Reklama

středa 3. ledna 2018

Češi dělají Američany bohatšími

Erik Best
3.1.2018  FinalWord


Světové akciové trhy loni vzrostly v průměru zhruba o 20 % a napomohly ta kpodobnému procentuálnímu zvětšení majetku 500 nejbohatších lidí světa. Snadné peníze zatraktivňují více než kdy jindy fúze & akvizice a zpětné odkupy akcí a jsou jedním z klíčových faktorů rozmachu trhů s akciemi a dluhopisy.


Prostřednictvím kvantitativního uvolňování přidaly centrální banky do svých rozvah zhruba 15 bilionů dolarů. Tyto dodatečné peníze prosakují především k těm na samém vrcholu. Česká verze kvantitativního uvolňování - Velká devalvace české koruny - vyústila v nákup dvakrát většího množství cenných papírů, než koupil Fed, pokud jde o procento hrubého domácího produktu za rok 2017 (48 % HDP pro ČNB a 23 % pro Fed). Nákupem a držením těchto aktiv zašla ČNB mnohem dál, než jí „náleželo“, aby tak pomohla Jeffu Bezosovi a Marku Zuckerbergovi znásobit jejich bohatství. Centrální bankéři z Příkop se tím neradi chlubí, v tisknutí peněz jsou ale doopravdy na světové špičce.

12 komentářů :

 1. Nějak se jim z jejich rodinného zázemí zažralo pod kůži heslo: "Dohnat a předehnat!". Tak to dělají tak nějak po svém, jako správní trockisté.

  OdpovědětVymazat
 2. Proto je tam jejich američtí přátelé dosadili - aby nás, obyčejné Čechy okradli a přihráli celý zisk do bankéřských kapes. Jistě jim zůstalo dost pro jejich "osobní potřeby".
  I ti, co teď budou vykřikovat, že je potřeba, abychom v Čechách přijali euro, už zřejmě euro přijímají...

  OdpovědětVymazat
 3. Ano Euro v žádném případě nebrat, to je voda na mlýn všem spekulantům, podvodníkům a jiným parazitům. Peníze jsou nástrojem řízení společnosti (doktrína zlatého prasete je nahraná v hlavách většiny lidí). Pokud chce mít ČR alespoň nějaký manévrovací prostor musí si nutně nechat vlastní měnu. Euro bude mít smysl, až bude vedení Evropy pro Evropu a bude jednat v zájmu celé Evropy a toho se jen tak nedočkáme, zatím to jsou slouhové Washingtonu a mají za cíl rozvrátit Evropu v zájmu zachování hegemonie USA.

  OdpovědětVymazat
 4. Nejen Američany, ale také Brity, Francouze a především Germány. Viz tabulka objemu českého vývozu do těchto zemí...

  OdpovědětVymazat
 5. S prominutím:
  jsme všichni už tak blbí že to už nezná hranic?
  Děda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dědo blbí je slabý výraz . A podle toho taky tak skončíme . To znamená , že ještě hůř než blbě . Buďte rád že se toho jako děda možná nedožijete .

   Vymazat
 6. Češi dělají bohatšími také Brity,Holanďany,Japonce,Rakušany,Američany...no prostě všechny kolonizátory*

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak je to možné , že ostatní děláme bohatými a sami chudneme . To hlava nebere . Kde udělali soudruzi chybu ?

   Vymazat
  2. Chybu neudělali, naopak, kde jim to skvělé dle plánu. Už jste někdy viděli, aby šlo Lžidům o Gojimy???...

   Vymazat
 7. Ano, o správné fungování kolonií,o to jde. Včetně nás.

  OdpovědětVymazat
 8. že prej lidem přidali je tež dobre fucke spravně je že zase ubrali ale takova je neustala jizda podle stareho hesla komunistu dale lepe a vyše tzv spirala smrti vedouci k černe diře

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.