Reklama

.

.

středa 24. ledna 2018

Dva milióny svědků: Drahošův poučný debakl

Radim Valenčík
Radim Valenčík
24. 1. 2018   blog autora

Dva milióny svědků vidělo Drahošův debakl na TV Prima v duelu se Zemanem. Chtěl jsem napsat, že celý duel lze sledovat na záznamu, ale ve všech dostupných odkazech se objevilo (jak jsem zjistil v 8.00 ráno):Viz: https://www.youtube.com/watch?v=ZKxBrpVdbR0
Nebo: https://www.youtube.com/watch?v=DN7-F-ln_B8
(Pozn.redakce - díky pozornému čtenáři můžeme nabídnout jinou adresu, na které záznam duelu funguje:
http://prima.iprima.cz/cesko-hleda-prezidenta-1/prezidentsky-duel-finale 
Aktualizovaný dodatek:

Jak jsem byl upozorněn, na iPrima je to celé, musíte si protrpět tři reklamy, ale opravdu to stojí za to, velmi významné pro osvětu našeho národa:

http://prima.iprima.cz/cesko-hleda-prezidenta-1/online-cela-debata-milose-zemana-jiriho-drahose-na-primeHodně rozpačité tváře stoupenců Drahoše:Pokusím se k tomu dát několik poznámek:

1. Drahoš byl neuvěřitelně slabý. Víc, než kdokoli čekal. Viděl jsem prostřihy na tváře Hilšera a Horáčka, kteří byli zděšeni. Teprve v závěru debaty si uvědomili, že by měli svého favorita podporovat. Výkon, který Drahoš podal, byl pod úrovní horších studentů u našich státnic (a to, jak mohou naši studenti dosvědčit, jsem k nim dost kritický, pokud jde o schopnost samostatného a kritického myšlení).

2. To, co Drahoš předvedl, nebylo ovlivněno Zemanem, který podal standardní výkon. Moderátor ho rovněž neuváděl do složitých situací, spíše naopak. Ani atmosféra v sále nebyla příčinou Drahošova selhání, ta totiž vznikala postupně; po pravdě řečeno chápu diváky, že jim po určité době od zahájení duelu nezbylo než se hlasitě smát. Měli nad výkonem plakat? Nebo projevit zděšení nad tím, co viděli a slyšeli? Příčinou selhání byl Drahoš sám. Mimo reálný svět, figurka, se kterou se manipuluje neschopná vlastního úsudku.

3. Při této příležitosti považuji za důležité zastat se české vědy. Ta zdaleka není ve stavu, jaký by vyplýval z výkonu, který předvedl ten, kdo hlavní stánek české vědy – Akademii věd ČR – po dobu osmi let řídil. Drahoš se do této pozice dostal ne náhodou. Jakákoli pozitivní změna musí vycházet z opory ve vědeckém poznání. A tak současná globální moc postupuje vůči vědě podobně jako vůči mediálnímu mainstreamu. Dosazuje slouhy a poskoky, aby roli vědy sterilizovali a paralyzovali. K tomu dodám na adresu veřejnosti:

- Važte si vědy, zejména té, která je schopna odpovědět na otázky, co se v dnešním světě děje. A podporujte ty, kteří přes působení Drahoše a podobných se snaží vědu rozvíjet.

- Platí to i z druhé strany, kdo chce dělat poctivou vědu o společnosti, musí být schopen komunikovat s veřejností. Mohl bych uvést řadu příkladů, kteří se o to snaží. Ale aspoň jeden příklad za všechny – Ilona Švihlíková. Je schopna vystupovat srozumitelně na veřejnosti, snaží se pochopit podstatu příčin současných problémů, důsledně dodržuje zásady vědy a kritického myšlení.

4. Vzniká otázka, proč do role v Akademii věd ČR a nyní za kandidáta na postup do "vyššího levelu" byl vybrán člověk typu Drahoše. To bezprostředně souvisí s logikou fungování současné globální moci, viz:

http://radimvalencik.pise.cz/4432-pred-jihlavou-o-degeneraci-soucasne-moci.html

Právě takové slouhy jádro globální moci potřebuje. Má to jeden problém. Současné jádro globální moci je v krizi. A jako čert kříže se bojí těch, kteří by se pokusili o reformování toho, co se přežilo, co devastuje současný svět a ohrožuje přežití naší civilizace. Proto spoléhá na stále větší a větší hlupce a omezence. Kam až to došlo, se mohl přesvědčit včera každý na vlastní oči. A doufám, že se celý záznam duelu někde objeví, případně se bude šířit jinými formami než přes internet.

5. Potvrdilo se, že nejdůležitější v těchto prezidentských volbách je probouzení a vyzrávání vědomí a sebevědomí veřejnosti směrem k pochopení toho, o co jde a co dělat. Včerejší Drahošovo účinkování v tom sehrálo a ještě sehraje mimořádně významnou roli.

6. Loni v březnu jsem napsal na svém blogu článek "Ví Drahoš, do čeho jde?". Dovolím si z něj citovat:

"Akademie věd ČR v drahošovské době moc pozornosti tomu, o co dnes jde, nevěnovala. Ale o velké peníze vždy škemrat dokázala. Lidé v naší zemi si zaslouží, aby měli ve vědě oporu (jsou dost inteligentní, aby dali oporu vědě). Nechápu, jak ten, kdo nedokázal z pozice AV ČR využít autoritu vědy proti lampárnám, chce kandidovat proti tomu, kdo to dokázal z pozice prezidenta?!

Chcete volit "slouhu slouhů globální moci" do pozice fíkového listu krytí lumpáren? ... Není v tom nic osobního. Jen nechci, aby byl prezidentem "slouha slouhů globální moci". Pokud jde o Drahoše, je sice zdatný technokrat (jak mě upozornil na základě osobních zkušeností jeden můj známý), ale to rozhodně nestačí. Když chce někdo vstoupit do velké, dokonce do globální politiky z pozice vědecké funkce, aniž by se před tím pokusil využít svých pravomocí (i odpovědnosti) za ovlivnění současného společenskovědního výzkumu ve smyslu poznání toho, jaké jsou příčiny současných problémů, považuji to za zjevný rozpor: Osobně se opírat o autoritu vědy v politice a současně nevyužít vlastních kompetencí k podpoře autority vědy vůči politice (k podpoře řešení otázek, které s problémy současné politiky souvisejí s využitím možností vědy). Jak chce ustát působení sil současné globální moci a nezměnit se v jejich figurku? Jakou máme záruku? Ví vůbec Drahoš, do čeho jde?"---
Viz: http://radimvalencik.pise.cz/4404-vi-drahos-do-ceho-jde.html

Aktuální je celý článek. Realita zašla mnohem dál, než bych tehdy očekával.

- - -
Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/5399-dva-miliony-svedku-drahosuv-poucny-debakl.html

32 komentářů :

 1. Drahošův výkon byl vskutku katastrofální. Byl jsem z toho až zděšen. Kde nic není, tam ani smrt nebere. Zeman si ho namazal na chleba. To jsem nejenom četl, ale i pomyslel. Ovšem!!! Bakaloviny vsadily vše na jednu kartu a naprosto nepokrytě píší opak. Spoléhají se, že duel nevidělo osm miliónů, ale jen dva. Další jsou chytřejší a tvrdí, že to byl duel nic moc a prý neví, že jsou oba stejní :D. Jistý klasik napsal, že jsou dva druhy vládců. Silný (na toho doplatí) a slabý, s kterým se dá manipulovat. Drahoš patří do druhé skupiny.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. KDO JE PAN PROFESOR DRAHOŠ?

   Opět tu máme studenou občanskou válku Pražáků proti všem. Když se v těchto dnech projdete po Praze, tak se dozvíte, že pana Zemana volí jen lidé z venkova, kteří jsou debilní, frustrovaní a nevzdělaní. Ve zkratce to znamená: mizerné vzdělání, ruština, cibule, pivo, tlačenka a závist. Pokud chcete spáchat sebevraždu, tak Pražákům řekněte: Já ty lidi z venkova co tam volili Zemana znám, jsou celkem spokojení, jsou vzdělaní a žijí svým kulturním životem, často i bohatším než vy žijete tady v Praze...

   Zdivočení Pražáci již po několikáté chápou demokratické volby jako občanskou válku, ve které je třeba zlého Zemana nejen porazit, ale jeho mrtvolu ponížit, vyválet ve výkalech, posypat moukou, nabodnout na kůl a vystavit na věži Staroměstské radnice nejlépe tam, kde před čtyřmi stoletími v roce 1621 už jednou visely hlavy poražených nepřátel jediné správné víry. Všichni totiž musí souhlasit s tvrzením, že Zeman je ošklivý a chromý alkoholik a dementní ruskočínský agent. Naopak pan Drahoš je anděl: je moudrý, nažehlený a slibuje, že má nějakou strategii. Také stále zdůrazňuje, že je profesorem jako byl Tomáš G. Masaryk. Každý tupý venkovan přece musí pochopit, že každý, kdo je profesorem (pan Drahoš v oboru chemie), tak je automaticky také univerzální autoritou ve všech ostatních oblastech lidské činnosti včetně nejvyšší politiky. To je ale nebezpečná pověra založená na vyčůraném zneužívání údajné autority v jednom oboru do ještě větší domnělé autority v úplně jiném oboru. Skuteční odborníci to samozřejmě nedělají. Náš pan Drahoš si ale věří, že bude lepší prezident než by jím byl sám Einstein.

   Nechme však nemilosrdné obrázky a zeptejme se, jaký je vlastně největší životní vědecký objev pana Drahoše? Jsou to články a laboratorní experimenty popisující chování bublinek v kapalinách pod tlakem, které pan Drahoš publikoval v různých obměnách v různých časopisech od 80. let minulého století až do nedávné doby? Nebo to je za těch cca 40 let vědecké kariéry ještě něco jiného, co by měla veřejnost znát? Bylo by také dobré se dopátrat a zveřejnit docentskou habilitační práci pana Drahoše, která měla být údajně obhájena v roce 1994 a která ze zákona musí předcházet jmenování profesorem. Vyvrátilo by to pochybnosti, že žádná habilitační práce nikdy nebyla napsána a titul docenta pan Drahoš obdržel jen za soubor článků s přihlédnutím na rehabilitaci za údajný politický útlak před rokem 1989, přestože ho tehdejší režim na rozdíl od mnoha jiných v období 1985–1986 vyslal na studijní pobyt na Univerzitě v Hannoveru v západním Německu a na půlroční pobyt od ledna 1989 na Universitě v Sao Paulu jako hostující profesor, kterým se však oficiálně stal až v roce 2003.

   Pan Drahoš je údajně uvážlivý, rozumný a slušný člověk. Čili přeloženo do srozumitelné češtiny je to bezbarvý a omyvatelný kandidát zcela ve vleku svých sponzorů a poradců. Je to figurka, která nebude lobbistům dělat potíže. Takto byl totiž záměrně vybrán, lidé na pozadí využili jeho pracovitosti a ambicióznosti, která se přetvořila do chtivosti se stát prezidentem. Takto se chovají všichni stárnoucí kariéristé, Proboha, to si pražská kavárna nemohla najít někoho jiného? Je to vlastně směšné, jak Pražáci již po několikáté v úporné snaze to natřít venkovu, dokážou sami sebe znemožnit a položit se na vlastní lopatky. Dnes je pan Drahoš proevropský, protože si vyhodnotil, že to je pro jeho kariéru velmi výhodné, ale vůbec nevíme, co by pan Drahoš dělal na postu prezidenta republiky v době nějaké těžké mezinárodní krize, kterou si samozřejmě nikdo z nás nepřeje, ale může k nám přijít ze všech možných světových stran? Čí zájmy by hájil?

   Proč volit člověka, který očividně jen vycítil příležitost získat další titul do své sbírky, ale politickému řemeslu vůbec nerozumí?

   Vymazat
  2. Tak on pan profesor taky za totace trpel útiskem .Ach boooze ,podobne jako Daniela Kolarova ,ktera neslezla z jeviste,televizni obrazovky i z platen kin.Ci Horacek,Svérák a dalsi a dalsi .To

   Vymazat
  3. 12:23 No tak třeba ten Svěrák měl trochu potíže s cenzurou Cimrmanů, ale to třeba J. Nohavica či L. Procházková taky a přesto nezapškli a nepřestali kriticky myslet i po revoluci... Já myslím, že hlavní roli hrajou prachy, i když to schovávají za ideologie. Svěráci, Hřebejci - ti mají dotace rádi, i zakázky ČT. Konečně jsou na vlně a užívají si to bez ohledu na to, jak se jim práší od huby...

   Vymazat
  4. Pokud je Drahoš alespoň trochu soudný, tak hodí ručník do ringu.

   Vymazat
 2. Dostal jsem do schránky leták Drahoše. Dominuje slušnost. Dodal bych, že se slušností lze dojít dnes tak akorát do prdele. V nejlepším případě. Jinak tam popírá vše co dřív prohlašoval.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ono je rozdil, mezi "slusny" a "poslusny".
   Jura

   Vymazat
  2. 10:58 "Slušný člověk" Jiří Drahoš ?

   http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky/Jiri-Drahos-a-sudetonemecky-landsmansaft-180116.htm
   http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky/Jak-dlouhe-jsou-u-nas-prsty-SL-180123.htm

   Zřejmě záleží na "úhlu pohledu". Každý z nás má možnost si vybrat - já volím Miloše Zemana !

   Vymazat
  3. Slušní lidé stáli v praze špalírem, když vezli z Hradu na dělové lafetě tělo padlého Zastupujícího říšského protektora (etc. etc.) Reinharda HEYDRICHA, zatímco TEHDY NESLUŠNÉ zoufale hledalo GESTAPO s pomocí těch slušných... třeba Čurdy a konfidentů, kolaborantů chápajících potřebnost NOVÉ SJEDNOCENÉ EVROPY pod vedením Německého národa a Národního socialismu.

   Proč to píší? PROTO, ŽE POJEM SLUŠNOST NEMÁ PRO VŠECHNY LIDI STEJNÝ OBSAH, ANI STEJNÝ VÝZNAM. Nejedná se o exaktní veličinu.

   Vymazat
 3. Zde to funguje
  http://prima.iprima.cz/cesko-hleda-prezidenta-1/prezidentsky-duel-finale

  OdpovědětVymazat
 4. AVŠAK - S PREFERENCEMI TO PŘÍLIŠ NEHNE. BUDOU VOLIT KOHOSI NESCHOPNÉHO LOGICKÉ ARGUMENTACE POUZE A JEDINĚ PROTO, ŽE NENÍ ZEMAN.

  OdpovědětVymazat
 5. Dámy a pánové,
  musím smeknout před taktikou paní Drahošové a pana profesora Drahoše.
  Když jí přišla nabídka kavárny na to,aby pan profesor kandidoval na hlavu státu,nezalekla se.Ne, to ne,to není její styl. Není to jen tak nějaká puťka,je to silná a statečná žena .Dobře zná svého muže a ví,že doma pan profesor poslouchá jak hodinky.Co by tedy neposlouchal kavárnu.Že?A k tomu ještě na Hradě.Každý z nás by po takové nabídce znejistěl a pokládal si otázku ,zda na to má,zda je dostatečně fundován na tuto nejvyšší státní funkci.Né tak tato statečná žena.S usilovností sobě vlastní se vrhla do vymýšlení volební taktiky.
  Vědouce,že na presidentskou agendu pan profesor nemá,vymyslela jako hlavní motiv volební kampaně pana profesora „pokračování v tradicích Václava Havla“.Doma,když to spolu probírali,tak si pan profesor vzpomněl ,že po panu Havlovi by bylo úžasné obnovit tradici jízdy na koloběžce po hradních chodbách.Jsme národ Tyrše,to zaujme,to se bude národu určitě líbit.Fyzicky na to přece mám,přemýšlet to nepotřebuje.A navíc pana Zemana ihned tak vyautuju,protože ten na koloběžce jezdit ani nemůže.Má přece hůlku.
  Byl to fantastický nápad a paní Drahošovou pan profesor tak utvrdil,že v něm přece jenom dřímá velký státník.Koloběžky byly proto ihned objednány přes firmu Bakala u německé firmy Merkellová a Schulz.
  Cena byla sjednána
  příznivá a to pustit do ČR oficielně jen 2600 uprchlíků v prvním kole.Další splátky budou i s úroky specifikovány až po volebním vítězství a rozprostřou se do dlouhodobého splátkového kalendáře.
  Jak bylo ujednáno,tak bylo i konáno.
  Až do včerejšího večera to šlo.Po včerejším duelu pana profesora s panem presidentem Zemanem najednou paní Drahošová zjistila,že je spousta lidí-voličů,co nemají nějak pochopení pro jízdu na koloběžkách po Pražském Hradě a asi se jim nelíbí,že dojednaná cena za dodávku koloběžek je neúměrně vysoká.Je to divné.Když totiž jezdila s manželem po republice a předváděla se před některými „taky umělci a tak zvanou elitou „,tak ji všichni ujišťovali jaký že je to fantastický nápad vrátit se „k pravdě a lásce,co vítězí“.Každý z nich se totiž již těšil na svojí koloběžku.
  A teď, co s tolika koloběžkami.
  A kruci, kdo ty koloběžky zaplatí,když se národu nechce.
  Češi jsou prostě národ veskrze nevděčný myslící jen a jen na sebe.

  Chceš mu poskytnout zábavu a takhle se tě odvděčují.
  A paní Drahošová se už tolik těšila.

  OdpovědětVymazat
 6. Dobrý článek teď se na to dívala manželka a dost se u toho nasmála drahoše do koše.

  OdpovědětVymazat
 7. Nebudu polemizovat o obsahu článku. Ještě večer jsem v diskuzi k článku o duelu našel zajímavé vyjádření
  ZBAVTE NÁS HO !, Iluška, 23.01.2018 21:41:03
  Tak lidi, právě jste se dozvěděli, jaký hňup nám tady šéfuje. Tak ho prosím Vás zvolte za presidenta , ať se ho opravdu, ale opravdu ZBAVÍME. Budeme vám ,drazí voliči, velmi zavázáni a neskonale VDĚČNÍ.
  AKADEMICI.

  OdpovědětVymazat
 8. Jeden důležitý postřeh, který se ani tak neýká duelu, ale je to reakce jednoho politika na tento duel. Jde o Jiřího Pospíšila Z jeho NYNĚJŠÍ STRANY TOP 09:

  V podobném duchu se vyjádřil i předseda TOP 09 europoslanec Jiří Pospíšil. „Profesor Drahoš působil více uvolněně, byl v lepší kondici a jeho argumentace byla serióznější, pan prezident na mě působil unaveně,“ řekl Pospíšil. Podotkl navíc, že Zeman v debatě lhal, když tvrdil, že ústavní zákon by měl přednost před unijní legislativou, pokud jde o problematiku držení zbraní. Podle europoslance to není pravda.
  Zkopírováno z P.L.

  A teď krátký komentář očima politika (jsem důchodce a ne politik), který kritizuje oponenta za to co řekl, a neměl říct, nebo co prozměnu neřekl a měl říct a nebo co tím vlastně chtě říct. Obvinil Pana Zemana ze lži.

  Co nám pan Pospíšil vlastně tou větou o lži řekl?
  ŽE EVROPSKÁ LEGISLATIVA JE NADŘAZENA ÚSTAVĚ NAŠEHO STÁTU (jen našeho a nebo všech?) A ŽE NAŠE ÚSTAVA JE JEN TAK NAOKO, PRO VEŘEJNOST A PRO ZBYTEK SVĚTA A ŽE NÁM VLÁDNOU JINÍ!!!

  Jestli jde (pouze) o problematiku zbraní a nebo něčeho jiného nehraje žádnou roli.

  OdpovědětVymazat
 9. Kavárna dělá pouze křoví, Drahoše si vybrali podle mě globalisté. ( např. Petr Kolář chtěl kandidovat a proč nekandidoval? Globalisté rozhodli jinak, slabý slouha Drahoš bude veden Petrem Kolářem)

  OdpovědětVymazat
 10. Zeman i Drahoš jsou prosystémovi, EU, NATO, antikomunismus (zbytečná poznámka Zemana o lítosti nad pláčem při smrti Gottwalda), prokapitalismus se vším negativním co přináší,
  velmi nekritické židomilství, či spíš proizraelství, a podobně.
  Tipuji že vyhraje Drahoš, byť má křivou hubu a lže, navíc dost hloupě. Totiž za dobu od poslední volby vychrlily "vysoké školy" další statisíce politologů pravého smýšlení, osmnáctiletí jsou výhradně ultrapraví, jelikož jejich zkušenosti a znalosti jsou dokonale zmanipulované učiteli, profesory možná i školníky. "Umělecká" obec je dnes jednolitý celek protizemanovský, i když mnozí v sebezáchovném pudu si myslí svoje ale nijak se veřejně nevymezují.
  Tudíž mně osobně Zeman nijak moc neoslovuje, jsem starší jako on, prožil jsem válku a poznal tak tři režimy.
  Pro Zemana hovoří jen jeho vztah ke kapitalistickému Rusku a komunistické Číně. K Rusku, byť dnes už kapitalistickému mám osobní vztah, jelikož nebýt Ruska, potažmo SSSR, tak jsem dnes tady nebyl. Paradoxně ani ti všichni rusofobi kteří sesílají hromy a blesky na Rusko.
  Všechny ty darebáky proto řadím k přátelům Adolfa Hitlera a jeho následníkům, kteří měli v plánu tento národ vyhladit. Jsou to rovněž přátelé "západu", který nás zradil v časech Mnichova, čekal jen jak to dopadne s "dragh nach osten", aby se přidali na výhodnou stranu.
  Kdyby padla Moskva a Stalingrad, dohodli by se určitě s Hitlerem, který je sice zradil když jako první útok vedl na západ.
  Budu ale muset znovu volit Zemana, jako menší zlo. Je to bída ale jiná možnost není.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jaké menší zlo? Miloš Zeman je frajer a místní kreténi si ho nezaslouží. Sekáč chlap, který se se šmejdama nepáře a říká jim do obličeje, co jsou za prolhané špíny!!

   Vymazat
  2. Anonymní24. ledna 2018 11:34
   Hezky vyjádřeno. Tak jako před pěti lety, opět volím Zemana a opět bez zápalu v srdci.
   Takto to vidí vedení SPD:
   Hnutí SPD vyzývá všechny své příznivce k maximální podpoře stávajícího prezidenta Miloše Zemana ve druhém kole prezidentské volby. Jedná se o další směřování naší politiky ze strany prezidenta na dalších pět let. Volba jeho protikandidáta je volbou diktátu EU a její imigrační politiky. Je nutné volit prezidenta Zemana bez ohledu na výhrady a různá stanoviska mezi ním a SPD.
   P.K.

   Vymazat
 11. Taky se tak bavíte různými komentáři z mainstreamu jak se snaží naprosto slabý výkon Drahoše přebít kecami o úrovni v Karlínském divadle.To zděšení podporovatelů Drahoše už jsme viděli včera při debatě, fakt prča.

  OdpovědětVymazat
 12. Drahoš totálně propadl. Profesor? Podle toho, co předvedl, degradoval úroveň profesorů v ČR. Co bude následovat? Diskuse na ČT. Tam bude Zeman čelit ne jenom Drahošovi, ale i zlostné moderátorce, která když se debata nevyvíjí podle záměru pražské kavárny, neboli podle řídicího oddělení Amerického velvyslanectví, na diskutéra doslova řve, aby ho dostala do mezí požadavků pražské kavárny. Budeme svědky toho, co dokáže veřejnoprávní moloch, za naše peníze. Nejspíš už teď se pod vedením poradců z Amerického velvyslanectví trénuje způsob, jak Zemana ponížit a s ním i 10 milionů občanů periferie Prahy, tedy těch, kteří živí tu Prahu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pan profesor mi připomínal profesora matematiky npor. DUBA ze Švejka. Jenom jeho pan okresní hejtman vypadá nějak divně... jako Kalousek...

   Vymazat
 13. Jenže jiná media budou mlít něco přesně opačného a tak kdo neviděl na vlastní oči, uvěří lžím. A to je přeci účel propagandy a kdo ji má drsnější, vyhrává. Nejúčinnější jsou Kubiciády. Jsou beztrestné a dobře rozvracejí přitom stát a národ.

  OdpovědětVymazat
 14. nejrůznější názory a komentáře--

  ZBYNĚK FIALA:

  http://vasevec.parlamentnilisty.cz/domaci-politika/zbynek-fiala-bezradny-drahos

  JIŘÍ VALENTA:

  http://vasevec.parlamentnilisty.cz/clanky/jiri-leni-valenta-bude-vlat-ruska-vlajka-na-prazskem-hrade

  ALEXANDR MITROFANOV:

  https://www.novinky.cz/komentare/461371-ocima-sasi-mitrofanova-prvni-duel-ukazal-zeman-muze-na-vysocinu-stat-se-nezhrouti.html

  PAVEL KOPECKÝ:

  http://casopisargument.cz/2018/01/24/boje-o-hrad/

  JIŘÍ PAROUBEK:

  http://vasevec.parlamentnilisty.cz/domaci-politika/m-zeman-prevzal-strategickou-iniciativu

  PETR GOČEV:

  https://a2larm.cz/2018/01/volby-jako-plivnuti-do-polevky/

  JAROSLAV FIALA:

  https://a2larm.cz/2018/01/proc-budu-volit-drahose-a-to-bez-iluzi/

  a asi nejzajímavější - ILONA ŠVIHLÍKOVÁ:

  http://casopisargument.cz/2018/01/24/rozdelovnik-a-spojovnik/

  OdpovědětVymazat
 15. Anonymní24. ledna 2018 11:48
  Ta organizace debaty Drahoš/Zeman s publikem ve studiu, byla promyšlená. Ať řekl Drahoš sebevětší stupiditu, jeho část publika bouřila jako o závod a vytvářela iluzi vyrovnanosti kandidátů. Jenom doufám, že ani takto rafinovaně zorganizovaná režie debaty, lidem nezabránila, ve vlastním úsudku.
  Horší to je s těmi, kteří debatu neviděli, ale pouze četli to množství lživých komentářů o ní.
  Proto je třeba šířit odkazy na záznamy debaty.
  http://prima.iprima.cz/cesko-hleda-prezidenta-1/prezidentsky-duel-finale
  Avšak nehledě na debaty, si snad lidé uvědomují, že zde jde o dost více. Drahoš by nejspíše opět přivedl ke vládě „dobře známé“ síly, představované ODS, TOP09, Lidovci. P.K.

  OdpovědětVymazat
 16. Pane Radime, nic proti vašemu rozboru, ale to vše se dalo čekat. Na Zemana v současné kondici tenhle truhlář a řezník, čiperný chlapík s falešnými brýlemi opravdu nemá. Bylo to až odpudivé, čest Karlovi před pěti léty, že tam chrápal, tak moc nezkazil. Vyrovnanou diskuzi by se Zemanem zvládl akorát Klaus, to si musíme přiznat. Je to o idejích, nevím, že by pan profesor nějakou měl......

  OdpovědětVymazat
 17. Podíval jsem se na duel teď ze záznamu a s prominutím čumím s otevřenou hubou jak tele. Jak že počastoval Nigel Farage Hermana van Rompuye? Že má charistma mokrého hadru! A co chudák pan profesor. Ach jo. Myslím, že oba pocházejí "ze stejného vrhu".
  Pozorný čtenář

  OdpovědětVymazat
 18. Ne se vším souhlasím, prezident Zeman prokázal, že je státník, který vidí daleko dopředu. Po revoluci prorokoval KSČM 7% preferencí a najednou je to tady. Volím pana prezidenta Zemana, je mi to však prd platné vyhraje Drahoš.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jejda,neházej pušku do obilí už ted!!!Já si myslím,že NÁŠ MILOŠEK určitě vyhraje!!Přece po včerejšku národ viděl,co by nás čekalo s drahouškem-Sodoma-Komora!!!

   Vymazat
 19. Souhlas P Zeman je president každým coulem má přehled zastává práva občanů ohledně utečenců,správný názor má i k držení zbraní je na nás jak rozhodneme mám za to že je ho potřeba pdpořit a dát mu hlas, nenávist opozice z řad Pražské kavárny tady nemá místo rozumní občané žijí i jinde v republice

  OdpovědětVymazat
 20. Ta fotografie zaražených Drahošových stoupenců stojí za to! Hlavně Horáček mě připadá jako trenér fotbalového mužstva, ktaré 5 minut před koncem prohrává 6 : 0 a on by nejraději vlítnul na plochu a ukázal jim jak se to hraje ... ale nemůže!

  OdpovědětVymazat
 21. Drahoš už prezident nebude a vůbec už nic nebude. Je to nula na druhou.

  OdpovědětVymazat