Reklama

.

.

úterý 16. ledna 2018

Drahošův vládní plán

Eric Best
16. 01. 2018 Fleet Sheet's Final Word 

Po malém zdržení se očekává, že dolní komora Parlamentu bude dnes drtivě hlasovat proti vyslovení důvěry vládě Andreje Babiše. Další vývoj bude až do zvolení nového prezidenta ve hvězdách. Jestli Miloš Zeman prohraje, není vůbec jisté, že pověří Babiše i druhým pokusem. 

Pokud to neudělá, pozornost se zaměří na Jiřího Drahoše, který opakovaně prohlásil, že Babiše premiérem nejmenuje kvůli trestnímu stíhání, které se nad ním vznáší. Jak by tedy prezident Drahoš postupoval? Dožadoval by se, aby Babiš ustoupil a křeslo premiéra přenechal Richardu Brabcovi z ANO? Nebo by pověřil Petra Fialu z ODS, kterého by při pokusu o sestavení většinové vlády, na které trvá, čekal tvrdý dopad na zem? 

Jednání o vládě ustrnula na mrtvém bodě a jednou z největších otázek pro debaty před druhým kolem bude, jak tuto situaci vyřešit. Zeman dal jasně najevo, jakou variantu preferuje (ANO + ČSSD s podporou KSČM). Jaký je Drahošův plán?

19 komentářů :

 1. Jestli jsou KSČM + SPD jenom trochu soudní, měli by hlasovat pro menšinovou vládu. Ve vládě se nenamočí , ale bez nich Babiš nic neprosadí. Druhý pokus nebude , protože p. Prezident Drahoš zřejmě P. Babišovi druhou šanci nedá , pokud to pan Prezident nestihne do 2 kola voleb

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V nějakém článku se píše , někteří voliči ANO zvažují , že podpoří Drahoše .Tito idioti si neuvědomují , že si tímto podřezávají pod sebou větev . Pak se budou divit jak s nim Drahoš zamete .

   Vymazat
  2. Tak on s nima zamete především Zeman, když řekne, že už nebude dělat žádná závažná rozhodnutí a nejmenuje Babiše v druhém kole. A pak nám všem zamává, pápá, tak se tu mějte, budu vás sledovat u teletextu a nejezděte za mnou, bude zavříno. Jemu to může být v podstatě fuk, když ho nezvolí, tak už mu na Mynářovi aspol nebude záležet, takže jim nebude domlouvat žádné šolíchy. Akorát je mi líto Ovčáčka, s tím byla fakt sranda. Doufám, že ho zaměstná Soukup, byl by to skvělý redaktor pro debaty. Na to by koukal každý. I já. A že jsem viděl naposledy tu hromadnou sebevraždu u Moravce a před tím něco u Moravce ještě před volbami, kde vypadnul Paroubek. To už je více než 6 let.

   Vymazat
  3. V našem právu je jasně dáno, že každý "SMÍ" dělat vše, co mu není zákonem zakázáno, a "MUSÍ" dělat jen to, co mu je nařízeno zákonem. Prodal Agrofet (třebas i s snad s nějakým záměrem Čapí hnízdo? Prodal. Mohl to udělat? Mohl. Bylo potom jeho? Nebylo. Mahla si pak tato akciovka žádat o dotaci? Mohla. Požádala? Požádala. Dostala ji? Dostala. A určitě si to neschvalovala sama. Šlo jí hospodaření? Moc ne. Koupil to Agrofet zpět? Koupil. Mohl to udělat? Mohl. Já sám jsem držel ve společnosti kosmetiku jen pro svou manželku, abych od ní měl pokoj, a ona si mohla hrát na zaměstnanou a neměla pocit zbytečnosti. Doplácel jsem na to, ale měl jsem klid pro provozování ziskových činností. Možná to bylo u Babiše stejné. Princip je takový, že Agrofet (Babiš) prováděl úkony, které mu zákon nezakazoval. Proč tedy to stíhání? Zde vidím opravdu politikum a snad i závist. Prezident zeman by měl utnout výmluvy "opozice", že se stíhaným do vlády ne, a diskuze o vydání. Měl by dát všem milost. A pokrytci z ODS, ČSSD, dřívější ODA KDU-ČSL a naší veřejnoprávní televize i dalších médií by si měli vzpomenout, jak sněmovna hlasovala o vydání tehdejšího ministra financí Ing. Kočárníka, který bez souhlasu vlády poskytl (tuším) České pojišťovně záruku na rizikovou trasakci ve výši ŠESTI MILIARD korun, a stát musel tyto peníze zaplatit. Sněmovna ho nevydala (navždy), Kočárník odešel z politiky, a do několika dnů byl předsedou správní rady té společnosti, které "dal" šest miliard. To je 120 x více, než je vyčítáno Babišovi. Věřím, že se mu odměnili, a na mzdách a odměnách mohli klidně "pustit" i miliardu, ono by jim dost zůstalo.

   Vymazat
 2. Jsem zvědav na KSČM; že by panenka v koutě anebo pochopí, proč vůbec existuje!

  OdpovědětVymazat
 3. Ještě Drahoš prezidentem není a nedopusťme aby byl. Nestojíme ani o Kalouska a jeho Demokratický blok. Byl by to návrat ke všemu špatnému, co tady bylo. Lidí si zvolili změnu a tu respektujme. Využijme konečně šanci na změny. Volme pana ZEMANA.

  OdpovědětVymazat
 4. Pan Best podle všeho nebere v úvahu fakt, že i po volbě zůstává dosavadní president ve svém úřadě do března.
  A třetí návrh (pověření) podává předseda Sněmovny pan Vondráček.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A b bude mít k tomu úřadující p. Prezident ústavní právo, když nevyhraje volby ??? ABY NEZAČALI (DB) zase podávat žaloby na neústavní postup????

   Vymazat
  2. 12:34

   Na kompetencích presidenta se - dokud je v úřadě - nic nemění. Není tedy co "žalovat".
   To není jako např. vláda v demisi.

   Vymazat
  3. Zeman se rozhodne podle toho, jak bude s kým chtít zamést. Už mu o nic nejde, dcera do politiky nepůjde, takže s nima vyjede se všema. Babiše po druhé nejmenuje a bude se bavit, jak se tu bude pištět.

   Vymazat
 5. Bude-li Jiří Drahoš v příštím týdnu zvolen prezidentem ČR nic mu nezabrání, aby Pavla Bělobrádka (KDÚ-ČSL) pověřil funkcí premiéra, který sestaví vládu za pomocí stran tzv. "Demokratického bloku". K nim se připojí poslanci Pirátů, ČSSD a další (např. z ANO), kteří "pochopí situaci...", jak to zřejmě už "pochopil", dle svého vyjádření po 1.kole, i Andrej Babiš!

  Jiří Drahoš se tak odvděčí Pavlu Bělobrádkovi a jiným, jehož(jejichž) požadavky splňuje, za podporu při volbě prezidenta. Toho Pavla Bělobrádka,, který považuje za milé krajany členy
  "sudetoněmeckého landmanšaftu"
  L.S.

  Více :
  http://www.novarepublika.cz/2018/01/sudetonemecky-landsmansaft-jeho-mily.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:21 Já četl že kraďousek bude premiér ale ono to vyjde nastejno.

   Vymazat
 6. Zenan zastavi stihani at bude zvolen, nebo nezvolen

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Doporučuji vám "nedělat účet bez hostinského ...", v tomto případě prezidenta Miloše Zemana.
   L.S.

   Vymazat
 7. škatule škatule hejbete se a pořádně za naše peníze.A hlavně dělejte hodně kraválu,důležitosti,nepostradatelnosti.Každému snad ,snad je jasné že pkud vychraje Drahoš je to tu v ryti.Nejsem Zemanovec ale Zeman ve funkci je nutnost pro tuto zemi jinak jdeme do kopru,A těch 40%lidí ležících doma na kanapičku,tak těm bych nakopal prdele,protože šmejdi jde i o vás potom brečíte,klejete a děláte chytráky u piva.

  OdpovědětVymazat
 8. Drahoše prezentují, jako vědce, jenže to žádný vědec není, protože se většinu doby zabýval pletichami a intrikami ve vědecké branži a neznám nic do by konkrétně ve vědeckých publikacích, prezentoval. I včera v diskusi na ČT 24 zaznělo, že se ve vědeckých sférách hlavně zabýval politikou a práci s politiky. Brýle, které nemusí nosit, má hlavně kvůli tomu, aby dělal dojem serióznosti, protože po odložení brýlí vypadá neseriózně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jakkoli mám i k panu prezidentu Zemanovi negativní připomínky, půjdeme ho volit celá rodina, protože volba jeho podivného protivníka je totéž, jako zvolit smrt. Drahoš by totiž nepochybně napomohl volbě takové vlády, která by i s prezidentem odsouhlasila rozmístění amerických strategických zbraní na území ČR.

   Vymazat
  2. 15.58.-mám stejný názor.Byl by to konec ČR.Postupem času z nás budou buď mrtví,nebo při nejlepším "jen nežádoucí".

   Vymazat
 9. Podívejte se na tohle:
  https://aeronet.cz/news/odhaleni-natvrdo-kdo-voli-jiriho-drahose-voli-ve-skutecnosti-miroslava-kalouska-budoucim-premierem-voli-karla-schwarzenberga-jako-mentalniho-guru-voli-celou-top09-vcetne-kromerizske-vyzvy/

  OdpovědětVymazat