Reklama

.

.

čtvrtek 25. ledna 2018

Další nepohodlné masakry

Jana Maříková
25. 1. 2018
Před časem jsem na Nové republice publikovala svůj článek „Nepohodlné masakry“ZDE,  kde jsem srovnávala zdánlivě nesrovnatelné – masakr v Dersimu v Turecku v roce 1938, kdy byly zmasakrovány tisíce alevitských Kurdů, a masakr v malé vesničce Lejčkov nedaleko mého rodného městečka v jižních Čechách v poslední den války – vlastně už po něm, 9. května 1945. Vysvětlila jsem i proč to píšu – přivedlo mě na to sledování filmu ZER kurdského režiséra Kazima Öze, kde je masakr v Dersimu, i když není přímo vidět a je „jen“ v minulosti babičky hlavního hrdiny, vlastně ústředním motivem. Článek byl publikován i v Německu, kde se setkal se slušným ohlasem.


Nepohodlné masakry jsou to proto, že nikdo neví, co vlastně s nimi. Teď jsme ve fázi, kdy Němci jsou naši obchodní partneři, Turci také a k tomu ještě spojenci v NATO. To takový masakr ve Srebrenici, to už je jiná….tam jsou padouši jasní. A je úplně jedno, že to celé asi bylo dost jinak – Srbové mohli za všechno. Tím pádem je tento maskar vlastně velice komfortní a leccos ospravedlňující – bombardování Jugoslávie například.

Teď nastává doba dalších nepohodlných masakrů. Erdoganovo Turecko zaútočilo na oblast kolem města Afrin na pomezí Turecka a Sýrie, obývanou Kurdy a chráněnou jejich milicemi,ale i zaplněnou uprchlíky z války v Sýrii. Turecká armáda bombarduje, ostřeluje, zabíjí civilisty. Za hromového, ohlušujícího – ticha. Občas někdo vznese chabý protest, občas někdo vyzve Erdogana k mírnosti, ale to je asi tak všechno. Německé tanky (v Německu vyrobené) obkličují kurdská města a vesnice – pohled, který samotným Němcům není příjemný a nám, pamětníkům válečných filmů, už vůbec ne.

Nejsem expert na vojenskou situaci a nebudu si na něj hrát. Přečetla jsem za posledních pár dní tucty článků nejméně ve třech jazycích – a jasné je mi jedno. Proti Erdoganovi nikdo nejenže nezakročí, ale ani ho neodsoudí. Německo mu přiznalo právo „chránit si své hranice“, Američané patrně usoudili, že kurdské milice už v bojích proi Islámskému státu svou roli užitečného idiota splnily a dál jich není třeba, zato Turecko je pořád parťák v NATO a studená válka nabírá na obrátkách….a Rusové? Ti se snaží přesvědčit Kurdy, aby přenechali svá ropná pole u Afrinu Sýrii výměnou za to, že se zasadí o to, aby Turecko zastavilo své operace. (podrobnosti v angličtině na http://www.atimes.com/turkey-reenters-syrian-endgame-smart-power/).

V každém případě jsou Kurdové na obtíž. Se svým požadavkem vlastího státu, se svou bojovností, tím, jak zatěžují svědomí světa. A co hůř - mají ropu a vodu, kteréžto suroviny by určitě měl rád někdo jiný...takže ať už se tam stane cokoli, bude to západnímu světu včetně Ruska značně nepohodlné – tedy mluvit o tom. Kurdové – a nejen oni, demonstrují v Německu, Švýcarsku i Rakousku….a tím upozorňují na pokrytectví „bojovníků s příčinami migrace“, kteří svou pštrosí politikou umožňují vznik nové uprchlické vlny. Hlavně když jedou kšefty…..čím špinavější, tím víc nesou.

Ještě jednou se vrátím k textu, který jsem uvedla výše:

„The UN Security Council meeting on Tuesday regarding Turkey’s military operations in Syria turned out to be like the dog that didn’t bark in the night in the Sherlock Holmes short story. There was no bark – no statement by the Security Council – condemning Turkey.“

„Zasedání Rady bezpečnosti OSN v úterý, které se týkalo tureckých vojenských operací v Sýrii, se ukázalo být jako pes, který v noci neštěkal, stejně jako v detektivní povídce o Sherlocku Holmesovi. Nebyl žádný štěkot - žádné prohlášení Rady bezpečnosti – které by odsoudilo Turecko.“

Nikdo nejenže nezaštěkal, ale ani nezavrčel. Má Evropa nového pána? A budeme za pár desítek let bědovat nad novými, v naší době nepohodlnými masakry?

6 komentářů :

 1. A Vy se prosím domníváte, že by věci veřejné se za kapitalismu mohly vyvíjet jinak? Vždyť válka je nejlepší byznys, kolikrát znásobily USA své bohatství díky 2. světové válce. No a dnes Afrin je cvičákem pro německé a usa tanky, musí je přese militaristé někde vyzkoušet, které jsou lepší? A právo národů na sebeurčení? Jak směšný požadavek. Copak nevidíte, jak lehce frankistický režim a neonacistický Brusel Katalánsko shodil ze stolu. Sebeurčení národa je přece velezradou - pokud se nejedná o pátou kolonu, potřebnou pro záměry NATO - jako třeba na srbském Kosovu. Ne stát, ne národy, ne občané, ale kapitál diktuje život na planetě Zemi - byznys se musí točit a na hromadách mrtvých kapitál jedinečně vydělává a vy sobci byste ho chtěli okrást o peníze i slastný pocit z masového vraždění?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Strašné člověče! Strašná pravda -co jste napsal. Ale přece snad je z toho marazmu nějaká úniková cesta - ne? Přece snad ty střelené zbohatlíky, ty střelené, dementní, desítky let impotentní starce si konečně odnese zubatá, a k politické moci všude se dostanou lidé, kteří mají děti a vnuky, kterým říká něco "rodina" - nebo "láska" nebo alespoň sebereflexe a rozum? Ne stále jen stejní, zkažení fanatici! S určitým podílem žen, které - jak je vědecky prokázáno - nikdy nevzrušuje mučení, zabíjení, zmar a zkáza, a které si nepotřebují nahražovat impotenci mocí, s níž by si mohli dopřávat hnusná divadla. Přece to všechno nejlépe dnes charakterizuje příšerná, pokleslá kultura plná zabíjení a mučení, neboť ty starce je třeba stále vzrušovat pokleslým divadlem. A ať mi nikdo netvrdí, že to tak není. Je to velice prosté - žádný ...izmus... nikdy nic sám o sobě nepoznamenal, a nezdeformoval. Ale jen lidské atrapy, kteří díky své duševní dispozici a psychopatii vždycky toužili po moci, a je s podivem, že vždycky dovedou mít takový vliv na společnost, že je k moci dostrká, a pak už je konec všemu normálnímu a rozumnému. Svěřili bychom své děti slintavému, dementnímu dědovi, který patří do blázince, ale protože má prachy, je stále mezi námi? Nesvěřili - udělali bychom všechno proto, aby se to nestalo. Tak -a proč vždycky největší vliv dostanou právě takoví dementi? Kvůli těm penězům? To proto je okolní lidstvo tak hloupé, že slouží penězům a strká sprostým, pedofilním ( každý muž je svým založením pedofil) dementům za oběť své děti a vnuky? Nevěřím tomu! Nevěřím. Je to jakási společenská demence, ti,kteří to potřebují k vyžití, to řídí, a ty miliony ostatních, kteří k tomu mají odpor, se přesto nesnaží to změnit - otázkou je - proč? Váš příspěvek je jako Sybillino proroctví - ale co prorokovala? Že muži se budou převlékat za ženy, a obráceně, a bůh takové zdeformované lidstvo potrestá, a vezme jim plodnost - to se vyplňuje do detailu.Že si toto lidstvo samo zkazí a zničí životadárné prameny jako je voda a slunce, to se také naplňuje. Kapitalizmus sám o sobě není zlo - copak psí nebo kohoutí zápasy, nebo korida - kdy smečky slintajících dementů kolem kolbiště dychtivě sledují zabíjení zvířat - je kapitalizmus? A samí muži - samci - nevykastrovaná hovádka -nikdy ne ženy! Ženám se obecně zabíjení hnusí! Takže - pomalu ale jistě se musí vrátit matriarchát, i přitroublé feministky jsou méně škodlivé, než nevykastrovaný, hnusný, zkažený, zbohatlický impotent. Kapitál nediktuje život na planetě - ten diktuje člověk - konkretně setba, která se bohu nepovedla. Až mu to dojde, zlikviduje to velice rychle. I to Sybilla předpověděla.

   Vymazat
  2. K politické moci sa smi od sebe nedostanou jedinci, kterým záleží na ostatních. A ženy?
   Co tkahle Clinton, Savčenková, Albright.. ., nakonec i dementní feministky, prospěchářky a karieristky... .

   Vymazat
  3. Ano, a daly by se uvést ještě další výjimky. Ale na dementní, zvrhlé impotentní starce nikdy nebudou mít. Mohou se drát do politiky -ale nikdy je nevzrušovalo a nebude vzrušovat samo o sobě zabíjení lidí, mučení, a zhovadilosti. Sledujte filmovou tvorbu - zejména západní. Můžete uvést jednu jedinou ženu, která je producentkou a tvůrcem nějakého toho hnusného, zvrhlého filmu, s nimiž se posledních třicet let doslova roztrhl pytel? Ne - a ještě jednou ne. Tvoří to chlapi pro chlapy, stejně jako tvrdý porno - ženy se na to ani nedívají, takový k tomu mají odpor. Ten odpor k zvrhlostem a pedofilii je zevnitř, a určuje to jen ženský element. Mužský nikdy - a nejhorší jsou impotenti, a zvrhlí prachatí starci.Vždycky to tak bylo - kdo stál za mučením žen ( čarodějnic a za veškerým tím zvěrstvem?) jen odporní chlapi, církevní hodnostáři, kteří museli dodržovat celibát, a takto si dopřávali nejodpornější a nejzvrhlejší zvěrstva, nad kterými ještě i dnes zůstává rozum stát. Vůbec celý středověk se svými zhovadilými způsoby výslechu "útrpným právem" a popravami, nabodávání na kůly, čtvrcení, apod. Ani jednou jedinkrát za tím nestála žena - jen a jen odporní, hnusní, zvrhlí chlapi. Ti to mají pošahaný už nějak v mozku, nebo co. Potřebujou zvrhlá divadla i k obyčejnýmu šoustání, a chlap -samec- buď musí mít zajištěn denní přísun k šoustání, nebo kastraci - jinak se stane nezvladatelným. Jsou o tom celé psychologické studie - normální ženy na to nemají v mozku nástroj. A nechoďte na mně s Ćachtickou paní a podobnými historicky nedoloženými píčovinami.

   Vymazat
  4. Přesně tak 1 sv i 2 sv neutrální usa posílaly vojenský materiál do anglie lodě do válečné oblasti. A německá ponorka potopila loď s civilisty jako přes kopírák 1sv: Lusitania 2sv Athenia a byly ve válce a prachy se točí. V Tonkinském zálivu prý útočily čluny na torpédoborec v Gliwicích zaútočily ošklivý polští vojáci na mírumilovný wehrmacht. V Sýrii „ diktátor" Assad hodil na civilisty plyn a tak to chodí neustále.

   Vymazat
 2. 19:26 Proč matriarchát existuje jen u Křováků a podobných divochů bez dějin a bez vývoje? Páč příroda nedopouští přežívání slabých a nemocných a my se k ní musíme vrátit, neboť jinak jako druh zahynem! I proto musí být pravidelně vedeny války, protože pud boje je hluboce zakódován v genech každého člověka, jen se ho u každého jedince nepodařilo stejně potlačit. Boj tříbí! Ten vynáší na povrch vynikající jedince mého typu a vyhání z času přebytečný kompars, neb lidstvo existuje jen jako "placenta" pro šlechtění vynikajících jedinců, kteří píší dějiny! Ostatní z nich jsou pak beze stopy odejiti v podobně kolaterálních ztrát ... neb jak praví klasik: „Slabí a nezdaření mají zahynout: první věta naší lásky k člověku. A má se jim k tomu ještě pomáhat.“ Friedrich Nietzche

  OdpovědětVymazat