Reklama

pátek 5. ledna 2018

Co to je, když se řekne nepoctivý novinář

PPK
5. 1. 2018 Outsidermedia
…anebo dokonce – nepoctivý novinář politický? Ano, to je vskutku ošemetný případ. Nuže tedy, položme si na to téma pár zásadních otázek:


Je to hlídací pes v domě přísné a spravedlivé paničky jménem demokracie? Anebo je to novinářský pes sice tak zvaně politicky korektní, leč chladně a profesionálně si vědomý, že zvíře jeho druhu vždy jen poslouchá povely a příkazy a je vždy slouhou majitele média? Jinými slovy, je to názorově svobodný profesionál, anebo jen pouhý lokaj, kdykoliv ke všemu použitelný?

No dobrá, zkusme si to vydefinovat k době dnešní a také ještě poněkud podrobněji:

Ano, vždy je to především oddaný propagandista politického režimu, který právě existuje. Zaměstnanec ochotný o čemkoliv (podle instrukcí šéfů) skandálně a polopravdivě nejen psát a před mikrofony mluvit, ale i o čemkoliv jako hrob mlčet, pokud ho za psaní, za mluvení anebo naopak za mlčení – čeká odměna. Je to i čmuchal, práskač a nálepkovač od své mateřské agentury, pokud se mu dobře zaplatí. A nejen to. Když dostane úkol, stane se i vyšetřovatelem bez legitimace k veřejnému výslechu kohokoliv před mikrofonem či kamerou, na něhož nadřízený politik a člen elit ukáže, zejména když se novináři dobře zaplatí, anebo také například – když majitel média na toho novináře něco pikantního spolehlivě ví.

Ostatně, vždyť si to vzájemně porovnejme: Zatímco poctivý novinář sleduje realitu a nebojí se psát a mluvit o ní pravdu, tak nepoctivý novinář je kamarádem lži, intrik, cizích skandálů a senzací, přičemž ho zajímá jen jeho vlastní čtenost. Poctivý novinář při rozhovoru klade věcné otázky a čeká věcné odpovědi, které nekomentuje. Proč? Protože ví a ctí, že při veřejných rozhovorech je tam od toho ten, jemuž ty otázky pan novinář pokládal. A naopak: Nepoctivý novinář vnucuje protistraně provokační témata a podsouvá názorové pasti, do nichž protivníka hodlá chytit, protože to zřejmě dostal za úkol, jelikož by jinak neměl důvod právě ty podrazy udělat.

Anebo ještě jinak: Nepoctivý novinář, bude-li mít zadání, klidně se stane samozvaným veřejným kádrovákem či dokonce žalobcem a prokurátorem nežádoucích lidí, majitelem média odsouzených ke společenskému odpisu. A poctivý novinář? Ten naopak takovouto práci odmítne, i když riskuje, že ho to existenčně ohrozí. A proč odmítne? Odmítne nejen proto, že si cení morální a odbornou úroveň své profese, ale ctí i zásadu, že smyslem práce novináře je zejména předávání zpráv z věrohodných zdrojů směrem k veřejnosti, nikoliv propaganda a agitace publika či jeho politická výchova, natož pak intriky proti zdrojům zpráv a zastrašování druhých lidí za jejich názory.

A proč? Protože nepoctivost novináře vede už jen k jedinému: K tomu, že výsledkem aktivit takového žurnalisty by mu nakonec zůstala jen novinářská cyklistika, kdy směrem nahoru bude věčně hrbit záda a po těch „dole“ bude usilovně nohama šlapat tak, jak mu bylo přikázáno. A další důsledek? Zůstalo by mu pak už jen to obchodování s informacemi a vlastní ztráta věrohodné profesionální pověsti. Proč? Protože produktem toho obchodu bude vždy jen informačně zisková páka většího politického vlivu majitele media, který si takového novináře k té špinavé práci najal.

Jak je tedy vidět, nám mediálním „konzumentům“ proto postačí jen pozorovat a vytvářet si názor. Kdo je novinář poctivý a kdo novinář nepoctivý – a to v každém politickém režimu. Sledovat, jakou životní a profesní roli si právě ten určitý člověk „protentokrát“ vybral a k čemu se do budoucna osobnostně rozhodl. Ono to je vůbec užitečné, udělat si jasno, oč každému z blogerů, redaktorů, moderátorů a komentátorů dnešních médií vlastně právě běží. Zda jim jde opravdu jen o pravdu, anebo jestli se naopak vůči nám občanům ti páni „novináři“ jen snaží o manipulaci našeho vkusu, světonázoru a myšlení.

Nu a konečně je tu ještě něco, co možná též není až tak zdaleka od věci. Uvědomit si, že být novinářem a nebýt zároveň sociopatem, to je vskutku infarktová profese. Profese, pro kterou je čistá minulost a vlastnictví odolného a silného žaludku jeho majitele (nejen proti alkoholu) tím prvním a základním předpokladem. Nicméně, jednu šanci při této pro charakter nebezpečné práci však každý novinář přesto vždycky má. Pokud on sám si to výslovně nepřeje, pak nikdy nemusí být ani mediální ani „uměleckou“ celebritou, čili loutkou na drátkách, pro níž ty skvělé „životní a svobodné umělecké role“ – vždy jen někdo jiný vymyslí a napíše.

Ale to už by byl jiný a věru také pěkně výživný příběh na námět filozoficky podobný, ba téměř příbuzný. Byl by to příběh jménem – role mediálních bavičů, divadelních herců a dalších celebrit v politice a v profesní kariéře. Příběh těžce a trvale zkoušené integrity jejich osobností ve vazbě na převraty a proměny politických režimů, zejména těch totalitních, byť na firemních štítech s hezkými slovíčky o vládě lidu. Proč? Protože jen svoboda slova politického projevu a svoboda i po tom projevu, jen to je ta autentická demokracie. Demokracie je totiž diskuse a pouze inkviziční totalitní diktatura se bojí pouhých slov a snaží se je trestat násilím, když pravda argumentů neexistuje.

– – –

Gratis přídavek: Malá inspirace pro začínající politiky, jak se pokusit mluvit s novináři jinak, než jen poníženě a bezradně: Politici vs. média

Stanův komentář: Poslední případ, kdy moderátor při rozhovoru s prezidentským kandidátem vystupoval jako něco mezi inkvizitorem a komisařem Trachtou ve filmu Rozpuštěný a vypuštěný (1:03 min.) můžete najít na DVTV (v roli vyšetřovatele, soudce a kata v jedné osobě Martin Veselovský).

68 komentářů :

 1. PPK píše mimořádně kvalitní a promýšlené texty na Outsidermedia. Chválím rozhodnutí editorů NR, že mu umožňuje publikovat také zde, aby se počet jeho čtenářů zvětšil.
  Totéž platí pro poctivé a přesné výtahy z ruského tisku (Svět ruskýma očima) od autora s přezdívkou zajoch.

  OdpovědětSmazat
 2. Jo to je pravda zaprodanci eu lžou až se jim práší od huby.

  OdpovědětSmazat
 3. Tu je absolutne pravda, ze media pisou co se nakaze ze zhora. Jestlize veskera media v USA utoci soustavne (na 90%) na Trumpa....mala otazka KDO JIM TO PRIKAZAL????

  Kdo vi at odpovi ..jsem zmaten z toho.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč by jim to někdo měl přikázat. Asi nechápete tu svobodu.

   Smazat
  2. 23:18, nechápete podstatu nesvobody za kapitalismu. Zapište si za uši, že v kapitalismu zadarmo ani kuře nehrabe.

   Smazat
  3. A Vy zase nechápete, že noviny se potřebují prodat, potřebují čtenáře.

   Smazat
  4. 23:29, vy pane nechápete, co vlastně nechápete.

   Smazat
  5. Drazi Anonymove:
   Anonymní 5. ledna 2018 23:18
   Anonymní 5. ledna 2018 23:18
   Anonymní 5. ledna 2018 23:18
   Anonymní 5. ledna 2018 23:27
   Anonymní 5. ledna 2018 23:29
   Anonymní 5. ledna 2018 0:00

   Otazka byla : proc utoci 95% medii na Trumpa, A logicke je protoze majitele medii , jim to prikazali. Jinymi slovy co pisou a rozlozeni medii neodpovida socialni strukture zakazniku vUSA , v ktere by melo byt asi 50 % pro Trumpa a 50% proti, neb Trump nedela nic jineho , nez rekl u voleb.

   Pochopitelne , ze se media , nechovaji kapitalisticky , a nesnazi se slouzit zakaznikum procpak asi??.

   Zajimave je ,ze veskere komentare asi od 4 anonymu byla psana jednym clovekem, neb casove rozlozeni jejich prispevku je v intervalu mensim nezli 25 minut coz se obycejne nestava nemluve , ze nejsou absolutne k veci!!   A tak je opet zde otazka , kdo ridi veskera USA media jednim ne ekonomickym smerem???

   Kopyto

   Smazat
  6. 1:21

   Je tu ovšem také možnost, že velká část novinářů Trumpa kritizuje proto, že jsou přesvědčeni, že škodí své zemi a tím pádem i zbytku světa. A to přesto, že povykuje "America First!"

   Můžete to snad vyloučit?

   - Myslíte, že třeba "The New Yorker" (pokud máte ponětí, co to je) píše na něčí objednávku?

   - Domníváte se vážně, že kdosi "řídí veškerá americká média"? Chápete, jaký nesmysl tu říkáte? Co vlastně o USA víte?!

   Kokotko

   Smazat
  7. Trump sice povykuje America First ale myslí tím Izrael First, což stale více dokazuje svými činy.

   Smazat
  8. 1:35 - Kokotko, seznam se s činností "deep state", pak snad pochopíš, co jsi dosud nestihl pochopit. Leo

   Smazat
  9. 9:35

   Jste-li na USA expert, proč o tom nenapíšete pojednání?
   Měl byste vysvětlit, proč máte americké novináře za úplné blbce, kteří skáčou, jak někdo v zákulisí tahá za nitky? Nejspíš je soudíte podle figurek jako Moravec, Tvarůžková a spol.

   Pochytil jste nějaké heslo a teď se tím oháníte.

   Kokotko

   Smazat
  10. 9:42-Kokotko-bojujte, i náš "deep state" jehož zde zastupujete se Vám hroutí.

   Smazat
  11. 1:35 nevím mistře Kokotko, co víte o USA. Noviny jsou ovšem řízeny svými vlastníky a ti nepatří mezi nuzáky. Otázkou nemusí být kolik vynášejí, kolik získají za inzerci, ale jakým ještě výnosnějším kšeftům slouží. Bude to jistě vyšší hra v USA, než na našem písečku. To si dovoluji tvrdit i když netuším, komu a čemu posluhuje "The New Yorker". Těžko přednostně svým čtenářům.

   Smazat
 4. Ke Stanovu komentáři: Veselovský, Drtinová, Tvarůžková, Moravec a další patří ke špičce českých prestitutů. Jim vůbec nejde o hledání pravdy a předávání této posluchačům nebo čtenářům. Jim jde o vytváření pravdy a dehonestaci všech s jinými názory než mají oni sami. Na ně platí jediné - odebrat jim Koncesní poplatky a neposlouchat jejich pořady. Stejně je to z větší části lež a žumpa. PK2

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale Drtinová s Veselovským s koncesními poplatky nemají nic společného.

   Smazat
  2. O těchto parchantech platí jen jedno rčení : " Čí chleba jíš toho píseň zpívej " .

   Smazat
  3. Nefinancuje náhodou DVTV s tou Drtinouvou a Veselovským krejčík Bakala, přítel horníků?

   Smazat
  4. 9:16 - Ale to můžeš takhle obecně říct o všech novinářích. Počínaje DVTV Drtinovou s Veselovským, konče NR Davidem a Dvořákem.
   O takovém nějakém aeronetu ani nemluvě.

   Smazat
  5. 9:48 jen totálnímu hlupákovi může uniknout, že se pánové David a Dvořák novinařinou nejen neživí, dokonce i to, že ani novináři nejsou.

   Smazat
 5. Dobré svědomí je často jen následek špatné paměti, řekl kdysi sir W. CH.
  Také říkal, že: "V tomto hříšném a žalostném světě se zkoušely a budou zkoušet mnohé způsoby vlády. Nikdo nepředstírá, že demokracie je dokonalá nebo samospasitelná. Říká se dokonce, že demokracie je nejhorší způsob vlády, s výjimkou všech ostatních způsobů, které jsme vyzkoušeli. (Many forms of Government have been tried and will be tried in this world of sin and woe. No one pretends that democracy is perfect or all-wise. Indeed, it has been said that democracy is the worst form of government except all those other forms that have been tried from time to time).
  Nehovořte o chybách, ty budou hovořit samy za sebe, je též jeho výrok.
  Poznámka: Výše uvedení "prestituti" (příspěvek 2:35) jsou finančně napojeni na neziskovky typu "Sörös"...  OdpovědětSmazat
 6. Nejhorsi byly Miroslav Karas s Pazderkou a jejich "objektivni" informace o Rusku a Ukrajine.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jano z Horného grúňa6. ledna 2018 20:37

   Jurko náš, odkedy si sa naučil tej čechúnskej hatlamančine? Veď ti ovce neporozumejú a budú len nešťastne bľačať!

   Smazat
 7. Výraz nepoctivý novinář je typickým pleonasmem, jako např. mokrá voda...
  Heriot

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Heriote, mám tomu rozumět tak, že poctivý, resp. objektivní novinář neexistuje? Petr

   Smazat
  2. Pane Povolný, já se pouze ptal, jestli tomu dobře rozumím. Jestli tedy mohu stejnou optikou nahlížet i na "novináře", jejich dílka se zveřejňují zde na NR. Petr

   Smazat
  3. Petře, rozumíte dobře, touto optikou nečtu meinstream a divím se, že jste na NR! Proč?

   Smazat
 8. 1:21 - Gratuluji ti Brouku Pytliku, vidis
  to realisticky !
  1:35 - Kokotko 90 % medii v Americe patri jedne skupine lidi, kteri prosazuji Globalismus / NWO a jejich majitele patri do skupiny, kterou representuje Soros, Obama, Hillary a 10 dalsich v Cesku neznamych.
  Vsichni jsou casti (vetvi jednoho etnika.)

  Kazdy American to vi. President Trump k teto skupine nepatri ! Proto proti nemu tak FANATICKY bojuji a skodi mu !

  Dvoraku ty jsi plne zodpovedny za desorientaci ceskych obcanu. Za zamlcovani toho o co Trump usiluje. Ty jsi zodpovedny za spinavou atrocitni propagandu proti presidentovy, ktery ma plnou legitimitu, protoze nemazes sproste utoky na presidenta , ktery representuje drtivou vetsinu Ameriky.

  Lide v Cesku o nem nic nevi ! Krome nadavek od tech ktere ti tvoji zmetci cenzori toleruji.
  Ty kopes za "kavarnu" a ta je i ve Washingtone a v casti New Yorku a Chicaga ! (Hillary, Obama puvodne z Chicaga.
  (Obama skupina Davida Axelroda .)

  TVOJE POVINNOST je predlozit Cechum kazdy nazor a informaci a dat jim moznost ke svobodnemu posouzeni.
  Cesi proste nevi nic !

  OdpovědětSmazat
 9. 12:35...To jsou nadavky , ktere tvoji "cenzori"
  toleruji Dvoraku !
  "Blbec s prehazovackou" !
  "Zere Hamburgres" !
  "Pije 10 diet Pepsi denne, je zdrogovany" !
  "Neumi cist" !
  "Kapitalisticky vydriduch" ! atd. atd.

  To co dokazal udelat pro lidi za 10 mesicu je TOTALNE ignorovano a kdyz to napisi, tak je to okamzite smazano.

  Cesi, podivejte se, co se deje na Wall Str. Tam je TEPLOMER AMERIKY !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moudrý Brouk Pytlík6. ledna 2018 20:53

   12:47:
   • www.seznamzpravy.cz/clanek/trumpovi-zamestnanci-popsali-v-nove-knize-prezidenta-je-pologramotny-a-detinsky-41406?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
   • www.reflex.cz/clanek/komentare/84073/nejvetsim-silencem-i-geniem-letosniho-roku-je-americky-prezident-donald-trump.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
   Hele, HOVNOluláčku, zase opruzuješ české čtenáře! Copak nevíš, že ten tvůj paniček Trump je jej hadrová loutka v rukou loutkovodičů? Je „emerický“ prezidentský bublifuk, chromý kačer a slibotechna se svou če-če přehazovačkou!
   A teď zalez, HOVNOluláku, do té své papundeklové chatrče! A zůstaň v ní!

   Smazat
 10. 12:42... Cesi vite co zn. v anglictine ASSHOLE ?
  T.j. sprosta nadavka ! Ta znamena DIRA DO PRDELE !
  Vsimnte si kdo zacina nadavat ! ! ! Kdo zacina se sprostarnami ? !

  MANIPULATORE 12:42 ! Za okupace a desdtabilizaci ve svete je zodpovedna tvoje skupina a ne Trumpova !
  Trump chce presny opak !

  Ceske mysleni je manipulovano a formovano jejich NEJVETSIMI DESTRUKTIVNIMI NEPRATELI.

  Vy nejste informovani ! Vy jste indoktrinovani, masazovani, a nalozeni v rostoku propagandy, (marinovani) - jako znojemske okurky v nalevu !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zato ty jsi "informovaný" asi jako mushroom, viz tvoje chvalozpěvy na vztahy Bannon-Trump. Trumpův jídelníček co jsi nám zde před par týdny vyjmenoval a.t.d.
   Zdá se že bys sám potřeboval být informován o co se skutečně jedna, tvé informace se jeví více a více jako bullshit a tvé zbožné přání, chlape, ty jsi fake news!

   Smazat
 11. Idiotů uASSackejm nelze normálně nic vysvetlit!!!!!!
  Jste SVĚTOVÝ OKUPANTI ČÍSLO 1 A TEN TUPEJ ZRZAVEJ MUSÍ POSLOUCHAT A DRŽET HUBU NEBO HO ŽIDI PREVELCUJOU....MAJÍ NA TO SOROSOVO DROBNÝ!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A safra, zas jeden mudrlant, co všemu rozumí ...

   Smazat
  2. 13:12
   A voni jsou Vseznalek....:-)

   Smazat
  3. 13:08 Sprav si už to "R" konečně, ať ty tvý skřeky začnou aspoň krapet dávat smysl, lejnere putlerýči :D:D:D

   Smazat
 12. Na informace z Ameriky, ktere se nehodi vasi "kavarne" je reagovano velmi sprostym jazykem ! (A povetsine mazano !)

  Jsou dva hlavni statnici a nekolik vedlejsich, kteri jsou prekazkou k ovladnuti sveta jednou skupinou destruktivnich zivocichu !

  Tito statnici jsou presidenti Trump a Putin.

  Globaliste bud ustoupi, nebo bude valka ve svete a obcanska valka v Americe mezi vlastenci / patrioty a vsemi skupinami Globalistu / NWO !

  Mate proti argument ? Tak sem s nim ! Primitivni sprostarny jsou k nicemu !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dávat do roviny Putina s Trumpem je urážka Putina!
   Vlad je respektován po celém světě na rozdíl od Trumpa kterej je světu jen pro smích.
   Putin 80% podpora občanů RF
   Trump 37% podpora občanů USA

   Smazat
  2. 14:33-poměřujete si své pytlíky nebo prezidentů?

   Smazat
 13. VSIMNE TE SI NADAVKY - TUPEJ ZRZAVEJ od 13:08 !

  Zide nikoho valcovat nebudou ! Zide jsou politicky rozdeleni a statecne se mlati po hlavach destniky v ulicich Brooklinu a Mannhatanu a policajti slzi smichem.

  Zide delaji take DEMONSTRACE proti Zionistum ! Ti nejchytrejsi Zide (Mark Levin, Stehpen Miller) a dalsi jsou na strane Trumpa. Satisticky je jich 30 % !
  70 % zbyvajicich je rozdeleno na stoupence Berni Sanderse, (Zida z Vermontu, puvodem z Brooklinu) a Hillary, ktera je daleko nebezpecnejsi, nez jsou vsichni Zide dohromady !

  Vy nadavate na presidenta, ktery zamezil valce s Ruskem, ktere se domahal Soros a jeho skupina Globalistu !

  To je realita a jakekoliv umlcovani na ni nic NEZMENI !

  (Ta atrocitni propaganda proti Trumpovi je nejhorsi v dejinach Ameriky ! Dve veci jsou udivujici ! !

  1) Jak to dokaze nervove vydrzet ?
  2) Jak to, ze to NEFUNGUJE a nema to vliv na jeho volice v zadnem state !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To není propaganda, to je skutečnost, Trump je paranoidní magor. Trump a statesman? Zatím nejlepší fór roku 2018
   Jakpak je to s Bannonem? Jistý Honolulu nám dával zaručené informace o genialitě S Bannona a jak s Trumpem společně změní svět a jak vidno Honolulu ví kulový s přehazovackou. Vše co tu stale opakuje je jen jeho wishful thinking, ROFL.

   Smazat
  2. 14:08- a řešení? Zabít Trumpa a dosadit Hillary?

   Smazat
  3. 18:07
   Ale vůbec ne, jen ať tam zůstane, aspoň je z něj sranda. Takový exot presidentem, to tu ještě nebylo.

   Smazat
 14. Trumpeta je státník,?????
  Leda STÁDNÍK!!!!:-))))

  OdpovědětSmazat
 15. Když je řeč o SuperTrumpovi tak včera vyšla kniha od Michaela Wolffa,Fire and Fury, četl jsem pár vyňatků a je to bomba. Takovej bordel co je ve Wajthauzu tam ještě nebyl, Trump je psychopat s vážným mentálním problemem. Pár šťavnatých úryvků:

  TRUMP'S PUTIN OBSESSION
  "'What has he gotten himself into with the Russians?' pressed (the late Fox News chairman Roger) Ailes. 'Mostly,' said Bannon, 'he went to Russia and he thought he was going to meet Putin. But Putin couldn't give a shit about him. So he's kept trying.'"

  TRUMP'S MURDOCH OBSESSION
  "'I'll call him,' said Ailes. 'But Trump would jump through hoops for Rupert. Like for Putin. Sucks up and shits down. I just worry about who's jerking whose chain.'"

  MURDOCH ON TRUMP?
  "'What a f**king idiot,' said Murdoch, shrugging, as he got off the phone" after talking immigration issues with Trump.
  TOO MUCH TO THINK ABOUT
  "'I wouldn't give Donald too much to think about,' said an amused Ailes. Bannon snorted. 'Too much, too little, doesn't necessarily change things.'"
  Kniha byla vyprodá jakmile vyšla, lidé čekali i 10 hodin u knihkupců!
  Je pravděpodobné že může kniha stát SuperTrumpa úřad!
  Zde link ke stažení free PDF http://vk.com>login
  Je to k popukání co je ten SuperTrump za šaška, Putin se musí válet smíchy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nooooo,hezký....a to je jen začátek:-D

   Smazat
  2. 14:08-jak to víte? Jste také v realizačním týmu na svržení Trumpa?

   Smazat
  3. 13:55 jak máte ověřena tvrzení z vámi citované knihy? Jistě je jen jedno, že autor i vydavatel jsou přesvědčeni, že jim jejich vynese víc, než mohou ztratit v následných soudních sporech. To jsou přec USA, země neomezených možností, země hráčů a hazardérů, země Hollywoodu…

   Smazat
 16. (Na ukonceni predkladam malickost z denniho zivota v Americe - prumerneho obcana !)

  Lide jsou politicky silne zamereni na jednu, ci druhou stranu, ale na verejnosti mlci o svych nazorech ! O to vice maji motivovaci k projevu a HULAKANI na jejich politickych srazech !

  Vyjimku tvori skupiny mladych rvacu , kteri vyhledavaji KONFRONTACI. To jsou velmi nebezpecni lide na obou stranach politickeho spektra. Nastesti POLICIE je vsude zmlati, tam kde se rvou - nebo blokuji dalnice a mosty,
  coz ted v zime nedelaji !

  V prumeru plati, ze kazdy beloch je na strane presidenta Trumpa a vsichni ti druzi jsou bud desorientovani, nebo na strane "demokratu" !

  Ma to rasovy podtext a kazdy to vi, ale nikdo o tom nemluvi. Snad proto, ze existuji i vyjimky.

  Mazani nezmeni realitu, akorat to ublizi kazdemu Cechovi , protoze nebude nic vedet ! !
  Bye, bye !

  OdpovědětSmazat
 17. 13:55..Dalsi neucinna propaganda, tentokrat daleko slabsi nez dokazala Hillary , nebo CNN a nebo treba Joe Scarborough.

  Pravda vsak je , ze se Bannon a Kushner vzajemne NESNASELI.
  Uz to BYLO POPSANO a vysvetleno na N.R., a rychle smazano !
  Duvod smazani je absolutne nepochopitelny. Cesi maji plne PRAVO na informace z kazde strany.

  Maji plne pravo si precist zminenou knihu (Fire and Fury) a maji pravo cist odezvu a reakci Americanu. Zatim se vubec nic nedeje a na knihu nestoji fronty.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Umíte anglicky? Kniha se vyprodala ve 20ti minutách
   Photos and videos from the Kramerbooks release of Fire and Fury prove that readers can't wait to get their hands on a book that promises to tell "the inside story of the most controversial presidency of our time." Despite the freezing cold temperatures, dozens of people lined up for a chance to buy a copy. "The last time I went to a book release was Harry Potter," one shopper at Kramerbooks told the Huffington Post. She was just one of the many hopeful readers who dressed for the cold and made the trek to the bookstore at midnight in hopes of getting a chance to read one of the juiciest, and most sought after, books of the year.
   Zase lžete jako mnohokrát před tím.
   Vaše "zaručené informace" mají cenu použitého toaletního papíru. Od člověka který je fanaticky zamilován do SuperTrumpa se nedaji očekávat pravdivé příspěvky.
   Je vidět že se snazíte sprostě nenadávat jak je u vás zvykem ale musí to být pro vás děsný se držet, že. Tak se do toho pusťte ať se vám uleví
   ROFL!

   Smazat
  2. 14:48- možná jako manuál klace!

   Smazat
  3. 18:16
   ????

   Smazat
  4. 18:46- až se oteplí a budou organizovány demonstrace proti Trumpovi, bude potřebná "modlitební" kniha, ze které se přetisknou hříchy Trumpa na transparenty pro tu placenou klaku. Už rozumíte?

   Smazat
  5. 14:48 budete asi takový ten současný frikulín, argumentující čímkoli bez ohledu na logiku. Češtinu používáte obdobně. Kniha "se" nevyprodala, ale když, tak "byla vyprodána". Pohříchu, takové jazykové prase nejste v "moderních" generacích sám.

   Smazat
 18. Takhle se chovaj, novinářští cenzoři na seznamu...člověk aby se pomalu bál napsat pravdu.
  ..k článku:
  Musíme mít smělé vize, prohlásil Bartoš po znovuzvolení předsedou Pirátů

  "Bartoš je takovej umolousanej parazítek, co ještě nedávno stál na Hradčanském náměstí s partou špinavých, sfetovaných a rozeřvaných opiček z Kliniky, za zády s podporou TOP09....proti desetitisícovému davu demonstrujících občanů proti zrůdnému rozhodnutí EU, podporovat nelegální migraci negramotných muslimů vyznávající zvrácenost islámu....Osobně bych se z něj pozvracel..."

  Zablokování,tento příspěvek odporuje pravidlům názorového fóra Novinky.cz.

  ..hm, příště napíšu..poblinkal????

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bartoš o sobě tvrdí, že je 5 roků čistý, tj. nic nebere. Má plné právo vstoupit do politiky a reprezentovat názory těch, kteří čistí nejsou. Kdyby náhodou by členem LM, tak už do konce života na nic právo nemůže mít, jako tan náměstek hejtmana na Vysočině. LM proti nikomu nebojovaly, nefetovali a mladí komunisté do LM za trest museli, protože třeba měli nějakou neomluvenou neúčast na stranických schůzích. Jejich blízcí se za ně pomstí při nejbližší sametové revoluci.

   Smazat
  2. 18:02 - Souhlas, co se týče LM! Znám to ze svých zkušeností.

   Smazat
  3. 18:02, 21:11 vy toho tedy víte, jeden dokonce ze svých zkušeností. Pro přesnost, LM zasahovala proti srpnovým demonstracím roku 1969. Za "trest" nemohl být do LM nikdo dosazován, ale buď vstoupil z vlastního přesvědčení, nebo byl k takovému kroku doslova ukecán, někteří vstupovali, protože členství bylo připisováno "k dobru", byli i tací, kterým se ve vesměs dobré partě líbilo a rádi od manželek, popřípadě i ze změstnání, unikali na všeliká ta cvičení a soustředění, kde mohlo být, mezi chlapy, i veselo. Dlužno podotknout, že milicionáři odnášeli, vesměs za guláš, z části i na úkor pracovní doby práce, na které se nedařilo nikoho sehnat. Jsem sběratelem autentických vyprávění, která lze srovnávat a různě konfrontovat, takže vím, o čem mluvím. Měl jsem vypůjčen i „Řád LM“ a vím, že LM byla cvičena i vyzbrojena k teritoriální obraně. Pěst dělnické třídy, viděná s chladnou hlavou.

   Smazat
  4. Ano, teritoriální obrana. V roce 1968 se o tom vážně uvažovalo na nejvyšších místech - přeměnit LM na teritoriální obranu (chcete-li Národní Gardu). Pak přijely tanky, vedení státu a strany bylo změněno a nápad s teritoriální obranou byl zapomenut.

   T.O. v Jugoslávii prakticky začala občanskou válku!!! Takže jako pojistka suverenity a územní celistvosti nic moc.

   Smazat
  5. 2:33, každý máme svou zkušenost. Ačkoliv jsem bývalý straník, do LM by mne nikdo nedostal. U nás v ústavu jsem měl kolegu, který zmeškal několik stranických funkcí. ZO mu navrhla vstup do LM nebo zrušení členství. Vybral to první. Nakonec cvičení unikl tím, že se nechal najmout přes Polytechnu do Alžírska. Schůze zanedbával v důsledku služebních cest, které si nerušil.

   Jiného kolegu z pracoviště ukecali pro jeho poctivost. Cítil se tam dobře. Zločiny ho páchat nenutili. Po převratu tvrdil, že v milicích potkal i všehoschopné, něco jako mstitelé z OF.

   Smazat
 19. 14:48 - Uvedte mi, kde je na tomto clanku moje sprosta nadavka ? VY JSTE LHAR a ne ja ! !

  Te hloupe propagandy je proti Trumpovi tolik , ze my jsme immuni. Krome toho ta kniha take utoci na Trumpovu rodinu, coz je trapna beztaktnost.

  Kniha cituje vyroky Trumpovych nepratel, kteri jsou ze Sorosova globalistickeho tabora a nam jsou lhostejni.

  Pamatujte si ! Cim spinavejsi propagnda, tim vetsi NEDUVERIVOST ! Proto mediim NIKDO neveri ! Proto lide kolem sveta zabijeji novinare ! Za rok 2017 jich zabynulo 83 !

  Aby demokraticky system fungoval, tak informace musi byt ze vsech stran a nepredzvykane !
  Kdyz 90 % informativnich agentur je v rukou jedne skupiny lidi, tak je to vse, jen ne Demokracie !
  (Je to znamy - Bolsevicko / Nacisticky
  system / MONOPOL !)

  Jak vidite, tak se nic nedeje. Policie "dratuje", nekolik lidi a chce vedet, jak se to vyneslu z White house.

  PROC vy prikladate dulezitost nazoru nejakych nul. Dulezity je Bannon ! Ostatni duleziti nejsou a vystrida-li Bannon Trumpa, tak bude vse radikalnejsi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Umíte číst česky? Nenapsal jsem že sprostě nadáváte v teto diskuzi, právě naopak. Napsal jsem že se držíte od nadávek kterými obvykle reagujete na kazdého kdo projeví nesouhlas s vaším neustalým vychvalováním Trumpa a že to musí být pro vás těžký nenadávat.

   Lhář jste vy, napsal jste že na knihu Fire and Fury nejsou fronty, opak je pravdou! Lidé stáli fronty před půlnocí v mrazu aby si mohli knihu koupit ktera byla vyprodána za nekolik minut.

   Smazat
 20. Americke ulici je uplne jedno, kdo se s kym pohadal ve Washigtone. JOE SIX PACK (prumerny obcan) sleduje investice, zamestnanost, duchody, (Social Security), ceny benzinu, jidla a piva.

  Proc pochybujete o tom, rozumim-li anglicky, kdyz 50 let ziji v anglicky mluvicim svete ? T.j. jako kdyby 50-lety Cech nerozumel cesky.

  OdpovědětSmazat
 21. Trumpova agenda - jeho napady a strategie, prinesly do Ameriky zavan americkeho jara. Nezamestnanost klesla za rok o 2.1 millionu nezamestnanych. Danova reforma nalakala zpet do Ameriky zatoulany prumysl ! Dow dela rekordy ! Zdravotnictvi se reformuje a doktori a sestricky jsou positivni , kvuli zmene !
  Kriminalita je na ustupu !
  Immigracni reforma , ktera je benefitni pro Evropany , kteri maji pracovni naviky a kvalifikaci je v
  dohlednu !
  Snad si nemyslite , ze tato revoluce pujde zastavit nejakou pomlouvacnou knihou ?
  At se hadaji dal ! At proti sobe intrikuji !
  At uz v New Yorku, nebo L.A. - dulezita je cena benzinu a zivotni uroven !
  My se mame dobre a chceme se mit jeste lepe !

  OdpovědětSmazat
 22. Jasně že jo....ale teď západní zpátky do ústavu choromyslnych,papundekle!!!!!

  OdpovědětSmazat
 23. Pre ko kotkova ako fungujú tie "nezávislé a demokratické" médiá v USA:
  https://www.youtube.com/watch?v=1o9x-yDyN78
  https://www.youtube.com/watch?v=PStpvviPgxk
  https://www.youtube.com/watch?v=TM8L7bdwVaA

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.