Reklama

sobota 20. ledna 2018

Budu volit Zemana,ne maskota, který dále oslabí náš stát.... „Jen ti, kdo vydrží ještě deset minut, když už je vše ztraceno, přinášejí naději,“napsal Chesterton

20.1. 2018   Protiproud
 Rozvrat politického systému
 Agenti a nepřátelé si mnou ruce. Deset minut, které mohou vše rozhodnout
Václav Klaus ml. vidí ve stavu dnešní politické scény mnohé ničivé momenty, které se dokonale obnažují v kontextu přímé volby prezidenta republiky
Příštích dvanáct dní se politický život v republice bude točit okolo prezidentské volby. Média, sociální sítě. První kolo nepřineslo rozhodnutí, naopak naznačilo možnost překvapivé změny na postu hlavy státu.Ale tohle všechno již přetřásly desítky novinářů a komentátorů a politologů. (Mimochodem, myslím, že máme nejvíce politologů na světě a desítky našich vysokých škol chrlí každý rok další a další).

Malá novela

Mě osobně přímá volba štve, protože přispěla k dalšímu rozvratu politického systému u nás. Myslím, že nebylo potřeba přidávat další všelidové volby. Vysvětlím proč. Náš politický systém je již takřka umrtven, je složitý. Volby máme každý rok někam. Kraje, Unie, Senát. Prezident se silným politickým mandátem (a často jiného názoru než vláda a parlament) tomu přidává zase další mocenský faktor, brzdu.

Napsal jsem na Facebook, že příští týden podám první novelu školského zákona:
zrušení povinné školky (nultý ročník povinné školní docházky) a zrušení povinných míst pro dvouleté děti ve školkách. Mělo to spoustu lajků paní učitelek ze školek a jedna z nich se mě zeptala, za jak dlouho to vstoupí v platnost. Tak jsem jí to začal vypočítávat.

Že nejdřív se to musí dostat na pořad Sněmovny (14 dní nebo taky nikdy, když to org. výbor bude dávat dozadu do programu) – pak 30 dní, než se vyjádří vláda – pak to přijde do školského výboru (až 60 dní) – pak druhé čtení a pozměňovací návrhy – pak někdy třetí čtení zákona. Pak to jde do Senátu – když se to Senátu nelíbí (tohle se mu snad líbit bude) – tak zase nové hlasování ve Sněmovně. A nakonec k prezidentovi, který to taky ještě může odmítnout podepsat…

Paní učitelka byla viditelně otřesena.

Likvidace politiky


Zato nesmysly typu GDPR – jsou nařízení Evropské komise – ty platí hned a okamžitě k určenému datu – o tom se ani nehlasuje.

Hromadí se nenávist ve společnosti (každé volby ji nesou).

Strany ale soutěžily jedna přes druhou, kdo bude podporovat přímou volbu a zruší léta zažitou praxi. Skončilo to tím, že dnes jsou zcela mimo hru. Ani jedna nebyla ochotna či schopna postavit vlastního kandidáta. Jen ODS měla trochu pana Topolánka, což ale nebyl zrovna sukces.

Pole ovládli kandidáti z ulice, „prostí nezávislí občané“ – jen teda s 30miliónovými dárci v pozadí, protože zadarmo se kampaň (ani nekampaň) vést nedá. Disclamer: miliardář Horáček si to platil sám.

Podobným vývojem si již před tím prošla i celá politická scéna. Likvidace politiky s ideovým obsahem (tedy hájení hodnot), likvidace tradičního politického souboje. Za to si klasické strany mohly z velké části samy. Svou neschopností, personální politikou, leností, symbiózou s vlivovými a hospodářskými skupinami, zradou kmenových voličů. V tom má Babiš pravdu, že ho stvořily.

Ale tlak šel i z druhé strany. Všichni nepřátelé demokracie a milovníci nového světa a nové levice, různí agenti cizích států a vlivových agentur byli nadšeni z nové nepolitické politiky. Všechny ty Rekonstrukce státu, hodní aktivisté, protikorupční Janeček (často tedy placení samotným Babišem), polovina médií, politologů a dalších mudrlantů hýkali radostí.

Rozlitá řeka


Tak teď to mají. Strany jsou v rozvalu, většina z nich sotva prolezla do Sněmovny. I ANO se ale dostalo dost do defenzívy, protože revoluce vždy požírá své děti. Tedy poslanců mají dost, ale nepolitická politika má ty nové faktory – policie, transparentnost a tak.

Ten tlak možná časem neustojí (už teď jako by přestával doručovat lidem tu vůli vládnout – viz premiérský proslov ve Sněmovně), ale moc po nich převezmou ještě méně demokratičtí hráči. Inteligenci, nulové skrupule a upřímnou nenávist k starému demokratickému světu – předvádějí ve Sněmově hlavně Piráti. Mají mládí, chuť. A možná vznikne ještě něco nového a tvrdšího. Do koryta nazpátek se rozlitá řeka už nevrátí (byť si to tedy tzv. Demokratický blok myslí a usilovně na vývoji pracuje). To vše pochopitelně oslabí stát a posílí nadnárodní struktury ovládající náš kontinent.

Spoléhat na prezidenta Zemana, že nástupu nové postdemokracie bude účinně čelit, je podobné jako spoléhat na Edvarda Beneše v zimě roku 1948. Je to taky socialista (jako Beneš) a podobně nemá sil na rozdávání.
Ale zas volit maskota všech těchhle nových věcí – se nedá už vůbec. Budu volit Zemana.

Bohužel nemáme silnou stranu hájící národní zájmy jako Polsko nebo Maďarsko – jdeme slovenskou cestou.

Naděje? Doba se vždy rychle mění a jak napsal krásně Chesterton „jen ti, kdo vydrží ještě deset minut, když už je vše ztraceno, přinášejí naději.“ A třeba mi projde ten zákon a ve školkách budou mít paní učitelky radost.

Zdroj.

12 komentářů :

 1. NĚKDE SE MUSÍ ZAČÍT!!!
  Bohužel Váš otec zavinil tento stav. Zhasnot a až potom hledat ty kteří kradli ( s výjimkou těch kteří kradli pro západní investory. Kteří to co se jim hodilo koupili třeba i přes českého prostředníka (bílého koně) a to co se jim nehodilo, koupili též přes prostředníka (bilého koně). A dle českého přísloví co můžeš tak urvi, co nemůžeš ta zkurvi pokracovali dále a jak je vidět tak ÚSPĚŠNĚ!!!!
  Některé kvalitní podniky koupili a rozvíjejí ne pro rozvoj české republiky, a některé po podepsání koupě zlikvidovali pro svůj prospěch. Proto dnes některé výrobky jsou několikanásbně dražší. Samozřejmně se to netýká věcí které stárnou poměrně rychle jako elekrotnika. Ta se musí kupovat proto, že pokrok je pokrok a tak kdy jste mohli mít jednu televisi při tom co se tam předvádí cca 15let. dnes musíte mít po deseti létech novou nebo si přikoupit nějaký převodník za celkem "neparnou cenu". To samé je to s automobily a ostatními spotřebiči, které je možno prohlásit za pro dnešní dobu nevhodné a proto nebezpečné. Lidé to zaplatí protože nemají na výběr!!!


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Fanatickej svobodnej TRHOVEC a podepisovac, notorickej plnej ochoty vsecko co se rozkazalo k podepsani a jeste se to byvalemu bohuzel presidentovi nelibi !!

   Smazat
 2. Naděje je vždycky. Nevěřím, že jdeme přímo slovenskou cestou, pořád ještě se dá uhnout. Nadějné je, že nejméně polovina voličů - tedy dospělých - chce změnu. A pokud ji nedostanou, budou se bouřit - tím nemyslím kavárnu, ta se vzmůže jen na kecy, scénáře placených provokací a tibetské vlajky. Ta drsňáčtější polovina lidí je pekelně nas.r.a.ná. A tím se lišíme od vzorové Západní Evropy, kde se drží ústa a krok.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:35
   Ano západ se doopravdy stočil a dnes on vykřikuje dopředu levá, zpátky ni krok!!!! Toho jsme se opravdu nenadáli.
   Václav

   Smazat
  2. 23:35
   Nemylte se ,kavárenští povaleči jsou schopni v režii všeho schopné mocnosti zorganizovat v ČR MAJDAN.A mladých zpitomělých blbců mají plné školy a neziskovky.

   Smazat
  3. 0:53
   Doufám, že nejsme stejní blci jako na U-krajině.
   Prosím nemyslím tím ty normální lidí. Ale tu sběř která se tam rozrostla jak zhoubný rakoviný nádor.

   Smazat
 3. Ale máme národní stranu SPD a také jsem ji volil.

  OdpovědětSmazat
 4. Pan Klaus popisuje, co u nás způsobilo rozvrat politického systému:
  „Likvidace politiky s ideovým obsahem (tedy hájení hodnot), likvidace tradičního politického souboje. Za to si klasické strany mohly z velké části samy. Svou neschopností, personální politikou, leností, symbiózou s vlivovými a hospodářskými skupinami, zradou kmenových voličů.“
  Ještě k tomu přidává:
  „Všichni nepřátelé demokracie a milovníci nového světa a nové levice, různí agenti cizích států a vlivových agentur byli nadšeni z nové nepolitické politiky. Všechny ty Rekonstrukce státu, hodní aktivisté, protikorupční Janeček …“
  Jistě se v mnohém trefil. Takže jaká by měla být náprava? Utužit režim, anebo dát občanům větší kontrolu nad politiky, tedy více demokracie? Na to si každý odpoví, dle svého založení. Pan Klaus reaguje názorem:
  „Mě osobně přímá volba (prezidenta) štve, protože přispěla k dalšímu rozvratu politického systému u nás.“
  Takže nápravu onoho marasmu nevidí v přechodu k více demokratickému systému, ale v návratu ke vládě tzv. tradičních demokratických stran. Po panu Klausovi nelze chtít, aby překročil vlastní stín, lépe řečeno stín vlastního otce. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. P.K. Zcela logický závěr. LA

   Smazat
  2. Totalitni Trhovec nezna nic jineho a pozor je inteligent. Ti vedi ak narod dostat do maleru...
   A neprestanou dokud se jim to nezdari...
   Co ma proti zkraslenemu obarvenemu do uzasu a s licidly vylepsenemu Drahousovi...
   Ovsem to pravy a brutalni, co na nas chysta se objevi pod licidly az po volach , kdyz vyhraje...

   Smazat
 5. 0:37
  Souhlasím s vámi.
  Ale ,je to jeho názor a volí Zemana.
  Víte,jak musí být trubec Fiala z ODS nas..ný?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. fialka je stejný kretén jako drátozub. Jeden si modeloval zuby druhy fosy hubu.
   Václav
   Ps. oba jsou stejní tupci, rozdíl je jenom ve vzdělámí. Jednomu je poskytla komunistická ČSFR a druhému plzeňská universita (nebo jiná já nevím)
   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.