Reklama

čtvrtek 18. ledna 2018

Dobrá zpráva o Trumpově prezidentství: Hloupost může být dobrá!

The Saker
18. 1. 2018  TheSaker, překlad Zvědavec

Už jen pár dní, a uplyne právě rok od doby, kdy byl Donald Trump inaugurován prezidentem Spojených států. Domnívám se, že by bylo rozumné říci, že téměř všichni, kromě neokonzervativců a několika absolutních příznivců, jsou teď docela zděšení, pokud jde o to, co minulý rok přinesl USA a planetě. Ti, kteří nenáviděli Trumpa, už vůči němu nechovají takovou nenávist, zatímco ti, co vkládali do Trumpa určité naděje - včetně mě - si musí přiznat, že se tyto naděje neuskutečnily. Myslím si, že pokud si představíme jako prezidentku Hillary, potom bychom mohli slovem „zlé“ přesně popsat, jaké by její prezidentství s největší pravděpodobností bylo. Stejně tak, kdybych musel vybrat alespoň jedno slovo, kterým bych popsal Trumpovo prezidentství, alespoň jaké bylo dosud, myslím, že bych vybral slovo „hloupé“.

Nebudu se dokonce ani obtěžovat - jak jsem původně plánoval - uváděním všech hloupých věcí, které Trump řekl a udělal od inaugurace (ti, kteří smýšlí jinak, by zřejmě přestali číst). Řeknu jen tolik, že mi vůbec není příjemné to psát, protože jsem také doufal, že Trump splní alespoň některý ze slibů, které dal během prezidentské předvolební kampaně (i když největší důvod, proč jsem ho podporoval, byl založen na faktu, že není Hillary, která, jak stále věřím, by přivedla USA a Rusko do války). Navíc pokaždé, když si vybavím inaugurační projev Trumpa, přepadne mě svíravý pocit ohledně velmi důležité a zcela promeškané příležitosti: Konečně vrátit suverenitu USA americkému lidu a vrátit se k civilizované a racionální mezinárodní politice. Bohužel se tak nestalo, což je realita, kterou musíme přijmout a smířit se s ní.

Chtěl bych také objasnit jednu věc - když říkám, že Trumpovo prezidentství může být nejlépe vyjádřeno slovem „hloupé“, nemyslím tím jen samotného Donalda. Mám na mysli celou administrativu (neuvádím Kongres, protože ten je opravdu tupý, co si jen pamatuju). Pokud se podivujete nad tím, jak můžu nazývat celou administrativu „hloupou“, přestože je složena z často vynikajících státních zaměstnanců, právníků, akademiků, technických odborníků, atd., jednoduše odpovím, že neposuzuji administrativu podle životopisů zaměstnanců, ale podle celkového výkonu a práce, kterou předvádí. Pokud to, co tato administrace vytváří, je hodně hloupé, pak je to hloupá administrativa.

Hloupost může znamenat spoustu různých věcí. Například to může znamenat idiotské výhrůžky vůči Severní Koreji. To je opravdu příšerný druh hlouposti. Ale existuje také velmi dobrý druh hlouposti. Například se domnívám, že rozhodnutí uznat Jeruzalém za hlavní město Izraele je úžasný druh hlouposti, kterou srdečně vítám.

Proč?

Protože to je takový druh hlouposti, který kolosálně oslabuje anglosionistickou říši!

Zamyslete se nad škodami, které tento skutečně hloupý krok způsobil nejen mezinárodní pověsti USA (která byla skutečně téměř nulová ještě před tímto posledním krokem), ale také schopnosti Spojených států vůbec něco dokončit na Středním východě. Vojenská porážka USA v Iráku a Afghánistánu a politická prohra USA v Sýrii potřebovaly ještě jakési další potvrzení, aby skutečně vyšlo najevo, jak nevýznamnou roli USA sehrály na Středním východě - a nyní, díky Donaldu Trumpovi, k tomu došlo! Kromě toho je tu malé špinavé tajemství, o němž každý věděl, ale nyní se stalo veřejně známým faktem:

 USA = Izrael & Izrael = USA

Opět můžeme říci, že tohle všechno je velmi pozitivní. Dokonce ještě lepší je fakt, že jediní, kdo s tím nebudou souhlasit, budou Honduras, Guatemala, Palau, Marshalovy ostrovy, Kiribati, Togo, Nauru, jižní Súdán a samozřejmě Izrael.

Zahraniční politika USA tak podivně zhloupla, že dokonce i ty nejvíce podřízené americké loutkové režimy (např. Spojené království, Norsko, Jižní Korea nebo Japonsko) jsou nyní nuceny ji odsoudit, alespoň veřejně. Na tom všem má velké zásluhy Nikki Haleyová, která - následně po tomto katastrofickém hlasování - se rozhodla, že situaci ještě zhorší, a začala vydírat OSN, včetně všech členských států. A konečně, prezident Trump to sám všechno zpečetil tím, že veřejně podpořil projev Nikky Haleyové.

Tak hloupé, jak to jen mohlo být - a že to opravdu bylo stupidní - neboť v tomto případě výsledkem této stupidity nebylo nic jiného, než požehnání pro Střední východ: Dokonce i hnutí Hamás znovu začalo konečně komunikovat s hnutím Hizballáh a s Íránem!

Stejně tak, jako můžeme upřímně poděkovat prezidentu Obamovi za to, že Rusko a Čína si padly do náruče, můžeme nyní poděkovat Nikki Haleyové a Trumpovi za sjednocení odporu vůči státu Izrael a celé anglosionistické říši. Dokážu si představit, jak v Teheránu jásali, když Íránci uslyšeli tuto dobrou zprávu!

Ale kladný účinek stupidity ještě není u konce. Skutečnost, že všechny americké elity jsou zapojeny do ohromného souboje proti sobě prostřednictvím vyšetřování, skandálů, obviňování, vyhrožování trestním řízením, apod., je také požehnáním, protože zatímco jsou elity zcela pohlceny vzájemným bojem, jsou mnohem méně schopné soustředit se na své skutečné protivníky a nepřátele. Několik měsíců prezident Trump většinou řídil USA prostřednictvím „tweetů“, které samozřejmě nic neznamenají, a neexistuje tedy nic, co by se dalo vážně nazývat „zahraniční politikou USA“ (s výjimkou nekonečného obviňování, výhrůžek a předvádění se, což se nepočítá). Z této situace vyplývají skutečná rizika a příležitosti:

1. Rizika: když nikdo skutečně nenese odpovědnost, každá agentura si dělá, co chce. Byli jsme toho svědky během druhé poloviny prezidentství, kdy stát udělal jednu věc, Pentagon druhou a CIA úplně jinou. To vyústilo ve zcela přihlouplou situaci, kdy spojenci USA v Sýrii a Iráku útočili navzájem proti sobě, protože všichni podávali zprávy různým agenturám. Riziko je zcela zřejmé: například když diplomaté USA uzavřeli dohodu s Ruskem v Sýrii, Pentagon další den zaútočil na syrské jednotky. Nedávné útoky na základny ruských vzdušných sil v Hmímím (a nedávný dronový útok na stejnou základnu) by přesně odpovídaly tomuto vzoru. Rusové si již několik měsíců stěžují, že s USA „není možné se dohodnout“, a to může být zcela zřejmě problém a nebezpečí.

2. Příležitosti: když nikdo nenese odpovědnost, anglosionistická říše se skutečně nemůže plně zaměřit proti jednomu konkrétnímu cíli. Můžeme to přirovnat k autu nebo autobusu, kdy všichni cestující navzájem bojují o to, kdo se chopí volantu. To je sice špatné pro ně, ale naopak dobré pro všechny ostatní, neboť jediné místo, kam vozidlo směřuje, je příkop. Kromě toho, jelikož v současné době USA vyhrožují (v různé intenzitě) nejméně 9 zemím (Afghánistán, Sýrie, Rusko, Írán, Severní Korea, Venezuela, Turecko, Pákistán, Čína), vyznívají tyto hrozby stejně poněkud naprázdno. Nejen to, pokud by se USA dostaly do jakéhokoli vážného konfliktu s některou z těchto zemí, mohlo by to být příležitostí pro ostatní, aby začali jednat. Vzhledem k tomu, že americké elity jsou pohlceny bojem proti sobě a vyhrožováním si navzájem, existuje velmi malá šance, že by USA mohly natolik soustředit své síly, aby vážně ohrozily jakéhokoliv oponenta. Ale jde o mnohem víc, než jen o země, které jsem zde zmínil. Existuje francouzské přísloví „když kocour není doma, myši mají pré“, a to je právě to, čeho bychom mohli být svědky příště: Více zemí může následovat příkladu Filipín, které byly podřízenou americkou kolonií, a kterým dnes vládne muž, který nemá žádné problémy s veřejným urážením amerického prezidenta, přinejmenším když byl prezidentem Obama (zdá se, že filipínský prezident Duterte má raději Trumpa než Obamu). Již existují náznaky toho, že Jižní Korea činí první nesmělé kroky směrem k odmítnutí strýčka Sama.

V žádném případě se zde nesnažím zlehčovat situaci, která je špatná. Samozřejmě není dobré, že ignorantští blázni mají na starosti jaderné zbraně. Ale ve skutečnosti chci naznačit dvě věci: za prvé, bez ohledu na to, jak je Trump hloupý, Hillary by byla nekonečně horší; za druhé, existují také určité dobré aspekty v souvislosti se současným vakuem moci ve Washingtonu, D.C.

Pokud můžeme souhlasit s tím, že cokoliv, co oslabuje anglosionistickou říši, je prospěšné (také pro americký lid!), stejně jako všechno, co vede k jejímu konečnému zániku, potom můžeme být za uplynulý rok velmi vděční. Říše se skutečně začala rozpadat, když byl prezidentem George W. Bush (díky neokonzervativcům!), a tento proces rozhodně pokračoval za Obamovy vlády. Nicméně Donald Trump je ten, kdo tento proces velmi urychlil a přivedl jej, dle mého názoru, na kvalitativně novou úroveň. Rizika, která máme před sebou, jsou stále obrovská, ale říše dosud prohrává a vzdor vůči ní nadále roste. A to je velmi dobré.


The good news about the Trump Presidency: stupid can be good! vyšel 11. ledna 2018 na thesaker.is. Překlad v ceně 527 Kč Zvědavec.

30 komentářů :

 1. President Trump je BRILIANTNI STRATEG a Saker je Sorosuv spratek a JA NEMOHU NIC VYSVETLIT, protoze me fanaticky mazete tak, jako Pepek Goebels, kazdou opozici po Norimberskych zakonech 15.9.1935 !

  Proc ten natvrdlik (Saker) zde cituje CNN - je zahada !
  Cist Materidousku o Ferdovi Mravenci je hodnotnejsi.
  nick HONOLULU - stoupenec presidenta Trumpa !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hop a je tu lidoop!18. ledna 2018 4:18

   Hadrová loutka Trump alias Trumpeta:
   • www.seznamzpravy.cz/clanek/trumpovi-zamestnanci-popsali-v-nove-knize-prezidenta-je-pologramotny-a-detinsky-41406?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
   • www.reflex.cz/clanek/komentare/84073/nejvetsim-silencem-i-geniem-letosniho-roku-je-americky-prezident-donald-trump.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
   • www.novarepublika.cz/2018/01/pokryteckemu-trumpovi-vadi-udajna.html#more
   Apropo, ten Trump, není to ta světová slibotechna, zvaná bublifuk s če-če zrzavou prohazovačkou? Trump v předvolebním klání slíbil, že uklidí ten sajrajt na „emerickém“ dvorku! Ta podezřelá osůbka, která v prezidentských volbách naslibovala „emerickým“ voličským blbečkům všelico+něco navíc, protože věděl, že slibem nezarmoutí, jen oblbne podvyživené „emerické“ IQ! Ale po volbách se odkopal a zradil důvěrčivý „emerický“ lid. Přijal agresivní militaristickou neokonzervativní linii vojensko-bezpečnostního komplexu. Dnes se o této linii lživě píše jako o té, kterou „vybrala historie, aby zachránila světový mír“.(sic) A teď se Trump postupně odkopává, jako arcilhář! Fuj, že se nestydí! To je ta "emerická" demokratúra v jeho přímém podaní! A proto 3x fuj!-fuj!-fuj!
   Lze očekávat, jak Bílému zrzavému náčelníku z Bílé chatrče Trumpovi začnou z ciziny expedovat v pytlích chcíplé okupantské zrůdy a zombie ze zločinecké teroristické bandy jménem US Army!

   Vymazat
  2. 4:18 zvan si o cesku, zroute lzi, v ceskem bezvladi a do Trumpa se nemichej
   Ja jsem s Trumpem spokojenej
   Saker je hovado
   Starejte se on ceskou hovnodiru

   Vymazat
  3. President Trumpeta prodelal test inteligence a jednoznacne v nem rozeznal lva od nosorozce...potvrdil to voj.lekar z namornictva usa.Test dopadl na vybornou,Trump ziskal vsech 30 moznych bodu !Svet je zachranen !

   Vymazat
 2. Ano souhlasím dnešni Amerika opravdu odchází na hnojiště a tím více kolem sebe kope a vyhrožuje !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Cesko je mnohem smrdutejsi hnojiste

   Vymazat
 3. Prestante me mazat, vy "kavarensti" trpaslici !
  Vas monopol na informace, vam zarucuje dalsi progress v zabednenosti ! Potom se v nicem nevyznate a volite Trojskeho kone EU - Drahose. (Ci Trojskeho osla...)
  At zije president Trump, zachrance Ameriky !
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moudrý Brouk Pytlík18. ledna 2018 4:26

   HOVNOlulu nekecej a nelži! Vždyť Tě Tvůj taťka omylem přepašoval do Záp. Německa ve svých trenkách (vejcích), když byl na houbách na Šumavě. Byl tak blbý, že tam zabloudil a přelez přes záp. NSR hranici! A pak, po kom že jsi tak blbý?

   Vymazat
  2. 4:26 prosrana lziva svine Pytliku
   Jsi hlupak
   Jsi obycejnej ceskej blbec co nic nevi, v ceskym hovne v hovnodire, shithole

   Vymazat
  3. Jak řiká můj známej Oťas co sem ho potkal v buse: ďál sem ti čéče 15 roků v Německu pro jednu firmu! A teď mám problém se zápočťákem, páč firma zanikla a koupili to Amíci! Mladej se toho prej nechtěl ujmout a tak to starej prodal jim. Jel to s nima uzařít do JůeSeJ a kamaráde, teď když sem si tam zajel pro ten zápočťák posranej, tak mi povidá: Kamaráde, já tam byl prvně za celej život, a můžu ti říct, že my (jako Němci) jsme 50 let za Amerikou tady u nás! A Oťas mi povidá: No a já se styděl mu říct že my )jako Česko) jsme 50 let za Německem:)))

   Vymazat
 4. Saker jako vždy perfektní. Přesný popis situace ve které se USA nachází. Takový bordel tam ještě nikdy nebyl, Trump s nejnižším bodovanim ze všech presidentů od druhé světové války. Má vymetenou hlavu od sledování ctyřech kanálu TV najednou a pitím 12 flašek Diet coly kterou zapíjí hambáče od Mekáče jelikož se bojí že bude otráven.
  Celý svět si z Trumpa dělá srandu, nemá ve světě žádný respekt, zkràtka směšný narcis a navíc buran s chovánim pobudy ze čtvrté cenové.
  Zase jen další trapná Izraelská loutka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Drz hubu ceske hovnodirni hovado
   Amerika zatim drzi, slusni lide Trumpovi fandi, zatimco ceske hovno nema ani vladu a bude mu vladnout brusle skrze drahose
   Cesko shithole

   Vymazat
  2. Když tady vidím tu úroveň příznivců Trumpa, tak teda no nazdar...! Svý k svému.

   Vymazat
 5. Sucking saker, ty hovado, drz hubu o Trumpovi
  Uz sem tohodle autora nedavejte nebo vam zrusim tyhle stranky

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale jdi ty brepto Horedole, ty můžeš jen zrušit sám sebe, blbe z shithole country USA.
   Trump je trapnej buran, a kazdym novým výrokem to jen potvrzuje, on chce migranty z Norska! Norové, zijící v zemi s nejlepší zivotní úrovní na světě budou imigrovat do shithouse country jaka je dnes USA! Ten idiot co sàm sebe prohlašuje za génia neví co brblá!
   A honem pspíchej vyblejt co nejvíc zuřivé nenávisti k českému národu nez tě smažou, retarde.

   Vymazat
 6. 13.1.2018 jsem poprvé napsal, krátce a bez komentáře, že vesmírné civilizace, které na Zemi už dvacet jedna let zastupuji, sestřelily balistické rakety směřující na Havajské ostrovy, na kterých byl vyhlášen poplach formou SMS s tím, že nejde o cvičení a které měly být pro USA záminkou - důvodem přímé a nejtvrdší války proti KLDR, stejně jako dříve teroristický útok letadly na New York a Washington pro válku proti Afghánistánu. Tento výjimečně závažný příkaz SMS je asi určitě jištěn, aby se nemohlo stát, že někdo zavadí o klávesnici a náhodou to spustí. To je už naprostý standard, ještě potvrdit ten příkaz. Nešlo tedy asi o omyl. Nechci to nyní více komentovat, protože já se jen domnívám, zatímco vesmírné civilizace prostě vědí.

  Napsal jsem to i s komentářem ještě následující den a hele, co se zase stalo. Proběhla okamžitě, po několika hodinách, 14.1.2018, aktualizace mého počítače Windows 10 a přestal mi z části fungovat, respektive to, co jsem používal dlouhé roky a potřebuji to používat. Vadí mi to a vadí to i vesmírným civilizacím. Nicméně, internetové připojení mi fungovat nepřestalo, přičemž minule, když ano, USA byly následně ničeny rekordními hurikány v logice, která prokazovala náš odvetný útok.

  Já nevím, zda mne někdo nechrání před někým, před obecně Ruskem, které se logicky snažilo dostat do mého počítače a nebo sám takto zaútočil, nemám potřebné informace, ale budu i já nyní, se zájmem sledovat, co se bude dít,... protože o moci a válečné akceschopnosti vesmírných civilizací na Zemi už dostatečně víte.

  Už jsem sděloval několikrát, že já o vás všech rozhoduji, protože mým právem pozemšťana. Sorry, mně se to, co mi děláte, nelíbí, nesouhlasím s tím a považuji i za naprosto nutné se tomu bránit. Vám se bránit.

  Vždy rozhoduje síla a nebo dobrá vůle ji nepoužít. Vy používáte proti mně tu sílu,... protože já informuji? Tak to ne, sorry, přeháníte.

  OdpovědětVymazat
 7. Ale ale nicku honolulu! Jdete na to příliš citově, a vidíte to příliš černobíle!

  Bezpochyby se lze domnívat, že je prezident Trump z mnoha důvodů mnohem lepší než by byla Clintonová. A je to pro svět i pro američany skvělý výsledek voleb.
  Zároveň ale má The Saker taky pravdu, a to v každé větě kterou zde napsal. Je to pohled spíš z vnějšku, ze světa.
  A vzájemně se to přece nepříčí. Svět skutečně není černobílý, a pohledy z různých směrů běžně mívají odlišné barevné odstíny.
  V optické oblasti viditelného světla mají někteří lidé skutečně vážný problém. Když jsou barvoslepí.
  Co se týče spektra politického, tam by snad tento problém být nemusel.
  Děda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. S tímto "expertem" honolulu není možné vést rozumnou polemiku. Je velmi silně, až fanaticky na straně Trumpa, a proto jeho výroky postrádají jakoukoliv kredibilitu. Pro něho je Trump neomylná entita, jako katolická církev ke které se hrdě hlásí.
   Ta totiž prohlásila: Katolická Církev nikdy neudělala, nedělá a nikdy nemůže udělat chybu. Dictatus papae 1075 papež Gregory VII.
   Už jen to že se hlásí ke zločinecké katolické církvi z něho dělá osobu mdlého rozumu.
   Čili je ztráta kyslíku s ním začít debatu, jen vám bude sprostě nadáváno, nic jiného neumí a dělá mu to potěšení.

   Vymazat
 8. Zde mate priklad vasi TOTALNI NEIFORMOVANOSTI !

  Je to uz asi tyden, co byl na Hawaiiskych otrovech vyhlasen nuklearni poplach nejvyssiho stupne !

  Lide ve meste Honolulu na ostrove OAHU, otvirali poklopy kanalu a lezli do smradu a tmy i s rodinami, protoze Kim v sev. Koreii "poslal" nuklearni raketu na Hawaii.
  Tento poplach trval 40 minut a udelal takovy zmatek , ze nekolik lidi z toho ma soud.
  Potom kdo komu vyhrozuje, pani kvetinko
  Ikemo Moniko - 3:39 ?
  Hodnotne informace se k vam nedostanou ! Napr. nas nazor na Nikki Haley nevite a posuzujete Ameriku podle predzvykanych informaci, zamerenych proti nasemu oblibenemu presidentovi Trumpovi.
  Musite cist vse, ze vsech stran, jinak je vas nazor bezcenny !
  A zitra se hadejte beze me !
  Jedu se podivat na nove opice v nasi ZOO ! Potrebuji kolem sebe vyssi I.Q. a mentalni stimulant, nez je v prumeru u vas !
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 5:47 A poslal je, ten Kim?

   Vymazat
  2. ... nebo to bylo jako s tím 11.9.? Pro důvod, pro záminku.

   Vymazat
  3. Tu tvoji informaci mame už tyden, retarde!
   Falešné varovani bylo vysláno nějakým debilem z EMA:

   It was a mistake by an employee at Hawaii's Emergency Management Agency (EMA) who "pushed the wrong button" during procedures that occur during the handover of a shift.
   Washington Post 14 jan 2018

   Co tím má Kim spolecného? Kecáš stejný nesmysly jako buran Trump!
   Sám máš IQ lidoopice, jen si k nim zajdi, budeš mezi svými!

   Vymazat
  4. Honolulu,opice nám už dávno sem proudi přes středpzemní moře a Itáliji k sakru.

   Vymazat
  5. Já myslel, že ten kdo žije s Američany má kolem sebe jen samé vysoké IQ a nemusí se chodit rekreovat mezi opice a házet to na Čechy.

   Vymazat
  6. 9:44
   Hovnolulan je presne ten dement,kterej poucuje,ale je blbej stejbe,jako to jejich zrzavý tupe s prehazocackou!!!!

   Vymazat
 9. Trump a úspěchy?????
  To svojí za hovno.i jako vtip!!!!!

  OdpovědětVymazat
 10. Tady je pěkný kopanec do usa zadku:

  https://cz.sputniknews.com/svet/201801176613816-sportovci-z-kldr-a-jizni-koreje-projdou-pod-spolecnou-vlajkou/

  OdpovědětVymazat
 11. Trump či Clinton, ukázka úrovně amerického "národa".

  OdpovědětVymazat
 12. Nick Honolu: Poláci říkají: Komu dojdou argmenty, uchyluje se k epitetům /slovník spisovné čestiny - epitetonům, to jest k přívlastkům/, to jest k nadávkam. Je třeba se zamyslet jestli Nick Honolulu nedospěl do toho stadia.

  OdpovědětVymazat
 13. Velice vtipne a trefne vystizeni situace!Diky autorovi mam hned lepsi naladu i kdyz pomery ve svete na to vubec neukazuji.Zdravim a dik !!!

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.