Reklama

.

.

pondělí 22. ledna 2018

FI: Navzdory stereotypům dnes Rusové pijí méně, než Francouzi!

- kou -
22. 1. 2018 PrvníZPrávy

Dnes Rusové spotřebují méně alkoholu než Francouzi, Němci a Belgičané, uvedl France Info. Tato skutečnost tvrdě otřásá dosud zažitými stereotypy o životě Rusů.


Jak vydání sdělilo, protialkoholní politika ruských orgánů a propagace zdravého životního stylu pomohla snížit spotřebu alkoholu v zemi o 20% v průběhu posledních několika let, což dokládá Světová zdravotnická organizace. Opatření však mají i negativní důsledky, a to zejména, zvýšenou produkci padělaného alkoholu.

„V současné době 40% populace, jak se potvrzuje, nikdy nebylo pod vlivem alkoholu,“ uvedla publikace. Takový prudký pokles je důsledek zdravotní politiky ruských úřadů trvající deset let, poznamenali autoři materiálu.

Od okamžiku rozpadu SSSR byl alkohol skutečnou metlou Ruska. Ten je ixnadále příčinou úmrtí jednoho z pěti Rusů, a snížení průměrné délky života mužské populace, která nyní činí 63 let (o 16 let méně, než ve Francii). Proto se zhruba před deseti lety ruská vláda se rozhodla vzít věci do vlastních rukou a začít protialkoholní politiku, která zahrnovala omezení prodeje alkoholu v noci a stanovení minimální ceny za alkohol.

„Toto je první zákon radikálně měnící postoj vlády k alkoholu,“ cituje vydání stanovisko člena vládnoucí člen Viktora Zvagelského týkající se opatření přijatá vládou v roce 2011.

„Na rozdíl od stereotypů, a přestože vodka je stále národním ruským nápojem, Rusové pijí více pivo,“ uvedli autoři článku.

Navíc ruské orgány prosazují zdravý životní styl a zejména sportují. Jak France Info připomněl „ruský prezident Vladimir Putin sám je fanoušek sportu a nepije alkohol“.

Přičemž omezující politika měla i negativní důsledky, z nichž hlavním byl nárůst výroby padělaného alkoholu „který každoročně v Rusku zabíjí stovky lidí“, dodala publikace.

(kou, prvnizpravy.cz, franceinfo.fr, foto: arch.)Související článek:
ES: Česká republika je lídrem nejnezdravějších zemí na světě!

10 komentářů :

 1. Nemyslím si, že byla tato zpráva důležitá. To, že se říká, že Rusové pijí hodně vodky, je spíše legrace.

  Problém Ruska není alkohol, jejím bohužel ta obrovská korupce, která tam existuje v míře, která z korupce dělá vlastně normální fugování ruských institucí a vlastně i normální společenskou věc.

  Když jsem tam byla naposledy u rodiny na návštěvě, tak ty korupční historky vyprávějí tak, že jim už to vlastně nepřipadá vůbec nenormální.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No mě je ta korupce v Rusku šumafuk. Hlavně že u nás není žádná...Jdu na pivo abych naší republiku udržel alespoň v něčem na vrcholu.

   Vymazat
  2. Tradice je holt tradicí. S korupcí v Rusku bojoval už Ivan IV. Vasiljevič (= Ivan "Hrozný") se střídavým úspěchem, a zdaleka nebyl první; Gogol si z korupce v romanovském Rusku dělal legraci - viz REVIZOR, odměna přijetím do Komsomolu, nebo zařazením do nejčestnější, tj. první linie při útoku proti kulometům, také nějak nemotivuje...

   To věděl i náš předposlední císař Franz Joseph I. A tak Kaiser Franzi dával (rukou komorníka Ketterleho) jako tringeld ZLATKY... jako naprostou samozřejmost. Tehdy se úplatkům říkalo zpropitné a jejich výše se řídila hodnotou poskytnutých služeb. A v Evropské kultuře to funguje obdobně, jako v asijských... V Číně dostávají úplatkáři kulku do týla a věnují své orgány potřebným... Nejčistší a nejekonomičtější (pro občany a jejich daně) snižování počtu korupčníků.

   Měli bychom to převzít se vším všudy.

   Vymazat
  3. zle - . S korupcí v Rusku bojoval už Ivan IV. Vasiljevič (= Ivan "Hrozný" - správne Prísny -

   Vymazat
  4. 20.08 "Hrozný" jsem proto napsal do úvozovek, pod tímto českým přízviskem je Car Ivan IV. Vasiljevič Groznyj znám v naší zemi.

   Vymazat
 2. Statistiky, které jsou hezký na papíře mají cenu štěkajícího psa.

  OdpovědětVymazat
 3. Důležité na tomto článku je, že V. Putin sportuje a nepije alkohol. Zbytek nemá cenu číst

  OdpovědětVymazat
 4. a ani u nás sa už toľko nepije - prosto došli sponzori, niet peňazí na chlast,

  OdpovědětVymazat
 5. Také jsi myslím že to bude tím že proletariát nemá prachy kapitalisté dávají jen na přežití.

  OdpovědětVymazat