Reklama

sobota 13. ledna 2018

Budeš mít, Drahoši, proti sobě jen Zemana – a přijde ti to draho


Lubomír Man
13. 1. 2018
Podoben Caesarovi po návratu z Gálie, s triumfálním výrazem ve tváři a ověšen holdováním davu, vešel v sobotu odpoledne prezidentský kandidát Drahoš do svého volebního střediska, aby ten dav slavnostně pozdravil, poděkoval mu a zodpověděl pár otázek novinářů. A v jedné té odpovědi řekl, že když slyší, že v druhém kole prezidentské volby bude tedy stát proti Zemanovi, neví prý dost dobře tomu, proti komu že to bude vlastně stát? Jestli proti Zemanovi, anebo spíš proti těm, kteří jej pracovně vlastně tvoří – to je Mynářovi, Ovčáčkovi a Nejedlému?


Jako kdyby jen tak pokoutně, jako když obchodník podstrkuje zákazníkovi zboží tak, aby si toho na oko nikdo ani moc nevšiml, ale přece jen aby to všichni viděli, chtěl davu v sále i národu u televizních přijimačů naznačit, že Zeman sám o sobě žádnou skutečnou personou vlastně není a nemůže tedy dobře být ani jeho Drahošovým volebním soupeřem. Protože jestli Zeman něčím skutečně je, pak je tím, co existuje jen skrze a prostřednictvím tří jeho fámulusů. Ti do něj pumpují své rozumy a dělají z něj tedy to, co je. Bez nich je Zeman nula.

Mám dojem, že nic nešťastnějšího a hloupějšího než tohle v ono sobotní odpoledne už Drahoš vyřknout (či jen naznačit) nemohl. Ve dvou finálních předvolebních debatách, které se očekávají, bude stát proti Zemanovi - a ten bude na pódiu sám, bez rádců, kteří by mu mohli cokoli šepat do ucha - a přesto to bude, pane Drahoši, masakr, jaký jste na své kůži ještě v životě neokusil.

21 komentářů :

 1. Ukáže se za dva týdny, kdo bude slavit. Petr

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud vyhraje Drahoš tak to přijde draho především Česku .

   Smazat
  2. Přátelé, prosím udělejte si čas a zhlédněte
   tento, bravůrně provedený a výstižný film
   o migrantech ve Francii. O pokrytectví vítačů
   a skutečné realitě, kteří na migrantech finančně velmi profitují až? Do doby, kdy se
   to osobně dotkne, přímo JICH! Výborný scénář.
   To zřejmě ČT neodvysílá, popřela by ty žvásty,
   kterými nás neustále krmí...

   Název filmu:

   Srdečně vás vítáme

   Francie À bras ouverts
   Anglický With Open Arms
   Slovensko Srdečne vás vítame
   Komedie: Francie/Belgie 2017

   V hlavní roli této komedie se představí ztřeštěný Christian Clavier jako Jean-Etienne Fougerole, který je velice respektovanou osobností francouzské literární scény. Tento bytostný humanista a vrcholný intelektuál žije ve svém světě po boku bohaté manželky a je dokonale odtržen od reality. Což se mu stane osudným, když v televizní debatě propaguje svůj nový román Srdečně vás vítáme. V něm řeší téma pomoci lidem v nouzi, lidem bez domova, na útěku.
   V přímém přenosu vzdoruje silné kritice ze strany přítomného oponenta, který jej napadá, že sice hezky píše, ale v životě se tím není schopen ani ochoten řídit. A tak Jean-Etienne, aby osobním příkladem dokázal svou vstřícnost k potřebným celého světa, veřejně vyzve jakoukoliv romskou rodinu k společnému soužití u nich doma. Stačí, když zazvoní u brány jeho sídla a budou radostně vítanými hosty. A rozohněný Jean-Etienne rovnou na kameru nadiktuje i svou adresu. Pak se nemůže divit, že u něj večer v ten samý den zadrnčí zvonek a za vraty stojí usměvavý Babik se svou početnou rodinou. Jean-Etiennovi nezbývá nic jiného než svůj veřejný slib dodržet. Netuší, že jej i jeho rodinu čeká jedna z nejtěžších životních zkoušek a hlavně brutální test míry tolerance, solidarity a humanismu.(CinemArt)

   Smazat
 2. Však on se p. Drahoš brzy "odkryje"...Už dnes se ukázal jaký je "demokrat." Prezident Zeman mu popřál k jeho 2. pozici a p. Drahoš se ani neobtěžoval slůvkem pogratulovat stávajícímu prezidentu. Ubohost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No vidíte, tohle jsem si ani nevšiml, asi proto, že bych od něj slušnost, kromě té mazlavé formální a jen mezi sebou, ani neočekával, je to typický kafilérník, a ti nikdy slušní nebyli.

   Smazat
  2. Drahoš je srá.č, neumí se chovat, vždycky byl hajzl, zeptejte se kohokoliv z jeho bývalých podřízených, co je to za veš.

   Smazat
  3. No víte, ono to je možná už jedno, co dělal Drahoš, protože všichni voliči těch ostatních kandidátů se obrátí k němu. Čili Drahoš může být i hloupý a arogantní, může vyhrožovat, může se ukázat, že je pouhá nastrčená loutka G.Sorose, dokomce i pedofil, pokud nepřijdou ti, co nevolili a nerozhodnou se proti islamizaci, potom je výsledek známý. Nezapomínejte, že proti Zemanovi jsou dva kandidáti, nejen Drahoš. A ten druhý je mnohem mocnější, jsou to masmédia. Moderátoři a novináři slavili spolu a Drahošem.

   Smazat
  4. Drahoš nechal před předchozí volbou rozesílat agitační maily z akademických ústavů ve prospěch knížete Schw. A neřekl ani popel a neodsoudil tak flagrantní porušování akademické svobody. PK2

   Smazat
 3. Přejí si aby ho v debatě Zeman rozcupoval na kousíčky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jsem taky zvědav, ale co bychom si přáli my, kteří jej stejně budeme volit, není vůbec důležité, hlavně aby zvolil správnou formu pro ty nerozhodnuté, to bude rozhodující.

   Smazat
 4. Diskuze nic nerozhodne, je to všichni proti jednomu. Drahoš není politický produkt, ale produkt marketingu, fanatické pražské kavárny a neobjektivních médií. I proto má, bohužel, velkou šanci zvítězit. A tak nás asi opravdu čeká želé na hradě, které konečně bude skutečným kladečem věnců a proevropským trubcem.

  OdpovědětSmazat
 5. Pane Mane, smiřte se s personální výměnou na Hradě.

  OdpovědětSmazat
 6. Dost mých známých,co vypadli jejich favorité v 1.kole chtějí volit Zemana,Drahoše považují za šmejda.V TV debatách si ho Miloš povodí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Drahoš je šmejd.
   Vím to od lidí, co ho znají osobně.

   Smazat
  2. Drahoš není šmejd, Drahoš je loutka a šmejdi jsou ti, co stojí za ním. Zejména TOP09. Drahoš chce jen nabídnutý post využít ve svůj prospěch a ve prospěch pražské kavárny. Vlastní názor má jen na bublinkovou dynamiku. O politice toho moc neví. Spíše nic neví. PK2

   Smazat
 7. Ale strejda Tlacenka vypada spise na funus nezli na nejake poskakovani okolo stozaru.Navic je to jako vzdy vybrat mezi spatnym a spatnejsim . mladsi kandidati nedostali sanci a to je skoda verejnost je blba po celem svete a dirigenti to dobre vedi a hazeji davu uslintane prupovidky o nicnedelani v nadchazejicim obdobi . Bohuzel Zeman stejne jako Klaus jsou prapuvodci tohoto hnoje .Stejne jako valecni zlocinci kteri plkaji o svych zasluhach verejne na TV . On si dnes clovek nevybere ,ale toho Zemana se bojim je to jiz vyseptaly kecal ktery zdlouhave a pomalu mele jiz davno omlete.Co si oneho kdo muze slibovat??Nema charakter odvahu a fair ppovahu stejne jako Toplanek s kouli jednou vetsi

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jde o souboj Zeman, versus turečtí spoluobčané. Pokud to Češi nedojde, přestanou existovat.

   Smazat
  2. 23:38 můžete nějakým argumentem doložit Miloše Zemana nedostatek odvahy a charakteru? Dokázal například občan Drahoš napsat a do tisku za komunistů protlačit něco takového co Zeman o prázdninách roku 1989? Tou dobou se možná Drahoš, pod záštitou a v přízni KSČ, vědecky rozvíjel ve Spolkové republice Německo. I to bylo dopřáno panu Želé, že? Komunistům tenkrát nevadil. Takoví mi ale vadí dnes. Vám ani trochu ne?

   Smazat
 8. narcista Drahoš
  Pro mě je NEVOLITELNÝ!
  • www.vlasteneckenoviny.cz/?p=193567
  • https://cs.wikipedia.org/wiki/Ji%C5%99%C3%AD_Draho%C5%A1
  • http://search.seznam.cz/?q=draho%C5%A1+%C5%99%C3%ADmsk%C3%BD+klub&url=http%3A%2F%2Fhmpartners.cz%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F09%2FJiri-Drahos-CV.pdf&data=lgLEECjKKo3UTZ98VZ2XZOwqpUzEQDfTR3it88NKyfp9xEzblhs9j99ksXFACdPKBRIFgHfD-GTOGnC7o42zx3x49LioYi2rPSumcLBkynnm9LS1rJ7OWld8ycQCav-SxAINiMQCjFw%3D

  OdpovědětSmazat
 9. Vynikající a pravdivý postřeh.

  OdpovědětSmazat
 10. Doufám p.Mane,že nadpis Vašeho článku bude pravdivý.Vyhrál- li by Drahoš,je to konec této republiky.A byl by to konec šílený.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.