Reklama

.

.

neděle 14. ledna 2018

Co o nás prozradila volební kampaň

Jaroslav Bašta
14. 1. 2018        PrvníZprávy

Česká vzpoura urážených a ponižovaných může i v evropském měřítku zkomplikovat budování nového feudalismu.  
Již podruhé během posledních šesti let se ukazuje, že přímá volba prezidenta České republiky představuje nebezpečnou politickou krizi, v níž se v plné nahotě ukazují všechny nebezpečné tendence historického vývoje, kterých si za normální situace nevšimneme. Jako v křivém zrcadle se v ní groteskně odrážejí všechny tři krize, kterými v současné době prochází evropská civilizace. Tou první je plíživá feudalizace společnosti projevující se změnou stylu vládnutí, v němž stále větší váhu nabývají nikým nevolené byrokratické struktury vytvářející hierarchický systém řízený na globální úrovni.


Ten v rámci svého fungování vytvořil a vytváří naprosto nepřehledný soubor příkazů, zákazů a regulací, které zasahují do všech oblastí života a činí z dosavadních národních států a jejich demokraticky volených institucí pouhé špatně namalované kulisy. Velice přesně to ilustruje migrační krize a spor o tzv. kvóty na přerozdělování běženců.

Evropská (i česká) společnost se rozštěpila podle klíče, který má jistou analogii v bývalém Sovětském svazu. Také dnes je vládnoucí vrstva spojena pupeční šňůrou se svým postavením v byrokratické struktuře a zatím neformálně začíná připomínat původní systém carského Ruska s jeho sedmnácti stupni šlechtictví. Do toho nejnižšího byl tehdy zařazen každý univerzitní student. Dnes by se asi týkalo jen studujících vybraných humanitních oborů. Největší vnější podoba s feudalismem tkví v pohrdání, které tato novodobá samozvaná aristokracie cítí ke zbytku společnosti, která ji živí.

Z toho vyplývá další nebezpečí, jímž je pozvolna narůstající sociální konflikt. Vznik nové superelity způsobil snížení šancí většiny obyvatel, což jasně dokumentuje statistika o rozevírání nůžek mezi bohatými a zbytkem společnosti. Poprvé v novodobých dějinách nefunguje solidarita mezi vládnoucími a ovládanými. Těm vládnoucím totiž přestalo záležet na osudu těch ovládaných, zejména pak na jejich životní úrovni, a ti jim to (s jistým zpožděním) oplácejí posměchem a nenávistí.
Již dnešní padesátníci vědí, že se budou mít hůř a budou žít kratší dobu než jejich otcové. Perspektiva mladší generace asi bude ještě horší. Protože problémy mívají nepříjemný zvyk přicházet ve vlnách, takže se ke katastroficky špatnému stylu vládnutí a sociální krizi postupně přidává ještě střet civilizací. Netroufám si odhadnout, zda migrační krize vznikla náhodou, nebo zda šlo o pokus urychlit feudalizaci Evropy cíleným importem lidí, jejichž ideálem je svět, v němž se čas zastavil ve středověku, nejlépe v sedmém století. V každém případě dosáhli toho, že Huntingtonovy „krvavé hranice islámu“ se otevřely ve čtvrtích západoevropských měst.

Osud ideologie multikulturalismu, která od upřímně míněného adorování a přijímání všech náboženství, kultur a zvyků v rekordně krátké době zdegenerovala na neskrývané podlézání a kolaboraci s islamismem na všech úrovních rozhodování, svědčí pro verzi zločinného úmyslu. Zejména když k tomu připočteme stále více patrný protibělošský rasismus hlásaný západními intelektuály, hovořícími o mýtické kolektivní vině bílé rasy (či bílého muže). Podobnost s principy antisemitismu varuje před metodami, kterými z nás budou chtít tu vinu sejmout.

V emočně vyhrocené volební kampani v České republice se tyto příznaky všech tří krizí objevily už před pěti lety. Možná to bylo osobou kandidáta, který neuspěl, ale ten základní spor se vedl mezi lepšolidmi a plebsem. Voliči Miloše Zemana byly nazýváni prasaty, potomky nevolníků, starými hloupými nevzdělanými venkovany a tak podobně. Letos to není o nic lepší, jen vztek a nenávist nahromaděné za posledních pět let zatemňuje lidské duše ještě více. Hledám-li historické analogie takového vyjadřování, nacházím pouze jedinou – takto hovořili šlechtici o vzbouřených sedlácích, protože jimi pohrdali a zároveň se jich strašně báli.

Selské vzpoury kdysi urychlily konec nevolnictví. Česká vzpoura urážených a ponižovaných může i v evropském měřítku zkomplikovat budování nového feudalismu. Proto ten řev a nenávist.

55 komentářů :

 1. Zeman jako premiér nás podvodem zatáhl do válečnických, imperialistických struktur kapitalistické společnosti sdružených v paktu NATO a zlikvidoval státní bankovnictví v ČR ! Proč jej chce vládnoucí oligarchie nahradit ??

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Drahoš zkázu ČR dokoná tím že pozve miliony muslimů do naší země tak jako to udělal Kiska na Slovensku. Vždyť Drahoš otevřeně řekl, že Kiska je jeho vzor. Navíc ve svých vystoupeních otevřeně již nyní Drahoš zve muslimy do České republiky. Lidi mějte rozum, chcete tady teroristické útoky jako jsou nyní ve Francii a v Belgii, nebo v Německu. Opravdu to chcete?

   Vymazat
  2. 12:43 Pokud se to stane tak tu jednou bude čechystán.

   Vymazat
  3. Přátelé, prosím udělejte si čas a zhlédněte
   tento, bravůrně provedený a výstižný film
   o migrantech ve Francii. O pokrytectví vítačů
   a skutečné realitě, kteří na migrantech finančně velmi profitují až? Do doby, kdy se
   to osobně dotkne, přímo JICH! Výborný scénář.
   To zřejmě ČT neodvysílá, popřela by ty žvásty,
   kterými nás neustále krmí...

   Název filmu:

   Srdečně vás vítáme

   Francie À bras ouverts
   Anglický With Open Arms
   Slovensko Srdečne vás vítame
   Komedie: Francie/Belgie 2017

   V hlavní roli této komedie se představí ztřeštěný Christian Clavier jako Jean-Etienne Fougerole, který je velice respektovanou osobností francouzské literární scény. Tento bytostný humanista a vrcholný intelektuál žije ve svém světě po boku bohaté manželky a je dokonale odtržen od reality. Což se mu stane osudným, když v televizní debatě propaguje svůj nový román Srdečně vás vítáme. V něm řeší téma pomoci lidem v nouzi, lidem bez domova, na útěku.
   V přímém přenosu vzdoruje silné kritice ze strany přítomného oponenta, který jej napadá, že sice hezky píše, ale v životě se tím není schopen ani ochoten řídit. A tak Jean-Etienne, aby osobním příkladem dokázal svou vstřícnost k potřebným celého světa, veřejně vyzve jakoukoliv romskou rodinu k společnému soužití u nich doma. Stačí, když zazvoní u brány jeho sídla a budou radostně vítanými hosty. A rozohněný Jean-Etienne rovnou na kameru nadiktuje i svou adresu. Pak se nemůže divit, že u něj večer v ten samý den zadrnčí zvonek a za vraty stojí usměvavý Babik se svou početnou rodinou. Jean-Etiennovi nezbývá nic jiného než svůj veřejný slib dodržet. Netuší, že jej i jeho rodinu čeká jedna z nejtěžších životních zkoušek a hlavně brutální test míry tolerance, solidarity a humanismu.(CinemArt)

   Vymazat
  4. Cilem korporátni nyni jasne fašistického režimu ohnutých hřbetů a nizkých platů je

   DOSÁHNOUT NOVOU DOKTRINOU TZV NEOMARXISMU S DIKTATUROU HUMANISTŮ A ISLAMISTŮ,ABY MENŠINA VLÁDLA VĚTŠINĚ OTROKŮ!

   To chce ten Drahouš s pomoci teroru IS poražených samopalniků dosáhnot za kadou cenu!

   https://youtu.be/k1RasXw7iko

   Vymazat
  5. Re (12:27):
   Pane Petře, vidím to přece jen jinak.
   Nevím nic o Zemanově podvodném zatahování kohokoliv do čehokoliv! Pokud činil rozhodnutí jménem vlády, kterou vedl, nešlo o podvodné jednání. Mohl se ovšem i mýlit, ani jemu se omyly nevyhýbaly.
   Miloš Zeman je svým založením liberál, který má "sociální cítění".
   Za svůj politický život stihl opsat dost velkou názorovou (ideovou) kružnici, ale jeho liberalismus a to soc. cítění mu zůstává konstantně.
   A co je podstatné, nikdy se nebál a nekradl!! I tím se tak odlišuje od těch, co jej mezi sebe nechtějí.
   I on na své cestě stihl udělat pár politických "bot", a má svůj osobní podíl mj. i na tom, co zmiňujete. Zapomínáte však dodat to důležité. A sice, že k tomu všemu přišel jako k danajskému daru, který mu pro dobu jeho vládní odpovědnosti nadělila "klausovská" garnitura předchozích vlád těch pravicových komsomolců. K jeho ojedinělým přednostem náleží schopnost bystrého politického úsudku a ideologická nepředpojatost, díky které dokáže vytvářet i zahran. politiku "všech azimutů". To jeho politický soupeř nedokáže a ani o to neusiluje.
   Předností (i nedostatků) by jistě bylo možno vyjmenovat mnohem víc, i tak je Zeman jedinou alternativou k těm, kteří svou polit. dráhu oportunně zakládají jen na jednostranném a bezvýhradném vazalství pod diktátem velkého kapitálu a nadnár. korporací. A v politice pak na slepém podřizování se EU mašinerii a zájmům mocných západních zemí.
   Je v tom rozdíl ...
   Doufám, že i v druhém kole prezid. volby Zeman zvítězí, a že poté naše polit. scéna bude schopna vygenerovat osobnost, která bude mít schopnost obhajovat nár. zájmy stejně (nebo i lépe) nežli Miloš Zeman.

   Vymazat
  6. Už jenom to,že Drahošovi přeje zvolení Kalousek,Gazdík,Bělobrádek a další "výkvět" politické scény by mělo dostat lidi do pozoru.ČT žumpa jede s dehonestací Zemana na 120% a vyrábí proti němu pořady, jako např.
   diskuze poražených kandidátů. K čemu nám to je,dávat prostor poraženým? No k tomu,aby se v tom pořadu mluvilo pouze o Zemanovi jako o lumpovi a o Drahošovi jako o geniálním chlapovi. Tam už šlo pouze o to,aby se ovlivnili voliči ve prospěch Drahoše. A to ti lumpové ještě lžou a vydávají svou prohru za vítězství a vítězství Zemana za prohru.A Moravec se uculuje a hýká blahem.Tlučou se v prsa,jak ta jejich kandidatura byla pro národ přínosná a prospěšná.Ale pravda je jiná-prohráli a strašně je to se-re! Topolánek to už samou zlostí z prohry nedal a do žumpy nešel.Všichni,co tam vřískali proti Zemanovi, se po své velké prohře běhen pár hodin opět ztrapnili a pro svou zaslepenost to vůbec nevnímají. Dobře jim tak!

   Vymazat
  7. Žádný neomarxismus neexistuje. Ti vítači se skutečnou levicí nemají nic společného. Někdo tento termín vypustil do informačního prostoru a hned se toho všichni čapli jako hovno košile. Kdyby Marx vylezl z hrobu, tak by se poblil z těch vítačů.

   Vymazat
  8. Čím dál víc je tohle aktuální!

   Národe Vstaň!

   http://www.nwoo.org/2016/11/24/pretorian-narode-vstan/

   Vymazat
  9. 17.22

   Pokud jste vyšel ze 4.třidy jako analfabet nemůžete si přečist co je neomarxismus

   https://yout.be/k1RasXw7iko

   Vymazat
  10. narcista Drahoš15. ledna 2018 5:51

   Pro mě je NEVOLITELNÝ!
   • www.vlasteneckenoviny.cz/?p=193567
   Drahoš - člen Římského klubu nadlidí:
   • http://svobodnenoviny.eu/odpovi-mi-profesor-drahos-zda-je-clenem-rimskeho-klubu
   • http://search.seznam.cz/?q=draho%C5%A1+%C5%99%C3%ADmsk%C3%BD+klub&url=http%3A%2F%2Fhmpartners.cz%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F09%2FJiri-Drahos-CV.pdf&data=lgLEECjKKo3UTZ98VZ2XZOwqpUzEQDfTR3it88NKyfp9xEzblhs9j99ksXFACdPKBRIFgHfD-GTOGnC7o42zx3x49LioYi2rPSumcLBkynnm9LS1rJ7OWld8ycQCav-SxAINiMQCjFw%3D
   Římsky klub je globalistická organizace, instituce a think-tanky, které mají v náplni práce tu více, tu méně skrytou propagaci tzv. Nového světového řádu. Římský klub a jeho české pobočce, která u nás vystupuje pod názvem Česká asociace Římského klubu. Mezi členy Římského klubu je vysoký funkcionář OSN Maurice Stronga, býv. sov. vůdce Michail Gorbačov, býv. USA vicepresident Al Gora. Členem je i býv. gen. tajemník NATO Javier Solana, býv. tajemník OSN Kofi Annan, býv. president USA Bill Clinton, zakladatel Microsoftu Bill Gates, finančník George Soros, býv. britský premiér Tony Blair, býv. ministr zahr. USA Kissinger, belgický princ Filip, nizozemská královna Beatrix či bývalí předsedové Evropské komise Prodi a Delors. Mezi členy Římského klubu byl i Havel. V SOUČASNÉ DOBĚ JE HAVLOID PROF. DRAHOŠ.

   Vymazat
 2. Pane Bašto
  Perfektní analýza, palec nahoru!

  OdpovědětVymazat
 3. Volby prezidenta, jsou volby mezi Drahošem, zástupcem pražské kavárny - několik tisícovek lidí a Zemanem - zástupcem několika milionů obyčejných lidí. Jinými slovy Drahoš je zástupcem TOP 09, ODS, Pirátů, KDU ČSL, to znamená stran, které nenávidí obyčejný lid této země a kdyby mohli, tak zavedou v ČR feudalismus a Drahoše by posadili na hrad jako feudála. Nejhorší na tom je, že pražská kavárna, tedy několik málo lidí ovládá dokonale Českou televizi a všechny její programy a nenávistná kampaň vůči lidovému prezidentovi Zemanovi Česká televize vedla celé jeho funkční období a nyní během čtrnáctí dnů nenávistná kampaň České televize bude gradovat do nejvyšších obrátek. Zeman sice vyhrál v prvním kole s jasnou převahou, ale teprve nyní pražská kavárna v čele s Drahošem rozjede oheň a síru na hlavu lidového prezidenta.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesné. Tedy ještě navíc Gazdíkovci, minule ještě přívěšek Top. Ještě znovu dodávám, že dekadentní společnost je především ta, která má velký dostatek " chleba a her", tedy ta která se vůbec necítí ničím ohrožena a například si myslí, že nic na světě, ten sladký život, který žije, ji nemůže ohrozit. Všeho dost, všechno u nosu a co je dál, tak tam si dojedeme bez čekání na semaforu metrem. Takže vrchol dekandentní společnosti u nás je Praha, přitom paradoxně Praha bude mít problém s jinou kulturou jako první. Viz Berlín, Paříž, Brusel atd. Srovnávat tyto města dnes a před 25 lety už nelze, stejně jako nejde porovnávat například dnes muslimské Maroko, Egypt, Irák, Irán, Afgánistán, a.j. a živoření "nevěřících" tam s dřívějšími zeměmi bez Islámu. Karel z Plzně

   Vymazat
  2. no a tím Zemanovi jen pomůžou protože té zasrané pražské kavárny už má česko plný zuby !!!!!!

   Vymazat
  3. 12:40 spočítejte si procentuální zisky těchto stran, připočtěte ČSSD a máte zástupce poloviny českých voličů. Kde jsou ty miliony obyčejných lidí, kteří jsou ovládáni výše zmíněnými? Mě to vychází tak, že si to český volič přímo vyžaduje a by byl klamán, ponižován, zotročen. Vezměte i např. Piráty. Už název svědčí o programu, který vyznávají - obohacení se loupeží bez ohledu na oběti. Tedy dosažení zisku jakýmkoli způsobem. To je ideál 10% voličů, zřejmě těch mladých. Pěkná vyhlídka budoucnosti českého národa. Nejsem si tudíž jist, zda je náprava této zdegenerované společnosti možná. Asi si to zasloužíme. T

   Vymazat
 4. Stačí ted´ sledovat teplého Hlodavce, co tam předvádí a třeba i Štěch...
  To je hanba největšího kalibru.
  I nabídka, aby Andrej nepodporoval pana prezidenta a raději se snížil antibabišismus a přidaly se ostatní strany na podporu vlády premiéra za výměnu prezidenta....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "...a třeba i Štěch..." - Štěch mluvil qěci, jak je pro odboráře charakteristické. Hlodavec skákal do řeči, jak je charakteritické pro buzeranty, čímž nepoukazuji na jeho sexuální orientaci, nýbrž na jeho neustálé kurvení diskuze.

   Vymazat
 5. Pan bašta to napsal přesně v švédsku migrant znásilnil ženu která pak zemřela a dostal 2 roky. A to ho ještě určitě pustí na půlku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. nebuďte naivní, ten vůbec výkon nenastoupí !

   Vymazat
 6. Zajímavé a podnětné názory k přemýšlení. Bohužel se jim prostoru dostává jen v omezené míře a zcela mimo oficiální sdělovací prostředky.
  Možná je to tím, že někteří chtějí žít příjemný a bezstarostný život a tak bez odporu přijímají zkreslující a manipulativní výklad, zatímco jiní se občas zamyslí a zjistí, že oficiální výklad má stále větší trhliny. Pak při čtení podobných článků ocení umění pisatele shrnout a popsat myšlenky, honící se jim hlavou.
  Doba se mění a my stojíme před rozhodnutím, přijmout změny, pro nás do budoucna nepříjemné, a nebo se vzepřít a zkusit se vydat jinou, byť možná trnitější, ale z dlouhodobého hlediska výhodnější cestou.
  ABC

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. NEPŘEMÝŠLEJTE!
   JEDNEJTE!
   NENÍ ČAS

   Vymazat
  2. 13:36 Přesně není čas.

   Vymazat
 7. a krajané v Daruvaru volili také ????? hlasy ze zahraničí jsou neplatné ti kdo nejsou schopni se dostavit k volbě v česku mají prostě smůlu a můžou si svoje americké ŽELÉ drahoše nacpat do špic blbečci !!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bohužel, musím vás zklamat. O tom, kdo nám tu bude vládnout rozhodují i emigranti, kteří tu vůbec nežijí.

   Vymazat
 8. Šovinistická kampaň kriminálních parazitů společnosti, kteří cítí, že prohrají li i další volby, definitivně půjdou od válu a nejspíš i do krimu. jako námět uvádím pár článků, čeho všeho jsou schopni. Nedovolte, aby vyhráli.

  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/pravdolaskari-obrovsky-nenavist-vyhrotili-a-rozdelili-spolecnost/
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nevidet-zlo-neslyset-zlo-nemluvit-o-zlu-Taktika-Jiriho-Drahose-Pravnik-v-nem-vidi-druheho-Hachu-ktery-ustupoval-Hitlerovi-519983
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Miroslav-Kulhavy-Lidske-hyeny-cini-psychicky-natlak-na-zoufalce-Hradilka-a-rikaji-zemri-512694
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Cesti-a-moravsti-biskupove-vyzvali-verici-k-volbe-prezidenta-jmenovite-doporuceni-nedali-518856
  ...

  OdpovědětVymazat
 9. Urážení a ponižovaní...asi myslíte romy, muslimy a další menšiny?

  OdpovědětVymazat
 10. Migranti dostanou 40000 korun ,vy h.... !

  OdpovědětVymazat
 11. Volit Drahoše je to samé jako volit Kalouska. Tak si můžeme vybrat. Zeman na hradě nebo Kalousek - Drahoš na hradě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kalousek má pod palcem TOPku(Pospíšil je pouze nastrčená figurka), šedá eminence tzv. demokratického bloku v parlamentu, proč nebýt takovým kardinálem Ryšelijé u Drahouše...

   Vymazat
 12. Drahoš nás bude směřovat k západní demokracii. Problém je v tom, že na západě, ale ani na východě žádná demokracie není. Chováme se idiotsky, a doplatíme nato, že si necháváme vnutit dogma o demokratickém západě a nedemokratickém východě. Media si s námi pohrávají jako kočka s myší.

  OdpovědětVymazat
 13. Drahoš připravuje další Řecko
  https://gloria.tv/video/SfntP9jJmTBq3bJ6vJkAbTL7p

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na to aby se stal Drahoš prezidentem potřebuje přebrat též hlasy se Zemanova tábora, z tábora jeho rudých a oranžových sviní, buranů, lůzy...ale k těm se na podporu současného prezidenta ještě přidají statisíce těch co uvěřili, že Zeman automaticky postupuje do druhého kola a až nyní ve druhém kole půjdou volit. No Zeman má nyní alespoň trošičku sparingpartnera na vyšší úrovni, než byl adjunktantský nedouk a špatný hostinský.

   Vymazat
  2. No vidíte, už se objevují patřičné průzkumy, že prezidenta volí převážně staří a nevzdělaní....
   Tak nějak demokraticky musíme dát najevo, že Prezidenta ing. M.Zemana volí jen plebs a otroci

   Vymazat
  3. 15.39 a pak kdo rozděluje společnost. Tady je to na inteligenty a staré a nevzdělané. I staří mohou být moudří a inetligentní i když asi jinak jak ti naši samozvaní ,,inteligenti".

   Vymazat
  4. Anonymní14. ledna 2018 15:39
   „.. dát najevo, že Prezidenta ing. M.Zemana volí jen plebs a otroci ..“
   To také souhlasí se Zemanovým prohlášením, že chce být prezidentem dolních 10M. Tito by ho také měli volit. P.K.

   Vymazat
 14. Ti křiváčtí hajzlové, co v v r.89 zabránili zvolení Dubčeka prezidentem, teď ječí, že Zeman ho ve svém projevu pošpinil. Když to nepamatují, měli by si alespoň přečíst záznamy z jednání v Moskvě a o tom co následovalo. Faktem je, že Dubček se tam psychicky zhroutil a nebyl několik dní prakticky vůbec schopen se účastnit jednání. Po návratu se v prvním projevu rozbrečel a nebyl schopen ani on, ani ti okolo něho říci národu, co vlastně v Moskvě dojednali. Jediný, kdo si zachoval charakter, byl dr.Kriegel a částečně i gen.Svoboda, který alespoň vynutil propuštění kompletní delegace z internace a návrat do ČSSR.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dubček byl naivní dobrotisko. Tak jak on si představoval rekonstrukci socialismu s lidskou tváří by byl za pár let stejně odstraněn a moci by se ujali ti, kteří to tu převrátili až za dvacet let.Nehodil by se tenkrát reformním komunistům ani pak reformním kapitalistům(kteří byli mnohdy rekrutováni z těch reformních komunistů). Proto musel být odstraněn.

   Vymazat
  2. 16:20
   Jediný kdo v Moskvě ozdoroval a nepodepsal byl FK v tom má president pravdu. Ještě bych podotknul, že dalším statečným čechem byl president L.Svoboda. Hrdina jako voják i jako politik.
   Václav

   Vymazat
  3. Kdo to byl Dubček? Odpovídám nesvéprávný politik, který byl dosazen hajzly, kteří věděli předem k čemu dojde.

   Vymazat
 15. „Netroufám si odhadnout, zda migrační krize vznikla náhodou, nebo zda šlo o pokus urychlit feudalizaci Evropy cíleným importem lidí, ...“
  Dokud si toto autor nevyjasní, tak se také nemůže rozhodnout, jaký postoj k tomuto fenoménu zaujmout. Také to může být informace, že na rozdíl od jiných, např. T Okamury, je pro něho ještě brzy, říkat „král je nahý“. P.K.

  OdpovědětVymazat
 16. Už jenom jak Čt rozděluje lidí na plebs a honoraci je ubohost. Pan prezident Zeman je můj prezident, kterého si velice vážím a budu ho opět volit a přeji aby byl opět zvolen. Pokud by snad vyhrál druhý kandidát tak nás čeká je vazalský úděl a více montovaná kde budeme cvičené opice za dva pomeranče.

  OdpovědětVymazat
 17. Opravují montoven

  OdpovědětVymazat
 18. Lidičky apeluji na zdravý rozum Vás všech. To co předvádí nyní ČT je jen strach všech těch neziskovek a pražské kavárny že přijdou o svá korýtka. Volím současného pana prezidenta Miloše Zemana.

  OdpovědětVymazat
 19. Vnímám to jako pan Bašta. Jen používám pro kvalifikaci režimu místo "feudalismus" termín "diktatura kapitálu" - vše je za peníze, odměnu ale určuje kapitál a karabáč.
  Bývalý šéfík ČÉTÉ SI POSTESKL, ŽE PŘED 20 ROKY ZEMAN LHAL, ALE VŮBEC MU NAVADÍ, ŽE SE ČÉTÉ ZATÍM NEDAŘÍ 20 ROKŮ SDĚLOVAT PRAVDU.
  ZDRAVÝ ROZUM? KDE BY SE U NÁS V TOM EUPROTEKTORÁTNÍM BLÁZINCI VZAL?
  Povznášení se jedněch Čechů nad druhými je samozřejmě nejhrubší faul proti národu. A naši "elitáři" se zaklínají Masarykem, který domýšlivci jen a jen opovrhoval. Masaryk, podobně jako Ježíš, nesouzněl s bohatými nadutci, ale s chudým lidem, u něj hledal moudrost a svoji sociální filosofii. Podívejte se na povýšence v parlamentu, kteří nepoznali život běžného občana a ani ho nechtějí znát, občan mu za tu námahu nestojí, on ho potřebuje do hlasovacího stroje. A na výživné parazitování.
  Referendum ano a hned o maximálně 2 volebních obdobích, ve kterých může občan kandidovat. Když nemáme doživotní prezidenty a vlády, proč doživotní poslance či senátory?

  OdpovědětVymazat
 20. Oskar Krejčí je spíš pesimistický:
  http://casopisargument.cz/2018/01/14/hradni-zavrat-z-uspechu-muze-skoncit-zemanovou-prohrou-hodnoti-prvni-kolo-oskar-krejci/

  OdpovědětVymazat
 21. Štěpán Kotrba:

  "„Po dlouhém, lítém boji plném faulů už poprvé vyhrál lid a prohráli loutkovodiči. Knížeti neuvěřili, že bude lidu blíže. A první takto zvolený prezident se stal terčem nenávisti, právě proto, že ho zvolili lidé a ne elity. Ne média, ne poslanci a ne senátoři. Ne miliardáři v pozadí. Ale prodavačky. Dělníci. Řidiči autobusů. Inženýři z továren. Jeřábníci. Kuchařky. Učitelky..."

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Bezte-volit-prezidenta-ne-vedce-ci-lekare-vyzyva-analytik-Kotrba-519853

  OdpovědětVymazat
 22. Daniel Prokop na Britských listech:

  "K přepočtům hlasů. Podceňuje se (ne)účast a voliče MH, MH, PF, MT nejde chápat dle jejich fans na sítích. Kdyz se rozdělí 60% JD, 10% MZ, 30% neúčast, tak MZ stačí domobilizovat cca 250.000 neúčastníků. Obojí je realistické a tím i cesta M. Zemana k vítězství, byť není favorit."

  OdpovědětVymazat
 23. Za přečtení stojí (jako obvykle) rozčilený Jakub Patočka, který si mj všímá, že

  "Zeman je přitom pronikavě inteligentní a politicky obratný. Instinktivně cítil, že všechny západní demokracie se ocitly v krizi, že velké segmenty lidí jsou znejistělé, ba přímo otřesené dopady ekonomické globalizace, že se přestávají cítit politicky reprezentovány, že se s technologickými proměnami sesouvá kvalita mediálního prostředí. To všechno nahrávalo politice eskalace nenávisti, plebejského odporu k „novotám“ a „Západu“."

  Pozoruhodný je i odstavec věnovaný Jiřímu Drahošovi:

  "Při vší úctě k Jiřímu Drahošovi, v následujících čtrnácti dnech není ani tak zapotřebí přesvědčovat kohokoli o tom, že by jej měl volit kvůli nějakým jeho zvláštním přednostem. Je dokonce docela dobře možné, že jeho hlavní předností pro většinu z nás může být, jak málo o něm zatím víme. Snad se ani nechtějme více dozvídat."

  http://denikreferendum.cz/clanek/26862-zbavit-se-zemana

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:29

   Ano, nenávist Jakuba Patočky k Zemanovi už se dnes může směle měřit i s Britskými listy (Dolejší, Čulík, Kartous) nebo Respektem (Kundra, Švehla).
   - Co všechno se odehrává v mozcích těchto rádoby mravokárců?
   - Klasická ukázka maloburžoasního myšlení, které samo sebe nadto ještě považuje za tu "pravou levici". Bravo!

   Kokotko

   Vymazat
  2. - 18:39 -

   Je to fakt rozkošný článek. Už třeba jen pro ten Patočkův bolestný povzdech -

   "...čím vším urazil nás, liberály, ekologické demokraty, humanisty..."

   nebo vysvětlení pro hloupý prostý lid:

   "Zeman je kandidátem Rusů, Číňanů a dvou nejbohatších českých oligarchů, z nichž jeden je trestně stíhaným předsedou vlády."

   Vymazat
 24. Souhlasím s článkem pana Bašty.A dodávám ,že případné zvolení p.Drahoše bude koncem této republiky , a to za prožívání všeho negativního co se v současné Evropě děje.Drahoš spolu se svými nohsledy a kavárnou tomu otevřou dveře a dají tomu oficiální punc a zákonný rámec.Kompletně se změní vše, co doposud známe.A to tak negativně,že to budou tvrdě odnášet "ovládaní",nikoli "vládnoucí".A přesto někteří "ovládaní" dávají svůj hlas této šílené budoucnosti.Jsou jak dobytek jdoucí na porážku.

  OdpovědětVymazat
 25. Asi s tím už nic nenaděláme, naše generace prostě odchází a doba na masmédiích závislých lidí, ovlivněných kulturními havloidy přichází. Takže sbohem Zemane s Babišem a vítej Drahoši s Kalouskem.

  OdpovědětVymazat
 26. My, smějící se bestie, jak nás nazývají staronoví drábové, JEŠTĚ ŽIJEM!
  Takže klid, neničte si nervy, ať ve zdraví a pohodě odevzdáme hlas za čtrnáct dnů naší pevné národní hrázi, našemu Prezidentu panu MZ.

  OdpovědětVymazat
 27. Pane Bašto,
  váš komentář se mi líbí. Je velice výstižný. Opravdu, ti "patricijové z pražské kavárny" tím "vulgárním plebsem" pohrdají, ale na druhou stranu se jich velice bojí. A jsou neskutečně agresivní, když je něco ohrozí...

  OdpovědětVymazat