Reklama

středa 3. ledna 2018

Generální tajemník OSN vyhlásil červený poplach


4. 1. 2018      zdroj
Generální tajemník OSN Antonio Guterres ve svém novoročním poselství vyhlásil "červený poplach" a nazval hlavní hrozby, kterým čelí lidstvo, uvádí TASS. V polovině prosince časopis The National Interest zveřejnil seznam zemí a regionů, které by v roce 2018 mohly rozpoutat třetí světovou válku. ... dnes nejnebezpečnější oblastí na světě je Korejský poloostrov. Do seznamu byly také zahrnuty Tchaj-wan, Ukrajina, Turecko a Perský záliv.


V první řadě poznamenal, že globální znepokojení světa ohledně jaderných zbraní je nyní na nejvyšší úrovni od konce studené války. "Klima se mění rychleji, než působíme, roste nerovnost. Vidíme hrůzné porušování lidských práv, roste nacionalismus a xenofobie", dodal Guterres.

Podle jeho názoru udělal svět krok zpátky v tom, že by jej bylo možné udělat bezpečným, pokud by se světoví politici sjednotili.

V polovině prosince časopis The National Interest zveřejnil seznam zemí a regionů, které by v roce 2018 mohly rozpoutat třetí světovou válku. Byl sestaven expertem v oblasti obrany a národní bezpečnosti USA, profesorem Robertem Farleyem. Podle něj je dnes nejnebezpečnější oblastí na světě Korejský poloostrov. Do seznamu byly také zahrnuty Tchaj-wan, Ukrajina, Turecko a Perský záliv.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

20 komentářů :

 1. Tento biely kon USA,neni schopny ziadneho vysledku v prospech sveta.Je to proamericka babka a ostuda sveta !
  Ved preco neprotestuje a nedava notu na vladu usa za dodavky utocnych zbrani Ukrajine,preco nie sankcie?Co je toto za vymrd...trampov?

  OdpovědětSmazat
 2. Zřejmě příliš nepřekvapuje, že se jedná o bezpečnostní oblasti Ruska, Číny a Iránu. Když už se svět odhodlá, přestat používat ty zelené papírky a tím si platit stálé vyvolávání konfliktů a ničení hodnot, po celém světě? P.K.

  OdpovědětSmazat
 3. Největším nebezpečím pro svět je rozpínavost a podvratná činnost USA. Nerespektuje nikoho a nic.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:13 - Zbabělá a zbytečná proamerická OSN jen kváká své moudra, ale fakticky nic nečiní vůči agresi zločineckých a teroristických USA! OSN tudíž také patří po zásluze na smetiště dějin! A pak třeba vybudovat jiný nezávislý bezpečnostní mezinárodní orgán na zcela jiné architektuře!

   Smazat
  2. Nejnebezpečnější oblasti světa
   jsou všude tam, kam strkají své špinavé pracky
   světový parazit - USA.

   Smazat
 4. :))
  zase to neposlušné Turecko.
  Na jakém pořadí je Británie ? Když si nárokují první preventivní jaderný útok ?*

  OdpovědětSmazat
 5. Antonio Manuel de Oliviera Guterres, portugalský socialista, byl předsedou vlády i socialistické strany, pak předsedou Socialistické internacionály, byl i vysokým komisařem pro uprchlíky... a posluhoval tak dobře, že je už druhým rokem Generálním nájemníkem... ééé pardon, tajemníkem OSN. Má metálů jako korejský oficír a jistě má socialistickou mentalitu. TAKŽE CO LZE OD TAKOVÉHO ČLOVĚKA OČEKÁVAT? Totéž co od jiného katolíka ze země, kde až do devatenáctého století řádila Suprema...

  OdpovědětSmazat
 6. Britania,zrejme zapomela,jak horel Londyn a Coventry za 2.sv.valce a potrebuji pripomenuti ! Britanii vedou totalni niemandi-amateri.Teresa a Boris.

  OdpovědětSmazat
 7. Bez přítomnosti US armatur v Koreji, by tento ragion patřil mezi bezpečné.

  OdpovědětSmazat
 8. Svět udělal velký krok zpět na přelomu 80 a 90tých let. I zde jsou následky.

  OdpovědětSmazat
 9. Tak tahle organizace osn je jen loutka usa co jsi upekly to mají. A lidská práva jsi může strčit někam co je nám do přemnožených Afričanů.

  OdpovědětSmazat
 10. Mongolsko je nejnebezpečnějším místem pro vznik 3. světové války. Těsně následuje Nová Kaledonie a Island. Pakliže se tam objeví USA armáda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. popsal jsi se moc dobře troubo 8.40

   Smazat
  3. 8:40 Hale zaplacený kolaborante víš kam můžeš jít?

   Smazat
  4. Bylo by dobrý kdyby do této země z Evropy vypadla celá tahle banda rusofilních uslintaných zdegenerovaných strejců a tet, který hned na ulici či v sockách poznáte dle žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. Tetky ještě navíc podle inkontinetní širokorozchodné p-dele. Kdy už konečně začnou prchat do jejich rusáckýho ráje? Asi nikdy, oni uměj jen cyntat na netu, když jim ho Putler platí, že? Nebo snad čekaj na to, až ruský protektor převezme českou smrdutou zamořenou kotlinu do své gubernátorské a investorské správy, lenivé příživnické čecháčky přesune za Ural, jako nárazník ke komunistické Číně a nahradí je Novými Rusy, nebo ruskými muslimy.

   Smazat
 11. Kdy si hodlá všimnout, že kupř. Američané či Izraelci porušují základní lidská práva a svobody?

  OdpovědětSmazat
 12. Tak konecne ses odhalil, ty stary, zlucovity, vztekly premrelo s mozkem na urovni analytika z Evropskych hodnot.

  OdpovědětSmazat
 13. Tajemník USN ...

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.