Reklama

.

.

čtvrtek 25. ledna 2018

Drahoš Drahošovi Drahošem


Tribun
25. 1. 2018

Když už jsem si včera nedokázal odpustit ten „prezidentský duel“ v televizi, neodpustím si ani dnes pár poznámek:
 
 
 
 
 

 1. Prima zkazila, co mohla. Její pojetí debaty jako estrádního derby se skandováním fanoušků (sic‘) bylo rušivé, kolikrát nebylo kandidátům rozumět, nebylo vůbec poznat, jestli se nechají domluvit, či si skáčou do řeči. Navíc vedle moderátora Voříška už ani ten Soukup nevypadá jako takový tragéd.
 2. Zeman umí mluvit. I když říká nesmysly, umí je podat. A musím zopakovat, co už jsem napsal: Zeman není žádná troska. Fyzicky i mentálně je zcela způsobilý k výkonu dalšího termínu. Čili není ani zdaleka tím mužem, kterého nám líčí jeho odpůrci. Dlužno přiznat, že jsou v tom velmi efektivní, nicméně v přímé konfrontaci s realitou se jejich líčení jeví jako lživá propaganda.
 3. Drahoš se snažil, ale jak se ukázalo, svým největším soupeřem byl nakonec on sám. Jeho projev nebyl plynulý, snad do každé své repliky se zabrušoval, jak to jen šlo, charisma veškeré žádné. Při nejlepší vůli nejsem schopen říct, jaké názory vlastně Drahoš zastává. A byl od svých poradců zjevně velmi dobře připraven! Jako by sám přistoupil na to, že vlastně nemusí nic předvést, protože stačí, že není Zeman. Rozhodně se nedá říct, že by si Zeman namazal Drahoše na chleba, jak se říká, přesto ale Drahoš namazaný byl, protože se na něj namazal sám. Pokud tyhle volby vyhraje, nebude to rozhodně kvůli kouzlu osobnosti nebo přesvědčivé argumentaci. Bude jen a čistě proto, že není inženýr Zeman. Ale jestli to panu profesorovi stačí…
- - -


- - -


27 komentářů :

 1. Pokud prezidentská diskuze v ČT nebude vedena korektně a budou-li stranit panu Drahošovi, bude to na žalobu k soudu a zrušení koncesionářských poplatků.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To přece nikdo nemůže čekat, ČT a objektivní, na to ji přece peníze nuceně neodvádíme. Kreativci pracují až se jim kouří z hlav, jde jen o to, aby Drahoš udržel svoje téma mimo téma, a s tím má problém. Nic nepromyslel, nic neprocítil, je závislý na tom, co si zapamatuje od poradců a moc toho nepotratil.

   Vymazat
  2. to už mělo proběhnouti dávno - zruěení poplatků.Není možné platit takové sračky a žvejkoviny co v čt1 dávajíTo nežera ani naše koza LízaDvořáku pěkně si tam mastíte kapsu.Co také chceme od dětí šmejdů jako Ruml.

   Vymazat
  3. Veřejnoprávní média jsou vskutku problém. Jak zajistit punc nestrannosti. Včera stranila soudruhům, dnes dobroserům a komu budou stranit zítra?
   Jediné, co by snad mělo šanci, jsou peníze.
   1) Jasně definovat a oddělit veřejnoprávní média od soukromých.
   2)U veřejnoprávních zakázat financování ze soukromých zdrojů.
   3)Veřejná média zbavit filmové a televizní tvorby. Jejich činost zúžit pouze na zpravodajství.
   4)Zrušit koncesionářské poplatky. Televizní signál zakódovat s tím, že kdo bude chtít slyšet a vidět jejich zprávy, zaplatí si je stejně, jako u komerčních stanic.

   Tím by se dalo snad dosáhnout objektivity a vyváženosti. Stejně, jako ve výrobě a službách o úspěšnosti firem rozhoduje kvalita, mohl by tento systém dosáhnout zlepšení stavu v ČT.
   Zaměstnanci televize se musejí naučit bojovat o svého zákazníka - živitele. Pokud by k tomu došlo, zvednou bezděky laťku i komerčním stanicím.
   A zapomněl jsem dodat, rozhodně nezavádět žádnou cenzuru. Pokud se problém bude týkat zejména jednoho etnika, náboženství, nebo národnosti, bez obalu sdělit, koho se týká. Je to zrcadlo, které jasně určí směr i možnost sebenápravy dotčené skupiny.

   Vymazat
  4. Dnes má svátek Miloš!!!! Miloš, všechno nejlepší a natrhni zítra čété vysílací plán!

   Vymazat
  5. Má-li náš pan president svátek ,tak přeji kupu zdraví .Držíme palce a věříme,že Čechové vidí a slyší.Neziskové organizace zakázat a z rozpočtu nefinancovat.

   Vymazat
 2. Nikdo by se nedivil kdyby nám po Milošovi šlapali jako to dělají celé jeho volební období.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Drahoš Drahošovi Drahošem - Výstižný titulek. Sedí jako přísloví "Ježek sám sobě kadeřav". sck

   Vymazat
 3. Charisma neměl ani jeden kandidát. Posledním charismatickým kandidátem byl V. Havel, který se ženám líbil svým neuhlazeným životem a podobností s řadou světových osobností, kdy v 60. letech byl mě kenedyovské charisma, v letech 70-80-tých měl charisma a podobu J.P. Belmonda (rifle, účes, bunda)a v letech 90tých a OOtých, kdy se po životních zkušenostech přidalo werichovské moudro, měl šarm Jeana Maraise. Bohužel v politice již tak zručný nebyl. Pokud budou přímé volby za 5 let, měli bychom připravit osobnost již nyní, jinak hrozí, že budou opět pouze nevýrazné osobnosti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 1:29 Jestli si podle stejných měřítek vybíráte zedníka, instalatéra, holiče a lékaře, tak vám nezávidím. Prezident by měl být především mravný a umět "řemeslo", na jeho charisma s prominutím kašlu. Havel byl zrovna odstrašujícím příkladem, jaké škody může váš postoj napáchat.

   Vymazat
  2. No to koukám, co mi jakýmsi záhadným způsobem uniklo. Tak Ehm Ééééé Chrchla měl charisma, že z něj ženy přepadalo nekontrolovatelné brnění v podbřišku a pánové se přestávali mýt.
   Dnes je možné už vše, ale já jsem spíše z nudy během čekání na to, až ze sebe svým oslnivým monotónním huhňáním vypraví další banální myšlenku představovanou jako světový objev, sledoval, jestli doprskne až na kameru, jestli zadrží říhnutí(či prdnutí) a zda mu z nosu holub vypadne nebo ne.
   Vedle Václava "Belmonda" Letiště mi připadá charismatická už i automatická pračka plněná shora.

   Vymazat
  3. anonyme tak kouká což bys to byl ty,kluku ušatá znalá,koukám že jsi narazil na bubíka Marasta.že to píšeš ty buzíku Jando?Odhal se.Ale vážně,nevidím tě člověče ale máš větší charizma než ty co jsi vyjmenoval.Kždopádně nesaháme ožealovi Havlovi po kotníky,co kecám ještě vlastně vejš.Jediná ženská co se do něj zakoukala,vlastně do jeho peněženky,byla Dáša,Zajdi do jeho knihovny a Žanťák ti to humanitárně vyklopíJestli toto je charizma tak fuj,nechci

   Vymazat
  4. Havel měl charisma? Kdyby neměl prachy a nebyl z rodiny, tak by po něm pes neštěkl, sorry. Jeho žena měla charisma, ale on teda ani náhodou.

   Vymazat
  5. "Vedle Václava "Belmonda" Letiště ..." - Co máte proti automatickým pračkám? Ausgerechnet shora plněným?! Dokonale nahrazují manželku! (Včetně toho plnění).

   Vymazat
  6. 1:29
   Jako kumoristická vložka do Dikobrazu to bylo celkem obstojné. Spletlt jste si časopis
   Václav

   Vymazat
 4. Charisma u Havla ?Leda pro béhule a zlatokopky !Jinak diletantsky nepoliticky politik ,kolaborantský synacek a valecny americký štvač s alkoholickym mozkem.

  OdpovědětVymazat
 5. Vážení, je naivní se domnívat, že s příchodem Drahoše se něco změní, leda tak dozraje, protože problém netkví v prezidentovi, ale v moci. Pokud vyhraje Zeman, bude zároveň poražena ČT a ČRo, tedy pravdoláskaři, kteří si udělali z veřejnoprávních médií dojnou krávu.
  ČT neomaleně vede kampaň proti Zemanovi, ač má být nestranná, všichni lidi u nich vědí o co jde.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Omyl, změní se. Národy se staletou kulturou se budou rychleji a efektivněji mixovat do zániku, Sioobce a jejich dlouhé prsty se budoucnu utužovat na základě pozitivní diskriminace. Sionadvláda pod vedením siobankéřů a elektronický koncentrák veškerých bankovních operací se budou utužovat. Parazitismus bude posilovat. Parazitismus totiž posiluje vždy, když se někdo cítí vyvoleným!

   Vymazat
  2. Ruda To se budete divit jste tady nečetl plány kavárny?

   Vymazat
 6. Jo pan Drahoš má k lidu blízko! Každý si dnes může s jistotou říci. Akademik a blbej jako já, obyčejný blbec! Kam se na jeho lidovost sere pan Zeman!

  OdpovědětVymazat
 7. "Byl jeden mnich, měl spoustu knih a věděl hovno co je v nich".
  PS: Tak už máme dvě "geniální" sebevědomé knihovnice. K Mirce Němcové přibyla paní Drahošová. Jo když se nám v Česku daří, tak se daří!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Knihovnice v souvislosti bachor, čepec, kniha, slez.

   Vymazat
 8. Ukrutný strach z toho co by po zvolení Zemana a Babiše mohlo přijít, žene všechny zloděje do bitvy proti Zemanovi. Pokud chceme dnešní neutěšený stav změnit a nejít proti proudu, volíme Zemana.Pokud horních 10 000 elitářů a k nim zhlouplí Pražáci vnutí celé republice t.j. dolním 10 000 000 miliónům své zhoubné představy o svobodě a demokracii, tak to teda potom potěš klobás. Pokud chceme aby byla vystavena stopka zlodějům, tunelářům, demagogům a manipulátorům v ČT a jinde dáme o víkendu hlas Zemanovi. Mimochodem dnes má svátek Miloš, přeji vše nejlepší, hodně zdravíčka a dalších pět roků. poctivé práce na Hradě. Ještě něco, včera jsem zkouknul pořad pana Soukupa na TV Barandov o stavu naší justice na Chomutovsku. Velice doporučuji všem. Po dlouhé době konečně jeden investigativní pořad kde jmenovitě tepe veuvěřitelný bordel v naší justici, který právě ty výše uvedené grázly dosti dobře odhaluje. A teď si představte že by mohl v takovýchto dělat dále a třeba by si posvítil na Bakalu, Kalouska, Béma a jiné parazity. Pokud vyhraje Drahoš a třeba Fiala, tak s ním velice rychle zatočej a vůbec bych se nedivil, i zavřou. Jak říkám ukrutný strach je žene...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To se budete divit, co zlodějů se při volbách vyvalí do uren.

   Vymazat
 9. Největší blbci jsou většinou ti, co se fotí před svou výstavkou knih, či jejích hřbetů.

  OdpovědětVymazat
 10. JAN KELLER K Jiřímu Drahošovi:
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Drahosi-reknete-to-jasne-Jan-Keller-vznasi-ke-kandidatovi-dotaz-z-oblasti-migrace-521458

  OdpovědětVymazat
 11. Tak Drahošovi to postačí určitě, republice však nikoliv...

  OdpovědětVymazat