Reklama

středa 10. ledna 2018

Česká mainstreamová média: Co Miloš Zeman údajně řekl a co doopravdy řekl - „Kdo lže, ten krade a do pekla se hrabe“


Ludvík Smýkal
10. 1. 2018
„Staré moudré přísloví, které mi často říkával v dětství dědeček, když se mi snažil vysvětlit, že lhát se nemá, protože je to nečestné, zbabělé a špatné. Protože děda byl skvělý a čestný člověk, který se tohoto přísloví sám držel, neměl jsem žádné pochyby o tom, že lhát je opravdu špatné, a naivně jsem si myslel, že lžou a kradou pouze potetovaní zločinci a raubíři, kteří za to po právu skončí v kriminále, kde si své zločiny tvrdě odpracují, aby se z nich poučili. Jenže tehdy byla jiná doba, a tomuto přísloví se skutečně dalo, když se člověk rozhlédl kolem sebe věřit.“ czechfreepress


Na výše uvedená slova Ladislava Kašuky jsem si vzpomněl po přečtení titulků článků „Dubček se podělal, řekl Zeman na Hradě“https://www.novinky.cz/domaci/460032-dubcek-se-podelal-rekl-zeman-na-hrade.html , „Zeman: Dubček se podělal hrůzou, ministři v roce 1948 byli blbí. Naši úctu si zaslouží Gorbačov“https://zpravy.aktualne.cz/domaci/milos-zeman-v-projevu-k-zahajeni-oslav-100-let-ceskoslovensk/r~0cd98b48f57111e7af7dac1f6b220ee8/?_ga=2.260231053.1287868850.1515178001-1410233061.1481296578 , „Dubček se v roce 1968 podělal hrůzou, řekl Zeman na slavnostním večeru na Hradě“https://www.lidovky.cz/dubcek-se-v-roce-1968-podelal-hruzou-rekl-zeman-na-slavnostnim-veceru-na-hrade-16x-/zpravy-domov.aspx?c=A180109_193953_ln_domov_ele , „Zeman v projevu ke 100 letům Československa zkritizoval Dubčeka“ https://video.idnes.cz/webtv.aspx?idvideo=V180109_211954_zpravodaj_rejs, „Dubček se "podělal hrůzou" a svobodu nám v roce 1989 přinesl Gorbačov, řekl Zeman na zahájení oslav stého výročí ČSR“ https://domaci.ihned.cz/c1-66012720-dubcek-se-podelal-hruzou-a-svobodu-nam-v-roce-1989-prinesl-gorbacov-rekl-zeman-na-zahajeni-oslav-stoleteho-vyroci-csr a podobná slova zřejmě zazněla i v dalších našich médiích.

Tyto věty údajně pronesl, dle výše uvedených médií, prezident České republiky Miloš Zeman ve svém projevu na slavnostním večeru na Pražském hradě k zahájení oslav 100 let od vzniku Československa a 25 let od vzniku České republiky.

Pro informaci a posouzení věrohodnosti jejich informací je žádoucí si připomenout, co ve skutečnosti pan prezident ve svém projevu skutečně řekl :

„Zažili jsme těžké chvíle. Nebudu připomínat jenom Hermanna Göringa a německou okupaci, uvědomte si, že se stále mluví o komunistickém puči, ale kdyby nebylo několika blbých ministrů, kteří podali demisi, pak by nebylo možné, aby Klement Gottwald se zaklínal ústavností tohoto komunistického puče. Bavme se někdy o našich vlastních chybách. Bavme se o tom, zda nebyla v roce 48 možná finlandizace tehdejšího Československa. Bavme se o tom, proč v roce 68 se našel jediný statečný člověk, kterému jsem proto udělil státní vyznamenání, a to byl František Kriegel, a proč se všichni ostatní podělali hrůzou. Mně zakazují vulgarismy, ale toto doufám vulgarismus není. A mimochodem, vůbec jim to nepomohlo. Nejdřív dostaly tyto idoly funkci předsedy Federálního shromáždění, pak už jenom klesly na velvyslance v Turecku, a pak už ani to ne. A víte, taková ta zásada, která zejména v prvních letech normalizace fungovala a která, když to přeložím ze zdvořilých frází, zněla, musím zůstat ve své funkci, protože jinak by tam přišla ještě větší svině, než jsem já, tak tato zásada vedla k hluboké zkáze tehdejšího Československa, k hluboké demoralizaci, a to, co nám dalo naději, byla listopadová revoluce“   Zdroj


Posouzení, kdo říká pravdu a kdo lže a proč, ponechám na každém z Vás …

16 komentářů :

 1. Bakalova média lžou 25 hodin denně ....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jj, někdy i víc :-).

   Smazat
  2. A naivně jsi myslí že jim to budeme žrát.

   Smazat
 2. Zdaleka nesouhlasíme se vším, co Zeman deklaruje, byla zmíněna jeho podpora pro ochranu našeho státu impotentního, ale jinde agresívního NATO, je zmiňována podpora okupace Palestiny Izraelem a další již méně podstatné. Pokud jde o únor 1948, tak zde se Gottwald ukázal chytřejší a znalejší, než ministři, co podali demisi. O to je ovšem odpornější svádět vinu za ústavně čistou rekonstrukci vlády na prezidenta Beneše. Ostatně obětí pravicových ministrů byl nakonec člověk Jan Masaryk. Dubček byl jistě "dobrák od kosti", ale byl nasazenou / dosazenou figurkou, která neznala, neuměla a neměla ani selský rozum k převedení socialistického státu do náruče kapitálu. Nakolik byl zbabělec nebo neuměl, kdo ví, Jánošík to nebyl. Žijeme skoro 30 roků v kapitalismu, podle předpovědi další figurky ala Dubček - Havla, 26 roků na srovnatelné ekonomické úrovni s Rakouskem (haha), jen holt statistická čísla hovoří o tom, že jsme stále na příjmové stránce tam, kde jsme byli, tedy na jedné třetině a důchodci jen málokteří ani ne na jedné pětině. Ba naopak víme, že ten zpropadený socík svým tempem by se Západu ekonomicky aspoň přiblížil o další třetinu. Copak, copak, že to nevychází?
  Také bych nestavěl Gorbačova na nějaký sokl, jak činí Zeman, nebyl až tak chytrý, když se nechal opít chvalozpěvy kapitálu na svou osobu. Myslím, že byl, ač to neměl možná v úmyslu, historicky největším ze zrádců socialismu. Jelcin, jako notorický opilec jen dílo rozvratu SSSR dokonal - a nejen střelbou z tanků do vlastního parlamentu. Pro kritiky: nikdy jsem neměl s KSČ nic společného, jen bychom si neměli až tak účelově lhát, kdo lže ten krade a s tím daleko nedojdeme.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zeman začal svou politickou kariéru na bezbřehé kritice "neúspěšného" socialistického průmyslu, na kterou úspěšně navázali privatizátoři a tuneláři v čele s Klausem. Vůbec se ti dva tak nějak doplňují, co se týče amatérismu v makroekonomice.

   Smazat
  2. Čímž samozřejmě nechci ani naznačit že by mu někdo z osmi protikandidátů sahal po kotníky, to je bohužel smutný fakt. Ostatně, na ekonomiku tu máme Babiše, který se zase prd orientuje v mezinárodní politice, což může být paradoxně výhoda.

   Smazat
 3. Mam pana Zemana rad,ale zda sa,ze trepe 2 na 3.Nie kazdy je hrdinom smrti,ako to viselo na Dubcekovi,nik mu nepomohol,vsetci boli podelani !Nemal za chrbtom zapad.
  Myslim,ze pan Zeman je za zenitom a nemal by kandidovat.V ociach tich neposlusnich slovaku,klesol.Stala sa z neho nevymachana ceska huba !
  jozka zo slovenska

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jméno Dubček náš prezident Zeman v projevu nezmínil. Pouze vyzdvihl Františka Kriegla!

   Smazat
  2. Jožko ze Slovenska :

   Něco tak lidsky odporného,jako je váš prezident
   Kiska, nemá v Evropě obdobu !
   A když bude zase kandidovat, tak ho zase zvolíte - vaše věc,tak se neser do Česka.

   Smazat
  3. pre 18:53
   Ad.Nezmínil jméno Dubčeka?...
   Citujem:
   Nejdřív dostaly tyto idoly funkci předsedy Federálního shromáždění, pak už jenom klesly na velvyslance v Turecku, a pak už ani to ne.

   Je to úbohé, ale méno prezident Zeman nezmínil, to je fakt.

   Smazat
  4. Bratislavčan (Blavák)11. ledna 2018 5:13

   18:49 - Hľa, sukmenovče, za mňa ako Slováka nepíšeš! Píš len za seba, hlava počúraná! A nenavážaj sa do českých volieb! Veď vypadáš ako cicvor dutohlavý!

   Smazat
 4. Poté, co obdržel cenu Františka Kriegla věhlasný, velevážený pěvec a výborný textař, pan Banga, tak potom tato cena je na dvě věci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na *yču je ta cena - jako ostatně všechny ceny, které rozdává osazenstvo pražské žumpy. Vlastně ne, svoje seznamy si píší sami a to možná někomu ušetří dost hledání.

   Smazat
  2. Ceny od žumpy jsou v očích slušných lidí znamením hanby.

   Smazat
  3. Je to všechno moc zjednodušené. Kriegla vytáhl z transportu na Sibiř prezident Svoboda, když pohrozil, že na místě zastřelí, pokud Brežněv Kriegla okamžitě nepropustí. A slovo hrdiny Sovětského svazu mělo váhu. Husáka si potom k moci pustili komunisté sami.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.