Reklama

pátek 5. ledna 2018

Čína - budoucí lídr umělé inteligence?

Jaroslav Loudil
5.1.2018
Jedním z národních cílů Číny je stát se do roku 2030 světovým lídrem v rozvoji umělé inteligence. Těžko o tom pochybovat, pokud se Čína rozhodne, stane se cíl realitou. Nyní bylo uvolněno 2,1 mld. USD pro výstavbu centra výzkumu umělé inteligence na ploše 55 hektarů u Pekingu. 4000 firem zde napne své síly k naplnění národního cíle. 

Čína ovšem už dnes sbírá důležité "body" ve všech oblastech vědy a techniky: 

 • 30. prosince začal poprvé dodávat do sítě elektřinu nový 1000 MW atomový reaktor Tchien-wan. 
 • 29. prosince začala litím betonu do základů stavba demonstračního "rychlého" atomového reaktoru CFR-600. Reaktor bude chlazen několika stovkami tun tekutého kovového sodíku a bude uveden do provozu během 6 let. Jde o výrazný posun čínské "atomové vědy" v oblasti rychlých "množivých" reaktorů.
 • V prosinci uvedla Čína do provozu několik nových vysokorychlostních železničních tratí pro jízdu rychlostí 250 až 350 km/h. 
 • 23. prosince poprvé odstartoval největší obojživelný letoun světa, čínský AG-600
 • Lidský čínský robot Jia-Jia patří k tomu lepšímu v oboru, co bylo předvedeno v poslední době.
Takže popřejme Číně splnění všech jejích národních cílů. Tvrdá práce vždy nese své ovoce a tentokráte nepřinese nic menšího, jak odsunutí USA z pozice světového lídra. USA mají dnes ve světě reputaci jen o chlup lepší, jak bývalá Třetí říše a tak čínský posun před USA nemůžou s potěšením vítat snad jen nějací -"duševně vyšinutí jedinci". Historie a realita už si s nimi brzy poradí.

- - -

25 komentářů :

 1. "Těžko o tom pochybovat, pokud se Čína rozhodne, stane se cíl realitou."
  =================
  Božínku, Loudile, není ti takový fanatický oslavný hýkot a vylizování čínských řití ani trochu trapné? Co z toho máš, nebo co si od toho slibuješ? Jak dlouho jsi googloval ty "úspěchy"?
  Není ti blbé publikovat ty tvoje zoufalé anti-ami kraviny na stránkách běžících na platformě US korporace Google? Na počítači s se srdcem jiné US korporace Intel? Na operačním systému další US korporace Microsoft? Nepublikuješ náhodou i na US Facebooku?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty blbe, ve všech společnostech které jsi jmenoval, nech jen rodilé Američany a uvidíme co Ti z nich zbyde.

   Smazat
  2. 15:53
   No co zbyde? Prozradíš nám to? Máš k dispozici nějaká fakta a statistiky o zaměstnancích nebo zase jenom blbě žvaníš ve stylu "přání otcem myšlenky"?

   A ještě by jsi mohl prozradit na kterýchže asi univerzitách byli ti neameričtí odborníci v drtivé většině vzděláni?

   Smazat
  3. Chápeš vůbec co se děje na pozadí toho že jde Čína nahoru? Nebo jen blbě hýkáš odposlouchané kraviny pražské kavárny?

   Smazat
  4. 1553
   Tak například jeden z vynálezců tranzistoru (Brattain) se narodil v Číně ve městě Amoy.Boltzmann, Schottky, Czochralski a další , např. Nakamura (modrá LED dioda) byli odjinud.

   Smazat
  5. smidl -Nakamura je americkej japonec velmistr v sachu

   Smazat
 2. „Tvrdá práce vždy nese své ovoce a tentokráte nepřinese nic menšího, jak odsunutí USA z pozice světového lídra.“
  Snad již je dnes dost informací, že čínský úspěch stojí na kapitálu 1%. V jeho rukách je již také většina globálních korporací (nejspíš všechny), takže jejich přesun z USA do Číny, je součástí plánu vytvořit z Číny mocnost, která nebude mít ve světě konkurenci. prostě USA 2.0. Se stejnými vlastníky, jako USA 1.0. K čemu taková jednostranná dominance vede, stále vidíme u USA 1.0. Vytvoření mocné USA 2.0 není v zájmu nikoho, kromě 1%. V zájmu střední Evropy, je podle mého názoru spolupráce s Ruskem a jeho posilování. Tedy hned po posilování střední Evropy. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenomže Rusko je na rozdíl od USA a Číny velmocí jen rozlohou, armádou a surovinami. Tím to hasne. Nám tady reálně nezbývá nic jiného než držet se Německa a co nevíce si přitom hájit vlastní zájmy.

   Smazat
  2. Je to tak, no. Horní Volta s jadernýma raketama!

   Smazat
  3. 16:42 Ale přitom není tak vzdálená doba kdy to bylo na docela jiné cestě! Když velký ruský vojevůdce Paul von Rennenkamf hubil žlutý xindl cestou na Peking! - https://cont.ws/@dinol/307759

   Smazat
  4. Anonymní5. ledna 2018 16:16
   Nic není jednou provždy danné. Vše je v pohybu a každý může podle svých sil, směrovat ten pohyb ve směru svého zájmu.
   Za protektorátu, také někdo mohl říci, že patříme pod Německo a tím to hasne. Ale byli i tací, co to nepřijali a bojovali s tím. P.K.

   Smazat
  5. Anonymní5. ledna 2018 16:42
   Užasný bonmot. To jste vymyslel sám? P.K.

   Smazat
  6. 17:39 Ne, tuším jedna chazarská bába, asi Körbel-Albright nebo tak nějak - ale bacha na ně, maj prorocký vlohy po předcích!:)

   Smazat
  7. Ale spíš bych se zabejval tim Pavlikem Kristiánovyčem! Znáješ pa rúsky?

   Smazat
  8. Anonymní5. ledna 2018 16:16
   Rusko je velmocí, hlavně svojí vůlí být velmocí. Tu vůli má Putin, proto se ho snaží Západ zadupat. Zatím ale vzdoruje a Rusko již vyhrabal z hodně velkého svrabu. pokud vydrží a vlastní (pátá kolona) ho nezradí, bude Rusko svéprávnou velmocí. Čína bude „velmocí“ z vůle majitelů peněz. P.K.

   Smazat
 3. Zde je mnohými řečeno mnoho klasiky z Mein Kampf. Tedy rasismus z toho dost kape. Není pochyby, že kdysi Německo, nyní USA si koupilo ve Světě hodně mozků, které ji posunuli vpřed, USA také hojně nakupovaly v Číně. A proč tedy ne, když přestane výprodej mozků do USA, i tam vyschnou prameny pro jásání nad vlastní genialitou. Možná, že narůstající projevy zločinnosti i tu genialitu záhy zastíní a bude po nadlidství USA.

  OdpovědětSmazat
 4. Asi nelze ani trochu pochybovat o pravém úmyslu - záměru tohoto vývoje autonomních umělých inteligencí. My vesmírné civilizace se ale musíme tomu vždy smát. Jednoduše. Vesmír funguje jinak, než podle vašich vysněných představ. Má mnoho pojistek a proto ještě existuje,... alespoň co do tzv. jeho živé existence.

  Asi si myslíte, vy lidé, že vyrobíte nějaké takové bojové roboty a nejenže se ubráníte nepříteli ale především, že nepřítele jimi porazíte a ovládnete vaší expanzivní válkou. No, něco by na této vaší logice mohlo být, zdá se logicky ale bez potřebných zásadních informací. Vesmír funguje tak, že když už se konečně dostanete k těmto technickým možnostem, jste už na úrovni, respektive na stupni existence, která spadá pod vyšší a v tomto případě lidí tedy i lidské, zákony. Jsou jimi tzv. Vesmírné zákony, které už jsem vám i tady nějaké sdělil, respektive zrovna nedávno alespoň těch prvních pět nejzákladnějších, které už nyní, musíte respektovat. Nebo spíše, pokud se dopustíte nějaké takové vysoce vyspělé války, pocítíte tu nutnost, námi vesmírnými civilizacemi vám danou tvrdě na zřetel.

  Takže, nepočítejte s realizací těchto vašich válečných snů, většinou to děláme tak, že vás necháme takové autonomní válečné roboty s umělou inteligencí vyrobit a ty pak po zahájení vaší útočné války nebudou fungovat a nebo budou fungovat jinak. Naučíme vás respektovat Boha a tedy to, co jste vývojově učeni ode vždy, totiž čest, statečnost a především snahu o dobro, přičemž jen blázen by preferoval zlo, které je utrpením a zánikem. Bůh je vývoj a tedy život, obecně. Váš lidský, jde o vývoj vaší lidské kvality, o vývoj ducha, ne o existenci a kvalitu nějakých robotů!

  OdpovědětSmazat
 5. A stačí mít šikmé oči a tím imunitu proti šmejdům, organismus bezpečně rozpozná parazita.

  OdpovědětSmazat
 6. Jo fandím Číně a Rusku čím dřív odstaví usa tím líp.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dvě historické zkušenosti6. ledna 2018 3:24

   23:24:
   • www.youtube.com/watch?v=s794KNSzTlk
   • www.youtube.com/watch?v=1jeT2YdQemY
   • www.youtube.com/watch?v=IDYHAg6dl5U
   USA ZAČÍNAJÍ války, ale je NEUKONČUJÍ A PROHRÁVAJÍ
   Rusko NEZAČÍNÁ války, ale je UKONČUJE A VÍTEZÍ
   Tak to bylo a tak to bude!

   Smazat
  2. 3:24 Bejvávalo, kdy uměli vyhrávat i prohrané války! Ale od zániku Ruska byli vždy poraženým národem ve WWII. Zde válečný veterán to jasně potvrdil - https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=kGRryIhH-Do

   Smazat
  3. To je známá věc! -
   https://pp.vk.me/c10811/u45307832/-1/x_94240c90.jpg

   Smazat
 7. Samozřejmě že se jim to povede, číňani jsou nejinteligentnější národ na světě.
  1. HONGKONG 2 SINGAPORE 3 ČÍNA spolu s S Korea a Japonskem.

  OdpovědětSmazat
 8. ASSHOLE UMÍ JEN PROHRÁVAT,PROTO JE TA JEJICH VĚČNÁ OKUPACE NAZÝVÁNA JAKO""""Operace TRVALÁ DEMOKRACIE"""".
  Jak ta jejich demokracie probíhá známé a vidíme od jejich zbytečnyho výskytu!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Travalá svoboda, šelomí prde! Nauč s anglicky :D:D:D - http://zahranicni.eurozpravy.cz/asie-a-australie/170337-operace-trvala-svoboda-pred-15-lety-zahajily-usa-utoky-v-afghanistanu/

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.