Reklama

.

.

pondělí 15. ledna 2018

Demokracie je když…

Jiří Jírovec
15. 1. 2018
V českých poměrech to znamená, když vyhraju já. Vítězství oponenta znamená ohrožení nebo až konec demokracie. Existuje systém, v němž se střídají dvě politické strany. Když se místo Petra dostane Pavel k informacím o tom, kdo a jak kradl před ním, nic s nimi neudělá. Vrána vráně oči nevyklove. To zaručuje stabilitu a přístup k penězům.


Česká politická scéna je ještě ve stavu zrodu. Ke korytu se tlačí nejen malé skupiny lidí (třeba 500 pirátů), ale i jednotlivci, kteří se nechtějí ušpinit členstvím v politické straně. Posledně jmenovaní přijímají místo na kandidátce politické strany, ale nemají s ní nic společného.

Chaos do zavedených pořádků vnesla přímá volba presidenta. President není upečen v zákulisí, slovo dostala lůza. Zemana prý volili hlavně nezaměstnaní a málo vzdělaní. Kolik práce (a peněz) bude zapotřebí, než se moc vrátí těm, jimž patří.

Současná volba presidenta měla jen dva zajímavé kandidáty: (formálně absentujícího) Zemana a v prvním kole poraženého Topolánka. Ti ostatní se drželi klišé o tom, že budou, kurva, slušní, budou sjednocovat, co a koho si umanou a držet se sukně NATO a případně USA. A hlavně se držet daleko od Moskvy a Pekingu.

Do druhého kola prošel Jiří Drahoš. To je člověk, kterého v určitém okamžiku jeho kariéry přestala bavit věda a tak se dal se na politickou dráhu uvnitř AV ČR. Stát se předsedou vyžaduje jisté osobní vlastnosti, schopnost vyznat se v tlačenici, tu a tam něco slíbit, někoho i podrazit a nebo naopak získat. Odehrává se to na malé ploše a je to něco jiného než "velká politika".

Lidé na takové úrovni nepotřebují týmy stratégů, vylepovačů plakátů a vymýšlečů hesel. Ve svém prostředí mluví, jak jim zobák narostl.

V presidentské kampani to je jinak. Kandidát opakuje hesla, která mu předžvýkávají stratégové. Jsem čistý, jsem prozápadní, nalézám útěchu ve zpěvu, jsem pro vzdělání, sport, vědu a přírodu. To je všechno mnohokrát používané klišé.

Drahoš to poslušně dělá. a tak neznáme jeho názory, myšlenky ani vize. Opakuje bláboly o zatahování ČR na východ. Zcela symbolicky: když sto volů táhne do Německa, jeden Zeman s tím nic nezmůže.

Z Drahošových výroků jsou pozoruhodné tři: starost o zdraví Ukrajinky, která osobně přišla Zemanovi sdělit že je Putinova děvka, pak oznámení, že na něj budou lít špínu z Hradu a obava z tajemných ruských sil. Není zcela jasné, jestli to má z vlastní hlavy.

"Člověk se chce vyhnout určitým výrazům", říká Zdeněk Svěrák, když se při audienci u Děda Vševěda nedaří najít rým a dodává "to je na hovno, takováhle práce".

Rozesral českou společnost, připisují Zemanovi výsledky vlastního úsilí jeho oponenti. Prý budou sjednocovat, ale vynechají ty komunistické svině a extremistického Okamuru. A samozřejmě ANO s kriminálníky Babišem a Faltýnkem a možná i Piráty, když moc zdrznou...

Drahošův předchůdce, Václav Pačes, řekl o české politické scéně toto:

"Nedávno prestižní zahraniční noviny charakterizovaly české politiky jako arogantní a opilé vlastní mocí. Myslím, že nebyly daleko od pravdy. Asi ani nevědí, že v mnoha místech, na vesnicích, přestaly jezdit autobusy i pojízdná prodejna, zrušena byla pošta a staří lidé žijí opravdu bídně. Já si myslím, že by se politici měli zabývat i právě takovýmito věcmi." K obstrukcím ve Sněmovně dodal: "myslím, že ty velké strany - ČSSD, ale hlavně ODS, by potřebovaly dostat po čuni - pořádně."  ZDE
 
To se od roku 2011 nezměnilo a Drahoš bohužel nepředstavuje cestu vpřed. Spolknou ho staré struktury. Příznačná je v tomto směru fotografie, na které si Drahoš připíji s Kalouskem. Poražení z prvního kola se již hlásí o své. Slibují hlasy a čekají odměnu. Je to všechno trapné a průhledné.

12 komentářů :

 1. Dobře pane Jírovec - ale v této zkažené, nemorální zkorumpované a vlastizrádné české společnosti je tolik statisíců zlodějů, že se stydí být rovným, seriozním, kultivovaným a moudrým občanem aby se mu ta zlodějská mafiánská banda NESMÁLA ?? On nikoho neokrádá to je ale VŮL ??????? VOLIČSKÁ MAPA jasně ukazuje kde je ta zrůdná skupina těchto POLISTOPADOVÝCH zrůd nejvíce ?? Drahoš vyhrál jen v Praze a okolí a vo tom to je. Venkovský volič nemá ani potuchy co tato Pražská galérka vyprodukovala za dobytek a i ti co tam dorazili tak s nima drží BASU ??? Jeden milion zmanipuluje, ovlivní a vymyslí vše co je třeba aby Drahoš vyhrál. Jim je jedno kdo tam bude, ale bude to JEJICH umělec a bude dělat podle pokynů galérky to co oni budou potřebovat ?? Nádor pražský je třeba vyoperovat, přeléčit vakcinou, která je poznamená na 100 let a vypálit na čelo CECH - jsem Pražák a každý bude vědět kdo byl ta HAVLOPOLISTIPADOVÁ kavárenská elita, co ničí naši zem a dovedla ji ke zkáze všeho co je lidské, moudré, sociální, vyvážené, jen ne PRAŽSKÉ ???

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když si uděláte statistiku kolik připadá na hlavu peněz z veřejných rozpočtů, jakou má váhu hlas jednoho voliče, (přitom je prý rovnost zaručena ústavou), jasně se vyjeví kontury čistě finanční motivace voličů největší maloměšťácké kolonie na Vltavě.

   Vymazat
 2. Dobře pane Jírovec - ale v této zkažené, nemorální zkorumpované a vlastizrádné české společnosti je tolik statisíců zlodějů, že se stydí být rovným, seriozním, kultivovaným a moudrým občanem aby se mu ta zlodějská mafiánská banda NESMÁLA ?? On nikoho neokrádá to je ale VŮL ??????? VOLIČSKÁ MAPA jasně ukazuje kde je ta zrůdná skupina těchto POLISTOPADOVÝCH zrůd nejvíce ?? Drahoš vyhrál jen v Praze a okolí a vo tom to je. Venkovský volič nemá ani potuchy co tato Pražská galérka vyprodukovala za dobytek a i ti co tam dorazili tak s nima drží BASU ??? Jeden milion zmanipuluje, ovlivní a vymyslí vše co je třeba aby Drahoš vyhrál. Jim je jedno kdo tam bude, ale bude to JEJICH umělec a bude dělat podle pokynů galérky to co oni budou potřebovat ?? Nádor pražský je třeba vyoperovat, přeléčit vakcinou, která je poznamená na 100 let a vypálit na čelo CECH - jsem Pražák a každý bude vědět kdo byl ta HAVLOPOLISTIPADOVÁ kavárenská elita, co ničí naši zem a dovedla ji ke zkáze všeho co je lidské, moudré, sociální, vyvážené, jen ne PRAŽSKÉ ???

  OdpovědětVymazat
 3. zhasnete lampióny, lampióny já chci vidět tmu ... Klaus a spol plus nohsledovia, a keď sa začína rozsvecovať, tak Dzurinda, Kalousek a spol. demokrati strácajú sebavedomie a začínajú sa báť, to je celé, tak buď sa v tom bude pokračovať a takých ako Kiska u nás a Drahoš u vás treba s politiky vyhnať

  OdpovědětVymazat
 4. Jo pár pracháčů jsi dělá co chce stačí dotace z usa a je vymalováno.

  OdpovědětVymazat
 5. To je přesně to, o co tady jde. Vytvořit co největší apatickou část společnosti, která se nebude plést do věcí veřejných, protože jí nebude zbývat energie. Pak bude stačit pár křiklounů s červvenými papírky, když náhodou něco nepůjde podle fortšriftu.

  OdpovědětVymazat
 6. Jistý politik chtěl svého času tyto " Pražáky " nahnat do Vltavy . Asi měl pravdu .

  OdpovědětVymazat
 7. Nemyslím si, že všichni pražáci jsou gauneři a zloději, bohužel koncentrace těchto typů je tam největší.Ten zbytek jsou tak něco jako prodejné děvky, v 39 vítali Německé vojska a Hitlera, 48 vítali RA a oslavovali Gotwalda, v 68 dělali pražské jaro a pak zatratili Dubčeka, v 70 utužovali přátelství se Sovětským svazem , 89 cinkali klíčemi, dnes bojují proti Babišovi a Zemanovi. Drtivá většina politických excesů začínala a končila v Praze.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Motáte šroubky a se skobami. To, co jste napsal je beznázorový galimatyáš, který má jen šovinisticky pomluvit Pražáky. Téměř všechny vámi popisované události jsem zažil a musím říct, že některé byly pro společnost kladné, jiné záporné, ale to vy ve své duševní omezenosti nerozlišujete. Je zákonité, že v hlavním městě se koncentruje dění z celé republiky, ale to neznamená, že za to mohou Pražáci. Tohle dělení je nebezpečné i pro vás.

   Vymazat
  2. Demokracie je - CO CHCI A DELAM JA. Vse ostatni je nedemokraticke. Tak jednaji vsichni demokraticti politici a demokraticke zeme. A kdo ma penize, ziska pro tento nazor vsechny zdelovaci prostredky, takze v CZ je to dvoji boj: Praha proti zbytku republiky a demokrati proti lidem, kterym zalezi i na jinych lidech - v obou pripadech za prihlizeni nejvetsi casti obyvatelstva, KTERE JE TO JEDNO A ZALEZI JIM TAKE JEN NA SOBE. A vsem jde jen o jedno: aby nebyl socialismus, protoze pak by se zase vsichni meli dobre, ale nikdo nebyl bohaty, aspon milionar, a to take vsichni hlavne chteji.

   Vymazat
 8. A mezitím, co pan Jírovec psal tento (pěkný) článek i tím, než jsme jej každý stihli přečíst, kalouskoidní Drahoš a jeho "realizační" tým pilně nacvičují divadelní etudu, jak na TV obrazovce hrát před národem roli slušného akademika, jak reagovat na očekávané otázky prezidenta Zemana a jak jej před lidmi znemožnit.
  Mají však úkol dosti těžký! Zeman totiž vládne svým intelektem. S ne tím think-tankovým.
  Není nucen nacvičovat roli a paměť na předem naučený scénář psaný za oponou toho předvolebního divadla.

  OdpovědětVymazat
 9. tuto zem dostali na kolea pár gaunerů....tady to už lepší nebude

  OdpovědětVymazat