Reklama

.

.

čtvrtek 18. ledna 2018

Generační světonázorové řešení

PPK
18. 1. 2018  Outsidermedia

Tak nám tady v Česku vyrostla generace zajímavých lidí. Dobře placených zaměstnanců mediálních korporací z ranku takzvaného mainstreamu. Není jich sice mnoho, ba oproti počtu obyvatel spíše celkem málo. Leč o co jich je na počet míň, o to víc a hlasitěji do nás mediálně buší, poučují a snaží se nás – zbytek národa – vychovat v tom jediném a správném světonázoru. Jejich světonázoru.


Například, že prý kapitalismus je skvělý a vůbec nejdokonalejší politický systém na světě. No dobrá. Celkem bychom to my ostatní i snad časem nějak zkousli, nebýt však té reality, která je – jako na potvoru – vždycky nějak jiná. Postačí totiž, aby někomu dveře vylomil soukromý exekutor, aby občan rychle pochopil, že ten kapík skvělý až tak moc totiž vůbec není. Anebo když boss v práci někomu řekne, „už tě tady nechci“ a vyžene ho jako psa. Ale to by bylo na jinou debatu.

Také nám ti hlasatelé zářných dnešků sborem křičí, že tu máme svobodu a demokracii. Inu, ono to také není až tak docela, když se některé věci nejen dělat nesmějí (což by se dalo pochopit), ale i některé názory se ani nesmí svobodně a nahlas vyslovit. A to už tak snadno chápat nelze, pakliže Ústavou zaručená svoboda projevu tu sice je, ale po projevu už být nemusí. Ostatně, pan A. B. Bartoš by mohl dlouze vyprávět.

Oni ti obdivovatelé dnešní doby jsou vůbec zajímavá generace. Věkem spíše Husákovy a post-Husákovy děti, světonázorem však děti jakoby Goebbelsovy. Papíroví a internetoví válečníci, nenávidějící kdovíproč Rusko, které sice neznají, ale strašně rádi by, abychom my – jako celý národ – proti Rusku šli do jakéhosi válečného boje, zatímco oni – tito naši ideologové – ovšem zůstanou doma a odtamtud nám budou radit, jak ve válce s těmi zlými Rusy úspěšně rychle a statečně padnout za demokracii. Jen nevím, čím pak oni budou doma topit, až jim Putin zavře plyn a ropu na benzín do aut jim také nepošle.

Pusinkami jsou to vyznavači demokracie, mozkem však nositelé jelitokracie. Proč? Inu proto, že podle nich a kromě nich – ten zbylý lid přece není kompetentní, aby jejich činy – činy vládnoucí a mediální elity – nějak kontroloval a natož jim je přímou demokracií ještě nějak usměrňoval. Poučují nás, že zejména národ těch starších důchodcovských vesnických dementů je tu přece od toho, aby jim tu posthusákovskou elitu (jíž jsou oni součástí) v nějakých formálních volbách už jednou provždy odkývl a pak aby mlčel a s jejich činy – protože přece s činy elit! – jenom souhlasil.

Aby souhlasil, že sociálně spravedlivý socialismus byl hnusnou totalitou k nevydržení. Že 40 let doby, kdy oni buď ještě vůbec nebyli na světě, anebo v tom čase tahali na provázku kačera, tu byl jen svět bídy a nedostatku svobody. Že stát prý byl hospodářsky zubožený, protože cizokrajné ovoce bylo jen o vánocích a za každý metrák banánů jsme museli na Západ vyvézt jednoho živého zajíce. No ostatně, beztak tu živých zajíců na polích a v lesích bylo zřejmě nadbytečně moc.

Také nám připomínají, že patříme na Západ, protože jinak bychom byli ještě další stovky let jen chudými otroky Kremlu, protože ekonomika ruského typu byla odjakživa vždy na kraji úpadku. Zajímavé. Aha, tak zřejmě oni ti Rusové před 70 roky vyhráli světovou válku jen s klacky v rukách, atomovou bombu si upekli v kuchyni v troubě sporáku a pak do vesmíru vylétli na koloběžkách? Jenže, je tu otázka: Když i my jsme prý byli tehdy tady v Česku také chudá země, co se tu tedy zprivatizovalo tak, že tu už pětadvacet let máme miliardáře?

No nic, máme teď před druhým kolem prezidentské volby v pořadí a tak bychom těm odborníkům na demokracii, kapitál a neoliberalismus možná měli připomenout to, co v době, jako je ta dnešní, my lidé na venkově vždy před volbami říkáme: Vy v Praze a v Brně v médiích sice pěkně kavárensky píšete a televizně mudrujete, ale my na venkově volíme. A je nás mnohem víc. Ale možná zase přijde kouzelník a opět ke konci sčítání hlasů na chvíli vypadne počítačová síť, aby ten debakl pro někoho zas neskončil až tak příliš velkou ostudou. Jako minule při volbách parlamentních, když se sčítaly hlasy v Praze.

- - -


15 komentářů :

 1. A bohužel, děti mnohých z nás.Snad,pokud po čtyřicítce!!! !budou mít i oni svoje děti, zmoudří. Anebo taky ne. Mozky vymyté přáním patřit k lepšolidem.

  OdpovědětVymazat
 2. Tak naše paní Eva už zavítala mezi lid v domovech důchodců, protože tam je, jak známo studnice volných hlasů. Tím spíše, když vás doprovází paní ředitelka a šéfkuchař s doktorem. Tak bude pokračovat ještě 10 dní a to by bylo, abychom ten milion hlasů neschrastili. Tak vzhedem k chřipkové epidemii by se tyhle nájezdy měly zakázat. Horáček už lobboval u Romů, takže tam naše paní Eva už nemusí, tam je to v kapse.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ten šéfkuchař s doktorem je ironie, aby mě někdo nepopotahoval za fake news.

   Vymazat
  2. To není žádný fejk. Dnes jsem se totiž dozvěděl od jednoho klienta domova důchodců, že atizemanovci před volbami obráželi domovy důchodců a LDN a medovými slovy oblbovali stařečky a stařenky. "Mně už je to jedno, panáčku..., ale když tak pěkně prosíte, tak mi vyberte ten lístek, který tam mám hodit." A panáček vybral. Opravdu nechutné.

   Vymazat
 3. Je třeba zařídit, aby se každý volební hlas Pražáka počítal za dva hlasy primitivního ne-Pražáka... aby to bylo spravedlivé...

  OdpovědětVymazat
 4. Mám vlastní zkušenost s dcerou známého. Je jí pětadvacet, vystudovala UK, žurnalistiku a co se týče minulé doby, leckterá prababička a prastařeček by ji mohli závidět ten světoborný rozhled. Člověk neznalý, když chvíli poslouchá toto tele, tak nabyde dojmu, že do roku 1989 jsme žili v zemljankách.

  OdpovědětVymazat
 5. Tato generace "zajímavých" lidí nemá ani vlastní názor,ani vlastní ideologii,natož vlastní myšlenku.Ti budou hlásat cokoli,hlavně když to bude za velké peníze.Prací se neuživí,tak za peníze prodají i vlastní rodiče.Až Čína položí USA na lopatky,budou mít na plastické chirurgii pořadníky,"zajímaví" lidé si budou nechávat přešít oči.

  OdpovědětVymazat
 6. 17:01 Z toho socíku kde nic nebylo si zlodějská banda užívá
  již 28 let. Stačí se podívat na porsaskané chodníky, propadlé silnice, chátrající veřejné garáže. Garáže jsou špinavé a děravé jako cedník. Na opravy nejsou peníze, poněvadž by majitel schudl. Zastupitelé z radnice to nevidí. Před volbami slíbí i nemožné jen aby se tam usadili znovu. Mladá generace se cítí kosmopolitní, ví všechno nejlépe a přitom si nevidí na špičku nosu a nepozná, že je manipulována až na vyjímky.

  OdpovědětVymazat
 7. Dobře popsaní příznivci kavárenské žumpy.

  OdpovědětVymazat
 8. No, ona ta Husákovská éra budoucnost neměla. Vytvořila se kasta kejvajících papalášů co po sametu briskně převlékla kabáty a patnáct let před tím žila z docela úspěšné minulosti. Jenže další generace propadly mediální fantasmagorii a jejich představy o minulosti jsou jako od Hurvínka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ten současný režim nějakou budoucnost má?

   Vymazat
  2. Svět už žádnou budoucnost nemá! Tu dávno ztratil - https://www.youtube.com/watch?gl=RU&hl=ru&v=utviTooRdR4

   Vymazat
 9. V žádné svobodě nežijeme. Nelze se veřejně ptát na to, co trápí autora. Nelžeme si do vlastní kapsy, že žijeme ve svobodné zemi.

  OdpovědětVymazat
 10. Nemohu za to jak se mladá generace staví k minulosti. ale skutečnost je taková,, že mimo možnosti vycestovat kamkoliv do světa vše ostatní bylo za dřívějška lepší, pohovější a klidnější. Je skutečnost že byla řada kejvalů, ale nebyla velká hromada zlodějů a podvodníků kteří tuto naši republiku rozkradli a zašantročili. Současní mladí nechtějí slyšet skutečnost o dřívější době, naslouchají mocipánům kteří si již nahrabali a dělají ze sebe spasitele jako Sláfnberkovci, Kalousci, Fialovci a hlavně všichni ti co nikdy nepracovali a celou dobu sedí ve sněmovně a mají se jak prasátka v žitě. Je skutečnost, že byla řada lidí dříve odsouzena za protistátní činnost, ale když se podíváme na současnost a vidíme kolik lidí je souzeno za těžké zločiny, tak kam se hrabe dřívější doba. Nikdy nebylo tolik vražd, znásilnění těžkých ublížení na zdraví a znásilnění (tato položka podstatně stoupne, až se zvolí protikandidát na prezidenta místo Zemana) jako se děje v současnosti. Nebli bezdomovci, nepracující kteří žijí na úkor ostatních a pod. V současnosti se domlouváme o tom jestli do čela státu má být zvolený Zeman nebo jeho protikandidát. Rozumní lidé budou jistě volit Zemana, protože je to člověk, který za dobro lidí dělá moc a takové řeči o tom, že chce EURO, být v EÚ a NATO není pravda. Jedná tak, aby vše co schválí bylo ve prospěch lidí v této republice..

  OdpovědětVymazat