Reklama

pondělí 29. ledna 2018

Co má Rusko dělat než zbrojit, když na jeho hranice jste poslali tanky a letadla?

J. Skalský
29.1.201 ČeskéNárodníListy

Ne ruské tanky a letadla jsou na hraních USA, Francie, Anglie, Německa a dalších natovských států, ale NATO síly jsou na hranicích Ruska. To se proto musí přirozeně připravovat na obranu.


Ale když už jsme u jádra věci, proč neřeknete, že ruské výdaje na zbrojení tvoří jenom menší zlomek zbrojních nákladů USA? Proč neuvedete, jaký zlomek činí tyto ruské náklady k celkovým nákladům NATO? Bylo by to jistě ostudné pak tvrdit, jaké máte strachy z Ruska. Každý by se pak mohl přesvědčit, jak nás balamutíte.

Proč tyto skutečnosti zamlčujete? Proč námi manipulujete?

Stačí stáhnout natovské armády od ruských hranic a Rusko jistotně sníží své zbrojní náklady. Samozřejmě i nadále můžete tvrdit, že se obáváte agrese Ruska? Pravdou však je, že Rusko má obavy z vašich válečnických příprav. Na jeho hranice přisunujete další a další vojenskou techniku a vojáky. Ty dělají přehlídky téměř na ruských hranicích. Co děláte ve stále rostoucích počtech lodí v Černém moři? Divíte se pak, že Rusko vám nemůže věřit?
Americké základny ve světě (zdroj)

Ale kam až to chcete vést? Ke stále větší konfrontaci? Pravdu jste již téměř umlčeli. Kdy myslíte, že budou mluvit zbraně? Jen však nesmíte zapomenout, že jakákoliv válka, byť zpočátku vedená klasickým způsobem, může najednou přerůst ve válku jadernou? Nabude-li širšího rozsahu, nebude vítězů. Všichni budeme poražení. Kdo náhodou přežil jadernou válku, bude pomalu umírat v jaderné zimě.

Vést války, takové či onaké, není klukovina, ale zločin. V posledních letech již hodně lidské krve v důsledku neschopných politiků a státníků bylo prolito. Naprosto zbytečně! Proč o otázkách války a míru nerozhoduje pouze Rada bezpečnosti OSN, ale pouze nějaké pochybné mezinárodní společenství, které k tomu není nijak zmocněno.

Co je bezpodmínečně nutné, je zachovávání norem a principů mezinárodního práva, včetně Charty OSN. Ti, kdož připravují nové války, patří před mezinárodní trestní tribunál. Pokud budou i nadále volně běhat po svobodě, nikdy se lidstvo míru nedočká. Oni totiž umějí jen jedno: válčit a ničit. My však chceme prožit své životy v plné lidské důstojnosti. Chceme se těšit svobodě, demokracii, a to i formám přímé demokracie, lidským právům. Mrtví však žádná práva, kromě práva na pohřbení, pokud kolem zbudou nějací lidé, nemají.

Mír nemá žádnou alternativu. Válka je zločin, pokud k ní došlo bez mandátu RB OSN.

J. Skalský


39 komentářů :

 1. Ale já jsem slyšel jednoho odborníka,že sice se nedostal na hrad, ale přesto neprohrál. Už se nedivím indiánůn,že uctívali prostoduché jako svaté.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. o toho odborníka se právě perou všechny politické strany, které už nechtějí do parlamentu ani do senátu :-)

   Smazat
  2. Nechejme pana profesora, aby se pomalu a v klidu odebral do propadliště dějin.

   Smazat
 2. Podle mě se RF bude muset od začátku bránit přesile jadernými zbraněmi. A hned zlikvidovat největšího nepřítele. A vítězové opravdu nebudou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Putin již před lety vyhlásil novou vojenskou doktrínu Ruska, kde prohlásil, že si Rusko vyhrazuje právo použít jaderné zbraně jako první v případě, kdy bude napadeno konvenčními zbraněmi a válka se nebude vyvíjet ve prospěch Ruska.
   Jinak řečeno, napadněte nás a v okamžiku, kdy nás začnete tlačit, nebude nikdo. Ani my, ale ani vy.Nechápu, co je na tom nepochopitelného.
   Navíc, i pitomcům už musí být jasné, že západu nejde o nějakou demokracii, ale o zdroje a bohatství z nich plynoucí. A ruští oligarchové se o ně rozhodně nehodlají dělit, natož je bez boje přenechat svým americkým "partnerům".

   Smazat
 3. AUTOR ČLÁNKU NIC NEPÍŠE O PŘÍČINÁCH VÁLEK

  Autor uvedl, cituji: „Chceme se těšit svobodě, demokracii, a to i formám přímé demokracie, lidským právům.“ Konec cit. Co k tomu říci? Žijeme v kapitalistické společnosti, ve které bohatství a zisk stojí nad lidským životem. A války za kapitalismu byly vždy pokračováním jeho politiky jinými, tedy krvavými prostředky.

  Jinak řečeno, kapitalismus bez válek nikdy nemůže existovat, protože jeho zásadní ekonomické rozpory nelze mírovými prostředky vyřešit. Mám na zřeteli zadlužování bank a firem nade všechny meze. Jenže, ono to zadlužování v praxi nade všechny meze přináší krize neřešitelné mírovými prostředky, proto ty lokální války nikdy neskončí... Tedy, pokud národy nepochopí to, co nepochopil ani autor, tedy, že bez socialismu historie lidstva bude ukončena samolikvidací. A nemusí to nutně být všeobecný jaderný střet. Stačí celosvětově zrušit hotovostní platby a nahradit je systémem kreditních karet. Ostatně, k tomuto elektronickému otroctví vše směřuje. A pak zbývá již jen poslední krok - právní systém k blokování účtů nepohodlných jedinců. A to bude konečná stanice pro levici.

  Vašek z Moravy

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kapitalismus se jako forma pohybu společnosti dostal do fáze naprosté degenerace. Jeho další existence je podmíněna jak vedením expanzivních válek za účelem dobytí zdrojů a to jak "lidských" tak přírodních. Země nemusí být zničena jadernou válkou, stačí když skončí vyrabováním a zničením přírody.

   Smazat
  2. 11:48 oprávněný a oprávněně varovný závěr!

   Smazat
 4. Souhlas Václave, to co nás čeká, není nic pěkného, spousta lidí si to uvědomuje.

  OdpovědětSmazat
 5. souhlasím, že příčinou války je kapitalismus a bojím se toho, že v případě svého napadení Rusku učiní to, co deklarovalo, tedy že nepustí nepřítele do vlasti, ale bude bojovat na cizím území. my jsme taky na řadě, proto podpora NATOvské agrese a vyhrožování nás přímo ohrožuje.

  Mrzí mne, že stále nevidím silnou, na rovinu hovořící levici, kdo z levice, tedy politiků řekne nahlas, že kapitalismus musí skončit? kdo řekne, že o to, co si ti nejbohatší nakradli, budou muset přijít v zájmu nás všech?

  OdpovědětSmazat
 6. Zlatá miliarda už nemá z čeho růst a jak si udržet nadprůměrnou (oproti zbytku světa) životní úroveň. Zlatá miliarda má už jenom dvě možnosti: a) snížit podstatně životní úroveň a přiblížit se zbytku světa, b) krátkodobě si pomoci rozkradením ruského bohatství. Ale ani ten druhý bod nepomůže nadlouho, protože tak jako tak se lidstvo nachází v energetickém zlomu (už jede po sestupné křivce), "zdroje nejsou"!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusko má tu smůlu, že sousedí s hladovou (po surovinách) Čínou, kterou právě chtějí předběhnout USA. Cizími silami (ano, i silami české armády) chtějí USA obsadit ruské zdroje ještě před Čínou. Máme se na co těšit.

   Smazat
  2. Afričané a Arabové rozhodně v Evropy (polovina zlaté miliardy) značné úpravy životní úrovně dosáhnou velmi brzy. Záleží jenom na tom, kolik desítek miliónů jich dorazí a v jakém časovém horizontu.

   Smazat
 7. V seznamu zemí, kde je základna USA, je i Česká republika. Viz černobílá mapa. Kde ta základna leží? Víte to někdo?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Doufám že neleží nikde, protože to bychom byli v roli toho králíka co má v noře tchoře, který říká dokud tady bude ten smrad, tak se odtud nehnu. Trochu to připomíná také ty presidentovy jezinky, kdy muslimáci neboli jehnědy říkají jenom dva prstíčky strčíme. Například ve Švédsku jsou už vevnitř a řádí tam jak černá ruka. Tohle všechno opravdu chceme? Díky za to že vyhrál Zeman, ten to určitě nechce a něco proti tomu dělá a bude dělat. Jupí.

   Smazat
  2. Ano, víme to - v Brdech. Tam, kde měl stát voj. superradar USA proti ruským raketám. Přečtěte si to, psalo se o tom již v r. 2015:

   https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/americane-v-cesku-zustanou-vlada-jim-dala-brdy_338102.html

   P.S.
   Proti se nepostavil ani prezident Zeman.

   Smazat
  3. To byl apríl, zpráva z r. 2015. Tak je tu základna nebo není? Z mapy vyčtu jen to, že jich mají amíci ve světě opravdu hafo.

   Smazat
  4. Americké voj. základny29. ledna 2018 21:58

   16:24:
   • www.novarepublika.cz/2018/01/v-usa-proti-vojenskym-zakladnam.html
   • https://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_americk%C3%BDch_letadlov%C3%BDch_lod%C3%AD
   USA zahr. voj. základny jsou hlavními nástroji imperiální globální nadvlády USA. Je to konstatování konference „Koalice proti americkým zahr. voj. základnám“, která byla 12.-14.1.2018 v Baltimore, Maryland USA.
   USA základny NEJSOU k obraně americké národní nebo globální bezpečnosti. Jsou to voj. projevy USA narušující život suverénních zemí jménem dominantních finančních, politických a vojenských zájmů vládnoucí elity USA.
   Podle oficiálních informací poskytnutých MO USA a jeho centrem Defense Manpower Data Center (DMDC), stále působí asi 40.000 amerických vojáků na 179 amerických základnách v Německu, více než 50.000 vojáků na 109 amerických základnách v Japonsku a desítky tisíc vojáků funguje na stovkách základen po celé Evropě i v Jižní Koreji!
   Podle oficiálních informací stále působí 40.000 amerických vojáků na 179 amerických základnách v Německu, více než 50.000 vojáků na 109 amerických základnách v Japonsku a desítky tisíc vojáků funguje na stovkách základen po celé Evropě. Více než 28.000 amerických vojáků je přítomno též na 85 základnách v Jižní Koreji, kde jsou od roku 1957.
   Spojené státy mají také své základny, resp. NATO, v nejméně 150 zemích a vojáky prakticky po celém světě. Podle posledního zveřejněného počtu, americká armáda v současné době obsazuje 686 základen v padesáti amerických státech a ve Washingtonu, DC. K tomu je mnoho známých amerických základen v Kosovu, Kuvajtu, Kataru, v Izraeli a Saudské Arábii. Celkem je ve světě přes tři miliony vojáků US Army…

   Smazat
 8. VŠECHNY PŘÍSPĚVKY MAJÍ CO DO SEBE, AŽ NA JEDNO ALE...

  Zdravím všechny kolegy besedníky. )

  Povím asi tolik. Byly časy, kdy jsem se dost účastnil sáhodlouhých výměn názorů na webu Haló novin, jakož i na webu KSČM. Jenže, věřte nevěřte, jakmile jsem začal volat po návratu socialismu, tak se do mě obuli někteří "výtečníci" takovou silou, patřil mezi ně i redaktor HaNo Roman Janouch, že jsem tamější diskusní klub raději opustil nadobro, to abych čirou náhodou neskončil v rukou např. zde vystupujícího MUDr. Ivana Davida )), kterého si jinak navýsost považuji, protože právě těchto levic. intelektuálů se nám všem, komu záleží nejen na naší budoucnosti, zoufale nedostává. Jsem proto jen a jen rád, že web Nová republika v mezinár. síti je tu s námi. Podle mě kvalitnější českojazyčný portál s levic. příspěvky snad ani neexistuje. Proto jsem zkusil první slova, abych vyzkoušel zdejší vody. ) Jinak se pohybuji výlučně a dlouhodobě na ruském webu, takže ruské prostředí je mi více než důvěrně známo. A proto si dovolím sdělit vám všem následující.

  V Rusku, jak je vám jistě známo, proběhnou 18. března prezidentské volby, shodou okolností ve výročí narození Stalinova syna Jakova Džugašviliho, jenž se dostal již na začátku Velké vlastenecké války do německého zajetí, aby posléze sám raději zvolil smrt, než aby zradil otce. No, oč mi jde. Nesdílím nejen zdejší názor, že Západ vojensky napadne Rusko. Proč. Proto, že vedení RF je natolik dolarově propojeno s USA, že to jednoduše není možné, protože všichni rodinní příslušníci tzv. nových Rusů, včetně dcery ministra zahraničí Lavrova (žila v USA 17 let), buď žijí natrvalo v USA, nebo tam studují, anebo, což je doslova masový úkaz, mají své bank. účty v amer. bankách. Stručně. Rusko je dnes natvrdo kolonií USA, se vším všudy, veškeré suroviny Rusko vyváží nejen do EU a Číny, ale také do USA. Proto řadový Rus již nemá peníze ani na benzín do zapalovače. Rusko doslova podlézá USA i tehdy, když sankce USA proti RF přibývají jako houby po dešti. Rusům je to jedno, hlavně že mají US$.

  Ostatně, ještě jeden příklad za všechny, přímo otřesný. Američani skrze MOV Rusům zakázali nejen účast nejlepších sportovců, ale, aby toho nebylo málo, ještě jim zakázali nár. symboly, včetně státní vlajky a hymny! A Rusové za to Američanům ještě poděkovali! Tak tohle může udělat buď naprostý idiot, anebo, vyslovený otrok amer. nár. zájmů, jenž pro amer. dolary již nevidí ani vlastní rodiče, národ, o vlastní historii raději ani nemluvě... (

  Vašek z Moravy

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vašku to jak píšeš je mi docela sympatické, jenom by to chtělo ještě více informací. Sputnik údajně dezinformační web asi znáš, ale V. V. Pjakina a jeho videa "Otázky-odpovědi" cca lx týdně, asi neznáš. Vřele doporučuji.

   Smazat
  2. MOV je součástí hybridní války proti Rusku, to se přece už ukázalo úniky z korespondence. Ale už sám sebe MOV znemožnil v celosvětovém měřítku, protože na ZOH pouští evidentně "zobající" sportovce. Ano, ti mohou zobat, protože jsou přece nemocní a bylo jim to ofiko schváleno, asi za slušný prachy (viz třeba všichni norští biatlonisté mají astma a berou na ně léky). Rusové to nechávají v klidu asi jenom kvůli MS ve fotbale a kvůli březnovým prezidentským volbám. Takže odvetu asi odložili na dobu po MS. Pomsta bude sladká.

   Smazat
  3. Jméno Valerije Pjakina mi neznámé není, jeho video-výstupy jakbysmet, avšak zklamu Vás. Tento člověk není, abych tak řekl, moje krevní skupina. ) Již proto ne, že se postavil k prezidentské kandidatuře KSRF v osobě předsedy sovchozu V.I. Lenina Pavlu Grudininovi dost opovržlivě, až urážlivě. Rád bych Pjakinovi položil otázku, proč mu Grudinin vadí, zatímco Putin je pro něho div ne bohem na bájném Olympu...

   Smazat
  4. Neznám podrobnosti, ale na Grudinina se profláklo, že je to takový oligarcha a že v minulosti (při volbě za poslance)zatajil zahraniční účty v celkové výši asi 7,5 miliard rublů. Maličkost, že? Směšné je to u kandidáta KPRF, chudákovi Zjuganonovi to vpálili do tváře při společné tiskovce s Grudininem. Tento rudoch jenom zrudnul ještě více :-)

   Smazat
  5. Vašku z Moravy, přinášíte na NR docela svěží vítr, po hektické volbě prezidenta a to otázku, jak dál? NR se také dělí na polovic. Jednak na stranické důchodce(KSČ) a levicové "zvonily" klíči, zklamané vývojem, např prezentované mou maličkostí, který klade důraz na zachování svého národa, tedy nacionalismus. Nesdílím Váš názor, že Západ Rusko nenapadne. Světové války vznikají z banálních důvodů, po "dělostřelecké", (proxi?) válkách včetně finančních. Mně ale na Vás zaujalo zaujetí pro nový společenský systém. To by měly být hlavní debaty nejen na NR, co dál. Jako nevzdělaný dyslektik a dysgrafik se jich nezúčastním ale určitě si je se zájmem přelouskám. Tak do toho, aby nový systém byl výkonný hospodářsky pro obě rozdělené skupiny a spravedlivý pro tu většinu.

   Smazat
  6. mov je současti světove maffie jen malo kdo vi že jejich hlavnim heslem je zaplatiš nam olimpiadu a stadiony a stim spojene ubytovani profi sportovcu prestitutu a nadlidi a my si odneseme všechny prachy co jsme na olimpiadě vydělali zaplat panbuch že se u nas nic takoveho jako tunel olimpijsky neuskutečnilo viz řekove přetože se klauz natřasal jako alfasamec vidice se jak s klaudii kyne celemu světu

   Smazat
  7. Pro 14:17
   V posledních odpovědích Pjakin hovoří o Grudininovi.Vysvětluje,že v jeho osobě jde o boj globální politiky a státní politiky USA o výsledek voleb,které budou probíhat v Rusku a tak i o ovlivněníjeho dalšího "vývoj".
   Pjakin obhajuje velice Putina,protože ten vytáhl Rusko z problémů,které zanechal Gorbačov a hlavně Jelcin.Putin má z toho důvodu v Rusku velký kredit."Běžní" Rusové to vnímají tak,že obnovil vlastenectví a vrací jim hrdost.

   Smazat
  8. Vašku, nekritizuji, jen poopravím Stalinova syna. Není pravda, že nechtěl zradit Stalina (svého otce), pravdou je, že jeho otec odmítnul vyměni za, "OBYČEJNÉHO VOJÁKA" za německého generála.
   No a doplním ještě jednu aktualitu. Ruská stíhačka se nad Černým mořem přiblížila k americkému vojenskému letounu na zvdálenost jednoho a půl metru.
   Otázka zní: Co tam asi ten letoun dělal?

   Smazat
  9. NA GRUDININA SE PROFLÁKLO, ŽE ZATAJIL ZAHRANIČNÍ ÚČTY V CELKOVÉ VÝŠI ASI 7,5 MILIARD RUBLŮ? OPRAVDU?

   Tahle kravina nemá opodstatnění, protože odkaz na ni NEEXISTUJE, jedná se o klasické výmysly typu JPP, jedna paní povídala, přesněji, jeden pravičák povídal. To zaprvé.

   Nyní zadruhé. Jak je to s penězi na účtech Grudinina ve skutečnosti, tedy bez dřístů zpitých pravičáků. Uvádím důkaz v podobě odkazu na patřičnou web. stránku, je tam uvedeno, že Pavel Grudinin, jakožto komunistický kandidát na post ruského prezidenta má uloženo v cenných papírech něco přes 36 miliónů rublů. Z uvedeného plyne, že můj předřečník buď příliš chlastá, nebo ve škole vynechal všechny hodiny aritmetiky, když si plete milióny a miliardy. Prostě odvěká klasika, do komunistů je třeba kopat ze všech sil, že ano?

   ГРУДИНИН МИЛЛИАРДЕР? РАЗОБЛАЧЕНИЕ ЛЖИ ПОЛИТИЧЕСКИХ КОНКУРЕНТОВ
   GRUDININ JAKO MILIARDÁŘ? USVĚDČENÍ ZE LŽI POLITICKÝCH KONKURENTŮ

   https://kprf.ru/activity/elections/172061.html

   Vašek z Moravy

   P.S.
   Miliardy bohatí Rusové vydělávají, ale nejsou to komunisti, ani Pavel Grudinin. Jsou to Putinovi lidé. A nejedná se jen o miliardy rublů, jak uvedl onen pisálek přede mnou, nýbrž o miliardy amer. dolarů!!!

   Smazat
 9. Velice mě mrzí, že se ČR podílí na akcích USA a NATO, které nebyly schváleny Radou Bezpečnosti OSN. Co je to za politiku, jakou mají hodnotu mise našich vojáků v zahraničí a účast na cvičeních na hranici Ruska. To jsme již zapomněli na tisíce kteří zahynuli a obdivujeme dnes kolaboranty a zločince Havlů, Bárové i Buriánů?

  OdpovědětSmazat
 10. Ano, Pjakin je politolog s velkým "P", protože na rozdíl od těch s malým "p" dokáže analyzovat situaci a vyvodit závěry, které doslova prognózují budoucí situaci a děje. Ti s malým, nedokáží ani analyzovat minulost a ani přítomnost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Musím přiznat, že z Pjakina jsem poněkud v rozpacích.

   Smazat
 11. OSN? = s.r.o. USA !

  OdpovědětSmazat
 12. Je to tak . Vysokoškoláci si myslí že nás osvobodili Američané .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. kam se hrabou na ty americké, ti si myslí, že Američané osvobozují celý svět stále a všude :-)

   Smazat
  2. 15:21
   uASSackej ksindl vůbec rád říká OKUPACI osvobození,hnůj jeden smradlavej!!!!

   Smazat
 13. 14:06 jinak sportovci (ruské nevyjímaje) dnes jsou profesionálem každý coulem a zdá se, že pojem vlast jim už nic neříká. Mají několik pasů, trénují v řadě zemí, v některých pobývají většinu roku. Jak jinak si mám vysvětlit, že třeba Jan Hudec si mění občanství (vrátil si zase na čas to české) jako my si měníme ponožky jenom kvůli účasti na ZOH. Nepochybuji o tom, že s Rusy je to stejné jako s tímto "Čechem".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. chudák Hudec se na čas vzdal svého oblíbeného kanadského občanství kvůli startu na ZOH !?

   Smazat
  2. Ještě štěstí, že Československo mělo na OH v Berlíně 11. srpna 1936 jiného Hudce, a sice Aloise Hudce, ten žádná cizí občanství neměl, tutíž je ani neměnil jako ponožky:

   https://www.youtube.com/watch?v=ghCsVWZ510Y

   Smazat
 14. Jinak řečeno, kapitalismus bez válek nikdy nemůže existovat, protože jeho zásadní ekonomické rozpory nelze mírovými prostředky vyřešit. Mám na zřeteli zadlužování bank a firem nade všechny meze - ale toto hovoril aj Lenin, tak prečo ste ho zavrhol čéčéé

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.