Reklama

středa 10. ledna 2018

Dokument: Zachraňme ČSSD

Zachraňme ČSSD
10.1.2018  Outsidermedia

Drtivá volební porážka ČSSD je výsledkem dlouhodobého vývoje uvnitř sociální demokracie i v celé společnosti. Nejostudnější volební debakl v historii je vykládán současným vedením ČSSD jako nepochopení ze strany voličů a jejich nevděk za naši „úspěšnou” vládní politiku v uplynulých 4 letech. To je fatální omyl, který vykazuje prvky předsmrtné agónie. V sázce nejsou ústavní pozice pro hrstku vyvolených a teplá místečka a trafiky pro jejich podporovatele, nýbrž sama existence sociální demokracie.


Protože nebylo schopno sebereflexe celé grémium ČSSD, nesoucí bezprostřední odpovědnost za volební fiasko, ani širší vedení ČSSD (předsednictvo i ústřední výkonný výbor), které smetlo návrhy jako přímou volbu předsedy ČSSD, radikální zjednodušení stanov, neposkytlo rozhodnutím o jednodenním sjezdu potřebný časový prostor mimo volby vedení na zásadní diskusi o dalším směřování ČSSD, nepředložilo dosud členské základně podrobnou analýzu příčin a důsledků katastrofální volební porážky ani kompletní informace o ekonomické situaci ČSSD a možnostech jejího řešení,

vyzýváme

členy ČSSD, kterým jde o budoucnost naší nejstarší demokratické strany, kteří nesouhlasí s okleštěním rozhodování v této kritické chvíli pouze na „osvědčená” hlasovací bratrstva vedenými vlastními mocenskými a ekonomickými zájmy, zvedněme hlavy, přestaňme být pasivní mlčící většinou a

zachraňme společně ČSSD.

Proto prosazujeme:
 • přiznání politické odpovědnosti za katastrofální volební výsledek ve sněmovních volbách vedením ČSSD zvoleným na jaře 2017, především bývalým předsedou ČSSD a vlády Bohuslavem Sobotkou i dalšími volenými členy politického grémia,
 • změnit rozhodnutí o mimořádném sjezdu ČSSD 18. února 2018 tak, že
 1. sjezd bude permanentně pokračovat do příštího, řádného sjezdu,
 2. permanentní sjezd rozhodne o přímé volbě předsedy ČSSD všemi členy,
 • právo členské základny rozhodnout o účasti ČSSD ve vládě nebo o odchodu do opozice.
Tento výčet požadavků, které jsou pokusem o začátek skutečné záchrany a restartu ČSSD, není konečný a předpokládáme, že bude průběžně doplňován. Vyzýváme proto k zahájení debaty a v souvislosti s ní oznamujeme

vznik neformální diskusní platformy „ZACHRAŇME ČSSD“

Její práce se může zúčastnit každý člen ČSSD bez ohledu na to, jaké názorové proudy podporoval v minulosti. Teď je poslední příležitost vzkřísit ČSSD z totální povolební agónie! Vyčkávání bez akce a skutečné činnosti dovede stranu jen k její záhubě. Protože organizace mimořádného sjezdu ČSSD v únoru 2018 neumožňuje hlubší debatu a rozbor volebního debaklu, svoláváme na sobotu 20. ledna do Tábora otevřené setkání sociálních demokratů s cílem umožnit vyjádřit názor na současnost i budoucnost sociální demokracie. Jde nám o poslední skutečnou šanci pro členskou základnu nenechat ČSSD zemřít a zmizet nedůstojně z politické mapy.

Text výzvy, kontakt a registraci na setkání v Tábo***DEMOKRACIE JE DISKUSE (TGM)

NEPTEJ SE, CO MŮŽE SOCIÁLNÍ DEMOKRACIE UDĚLAT PRO TEBE, PTEJ SE, CO MŮŽEŠ DNES TY UDĚLAT PRO ZÁCHRANU SOCIÁLNÍ DEMOKRACIE!*****ře lze nalézt na

www.zachranmecssd.cz

 
DEMOKRACIE JE DISKUSE (TGM)

NEPTEJ SE, CO MŮŽE SOCIÁLNÍ DEMOKRACIE UDĚLAT PRO TEBE, PTEJ SE, CO MŮŽEŠ DNES TY UDĚLAT PRO ZÁCHRANU SOCIÁLNÍ DEMOKRACIE!

23 komentářů :

 1. Vývoj sociální demokracie buržoustů. Od rudé růže k hořčici.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re (16:44):
   :-)!!
   K hořcici pro nás, a ke tlustým portmonkám v jejich saku.
   Docela hořký konec ...

   Smazat
 2. ještě letos budou muset být předčasné volby, protože Sobotka je stále poslancem parlamentu a nechce se vzdát svého mandátu, holt se bude muset Česko vzdát v dalších volbách celé strany s názvem ČSSD

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jen co mu přidělí teplej podprdelník v Brusele, tak pomaže a ještě bude kecat o morálce.

   Smazat
 3. Do této platformy se mezi prvními zcela jistě přihlásí osvědčený triumvirát: Sobotka, Chovanec a Zaorálek. A bude to v suchu!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Poslouchal jsem dnes při hlasování o důvěře vládě toho Zvorálka a musím konstatovat, že je to blb.Oni si vůbec neuvědomují, že jeden vedle druhého ve vedení socanů vše pohnojili, naopak poučují a jsou si jisti svými poslaneckými místy a na té organizaci jim prd záleží. Alespoň, že ten Sobotka alespoň mlčí.

   Smazat
  2. 18:51 Jo, Zaorálek perlil. Moc se mi líblo jeho vyprávění, jak pro jednání v EU bylo nejdůležitější dokázat, že je spolehlivý, že je nikdy nezklame. A já hlava šedivá jsem si vždycky myslel, že tam měl především hájit naše zájmy.

   Smazat
  3. oprava: A já blbec jsem si vždycky myslel, že tam měl především hájit naše zájmy.

   Smazat
 4. Stále čekám, kdy ČSSD zruší Bohumínské usnesení pro nutnou spolupráci na levici. A stále marně, tak to vás nemá cenu volit. Jste už ztracení. To jsou mi lepší KSČM nebo nově Okamura. Nemají multikulti agendu a nechtějí NATO.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ČSSD je na odpis! Tak jako byla za KSČ, která jí také po právu odepsala. ČSSD i v dnešní době patří na smetiště dějin, protože je pravicová, protilidová, tunelářská a kolaborantská...!

   Smazat
 5. NEMYSLÍM, ŽE JE CO ZACHRAŇOVAT, když oligarcha Babiš hodí na stůl vládní program, který je socialističtější než kdy byl soc. dem. Když oligarcha Babiš hodí na stůl program růstu kapitálu, o jakém se nikdy ani nesnilo sluhům kapitalistů, politickým loutkám v ODS, soc. dem., TOP 09, u lidovců. Když oligarcha Babiš požaduje placení daní nejen zaměstnanci, ale také ze zisků kapitálu? Tak to dopadá s politickými skřety, když se ukolébají svoji nedotknutelností, protože jsou v náručí diktatury kapitálu!
  Jen je velice zajímavé, kdo byli a jsou pučisté v soc. dem? Ti, kteří zradili nejpodlejším způsobem nejdříve Zemana, nebo ti, kdo se vykašlali později na politicky impotentního Sobotku.

  OdpovědětSmazat
 6. Není co zachraňovat. Vyhodit na smetiště dějin. Kdysi možná byli socani naší nadějí, avšak dnes jsou přítěží. Hlavním spáchaným zločinem je restaurace kapitalismu, rozkradení národního majetku a přeměna státu v kolonii. Mnoho občanů poškodili. Někoho nechali sprostě pojít. Brrrr! Nešpiňte stránky NR.

  OdpovědětSmazat
 7. Zachraňovat zadluženou a obsahově prázdnou sociální demokraci - ČSSD? Děkuji, nechci. Foldyna by měl založit novou stranu, vybrat do ní nezprofanované lidi a začít ji budovat na principech pravé sociální demokracie - jinak se kmotrů a vychcanů nezbaví.

  OdpovědětSmazat
 8. Přání soc.-dem. bafuňářů se holt nenaplnilo.
  A místo toho, že by soc.-dem. i dnes ráda vyměnila své voliče za ty lépe chápavé, vyměnili voliči samu partaj. Za jiné. A ti levicoví z nich ji nadto i "rozměnili" na drobné.
  Tito oranžoví záchranáři z jejich platformy se však spíše zabývají pouze organizačními (či procedurálními) otázkami.
  Leč programová východiska jsou neméně důležitá!
  A onen programový "manévr", který byl v soc.-dem. proveden již někdy za Špidly (tj. příklon k neoliberální globalizaci), by měl být korigován zpětným manévrem. Směrem k důslednější obhajobě zájmů lidí práce.
  Rezignace na takové poslání nebyla od soc.-dem. ani chytrým ani originálním tahem.
  Jen tím partaj veplula do "klidných vod" souzvuku se silným nadnár. kapitálem. Tím, pro který je republika dobrá leda tak jako vcelku výnosná kolonie, v horším jako dodavatel kanonenfutru pro útočné války, vedené za mocenské zájmy toho samého kapitálu.
  Jo jo, ty jejich euroatlantské "hodnoty"!!!

  OdpovědětSmazat
 9. Stačí se podívat na PL, jakým arogantním způsobem odpovídá Seďa na logické dotazy voličů. Oni nic, za vše může Zeman. Mám takový dojem,že socdem není pomoci. Sobotkovci, kteří ten propad mají na svědomí, sedí v patlamentě a ti, kteří by mohli stav změnit, jsou mimo hru.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, to je holá skutečnost, která se nedá změnit (leda novými volbami). A protože se nebudou moci nějak profilovat, dopadne ČSSD špatně. Leda by uvnitř soc-dem. vznikl převrat a nové vedení vyloučilo ze strany sobotkovce a spol. A provedlo důkladné čistky na krajských a okresních sekretariátech, odkud by vyházelo dosabadní bafuňáře.

   Smazat
  2. " Leda by uvnitř soc-dem. vznikl pře vrat " - Lánský převrat? To vymyslel a provedl Miloš perfektně, kam se na šarži všichni řadoví STBáci tady hrabou!

   Smazat
 10. No jo blbům ve vedení je povedlo udělat z čssd 2 tým top09.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:19 Vypadá to jako nadsázka. Ale při dnešním jednání o důvěře vlády tleskali poslancům ČSSD nejvíc právě TOPáci a ODSáci.

   Smazat
  2. 23:19 - Protože ČSSD je v praxi lživá, protilidová, kořistnická, zlodějská, velezrádná a tunelářská jako ty dnešně politrucké apendixy ODS, TOP09, STAN...!

   Smazat
 11. Potom, co dnes předvedl váš poslanec Zvorálek ve Sněmovně, už snad konečně pochopíte, že ČSSD je v této podobě neschopná rekonstrukce a oživení. Krom toho připomínám i její dluhy. Členové ČSSD(kterým jsem nikdy nebyl) tak propásli poslední možnost k tomu, aby něco k záchraně ČSSD provedli. Pokud míní někdo v ČSSD jakoukoliv záchranu této strany vážně, musí zítra podpořit okamžité vyloučení Zvorálka z této strany. Dnes totiž zpochybnil jakoukoliv snahu ČSSD o nápravu. Chápete to vůbec zbývající členové ČSSD?

  OdpovědětSmazat
 12. Zakládat "unie svobody" se neosvědčilo.
  Ani Rumlovi, ani Zemanovi, ani Paroubkovi.
  Není vidět žádný dostatečně charismatický lídr. Stejný problém má v současnosti Vandas, Sládek, Okamura, Robejšek a další z tohohle konce politického spektra.
  Vydupat socdem z hrobu bude Sysifova práce a není vidět silák, který by to dokázal.
  Váš typický troll Jířa

  OdpovědětSmazat
 13. Milí bratři a sestry - jediným způsobem jak navrátit ČSSD do pozice vedoucí politické síly Česka je jen práce pro tento stát ne pro ČSSD. Dovoluji si parafrázovat : "Neptej se co ČSSD může udělat pro tebe, ptej se co je potřeba udělat pro stát". A hlavně nekrást - stejně už toho moc nezbylo.... a koukejte mazat do koalice s Babišem ať máme stabilní vládu-v opozici toho moc neuděláte. Na to tam jsou jiní záškodníci.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.