Reklama

.

.

neděle 21. ledna 2018

Co pro východní země EU znamená bezvýhradné podřízení se haurovské politice západu vůči Rusku?

Vláďa z Brna
21.1. 2018 posláno redakci NR
Na ruském zdroji Sputnik Česká republika (Sputnik news) jsem natrefil na tabulku, jak se změnil vývoz konkrétních zemí do Ruska mezi lety 2013 a 2016. Samozřejmě z důvodu sankcí zavedených na Rusko na začátku tohoto období.
Vypadá to, že zatímco „vesničtí burani“ nevolící Drahoše tohle víceméně dobře tuší, tak v průměru zdánlivě a rádoby „vzdělanější“ kafilérka, jakkoliv se tomu až nechce věřit, tyto souvislosti nevidí. Spíš si je nepřipouští, pod vlivem a manipulací všemožných institucí, na kterých jsou závislí. A ti „vesničtí burani“, kteří nemají nic ze všech těch podpor neziskovkám a účastníkům různých tendrů, především z veřejných peněz a EU dotací, ti nějak ne a ne té všudepřítomné jednostranné manipulaci a propagandě mainstreamu sedat na lep.
                   Rozdíl mezi lety 2013 a 2016
USA                     34%
Francie               35%
Švýcarsko           37%
Itálie                    47%
Německo             49%
ČR                       49%
Rakousko            53%
Polsko                 53%
Slovensko           54%


Vytvořil jsem si menší přehlednou tabulku vybraných zemí a poté mě to hned trklo do očí. Znamenají sankce EU, USA a dalších vůči Rusku pro nás na východě EU totéž, jako pro západní země? Ani zdaleka!

Všimněte si, že tabulka je řazena zleva doprava směrem k zemím, které samy byl svými sankcemi nejvíce postiženy. Ale hlavní zajímavostí této tabulky je, jak se ukázalo, že je zároveň jakoby řazena od západu k východu.
Pokud nebudu předpokládat, že by nás západ chtěl poškodit, pak k tomu bude nějaký objektivní důvod. A ten tady opravdu je, přece je logické, že státy ležící blíže k Rusku s ním historicky více obchodují!

A tomu přibližně odpovídá (z jiných zdrojů) i absolutní výše vývozu do Ruska, přesněji poměr velikosti tohoto vývozu k celkovému vývozu a HDP těchto zemí.

Jak všichni můžeme neustále pozorovat, naše instituce a propaganda bezvýhradně a ochotně plní požadavky zemích západnějších. U nás pouze (především) se světlou výjimkou v dosavadním panu prezidentovi Miloši Zemanovi. Přitom se znovu a znovu ukazuje, jako v tomto případě, že bezvýhradná ochotná podpora východních zemí EU všemu bruselskému a západnímu, rozhodně není na místě. 

Vypadá to, že zatímco „vesničtí burani“ nevolící Drahoše tohle víceméně dobře tuší, tak v průměru zdánlivě a rádoby „vzdělanější“ kafilérka, jakkoliv se tomu až nechce věřit, tyto souvislosti nevidí. Spíš si je nepřipouští, pod vlivem a manipulací všemožných institucí, na kterých jsou závislí. A ti „vesničtí burani“, kteří nemají nic ze všech těch podpor neziskovkám a účastníkům různých tendrů, především z veřejných peněz a EU dotací, ti nějak ne a ne té všudepřítomné jednostranné manipulaci a propagandě mainstreamu sedat na lep.

13 komentářů :

 1. Poznámka autora: redaktor moji tabulku zjednodušil a otočil její směr, takže teď pokles vývozu je největší dole, tzn na východě EU, nejblíž Rusku.

  OdpovědětVymazat
 2. Jako„ buran" vím že trh je dobré provozovat na všechny strany.

  OdpovědětVymazat
 3. Prosím,proč děláte jakési tabulky podle Sputniku?ČNB vám je nabízí tabulky už hotové i stim na kolik miliard nas podpora toho"lukrativního obchod"s RF přijde.Dokonce se dovíte jací všiváci se na tom pakujou.Pane,kdyby jste se ptal jak se říká u kovář,
  nemusel jste dělat zbytečnou práci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jestli vy jste ten kovář, proč to nezveřejňujete?
   Včetně logického vývodu na konci?

   Vymazat
 4. Pro Trumpa taky volil menecennej lidskej odpad..

  OdpovědětVymazat
 5. Ono je to vcelku jednoduché. Ten, kdo je závislý na výrobě, čehokoliv, a následném prodeji, se snaží uvažovat v těchto souvislostech. Cesta ven by byla také jednoduchá. Udělat platy ústavních činitelů a státních zaměstnanců přímo závislé na stavu ekonomiky. Platy rozdělit na pevnou - fixní částku a pohyblivou, která bude závislá na ekonomickém výkonu. Bude dařit, platy porostou. Ekonomika bude padat, budou klesat i platy výše zmíněných osob. V privátní sféře je to naprosto obvyklé. Na to bych navázal i příspěvky neziskovým organizacím, když už je musíme mít.

  OdpovědětVymazat
 6. no keďže ustal obchod s Ruskom, tak musíme na plyn nahrabať inde, a asi nakoniec dospejem do stavu, že ho budeme kupovať v Reichu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A Reich ho bude nakupovat v Rusku? Všichni ti dobroserové by si měli uvědomit, že je Evropa závislá na energetických surovinách z Ruska. Alternativy samozřejmě jsou, ale rozhodně ne cenově srovnatelné. Už jenom proto, že existuje stávající přepravní infrastruktura. Každá změna si vyžádá investice a ty se následně promítnou do cen surovin u konečných spotřebitelů.
   Pokud nechci ruskou ropu a plyn, prosím. Ale musím být srozumněn, že budu za plyn a benzín, potažmo za vše, protože vše se musí nějak dovážet, nebo převážet, o mnoho víc, než na co jsme si zvykli.
   Kecy o tom, jak moc to Rusy zasáhne neberu. Než na Rysy dopadnou následky embarga na dovoz těchto surovin, bude Evropa na huntě.

   Vymazat
 7. Mocní pochopili, že pro plnění svých představ mají nyní, poprvé v historii, mocný prostředek celosvětového dosahu a tím je "rychle se šířící informace a modla v peníze. Potom nejsou tolik potřeba zbraně, i když .. pokud se někde náhodou drží odporující režim, použije se i flinta. :-)
  Český národ se nechal obelhat a namísto samostatného rozvoje se stal odběratele méně kvalitního zboží.
  Proč by měl český podnik konkurovat německému, americkému, anglickému atd. na východních trzích? Stačí zavést sankce a obchodní styky zakázat, případně ztížit různými omezeními.
  Bohužel, naše politická reprezentace, kojená dotacemi z Bruselu zcela nepochopila, že si svůj rybník může těžit sama. My ostatní už víme, že našim úkolem je pracovat pro blaho nadnárodních firem a pro blaho našich vládnoucích elit. I přes masivní zdanění je peněz stále málo ....
  ABC

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8:57 Copak to děláte? Vy si dovolujete zpochybňovat základní přednost "svobodné" společnosti, že všechno nejlépe řídí neviditelná ruka trhu? Snad nechcete tvdit, že tu neviditelnou ruku ovládá hodně viditelná ruka zájmů určitých skupin? Kde je potom ta svoboda, kterou jsme si na rozdíl od "plánovaného hospodářství" tak přáli?

   Vymazat
 8. ty sankce nejlip vypadaji třeba na hitrel profi fotbalu tam neběha nikdo po hřišti nemaje na prsou hrdy napis rusky gasprom asi tak soudruzi ještě že je putin frajer a třeba na tuhle zimu ZATIM NEZAVŘEL KOHOUTKY ale jako zkoušebně a pro vystrahu by to nebylo marne pravda přišel by o nějaka eura ale to by bylo tak všechno a marně by brečela jalova krakva milka že se musi rozdělit s těmi co nemaji nakonec batman putin zkrotil i zlodějě plynu z ukrajiny a dokonce musi platit předem

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Obě strany jsou vázány nějakými vzájemnými dohodami, které ruská strana (Gazprom) neporuší. Nedávno EU (?) žalovala Rusko za ušlý zisk, když tito omezili dovoz vepřového s odůvodněním nějaké nemoci (mor,červinka?) kdesi v Polsku. Dohody mohou beztrestně porušovat jen ti na správné straně stojící! Q.

   Vymazat
 9. Vývoj našeho obchodu s Ruskem - statistky CzechTrade (tj. žádný sputnik) za rok 2013 až 2016 ta čísla potvrzují, stejně tak si každý kdo je gramotný může na eurostatu dohledat čísla za EU a členské země...

  OdpovědětVymazat