Reklama

.

.

úterý 16. ledna 2018

Demokracie zrušena


Vladimír Balhar
16. 1. 2018
Tak mi ve facebůku na mou obrazovku přistálo z knihovny Václava Havla upozornění na dezinformační weby. Doslova píšou: Informace a „informace“
Boj o prezidentský úřad bude též bojem informací s „informacemi“. Zde malý průvodce, jak se oněm „informacím“ vyhnout….. I skočil jsem na odkaz, který mi byl nabídnut a hle, počítače internetové pavučiny mě přesměrovaly na webovou stránku http://www.evropskehodnoty.cz. No, neskočte tam.


Je tam uveden seznam, rozškatulkovaný do kategorií:

Weby – tvůrci dezinformací a manipulací

Dezinformační a manipulativní webové platformy

Dezinformační a manipulativní weby bez vlastního obsahu – agregátory

To mi připadá naprosto úžasné, sám bych na to nikdy nepřišel, jak podrobné, jak vědecké. „Dezinformační a manipulativní webová platforma“. Ani Básník s velkým bé by to nevymyslel. Ihned mě napadlo slovo, které vymyslel sám Václav Havel, Ptydepe. Ach jo, kdyby to Václav věděl, to by určitě do vězení nechodil. Když už jsem u toho pana Havla, ihned jsem si vzpomněl na jeho krásnou povídečku o zelináři, který do výlohy agitační popisek vložil. To si přečtěte, a jste hned doma. Doba se vrátila, Ptydepe jako vyšité, akorát ten zelinář už není, mého zelináře umořilo EET a nutnost živit 150000 státních úředníků. Takže ve výloze mého zelináře není agitační spisek, ale cedulka, „prodejna zrušena“.

Je mi smutno, kam jsme se to sametově docinkali , když už i knihovna Václava Havla odkazuje na stránky psané v Ptydepe.

Ani mě pak nepřekvapilo, když v seznamu jsem našel weby, jako: Nová republika, Zvědavec, Parlamentní listy.

Maně přemýšlím, kdopak to asi platí knihovnu Václava Havla, kdopak to vlastně platí Think-tank Evropské hodnoty?

Otevřel jsem okno a vyhlížím, kde je demokracie. Není. Asi stojí frontu na pracáku, nebo spí pod mostem. Akorát vidím výlohu mého zelináře, s cedulkou „prodejna zrušena“. Nebo snad „demokracie zrušena“? Jdu si pro dalekohled. Přátelé, i Vy si dalekohled nachystejte, budete ho potřebovat. Asi za 14 dní.

24 komentářů :

 1. Komunisti spolecne STBaky posilali Havla do vezeni, Zemana opakovane vyhazovali z prace a Drahose, ktery jak rika, bojoval proti komunistum soudruzi posilali k tridnimu nepriteli do Zap Nemecka na pracovni staz. Sam Drahoz se vyjadril ze mu to pomohl zaridl kamos na UV KSC. Je zrejme ze podporovale Drahose mu poskytuji podobnou duveru jako komanci a STBaci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A chudák Horáček musel falšovat doporučení k cestě na západ bramborovým razítkem a pak dopisovat do zahraničních časopisů o hazardu. Tak my jsme si tehdy žili, taková to byla krutá doba.

   Vymazat
  2. 16:34 No nevím, jestli ta historka není jen další Horáčkovo literární dílko. Pokud si pamatuju, tak jeho cesta do USA byla zařízena Mladým světem, pro který psal už dříve a zážitky z USA tam zveřejňoval v reportáži na pokračování "Zpráva z Kentucky".

   Vymazat
 2. V 13.50,prave prebieha zivy vstup z vydania arcilotra ceskej republiky,zlodeja,vraha Irackych deti..slovenskeho Ondru Babisa a Fatynka,pro udajny podvod 50 melounu !!Cesi,kdy budete zadat 360 melounu od Kalouska a Sasi Vondru z promopro?Ale ste kurvy stepene!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kalousek již před více než 10 lety měl 4 miliardy, jak řekl v rozhovoru s Čunkem. To potvrdili dva poslanci. Nedávno nepřímo také Jiří Čunek: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kalousek-muze-spat-na-pytlich-plnych-penez-rozjel-se-Cunek-na-Frekvenci-1-482978

   Vymazat
  2. 18.57,4 miliardy,ziskane zlodejinami a uplatky,ziadnym podnikanim...to je jeho cv.

   Vymazat
 3. Vláďo, souhlas. Jen s tim EET nevim. Mam ho vlastne od zacatku, neb nedostanu od nikoho ani korunu v hotovosti a uz s tim jsem OSVC 27 let. Pokud bys ale myslel obecne zakony pro podnikani, vyznat se v nich je opravdu silenost, to souhlasim zcela.

  OdpovědětVymazat
 4. Tak jsem teda přeskočila na web Evropské hodnoty a
  opravdu zuřím nad fotomontáži T.G. Masaryka s Václavem Havlem. Je to brutální urážka našeho zakladatele Československé republiky. Přála bych si mít tu moc, aby už nikde Havel nebyl prezentován po boku T.G. Masaryka poněvadž je to zrůdné.

  OdpovědětVymazat
 5. Tak jsem je v celé Vikipedii, i v zoologii marně hledal, a ani paleontologie je nezná, ty KŇ, či KNÍ, nebo KNĚ? Rostliny zase nedefekují. Ale Havel jich v pozůstalosti zanechal celý barák s reklamou KNÍ HOVNA VÁCLAVA HAVLA. Neprodukoval je sám? Není to něco z Ptydepe, nebo jak svoji osobní disidentskou šifru nazval? Jisté je, že ohledně voleb se z prostor HAVLÉRKY vane čím dál odpornější puch a už mládež jako z Kuratoria píše. Třeba mladý "zpěvák" tu Gregor, tu Brzobohatý, či jak se mu zrovna hodí do krámu. Jako by do hlavy municí z té kníhovny zasažen být ráčil. Tam starý chlípník nad plenkou, nevzdělaný, nevyučený, zato s chotí kádrově z nazi prověřeného rodu, odborník na alpinismus (když lezl s Boryšem z auta až na Orlík), či jíní MOUDROSEROVÉ z televizí a sdělovadel nad(a pod)evropanských majitelů, svých chlebodárců, dělají vše pro zvolení třeba Fíkusu, jen ne českého vlastence, presidentem ČR... aby ve druhém kole byl jmenován premiérem zástupce těch, kteří již zaprodali a zradili NÁŠ NÁROD A NAŠI OTČINU svým chlebodárcům z DEEP WORLD, COŽ BY SPOLEHLIVĚ ZAMETLO JEJICH ZLOČINY POD LÉTAJÍCÍ KOBEREC LEVANTINISMU.

  NEPODLEHNĚME A VOLME SVOJI ČESTNOU ČESKOU BUDOUCNOST, VOLME PRESIDENTA ZEMANA.

  OdpovědětVymazat
 6. Takový malý postřeh z jednání sněmovny o důvěře vládě.
  Pánové z ODS a Piráti zdůvodnňovali své bláboly tím, že prostě musí jako opozice cosi zprostředkovat voličům, kteří by jinak nevěděli. Jak směšné, jak ubohé, když všichni víme jak tyto lži každodenně chrlí Česká televize, Seznam TV, Novinky a další úkolovaná média.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejvíc se mi líbí pirát Michálek, to je ale jizlivý xicht, toho si museli půjčit od Kalouska.

   Vymazat
  2. Kdyby jsme tu měli krále, tak oba mohou dělat šašky.

   Vymazat
  3. Piráti si hrají na nestranné a strefují se do Babiše. To ale neříkají, že jejich předseda bere velký peníze od Kelnera. Údajně tento filosof za IT práce !!!!

   Vymazat
  4. 16:36 Michálek perlil i dnes v Inerview na ČT1. Moc se mi líbilo když řekl, že Babiš sám žádá o vydání a tím potvzuje oprávněnost obvinění. Na překvapivý dotaz redaktorky, co by znamenalo kdyby se svým vydáním nesouhlasil Michálek odpověděl, že by tím potvrdil svou proradnost. Pane Michálek, vám to teda pálí, vy byste byl skvělým inkvizitorem !!!

   Vymazat
  5. Můj neměnný názor je že všichni ti umělci a herci by se měli držet dál od politiky! To platí i pro páně Derecka Jacobiho! Ševče, drž se svého kopyta ...

   Vymazat
 7. No a než pan Drahoš odjel do toho Německa, navštívil tzv. oddělení pro zvláštní úkoly, kde byl poučen o svých povinnostech, pokud tam jel i něco přednášet, tak předložil ke kontrole text, diapozitivy, filmy a možná již tehdy i vše v Power-Pointu ke kontrole a schválení. No a když se vrátil, tak vypracoval zprávu o svém pobytu v Německu, která obsahovala s kým, kdy a kde tam mluvil, setkal se, kdo z významnějších při setkáních vyslovil jaké názory, či jaké nálady vypozoroval u občanů. Pokud odpovědi byly nekonstruktivní, tak ho navštívili 2 až 3 pracovnici k ústnímu pohovoru a "doplnění". Pokud takových cest na Západ vykonal více, tak se vždy procedura opakovala, byť tam jel jen na 3 dny. Takže nepochybně měl bohaté styky s STB - alias oddělením pro zvláštní úkoly při akademii věd! To aby neměl zase až tak daleko a molekuly nepostrádaly svého patrona.

  OdpovědětVymazat
 8. Demokracie zrušena? Možná, že jsem skeptik, ale jsem stařík a za celý svůj život jsem slyšel slovo demokracie bezpočtu krát. Přečetl jsem si dost z Masaryka, tak z Marxe, Benešovu "Demokracie dnes a zítra" jsem opakovaně prostudoval, Churchillovy spisy...a buď stále blbě chápu, že jde o vládu lidu. A nebo demokracie, jak ji stále v praxi doma i v zahraničí vnímám je slušně řečeno divadlo na lidi, korektně řečeno bouda na lidi. Žádná diktatura, ani jedné strany, ani jednoho kapitálu podle mne - a patřím k voličům Zemana a jsem tedy blbec pro pražskou kafrárnu - nemůže být současně demokracií! Tedy nic takového jsme neměli a o demokracii jsme nemohli tedy přijít. Občánku, za demokracii tě boj teprve čeká, vymetl jsi jednu totalitu, musíš vymést i tu druhou. Pak snad, pokud nebude vynalezen zase nějaký další totalismus. Kšeftaři s tvojí svobodou jsou zruční a jsou v tom velké prachy - byznys nade vše!

  OdpovědětVymazat
 9. Demokracie nebyla, není a kdo kdy bude. Rozsudek nad útočící sufražetkou mne pobavil. Moc by mne zajímalo, jak by vyhodnotili takový útok v USA třeba na Roosewelta jeho bodyguardi a pak soudy, pokud by útočník vůbec přežil. Zase se naše spravedlnost pokálela před Majdanem? Soudy jako za Reichu!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Demokracie... podle druhého, nebo podle třetího pádu. Zatím jsme po převratu měli jen vlády podle PÁDU TŘETÍHO; JE ČAS USILOVAT O VLÁDU PODLE DRUHÉHO PÁDU, čemuž ovšem panstvo z parlamentu všemi pseudemokratickými prostředky, zatím úspěšně, brání... ABY NA NĚ A NA JEJICH DOBŘE UTAJENÉ CHLEBODÁRCE, NEDOŠLO.

   Z REZORTU SPRAVEDLNOSTI SE STAL MONOPOL NA PRÁVNIČENÍ; rozsuzování a odsuzování, jak soudce napadne, jak se vyspal, či jak se před jednáním "dozvěděl" či co...

   Vymazat
 10. ...myslím, že ani ten dalekohled potřeba nebude. Jak tam dosedne urputně protěžovaný rychlokvašený Drahoš, tak to vypukne a na tvrdo. Cenzura, Euro, migranti, teror proti svobodně myslícím občanům....pletu se ???

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:29 Přesně tak ty samé „radosti" co mají v německu.

   Vymazat
 11. S tím zelinářem se asi, pane Balhare, mýlíte, pokud tam u Vás existuje nějaký hyper- nebo supermarket. V takových obcích se žádný krámek s potravinami neudrží. V dostatečné vzdálenosti a při nedobrém spojení tyhle krámky najdete, např. na návsi v jedné malé obci nedaleko Rudné najdete hned dva a ještě krámek Vietnamce a drží se tam pořád, bez EET i s EET i když soukromé malopodnikání není u nás skutečně lehké. Pravděpodobně se však dočkáte, že ve zrušeném krámku s brzy objeví pravděpodobně nějaký butik.Hadry, to frčí pořád.

  OdpovědětVymazat
 12. Vždyť Babiš chtěl EET upravit a šmejdi mu to v parlamentu neodsouhlasili. EET nás chrání před palírnou Drak! Vláďa je vůl!

  OdpovědětVymazat
 13. SITUACE JE MNOHEM HORŠÍ.Už začátkem srpna roku 2016 zmíněný lumpenweb uváděl 134 jmen osob, jejichž texty mají být oznamovány "Evr.Hod., aby byly zhodnoceny, zda jsou či nejsou trestné.

  OdpovědětVymazat