Reklama

.

.

pátek 19. ledna 2018

Drahoš podepsal lumpárnu - dobové ohlasy

Radim Valenčík
19. 1. 2018 blog autora

Včera jsem uveřejnil první díl série nazvané "Drahoš podepsal lumpárnu, to jsem napsal už tehdy", viz:
http://radimvalencik.pise.cz/5380-drahos-podepsal-lumparnu-to-jsem-napsal-uz-tehdy.html

 
(Na Nové republice vyšlo dnes - zde)

Hlavní částí článku, který zaznamenal rekordní počet ohlasů, je rozbor (odstavec po odstavci) celého dokumentu ze 17. srpna 2017 "Vědci proti strachu a lhostejnosti", který tehdy Drahoš podepsal a o kterém dnes tvrdí, že v něm nebylo nic, v čem by dnes měl změnit názor. Tvrdím, že uvedený dokument je tendenční, nevyvážený, místy až štvavý a napsaný účelově.

Celá tehdejší výzva je zde: http://www.vyzvavedcu.cz/

Signatáři v dokumentu vyzývají k "opatrnosti v soudech a kritickému pohledu na svět" a také k tomu, abychom se "neodvraceli od cizího neštěstí". Prorocky jsem je tehdy ve své analýze poznamenal na jejich adresu:

"Doufám, že jste si vědomi vašeho vlastního závazku, když jste výzvu podepsali. Abych se nemusel někdy v budoucnosti (třeba i ne tak vzdálené) ptát – kde jsou naši akademici?"
Jenže naši "akademici" za celou dobu od 17. srpna 2015 dodnes nepocítili potřebu opatrnosti v soudech, kritického pohledu na svět, pomoci druhým v jejich neštěstí. Žijí ve světě, kdy se s těmito problémy nepotkali, mezi lidmi, které problémy nemají...

Normální lidé to ovšem vidí jinak. Připomenu komentáře k mému rozboru z té doby. Uvádím je všechny, v autentické podobě a ve stejném pořadí, v jakém byly uveřejněny během o něco málo víc než 24 hodin:

Komentáře k článku: Uprchlíci probudili akademiky?

17. 08. 2015 - 22:16
glosglober: Evropa není připravena na přijetí ekonomických uprchlíků, neumí zatím řešit dobře ani svoje problémy. Nikdo se nezajímá o skutečnou příčinu imigrantské krize, protože všichni vědí, že za ní stojí světová kapitálová krize a ekonomika odpovídající konci feudalismu. Dokud se nenapraví světový ekonomický řád a nezabrání se růstu kapitálu bez vytvoření odpovídajících hodnot, tak čeká svět válečný požár. Řešení důsledku je vždy v řešení příčin. A o tom se na mezinárodním fóru ještě nejednalo !!

18. 08. 2015 - 06:37
ondřej zemek: Tleskám, naší akademické obci (jako celku) chybí schopnost, či ochota, zabývat se problémem v jeho podstatě, nikoliv jen jeho jevovou stránkou. Proč? Nedostatkem intelektu to přece není.

18. 08. 2015 - 09:07
mariesevresova: pan J. Sokol nemá bohužel logické myšlení, a to se projevilo již, když čssd vodila kandidáty na hrad jak na promenádu (chyběla jen v plavkách) a navíc podrazila nejen Miloše Zemana, ale celou základnu a přesto jsou titíž lidé ve vedení, proto p. Sokol zafilosofoval, zbytečně.

18. 08. 2015 - 14:33
pavel: Ta výzva jakoby se tváří pozitivně, přesto ve mne budí odpor.
Konkrétně nabádání politiků k ignorování vůle občanů a médií k autocenzuře vede v konečném důsledku k ještě většímu pocitu občanů nemohoucnosti ovlivňovat dění. A tedy k oné "hysterii".
To opravdu mají její signatáři žaludek o kousek dál mluvit o potřebě kritického myšlení?

18. 08. 2015 - 20:58
vlad kremsa: Měli je radši nechat dál spát!!! Pavěda v České epidemii běd, různých pseudouniversitách, podpořená diplomy z Plzně?!! Co vyzkoumali za ta léta? Kde jsou alespoň nějaké výsledky za ta léta "výzkumů"? JSOU TO SPECIALISTÉ NA MIGRACI A PŘIDRUŽENÉ OBORY?!?

18. 08. 2015 - 23:13
františek: Moudré řeči moudrých. Přichází jako uprchlíci a místo velmi potřebné pokory hrozí a demolují zařízení ubytovny a drze vyžadují i to co nemusí dostat. To pro mne nejsou uprchlíci ale přivandrovalí teroristé. Stát měl takové okamžitě deportovat tam, odkud přišli. Za druhé, uvědomují si moudří, co to stojí náš stát? Dopravu, střežení, stravu, ošacení, ubytování a další požitky?? Asi ne! Peníze nejsou pro naše potřebné, staré, nemocné a postižené DĚTI !/! Souhlasím s panem prezidentem a těch vašich 2000 slov roku 2015 je mi hanba. Já bych se nepodepsal!


(Pokračováním připomenutím dalších dobových kontextů)
Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/5381-drahos-podepsal-lumparnu-dobove-ohlasy.html

6 komentářů :

 1. Logika migrantů je přímá a zdá se nenapadnutelná, správně to již definoval Kadáfí: " Vy, (západní Evropa) jste po staletí plenili a vykořisťovali naše země. Teď si my zpátky vezmeme, co nám patří!" Takový je plán. Žádná integrace. Této skutečnosti vyúžila administrativa Spojených států (lépe řečeno státní elita či " Deep state") k ekonomickému boji proti Evropě. Žádná humanita. A lidé za Drahošem jsou její poskoci. Kampak si chodí "dirigent" Kolář pro noty? No přece na Tržiště...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21:30 Souhlas opět jde zlo z usa.

   Vymazat
  2. 22:53 proc ho zerete? Jste hloupi ci co?

   Vymazat
 2. Vše po vzoru Akademie věd SSSR!Centralizovaná věda v řízení státu!A z příkazu SSSR to vzniklo i u nás-Akademie věd ČSSR nyní za kapitalizmu Akademie věd ČR! Ó,jak se jim těm"vědcům" ta komunistická vymoženost-parazitovat za peníze daňových poplatníků!Kde to na kapitalistickém Západě existuje?NIKDE!A jaké skvělé výsledky pro náš stát?Kulové s deštníkem!Rozprášit tu bandu akademiků,ať ukáží,že se o sebe umí sami postarat!Je to dnes líheň HAVLOIDNÍCH prašivek a antivlasteneckých peticí!DRAHOŠ?Toho (jakožto všechny ostatní jezdící na Západ) na jeho cesty na kapitalistický Západ jednoznačně úkolovala kontrarozvědka ČSSR k provádění průmyslové špionáže,jinak by jezdil jen prstíčkem po mapě nebo by si ho mohl strčit do pr....!Takže tento křivák byl bez jakýchkoliv pochyb ŠPIONEM!V EVIDENCI STB JEJ PROTO BUDETE ASI HLEDAT MARNĚ!"Vědci".

  Beran

  OdpovědětVymazat
 3. Panove prispevkari !
  Vsechny ty vase "elity" a "vedci" maji nasrano v palicich !
  Jinak by se nikdy nepropujcili k tomu , aby patrili k vitacum.
  Jesitni, zabedneni , omezeni, venkovsti KRUPANI jsou to, bez zakladnich vedomosti o neslucitelnosti odlisnych kultur, nabozenstvi, genu a rozdilnych prarodicu / puvodu.

  Vy Cesi, dopadnete jednou tak spatne, jako Boerove v Jizni Africe, ci v Rhodesii, nebo Francouzi na Haiti v 19-tem stoleti.
  Prestante je tolerovat ! Zruste jim diplomy a poslete do Sluknova mezi Romy ! Jsou to skudci nejen Ceska , ale i Evropy !
  (To, co zde pisi, je z osobni skusenosti v Africe, kde jsem prozil mladi. Terrorismus a smrt,
  ceka mnohe z vas !)
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máš pravdu, Honiči Lulua, ať to tu v Čechách vychcípá, je to národ blbů a debilů a ta Akademie věd s těmi idiotskými proklamacemi a peticemi je toho jasným důkazem...Chlapi jsou tu posraní, nebo přihřátí a za největší štěstí považují dřít na germána a ženský zas dělat kurvy po celém světě a pašovat drogy pro musulmanské špindíry jen proto, aby si kupovaly krámy, které vůbec nepotřebuijí, už jsou ty krávy tak zdegenerované, že si manikůru u těch svých kravích kopyt nejsou schopny udělat samy a musí jim to dělat rákosníci v supermarketech...s touhle zemí a s Evropou, jako celkem je konec...

   Vymazat