z dezinformačního serveru Parlamentní listy a věříte tomu. Vaše chyba, protože to co se píše v PL čte jen blbec!

   Vymazat
  2. 0:11 Dezinformační jsou ČT PRIMA NOVA SEZNAM atd.

   Vymazat
  3. 0:11 jste želé, nebo z ČT?

   Vymazat
  4. 0:11 To prostě řekl drahoš to jsou fakta.

   Vymazat
  5. "Dezinformační web PL". Takto to označil kterýsi myšlenkový veleduch z Evropských hodnot. Také řekl, že je v tomto duchu veden v seznamu BIS. Čímž se onen veleduch dopustil dezinformace, protože BIS nejen že neoznačila PL za dezinformační web, ale žádný podobný seznam nevede.

   Narozdíl od mínkotvorních médií uveřejňují PL názory celého občanského politického spektra.

   Ale musím tentokrát udělit malou pochvalu ČT, která vedla debatu celkem korektně. Čekal jsem to mnohem horší.

   Všimněte. President Zeman ve svém posledním slovu poděkoval, jeho oponent p.Drahoš na závěr osočil svého soupeře. Takže kdo je tady džentlmen a kdo "barbar"?

   Vymazat
 12. Vihrá Drahoš o za cenu volebbího podvodu a takhle to musí bít protože je to dané viší mocí.Viď 2600 africkich kolonistú i s rodinami a to je ročne 200000 musejí někam dát a mi pujdeme do kitek jak na halal dobytek.

  OdpovědětVymazat
 13. Od kdy má Drahoš přístup k neveřejným informacím BIS?

  OdpovědětVymazat
 14. Charakter Drahoše se mu zračí v jeho křiváckém úsměvu, změna ve včerejší debatě byla pouze v tom, že byl více agresivní obsahově však prázdný, polepšil se pouze v agresivitě s vypouštěním zkreslených výroků Zemana - dost málo na prezidenta, „perlou „se dá nazvat výrok Drahoše když vytkl Miloši Zemanovi, že je prezidentem dolních deseti milionů……………

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Takže vlastně všech, když odečtem cizáky :d

   Vymazat
 15. Pan Drahoš se tentokrát odkopal v celé své kráse. Těžkej křivák, tenhle pan profesor! Jestli bude zvolen, bude to špatná volba!

  OdpovědětVymazat
 16. Byla to "debata" žáčka Drahouše se starým učitelem. Učitel se snažil žáčkovi Drahoušovi něco sdělit ze života, kde se dělají různé věci, i špatné ale s ohledem na okolnosti.
  Kandidát na prezidenta, žáček Drahouš, zatím nic v politice neudělal, jsouce takový fíkový list, vyčítal učiteli jeho chyby a prohřešky. Žáček Drahouš, pokud by se dost nešťastně stal tím, co si tak on a hlavně ta jeho panička tak toužebně přejí, jeho "nevinnost" se až potom ukáže. To už ale bude pro nás pozdě.
  Altman

  OdpovědětVymazat
 17. Tak čtu z kavárenských medií, že na pravdu: nepravdu prohrává Zeman a z medií antikavárenských, které si všímaly nesmyslů a smyslů, že na nesmysly Pakoš jednoznačně vyhrál. Víte, že sílí hlasy na straně rozumných, že by bylo lepší, kdyby Pakoš vyhrál, protože to pražská kavárna nevydýchá a bude volat do zbraně a na zteč vzteky, že kapitálu neposloužila za tolik, za kolik byla zkorumpována a BUDE SE MSTÍT VÍCE NEŽ KDY DŘÍVE!
  A co se týče titulu pana Pakoše? Byl kdysi cenný, titul, ne pan Pakoš, vypovídal mnohé pozitivní o osobnosti z oblasti vědy a pedagogiky na vysokých školách. Kde jsou ty časy, profesorů jako letos řepy, prostě na výprodej a ti zbylí kvalitní? Dávno někde v zahraničí, aby si s loutkami doma nezadali. A pokud zůstali, tak raději svůj titul tají, aby nebyli s Pakošem srovnáváni.

  OdpovědětVymazat